Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Segitsetek legyszi, mert valami nem vilagos, ami az audio drivert illeti.
Asrock b250 pro4 audio driver 325MB
mig a
Asrock b360 pro4 audio driver 25MB

"Csupan csak" cirka 300MB a kulonbseg. Ez most hogy van, milyen hianyos driver van b360 pro4-hez? (Es ez egy ajanlott lap)

(#62002) Thermaltake válasza MrDerekas (#62000) üzenetére


Thermaltake
tag

Köszönöm szépen a gyors reagálást.
Az ok ,hogy megy 1 db 4 pinessel ( a 8pines fogalalt ) az,hogy 1 szálon max 90W-os CPU-ig jó, és a 4+4 meg~ 180W-os cpu fogyasztást is kitud szolgálni?
i5 8400 van benne (65W)

(#62003) MrDerekas válasza Ice&Lime (#62001) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mitől hiányos? :F

(#62002) Thermaltake Magasabb energiaigényű processzor és/vagy több fázis esetén van jelentősége, illetve tuningnál. Pontosabb adatokat a lap dokumentációjában találsz.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62004) Ice&Lime válasza MrDerekas (#62003) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor mashogy kerdezve, mit tesz ki az a 300MB ami a kulonbseg?
B360 mortarnal is kb. 300MB a difi. Mi az?

(#62005) MrDerekas válasza Ice&Lime (#62004) üzenetére


MrDerekas
addikt

Gondolom az egyik egy teljes szoftver, a másik maga csak a driver. Aztán a telepítőben meg lehet, hogy lehet pipálgatni, mit is töltsön még le magának. Amiért kicsit értetlenkedek, hogy nem értem mi a baj ezzel. Aki vájtfülű, az úgysem az integrált audiót használja, az ezerforintos teszkós hangszóróhoz, meg mindegy milyen szoftver van. (Nem leszólás, ilyen konfig is van kettő itthon :) )
Tehát ettől nem lesz silányabb a lap, és a tudása sem ezen múlik. (Mondjuk nem is néztem milyen audio chipek vannak a kérdezett lapokon, csak általánosítottam :R )

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62006) n0k0m_ válasza Ice&Lime (#62004) üzenetére


n0k0m_
tag

Asrock oldala szerint a B360 már csak Windows® 10 64bit-et támogat. Gondolom kikanalazták belőle a win 7,8 stb. és 32 bites drivereket. Persze emellett 10 másik oka is lehet, de nem értem ennek mi jelentősége? Lehet a driverekért felelős részlegnek volt egy szabad délutánja és optimalizálták a driverek méretét.

[ Szerkesztve ]

(#62007) #65675776 válasza n0k0m_ (#62006) üzenetére


#65675776
törölt tag

A telepítőkészletből a driverek kb 20-30 MiB-ot foglalnak. A fennmaradó 250-300 MiB nem más, mint a kezelőfelület.

(#62008) Photrik ^^


Photrik ^^
csendes tag

Sziasztok!

Az normális, hogy hideg indításkor (áram alá helyezés után) 2x indul el az alaplap? Azaz bedugom hálózatba, megnyomom a power gombot, felvillan fél másodpercre kicsit pörget a ventiken majd lekapcsol és 2 mp múlva magától normálisan elindul. Ha nem hideg indítás (azaz végig áram alatt volt kikapcsolva) akkor indul simán, rendben elsőre.
(Gigabyte B360M-D3H, i3-8100, 8GB DDR4 2400MHz RAM)

Ilyenkor mi történik? :F

(#62009) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
RVIAPEX lapra rakok fel egy EK monoblockot...
Aki ismeri ezt a lapot meg tudná nekem mondani, hogy a hátlapi csatlakozóknál lévő LAN chip mennyire melegszik?
Ugyan is a monoblock felrakása esetén ez a chip hűtés nélkül marad...

