Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) NeroLacus válasza NeroLacus (#69325) üzenetére


NeroLacus
csendes tag

Sziasztok! Valaki esetleg, vagy infó, vagy tapasztalat?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#69352) Speed® válasza DeathAdder (#69348) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szedd ki a procit, fújkáld ki alaposan a socketet, takarítsd meg proci érintkezőit (radír+acetonmentes körömlakklemosó csodákra képes), aztán nézd át az egészet tüzetesen (socket+DIMM). Ha nincs valami összekócolva, ill. nem volt túlerőltetve a PCB a RAM bepattintásakor és nem volt amperszag, van esély, hogy csak kontakt probléma. Benne van a korban rendesen, de nekem is van egy jópár lapom, nem halt meg egy sem (pedig húzott i7 Xeonokkal szórakozok alkalomadtán velük).

(#69353) MrDerekas válasza Hoffer (#69345) üzenetére


MrDerekas
addikt

USB Legacy - Enabled/Disabled sem? :F

(#69348) DeathAdder Amikor cserélgetted a modulokat, nem nyomtad meg véletlenül a cpu hűtőt? Mert akkor elmozdulhatott picit maga a cpu is. Ha már úgyis szétkaptad, ránézhetnél a procira és a tokozásra is. Sajna belenyúláskor a statikus feszültség is gyilkos lehet a lapnak, amit az emberi test tárol.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69354) Hoffer válasza MrDerekas (#69353) üzenetére


Hoffer
őstag

De az van, hiába állítgatom semmi változás!
usb 3.0 pendriveok simán mennek, egér, billentyűzet is, semmi más nem.
Nem tudja telepíteni a drivert...

(#69355) tvamos válasza MrDerekas (#69229) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vettem egy masik procit, (es ugye van masik alaplap is,) es most stabilan azt hozza, hogy 4 RAM modullal csipog, hogy RAM hiba, de barmelyik 2 RAM modult ha osszeparositom, akkor megy faszan. Agyborulatot fogok kapni ettol a geptol...
A masik problema, hogy a videokartya sem megy rendesen, par perc utan minden elfeketedik. Az alaplapi videoval meg megy rendesen.
Ezt hozza 2 tappal is. Nem tudom, mi lehet a baj... a haz??? Vagy mi? Nem ertem en ezt!

- I5 3570
- Intel DH67CL

- Corsair Vengeance 16GB (4x4GB) 1866MHz
- Vapor-X HD 7970 11197-05
- 2.5" SSD, (valami Samsung), meg egy 2TB WD green menne bele
- BitFenix Formula Gold 550w

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69356) zolee0307


zolee0307
őstag

Akinek van Asus prime x570-p lapja, az meg tudná nekem mérni, hogy a CPU foglalat széle és a vga pci-e foglalat között mekkora távolság van?

Illetve ezen a lapon a CPU foglalat mintha közelebb lenne a PCI slotokhoz nem?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#69357) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Kérlek segítsetek!
Egy Asus B360-Plus alaplap + CPU Intel 9400F + M.2-es (Nvme) SSD alaplapi foglalatba helyezve + 16GB 2666Mhz memória esetén + 1 db SATA HDD csatlakoztatása esetén mit és milyen értékre állítsak a BIOS-ban?
Nem tuningolási célból kérdezem, de az alap beállításokkal a bios nem látja a SATA HDD-t.

(#69358) jokeph válasza Zoli2 (#69357) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
A SATA-s HDD melyik portban ?
Bár NMVe SSD használata esetén nem ír a kézikönyv korlátozást a SATA portokra. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69359) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Alaplapi SATA 6G_1

(#69360) Viktor77 válasza Zoli2 (#69359) üzenetére


Viktor77
titán

Biztos nem satás az SSD?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69361) Zoli2 válasza Viktor77 (#69360) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Biztos és a SATA controller engedélyezve.
Pontos típus: 256GB Silicon Power P34A80 M.2 SSD

[ Szerkesztve ]

(#69362) Viktor77 válasza Zoli2 (#69361) üzenetére


Viktor77
titán

Másik SATA portban is nézted?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69363) Zoli2 válasza Viktor77 (#69362) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Igen.

