Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) MrDerekas válasza Hunork (#51989) üzenetére


MrDerekas
addikt

Teljesen jó értékek. Amikor közelíti a 100at az vészes lehet :) Nagyon sokmindentől függ. Az alaplapon felhalmozott anyagok elöregedésétől, a táp feszültségingadozásaitól és a ház hűtésétől is nagyban függhet. No meg a hűtőpaszták kiszáradásától.

(#51991) MeroM Igen mennie kell, de most nincs türelmem bogarászni a kézikönyvét. Az hogy LAN felirat van az RJ-45 dugóalj felett, erről árulkodik ;)

(#51992) Enigma1945 Akkor passz. Illetve kérdés, mennyire piszkált maga az oprendszer.... Tény, hogy nem mai vas, láttam is már pár dolgot, de ilyet, hogy valamit túlméretez az oprendszer, utoljár hackintosh rendszeren láttam. Nem tudom mennyire éri meg pénzt adni érte. Ha terhelésre, esetleg szintetikus tesztekre (amik agyhalott hülyeségek ugyan, mert semmilyen használat mellett nem kapnak olyan nagy terhelést a komponensek, mint ezen tesztekkel) sem dobja el magát, akkor megvevős lehet.

(#51995) -G- Más (kölcsön) modulokkal is meg kellene próbálni. Az hogy nem működik megfelelően valamely ram slot, még processzor hiba is lehet. Egy-két hajlott láb a kérdéses területen és nem megy a slot. De akár a slot hibája is lehet. Sűrített levegővel kifújni és megpróbálni, hátha...

(#51998) myke7 Eszközkezelő - Videóvezérlők - jobb click az igp-re és hardvereszköz letiltása/eltávolítása. (Valóban hülyén viselkedik némely szoftver)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52002) dredbiro válasza myke7 (#52000) üzenetére


dredbiro
senior tag

Nem, a pcie és a pci nem ugyanaz, nem összekeverni. Ha dedikált kártyát használsz akkor pcie-n kell lennie. De előttem a kolléga is jó ötletet adott.

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#52003) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
A másik fórumon nincs semmi mozgás, hátha tudtok ti is segíteni nekem. [link] :R

(#52004) MrDerekas válasza baboss (#52003) üzenetére


MrDerekas
addikt

A notik talán nem is annyira válogatósak. De! A notid terméklapján, ha van valamiféle support list, azt fusd át. Vagy a notidnak ha van valahol fóruma (akár külföldi is és akkor akár egy gugli fordítós) egyszerű kérdéssel is értékes választ kaphatsz. Ha nem jutsz előrébb, akkor lehetőség szerint próbával vegyed. Esetleg hétvégén beleáshatom magam én is kissé a témába, ha nem jutsz dűlőre addig.

(#52002) dredbiro +1 :C Ez felett úgy el is siklottam.... :D

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52005) baboss válasza MrDerekas (#52004) üzenetére


baboss
őstag

Köszi utána nézek. :R

(#52006) Hunork válasza MrDerekas (#52001) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm szépen a választ! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#52007) Beelzee válasza #65537792 (#51997) üzenetére


Beelzee
tag

Rendben. Köszönöm a válaszod. Utána nézek ennek a hangkartyanak.

(#52008) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Nem tudom megfelelő topikban érdeklődök-e, de passzív hűtőbordát keresek az alaplapomra.
A déli híd(?!) gyári "hűtőbordája" kb 5mm magas 35x35mm körüli méretű, és használat közben nagyon forró!
Erre keresnék egy passzív hűtőbordát ami ennél jobban hűt.
A borda felfogatási furatpontjai 30x40 mm-re vannak egymástól (átlóban ez pont 50mm).
tudnátok ajánlani valamit? Sajnos a túl széles és a túl magas azért nem jó, mert akkor a VGA kártya belelóg.
Lásd az alaplapról a fotókat.
köszi

(#52009) Enigma1945 válasza -G- (#51995) üzenetére


Enigma1945
őstag

Szia! Nagy valószínűséggel alaplap hiba lesz, ( nekem is volt ilyen pont úgy mint neked, a 2. és 4. slot volt a hibás valóban ) azért próbáld meg másik alaplapban ha van rá módod. Az is lehet nem kompatibilis a ram teljes mértékben az alaplappal.. Sajna láttam már ilyet..