(#62010) Doky586 válasza Photrik ^^ (#62008) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem

(#62011) MrDerekas válasza Photrik ^^ (#62008) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet csak az alaplapi gombelem kezdett merülni. Vagy a bios a check folyamat alatt talál hibát és újrakezdi a folyamatot, a hibát pedig javítja/átugorja. Vagy lehet még sima giga misztikum. Az első általam vázolt lehetőséget kizárnám a lap korát tekintve.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62012) Photrik ^^ válasza MrDerekas (#62011) üzenetére


Photrik ^^
csendes tag

Gigabyte alaplap topikba azt a választ kaptam, hogy "ficsőr" :DD és több Gigabyte alaplapnál is megtalálható szóval nem hiba, megnyugodtam. :))

MrDerekas: "bios a check folyamat alatt talál hibát és újrakezdi a folyamatot, a hibát pedig javítja/átugorja"
Ha ilyen probléma lenne, azt minden indításnál produkálná, nem?

[ Szerkesztve ]

(#62013) Starchm válasza Photrik ^^ (#62012) üzenetére


Starchm
őstag

Nem, nálam intel lap csinált ilyet egy bizonyos memória modulnál, behibázott elsőre a bios check és másodikra kihagyta azt a modult és elindult. Tehát nem csak giga ficsőr :D

(#62014) ASDGamer válasza Photrik ^^ (#62008) üzenetére


ASDGamer
tag

Nekem is volt ilyen, bár hideg indításkor csak egy alkalommal csinálta, utána már nem. Egy régebbi gyári HP asztali gép volt. Amolyan ellenőrzést csinált. Felpörgette a ventiket stb. aztán leállt majd újra beindult es utána a kövinél már nem csinálta.:)

(#62015) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Bocsi a láma kérdésért de, 2x4GB ram kitet melyik foglalatokba kell tenni?
A1 és A2 vagy A1 és B1?

(#62016) detroitrw válasza Ice&Lime (#62015) üzenetére


detroitrw
addikt

Asrock b360 pro4?
Dualba 2db ram: A2, B2

klikk

[ Szerkesztve ]

(#62017) Ice&Lime válasza detroitrw (#62016) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen abba.
De ezt nem értem, youtube videokon mindig a cpu-tól kezdve rögtön az első és a harmadik foglalatba teszik a kit-et, itt meg akkor ez forditva lenne, hogy a második és a negyedikbe megy. Kicsit furcsa, vagy csak számomra az..
De ha ez a jó kombináció, akkor köszi!

[ Szerkesztve ]

(#62018) detroitrw válasza Ice&Lime (#62017) üzenetére


detroitrw
addikt

az hogy távolabb van a cpu-tól az minden szempontból jobb :K
a mányuálba ez az adat van ;)

(#62019) Ice&Lime válasza detroitrw (#62018) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor úgy lesz, köszi!
Ha lesz még valami, akkor írok.

(#62020) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Lenne most kettő kérdésem felétek, légyszi segítsetek:

-Az egyik, hogy ami a lapon van ATX 12V Power 8-pin ATX12V1 connector. A táp csatija, olyan, hogy a CPU szálon van egymás mellett 2db 4-pin CPU csati, mindkettőre CPU van írva. A kérdésem, hogy mindkettő csatit be kell csatlakoztatni egymás mellé vagy csak az egyik 4-pin-es CPU csatit? És ez mit jelent, ha egy van csatizva vagy ha kettő?

-A másik, hogy ami a lapon van ATX Power Connector 24-pin ATXPWR1 connector. A táp csatija, olyan, hogy szintén egy szálon osztott két csatija van, egyik a hosszabbikra az van írva, hogy 20+, a másik társaára pedig 4P. Ezeket mindkettőt egymás mellé egyszerre kell csatizni, vagy csak az egyiket?

Egyenlőre nincs vga kártya, elég ezt a két fő csatit rádugni a lapra?

