Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) hobizoli válasza P41N (#70230) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aktivva van teve a particio a HDD-n?

több drón kell ;P

(#70252) imotrepus válasza P41N (#70230) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Próbáld meg BIOS-ban a SATA vezérlőt AHCI módról átállítani másra, pl. IDE

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70253) MrDerekas válasza JohnD (#70250) üzenetére


MrDerekas
addikt

System vagy ram hiba.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70254) JohnD válasza MrDerekas (#70253) üzenetére


JohnD
tag

System-ből mik lehetnek a leggyakoribbak ez esetben? Kösz! :)
Amúgy valaki (talán pont te) említette, hogy a Windows Memória Diagnosztika nem olyan jó, mint a memtest86. Tényleg lehet olyan, hogy a WMD nem talál semmi hibát, míg a memtest86 igen?

[ Szerkesztve ]

(#70255) MrDerekas válasza JohnD (#70254) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nincs rá statisztikai adatom. Processzor memvezérlő része, esetleg ram modulok időzítés, feszültségek, órajel, vagy hibás frissítés... de tényleg kb bármi. Kékhalálozás van?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70256) JohnD válasza MrDerekas (#70255) üzenetére


JohnD
tag

A kék halál ennyi, ami felmerült. Máskor meg úgy fagy vagy indul újra, hogy még az sincs. :D

(#70257) MrDerekas válasza JohnD (#70256) üzenetére


MrDerekas
addikt

Futtass memtest86-ot. Lehetőleg úgy, hogy fizikálisan is csak egy darab ram modul legyen a gépben. Ha ram hiba, akkor az ki is derül.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70258) JohnD válasza MrDerekas (#70257) üzenetére


JohnD
tag

Az lesz, valószínűleg. Gondolom alaplap vagy proci hiba elég valószínűtlen? Vagy azok mennyire szoktak bejátszani?
Alaplap: ASUS Prime a320m-k
Proci: AMD Athlon 200GE

[ Szerkesztve ]

(#70259) MrDerekas válasza JohnD (#70258) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ram hiba a legesélyesebb a jelenlegi infók alapján. Lehet alaplap és proci is, de ezeknek kisebb az esélyük. Egyelőre.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70260) P41N válasza hobizoli (#70251) üzenetére


P41N
senior tag

Igen, működő gépből szedtem ki, ott bootol normálisan.

imotrepus: IDE-n van alapból. Itt valami más lesz, mert mondom mindig újra indul magától, akár van rá kötve hdd, akár nincs. Olvastam olyat is, hogy lehet VGA, viszont az se lehet, mert amikor kivettem ugyan úgy újraindulgatott. Ezt pedig a billentyűzet 3 ledjéről tudom, mert mindig felvillan.

(#70261) MrDerekas válasza P41N (#70260) üzenetére


MrDerekas
addikt

Volt bios újraírás?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70262) hobizoli válasza P41N (#70260) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vmi dVGA nelkul tuti nem fog indulni, mert arra alapbol besir sipolassal a BIOS

azert indul ujra mert a boot sorrendben megadott egysegeken nem talal bootolhato oprendszert

azt az USB meghajtot kihuzhatnad addig, meg a par hardver letiltodhatna az alaplapon a BIOS-ban
pl a IEEE1394 nemtom mennyire fontos....de IDE-bol miert van 3 is?
meg a hangzsuga sem feltetlenul kell, gondolom az a multimedias technika amit lat a BIOS...abbol is miert lat kettot is?
csak a dVGA zsuga legyen benne, semmi mas

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#70263) attiati


attiati
veterán

Új gép összerakása után kékhalállal és újraindulásokkal szembesülök.
Hogyan tudnám szűkíteni a kört?
Konfig az adatlapon.
1. egérkurzor kifagy a biosban, ha a hátsó USB portban win10 bootolható telepítő pendrive van. De a képernyőn változnak az értékek, szóval a gép nem vagy ki.
2. random módon kékhalállal újraindul a gép (eddig előlapi pendriveról másolás közben volt többször)

aida64 extreme stressz tesztek:
3. stress system memory: 5 másodperc után visszaesik és kékhalállal újraindul többször is !
4. ha 4 db stresstest egyszerre fut, akkor hardware failure üzenettel leáll pár másodperc után (de nem indul újra) (stress cpu + fpu + cache + memory)
5. ha külön futtatom a cpu, fpu, cache stresstesteket, akkor bírja (3-4 percig próbáltam)

Mire lehet ezekből következtetni?
Mit teszteljek még?

