Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) batyuska100 válasza Hintalow (#73000) üzenetére


batyuska100
senior tag

Bios reset jumper nincs CLR állásban?

(#73002) varmi2 válasza Hintalow (#73000) üzenetére


varmi2
nagyúr

Fényképezd le az asztalon, hátha mi látunk olyat is, amit te nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73003) omfgk


omfgk
addikt

Sziasztok.

Van a családban egy MSI B250M Mortar alaplap.
Túl hangos volt a gép így elkezdtem állítgatni a ventilátorokat.

A lap tud PWM-et és Voltage Control-t is.
CPU fan + Sys fan 1/2/3

CPU venti PWM-es, az rendben működik is.
Van ezen kívül még egy PWM-es venti és 2 sima 3 pines.

A probléma ,hogy valamiért a vegyes működés nem igazán úgy megy ahogy kéne.

PWM ventit bedugom a Sys1-be. Sys2-be és Sys3-ba pedig a 3 pineseket.
Biosban beállítom ,hogy PWM vagy DC legyen.

De valamiért a Sys3 ennek ellenére is maxon pörög. Hiába DC control, 100%-on pörög. Viszont ha a Sys1-et (ami PWM) átrakom szintén DC-be akkor a Sys3 megjavul és 7 Volton pörög. Mintha egymástól függenének a csatik. Sys3 csak akkor DC ha a Sys1 is az. A Sys1 pedig csak akkor DC ha a Sys2 is az.

Most cserélgettem ide-oda a ventilátorokat, csak egy módon jött ki a dolog.

Csak akkor tudom a 2db 3 pines-t DC-n járatni ha a Sys1 és Sys2-be dugom őket.
A PWM-est pedig a Sys3-ba.

Ez mitől van? Alaplap doksijában ilyenről nincs semmi, elvileg minden csati tud mindent és külön-külön is...

Most megoldottam 1 órányi szarakodás után, de azért hátha tudja valaki ,hogy ez miért nem ment simán. Mert kicsit felcseszett ,hogy ilyen apró baromság nem megy egyből...

[ Szerkesztve ]

(#73004) Hintalow válasza batyuska100 (#73001) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nincsen rajta jumper egyáltalán, az jutott még eszembe, hogy egy i3 7100 procit futtatnék benne, lehet, hogy nem kezeli le alapjáraton? Ez okozhatna ilyen, hogy a post-ig sem jut el?
képeket délután lövök majd

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#73005) varmi2 válasza Hintalow (#73004) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mi a pontos alaplap típusa?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73006) Hintalow


Hintalow
senior tag

Egy msi b150m mortar

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#73007) imotrepus válasza Hintalow (#73004) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Nem találtál rajta CMOS jumpert egyáltalán, vagy csak 3 üres PIN van?
Processzor és alaplap hiba is lehet ez, ha teljesen sötét a képernyő!
A monitor stand by-ban marad, vagy csak kép nem jelenik meg!
A proci tokozáson nem látszott semmi? Vedd ki, próbáld újra beilleszteni!
Figyelj, hogy a hűtőt ne nagyon feszítsd túl, az is tud ilyen tréfát!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73008) Hintalow válasza imotrepus (#73007) üzenetére


Hintalow
senior tag

CSak a 3 üres pin van, próbáltam már resetelni a bios-t jumperrel is, meg a hátul lévő cmos gombbal is.
Standby-ban marad a monitor, nem kap egyáltalán jelet. A processzort nemrég szedtem ki, eddig azt hasnáltam a saját gépemben (ezt a kisfiamnak csinálom)
próbálkozok az matatni akkor

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#73009) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Egy MSI B360M Mortar elbírhat egy i9-9900-al? Nyilván tuning nélkül, egy Be quiet pure rock slim-mel.
Köszi a segítséget!

Üdv, D.

(#73010) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hát nem igazán jutottam semmire, más táppal is próbáltam, memóriákkal is, amik garantáltan jók, a processzort is ellenőriztem többször, nagyon röviden elindítottam hűtő nélkül is, ha esetleg az feküdne rajta rosszul, de semmi, nem sipol, a rajta lévő debug ledek sem jeleznek semelyik komponensre, hogy nem menne, csak éppen nem csinál semmit :(
itt vannak képek is, de nincs rajta szerintem semmilyen rendellenesség:



[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#73011) imotrepus válasza Hintalow (#73010) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Nincs más tippem: MB hiba a legvalószínűbb!!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73012) zoli58


zoli58
tag

Sziasztok! Alaplap: Asus Maximus VII Ranger, Proc: I-74770K RAM: 2x16GB Crucial Ballistix táp:Enermax 750W
6éves, sokat megy, túlhajtva nem volt. Egész eddig gond nélkül ment. Ma indításkor elindult, majd leállt, bootolásig sem eljutva, majd magától megint indul, megint leáll stb. Alaplapon 58-as kódnál történik a leállás-indulás. Csinálta ezt egy darabig, próbálkoztam, aztán néhány "menet" után most már ennyi sincs, indításra felpörögnek a ventik, 00-s kód az alaplapon, és már áll is le, aztán indul magától, ameddig le nem kapcsolom a tápot. Mi lehet ez? Hol kezdjek keresgélni? Köszönöm!

