Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) vakond5


vakond5
őstag

Sziasztok!
Van egy Asus Prime Z490-A alaplapban egy 10700K proci, egy 1080Ti, illetve egy Samsung 980 Pro M.2 SSD. Az Intel oldala azt írja hogy 16 sávot tud kezelni a proci, amit ugye a vga már kihasznál. Emiatt lehet hogy Aidában azt látom hogy az M.2 SSD a PCH-n keresztül kapcsolódik a procihoz, és nem közvetlenül?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#75002) ЯΞNΞGΔT


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Sziasztok!

Segítenétek kérlek, hogy jó nyomon járok-e:
Adott egy Asus Z270F Strix Gaming, 6700K proci és 2x8GB G.Skill ram.
Már a 4. táppal próbálom életre kelteni. Az eredeti táppal, amivel használva volt a q-ledekből a cpu (piros) villogott bekapcsolásnál és semmi sem történt, ventik sem prögönek semmi.
Egy másik, gagyi HKC táppal már a design led is viágított (a karácsnyfa led), illetve a power led folyamatosan világított - de szintén nem indul semmi.
Egy harmadik, XFX 750Pro táppal ugyanaz történik mint az eredetivel, tehát csak a cpu led villog.
Egy 4. FSP raiderrel szintén van karácsonyfa led de ugyanaz történik mint a többivel semmi sem pörög fel.
Amit észrevettem, hogy a legalsó PCIex csati alatt egy ilyen, utc uz2085g feliratú chip nagyon melegszik, ahogy bekapcsolom a tápot.
Szerintetek is kuka a lap?

[ Szerkesztve ]

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#75003) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Volt egy SSD-s kérdésem 2 napja de a "Flash SSD" topicba nem kaptam választ. Megkérdem itt is hátha valaki tudj a választ.

Szeretnék 2 dolgot kérdezni NVMe SSD-vel kapcsolatban.
- Egyik az lenne hogy a BIOS-ba esetleg valamit be kell állítanom hogyha az eddigi sima Sata 3-as SSD helyett NVMe SSD-t rakok a gépbe? MSI Z490 Tomahawk alaplapom van.
- Másik kérdésem pedig az lenne hogy itt van a táblázat hogy NVMe SSD-nél melyik SATA portok működnek. Na most elvileg az lehetséges hogy én csak a M2_2 portba rakok NVMe SSD-t? Vagy ha csak egy M2 SSD van az alaplapra csatlakoztatva akkor annak mindenképp a M2_1 portba kell lennie? A táblázat nem ír olyat a végén hogy a M2_1 portba nincs semmi, és az M2_2-be pedig.
Biztonságképpen azért mondom rákérdezek.
:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#75004) Brekkk


Brekkk
senior tag

Sziasztok,

Van egy ASUS prime X570-p alaplapom.
A problémám az vele, hogy a VGA kártyát nem bírom kiszedni belőle.
Tudom, hogy a kis pöcköt kell/ene lenyomni, hogy kiemelje a kártyát, de egyszerűen nem megy.
Az a 3 mm ami oldalra kilóg belőle egyszerűen nem elég a megfelelő erőkifejtéshez.
Letörni nem akarom, mert még garis a lap.
Mit tudnék tenni vele?

Köszi
Brekkk

(#75005) LGG555 válasza Brekkk (#75004) üzenetére


LGG555
aktív tag

Egy csavarhúzót kell a VGA és a pöcök közzé dugni és óvatosan lenyomni a csavarhúzó végét amit fogsz.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#75006) Brekkk válasza LGG555 (#75005) üzenetére


Brekkk
senior tag

Úgy érted, hogy a kártya hasa alatt nyúljak be a csavarhúzóval a kis pöcökhöz?