OC nincs sehol.
Ram 2666 mhz-en fut.
Cpun a pasztázás nem tökéletes.
Alaplap elvileg kékhalálos volt, javították garanciában.
Minden alkatrész használt, garis.
Win10 64 bit.
Táp 8-9 éves. Elvileg minőségi és bírnia kellene. Kizárható, hogy ő a hibás?
Alaplap, memória vagy cpu lesz?

[ Szerkesztve ]

(#70264) arcitec válasza attiati (#70263) üzenetére


arcitec
addikt

Nem vagyok szakértő,de ahogy olvasgatom az AMD konfigokat, nagyon esélyes , hogy a memória nem jó bele , esetleg új bios kellene rá , de még olyan is volt , hogy a régit kellett feltenni... :U Szóval AMD, az INTELT sem vállaltam be otthonra elemenként nem egy AMD-t ,bátor hozzáállás ... :K Régi win10 install ment vissza ssd-n(7 éves win10) pöccre indult, beleraktam egy ssd.m2 , ment 1-2 hétig és behalt kék halál és nbem volt hajlandó betölteni.
Volt előző backup az ment vissza, az m2.ssd más betűjelet kapott autó és azóta is megy már vagy 3 hónapja. Szóval sok minden féle nyűgje lehet akár ...

[ Szerkesztve ]

(#70265) varmi2 válasza attiati (#70263) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tegyél rá új biost.
Más: mennyi a soc értéke? 1-1,15V között kell lennie.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70266) MrDerekas válasza attiati (#70263) üzenetére


MrDerekas
addikt

A memóriánál van a gond, ahogy varmi2 kolléga is rávilágít. Ryzen topikban lehet többre jutnál. Kékhalálos alaplap? Szerintem semmit sem csináltak vele, ha nekik ment pöpecül.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70267) arcitec válasza attiati (#70263) üzenetére


arcitec
addikt

Most olvasom írod új gép összerakása, majd lentebb minden használt garis. Hát az nagyon nem új. Nem lehet, hogy ezért adták el? Akár... khümmm- Nem bántás, de használtat csak nagyon olyan áron , ami ha kuka, kuka és nem fáj-annyira. Persze ha nincs más lehetőség ...

[ Szerkesztve ]

(#70268) attiati válasza varmi2 (#70265) üzenetére


attiati
veterán

Elvileg a legfrissebb bios van rajta [link]
Msinfo szerint: 3.5 (2019.11.07)

SOC értékei 2 perc futtatás után a HWmonitor szerint.
Nem tudom melyiket kell nézni a kettő közül, de néha beesik 0,9 / 0,6 alá.

[ Szerkesztve ]

(#70269) varmi2 válasza attiati (#70268) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egyik sem, itt: az nb/soc az amire kiváncsi voltam, de az jó, ha legújabb bios van rajta, akkor lehet tényleg hibás a ram. Melyik helyekre van téve a ram? Ez 2db vagy 4db modulból áll? Mit csinálsz a géppel, hogy 32Gb ram kell?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70270) attiati válasza arcitec (#70264) üzenetére


attiati
veterán

Az elején nekem sem volt gond (kivéve a bios fagyásokat, ha alaplapi usb-ről akartam bootolni a win10 telepítőt).

Aztán ahogy haladtam előre a rendszer és driver telepítéssel, úgy sokasodtak a kékhalálok, újraindulások. Belekerült egy vinyó, újrabetűztem a meghajtókat.

Az újat amiatt írtam, hogy semmi sem a megszokott, nincs stabil pont, amire azt mondanám, hogy na ez tuti jó. Félreérthető volt.

Simán lehet, hogy rosszat adtak el, vagy számukra is inkompatibiliset. Ezt kellene felgöngyölítenem. Mit tudok még tesztelni?

szerk:
varmi2: nem kell a 32GB. Kit, 2 db és A2B2-ben van az msi kézikönyv ajánlása alapján.

[ Szerkesztve ]

(#70271) P41N válasza hobizoli (#70262) üzenetére


P41N
senior tag

Minden lehetséges dolgot kikapcsoltam és akkor is semmi. Próbáltam úgy is, hogy csak a vga van benne, akkor is újraindulgat.

(#70272) MrDerekas válasza attiati (#70270) üzenetére


MrDerekas
addikt

A ramokat nézd meg az alaplap gyártó honlapján, benne van-e a támogatási listában. Esetleg memtes86-ot futtathatsz modulonként.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70273) attiati válasza MrDerekas (#70272) üzenetére


attiati
veterán

1. Msi honlapján a támogatott listában van a ram. [BLS16G4D26BFSB.16FBD]
Igaz, hogy BLS2C-vel kezdődik az enyém, de az gondolom csak a kit jelzése?
És gondolom ez sem garancia semmire, hogy kompatibilis lenne.

