Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Ruszki válasza maxxenergie (#24000) üzenetére


Ruszki
senior tag

Elméletileg az alaplap gyári Driver CD-je kellene a művelethez!Reméljük az meg van!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#24002) maxxenergie válasza Ruszki (#24001) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Persze hogy nincs meg sajna, nem lehet letölteni szerinted kompletten :W :W Vagy melyik rész kellhetne róla vajon? mert gondolom nem az egészből dolgozik ..... cska egy bizonyos részt kéne akkor újra kiírnom és beadni neki hogy a művelet elindulhasson gondolom ... :R :R :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#24003) Ruszki válasza maxxenergie (#24002) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát az pech sajnos!Szerintem ha csinálsz egy boot-olható USB-t és rajta van a BIOS frissítés akkor talán jó lesz de nem olyan biztos.De legrosszabb esetben tényleg marad a BIOS írása!
Vagy próbálj beszerezni egy gyári support CD-t!
Hát sajnos neten nem nagyon találni komplett CD-t!

Üdv,Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#24004) cinkoxid válasza maxxenergie (#24002) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Elvileg elég egy sima cd-t is beraknod, amin rajta van a bios fájlt, és megtalálja.
Legextrémebb esetben ha kitudod szedni a bios chippet a gépből, akkor egy másik alaplappal rá tudod égetni a biost. Nem muszáj ugyanolyan alaplapnak lennie, csak a bios tokozása legyen azonos. De ezt tapasztalatlanul nem ajánlom.

(#24005) maxxenergie válasza Ruszki (#24003) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Hálás köszönet kolléga a segítségért :R :R :R így legalább még esélyt látok :-)

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#24006) Ruszki válasza maxxenergie (#24005) üzenetére


Ruszki
senior tag

Sok sikert!De lehet cinkoxid kollégának igaza van és elég neki a BIOS fájl ha rajta van!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#24007) maxxenergie válasza cinkoxid (#24004) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Köszi szépen. Van másik 775-ös lapom otthon MSI P7N SLI Platinum , de az meredek pálya lenne nekem, megpróbálom akkor egy CD-re kiírni a Bios fájlt, és csak az kell neki. De most már azt sem tudom melyik procival és melyik Biossal indítsam a lapot, E5300-al és a hozzá tartozó 0801-es Biossal ami BIN kiterjesztés ha minden igaz, vagy a P4 531-el és a hozzá tartozó Biossal vagy mindegy, csak A BIOS Proci egyezzen meg? KÖSZI! :R :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#24008) cinkoxid válasza maxxenergie (#24007) üzenetére


cinkoxid
senior tag

A lényeg, hogy legyen rajta egy bios fájlt, és több nem kell.

Bár mintha régen olvastam volna ,hogy nyomva kell tartani indításnál valamilyen gombot, de nem biztos ,hogy pont ennél.

[ Szerkesztve ]

(#24009) Czmorek válasza cinkoxid (#23994) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Majd kipróbálom, ha végeztem egy hdd újrainicializálásával. Még vagy 10óra :((

(#24010) maxxenergie válasza cinkoxid (#24008) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Ok köszi, majd jelzem este felé mire jutottam, remélem nem kell nyomni semmit :DD

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#24011) zuhi_


zuhi_
senior tag

Erre kérnék magyarázatot: :F

(#24012) Superhun válasza zuhi_ (#24011) üzenetére


Superhun
addikt

Mire is pontosan?

(#24013) zuhi_ válasza Superhun (#24012) üzenetére


zuhi_
senior tag

Látod a képen mi van? :P

(#24014) cinkoxid válasza zuhi_ (#24013) üzenetére


cinkoxid
senior tag

DDR SDRAM ?
Mindegyiknek az a típusa :)

(#24015) zuhi_ válasza cinkoxid (#24014) üzenetére


zuhi_
senior tag

Senki nem veszi észre, hogy 512 + 256 mióta 1024??? :D

(#24016) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Ja hát az igen, érdekes. Nincs benne még egy modul? :D

(#24017) zuhi_ válasza cinkoxid (#24016) üzenetére


zuhi_
senior tag

Nincs...de ha lenne kiírná talán. :B

(#24018) cinkoxid válasza zuhi_ (#24017) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Abból gondoltam, hogy nincs ott a másik ram típusa :)

(#24019) zuhi_ válasza cinkoxid (#24018) üzenetére


zuhi_
senior tag

Mivel az Veritech.