(#75007) jokeph válasza Brekkk (#75006) üzenetére


jokeph
nagyúr

Lőhetnél egy képet róla. ;)
Azért a csavarhúzóval csak óvatosan, ha félremegy/leugrik, problémát okozhat. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75008) LGG555 válasza Brekkk (#75006) üzenetére


LGG555
aktív tag

Igen, nekem is úgy sikerült kinyitnom a zárat.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#75009) imotrepus válasza Brekkk (#75006) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Én biztos ami biztos fa spatulával ( jégkrémes pálca pl.) szoktam az ilyen kényes dolgokat megpróbálni és az elemet kiveszem előtte!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#75010) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok,

itt a képen a bal oldali csavarnak mi a mérete, és tudok ebből 20-25mm-est venni?
net szerint m3.4
a sűrűbb menetű pedig m2.9

(#75011) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok, még egy kérdés!

Alaplapi Bluetooth csak billentyűzet/egér csatlakozásra van? Mert hangszórót nem nagyon akarja látni.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#75012) pehaa válasza pehaa (#74997) üzenetére


pehaa
tag

Minden alkatrész le lett tesztelve, a proci adta meg magát ...

(#75013) sipylos


sipylos
újonc

Üdvözlet! Lenne egy kérdésem Win 10 telepítéssel kapcsolatban. Akármit csinálok nem indul el a win telepítő. Eddig mindíg felment pöccre a windows de most egyszerűen nem akar elindulni. A mellékelt képernyőt írja ki. Az SSD GPT-re van formázva, a telepítő pendrive-ja is.
Több pendrive-ot is próbáltam de ugyanaz a hiba.

Alaplap M5A97 Am3+ supported
Processzor Phenom X4 965 3.4 Mz
SSD WD Blue 500G
RAM 24G
BIOS ver. 1503

Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#75014) Brekkk válasza imotrepus (#75009) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ.
Sajnos már látom, hogy a Procihűtőt le kell vegyem hozzá mindenképp, hogy el tudjak indulni. :R

(#75015) LGG555 válasza sipylos (#75013) üzenetére


LGG555
aktív tag

A BIOS UEFI -re van állítva?

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#75016) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
konfig: asus z10pe-d16 ws alaplap, két xeon E5 processzor, 64Gb ECC ram, sata ssd
Ez egy régebbi lap, nem UEFI-s, kék hátteres american megatrend BIOS van rajta.
Vacakolt néha a ramok felismerésével a lap, olyankor össze kellett kevernem a modulokat, majd ment tovább.
Elég régi BIOS volt rajta (2015 körüli), gondoltam megér egy frissítést hátha jobb lesz.
Ez meg is történt, gép ujraindul és nem bootol az SSD-ről, azt írja nincs boot media.
Leellenőriztem, AHCI módban van a SATA kontroller, kipróbáltam IDE módban is hátha, de ugyanez.
A BIOS-ban az SSD látszik, ki lehet választani elsődleges boot médiának. Azt hittem, valami gyíkja van az MBR-nek, és talán meg lehet javítani egy win10 telepítővel az indítót. De az indítás helyreállító azt írja nem tudja megjavítani :( a telepítőben parancssorban lépkedve be tudok lépni a C meghajtóba és látom a windows fájlokat.

Mi a franc lehet? :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#75017) daninet válasza daninet (#75016) üzenetére


daninet
veterán

tipikus, pont mikor leírtam akkor lett meg, pedig egy napja copok :U :D íme a megoldás, hogy a kereső segítsen:
Az Advanced/cms alatt nem csak azt lehet beállítani, hogy mi használjon UEFI-t hanem az eszközöket is külön külön, pl storage - Default/Legacy/Uefi
Itt az összes eszközt át kellett UEFI-re állítani egyesével. Ez van, szerver alaplap, nem a megszokott :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#75018) sipylos válasza LGG555 (#75015) üzenetére


sipylos
újonc

azt hiszem ott van ahol kell, de az üzenet ugyanaz.