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#52010) MrDerekas válasza tpeter77 (#52008) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mi az hogy forró? Kéznek ha forró az még nem a világ. (Az 50 fok is "égető" érzés a bőrnek) Megfelelő házhűtéssel jobban jársz. De vehetsz valami böszme darabot is, legfeljebb kis kézi modding és a vga benyúló részének a helyét kivágod a bordából.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52011) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!

Olyan helyzet áll fenn, hogy hosszas kísérletezgetés után, csak az alsó pci-e slotban képesek működni a videokártyáim. Amíg nem vásároltam meg az SSD-t addig hibátlanul mentek a vga-k a felső slotban is.

A kérdésem az volna, hogy esetemben (ga p55 ud3 rev1.0) a vga /gtx580/ ki tudja-e rendesen "futni" magát. A gyártói oldalon 2db x16-os pci csatit írnak, de a másodiknál valamint a lapra írva is szerepel egy x4-es felirat. Az x4 csak sli/cf esetében értendő, vagy jelen pillanatban is csak 1/4-ed akkora sávszélen haladnak az adatok?

Előre is köszi!:R

szerk: eszembe jutott, hogy gpu-z-vel megnézzem, pcie 4x-et, ez mennyire gáz? Jelentősen visszafogja a kártyát?

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#52012) dredbiro válasza Tálydi (#52011) üzenetére


dredbiro
senior tag

Régebbi cf sli időből úgy emkékszem kevés lap támogatta mindkét sinen az x16 sebességet, általában a második x4en üzemel de van belőle x8 kivitelű is. Szerintem ott lehet valahol a hiba, hogy lekerült a lapról a memória vezérlő beleintegrálták a cpuba és ez okozhat keverdést valószínűleg. Van sebességbeli különbség az üzemmódok közt, keress rá gugliban. :K

Szerk: ha a cpuz is x4et ír , akkor ténylegesen annyin működhet aktuálisan.

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#52013) tpeter77 válasza MrDerekas (#52010) üzenetére


tpeter77
addikt

70 fokos simán van, de kerestem rá használt Zalman passzív bordát.

(#52014) edda80


edda80
tag

Nekem MSI B150m Bazooka alaplapom van és annyi a gond vele, hogy amikor indul a gép az elején úgy 20mp-ig teljes sötétség és csak utána jön be az MSI alaplap logo kb 3mp-re. Eléggé bosszantó ez azért, hogy ilyen sokat kell várni mire be bootol a gép. Előző 775-ös alaplapnál ahogy bekapcsoltam a gépet 5mp volt az egész és már töltötte is a windows-t. Mi lehet a gond? :S

(#52015) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy USB 3.0-s porton kellene lennie bármilyen OS nélkül mondjuk BIOS-ban tápfesznek?
Nincs rajta táp, és ha eszközt dugok a portokra akkor ismeretlen eszköz hibaüzi. Szar a lap? Ilyen lap...

Köszi.....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#52016) Enigma1945


Enigma1945
őstag

sziasztok fórumtársak!
segítségeteket / tippjeiteket szeretném kérni, döntést kell hoznom!

itt van akkor a gép, amit megszeretnék venni, most már én tesztelem személyesen, és hát elég gáz a helyzet, mert nem tudom mit tegyek.
Adott ez a gép:

asrock n68-se ucc
sempron 140@ 2 magosítva sikeresen, felrántva 3.00GHZ-re

a memória viszont eléggé kérdéses.
a bios 2gb ramot lát, (2 slot van az alaplapon értelemszerűen 1 ram van benne) sőt a windows is, de minden más program csak 1gb-ot. mit tegyek? ha valóban 1gb ram van benne, akkor ez később jelenthet valamit? venni akarok bele 1x4gb ramot, de félek az alaplap hibás, vagy nem tudom..a bios 1.50-es ha jól tudom van rá frissítés, ez talán megoldaná? vagy a ram nem kompatibilis az alaplappal teljesen? ha veszek bele több ramot azt is félrelátja-e majd ugyan, és ha igen ez nagy hiba? ilyennel még nem találkoztam.
azért mutatok képeket is:


[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#52017) mcgyver87


mcgyver87
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit megakadtam a gépem összerakásánál, a gond a következő:

Alaplap: MSI B150M Mortar
VGA: MSI GTX 1060 Gaming X 6GB
Táp: Chieftec CTG-500-80P

Az alaplapnak és VGA-nak is 8 tűs tápellátás kell, viszont a tápomon csak egy darab 8 tűs csati van... Kezdjek el új táp után nézelődni?

