Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) ricsi99 válasza Perzeusz (#64997) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia.
A gomb a tuti... azért rakták rá.
3tb nél nagyobb a hdd?
ill gondolom azt ellenörizted ,hogy felpörög rendesen :D
Windows látja esetleg?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#65002) Perzeusz válasza Trebron09 (#65000) üzenetére


Perzeusz
tag

Na, megcsináltam. BIOS-ban egyből meglett a hdd, aztán a winben a számítógép-kezelésben meg tudtam csinálni a többit. Mára ennyi volt. :) Köszi a segítséget!
Viszont majd azt szeretném beállítani, hogy bekapcsoláskor ne kérdezze meg, mit szeretnék, hanem csak lépjen be.

2 db WD Red 2TB eladó

(#65003) Perzeusz válasza ricsi99 (#65001) üzenetére


Perzeusz
tag

Közben sikerült. Volt gomb is :)
Amúgy ez egy 10 éves, 750 GB-os vinyó. Szóval egyáltalán nem lenne kár érte. Nincs is rajta semmi fontos. (A NAS-ban lévő 2*2 TB-os WD Red-eken vannak a fotók/filmek/zenék) Csak azért akartam megcsinálni, mert így hiába tettem volna be helyette egy SSD-t, akkor annál kellene eljátszanom ezt.

2 db WD Red 2TB eladó

(#65004) ates2


ates2
senior tag

adott egy msi meg z390 ace most nézem,hogy a network link ugyan mindenhol gigabit de speed csak 100mbit és nincs giga lehetőség wtf ? :/

(#65005) ates2 válasza ates2 (#65004) üzenetére


ates2
senior tag

rohadt érdekes ha kihagyom a routert akkor jó,de akkor sincs gigás speed link válaszási opcio csak auto de úgy megy többel mint 100Mbit

(#65006) ates2 válasza ates2 (#65005) üzenetére


ates2
senior tag

megoldva. :W

(#65007) mrzed válasza ates2 (#65006) üzenetére


mrzed
senior tag

Bizony... sajna csak 100Mbit-esek a routered portjai.

(#65008) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

van nekem egy Giga b150-hd3p alaplapom és ehhez csatlakoztatva usb-n egy külső DAC. A DAC-nak van áramforrása is, amit ki szoktam húzni a konnektorból ha melózni megyek a biztonság kedvéért. De ha bedugom, akkor feléleszti az egész gépet power offból, gondolom ez vmi energiatakarékossági opció, hogy lehetne kikapcsolni? Előre is köszi!

(#65009) Starchm válasza Orgi (#65008) üzenetére


Starchm
őstag

Szerintem valahol a ps2/usb wakeup résznél kéne keresni az advance setting részben. Bár eddig csak egér/billentyűzetnél láttam hasonlót de sztem a dac is emiatt kapcsolja be.

(#65010) ates2 válasza mrzed (#65007) üzenetére


ates2
senior tag

Hál isten nem :) driver kavar volt,most már megy rendesen.

(#65011) mrzed válasza laca500 (#64695) üzenetére


mrzed
senior tag

Végül is mi lett a vége az ügynek?
Mit nyilatkozott a nagyker?

(#65012) Barni22


Barni22
tag

Sziasztok. Adott egy p5q pro lap.a tünet az hogy ha véletlenül megmozditom az asztalt vagy kicsit erősebben tolom be a billentyűzetet,magyarul kis rezzenesre lefagy a gép egyszerűen.en a ram foglalatra tippelek mert menet közben próbáltam egyszer ha minimalisan hozzaerek már meg is áll.eleg lazanak tartom a foglalatokat, bar kingston t1 van benne (nagy hutobordas) szerintem az is huzza szepen lefelé.lehet valahogy ezt orvosolni? Köszi a segitseget

