Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) jokeph válasza Pakmara (#69400) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
És ha minden háttértárat lehúzol, akkor sem megy normálisan a BIOS ?
Csak billentyűzet maradjon.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69402) rushty


rushty
senior tag

Memória számolás, memória használat

2GB (800MHz) modulból helyeznék be 4 db-ot (kit) az összes (4db) foglalatba.

3 foglalattal már nem számol (6GB helyett BIOS-tól csak 4 :F ) és/vagy össze is omlik (irql not less or equal)

[link] alaplap nem tud betölteni, ha a 2./4. foglalatba is kerül modul (az 1, 3. után, mellett)

Mi baja van ennek az alaplapnak, mit lehet beállítani? (A ledjei -mikor világít- alulról felfelé zöld zöld sárga piros)

A teszt úgy is megvolt, hogy 2-1-1GB, ez esetben 3-at ismert, és működött 3GB-ként. Hagyta fölöslegesen csücsülni. De most?

Más bosszantó, hogy folyamatosan újraindulóban reagál, nem lehet így kikapcsolni, csak áramtalanítással. Ezt is jó lenne átállítani.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#69403) Viktor77 válasza rushty (#69402) üzenetére


Viktor77
titán

Annyit ne akarj beletenni:

"4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 4 GB of system memory"

És:

"To install two memory modules, we suggest that you install them on the DDR2_1 and DDR2_3 sockets, when the DDR2_2 or DDR2_4 socket is populated with a DDR2 1066 MHz memory module, the memory speed will be downgraded to 800 MHz)."

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69404) rushty válasza Viktor77 (#69403) üzenetére


rushty
senior tag

Az utóbbi a 2-1-1 felállás, illetve az 1-1-1-1-gyel sem jött össze. Miért?

Revolut meghívó pü-ben

(#69405) Viktor77 válasza rushty (#69404) üzenetére


Viktor77
titán

Gondolom sok neki az "oldal". Memóriákon hány oldalon van chip-re gondolok. Nézd meg a manualt, hányat kezel. Sztem max 4-et.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69406) Pakmara válasza jokeph (#69401) üzenetére


Pakmara
őstag

Most (legalábbis tegnap úgy hagytam ott) működik, nincs BIOS anomália. Visszatettem a 7306-ot. Otthon majd megjárom az MBR-GPT kört, meg legyalulom és újrateszek minden Asus progit. Korábban ezzel a BIOS-al ment az Aura.... Ha műkszik akkor nekimegyek megint a frissítésnek.

Köszi, Pakmara

(#69407) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdésem, ha nem akkor elnézést ezért. Szeretnék vásárolni egy acer veriton x2631g gépet aminek az alaplapja elméletileg H81 chipset-es. A kérdésem az lenne, hogyan tudnám azt kideríteni, hogy ez az alaplap-chipset mekkora hdd-t tud kezelni maximum? Tehát ha raknék 6-8T-s vagy nagyobb hdd-t bele azt felismerné-e, kezelné-e?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#69408) Pakmara válasza jokeph (#69401) üzenetére


Pakmara
őstag

7306 BIOS--al is elkezdte, MBR default enabled minden BIOS-ban. Aura problémát megoldotta az uninstál+profiltörlés+instal, de a BIOS/Boot még mindig defektes. Kb. így néz ki a hibajelenség:

1.) Gép bekapcs, ha végig engedem a boot folyamatot akkor Bios belépési lehetőség képernyő után egy kurzor ugrál a képen majd megint Bios indíó kép, belép Biosba de egérrel/billentyűre nem reagál.

2.) Gép bekapcs, Bios képernyőnél DEL->belép Biosba. Manuálisan kiválaszotom, hogy Bootoljon SSD-ről (Priority listben nem jelenik meg az SSD, first bootként se lehet beállítani, csak az overdrive listában szerepel) Ekkor eljutok Win- ig és minden működik.

3.) Ha lehúzok minden háttértárat, akkor simán belép Bios-ba és él az egér/bill.

Valami az SSD-ről Bootolásnál csesződött el, csak azt nem tudom mi.

(#69409) Doky586 válasza Pakmara (#69398) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

" Boot option priority menuben ki se tudom választani az ssd-t első boot-ra (nincs a listában) csak a hdd-t, manuálban viszont elérem és bootolni is tudok. "

Bocs, de olyanokról beszélsz ami már a 15éves gépemben is természetes volt, nincs itt semmi hiba. A BBS menüben szerepelnek a lemezek amikből egyet be lehet választani a belső bootsorrend menübe. A töbi (hálózat, fdd, odd stb).

De mai uefi kompatibilis os-ekhez már be sem kéne lépned a biosba(uefibe) telepítés előtt immár 8 éve. Persze ehhez UEFI-ben (és nem legacy-ban) kellett volna telepítened a wint.