Üdv, és köszönöm!

(#52018) varmi2 válasza mcgyver87 (#52017) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azon a tápon van egy 8 pines (4+4 kiszerelésben) ez kell az alaplapba, és van egy 8 pines(6+2 kiszerelésben) ez kell a vga-ba dugni. fordítva meg ne próbáld.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52019) -FLY-> válasza quby (#52015) üzenetére


-FLY->
őstag

Nálam van, 3.0 headert használom pl bios frissítésre. Érdemes lenne átnézni a biosban a beállításaidat.

[ Szerkesztve ]

(#52020) mcgyver87 válasza varmi2 (#52018) üzenetére


mcgyver87
csendes tag

Nekem az a 4+4 egybe van építve, a 6+2 fajtából (külön állnak) pedig kettő is van. Akkor az egybe 8-as az alaplapba, az egyik 6+2 pedig a VGA-ba. Jól értem?

(#52021) -FLY-> válasza mcgyver87 (#52020) üzenetére


-FLY->
őstag

8PIN EPS (4+4):
===550mm===[EPS]
8PIN PCIe (6+2):
===400mm===[PCIe]===150mm===[PCIe]
Ez az oldalról van, szerintem könnyen beazonosíthatod.

(#52022) varmi2 válasza mcgyver87 (#52020) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, az 6+2 mennyen a vga-ba, a másik, ami egyben van 8, meg a lapban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52023) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS HTPC-s alaplap, ami nem is működik. Illetve elindul....de képet Nem Ad!
A következő képződménynek az alaplap felszínén lehet köze a dologhoz? Egyáltalán mi a csoda ez?

Köszönöm az infót!

[ Szerkesztve ]

(#52024) varmi2 válasza atika88 (#52023) üzenetére


varmi2
nagyúr

Flux maradvány, valami amatőr javítási kisérletének látszik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52025) mcgyver87 válasza varmi2 (#52022) üzenetére


mcgyver87
csendes tag

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a választ! Összeraktam, elindult és jól láthatóan nem égett szénné! :DD

(#52026) MrDerekas válasza quby (#52015) üzenetére


MrDerekas
addikt

Q1900B-ITX alaplapom van a NAS-omban. Minden porton, a 3.0ás usb-én és az előlapit csatlakoztatva az alaplapra is adja a feszültséget és korrektül megy is. Nézz bele a foglalatba, nincs e begyűrve, elhajolva valamelyik érintkező. Ha optikailag rendben lévőnek találod, akkor gari. Illetve ahogy fentebb is javasolta a kolléga, a bios-ban engedélyezd az usb 3.0-át.

(#52014) edda80 Első körben bios reset/frissítés. Utána tesztelgetni kicsit, azaz egyesével csatlakoztatni a meghajtókat (merevlemez, ssd, usb kütyük) hátha valamelyik miatt molyol el a bios. Esetleg még a lapod topicjában is olvasgatni, mert mostanában van pár típus aminél ilyen tökölős bios-ra panaszkodnak.

(#52016) Enigma1945 Mindenképp frissíts bios-t. Kis szerencsével bekerült a kérdéses ram is a támogatott modulok közé a bios-ban. Ha mégsem látja helyesen ez után... Videokártya is van a gépben? Bár ezt nem hozzáadni szokta az oprendszer a memóriához, hanem inkább levonni.

(#52013) rokafiu77 Akkor megoldva. A 70 tényleg sok egy kissé.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52027) Enigma1945 válasza MrDerekas (#52026) üzenetére


Enigma1945
őstag

szia! holnap frissítek, és megírom mi történt.
egyenlőre nincs fizikai kártya a gépben, de rakni fogok bele.
köszönöm a választ, hamarosan írok. :R :R

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#52028) ElBartimaeus


ElBartimaeus
csendes tag

Sziasztok!

Valaki bennfentes tudna nekem segíteni? Kinéztem néhány alaplapot, ami vennék egy i5 6600k alá, de nem igazán tudom, hogy milyen lényegi különbségek vannak bizonyos lapok között.