Barni

(#65013) --HARDCORE-- válasza Barni22 (#65012) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Áramtalanítás, WD-40- egyenletesen befújva mind a 4 slotba, 2-3 perc száradáshoz várakozás, esetleg tiszta nyomtatópapírt 2x félbehajtva a létrejött sarokkal végighúzni a memóriaslotok belső érintkezőin a papírt, ellenőrizni a memóriák érintkezőit, ha szennyeződést látsz ugyanígy WD-40-nel vagy kontakt spray-el eltávolítani és szárazra törölni, ügyelve hogy nem okozol kárt a modulon található többi SMD alkatrészben, majd visszatenni a RAMokat a gépbe, és elindítani azt. :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#65014) Trebron09 válasza Perzeusz (#65002) üzenetére


Trebron09
őstag

Örülök h segíthettem. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#65015) flash-


flash-
veterán

üdv

ha az alaplapomon 2 sata csatalakozó tüi is össze vissza állnak(én visszaállítani nem bírtam)és ki is lazultak-lazák már) már mit lehet tenni? ötlet?

(ahogy bedugtam a kábelt és kihuztam (alig birtam kihuzni) ezt prodkuálta mind a két esetben..(asrock z75pro3)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#65016) ricsi99 válasza Barni22 (#65012) üzenetére


ricsi99
addikt

Fimoman szorisd körbe beföttes gumival ,hogy ne mozogjon... ha megjavult akkor acetonnal mosd le a ram érintkezőit... wd 40 max 1 hét és nem is tesz neki jót a benne lévő olaj...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#65017) Trebron09 válasza flash- (#65015) üzenetére


Trebron09
őstag

Szia

Mármint a kábel kihúzásakor jött vele a foglalat is úgy érted? Ez esetben óvatosan ha nem nagyon hajlottak el az érintkezők vagy nem törtek le akkor vissza lehet bele csúsztatni a műanyag foglalatot, rajz ott van a lapon hogy volt előtte. Ha nem lehet vagy már nem akarod azt a csatlakozót használni akkor kinyomni valami folyékony ragasztóval, figyelve hogy ne érjenek össze az érintkezők

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#65018) ricsi99 válasza flash- (#65015) üzenetére


ricsi99
addikt

Legközelebb ne használj olyan sata kábelt amin van 1 fémpöcök ami biztosítsa ,hogy ne csusszon le a csatlakozóról a kábel.
Jó erös vagy. :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#65019) flash- válasza ricsi99 (#65018) üzenetére


flash-
veterán

hát kicsit elkapkodtam a dolgot..
amugy ha kitörik van aki vissza tudja forrasztani?
van iylen pc műszerész-szerelő aki ilyet cisnál?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#65020) ricsi99 válasza flash- (#65019) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen cserélhető ,de csak szakember...
Jó kis lap nekem is ilyen van... hajtsd szét az érinkezöt ,hogy véletlen se érjen össze... igy is marad 4 sata csatid.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#65021) Ryan_Sanchez


Ryan_Sanchez
tag

Hali!

msi b250m mortar.
Gyanakodom, hogy az alaplapi lanom nem oké. A net utp-ről jön. A probléma az lenne, hogy másodpercekre állandóan elmegy a net. Rainbowozni és horizon 4-ezni is próbáltam és mindkét esetben állandóan kidobált a szerverről, hogy élvezhetetlenné teszi. De ha simán csak "böngészek" akkor is valamikor nem tölti be az oldalt mert, hogy nincs net, közben alúl megjelenik a piros x a hálózatnál, f5, karikázik pár másodpercig majd visszajön. A baj csak az, hogy elég sűrűn produkálja.
A kábel nincs megtörve, viszonylag új, a csatin se látok semmi elváltozást(sérült,hajlott pinek nincsenek).
A driver az msi weboldaláról a legfrisebb. Rendszer (win10 pro) naprakészen updatelve.
BIOS flasht nem csináltam (számítana :F ).

Még a modemre gondoltam, hogy szar de miközben próbáltam játszani és wifiről beszéltem, a telefonomról egyszer se dobott le a messenger és a hang sem torzúlt egyszer sem.

Van valami program ami a net stabilitását vizsgája? Mert a hálózati diagnosztika szerint jó, sebességre is megfelel.
Esetleg megérhetne egy gariztatást? Szerintem vissza dobnák azzal, hogy teljesen jó nem hiszem h tesztelnék huzamosabban.

Válaszokat előre is köszi.