(#69364) Viktor77 válasza Zoli2 (#69363) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor nézd meg az SSD nélkül. Ha úgy sem látja a gép, akkor a meghajtóval van a gond (vagy a kábelével), de még ekkor is megnézheted másik gépben.
Állítanod nem kéne semmit, alapbeállításokkal is látnak kéne a lapnak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69365) Lenry válasza Zoli2 (#69357) üzenetére


Lenry
félisten

Intel Rapid Storage ki van kapcsolva?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69366) Zoli2 válasza Lenry (#69365) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Igen.

(#69367) DeathAdder válasza Speed® (#69352) üzenetére


DeathAdder
veterán

+ MrDerekas

A procit még nem szedtem ki, erre nem is gondoltam, holnap majd elszórakozok vele még egy kicsit, köszönöm a tippeket :)

Nem nyúltam a cpu hűtőhöz, és nem volt amperszag sem, de lehet valami megsérült amikor bepattintottam a ramot, úgy érzem, hogy akkor történhetett valami (máskor nem is történhetett, mert csak ott értem hozzá fizikailag), viszont mostmár teljesen biztos, hogy a Seasonic tápot is tönkretette ez a produkció, akármi is lehetett a probléma, pedig a tápegységet is lekapcsoltam a modulok cseréjekor.

[ Szerkesztve ]

(#69368) MrDerekas válasza Zoli2 (#69357) üzenetére


MrDerekas
addikt

A tápot is megkapta az ssd? (Nem gonoszkodás! Én is jártam így, de itt visszaolvasva sem példa nélküli) Esetleg másik táp ágról adni neki. De valóban célra vezető lenne egy másik gépben is kipróbálni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69369) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segitsetek lécci:
egy lenovo thinkcentre m90p 5852 - es gépet szeretnék átszerelni egy másik házba,
és az alaplapi kontrol panel csatlakozóival nem boldogulok...
a gyári házé, tömbösitve van egybe, csak rá kell dugni és kész, az uj házé pedig külön,
pover sw.. power led ... stb és hát nemtudom mit-hova.. ??

sajnos részletes leirást nem találok, a lenovo oldalon is csak egybe mutatja:
71. oldal:
[link]

Elöre is köszi a segitségeteket !

(#69370) jokeph válasza maxika2004 (#69369) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Próbaképpen, nézd össze a linken lévő rajzot a csati kábel és szín kiosztásával, hátha... :U
De nagyon nézd át, mert pont M90P nincs a címlistában.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69371) Speed® válasza maxika2004 (#69369) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha ott az eredeti kecó, annak a front paneljéből le tudod következtetni, melyik tüske milyen funkciót lát el, csak kövesd a vezetékeket ;p

(#69372) maxika2004 válasza Speed® (#69371) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi a gyors segitséget... kicsit vagyok elöbbre.... de nem jó...

sajna a linkelt képen nem igazodtam el, de a régi cucc megvan,,, és végigmentem aa vezetékeken
, hu gondoltam ez egyszerü is.... bedugiszáltam... de sajna semmi....

mivel kiszedtem a régi kapcsolot, aminek a vége egybe van, megprobáltam azzal .. ugyse jo..
pedig jo volt mielött szétszedtem....
utána mellétettem a régi házat, és minden csatit, átdugtam , külső hőm érzékelöt hangszorot stb...

szoval elvileg minden ugy volt mint az eredeti házban, de igysem indult el....
mondjuk arra nememléxem alaplapon kellene e világitani valami lednek, de most nem világit semmi !