(#73013) batyuska100 válasza zoli58 (#73012) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ez segíthet, én csak egy kicsit olvastam bele, Code 00 is not a good sign and can mean a dead cpu, dead motherboard or a faulty psu.

(#73014) zoli58 válasza batyuska100 (#73013) üzenetére


zoli58
tag

Köszi, végigolvastam, abban az esetben az alaplap volt a hibás, és azt cserélték. Hát, ha ez van, akkor igazán nem hiányzott...

(#73015) jokeph válasza zoli58 (#73012) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Azért egy másik táppal még meglesném. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73016) zoli58 válasza jokeph (#73015) üzenetére


zoli58
tag

Köszi, igen, tervben van, de előbb szereznem kell egyet kölcsönbe. Azt hiszem, a következő hetekben nem fogok unatkozni...

(#73017) imotrepus válasza zoli58 (#73012) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Nekem Gigabyte lap csinálta egyszer ezt és bármilyen meglepő egy BIOS frissítés megoldotta!
Ha a legújabb van rajta azt is megpróbálhatod ismét ráfrissíteni!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73018) imotrepus


imotrepus
aktív tag

Sziasztok!
Egy AsRock alaplap processzor támogatási listájában néhány proci piros csillaggal van jelölve, nem találok hozzá magyarázó szöveget?! Mit jelölnek vele?? Köszi

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73019) zoli58 válasza imotrepus (#73017) üzenetére


zoli58
tag

Köszi, alakul a terv: először BIOS frissít, aztán tápcsere, és reméljük, ennyi elég is lesz...

(#73020) hobizoli válasza imotrepus (#73018) üzenetére


hobizoli
nagyúr

melyik deszka ez konkretan?

több drón kell ;P

(#73021) vazzav13 válasza Hintalow (#73010) üzenetére


vazzav13
csendes tag

Milyen RAM okkal próbáltad? Mert lehetséges, hogy attól mert nem ad hibajelet még nem tudja lekezelni a ramokat. Nekem is volt ilyen esetem, hogy 1600mhz es rammal tökéletesen ment a gép, de már ha egy 1333 mhz es ramot raktam bele nyilván más márkát lehet ez is volt gond. Akkor meg síplás hiányában sem indult el. Próbálgasd végig minden ram Slotot 1 ram modullal. Esetleg ha tudsz szerezz, vagy kérj kölcsön egy Kingstone ramot. Azokat általában kezelik ezek a deszkák. Az sem mind 1 milyen feszen vannak a ramok bizonyos alaplapnál. 1,5v 1600 as ramokhoz fasza de van belőle 1,6v on üzemelő is ami már nem minden esetben jó. :F Szóval a memória körül tekingess. Ja még egy olyat próbálj meg, hogy (proci) hűtő nélkül indítsd el a vasat rakd rá az ujjad és ha melegszik akkor az tuti kap áramot és kilehet lőni a Kondikat stb mint hibalehetőség. :) Bios elem kivét után integrált VGA val próbáld azon adnia kell képet. :)

Minden aminek kezdte van véget is ér! by: Mátrix

(#73022) abdulka1 válasza imotrepus (#73018) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A megfejtést a táblázat fölötti sorban olvashatod.
Nincs benne integrált VGA.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73023) vazzav13 válasza Hintalow (#73010) üzenetére


vazzav13
csendes tag

Vaaagy! Most ugrott be. Mivel az alap Bios nem kezeli le az intel 7. gent így könnyen lehet, hogy csak a BIOS frissítés lehet a nyűge. :) A processzor után lestem nagyon válogatós ramok terén. De szerintem Bios update lesz a baj. :R

Minden aminek kezdte van véget is ér! by: Mátrix

(#73024) jokeph válasza vazzav13 (#73023) üzenetére


jokeph
nagyúr

7. gen-t biztos nem, jó lesz az 3. gen-nek is (Ivy-Bridge). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73025) vazzav13 válasza jokeph (#73024) üzenetére


vazzav13
csendes tag

Úgy értettem, hogy a 7100 as procit Alap BIOS al nem fogja meg hajtani a Mortar Lap. A 6xxx es szériát meg igen. :)

Minden aminek kezdte van véget is ér! by: Mátrix

(#73026) vazzav13 válasza jokeph (#73024) üzenetére


vazzav13
csendes tag

Mondjuk nem értem, hogy jött ide a 3.gen :F

Minden aminek kezdte van véget is ér! by: Mátrix

(#73027) jokeph válasza vazzav13 (#73025) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bocs, benéztem, valamiért a #73022-es HSZ-re koncentráltam. :B
:R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73028) vazzav13 válasza jokeph (#73027) üzenetére


vazzav13
csendes tag

Jaa, hogy az Asrock-os sztori. No para! :R

Minden aminek kezdte van véget is ér! by: Mátrix

(#73029) Dugos válasza Dugos (#73009) üzenetére


Dugos
tag

Ezzel kapcsolatban valaki tud segíteni?
Köszi mégegyszer!

