Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Ruszki válasza KiSSuE (#21994) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ha nem raksz bele semmilyen VGAt vagy memóriát akkor azt érzékeli az alaplap itt most a speaker csipogasara gondolok.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22002) metaa válasza Rivaul (#22000) üzenetére


metaa
tag

szétszedtem darabokra, összeraktam, elemet persze kivettem belőle. mostmár továbbmegy a gigabyte logonál, de továbbra sem tölt be a win SSD-ről. ha kikapcsolom az AHCI-t akkor a WIN telepítő elindul, de HDD-re nem engedi telepíteni. de legalább látja, úgyhogy lehet az SSD ment tönkre.

(#22003) KiSSuE válasza Rivaul (#21998) üzenetére


KiSSuE
tag

Egy beépített Speaker van a lapon. Még nem próbáltam, de majd délután a munka után megnézem.

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#22004) pelenka35


pelenka35
őstag

A gép 1 napja megy stabilan a fagyás oka Ram hiba volt +halo kártya tönkrement .

köszönöm a segítséget :R

Gamertag:Rob3rt75

(#22005) ST05 válasza scope2007 (#21997) üzenetére


ST05
őstag

gpu-z ben látszik szépen a monitorozásban ,mikor melyik megy :K

(#22006) nagyistvan92


nagyistvan92
csendes tag

Hello.Van egy ASROCK Alive NF7G-FullHD R3.0. az lenne vele a gond hogy amikor megprobalom elinditani akkor akkor nem ad kepet,es nem reagal semmire. Bekapcsolaskor megforgatja a DVD irot es 2 masodpercre bekapcsol a hard is.es uttana semmi, valamint a videokartyan a cooler folyamatosan max fordulatszamon van.Elore is koszonom a segitseget, tovabbi szep napot

(#22007) Ruszki válasza nagyistvan92 (#22006) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Tápcsatlakozókat újra csatlakoztatni a lapon, esetleg BIOS reset.
Ha ez nem segít akkor VGA,vagy Ram ki ha sípol a lap akkor az már jó jel!
Ezután vissza amit kivettél aztán ha így sem akkor tovább gondolkodunk!

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22008) The Exiled


The Exiled
tag

SZiasztok!
Vetem egy fm2-es gigabyte lapot, 750kprocival, amin 8 tűs cpu tápcsatlakozó van, és mellé egy fsp 350-60APN tápot, és mint rájöttem azon nincs 8 tűs tápcsati. Kérdezném, hogy megoldható-e ha a sima 8-tűs tápcsatira kötök egy 8 tűs átalakítót, vagy keressek valami molex-es átalakítót, vagy elfut 4 pinnel is? ( btw a procimban nincs igp, tehát elvileg nem kell neki annyi táp? )

eddig molexes megoldást találtam, bár nem telljesen procihoz: [link]. Ezzel menne vagy csak vgahoz jó?

(#22009) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

Sziasztok, a gigabyte h57m- usb3-as alaplapomnak a pch-ja ( chipset ) 75 fokos!! Mi lehet a baj? Fölötte van a VGA de szerintem ez nem normális. Segítsetek pls.

(#22010) KiSSuE


KiSSuE
tag

Sziasztok! Van egy régi P3-as lapom, de nem tom mi a tipusa, nem írja sehol. Hogy tudom azt megnézni?

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#22011) nagyistvan92 válasza Ruszki (#22007) üzenetére


nagyistvan92
csendes tag

meg volt minden(bios reset, ujracsatlakoztatas is) de semmi:| ki volt szedve a RAM is de sajnos nincs speaker az alaplapon :( probaltam mas tappal is de semmi,es probaltam a be epitett videokartyaval is de nem jutottam semmire. volna valami otleted hogy hol keressem a hibat? koszonom szepen ;)

(#22012) Ruszki válasza nagyistvan92 (#22011) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát a legjobb lenne ha beszereznél egy speakert!
Ha van valami csipogásunk akkor ugye ott tudunk továbbmenni hibakeresésben!
De ha rajta van a speaker és nincs csipogás az lehet alaplap és CPU hiba!
Esetleg még egy CPU kivesz és visszarak talán de ha úgysem akkor több mint valószínű lap lesz a ludas!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22013) Ruszki válasza KiSSuE (#22010) üzenetére


Ruszki
senior tag

Esetleg a BIOS-ban vagy ha van már fent oprendszer XP vagy Win7 akkor egy diagnosztikai programmal!
Pl.:
Everest
Aida
PC Wizard

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22014) Ruszki válasza exxtremplaye (#22009) üzenetére


Ruszki
senior tag

Az normális maradhat semmi gond vele!
Általában a chipset melegebb mint a CPU!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22015) nagyistvan92 válasza Ruszki (#22012) üzenetére


nagyistvan92
csendes tag

a cpu mar volt kiszedve es vissza rakva. speakerem jelenleg nincsen, de ha szerzek akkor hogyan kossem be?(van 4 pin, meikre kossem?) koszonom

(#22016) exxtremplaye válasza Ruszki (#22014) üzenetére


exxtremplaye
csendes tag

de kékhalálozik a számítógép sajnos. 30 perc játék után kidobja a kékhalált. Két videókártyával is kipróbáltam szóval nem az a baj. játék alatt akár 85 fokra is felmegy . Szerintem ez a chipset a baj.
Ezt hogy lehet megoldani? Új hűtő? Új ház?

