Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60010) Hunter2 válasza Panther (#59969) üzenetére


Hunter2
addikt

Arra lenne jó ha aktiváltál rá windowst és/vagy office-t akkor az aktívációnak búcsút mondhatsz mert így kvázi egy új alaplapod van.
Nálam így ment el a lecsóba egy office kulcs.
Laptopokra van az biztos, milyen lap ez milyen bios-al? mármint ki gyártotta a BIOS szoftvert?

[ Szerkesztve ]

(#60011) Cry0


Cry0
őstag

skacok, ez a kép alapján nekem a 1 ill 2-es slot a dual channel ?

utólag nézve a képet rájöttem hogy ez hülye kérdés volt :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60012) Anulu79


Anulu79
addikt

Sajnos nagyon ügyes voltam és beleejtettem a procit az alaplapi foglalatába. Jó pár tűske elhajolt. Az lenne a kérdésem, hogy ezt lehet valahogy javíttatni esetleg cserélni a foglalatot? Vagy érdemesebb egy új alaplapot venni? Egy MSI Z370 SLI PLUS lapról van szó.

(#60013) dugo_ válasza Anulu79 (#60012) üzenetére


dugo_
veterán

Lehet foglalatot cserélni, Cink_Elek hirdetését keresd az aprón.

(#60014) Hunter2 válasza Anulu79 (#60012) üzenetére


Hunter2
addikt

Az attól függ mennyire hajoltak el a lábak. Ha nem nagyon akkor vissza lehet igazgatni őket. ha nagyon akkor foglalat csere (ebben tudok segíteni).
A lényeg hogy ne rakj bele procit amíg nincs megcsinálva mert azt is kinyírhatod vele.
Ahogy nézem ez egy 50000-es lap, ennél még simán megéri javítatni.

[ Szerkesztve ]

(#60015) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

Ezzel az alaplappal: Asus z370 Prime A tudom használni ezt a hangkártyát: Asus xonar d1?

(#60016) Hunter2 válasza Hooper (#60015) üzenetére


Hunter2
addikt

nem. Ez a kártya PCI-os a lapon meg csak PCIe-van.

(#60017) Anulu79 válasza Hunter2 (#60014) üzenetére


Anulu79
addikt

Későn vettem észre és rakosgattam bele a procit. De remélem, hogy azt nem karistolta össze! Akkor igény tartanék a segítségre. :)

(#60018) Anulu79


Anulu79
addikt

Az lenne a kérdésem, hogy ezt a kompatibilitást hogyan kell értelmezni? Ebből a fajta ramból van nekem 4*8 Gb-os. A végén a 8 Gb azt jelenti, hogy slotonként ennyit tud kezelni az alaplap? MSI Z370 SLI PLUS

(#60019) varmi2 válasza Anulu79 (#60018) üzenetére


varmi2
nagyúr

Slotonként 8gb ram mehet bele. Nem minden a mennyiség, ha nem megy a dual chanel akkor nem sokat ér, a sok ram.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60020) Anulu79 válasza varmi2 (#60019) üzenetére


Anulu79
addikt

Itt az írja, hogy SIDE az SINGLE. Ez vajon azt jelentheti, hogy nem megy benne a dual chanel?

(#60021) varmi2 válasza Anulu79 (#60020) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha egy memóriát teszel bele, akkor nem fog menni dualban. De az nem erre vonatkozik, hanem arra, hogy egy oldalas ram. Tehát a ramon csak az egyik oldalt vannak chippek.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60022) Anulu79 válasza varmi2 (#60021) üzenetére


Anulu79
addikt

Ahha. Azt hiszem, hogy értem bár nem biztos. :D Tehát ebben az esetben ez azt jelenti, hogy az adott lapra jó az a 4*8 Gb RAM ami az alsó sorban van és megy dual chanelben? Bocsi, nagyon nem értek hozzá. :)

(#60023) hegyipapa


hegyipapa
senior tag

Sziasztok !

Van egy ASUS ROG STRIX Z370-H GAMING alaplapom, problémám a videokártya (ASUS ROG-STRIX-GTX1080-O8G) nem működik a Pcie x16 slotban (slot1). A Pcie x8-ban (slot2) működik, már reseteltem a Bios-t, és a legújabb Bios van rajta.
Ötlet, tipp ??? Úgy érzem megy vissza a boltba.

(#60024) pmcklan válasza hegyipapa (#60023) üzenetére


pmcklan
kezdő

Nem volt még ilyen problémám de biztosan vinném vissza a boltba minél előbb.