ASrock lapok. Itt elég nagy árkülönbség van a variációk között, de a chipset ugyanaz, mégis miben lehet jobb a drágább? Innen főként a gaming k4-el szemeztem.

A másik, amit kinéztem egy asus z170-A. A szívem ezt súgja, de nem tudom, hogy van-e érdemi különbség mondjuk a k4-el szemben?

Általános felvilágosítást, hogy mire érdemes figyelni, mi alapján jó választani szívesen fogadok a fenti példák megoldása mellett.

(#52029) MrDerekas válasza ElBartimaeus (#52028) üzenetére


MrDerekas
addikt

Itt hamarabb kapsz érdemi választ. Itt meg ha ,egvetted és gond van vele :) Én asrockot favorizálom. Azonos chipsetnél az árbeli különbség a specifikációban, minőségben (a marketing szerint válogatott alkatrészekből épülő csoda izék), valamint a szolgáltatásokban fellelhető eltérések miatt adódik. A combosabb és tuningképes/vagy egyenesen arra hegyezett lapok a legdrágábbak. Ezek közt is van gamer szegmens. Van ami lanban jár a csúcson, van ami energiaigényben, húzhatóságban, millió porttal a s.ggében, hang eszközben, memória támogatásban, stb... De akár az alaplap színe és elrendezése is lehet az árplusz háttere.

(#52027) Enigma1945 Ezt el is várom ;) Kíváncsivá tettél már nagyon.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52030) ElBartimaeus válasza MrDerekas (#52029) üzenetére


ElBartimaeus
csendes tag

Köszönöm, megfogadtam a tanácsod :)

Más, ami már feltűnt nekem, és most olvastam is valami hasonlót fórumon. A tápomon - egy 750W moduláris chieftec -, ha jól emlékszem alaplapi kábelből csak a sok pines, meg egy 4 pines csati van, miközben a sok pines mellé egy 8-ast is várna az alaplap. Ha tényleg nincs, akkor ez is elegendő, vagy valamit varázsolnom kéne?

(#52031) MrDerekas válasza ElBartimaeus (#52030) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elegendő a négy pines. Viszont érdemes megnézni, mert lehet van két olyan 4 pines a rengetegben, ami sorolható (összefűzhető 8-as pinné és alakilag egyezik az alaplap foglalatával) Esetleg a tápod specifikációjában is szerepelhet, vagy a galériájában akár látni is lehet. (Termékre mutató linkkel lehet konkrétan fogalmaznék ;) Így reggel se idő, se ambíció :D )

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52032) tpeter77 válasza MrDerekas (#52029) üzenetére


tpeter77
addikt

Egy szervizes azt súgta nekem nyáron privátban, hogy ő szerel mindenféle alaplapot, de jobban jártam volna ha az Asus alaplapot veszem, mert az általam kinézett Gigabyte-ok általában gyatrább minőségűek, ő csak Asust venne.
Kérdés, hogy ez tényleg igaz-e :)

(#52033) Kékes525 válasza tpeter77 (#52032) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem csak Asus alaplapjaim vannak, voltak, soha nem volt velük gond. A munkahelyemen (oktatási intézmény) az otthonról hozott alaplapom már 4 éve állandó üzemmódban teljesít. Az én szervizesem viszont csak Gigabyte-ot használ. Nyilván csak a konkrét alaplap alapján lehet dönteni. Szerintem mindkét márka nagyon jó.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52034) edda80


edda80
tag

Amikor elindítom a gépet, akkor be sem hozza a BIOS-t. Mármint az alaplap gyártóját, tehát hiába nyomogatom a Delete-t vagy az F11-et. Annyi van, hogy fekete képernyő és bal felső sarokban az alsó vonásos vonal villog, aztán már csak a windowsot tölti be. Ez miért van? :S

(#52035) Enigma1945 válasza MrDerekas (#52029) üzenetére


Enigma1945
őstag

Szia! BIOS frissítés kellett neki! Megoldotta. Már látja eredetileg az 1GB ramot. Közben kapott még 1x4GB ramot, azt is látja szépen.Viszont az az érdekes, hogy az 1GB modul 1333Mhz-en ketyeg, mégis képes az 1600Mhz futtatására. A másik modul azt 1x4GB az 1600Mhz-es. De ez az időzítés.. Nagyon gyengécske.
( 256mb az alaplapi kártya )
Köszönöm a tippeket, a segítséget mindenkinek!