(#75019) Kekmen válasza sipylos (#75018) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ha a telepítő nem FAT32 kompatibilis, tehát van rajta 4GB-nál nagyobb fájl, akkor a Rufus (én ezzel szoktam készíteni) 2 partíciót hoz létre, egy NTFS-t, amin a a telepítő rész van, valamint egy FAT32-t, amin a boot. Ebben az esetben csak akkor tudsz róla bootolni, ha a secure bootot kikapcsolod legalább az első boot idejére, utána már úgy is a windows boot manager intézi.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#75020) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Ti mit tesztek az ellen, hogy ne szoruljon annyira az ATX4 pin és ATX12V csati?
Nem először tűnik fel, hogy az alaplap meg tud hajolni, miközben dugom be, nem azért mert vadállat vagyok, hanem mert kisebb erővel nem megy be, hiába lennék óvatos. Tartok tőle ez az alaplapnak is árthat.
Autónál találkoztam már olyannal, hogy valami szilikonzsírszerű anyaggal volt bekenve a csatlakozó és tök sima volt, míg a másik oldalon letöröltem és vért izzadva se sikerült. Vissza kellett zsíroznom.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#75021) jozsi252 válasza gordonfreemN (#75020) üzenetére


jozsi252
veterán

Lap alá berakom az ujjam és ellentartok. A távtartók miatt simán megoldható.

iPhone 13 Pro Max

(#75022) sipylos válasza Kekmen (#75019) üzenetére


sipylos
újonc

Ez a bajom hogy nincs ilyen menüpont a Biosban. Van rá egy frissítés az ASUS-tól azt megpróbálom, hátha belerakták ezt az opciót. Én is Rufust használtam.

[ Szerkesztve ]

(#75023) Kekmen válasza sipylos (#75022) üzenetére


Kekmen
senior tag

De a pen driveot megnézted? Igazam volt abban, hogy 2 partíció van rajta?
BIOS frissítés helyett, javaslok inkább egy FAT32 kompatibilis Windows telepítőt. Volt egy MEGA linkem régen, ahová mindig feltették azokat a verziókat is, de már nem él, viszont szerintem nekem megvan az ISO. Ha nem sürgős, majd felteszem valahová és privátban elküldöm a linket.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#75024) sipylos válasza sipylos (#75022) üzenetére


sipylos
újonc

Sajnos a legújabb biosfrissítésben sincs meg ez az opció. Igazad volt, a kép is mutatja a két részt.Sürgős lenne az online oktatás miatt, megköszönném ha feltennéd.

[ Szerkesztve ]

(#75025) ferkovics válasza vakond5 (#75001) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Szia ugyan olyan lapom I9-10900cpu,Samu M2ssd és így kellene neki csatlakozni.Mint a képen

[ Szerkesztve ]

(#75026) ferkovics válasza sipylos (#75024) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Szia Ilyen A lap BIOS- ban a beállítás, itt kellene betlitani.
A 4.
És a 7. nél kell beállítani ] amit tanácsoltak.

[ Szerkesztve ]

(#75027) sipylos válasza ferkovics (#75026) üzenetére


sipylos
újonc

Megnéztem, végig tiltva volt. Vajon egy hivatalos példány is ezt csinálná?

(#75028) ferkovics válasza sipylos (#75027) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Milyen módban akarod telepíteni UEFIvagy legancy?

[ Szerkesztve ]

(#75029) sipylos válasza ferkovics (#75028) üzenetére


sipylos
újonc

UEFI módban akarom telepíteni, és Kekmen segítségemre volt, és mostanra fel is állt a rendszer. Köszönöm a segítséget neki.

(#75030) b0bcat válasza sipylos (#75029) üzenetére


b0bcat
addikt

Leírod a megoldást? ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#75031) Kekmen válasza b0bcat (#75030) üzenetére


Kekmen
senior tag

Az alaplapja csak FAT32-esre formázott windows telepítőt támogat, ehhez viszont az kell, hogy az install.wim kisebb legyen 4GB-nél, ami a mostani telepítőknél kizárt. Küldtem neki egy olyan ISO-t, ami kompatibilis a FAT32-vel és így sikerült neki feltelepítenie.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#75032) Serial Liker


Serial Liker
újonc

Sziasztok!