970A-UD3P AM3+ / FX-8350 / R9 380 4GB / 16 GB RAM 1866(2x4 Blue/Black)/ CM HYPER 212X

(#60025) varmi2 válasza hegyipapa (#60023) üzenetére


varmi2
nagyúr

A cpu alatt nincs elhajlott érintkező?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60026) hegyipapa válasza varmi2 (#60025) üzenetére


hegyipapa
senior tag

Nincs.

(#60027) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Gigabyte H270-Gaming 3 alaplaphoz milyen ledszalagot ajánlanátok, milyet érdemes venni, ami a képen látható csatlakozóval tudok használni, és gond nélkül működi fog, vezérelni fogja az alaplap, illetve a hozzá adott progi?

Köszönöm!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#60028) Hunter2 válasza Anulu79 (#60020) üzenetére


Hunter2
addikt

Azt jelenti hogy egyoldalas a RAM, mármint hogy csak az egyik oldalán vannak RAM chipek.
A lap ügyiben küldtem provátot.

hegyipapa

Próbálj bele másik VGA-t ha az sem megy akkor a lap hibás.

[ Szerkesztve ]

(#60029) MrDerekas válasza hegyipapa (#60023) üzenetére


MrDerekas
addikt

Azért nézz szét a biosban is gariztatás előtt, hogy nincs-e a slot tiltva default beállításon.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60030) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Adott egy HP ProLiant ML110 szerver C2D procival. Volt egy áramszünet, úgy van beállítva, hogy nem indul újra utána. Viszont bekapcsolni sem tudjuk. Gombnyomásra elkezdi felpörgetni a tápventit, de el sem éri a max fordulatszámot, egyből le is áll, nem egész 2 másodperc alatt meg is áll teljesen, majd kisvártatva újra elkezd felpörögni, de megint leáll, ezt ismételgeti végtelen ciklusban. Más venti nem moccan.

Merre induljunk? Alaplap, vagy táp?

Üdv!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#60031) Hunter2 válasza macilaci78 (#60030) üzenetére


Hunter2
addikt

tápot könnyebben fogsz benne cserélni mint alaplapot. Kezd a táppal.

(#60032) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok.
Gépfejlesztés előtt állok és kérnék némi segítséget Ram ügyben.
Amiket kinéztem:
MSI B350 pc mate
Ryzen 5 1600x
BE QUIET! PURE ROCK SLIM BK008 PROCESSZOR HŰTŐ
Ezek biztosak már.
Amiben nem vagyok biztos hogy jó lesz-e ez a ram amit kinéztem hozzá.
[CORSAIR 2X4GB DDR4 3000MHZ VENGEANCE LPX RED ???????]
Mindent újonnan veszek majd meg. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#60033) dugo_ válasza kaszas19 (#60032) üzenetére


dugo_
veterán

Ezt nem szokták szeretni a Ryzenek. A 3200-as CL16-os jobb.
Vagy a GSkillek között kell szétnézni Samsung B-die fronton.

(#60035) kaszas19 válasza dugo_ (#60033) üzenetére


kaszas19
senior tag

(#60036) dugo_ válasza kaszas19 (#60035) üzenetére


dugo_
veterán

Az a GSKill E-die, de pont egy ilyen MSI lapban simán ment 3200-on. Az LPX kereshetetlen pontos cikkszám hiányában, de az is jó szokott lenni.

(#60037) kaszas19 válasza dugo_ (#60036) üzenetére


kaszas19
senior tag

Akkor igazság szerint melyikkel járnék jobban?
Vagy ha van más alternatíva azt is meghallgatom. :R
Mindenképpen olyan ramokat akarok hozzá venni amivel nem lesz gondom.