A biosban is sokmindent el lehet állítgatni hogy problémás legyen az USB billentyűzet stb, ezért a bios default beállításainak betöltése jó ötlet, ahogy az aláírásomban is javaslom.

(#69410) jokeph válasza Pakmara (#69408) üzenetére


jokeph
nagyúr

No lám.... akkor a 3. pont alapján mégse a lap/BIOS talán a hunyó. :U
Nem lehet hogy döglődik az SSD ? :F
HDD van külön ?
Egy próba azzal is ?
Lőhetnél pár képet, hogy mit látsz a BIOS-ban, ahol a háttértárak vannak.
Legacy vagy UEFI (GPT) a WIN ?
Ha még nem raktad alapba a BIOS-t, ahogy Doky586 kollega is javasolja (igen helyesen) minid problémás esetekben, akkor tedd meg. Ezt BIOS frissítés előtt is célszerű megtenni, utána meg nem árt. :K

(#69409) Doky586: valóban nem kell belépni a BIOS-ba hogy boot-eszközt válasszak/cél meghajtót telepítéshez. De ehhez az UEFI-nek nincs köze/se érdeme, jobb féle s775/AM2-es lapokon és újabbakon is van már erre külön Fx gomb, amivel kiválasztható az eszköz.
És az sem számít, hogy UEFI vagy Legacy telepítést indítok, a CSM mód defaulton (ha nincs elállogatva) engedélyezett (most még :D).
Engedélyezett CSM-nél nálam jó pár alaplap esetében (pl. MSI 970A Gaming Pro Carbon - AM3+) minden eszköz duplikálva jelenik meg boot-eszköz felsorolásban - CSM és UEFI GPT).

(#69411) Pakmara: kíváncsi vagyok, végül is mi lesz a megoldás, kérlek oszd meg velünk. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69411) Pakmara válasza Doky586 (#69409) üzenetére


Pakmara
őstag

Nyilván azért kérdezek mert nem tudtam megoldani "kézen fogás" nélkül. (Még ha ez természet ellenes is) Köszönöm a linket, átolvasom és újrarakom a Wint helyesen.

Nem állítottam el semmit BIOS-ban, default beállítások mellett nem működik az egér. Ment fel új bios, volt reset is dedikált gombbal és elem kivétellel is.

(#69412) Doky586 válasza jokeph (#69410) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Uefi módban maga a telepítő állítja be a biost(uefit) a jó bootsorrendre azzal hogy létrehoz egy "windows boot manager" nevű bejegyzést a biosban(uefiben) és a bootsorrend elejére teszi. (Az uefi linux esetében hasonlóan történik csak más néven)

Ha uefis már a lap, akkor felejtsük már el 2020-ban a legacy telepítést.. :B

(#69413) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
2 napja reggelre elfelejti az áramtalanított gép a Bios beállításokat, és csak beállítással indul. Gondolom lemerült a gomb akku benne. Honnan tudom milyen kell bele? És ki tudom e könnyen cserélni? Asus P8 Z77 m pro lap

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#69414) Viktor77 válasza Faterkam (#69413) üzenetére


Viktor77
titán

Viszed magaddal, mikor veszed az újat. És igen, könnyen, kiveszed, újat berakod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69415) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Egy gépet szeretnék összerakni, új és meglévő alkatrészekből. Leginkább youtube videók nézésére lesz használva a gép.

Ezek megvannak:
SSD: Samsung 860 EVO 250GB
Táp: be quiet! Pure Power 10 400W CM

Ezeket néztem ki:
Alaplap: ASRock B450M PRO4-F
CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.50GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtővel
Ház: SilentiumPC Regnum RG4 fekete

Memóriát még nem tudom, de 2*4GB DDR4 3000 Mhz-re gondoltam.

Szerintetek, ha a legújabb bios (1.60) lesz rajta, akkor nem lesz gond a 2200g?

ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system.

[ Szerkesztve ]

(#69416) XuChi válasza Faterkam (#69413) üzenetére


XuChi
addikt

CR2032. Standard elem, szinte a sarki zöldségesnél is kapsz. Ha szigetelt kábeles akkor vidd magaddal és a csatlakozó méretet kell nézni.