elvileg ez a főkapcsolo gomb... vezetéke... ezzel is el kellene indulni, ha csak ez van bedugva nem ?
de sajna igysemjó!

mintha csak érezné a lap hogy másik házban van... de nem találtam erre utaló semmitsenem :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#69373) jokeph válasza maxika2004 (#69372) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hmmm.... az eredeti kapcsolókat kábelestül nem tudod átműteni az új házba ? :U
Pedig a linkelt leírás alapján is így van, ha jól néztem.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69374) Viktor77 válasza maxika2004 (#69372) üzenetére


Viktor77
titán

Próbáld meg a jobbról 3. tüskékre (a képet nézve), de ne úgy mint a képen, hanem egymás alá (5-6).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69375) maxika2004 válasza jokeph (#69373) üzenetére


maxika2004
őstag

az a baj, ahogy irtam is, kiszedtem a régiből vezetékestül a kapcsolót, de már azzal sem indul el !!!
(bár a kapcsolonak volt baja, nem nyomta vissza a gombot a rugo, de igy szétszedve müködött elötte )
igazából minden csati, minden ugyanugy van bekötve (szó szerint ) mellé tettem a régi házat
és mindent ugy dugtam be mintha még a régibe lenne.... de ugysem indul....


.
a 3. tüskével sem....

[ Szerkesztve ]

(#69376) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok. Tudtok ajanlani vmi banyaszvirust irto progit?

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#69377) MrDerekas válasza Solesz84 (#69376) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szia! Malwarebytes.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69378) Speed® válasza maxika2004 (#69375) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Láma kérdés: EPS12V csatlakozót rádugtad a lapra?

(#69379) maxika2004 válasza Speed® (#69378) üzenetére


maxika2004
őstag

nekem annyira nem is láma, de sajna rá...

(#69380) MrDerekas válasza maxika2004 (#69379) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nincs véletlen valami érzékelő/kacsoló/tapintócsap, ami nyitott ház mellett nem engedi bekapcsolni a lapot?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69381) Solesz84 válasza MrDerekas (#69377) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Koszi 👍

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#69382) Astroman


Astroman
csendes tag

Sziasztok,
Kis segítségre lenne szükségem:
Adott egy MSI 7379 ver 4.0 alaplap. Az lenne a kérdés, hogy bővíthető Gigabyte gv-n430oc-1gl videokártyával (kezeli?), illetve a jelenlegi Intel core quad CPU 2.4GHz proci helyett milyennel húzható fel jobban a gép?
Előre is köszi.
Egy laikus, de lelkes amatőr. :)

(#69383) Viktor77 válasza Astroman (#69382) üzenetére


Viktor77
titán

Belevaló procik: [link]
A VGA meg belemegy, de nagyon harmatos a teljesítménye.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69384) abdulka1 válasza Astroman (#69382) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A megfelelő BIOS birtokában, elvileg bármelyik 775-ös csúcs procit beletehetnéd, de az már más kérdés, hogy megéri-e még annyit költeni erre a platformra.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#69385) Astroman válasza Viktor77 (#69383) üzenetére


Astroman
csendes tag

Akkor talán nem is érdemes lecserélni? Most egy ATI Radeon HD 2400 Pro van benne?
Cserére pedig többek között az alábbi proci a potenciális jelölt:
Intel Core Dou 3000 GHz
Megéri egyáltalán cserélni valamit vagy hagyjam?

(#69386) Astroman válasza abdulka1 (#69384) üzenetére


Astroman
csendes tag

Igazán sokat nem akarok beletolni, mert valóban elég régi konfig. Csak nem tudom pontosan, hogy mi a max, amit ki lehet hozni belőle.

(#69387) Viktor77 válasza Astroman (#69385) üzenetére


Viktor77
titán

2 magos procira ne cserélj. Annál a VGA-nál jobb a 430, de csodát ne várj tőle.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69388) Astroman válasza Viktor77 (#69387) üzenetére


Astroman
csendes tag

Háát, akkor ez a vas marad így. :)
Köszi szépen a segítséget.