(#65022) Trebron09 válasza Ryan_Sanchez (#65021) üzenetére


Trebron09
őstag

Milyen routered van? Nem hiszem hogy ez kábel hiba. Driver legújabb van fent?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#65023) mrzed válasza Ryan_Sanchez (#65021) üzenetére


mrzed
senior tag

Ne legyen igazam, de... egy ismerősömnél ugyan ilyen tünetekkel ez volt a gond:
Windows 10 proxy virus
szerk:
Nézz be a gépház Hálózat és Internet, Proxy beállításaira, ha ott a kézi beállításoknál bármi is megvan adva, akkor ez a probléma. Sajna nem lehet csak úgy törölni, a megoldás a linken található.

[ Szerkesztve ]

(#65024) kopygege


kopygege
tag

Kedves Fórumozók!

Jelenleg a gépemben egy ilyen alaplap van. Nagyon szerettem, már 6. éve szépen teszi a dolgát, de tavasszal elszállt a hang, ezt még viszonylag könnyen lehetett orvosolni egy USB-s hangkártyával, mostanában viszont van hogy "elengedi" a billentyűzetet, vagyis nem lehet a Num Lockkal kapcsolni a visszajelző ledet és a billentyűkre sem ragál, csak az újraindítás segít.
Nem tudom, hogy ezzel van-e összefüggésben, de a Win 10 bootolásnál mindig automatikus javítást akar csinálni de nem tud és csak speciális indítási lehetőséggel lehet feléleszteni a 7 gomb megnyomásával (sajnos nem tudom melyik opció, ha vontos este tudom megnézni. Az automatikus javítás hibaüzenete az alábbi fájlra utal: WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt.

Kérdésem, hogy érdemes-e a kisker piacon újonan fellehető egyetlen 1155-ös alaplapot beszerezni helyette (amíg még van...)
vagy inkább teljes félkonfigcserében kellene gondolkozni? Gondolom, ha ez a megoldás akkor az már másik topic, de addig is segítséget szeretnék kérni az induláshoz.

Minden segítő hozzászólást előre is köszönök!

[ Szerkesztve ]

(#65025) ricsi99 válasza Ryan_Sanchez (#65021) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Legegyszerübb teszt ami 100% os ,hogy jó a a hálózatod.
Parancssor
ird be "ipconfig"
Keress olyat hogy "Default gateway"
ez elméletileg egy "192.168.x.x"
ott az a szám lessz ami a routered ip-je.
ezután ird be a számot igy
"ping 192.168.x.x -t"

igy folyamatosan elküld a gép 1 tesztcsomagot a gép a routernek és kiirja hogy rendben van e
valami ilyesmit kell látnod
"reply form 192.168.x.x bytes=32 time=2ms tll64"
ennek kell pörögni amig "control c" vel meg nem szakitod
az a lényeg ,hogy hogy ne változzon az érték ,akkor ez azt jelzi ,hogy stabil a kpacsoladot.
Ha ez tul nagy ártákben inog ,vagy "packet lost" van a végén akkor a gép és a modem közt van a hiba.

Tipp... megpróbálhatod még a hálokártya driverében beállitani ,hogy 10mb full duplex en menjen ,ha autón van... igaz igy lassabb lehet a net de stabilabb is.
Wifit házilag ugy tudod tesztelni, hogy a telefont usb-n összekötöd a számitogéppel ,majd a telefon menujeben bekapcsolod az usb internet megosztást.
Lan kábelt huzd ki
Igy a telefon wifin kapcsolodik a netre ,majd usb keresztul megossza a netet a számitogépre.
Ugy muxik mint egy jó kis usb-s wifi antenna :D
...
itt is érdemes a parancssoros muveltetet lejátszani...ujra... figyelj hogy az ip cim változik.

irj hogy mi lett...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#65026) jokeph válasza kopygege (#65024) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Ha úgy érzed, hogy neked elég az a teljesítmény, akkor igen, érdemes (bár megjegyzem, a meglévő CPU-d korántsem a platform csúcsa).

Ha nem, akkor jobb félkonfigot cserélni, de ár/érték/teljesítmény arányban nagyon meg kell nézni mit szerez be az ember.

