Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Musicking válasza Anonymusxx (#44000) üzenetére


Musicking
aktív tag

Elvileg elbírja, de ha már tuningra kerülne a sor akkor már megkérdőjelezhető. Azt se árt figyelembe venni hogy max 8Gbig ig kezeli a memóriákat, tehát már ott is vége a fejlesztésnek manapság meg egy játékra használt gépnek kell legallább 8GB de inkább 16GB RAM hogy ne legyenek vacakolások. Igy könnyen lehet hiába teszel alá 'nagy' vga-t könnyen lehet nem fog annyi pluszt hozni amennyit belepumpálsz.
Az AMD Athlon 860K proci meg elég forrófejű tehát ott még kell egy komolyabb hűtést is venni mert a gyári hűtése rosszabb mint a 'kis' FX sorozaté.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#44002) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv!

Egy Asus Striker II Extreme lapban meg lehet valahogy oldani a crossfire-t? 2 darab XFX 6950-es kártyáról lenne szó. Elvileg csak SLI-t támogat, megoldható valahogy, hogy crossfire is működjön?

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#44003) varmi2 válasza Ricardo128 (#44002) üzenetére


varmi2
nagyúr

A leírás szerint csak sli-t támogat

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44004) Ricardo128 válasza varmi2 (#44003) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Ezért kérdezem, hogy hátha van valami bios update, vagy valami megoldás, hogy működésre lehessen bírni őket. :U

gölmétcsül ©

(#44005) bardi


bardi
aktív tag

Asrock alaplapon nem lehet a táp ventilátort szabályozni? Egy másik van rákötve, de csak oda fért, vagyishogy az volt az egyetlen, amihez hozzáfértem már. Már csak az megy maxon.

'92 Honda VFR 750

(#44006) Teaway válasza bardi (#44005) üzenetére


Teaway
veterán

Milyen táp, milyen venti?
Alapesetben a táp vezérli a saját ventijét.

Nincs itthon csokid??

(#44007) bardi válasza Teaway (#44006) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem, a táp az vezérli magát. Csak az alaplapon van egy 3 pines csatlakozó, amire rákötöttem egy ventilátort, és ez a csatlakozó elvileg a tápnak van, ha abba nem lenne ventilátor. Sajnos csak ehhez fértem hozzá már. Szóval igazából egy ház ventilátort szeretnék lelassítani, csak nem tudtam már ház ventilátornak való helyre kötni.

'92 Honda VFR 750

(#44008) dqdb válasza bardi (#44007) üzenetére


dqdb
nagyúr

A legtöbb alaplapon a PWR_FAN nem szabályozható. Ennek a funkciója az oka, hiszen ez csak a tápegység ventilátorának a monitorozására szolgál.

Ha az adatlapodon szereplő ASRock P67 Pro alaplappal rendelkezel, akkor azzal 3 pines ventilátort nem tudsz szabályozni, a CPU_FAN2, CHA_FAN2, CHA_FAN3 és a PWR_FAN1 egyike sem képes rá. Egyedül a CHA_FAN1 képes szabályozásra, de az is kizárólag 4 pines, PWM-es ventilátorok esetében.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44009) bardi válasza dqdb (#44008) üzenetére


bardi
aktív tag

A cha_fan3 szabályozható, csak durvább léptékekben. A kettesen, hármason már van, egyedül a cpu_fan2-re tudnám még kötni ami szabályozható, de ahhoz nem férek hozzá a hűtő miatt. Akkor így jártam, köszi, majd ha egyszer újrapasztázom rákötöm oda.

'92 Honda VFR 750

(#44010) dqdb válasza bardi (#44009) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor az alaplapod többet/mást tud, mint ami a kézikönyvében szerepel. Ott az összes 3 pines csatlakozónál fixen +12 volt szerepel a második lábon, ezért írtam azt, hogy szabályozhatatlanok.

#44011: most nézem, hogy az UEFI dokumentációjánál pedig ott szerepel a menüpont a szabályozásra ... Gratulálok az ASRocknak az "egyértelmű" leíráshoz, más gyártók ezt rendesen jelölik a lábkiosztásnál is.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44011) bardi válasza dqdb (#44010) üzenetére


bardi
aktív tag

Lehet rosszul használom a szót, de nekem a szabályzás már, ha beállíthatom, hogy mennyin forogjon.
Remélem sikerült beraknom a képet, hogy mire gondolok. Illetve képen megnézve rosszul adtam meg az alaplapot, mert csak sima pro, bár lehet ez ezt már nem befolyásolja. Csak nem vették ki ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#44012) SyMbioTe

Sziasztok!