Napokban vettem a gyereknek egy Lenovo Thinkcentre M910Q mini pc-t. Nem volt benne m.2 wifi kártya csak a helye, de szeretnék neki beletenni valami normálisat
Kérdés lenne,hogy az intel AC9560 bele menne,illetve használható lenne a gépben?
:R

(#75033) Kekmen válasza Serial Liker (#75032) üzenetére


Kekmen
senior tag

A gyári specifikációk szerint igen. 2230-as formátumút válassz.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#75034) millerur


millerur
tag

Sziasztok, egy nagyon bugyuta kérdésem lenne.

A napokban vásároltam egy ASUS TUF B460 alaplapot, olyan memóriák mellé, amik 3600MHZ-et tudnának és 4x8GB van belőlük. Az alaplap alapból csak 2933-ig fut, úgyhogy ez alapból kiesett, most még vissza tudom vinni és be tudom cserélni egy másikra.

Ahogy olvasom elég sok lap van ami 2933-ban csak akkor tud futni, ha a 2. és 4. slotba teszel ramot, tudnátok segíteni hogy mi lenne egy olyan LGA1200-as lap, ami nem százezres tétel és ki tudná hajtani a memóriámat?

Köszi

(#75035) varmi2 válasza millerur (#75034) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csak z-s lap tud memoria oc-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75036) Serial Liker válasza Kekmen (#75033) üzenetére


Serial Liker
újonc

rendben,köszönöm.
Több oldalon azt olvastam,hohy csak 10.gen-től működik. :U
De akkor megveszem :))

(#75037) millerur válasza varmi2 (#75035) üzenetére


millerur
tag

Világos, viszont van olyan Z490-es lap, ami nem fogja elvinni a 4 pálcát akkor sem, ha alapból támogat jóval 3600 fölé is.

Ezért érdekelne, hogy van-e tapasztalat arról, hogy milyen lapok tudnak 4 ramot elvinni.

(#75038) varmi2 válasza millerur (#75037) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lehet jobban jársz, ha eladod a 4 ram modult, és veszel helyette egy kettest.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75039) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Sziasztok!
Eladtam ismerősnek alaplapját itt phn.
Én csak kis ideig használtam,pár napja a vevő jelezte,hogy első pcie csak 1x-esen hajlandó menni.
Egyrészt furcsállom a dolgot.Javasoltam neki biosz cserét,vagy mivel garanciális,garanciába vigye be.De inkább visszaadná.
Mivel én is csak árultam,és már a pénzt is odaadtam tulajnak,így kicsit fura a kérdés.
Gondoltam ebben a témában kikérem a véleményetek:
Ti mit tennétek,mivel hozható esetleg helyre,vagy egyáltalán ezzel foglalkoznak garanciában?
Köszönöm előre is válaszokat.

(#75040) b0bcat válasza nagyonjjo (#75039) üzenetére


b0bcat
addikt

Ha azon az időn belül van, ami garit te vállaltál, akkor segítened kellene neki, illetve visszavenni, ha nem juttok dűlőre. Ha ez az idő már letelt, akkor nincs vele dolgod.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#75041) nagyonjjo válasza b0bcat (#75040) üzenetére


nagyonjjo
tag

Köszönöm,a válaszod,de nyílván,ha nem lett volna garanciális,akkor vállalunk rá némi garanciát.Én így nem szoktam adni,főleg,hogy nem az enyém.
Nyílván,ha bármi olyan hibája lenne,ami észrevehető,nem orvosolható,fagyás,hibás memóriaszlot vagy bármi,vissza is vennénk.
De ez volt az elsődleges ok,amiért írtam,hogy miért csak 1x-esen megy a lapban a pcie?Milyen okok lehetnek mögötte?Én javasoltam biosz frissítést.
Mivel ez nem fizikai,teljesen látható gond.Azt se tudom ezzel érvényesíthetem-e termékgaranciát?Már ha ez valóban fizikai,garanciális hiba lehet alaplapnál.
Mellesleg z370-es intel alaplapról van szó.Ez lemaradt.Én hibám.
Ez volt a második ok/kérdésem.
Szóval,ha valami releváns válasszal szolgálnál,annak jobban örülnék. :R