Ha 6. gen core i és felette nézelődik az ember, akkor ramot is cserélni kellene DDR4-re, az meg nem olcsó.

Van azért pár kevés lap, ami s1151-es és ddr3-as (így maradhatna a jelenlegi DDR3-as ramod), de azokat nagyítóval kell elővadászni.

Szerintem, ha maradsz s1155-ön, nézz körül itt a HA! aprón is. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#65027) ricsi99 válasza kopygege (#65024) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Szerintem vegyél egy használt alaplapot, ujonnan semmiféleképp.
Nem lehe hogy lefagy a gép? Azért nem reagál az usb-re...
Ha megy igen akkor ,mentsd le a dolgaid valahova ,majd windows reinstall... az általad emlitett "inditási" mód nem bizalomgerjesztő..
+ érdemes a software oldalt kizárni ,mielött hw cseréken gondolkodsz.
+lehet egy álltalános takaritás a gépházban lehet nem ártana... porcica szeszélyes állatfajta :C

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#65028) kopygege válasza jokeph (#65026) üzenetére


kopygege
tag

Mindenekelőtt nagyon köszönöm a válaszod!

Bár sosem volt AMD-s lapom/CPU-m, de ahogy olvasgattam, ott talán jobbak az ár/érték arányok, viszont mivel abszolút nem ismerem a lehetőségeket, félnék beleugrani egy teljes váltásba.

A használt alaplapoktól azért tartok, mert ki tudja, mennyit futottak korábban, az újra mégis van 3 év gari, annyi idő alatt pedig tán kikristályosodik, hogyan érdemes továbblépni, fejleszteni.

Még egyszer köszönöm!

(#65029) kopygege válasza ricsi99 (#65027) üzenetére


kopygege
tag

Köszönöm a javaslatokat!

Igen, igaz, töredék áron lehet kifogni használt lapokat, csak az meg ki tudja, meddig lesz még jó.

Megpróbálom az általad javasolt mechanikai + szoftveres megoldásokat, bár a poreltávolításnál félek, hogy megsértek valamit és akkor meg attól megy tönkre a deszka.

Köszönöm szépen még egyszer!

(#65030) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok!

Mivel behalt a 8 éves MSI H61MU-E35 (B3) alaplapom, rendeltem egy gigabyte ga-h61m-s2pv deszkát, amire még várok.
Ezt rendeltem [link]
Szeretnék letölteni addig is hozzá friss drivereket, mert gondolom alapból régieket adnak hozzá.
Azt honnan lehet tudni hogy ez most rev. 1.0 vagy rev. 2.0 vagy rev. 2.1 vagy rev. 2.2 vagy rev. 2.3 lesz e?
Mert úgy látom hogy nem mindegy a driverek letöltése szempontjából és nem is tudtam hogy vannak ilyen különböző modellek.
Másik kérdésem, hogy bios frissítéshez is szeretnék letölteni egy új verziót, ha esetleg régi lenne rajta.
Feltehetem egyből a legújabbat, bármilyen verzió is van rajta?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

XP

(#65031) jokeph válasza szimcsi (#65030) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Hát, ha W10 lesz rajta, akkor kb. mindegy melyik rev. lesz.

Megtudni akkor fogod, ha megkapod a lapot (vagy ha rákérdezel, ahol vetted).

Ennél a típusnál, a REV. X.X az alaplap bal alsó sarkában van feltüntetve. :))

BIOS frissítés: Igen, mehet a legutolsó egyből. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#65032) szimcsi válasza jokeph (#65031) üzenetére


szimcsi
senior tag

köszi a választ win7 lesz egyelőre. Driverek közül akkor akár rev.2.3 hoz tartozóakat is fel lehet tenni akár egy rev.1.0-sra is például? A bios updatenél viszont stimmelni kell a rev. számozásnak?!

XP

(#65033) jokeph válasza szimcsi (#65032) üzenetére


jokeph
nagyúr

Driverekkel nem hinném, hogy gond lenne (kivéve, ha hardveresen változtattak a reviziük között, pl. más tipusú a hangchip, a LAN chip, stb...), max nem fog felmenni.