Egy kérdésem volna. Az Asus M2N-E SLI alaplapon van integrált VGA? (Egyik ismerősömé a gép, csak neten én nem találtam meg, ezért fordulok hozzátok)
Előre is köszi :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#44013) quailstorm válasza SyMbioTe (#44012) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincsen. SLI-s lapon minek is lenne?

(#44014) SyMbioTe válasza quailstorm (#44013) üzenetére

Igen, logikus, köszi.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#44015) slett27


slett27
addikt

Hali !

Hol lehet még Socket 1366-os működőképes alaplapot venni ? Már mindenhol vadászok, de ebay-en is 50-60e. Miért is ? :F Ok hogy gyors, de holtvágány volt már 5 éve is.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#44016) Adebayor


Adebayor
aktív tag

üdv.

15-20 ezres lapokat nézegettem, és majdnem mindnél ez van a lairásában a gyártó oldalán: 4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 1600/1333/1066 MHz ez pl egy asus lap.

A sebesség a lényeg. itt ugye 1600Mhz van feltüntetve. De a memory support listában meg vannak ennél joval gyorsabbak is. Akkor most mi van? :D

1600 on tudja csak műköüdtetni, a nagyobb sebességüeket is? de akkor meg minek tegyek bele gyorsabbat...!?

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#44017) d.szabolcs


d.szabolcs
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
vettem egy asus z170 pro gaming alaplapot i5 6600k procival a hűtőventilátor Alpenföhn ben nevis 4 pines csati. össze raktam és a ventilátor nem akar elindulni.
Biost is frissítettem, tényleg próbálok rájönni mi lehet a baj de nem tudok.
Rádugtam 3 pines ventit az működik a 4 pines nem működik.

(#44018) varmi2 válasza Adebayor (#44016) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy 1600MHz-n tuti mennek a ramok, e felett tuningnak számít, így vagy megy gyorsabban, vagy nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44019) Teaway válasza d.szabolcs (#44017) üzenetére


Teaway
veterán

Mindegyik 4 pines venticsatin ezt csinálja?

Nincs itthon csokid??

(#44020) d.szabolcs válasza Teaway (#44019) üzenetére


d.szabolcs
csendes tag

igen az alaplapon az összes venti csati helyre rádugtam és nem indul el

(#44021) Teaway válasza d.szabolcs (#44020) üzenetére


Teaway
veterán

Első körben azt mondanám, hogy rossz a venti.
Esetleg ebben a lapban egy másik 4 pin-es ventit kéne megpróbálni, vagy ezt a ventit egy másik lapban.

Nincs itthon csokid??

(#44022) kmisi99


kmisi99
addikt

Tudnék szerezni jó áron egy egykori csúcs asus m2n32 sli deluxe alaplapot. Olyan kérdésem lenne, hogy ez megenne vajon opteron procikat? Mert ugye azokat eléggé olcsón dobálják. Mert nem találtam rá egyértelmű utalást, hogy a socket F és az am2+ milyen kapcsolatban állnak.

(#44023) Apollo_21 válasza kmisi99 (#44022) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha jól tudom vmi 12xx verziószámig megeszi..azok régen talán 100W körüliek voltak...
Talán vmi opteron 1216? ilyesmi,esetleg jobbakat..passz..
Nemsokat foglalkoztam a témával, bár nálam is felmerült a vétele..de a lapban maradt egy gagyi x2:D

közben néztem supportot is ott a 0811 bios-ra azt írja hogy ez a legerősebb Opteron amit eszik...
Opteron 1220SE, 2.80G, 2M/L2, rev.F2, SocketAM2

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44024) kmisi99 válasza Apollo_21 (#44023) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor ez kissé felejtős, 2 elég régi ma már nem túl acélos.