2. hibát jelez a Win10 memória diagnosztika

3. Memtest86 fél perc után leáll too many errors üzenettel. Eredménye (nagyítható)

Test 0 [Address test, walking ones, 1 CPU] 1/1 (100%) 0
Test 1 [Address test, own address, 1 CPU] 0/0 (0%) 15149

Ez a cpu-t tesztelte?
A többi tesztig el sem jut.
Kettőt együtt teszteltem. Menjen akkor külön-külön?
És akkor az A2 foglalatban kellene tesztelni egyesével?

[ Szerkesztve ]

(#70274) Songo válasza MrDerekas (#70220) üzenetére


Songo
senior tag

Na kipróbáltam mindent amit javasoltatok 1ik sem jött be. szóval majd előkapom a leírást hátha van jumperes cmos clear. vagy valahol még1 elem amit nem látok... :D

(#70275) attiati válasza MrDerekas (#70272) üzenetére


attiati
veterán

A2-es slotban az egyik modul leakad ugyanabban a fazisban.

A másik modul végigfut (szintén A2-ben).

Érdemes még tovább tesztelnem?
Nem ismerem a ramok előéletét. Összecserélték és nem kit, stb...
Próbáljam a hibás modult másik slotban?
Vagy párban próbáljam másik slotokban?

Kizárható az alaplap hiba ennyi infóval?
Furcsa, hogy az egyik végigfut ugyanabban a slotban.

(#70276) arcitec válasza attiati (#70275) üzenetére


arcitec
addikt

Hát ez egyértelmű, memória ... Ha az egyik jó ugyan ott a másik nem .Mi más lehetne.
Teszteld le a hibás ramot mindegyik slotban. De csak az az egy legyen összesen benne. Majd cseréld a jónak nevezhetőre és így tovább... ;)

(#70277) varmi2 válasza attiati (#70275) üzenetére


varmi2
nagyúr

Használd az 1db jó ramot pár napig, ha ez alatt nem jön elő a hiba, akkor tudni fogod, hogy a ram a rossz, és cseréld.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70278) PeL


PeL
addikt

Üdv.

Február másodikán jártam itt egy problémával, hogy gépbekapcsolást követően mikor felállna a Win10 fogja magát és újraindul a gép magától. Akkor kicseréltem 1-2 drivert és látszólag eltűnt a jelenség. Jó 3 hétig használtam a gépem hiba nélkül, ma viszont gépbekapcsolást követően Win10 asztalról megint újraindult mikor betöltődtek volna a dolgok. Komolyan nem tudom mi okozhatja, amúgy tök jól megy a gép, játékok is futnak van hogy órákig, ilyenkor semmi hasonló nem történik. Szóval azért kicsit bosszant :DDD

Elkezdtem nézelődni a neten és ahogy látom nem egyedi a problémám (mondjuk itt 3700X-nél írnak ilyeneket, nekem 2600X-em van): https://community.amd.com/thread/241981

Ez valami AMD sajátosság? Az a baj hogy így még gariztatni sem tudok semmit sem gondolom, mert mint látszik van hogy 2-3 hétig nem jelentkezik ez.

[ Szerkesztve ]

(#70279) JohnD válasza MrDerekas (#70259) üzenetére


JohnD
tag

Most Video Scheduler Internal Errort ír ki neki kék képernyőn.

(#70280) attiati válasza arcitec (#70276) üzenetére


attiati
veterán

Jó ram mindegyik slotban megy, de nem ízlik neki annyira a többi slot. Általában csak másodikra bootolt be az A1, B1, B2-ből.

Rossz ram: egyik slot sem ízlik neki a test2-ben. Ha azt kihagyom, akkor is leakad később, de nem próbáltam mindet. 5ös, 7es teszt leakad.

Párban nem működnek úgy sem, ha A2B2, de felcserélve.

Alaplap nem zárható ki teljesen?
Ilyenkor párban kell gariztatni a ramokat?

Az normális, hogy a lap szélén a hátulján piros ledek világítanak? Az design vagy hibajelzés?
Nem az EZ debug led-ekre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#70281) kacsento1 válasza Viktor77 (#70125) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm, feltettem, de semmi ugyanúgy nem tudok szinte semmit csatlakoztatni. Pl külső vinyót sehogy nem tudom csatlakoztatni, amivel eddig semmi gond nem volt. Olyan wint raktam fel amin sok minden előre van telepítve, és utána írtam be a termékkulcsot amivel aktiváltam. Lehet ez a baj? Tegyek sima szűz win10-et? Nem tudom már mit tegyek.