(#75042) b0bcat válasza nagyonjjo (#75041) üzenetére


b0bcat
addikt

Ha nem vállaltál rá garanciát, akkor nyilván nem kell visszavenned. Szerintem releváns választ adtam a kérdésed ezen részére. :U

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#75043) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

sziasztok
Jelenleg ryzen 1700x procival megy a gépem. Lencseélhetem egy Ryzen 9 3900x procira vagy nem fogja bírni az alaplapom?
youtubon találtam egy videót miben tesztelik x370 pro carbon alaplapot és a 3900x procit, de ez biztonságos?
MSI X370 GAMING PRO CARBON
[link]
utoslo bios frissítés:AMD AGESA ComboAm4PI 1.0.0.6

(#75044) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, össze akarok rakni egy kis fogyaszátsú home szervert. Egy Intel® Xeon® Processor E3-1220L v2 procit néztem ki, viszont ebben nincs integált videokártya viszont ha már rakok a gépbe videokártyát akkor rögtön bukom a kis fogyasztást, vannak vajon olyan alaplapok amikben van külön integrált vga? Tulajdonképpen nekem nem is kellene videokártya a lapra mert csak távoli elérésű lesz a telepítés erejéig kellene, de úgy tudom ha nincs semmiféle VGA akkor képtelen bebootolni az alaplap.

Szerintetek hogy lehetne ezt megoldani? Talán valami szerver alaplap kellene?

(#75045) imotrepus válasza kmisi99 (#75044) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A telepítés idejére tegyél bele olyan CPU-t amiben van IGP, pár száz forintért kapsz 1155-ös G-s procikat!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#75046) kmisi99 válasza imotrepus (#75045) üzenetére


kmisi99
addikt

De utána az alaplap visítani fog a POST miatt hogy nincs benne videokártya nem? Legalábbis sok helyen olvastam ezt.

(#75047) imotrepus válasza kmisi99 (#75046) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Nekem a kis szerveremben Asrock H61M lapban Xeon E3-1240 v2 proci van.
Én is indítottam már el véletlenül VGA nélkül, de sajnos nem tudom hogy
mit reagált az alaplap mert csipogó nincs benne, a monitor nyilván jel nélkül
maradt, de a HDD kattogásából én arra következtettem, hogy az op. rendszer
elindult!
De várjuk meg mit mondanak mások, én is kíváncsi vagyok!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#75048) Starchm válasza kmisi99 (#75046) üzenetére


Starchm
őstag

Milyen lap egyebkent? Szerintem a szerverlapok tobbsege fix elindul nelkule, de sztem a normalisabb is.

(#75049) kmisi99 válasza Starchm (#75048) üzenetére


kmisi99
addikt

Egy nagyon alap gigabyte ga-h61m-s2pv. De akkor lehet bepróbálom hátha sikerül, a telepítés idejére kap VGA-t aztán kiveszem belőle, csak bootoljon be és fusson az oprendszer nem kerülne soha monitorra.

Akkor érdemes lenne túrni valami Dell/HP/Intel márkájú 1155 ös lapot?

(#75050) imotrepus válasza kmisi99 (#75049) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ez a Giga lap a manual szerint Xeon-ból csak Sandy Bridge procikat támogat, ha jól olvasom és csak 1333 Mhz-ig a RAM-ot! Lehet, hogy nem lesz jó bele a V2-es procid!
Én keresnék 1600Mhz-es alaplapot!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.