(#62021) detroitrw válasza Ice&Lime (#62020) üzenetére


detroitrw
addikt

mindenkettőnél annyit dugj be amennyit csak tucc
majd az alaplap eldönti hogy ebből mit érvényesít/hasznosít

a 24 pin-est mindenféleképpen ajánlott, a cpu-nál meg azért kell a 4+4 ha több delej kell a cpu-nak akkor ne fogyjon el :K

ha csak a táp csatikat nézzük akkor elég csak ez a kettő (mást is rá tudnál dugni? :F :U )

(#62022) Ice&Lime válasza detroitrw (#62021) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor mindet, köszi,

(#62023) Doky586 válasza Ice&Lime (#62022) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha egyiket sem dugod be akkor melegszik a legkevésbé és a hangja se fog zavarni..

(#62024) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Csavarhúzós bekapcsolásnál van valami sorrend melyik (pwrbtn és gnd) pin-t érintse előbb, vagy egyszerre kell?
(Tanácsotokra ki van maszkolva). És ugye egymás mellett van a két pink ami kell, és nem egymás alatt, manual 20.oldal?

Illetve es csak később, a mellékelt cd-ről vagy a honlapról érdemesebb feltenni a drivereket?

[ Szerkesztve ]

(#62025) MrDerekas válasza Ice&Lime (#62024) üzenetére


MrDerekas
addikt

Egyszerre kb, de ahogy sikerül. Nincs jelentősége. Drivert általában a terméktámogatási oldalról, hogy a legfrissebb legyen.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62026) Ice&Lime válasza MrDerekas (#62025) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor ugye erről a két pin-ről van szó egymás mellett, amit n.sárgával bejelöltem.?

(#62027) Doky586 válasza Ice&Lime (#62024) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

" mellett van a két pink ami kell, és nem egymás alatt,"

Itt már egymás alatt vannak: [kép] :B

(#62028) Ice&Lime válasza Doky586 (#62027) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Minek trollkodsz? Egyébként csak azért kérdezem, mert a két gnd-hez nincs odaírva, hogy melyikhez tartoznak, melyik a power-hez és melyik a reset-hez, mert lehetne akár melyik.
Tudsz segíteni is, vagy csak ez megy? Tudod?, a fórum a kérdések miatt van, nem a trollkodáshoz, legalábbis eddig nem arra volt..

[ Szerkesztve ]

(#62029) Doky586 válasza Ice&Lime (#62028) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elnézést. Próbáltalak felvilágosítani hogy a mellett alatt felett egyre megy..
Nem sikerült.

(#62030) MrDerekas válasza Ice&Lime (#62028) üzenetére


MrDerekas
addikt

A sorban mellette levővel. Bár általában a GND akár fel is cserélhető és bármelyik megteszi, de adjunk a rendszerre ;) Meg ha már a mérnökök így gondolták ki, akkor használjuk is így. :K

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62031) Ice&Lime válasza MrDerekas (#62030) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a választ!

(#62032) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Windows 10-et is hasznalok, evek ota (version 1803 / build 17134.165 jelenleg).
Az alaplapom ASUS M5A97 EVO R2.0
A CPU-m: FX-8320 alapon
RAM 32GB Corsair DDR3 1600 MHz
A diszk alrendszerem:
- Samsung SSD 860 EVO 500 GB (friss beszerzes, eddig 13 orat ment) [#199 Ultra ATA CRC Error Count: 55 eset]
- Seagate ST2000DM001-1ER164 (O 100%-osnak mutatkozik)
- Toshiba HDWD130 (O is)
- Toshiba DT01ACA300 [#199 Ultra ATA CRC Error Count: 788 eset]
- Samsung SSD 830 128 GB (O is jonak tunik)

A fenti ertekeket regisztralt, legalisan szerzett HDS 5.30 PRO mutatta.
A CrystalDiskInfo is megerositi az adatokat.

A Windows beepitett SATA driveret hasznalom.
A hiba elharitasa erdekeben ma az osszes SATA adatkabelemet kicsereltem csatos Delockra, am a 860 EVO-mnal meg mindig novekszik az ertek.