(#44025) Apollo_21 válasza kmisi99 (#44024) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha vmit akarsz kezdeni vele akkor inkább Phenom II-ES x-et vennék hozzá

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44026) d.szabolcs válasza Teaway (#44021) üzenetére


d.szabolcs
csendes tag

köszi megpróbálom

(#44027) slett27


slett27
addikt

#44015 pls ha lehet. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#44028) temporello


temporello
tag

Hali!

Gigabyte B85M-HD3-R4 alaplappal az a problémám,hogy a 2-es számú SATA port működik,de a csatlakoztatott vinyót a BIOS-ban úgy jelzi,hogy az az 1-es számú portra van dugva.Ha az 1-es és a 2-es porton is van eszköz,akkor csak az egyik látszik.BIOS-t frissítettem,nem oldotta meg.

(#44029) NXSigma


NXSigma
csendes tag

Sziasztok!

Úgy gondolom, hogy rossz helyre írok, de nagyon sürgős megoldásra lenne szükségem.

Windows 7 alatt szeretnék egy "Telefonos és VPN" kapcsolathoz automatikusan csatlakozni, de mindig kéri a felhasználónevet ill. a jelszavat. Hol tudnám beállítani, hogy ne kelljen mindig kézzel "betárcsáznom"?

(#44030) Musicking válasza NXSigma (#44029) üzenetére


Musicking
aktív tag

vezérlőpult-hálózati és megosztási központ - új kapcsolat beállítás, megadott a csatlakozáshoz szükséges adatokat majd ott elvileg be lehet állítani a mentést meg az automatikus csatlakozást

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#44031) trancemusic válasza temporello (#44028) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nem nullával kezdődik a portok sorszámozása esetleg?
(Más gyártónál úgy van )

(#44032) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi lehet a gond?

Raktam egy GTX970-et a gépbe aminek a DisplayPort port kimenete a monitorba, a HDMI kimenete viszont az asztal mellett lévő TV-be van dugva.

Amikor bekapcsolom a gépet a boot folyamat alatt a TV-re küldi a jelet (HDMI), viszont a desktop már a monitoron (DisplayPort) jelenik meg és a TV-ről lekapja a jelet.

Alaplap: ASUS Z97I-PLUS
VGA: EVGA GTX970

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#44033) temporello válasza trancemusic (#44031) üzenetére


temporello
tag

Nullával kezdődik persze,de a BIOS is nullával kezdi a számolást.Közben kivettem az elemet,visszatettem,továbbra is úgy néz ki a BIOS,mintha az egyes buszhoz két csatlakozó tartozna,ha egyszerre van lemez az egyesen és a kettesen,akkor csak az egyes port látszik,ha csak a kettesen van lemez,azt is egyesnek írja.Viszont a Windows most már látja mindegyik lemezt,a buszok számozása is megfelelő.Végül is a lényeg,hogy használható minden port/lemez,még ha a BIOS-ban nem is látszik minden jól.

[ Szerkesztve ]

(#44034) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Sziasztok.

van még valami közhely az alaplapok körében? Amikor legutobb keresgéltem, még 2011 körül, akkor sokan azt irták, hogy "csak asrock lapot ne vegyél".
Ez még mindig aktuális? Illetve, van-e még olyan gyártó, ami nem olyan jó ezen a téren?

köszi.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#44035) varmi2 válasza Adebayor (#44034) üzenetére


varmi2
nagyúr

Olyan nincs, hogy csak asrock lapot ne vegyél, van rosszabb széria, meg jobb széria, minden alaplapgyártónál. Az asrokhoz annyit fűznék, hogy az am3+ lapjai alul vannak méretezve. De ha nem ezen foglalatban gondolkodol, akkor vehetsz nyugottan asrockot is, semmivel nem rosszabb, mint egy asus, vagy msi,stb...

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44036) vaakuum


vaakuum
addikt

help pls!

Hol tudnék tájékozódni, hogy az intelnél jelenleg milyen tokozásokat használnak, és mik azok, amik majd a jövőben várhatóak? Lábkiosztás (1150, 1150,1155, 2011 és ennek variánsai) és felhasználási kör, úgymint szervercuccok, meg asztali vonal, melyik miért/mire jó? stb.
Szeretnék kicsit képbe kerülni, de eddig nem találtam egy jó összefoglalót.
:R

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44037) balazs312 válasza vaakuum (#44036) üzenetére


balazs312
tag

Gyors kérdés, megrendelném az alaplapomba a memóriát meg a videókártyát, szerintetek kompatibilis-e?
Alaplap ASUS M4A77TD, és amit beletennék az az msi gtx 970-es videókártyája, meg hyperx 16 giga ram
Lenne valami gond szerintetek? :)

(#44038) Balathruin válasza balazs312 (#44037) üzenetére


Balathruin
veterán

Mennie kéne, de mivel procival akarod a 970-et meghajtani?