Szerk: Megnéztem a lapodat. Sima elem, nem kábeles! :)

[ Szerkesztve ]

(#69417) Faterkam válasza XuChi (#69416) üzenetére


Faterkam
addikt

Akkor elem kell bele? Nem tölthető? Mert ilyen van is itthon!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#69418) Viktor77 válasza Faterkam (#69417) üzenetére


Viktor77
titán

Ez kell bele.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69419) Faterkam válasza Viktor77 (#69418) üzenetére


Faterkam
addikt

:R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#69420) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello

Kérlek segísetek már.
Hibás lett az alaplapom, de i7 es procim van, plusz 16Gb ram Asus1070 8Gb stb
Tehát nem szseretnék új gépet venni, ez tökéletes nekem, azaz az alaplap miatt csak lenne.
Most kaptam egy alaplapot, itt vannak a képek 1 - 2
Tudnátok valamilyen leírást róla? Nem találok sehol.
Ledek/power bekötése, melyik port melyik stb

(#69421) Viktor77 válasza lanszelot (#69420) üzenetére


Viktor77
titán

Ez egy brand gépből lett kiszedve, lehet be sem tudod rakni a házadba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69422) jokeph válasza lanszelot (#69420) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ez pontosan milyen gépből van ?
Úgy nézem, BTX szabványú az alaplapod. :(
Ez még csak hagyján, de az alaplap tápcsatlakoztatása is rendkívül egyedi, semmi köze az ATX 20+4+4 pines megoldáshoz. :F

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69423) XuChi válasza lanszelot (#69420) üzenetére


XuChi
addikt

Ezt az alaplapot, a hozzá tartozó táp nélkül esélytelen beindítani. Illetve az alaplap sem kompatibilis a szabvány konzumer házakkal.

(#69424) Pakmara válasza jokeph (#69410) üzenetére


Pakmara
őstag

Amellett, hogy igazatok volt: én b*tam el a Win installt (legacy) számomra továbbra is misztikus a dolog. (Tudom-tudom ez már a homfoglalás óta így megy de újszülöttnek minden új :DDD ). Lehúztam meghajtókat ment a Boot. Visszatettem SSD-t egyedül, működik, visszatettem HDD-t is úgy is működik. Bootol szépen.. Látszólag minden működik rendesen. Biztos tudtok magyarázatot, nekem annyi most elég, hogy működik. Ha lesz erőm újra rakom Wint GPT módban. Köszi a segítséget.

(#69425) MrDerekas válasza Ghost84 (#69397) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mindkettő okozhatja. Legegyszerűbb az lenne, ha szereznél egy kölcsön tápot és azzal is kipróbálnád. Ha azzal is így üzemel, akkor kizárásos alapon alaplap lesz a hunyó. Viszont ez egy eléggé ritka jelenség, így homályzóna az egzakt hibamegállapítás.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69426) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok.
Szeretném kérdezni hogy van rá lehetőség egy Gigabyt 970D lapnál kikapcsolt állapotban ne világitsanak az USB re csatlakoztatott eszközök?
Mert szinte minden világit, egérpad, fejhalgató stb.
Gyerekem gépe,
Köszönöm a válaszokat!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#69427) Tumak válasza steve24 (#69426) üzenetére


Tumak
tag

Van -ez a video segíteni fog
ErP enabled

(#69428) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok,
adott egy Asrock B450M Pro4 alaplap, egy R5 1400 és egy Toshiba XG6 1TB NVMe.
Ha beteszem az SSD-t, akkor a post screen A0-val "lefagy" és a BIOS-ba sem enged belépni.
Lehet, hogy nem támogatja ezt az SSD-t a lap?

(#69429) varmi2 válasza kopidoo (#69428) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mielőt beteszed frissits biost.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69430) steve24 válasza Tumak (#69427) üzenetére


steve24
aktív tag

Köszönöm, megnéztem nekem nincs ilyen opció a biosban..
F1 a verzió. 970A UD3

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#69431) kopidoo válasza varmi2 (#69429) üzenetére


kopidoo
senior tag

Az is megvolt, de nem lett jó.
Berendeltem egy PCIe M.2 adaptert, abba fogom bele tenni.

(#69432) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám. Adott az alábbi config:

Asus ROG Strix X470-F Gaming - AMD Ryzen 7 2700X - ASUS ROG-STRIX-RTX2080TI-A11G-GAMING - G.Skill Trident Z DDR4-3200 F4-3200C16D-32GTZRX - Seasonic FOCUS Plus 750W Gold - SAMSUNG 970 EVO NVME M.2 250GB - Samsung 860 EVO 2.5 1TB SATA3 - Silverstone Primera SST-PM01-RGB

Szeretném lecserélni a gyári amd hűtőt egy Dark rock pro 4-re vagy sima dark rock 4-re.
Elég lenne a sima dark rock 4 vagy akkor inkább vegyem már a pro-t? Elférne ez a configomban rendesen (ramok miatt kérdezem)?

Előre is köszi!

(#69433) Prosector


Prosector
addikt

Van vkinek tapasztalata arrol, h z370es lapok tudjak hajtani 4400en a ramokat v ehhez 390es lap kellene?
Konkretan asus z370-f laprol lenne szo.