D.

(#73030) Hintalow válasza vazzav13 (#73021) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szia,

Köszi, memóriából majd próbálgatok másikat is, de a bioson én is gondolkoztam, mert a leírás alapján valóban nem megy a 7-ik gen, csak újjabb biossal.
Viszont ha jól gondolom, akkor szereznem kéne a kipróbálás/esetleges bios frissítés erejéig egy 6-ik genes procit...

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#73031) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok adott egy ilyen lap: GA-Z170N-WIFI
ÉS adott ez a memória: [kép]

Ahogy néztem ez ECC memória, amit támogat az alaplap, ECC nélkül.
Kérdésem: milyen 8GB os memóriát vehetek mellé? Non-ECC is működhet? vagy mindenképp ECC s kell?

Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#73032) TBone


TBone
tag

Sziasztok!

Érdekes dolog történt: asrock h67m-ge/ht lap, i5-3470. Leállítom a gépet, mondom kicserélem a processzor hűtőt (egy régebbi lga775-ös, de a lapon van hozzá foglalat). Kapcsolnám be, semmi, meg sem nyikkan. Visszateszem a régi hűtőt (nyilván sok köze nem lehet hozzá...), semmi. Másik táppal próbálom, semmi. Mintha nem lenne áram alatt.
Bekapcsoló gomb kábeleit lehúztam az alaplapról, megfújkáltam visszadugtam, semmi. Felcseréltem a reset gomb kábelével, azzal se semmi, másik proci be, semmi.
Alaplap kuka? A hűtő cserélése közben pedig látszólat nem értem hozzá semmi érzékenyhez. Hogyan lehetne ezt kideríteni? Ötlet?

(az alaplapban 8pin-es atx csatlakozó van, a tápon csak 4pin-es, de eddig gond nélkül ment így, nem hinném, hogy itt lenne baj)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#73033) batyuska100 válasza TBone (#73032) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szia! Nem lehet, hogy túlhúztad a hűtőt? Az is lehet probléma. Elméletileg mennie kell egy +4-es táppal is.

(#73034) TBone válasza batyuska100 (#73033) üzenetére


TBone
tag

Stock intel hűtő volt, amire cseréltem, csak nagyobb hűtőtesttel, sima pattintós rögzítéssel. Létezhet, hogy ez így túl tudta nyomni az alaplapot a CPU foglalat környékén?

(#73035) MeroM válasza TBone (#73034) üzenetére


MeroM
senior tag

vedd ki az elemet pár percre ramokbol 1 db al indítsad

(#73036) batyuska100 válasza TBone (#73034) üzenetére


batyuska100
senior tag

Intel hűtő esetén nem valószínű.

(#73037) imotrepus válasza abdulka1 (#73022) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Oké! Köszi! Lenne egy még ennél is Lámább kérdésem!
Hol találom, hogy melyik BIOS verzió van rajta?
A POST közben nem írja ki és az UEFI Bios-on belül sem
bukkantam rá!! AsRock H61M-VS
Nincs Op. rendszer és ez miatt nem is szeretnéd telepíteni egyet gyorsan!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73038) TBone válasza MeroM (#73035) üzenetére


TBone
tag

Elem ki, szétkaptam darabokra, majd össze. Utána indult pöccre :) Köszi

(#73039) abdulka1 válasza imotrepus (#73037) üzenetére


abdulka1
őstag

Itt nézted?

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73040) MeroM


MeroM
senior tag

[link] erre valaki tud esetleg választ?

(#73041) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Asus B85M-G alaplap egy Intel Core i3-4130-as processzorral, amivel működik is rendesen.
A procit cserélném, egy i5-4590-esre, de ezzel a lap nem akar működni, elindul a gép, de fekete kép.
BIOS (3602) frissítés megtörtént, CMOS reset is volt, de sehogy nem akar működni.
Olvastam a témával kapcsolatban és láttam is ilyen konfigokat, amik működtek.
Tudna valaki segíteni, hogy mit lehetne még megpróbálni?
Köszönöm!
Üdv,
GBoy

(#73042) imotrepus válasza abdulka1 (#73039) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Mondtam, hogy Láma kérdés lesz!! :D
Mivel az alaplap tipús jelzése vs. végződésű én hülye ezt a versio számnak néztem!!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73044) gameresboy válasza MeroM (#73043) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Ezzel a Bios verzióval is próbáltam, bár akkor nem volt CMOS reset, csak simán kicseréltem a procit.