Azért itt egy kép hogy helyesen működik:

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#52036) tpeter77 válasza Enigma1945 (#52035) üzenetére


tpeter77
addikt

telepítsd újra 64 bitesre, mert csak 3GB-ot tud kihasználni a memóriádból.
üdv!

(#52037) Enigma1945 válasza tpeter77 (#52036) üzenetére


Enigma1945
őstag

Persze, mindenképpen, már csak egy vga kellene bele, amit meg is hajt. szerintetek?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#52038) MrDerekas válasza tpeter77 (#52032) üzenetére


MrDerekas
addikt

A gigát tényleg sokan szidják. Én sem vagyok tőle elájulva. Volt pár lapom tőlük is, huzamos ideig és ami nekem lejött, hogy nem hosszútávú lapjaik vannak. Nem időtállóak, gyakorta van viselkedési furcsaságuk. Tényleg nem véletlenül olcsóbbak a kategória többi gyártójától (alaplap és videokártyára egyaránt igaz), mert valamivel silányabb alkatrészekből építkeznek. Persze van náluk is prémium termék. Én Asus lapokkal jártam meg többször és nem ajánlom, de nem is beszélek le róla senkit. Hatalmas tömeg használja azokat a lapokat is. Asrock pedig végre feleszmélt pár éve és sikeresen elrugaszkodott a gagyi tendertől. Asrock és Asus kb a mostani preferált alaplap gyártó. MSI-nél gyakorta beüt valami bibi és egész szériák pusztulnak ki. Még a K9 szériánál magam is azokat nyúztam, amd platformon és bizony volt garanciás ügyem velük. Iránymutató lehet ez így összegyúrva, de az igazság az, hogy évek alatt derül ki mennyire volt érdemes vétel valami. Mondjuk ha elhal korán, akkor idő előtt fény derül erre a dilemmára.

(#52034) edda80 Bios beállítás. Vagy a quick boot engedélyezve van, vagy a full screen logo letiltva. (Kézikönyv lapozgatás ;) )

(#52035) Enigma1945 Nah ennek örülök! :C Ahogy rokafiu77 is írja vagy 64 bites rendszert tegyél, vagy kiveheted az egy gigás modult. Haszna így semmi, csak fogyaszt :) Szerk: jó sokáig tököltem a pötyögéssel, közben kitárgyaltátok ;)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52039) edda80 válasza MrDerekas (#52038) üzenetére


edda80
tag

Hát jó csak ha ezt csak a BIOS-ban lehet beállítani akkor szívás mert mint mondtam nem tudok belépni... XD

(#52040) MrDerekas válasza edda80 (#52039) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bocs! Elsiklottam felette. UEFI bios? Meg nem ártana valami típus se...

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52041) trancemusic válasza edda80 (#52039) üzenetére


trancemusic
senior tag

Bios reset.

(#52042) MrDerekas válasza trancemusic (#52041) üzenetére


MrDerekas
addikt

Direkt nem javasoltam "látatlanba" mert akár a sata mode-ot is alapállapotban IDE mode-ra állítja a reset és ha nincs képben ezzel, akkor ugrik az oprendszere.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52043) -FLY-> válasza MrDerekas (#52038) üzenetére


-FLY->
őstag

Élettartam rész urban legend. Azért azt tisztázzuk, hogy ezek az eszközök szélsőséges körülmények között is évekig szolgálnak, sok esetben nem a 23 fokos szobában 50% páratartalom mellett működnek. Senki sem használ könnyen korrodálódó-oxidálódó összetevőket, mivel tudjuk nagyon jól, hogy ott is van igény informatikára, ahol nem kivitelezhető, hogy pl normális legyen a páratartalom. Amúgy kb az első lapon a manualban ott van, hogy mire vizsgálták be, minek kellett megfelelnie, neten rá lehet keresni a rövidítésekre-mozaikokra-számokra.