(#22017) Hgovi válasza exxtremplaye (#22016) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Cseréld ki hűtőt lehetőleg aktív hűtésűre.
Vagy vedd le a ház oldalát,Vagy cserélj ventit a házban.
Ha ezek nem segítenek alaplap hiba lehet.

[ Szerkesztve ]

Üdv Hgovi

(#22018) Ruszki válasza exxtremplaye (#22016) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hátha mégis az lenne a baj,hogy a chipset túlmelegedik akkor esetleg próbáld levenni róla a hűtőbordát pasztázd újra aztán ha van otthon akkor szerelj rá egy aktív hűtést(ventilátort)!
Aztán így kiderülhet a probléma!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22019) Ruszki válasza nagyistvan92 (#22015) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

A speaker csak két vezetéket használ.
Piros és fekete vezetékkel.
Speaker
Alaplapi csatlakozó
Ahogy látod az alaplapon van egy +5V és a Speaker csatlakozó.
Csak ezt a kettőt használja!
De ha olyan speakered van amin 4-es csati van, a piros lesz a +5V a fekete a speaker!
Elrontani nem fogod!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22020) exxtremplaye válasza Ruszki (#22018) üzenetére


exxtremplaye
csendes tag

http://www.pcx.hu/termek/scythe-mini-kaze-4cm-silent-ventilator-39046

ez jó lenne a chipsetre? Vagy ajánlanátok jobbat?

(#22021) Ruszki válasza exxtremplaye (#22020) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Hát nem tudom van egy ára az biztos!
De akkor mi van ha nem az lesz a gond!
Akkor kidobtál az ablakon cirka 2k-t!
Ismerősnek vagy havernak nincs vagy valami régi rack-ben nincs esetleg!?

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22022) Macsjoz


Macsjoz
tag

Üdv !
Van egy Asrock 970 extreme 3 lapom és van benne 8gb 1600Mhz-es ram és az volna a kérdésem hogy a biosban lehet állítani hogy a ram mennyi Mhz-en fusson de nem megahertz-ben van megadva hanem nem tudom miben és ezek a választási lehetőségek: Auto, 860, 1145, 1432, 1720 és akkor az volna a kérdés hogy melyikre kell állítani ha 1600on akarom futattni ?

(#22023) nagyistvan92 válasza Ruszki (#22019) üzenetére


nagyistvan92
csendes tag

ok, koszonom szepen a magyarazatot, amint beszerzek egy speakert kiprobalom es ertesitelek hogy mire jutottam, kosz meg1x. ;)

(#22024) #65675776 válasza Macsjoz (#22022) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mhz-ben van az, csak gondolom emelted az External Clock-ot (vagy ha jobban tetszik fsb, de az helytelen megnevezés), és a BIOS/UEFI ennek megfelelően növelt értékeket ad vissza.

(#22025) Rivaul válasza Macsjoz (#22022) üzenetére


Rivaul
addikt

daa-raa gondolatmenetét folytatva 1720-ra kell állítanod ha az alap 1600-at akarod figyelembe venni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22026) Macsjoz válasza #65675776 (#22024) üzenetére


Macsjoz
tag

beállítottam 1720 akkor nem indult a gép csak csipogott a speeker resetelnem kellet a biost és utána már rendesen kiírja a dolgokat és most már 1600-at és köszönöm a segítséget azért !

(#22027) Rivaul válasza Macsjoz (#22026) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel resetelted a biost így minden alapra állt, ezért nem az emelt értéket látod. Hagyd is így az egészet.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22028) Macsjoz válasza Rivaul (#22027) üzenetére


Macsjoz
tag

Esetleg nem tudod hogy ez mitől lehetett? Mert most is ugyan azokat a beállításokat raktam vissza azaz ucc és asrock xboost

(#22029) #65675776 válasza Macsjoz (#22028) üzenetére


#65675776
törölt tag

ASRock XBoost.

(#22030) lengyellaci7


lengyellaci7
csendes tag

hello Van 1 asus m2n32 sli deluxe wirelles edition alaplapom a gond az vele hogy bekapcsolom a ventik pörögnek de nincs kép rendszer speaker nem pityeg semmit ,mi lehet a gond vele ?