(#69434) resolut1on_


resolut1on_
csendes tag

Üdv,
Hozzám került egy Asus Z170i Pro Gaming ITX-es lap.
Hiányzik róla az elem, rákerestem ezt még pótolni is lehetne fillérekből aliexpressről véve újat.
A nagyobb baj, hogy a bios chip sincs rajta, ha jól látom. Kuka a lap?
Érdemes egyáltalán ezzel foglalkozni, van itt a fórumon aki ilyesmiben jártas?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69435) Starchm válasza resolut1on_ (#69434) üzenetére


Starchm
őstag

3-4k-ért lehet már kapni írt bios chipeket ebay-ről vagy lehet itt hardveren is van.
Ha ráírsz a legtöbb ebay eladóra akkor megírják neked a megfelelő chipet akár azzal a biossal is amit kérsz.

(#69436) MrDerekas válasza resolut1on_ (#69434) üzenetére


MrDerekas
addikt

Pattintós a chip. Beszerezhető és HA-ón is vannak páran akik megírják a biost rá.
Lassú vagyok :D

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69437) renegat1 válasza resolut1on_ (#69434) üzenetére


renegat1
tag

Szia! Ez a fajta bios chip kell bele: Winbond 25Q128FVIQ, 128MBit SPI Flash, DIP-8

(#69438) resolut1on_ válasza renegat1 (#69437) üzenetére


resolut1on_
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat, azt hiszem már meg is találtam HA-n aki tud segíteni nekem. :R

(#69439) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Picit off amit kérdezek, de ha egy alaplapon levő DVI videó kimenetet szeretnék összekötni egy TV HDMI bemenetével akkor ez a kábel megfelel nekem? Magyarul a képet áttudom vinni a gépről a TV-re ezzel a kábellel?

Köszi a helpet.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#69440) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok
Csatoltam 2 fotót, a CPUID HWMonitor-ból A cpu hőmérséklete érdekelne,mivel az 2 csoportban is szerepel. Melyik az igazi,illetve melyiket kell hűtési szempontból leginkább figyelembe venni? Az "alacsonyabb" hőmérsékletet látom a bios-ban is(Második kép).
[Cpu?] [Hőmérsékletek]
Köszönve

[ Szerkesztve ]

(#69441) MrDerekas válasza pvt.peter (#69439) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha DVI-D a kimeneted akkor igen.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69442) Starchm válasza arcitec (#69440) üzenetére


Starchm
őstag

Ahol a core-ok vannak az a cpu.
A másik az valami cpu környéki mérő csak. Ezáltal a coreosokat figyeld hűtés szempontjából.

(#69443) arcitec válasza pvt.peter (#69439) üzenetére


arcitec
addikt

Ha már találtam : [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#69444) arcitec válasza Starchm (#69442) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm.Érdekes pedig a bios-ban is az az 1 van. A package pedig a komplett proci, a többi
"core0..6" meg külön a magok? Annak mi az oka, van hogy ingadozik akár 5-6 fokot is , de 1 másodpercen belül.

[ Szerkesztve ]

(#69445) Tumak válasza steve24 (#69430) üzenetére


Tumak
tag

UEFI/Power Management/ErP--->enabled
így sem találod?

(#69446) MrDerekas válasza arcitec (#69444) üzenetére


MrDerekas
addikt

Végtelenül pici vezetőkről beszélhetünk, macrosecundumos feszültség/terhelés változással. Ezért elég sokszor tud változni a pillanatnyi hőmérséklet.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69447) Piftuka válasza Speed® (#69290) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon szépen köszönöm az info-t!

Egyelőre - mivel nincsen tápegység a gépben még - nem tudom megnézni a BIOS-ban... Elképzelhető, hogy majd kérek segítséget a beállításokra vonatkozóan. :K

No és mi a helyzet a két házventivel, amelyek DC módban futnak? Azokat is tudom a BIOS-ban szabályozni valamilyen módon?

A jelenlegi, avagy régi gépemben, az Intel DH55HC alaplap BIOS-ában van a "Fan Control" menüpontban simán be tudom állítani, hogy mennyi legyen a "Max." fordulat, és mennyi a "Min." fordulat.

"100%" , illetve "30%" beállítás mellett ~600-700 RPM körül forog így a két (1.400 RPM-es) házventi az év nagy részében; az egyik a gyári Cooler Master, a másik egy Coolink SWiF2.

Van lehetőség hasonlóra ezen az MSI lapon is?

"Aquila non captat muscas."

(#69448) arcitec válasza Piftuka (#69289) üzenetére


arcitec
addikt

-Nem ide... :B Ház totyik. Bár az kérdés lehet itt is, hogy 1 alaplapi fan elvisz.-e 2 140-es ventit kb 2,4w.

[ Szerkesztve ]

(#69449) pvt.peter válasza MrDerekas (#69441) üzenetére


pvt.peter
őstag

Koszi a valaszt.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#69450) steve24 válasza Tumak (#69445) üzenetére


steve24
aktív tag

Így megtaláltam, Köszönöm szépen!
:R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.