(#44039) HAX


HAX
tag

Üdv.

Az alaplapon van egy ATX 12V Power Connector (ATX12V1) csatlakozó, a tápomon (FSP 400-60HLN) csak 4 pines tápcsatlakozó van, vennék hozzá egy átalakítót.
Ezzel a fajtával működni fog nem?

[ Szerkesztve ]

(#44040) varmi2 válasza HAX (#44039) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem muszály venni, működni fog a 4 pinessel is. Csak az alaplap leírásában nézd meg, hogy melyik 4 pinbe kell dugni, bár csak az egyik négyesbe illik bele.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44041) HAX válasza varmi2 (#44040) üzenetére


HAX
tag

Olvastam a user manualban, hogy elvileg működhet úgy is, megpróbáltam de úgy nem működik. (Gondolom kevés neki a kraft.)

[ Szerkesztve ]

(#44042) varmi2 válasza HAX (#44041) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem a 4 pin miatt nem megy. Valamit te benéztél. Mi az alaplap pontos típusa, és a cpu-jé? Illetve a vga, és táp, memória típusára is kiváncsi lennék, hárha ezek valamelyikével van gond.

Miért kevés a kraft? A tápból így is úgy is csak 4 pin jön ki.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44043) HAX válasza varmi2 (#44042) üzenetére


HAX
tag

ASRock Fatal1ty H97 Performance
i7 4770
Kingston HyperX Savage ram
1TB WD FZEX1003 Black
GTX 660
FSP 400-60HLN táp

[ Szerkesztve ]

(#44044) varmi2 válasza HAX (#44043) üzenetére


varmi2
nagyúr

Már csak a tápra vagyok kiváncsi.
Minden kompatibilis, még a tápnak is elégnek kell lennie. Rá van dugva a lapra a 24 pines csati, és a 4 pines kiegészítő csati, és a vga-ra a pcie tápcsati? Ha mindenre igen a válasz, akkor egy bios reset hátha segít.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44045) HAX válasza varmi2 (#44044) üzenetére


HAX
tag

Na megvan a hiba! A gépház nem mai darab és a powergomb beadta az unalmast, most a reset gombra átkötöttem a dolgot.

Most már beindult a dolog, de ha bekapcsolom elkezd sipákolni, nincs kép és a videókártyánál világít a lap pirosan. :F

(#44046) varmi2 válasza HAX (#44045) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rajta van a vga-n a kiegészítő táp?
Esetleg tudnál egy képet küldeni az alaplapról, hogy mi is meggyőződjünk, hogy minden a megfelelő helyre van dugva.
Bios reset volt?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44047) HAX válasza varmi2 (#44046) üzenetére


HAX
tag

Igen persze.

A videókártyával eddig sem volt probléma. A lap és a CPU az új.

(#44048) HAX


HAX
tag

Megoldódott végül.

Első probléma: Meghalt a power gomb (az egyik forrasztott kábel levált a gombról), most reset gombról megy.
Második probléma: A tápon 2db 6 pines csati van az egyikkel nem működik valamiért (sipolni kezd a gép és nincsen kép).

Azért köszi varmi2, mindenesetre nyomtam egy bios resetet is még a win előtt így remélhetőleg már nem lesz több probléma. :K

(#44049) ViSAS


ViSAS
senior tag

Sziasztok!
MSI Z97 Gaming 5 alaplapom van, BIOS-t készültem frissíteni (kivételesen Windows alól, de soha többet), azonban frissítés közben kék halált kapott a Windows. Természetesen most nem jön be semmi a gép újraindítása után, se BIOS, se semmi...mit lehet tenni? Gari?

[ Szerkesztve ]

(#44050) szallasi007 válasza HAX (#44048) üzenetére


szallasi007
őstag

Azt a tápot erősen cserélném, lehet megér a konfigod még egy kis pénzt minthogy az egész kuka legyen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.