[ Szerkesztve ]

(#52044) MrDerekas válasza -FLY-> (#52043) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ezt most kicsit nem értem... Ez most mire, mi? A saját tapasztalatom és az olvasottak, ismerőseim tapasztalatainak az összegzése kb. Az urban legendet meg magyarázd meg a polcaimon heverő, pár éves giga lapoknak ;) Régen egy Abit lap ment 10+ évet akár. Most melyik menne ennyit a megfizethető kategóriában...? Egyébként meg nem elhasználódásra és korrózióra fókuszáltam, hanem az alkatrészek silány mivoltára. Azt meg ne add be nekem, hogy minden kondi, ellenállás darabonként ellenőrzött minőségű. Ilyen nincs, még a "válogatott alkatrészek"-ből épített cuccoknál sem. (Csak a jobban sikerült szériás alkatrészek kerülnek bele, de nincs válogatva, kiválasztva) De igazából nem is tudom min vitatkoznánk itt... Részemről maradok az asrocknál. Mert nekem bevált, bizonyított, stabil, valódi önvédelem van beépítve, stb.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52045) -FLY-> válasza MrDerekas (#52044) üzenetére


-FLY->
őstag

Gyári hibás is létezik, de nem rakhatnak akármiket rá pl egy alaplapra. Ha már kondi, azoknak van minősítésük, ez nem zárja ki a selejtet. A lap gyártó lényegében épít, részben összevásárolt alkatrészekből, amik be vannak vizsgálva. Példát és ellenpéldát lehet mondani a végtelenségig, hogy kinél, mi, mikor romlott el.
Összefogó statisztikákhoz mi nem férünk hozzá, marad a személyes tapasztalat, amikben meg óriási a difi.
Véleményem szerint minden gyártónak van hibás-gyengébb terméke, ami kikerül a forgalomba, ez a személyes tapasztalatom, már csak, hogy írjak ilyet is. :)

(#52046) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok.
Adott egy MSI B150M Mortar alaplap, és a tápcsatlakozókkal gondban vagyok, a kezelési útmutatóval nem vagyok sokkal előrébb. Szóval a helyzet leírása:
A Chieftec Force 400W tápomból egy 6pin PCI-E tápkábel (3 sárga 3 fekete) illetve 4 pines kábel (2 sárga 2 fekete) jön ki. Az alaplapon van egy 8 pines csatlakozó a processzor környékén, és a videokártyámon is egy 8 pines csatlakozó van.
Úgy tudom mennie kellene az alaplapnak a 4 pines-el is, illetve a vga-nak a 6 tűssel is.

Nos vásároltam egy kábelt, ami 2 molexből egy 8 pines csatlakozót csinál, de a kiosztása teljesen más.
A bekasztós rész felől (ahol a műanyag részek simák, illetve a tápegység kábele is test) ott egy sorban van 3 gnd kábel, ez eddig jó is lenne, de az alatta lévő sorban pedig az egyik lábra test, a 2 lábra pedig srága, azaz 12V kábel megy. Alapból belegondolva is nagyon kamu kábel, hiszen ugyanúgy 2 szálon jön a +12V, mint a 4 csatlakozós kábel esetén.
Úgy láttam képeken, hogy a JPWR2 kábel egyik sora teljesen test, másik sora teljesen +12V.
Gondolom a vga kártyáknál is így van, nem igaz?
Mire lehet jó akkor a kábel, amit adott a bolt személyzete?
Köszönöm a válaszokat! :))

(#52047) varmi2 válasza Hurkafej (#52046) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az alaplapon és a vga-n lévő 8pines táp csatlakozó nem ugyan az, nem ugyan az a kiosztása, és fizikailag sem megy bele egyik a másikba. Így nem felcsdrélhető a kettő.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52048) -FLY-> válasza -FLY-> (#52045) üzenetére


-FLY->
őstag

Azt még akartam írni, hogy az én új gigám igazán fura dolgokat produkált, mint írtam is. Mondjuk, ha már ment, akkor beton volt. Szervíz szerint: Csere. Várom az újat, elvileg hétfő.

(#52049) MrDerekas válasza -FLY-> (#52048) üzenetére


MrDerekas
addikt

Azért ilyenkor jó lenne egy szerviz lapot látni, hogy mér' nem jó? A csere szempontjából ugyan lényegtelen, csak épp jó volna okulásra, tanulásra ;) Amúgy meg épp ilyen dolgok miatt nem favorizálom ezt a márkát. Teszem ezt úgy, hogy giga gtx950-em is van. :D

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52050) Smiley válasza MrDerekas (#52049) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem meg tokmindegy melyik markat valasztja az ember, olom nelkul forrasztunk lassan 15 eve. Ez ennyit tud.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.