(#73045) MeroM válasza gameresboy (#73044) üzenetére


MeroM
senior tag

Amm mint az előzőnek elem ki vissza 1 db ram be es proba

Mivel a cpu ban van a memoriavezerlő nem 100% h menni fog egybol tobb rammal.

[ Szerkesztve ]

(#73046) boozoo


boozoo
tag

Sziasztok!

Új Asrock B460 alaplap, 4 PCIe slottal, amiből 2 hosszú 2 rövid. Az egyik hosszúba megy a VGA, de a másikra is azt írja az alaplap papírja, hogy az a 2. VGA-nak. Na már most, nekem van egy hangkártyám, ami ilyen hosszú PCI slotba dugható (ESI Prodigy 7.1 hifi) . Most egy Asrock P67 Extreme4 alaplap fehér PCI slotjában működik, ami gőzöm sincs, hogy hányszoros.
Fog (vagyis beledughatom) működni az új B460 lapban?

Köszönöm a segítséget!

(#73047) hobizoli válasza boozoo (#73046) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ahogy nezem, az egy elegge regi hangzsuga, meg az oldschool PCI csatis, nem PCIE, ami mostanaban hasznalatos egy ideje
mivel meg Win2000 driver is volt hozza, az meg elegge definialja az eletkorat

ha hasznalni akarod meg az uj 1200-s foglalatnal, akkor a 4xx chipsetbol pl ezen van meg PCI csati:
[link]
de ez a PCI dolog mostanra mar nagyon-nagyon kezd kivezetodni, en inkabb vennek mar vmi modernebb PCIE-s hangzsugat

vagy rajabb gamer headset-knek is szokott lenni sajat USB-s hangzsugaja, azt meg lehet hasznalni akarmivel IS
regebben fater dual Opteron-s gepeben volt egy Asus Xonar DGX, de az is boven 6-7eves technika mostanra
az eleg jol szolt, itt a Hardverapron szerintem biztos van joarasitva

több drón kell ;P

(#73048) Cargo


Cargo
tag

Sziasztok,

Lenne egy éléggé "hunuser" kérdésem amire nem találtam neten választ. Amennyiben az alaplapon van 1 látványosan hibás smd kondi, de a gép ettől függetlenül hibátlanul működik, szükséges azt javítani? Mit okozhat egy ilyen hibás kondi a jövőben ha nem javítják?

nothing

(#73049) cszn


cszn
őstag

Sziasztok!

Asrock B550M Pro4-et vettem nemrég. Olyan jelenség van, hogy van amikor nem bootol a gép, csak pörögnek a ventik végeláthatatlanul. Aztán kikapcsolom, visszakapcsolom és megy minden gond nélkül. CPU és DRAM visszajelző ég amikor nem megy. Memória kompatibilitási gondra gyanakszom. Valakinek van tapasztalata ilyesmivel?

Köszi!

(#73050) bggmnd


bggmnd
kezdő

Sziasztok!

Vásároltam egy MSi MAG Z490 TOMAHAWK alaplapot. Néhány kérdésem lenne a lappal kapcsolatban:

- 1.: A korábbi alaplapomon nem volt CPU_PWR2 csatlakozó. Ennek milyen jelentősége van? Sajnos vidéken van az alaplapom doboza amiben vannak a kábelek, így egyelőre csak a CPU_PWR1 csatlakozóba tudok kötni tápegységet. Használható úgy, hogy a CPU_PWR2-t nem kötöm be pár hétig?
- 2.: A ház hűtő ventilátorokat ráköthetem a PUPM_FAN1-re? Egy elosztóba kötnék mindent és az elosztót a PUMP_FAN1-be. Azért gondoltam erre a megoldásra mert az alaplap leírása szerint a CPU_FAN1 illetve a PUMP_FAN1 az ami PWM módot tud, a többi SYS_FAN csatlakozó DC módot tud. A ventilátorok BeQu!et Silent Wings 3 PWM-esek.
- 3.: Az M2 ssd-hez a hűtőn rajta van már a thermal pad leragasztva egy kék színű anyaggal (gondolom, hogy ne legyen poros). Ha ide nem rakok SSD-t akkor a ragasztó rajta maradhat a thermal PAD-on? (csak akkor húznám le a thermal pad-ról ha már meg lenne az új SSD)
- 4.: Kicsit mintha ragasztós lenne az alaplap széle. Ha rányomom az ujjam, akkor érzem, hogy ragad. Okozhat ez problémát?

Köszönöm szépen a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.