BIOS:

Itt szigorúan az adott rev.hez tartozóból használd a legfrissebbet, pl. az 1.0-és rev és a 2.1-es rev BIOS-a biztosan különbözik, még a méretük sem egyezik, illetve az újabb rev.-hez sokkal több és újabb frissítés van.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#65034) Ryan_Sanchez válasza ricsi99 (#65025) üzenetére


Ryan_Sanchez
tag

Köszi a válaszokat. Manuális proxy beállításban nem volt semmi, szóval elvileg akkor nem vírus.

pinges cucc:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 1ms, Average = 0ms

Csak négyet küld, de én nyomtam neki többször is és nem változott az érték.
Drivert jól benéztem, az msi weboldalán 2017 es volt a legfrisebb, rákeresve az intelről leszedtem a legújabbat.
Egy fél órás rainbow teszt erejéig jó volt, a régebbivel egyből kidobált. Ma még tesztelgetem, ha nincs vele gond akkor megoldódott. :)
Amúgy a PROset sem talált hibát sem a kábelnél, sem a hardvernél.
Telefon usb-s módszert is kipróbáltam, hibátlan volt.
Remélem a driver megoldja, ha nem akkor passzolok. Esetleg veszek pci-s hálókártyát, az alaplapok drágák. :D

(#65035) ricsi99 válasza kopygege (#65029) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia.
Home made.
Nem kell szétszedned a gépet.
Oldalát leveszed, és haszáritóval adsz neki levegöt. Hideget!
Mehet utánna tüdővel is :D
Utánna kis mezei ecsettel amit látsz port azt le lehet pucolni!
Videokártya , cpu mint mágnes vonza a port... ... elsödleges feledat... itt az ecset sokat segit.
Tápegységbe hátolrol told be a levegot.
Véletlen se a lakásba csináld mert nem lessz este vacsora, ha a párod meglátja.
Kb az a felling lessz mintha a porszivó porzsákját kiráznád.

Ha veszel használt lapot ,kérj meg valakit ,aki már csinált ilyet ,hogy cserélje ki... pár sörért belefér szerintem.
Kezdöként ha még nem csináltál ne kockáztass...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#65036) ricsi99 válasza Ryan_Sanchez (#65034) üzenetére


ricsi99
addikt

"-t" kapcsoló a végére és nem ál le
ping 192.168.x.x -t
próbáld ki... hagyd futni egy 1/2 órát
ha ez az érték jó .akkor a modem - gép kapcsolat tökéletes
(Telo meg baromi jó wifi vevő... nálam vagy 1 hónapot ment igy hiba nélkül amig bekötötték a netet... addig a szomszédé ment :D )

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#65037) Starchm válasza ricsi99 (#65035) üzenetére


Starchm
őstag

Inkább vegye ki a tápot és úgy fújjon bele levegőt, mert a port csk visszatolja a gépbe, ha hátulról tol bele levegőt...

Szerintem simán az ecset bőven elég lesz a legtöbb helyen, a hajszáritóban valamiért nem biznék, de nem rossz ötlet.

(#65038) ricsi99 válasza Starchm (#65037) üzenetére


ricsi99
addikt

Elöször a tápot szoktam :D
Amatör ne szerelje a gépet.
Tudom ,hogy nem 100% tisztitás de azért valami ,ha már felismerhetőek az alkatrészek a gépben.
Azt sem szoktam senkinek tanácsolni ,hogy szedje szét a gépet monitort/hűtőt/mikrót/kocsit miegyébb.
Lehet simán tüdövel is de egy több éves gépnél az első fujás az meredek :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#65039) Ryan_Sanchez válasza ricsi99 (#65036) üzenetére


Ryan_Sanchez
tag

Nyomtam neki, két apró killengés azon kívűl hibátlan. Úgy látszik a driver helyrepofozta. :) Köszi a segítséget!