(#69389) Viktor77 válasza Astroman (#69388) üzenetére


Viktor77
titán

Azért leírhatnád a proci pontos típusát, mert van 3 gigás 4 magos is, ami azért előrelépés lenne, ha olcsón kifognád.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69390) Astroman válasza Viktor77 (#69389) üzenetére


Astroman
csendes tag

Nem tudom pontosan a típusát és képet sem kaptam a prociról, csak szűkszavúan az alábbit egy másik prociról:
l2 6 magos 1333mh
l2 4 magos 1333mh 3000GHz
l2 2 magos 1066mh 3000 GHz
Ennyi. :)

(#69391) atiska007


atiska007
senior tag

Sziasztok!

Kérdés, hogy alaplap hiba lehet az, ha csak játék közben az egész gép tök random újraindul?
Ha netezgetek, videót nézek (szóval minimális terhelés), akkor soha semmi probléma vagy újraindulás.

Másik fura dolog, hogy windows sleepből 10ből max ha egyszer visszajön. Ilyenkor az a hiba, hogy a proci hűtő felpörög, a vga led világít, DE pl egy 90mm-es ház venti nem pörög fel. Illetve ugye kép sincs, ilyenkor a teljes kikapcs/bekapcs segít.

Indultam táp és vga hiba irányába, de ha valamelyik hibás lenne, akkor lehet abszolút nem is működne semmi. Táp hiba esetén talán el sem indulna, vga hiba esetén kép sem lenne.

Így végső konklúzióm, hogy maga az alaplap lett instabil talán.
Szemrevételezve a kondik okésak, sw-en mérve a hőmérsékletek is rendben vannak...

Asrock B150M Pro4

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#69392) MrDerekas válasza atiska007 (#69391) üzenetére


MrDerekas
addikt

Inkább vga vagy táp hiba. Vga-ra eressz rá egy Furmark-ot (vga stress test) hogy lássuk mit produkál arra. Tápra tippelnék egyébként. Azt meg egy kölcsön táppal tudnád kizárni/megerősíteni, ha azzal nyúznád pár órát/napot. A lényeg, hogy egy garantáltan jól működő táppal kellene megpróbálni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69393) atiska007 válasza MrDerekas (#69392) üzenetére


atiska007
senior tag

Furmark majd egy óra után nem produkált semmit... 3DMark sem.
Fura, hogy a szinti tesztekkel nem jön a hiba...
Tápot majd megpróbálom még esetleg.

Minden esetre fura, táp hiba esetén szerintem hamarabb lekapcsolt volna Furmark alatt.

Alaplap meg talán okozhat ilyen random dolgokat, táp talán nem.
De a fene tudja...

Mittudomain!

(#69394) Lenry válasza atiska007 (#69393) üzenetére


Lenry
félisten

vagy a Furmark pont azt nem teszteli, amitől a VGA-d sírva fakad.
támogatva a fentebbi kolléga javaslatát, mindenképp szerezz egy kölcsöntápot és / vagy VGA-t

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69395) spici


spici
tag

Sziasztok!
Történt pár napja egy "baleset", miszerint újra pasztáztam a CPU-t, ezáltal lekerült a hűtő, nos én amikor visszatettem túlhúztam a hűtőt (pedig nem téptem, semmi ilyesmi) és azóta a 2 belső RAM SLOTOK nem működnek (Procihoz közeliek, DIMM_A1, DIMM_A2). Csak a backplate széttörésével tudtam leszedni, azóta új hűtő van rajta amire már figyeltem hogy ne húzza túl!

Röviden: Javítható-e az alaplap vagy sem? Ha igen hová érdemes vinni? Single-be mennek csak a ramok így.

Előre is köszönöm!