A szamitogepem komplett specifikacioja itt megtekintheto (Tovabba az adatlapomon is lathato).

Mit tegyek?

Koszi!

Udv. core2

(#62033) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#62031) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Srácok, nem kapcsol be, nem reagál semmit sem a cucc, ráadásul még egy állapot jelző led sincs a lapon, hogy legalább lehessen tudni mi van.

(#62034) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#62033) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ATX12V1, ATXPWR1 becsatizva, táp bekapcsolva, ramok betéve a2 b2-be, cpu helyén a hűtővel és csatizva, egér csatizva (a bill most nincs), ssd sata0-án csatizva, plusz monitor vga-n.
De olyan mintha nem lenne semmi.
Vadi új lap és táp.

(#62035) firstman3333 válasza Ice&Lime (#62034) üzenetére


firstman3333
tag

Nem valami egyértelmű a történeted. A pineket nem érintgetni kell,hanem egyszerűen egy pillanatra összezárni.
Kicsi az esélye annak,hogy helyes szerelés után legalább a táp ventilátora ne induljon el,főleg meg új alkatrészek használata esetén.

[ Szerkesztve ]

(#62036) Ice&Lime válasza firstman3333 (#62035) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Sehogy sem reagál semmit sem, sem rövidre, sem hosszúra, sem semmire.
Lehet, hogy a táp hibás vagy maga a lap, mert valami nem működik akkor, semmit nem reagál.
Akkor mit rontottam el?

(#62037) Doky586 válasza Ice&Lime (#62033) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

x

[ Szerkesztve ]

(#62038) Ice&Lime válasza Doky586 (#62037) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ja és mégis mivel rontottam el mester?

(#62039) Starchm válasza Ice&Lime (#62036) üzenetére


Starchm
őstag

Szokásos hibakeresésre ideje nekifutni, csak alaplapi videókártya ha lehet, 1db ram egy ramslotba és húzd le az ssd-t. Ha lehetséges próbáld meg másik táppal is.

(#62040) Ice&Lime válasza Starchm (#62039) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Vga-t nem tettem bele, másik táp meg sajnos nincsen.
Szerintem gyári hibás vagy a táp vagy a lap, mert kicsit furcsa, hogy egyáltalán semmit sem csinál.
A táp csomagolásban volt lezárva, a lapnak meg nem volt lezárva a zacskója, bár nem tudom asrocknál leszokták e valami matricával zárni, ki tudja, lehet hogy egy visszakerült hibás lapot adtak el mégegyszer..

[ Szerkesztve ]

(#62041) firstman3333 válasza Ice&Lime (#62036) üzenetére


firstman3333
tag

A tápot ki tudod próbálni,persze körültekintően kell eljárnod! Húzd le a tápot mindenhonnan (alaplap,vga,hdd,stb) és a 24 pin csatlakozónál kösd össze a zöld (power on),illetve az egyik mellette lévő fekete (gnd) lábakat. Ha nem indul el a táp,akkor valószínűleg ő lesz a ludas. [link]

(#62042) Ice&Lime válasza firstman3333 (#62041) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az összes vezeték fekete rajta.

(#62043) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

A táp önmagában kipróbálva működik, felpörög, és megy tovább.

Amikor össze volt kötve a lappal akkor vajon miért nem kapcsolt be?

(#62044) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#62043) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A ramokat ide oda pakolgatva, egy modullal is próbálva, ssd lehúzva is, semmi, ugyan az.
Már szinte biztos akkor hogy a lap lesz a hibás.
A táp önmagában kipróbálva jó volt.
Már többet nem veszek ajánlott lapot és lehet asrockot sem ezek után, hogy egy új lap eleve használhatatlan és ráadásul nem is az olcsóbb kategória....lehet intézni a garizást 0 nap után, brávó..