(#65040) szimcsi válasza jokeph (#65033) üzenetére


szimcsi
senior tag

Köszi ismét a segítséget. Egyébként honnan érdemes beszerezni ehhez a laphoz a legfrissebb drivereket, biost? Eddig a gigabyte.com-on néztem szét jobban, ahol főleg 2013-2015-ös driverek vannak, ami persze adott esetben érthető is, de most a google segìtsègèvel rákeresve van 1-2 oldal, ahol frissebnek tűnő (2017) driverek vannak. Ezek inkább kerülendő oldalak lehetnek?

XP

(#65041) --HARDCORE-- válasza kopygege (#65024) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

LGA1155-nél ez jellemző hiba. Ótvar szar "USB védelmi IC"-ket használnak. Hang és LAN port közelében is. Viszont lehet őket cserélni. Tehát javítható az alaplapod.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#65042) jokeph válasza szimcsi (#65040) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szívesen, nincs mit.

A BIOS-t minden esetben a gyártói oldalról szedném le (kivéve, ha bármely okból modosított BIOS-ra volna szükség, arra megvannak a megfelelő fórumok, ahol tudnak utat mutatni, ennél a lapnál ilyenre aligha van szükség). :K

Driver témában én előnyben szoktam a gyártói oldalt részesíteni, ott általában megvan minden a támogatott oprendszerekhez.

Ha valami esetleg hiányzik a használt oprendszerhez, akkor célszerű az adott hardverelem (hang, lan, usb, sata, stb) gyártói oldalán is körülnézni.

Én úgy vagyok vele, hogy ilyen régebbi alaplapoknál, felteszem a gyártói oldalról leszedett legfrissebbeket, és ha minden jól működik, nem firtatom tovább, W7-ig ez szinte biztosan szükséges is lesz (pl. nálam Asus P6T Deluxe lapon a W7-hez fel kellett tennem a hang driverét, a W7 meg sem ismerte, míg W10 esetében ez szükségtelen volt - mindent flottul felismert és fel is telepített). :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#65043) atteee


atteee
tag

Sziasztok melyik lap a jobb a 2 közül?
asus p8z68 v pro
Vagy
ASUS P8Z77 V-LK

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 Edge 32GB

(#65044) kopygege válasza --HARDCORE-- (#65041) üzenetére


kopygege
tag

Fú, ez jó hír, viszont ennyire nem vagyok hozzáértő, sajnos.
Van esetleg olyan, akit tudtok ajánlani az itteni közösségből, aki nem túl drágán, megbízhatóan orvosolná a problémát?

Nagyon köszönöm!

(#65045) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok!

esetleges upgrade.ről kérnék vélemény.
mostani a profillba.
marednék intel fronton.

msi b360 game+
ddr4 (gskill 16gb) vagy érdemesebb más már márka esetleg 2x8?
proci i3 8100.

ez így erősebb lenne a mostaninál? a vga ugyanaz maradna.vga kihajtásba jobb lenne?
mér ennyire drágák a 8as szériás intelek? ennyire uj?
ddr3 ddr4 árak kb ugyanaz sőt tán a ddr4 olcsóbb.
a lap árát benyelném ok 25k.
de a proci.
és igy kb hány %kal lenne jobb a rendszer,

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#65046) MrDerekas válasza dragonfx (#65045) üzenetére


MrDerekas
addikt

Itt kérdezz rá. Linkelheted az itteni hozzászólásod, vagy csak bemásolod a szöveget.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#65047) dragonfx válasza MrDerekas (#65046) üzenetére


dragonfx
veterán

;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#65048) Apollo_21 válasza dragonfx (#65045) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem jó 5let. Ugyan arra cseréled kb szó szerint, csak elmondhatod h már 8. Gen géped van.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#65049) --HARDCORE-- válasza kopygege (#65044) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Nekem is vinnem kell egy lapon cserélni, mert behaltak az USB-k. (hol megy hol nem, usb leválasztva usb csatlakoztatva)
Az első lap amin végrehajtottuk az egy Gigabyte P75-D3 volt. Ahhoz vettem pár ilyen IC-t. Szóval abból tudok adni ha kell.. még 7db van, és az én lapomhoz 3db kell, szóval marad még 4.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#65050) dragonfx válasza Apollo_21 (#65048) üzenetére


dragonfx
veterán

aha.most néztem kb csutka uganazt tudja.i5 meg huzos árba.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.