LAP: [link]

(#69396) XuChi válasza spici (#69395) üzenetére


XuChi
addikt

Ha szerencséd van, nem lett rétegsérült a lap. Rosszabb esetben akár a memória slot lábait felszakítottad a forrasztási PAD-ekkel együtt. Érdemes lenne mikroszkóppal átnézni a RAM Slot-ok környékét.

Bár érzéseim szerint, a vezetősáv lett megszakítva (rétegsérült), és az nem javítható. Ha a PAD-el szakadtak fel, ... nos az talán javítható. A sérülés mértékétől függően.

[ Szerkesztve ]

(#69397) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne most nemrég építettem egy gépet MSI Z390 Tomahawk alaplappal és egy Seasonic Prime platinum 650-es táppal és ha leálítom a gépet nem lehet azonnal visszakapcsolni nem reagél semmire csak kb. negyed óra elteltével ez normális? Ha lekapcsolom, leáramtalanítom a tápot és visszakapcsolom akkor beindul egyből.

Ezt az alaplap csinálja vagy a táp?

(#69398) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

Adott az alábbi konfig:

MBO: Asus Rog Crosshair VI Hero
CPU: Ryzen 5 1600
RAM: G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL15 KIT F4-3200C15D-16GVR
PSU BeQuiet! Pure Power 10 500W

Terveztem, hogy leváltom az 1600-os Ryzent a közeljövőben egy 3000-es szériásra, és mivel kijött a laphoz végre az ABBA 1.0.0.4. bios gondoltam frissítek arra még a jelenlegi CPU-val (a lapot 7306-as biosszal vettem, ami elvileg szintén eszi a 3000-es szériát viszont fórum alapján nem tökéletes). Befrissítettem a 7704-es biosra aminek hatására megfeküdt a rendszer. Első bootnál biosban találom magam ez még normális, mindent alapon hagyok és kilépek. Itt elindul az új boot folyamat, de ismét biosba lép be, és nem működik se az egér se a billentyűzet. Bios nem fagy ki teljesen, mert az időt jelzi, vcore változik stb. Ha resetelek ugyanide lyukadok ki. Csak safe bios gombbal tudok működő biosig eljutni és onnan is csak úgy megy el Win-ig ha én választom ki, hogy ssd-ről bootiljon. Boot option priority menuben ki se tudom választani az ssd-t első boot-ra (nincs a listában) csak a hdd-t, manuálban viszont elérem és bootolni is tudok. Mondom remek, safe móddal elvergődtem win-ig és feltettem az utolsó olyan biost amit nem a 3-as szériára készítettek (7201). Ugyanezt tapasztaltam. Visszatettem a 7306-ast az olyan 90%-osan működik. Bootol eljutok Win-ig stb, cserébe az Asus aura lighting control nem működik, kifagy indításkor. Töröltem, újratelepítettem nem változott semmi. Nem tudom lekapcsolni a fényeket a lapon….

Ramokat, ssd-t, tápkábeleket újradugdostam. Wint csak akkor gyalulnám h nagyon muszáj de szvsz ez valami mélyebb probléma lehet.
Ötlet? A lap pár hónapos, még bőven garis.

Köszi, Pakmara

(#69399) Doky586 válasza Pakmara (#69398) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom az új biosban már az a default beállítás hogy tiltva van a legacy (csm) mód, ezért nem indult nálad a mbr-re telepített rendszer..

(#69400) Pakmara válasza Doky586 (#69399) üzenetére


Pakmara
őstag

Emlékezetem szerint GPT az ssd-m, ill. a most fent levő bios verziónál korábbin (7306 van fent 7201-et is próbáltam) is ugyanazt csinálja, fura lenne ha defalut tiltott (7201), majd default engedélyezett (7306) majd megint tiltott (7704). Minden esetre köszi, megnézem otthon ezt az eshetőséget, meg h mire van formázva az ssd (szinte tuti GPT). Ennek lehet köze a bios kifagyáshoz is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.