(#22031) troll81


troll81
addikt

sziasztok asus m4a77td pro laprol van e valakinek tapasztalata? :K köszi a válaszokat :R

(#22032) Rivaul válasza troll81 (#22031) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezekbe a topicokba olvasgathatsz. Ha türelmesebb vagy akkor akár kérdezhetsz is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22033) troll81 válasza troll81 (#22031) üzenetére


troll81
addikt

köszönöm :R

(#22034) millerur


millerur
tag

Üdv,

Egy olyan problémám volna egy Asrock X58 Extreme lappal, hogy van benne egy HD5850, amit gyanítok, hogy behalt, mivel nem ad képet bootnál a kártya és a led 2A infót ad, járt valaki hasonlóan? Holnap megyek kipróbálni másik gépben is a vga-t, addig is minden tanácsot szivesen várok!

(#22035) Hgovi válasza millerur (#22034) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Üdv!
Csatlakozók,áram ellátás rendben van?Esetleg RAM slotok?

Üdv Hgovi

(#22036) millerur válasza Hgovi (#22035) üzenetére


millerur
tag

Igen, ezeket néztem már, sajna nem hozott eredményt

(#22037) Hgovi válasza millerur (#22036) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Na az baj,akkor a másik lapba próba talán "jó" eredmény hozhat.

Üdv Hgovi

(#22038) millerur válasza Hgovi (#22037) üzenetére


millerur
tag

Legalább megtudjuk mi a ludas...

(#22039) Hgovi válasza millerur (#22038) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Így van,koránt sem biztos hogy a vga.

Üdv Hgovi

(#22040) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

Sziasztok! Lenne egy elég fogós kérdésem. Ma átépítettem a gépemet és sajnos ahogy levettem a hűtőt kijött vele a proci is...... Utána levettem a hűtő talpáról ellenőriztem és nem hajlott meg láb illetve nem is tört le vissza szereltem mindent viszont nem ad képet. Elképzelhető hogy behalt?

(#22041) Rivaul válasza Gyurma23 (#22040) üzenetére


Rivaul
addikt

Elképzelhető. Az hogy szemmel nem látod még okozhatott olyan sérülést ami végzetes. Előbb hűtő nélkül jól meg kellett volna izzasztani akkor könnyebben lejön.
Viszont lehet hogy a lapot sikerült megnyúzni kicsit. Mindenképp be kéne tenni a procit másik gépbe.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22042) Gyurma23 válasza Rivaul (#22041) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Ebben az esetben csak a proci sérül vagy lap is? AMD....

[ Szerkesztve ]

(#22043) Rivaul válasza Gyurma23 (#22042) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnos ezt nem lehet így megmondani. A lapnak sokkal kisebb az esélye. A procinak viszont minden lábába kapaszkodik a lap így nagyobb eséllyel sérül ilyenkor. Vagy egy procit vagy egy lapot kéne szerezni amibe bele tudod tenni próbára az alkatrészeket.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22044) #65675776 válasza Gyurma23 (#22040) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért szedd szét még egyszer, és rakd össze újra. Velem is előfordult már hasonló, de semmi baja nem lett semminek. Legközelebb mielőtt szétszeded a gépet hosszabb idő után előtte dolgoztasd meg egy kicsit a procit, hogy fellágyuljon a paszta.

(#22045) #25954560 válasza Gyurma23 (#22040) üzenetére


#25954560
törölt tag

az, hogy nem ad kepet, mit jelent? bebootol csak kep nincs? tap megy? inditaskor pittyen v bios sipolasok vannak? proci hutoventi forog?

(#22046) Gyurma23 válasza #25954560 (#22045) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Hűtés táp megy csak egyáltalán nem ad képet készenlétiben van a monitor csak......

(#22047) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Lehet, nem jó helyre írok, de lehet abban ludas az alaplap. hogy látszólag minden tökéletes a gépen, s olykor egyik pillanatról a másikra lefagy, de úgy, hogy még a reset gombra sem reagál?
Aztán 4mp-es nyomvatartós újraindítás, s megint minden tökéletes...

Köszi!

(#22048) Hgovi válasza Vegitaa (#22047) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Üdv!
Inkább tápegység gond lehet elsőre,de lehet RAM hiba is.

Üdv Hgovi

(#22049) Vegitaa válasza Hgovi (#22048) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Esetleg valahol túlmelegedés? Bár az északihidat leszámítva mindennek optimális a hőmérséklete. De aztán órákig semmi baja, s újra produkálja...

(#22050) Hgovi válasza Vegitaa (#22049) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Az Everestet rakd fel,elég pontos adatokat mutat.
Esetleg óvatosan kézzel is meg tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

Üdv Hgovi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.