(#60038) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Van a szüleimnek egy Lenovo Thincentre M57e gépük, amit kicsit fejleszteni akartam. Kapott az E4500 helyett egy E5800-at és egy BIOS frissítést. Kap j.héten ramot és új merevlemezt is, de ez mindegy. 1. Lefrissítettem a BIOS-t a gyári programmal Windows alól, minden rendben is ment. Ezután szétszedtem a gépet, kipucoltam, ki fújkáltam sűrített levegővel, beraktam a másik procit majd indulásnál fogadott az alábbi kép. Jó mondom semmi gond, be kell állítani a dolgokat a BIOS-ban. Na de itt a probléma, hiába állítok be bármit, nem jegyez meg semmit az időn és dátumon kívül. Raktam bele egy tuti jó elemet, azzal is ugyan ez. Ha az elemmel lenne a baj, akkor az időt/dátumot is el kellene felejtenie, nem? Csináltam teljes CMOS resetet, az se segített. Ha tovább nyomom F2-vel, akkor a másik kép fogad. Ott szépen a DHCP-nél elszámolgat 1 percig kb és feláll a rendszer. CPU-Z-ben látszik szépen, hogy felismeri a CPU-t és a BIOS is frissítve van. Olvasgattam itt meg a régi topicokban, de ilyet nem találtam, hogy az időt megjegyzi de a többit nem. Mi lehet a gond? :F

Üdv,
Zoli


(#60039) Viktor77 válasza BudaiZoli (#60038) üzenetére


Viktor77
titán

Ha DHCP-t számolgat, akkor nem lanról szeretne bootolni?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60040) MrDerekas válasza Viktor77 (#60039) üzenetére


MrDerekas
addikt

De, az az lesz. Csak a kollégának nem is ez a baja :) Töröm a kobakom még rajta én is...

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60041) BudaiZoli válasza MrDerekas (#60040) üzenetére


BudaiZoli
tag

Bármit állítok, nem marad a fejébe. Kivéve idő és dátum. :((( Tegnap 3 órán át próbálgattam, vissza raktam a régi procit, hátha az a baja, beraktam másik vinyót, akkor se..

(#60042) Viktor77 válasza BudaiZoli (#60041) üzenetére


Viktor77
titán

Jumperek jó helyen vannak? Olvastam olyat is, hogy akkor hajlamos nem megjegyezni a beállításokat, ha valamelyik onboard cucc rossz. Tiltsd le amit lehet és bootolj minimális konfiggal (cpu, 1 ram, vga, billentyű).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60043) MrDerekas válasza BudaiZoli (#60041) üzenetére


MrDerekas
addikt

Húzd ki a konnektorból és hagyd állni pár órát. Akkor is megmarad az idő beállítás? Lehet nem az elem a gond, hanem az érintkezői a foglalatban. Ezeket beljebb hajlíthatod, hogy feszesen üljön benne az elem. Jumperekkel nem variáltál véletlenül a lapon?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60044) BudaiZoli válasza MrDerekas (#60043) üzenetére


BudaiZoli
tag

Jumpereket nem piszkáltam, mivel nincs is leírás róla nem bántottam. :( Átmegyek most, aztán amiket írtatok megpróbálom.
Köszönöm srácok! Jelentkezek még. :R

(#60045) kisvonti


kisvonti
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy az alaplapom ASUS P6T (https://www.asus.com/hu/Motherboards/P6T/) kompatibilis-e Intel Xeon W3680 (https://ark.intel.com/products/47917/Intel-Xeon-Processor-W3680-12M-Cache-3_33-GHz-6_40-GTs-Intel-QPI) processzorral?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#60046) BudaiZoli válasza BudaiZoli (#60044) üzenetére


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Hát semmi változás. Vissza tettem a régi procit megint, kipróbáltam úgy, hogy 1 ram, mindent lehúztam róla. Sajnos BIOS-ban letiltani semmit se tudok, mert továbbra is amint mentés és kilépés már el is dobja a beállításokat. Állítottam az elem pöckén is, hogy tutira érintkezzenek. 1 percig sikáltam is, de semmi. Halvány gőzöm sincs, hogy mi lehet. Vadi új elemet is raktam most bele. Még egyszer kifújkáltam mindent, hátha... Sosem vittem még szerelőhöz gépet, de most lehet... :F

(#60047) BudaiZoli válasza BudaiZoli (#60046) üzenetére


BudaiZoli
tag

+ és persze továbbra is az egyedüli amit megjegyez az a dátum és idő. :W

(#60048) MrDerekas válasza BudaiZoli (#60047) üzenetére


MrDerekas
addikt

Fene... Sajna látatlanba nincs is több ötletem, amivel szűrhetnéd a hibaforrást.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60049) Tumak válasza BudaiZoli (#60038) üzenetére


Tumak
tag

Szia
Tedd fel Bios-t újra usb pendriveról. Vagy a régi működőt.

[ Szerkesztve ]

(#60050) BudaiZoli válasza Tumak (#60049) üzenetére


BudaiZoli
tag

Szia!

Kell boot sorrendet változtatni hozzá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.