(#70282) varmi2 válasza kacsento1 (#70281) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csak is gyári win10, semmi mókolt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70283) Apollo_21 válasza attiati (#70280) üzenetére


Apollo_21
addikt

Szia,

nemtudom miért ragaszkodsz ahhoz hogyha tisztán látszik h az 1ik ram egyáltalán nem megy hogy, még mindíg más alkatrészed a hibás és nem az ami működésre se bírható... :F

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#70284) attiati válasza Apollo_21 (#70283) üzenetére


attiati
veterán

Nem ragaszkodom. Ha leirnam az egész történetet, akkor érthető lenne, hogy most már atom fix pontokat keresek egy keszekuszaságban.

Eltitkolt infók, garanciaztatott és hibás ram, alaplap.Hiányzó csavarok és reset kabel a háznál. De én vállaltam be a használtat. Le se írom inkább.
5 különböző eladó és közülük csak 1 volt, aki nem simlizett (egy úgynevezett "migráns" Dél-Koreából).

[ Szerkesztve ]

(#70285) MrDerekas válasza attiati (#70284) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez mind érthető, de szintetikus teszt hibát mutatott, konkrétat. Varmi2 kolléga javaslatát támogatom és pár napon belül meg lesz a fix pont. A használt biznisz meg lutri és nem mindig az eladó hibájából.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70286) attiati válasza MrDerekas (#70285) üzenetére


attiati
veterán

Meg is fogadom varmi2 tanácsát!

(#70290) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok!
Am4-hez milyen lapot ajanlatok abban az esetben, ha kozel 4ghz-t akarok elerni egy 1700-2700 eseteben? Ugy tudom, hogy alapbol nem tul acelos egyik sem jatekra az alacsony orajel miatt, ugy mint az 1600as se.
Minel tobb ero kene a videokeszites miatt a premiere pro-hoz.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70291) MrDerekas válasza tasiadam (#70290) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igazából ez a te helyed ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70292) tasiadam válasza MrDerekas (#70291) üzenetére


tasiadam
veterán

koszi, nem tudom hogy felkomaban miert gondoltam azt, hogyt ez itt jo lesz nekem :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70293) chris0000


chris0000
őstag

hi.
egy I3-9100F (300) 1151-es CPU-hoz melyik MSI alaplapot lenne érdemes megvenni úgy, h 4.2-ig lehessen húzni és stabil maradjon? és biosból auton tudja a tuningot. thx.üdv.

[ Szerkesztve ]

(#70294) Viktor77 válasza chris0000 (#70293) üzenetére


Viktor77
titán

Nem húzható prociról beszélsz. A 4 magos turbója kb. 3.9 lehet, ezen lehet állandóan járatni, ha a wint max teljesítményre állítod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#70295) chris0000 válasza Viktor77 (#70294) üzenetére


chris0000
őstag

igen közben rájöttem...tesztelőknél láttam, h 4.2 körül megy de akkor hogy......megzavart...thx

[ Szerkesztve ]

(#70296) Departed


Departed
őstag

Sziasztok!

Alaplapvásárlás előtt állok Ryzen 5 3600-hoz, ALC 1220 hanggal ellátottak közül választok B450-est.

Szerintetek melyikeknél van komoly esély hogy ezt a cpu-t fogadni képes BIOS-szal rendelkezik? Frissíteni nem tudnám, minden új lenne régebbi platformról váltva:

- Asus ROG Strix B450-F Gaming
- Asus TUF B450-Pro Gaming
- Gigabyte B450 Aorus Pro

Köszönöm szépen a választ! :R

(#70297) MrDerekas válasza Departed (#70296) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az lenne a biztos, ha frissítéssel kérnéd rendeléskor.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70298) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Adott egy M5A97 EVO R2.0 lap benne egy 8320-as procival. Haver használta aztán egyszer csak nem bootolt be a gép... Nem tudom, hogy mi történhetett de tény ami tény, hogy én sem tudom beindítani.

A bios/uefi-be gond nélkül belép ott látja pl a win10-es telepítő pendrive-ot de amikor elindítom, hogy onnan bootoljon akkor fekete üres képernyő jelenik meg és se előre se hátra csak a restart segít. Valami tipp, hogy mi lehet a nyűgje?

(legújabb bios van fent)

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#70299) chris0000


chris0000
őstag

hi. van vkinek tippje, h h tudnék belépni a Biosba del-el bármivel? csak windoson belül tudok egyelőre belépni...az a helyzet, h mióta UEFI GPT-vel bootol nem megy az indulásnál való belépés a del-ell...fast boot ki van kapcsolva, a secure bootot meg nem találom a biosban... thx. MSI Z77MPower lap. mi a trükk? thx. üdv.

[ Szerkesztve ]

(#70300) Doky586 válasza chris0000 (#70299) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A fast boot-on kívül az USB beállításait kapcsold biosban alapra.
(Nem az automatikus az alap!)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.