(#62045) MrDerekas válasza Ice&Lime (#62044) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kicsit korai leírni a gyártót. Házba van szerelve a lap? Egy nagyfelbontású képet is dobhatnál fel, ahogy kinéz az összerakott konfig. CPU rendesen a helyén és semmi sérülés (elhajlott láb)? A tápot, hogy indítottad el?
Két nap alatt ami kérdések voltak itt, számomra az jött le, hogy közel nullás szerelési tapasztalattal ugrottál egy nagy értékű gép építésébe. Ezért most egy kis türelemre, higgadtságra és odafigyelésre van szükség ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62046) detroitrw válasza Ice&Lime (#62044) üzenetére


detroitrw
addikt

Ilyen konnyen feladni nem er :C
Alap ilyen haz nelkuli osszerakasnal hogy az antisztatikus zacsin van az alaplap
Cpu 4+4 nel is csak 1 legyen bekotve (ha alapbol 100W folotti a cpu akkor lehet ezzel nem.ersz semmit) az az oldal ahol a beakasztos ful van, ill. a 24-est kiszedni majd ujra hatarozottan bedugni ellenorizni hogy ne legyen piszok a csatikba.
s ha ez megvan akkor minden mas kabelt lehuzol a geprol (usb, utp, sata ...)
es igy is megprobalod
Ha nem segit akkor erdemes ellenorizni nyelv osszerantassal ;] az alaplapi elem toltotseget
Ha az is rendbe s meg igy se indul be akkor johet egy clr_mos (aka CirMOS) pin osszezarasa

Amugy ennyi erovel a ram is lehet hibas (nem tudod oket valakinel kiprobalni? bar attol meg lehet nalad osszeferhetetlen)

Mas: nekem egyszer volt olyan hogy egy konfigot atrakva egy masik hazba a gep nem volt hajlando elindulni, kesobb se jottem ra mi lehetett a problema ...

(#62047) kusztax


kusztax
tag

Hello,
Most vettem egy Z170 Pro4-et, CPU G4400, RAM J&A DDR4 4GB, Colorful iGame GTX 750 Ti.

2 hete raktam össze. Windowst nem raktam újra, de első indításnál nehezen indult (elsőnek automatikus javítás nem sikerült, csak csökkentett mód indult, utána pedig simán indult).

Este egy kiadós No Man's Skyozás közben egy 0,5 másodpercre kékhalál kijelzőt kaptam (nem tudtam elolvasni), és kilőtte magát, megpróbált újraindulni.

Viszont az eset óta nem kapcsol be. Két dolog vmelyikét csinálja indításnál:

1. 3 rövid Beep, sötét kijelző, vagy a kijelző egyáltalán nem kapcsol be. (volt már 5 rövid Beep, és 6 rövid beep is, de az ritka)
2. Elindul kiírja, hogy Asrock, itt megáll, vmikor Elindul a Windows is, de lefagy a kép. Ha kihúzom a tárhelyeket, akkor esetleg bejön az UEFI, de a kép láthatóan lefagy, nem tudom irányítani sem egérrel sem billentyűzettel, nem változik semmilyen mért adat az UEFI-ben.

Teljesen érthetetlen számomra, hogy mi történik, ez a 2. épített gépem ami 2 héten belül tönkrement. Hol lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#62048) MrDerekas válasza kusztax (#62047) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mekkora feszültségen mentek a ramok?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62049) kusztax válasza MrDerekas (#62048) üzenetére


kusztax
tag

1,215 V-ra emlékszem az UEFI-be írva. Automatikusan ennyi volt, nem állítottam át semmit.

[ Szerkesztve ]

(#62050) MrDerekas válasza kusztax (#62049) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az hogy két konfig is kipurcant, felvet jó sok kérdést. Azzal kezdeném, hogy az előzőnek mi volt a nyűgje, és használtál-e fel belőle alkatrészeket az újabb építkezéshez, vagy mindkét konfig teljesen különálló pc? A jelenlegiben miket kötöttél az alaplapra? Esetleg egy fotó is árulkodhat, természetesen arról az állapotról készítve, ahogy akkor festett, mikor kezdődött a hiba.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.