(#24020) Czmorek válasza Czmorek (#24009) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Én is néztem, hogy mi lehet Zuhinál, de mivel nem kezdőről van szó biztos nem a DDR SDRAM-ra gondolt. Fél perc képnézegetés után leesett. :DD

Nálam az USB 3.0-nál a tuning játszott szerepet. Volt állogatva szorzó, alapórajel, ram, és pcie frekvencia.
Tuning mellett az emelt pcie frekvencia ütötte ki a nyeregből az usb vezérlőt.

Hasonlóval régen az ASUS P4B533-M alaplapomnál tapasztaltam. Bizonyos alapórajel felett eltűnt az integrált hang.

A lényeg, hogy megoldódott a probléma, a 48badsector meg eltűnt a vinyóról. :))

(#24021) KiSSuE


KiSSuE
tag

Sziasztok!

Proci és alaplap cserém volt és az új procinál valamiért bementem a feladatkezelőbe és láttam, hogy a CPU használatot 2 külön rublikában mutatja. Kérdésem az, hogy miért?

[ Szerkesztve ]

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#24022) ST05 válasza KiSSuE (#24021) üzenetére


ST05
őstag

KiSSuE: kettő magos procid van, azokat látod ! :R
( eme szaktudás folytán, szagértőnek avanzsálom magam ;]-

(#24023) KiSSuE válasza ST05 (#24022) üzenetére


KiSSuE
tag

Ezek szerint 486-osva van 2 magos proci?

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#24024) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. MSI Z87 Mpower alaplap hátúlján a Wifi/bluetooth modul felett (CMOS kapcsoló), kikapcsolás után egy kék lámpa (LED) világít. Ez mi lehet? Ki lehet kapcsolni? Előre is köszönöm a segítséget.

(#24025) Ruszki válasza KiSSuE (#24021) üzenetére


Ruszki
senior tag

Azt lehet tudni pontosan milyen gépet raktál össze a kíváncsiság végett!!
Milyen oprendszer?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#24026) cinkoxid válasza KiSSuE (#24023) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nem 2 magos, hanem 2 szálon dolgozik.
1 mag + HT :)

kisferi

A biosban (uefiben) lehet állítani a legtöbb lapnál az úgy nevezett good night ledeket :) Azt hiszem a power management résznél keresd.

[ Szerkesztve ]

(#24027) Thrawn válasza cinkoxid (#24026) üzenetére


Thrawn
félisten

HT-s 486-os? :DD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#24028) cinkoxid válasza Thrawn (#24027) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Mással nem tudom magyarázni :B

Ja hogy 486 os...azt hittem 478-ast írt :D

[ Szerkesztve ]

(#24029) BJanee válasza KiSSuE (#24021) üzenetére


BJanee
tag

Ha 486-osról van szó, akkor szerintem külön grafikonon mutatja az elsődleges, külön a math coprocessort, vagyis a matematikai társprocesszort. Emlékeim szerint a 486-osokban még volt külön társprocesszor.

[ Szerkesztve ]

rövid az élet, hosszú a sír, addig nyögjön, ameddig bír..

(#24030) Czmorek válasza BJanee (#24029) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Akkor egy kicsit sok ram van benne. :DD

(#24031) KiSSuE válasza Czmorek (#24030) üzenetére


KiSSuE
tag

Sorry eltévesztettem, éjjel irtam és álmos vaoltam.... a proci az s478-as.

Az alaplap: Abit IS7 a proci Intel Pentium s478/1M/800

Szóval akkor egy mag és 2 szálon dolgozik?

(biztos olvastátok a Medion MD 8080 lapom nem vitte ezt a procit, azt a lapot cseréltem le erre a lapra).

Amúgy a procc 65°C kisebb terhelésen. Tud valaki ajánlani valami jobb hűtést? A gyári hűtővel bekapcsolás után 2 perccel kb nino nino hangjelzést adott a speaker, akkor tettem be ezt a hűtőt, de ez sem a legjobb.

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#24032) Ruszki válasza KiSSuE (#24031) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ha 478-as akkor HT-s a proci!A hűtésre meg felfekszik rendesen a borda!Esetleg rakj valami hűtőpasztát a CPU-ra azt tuti dob rajt -5 fokot de sajna még mindig sok!
A CPU-ról kicsit több info mondjuk ami rajta van szám!
Mint mondjuk itt az SL... szám!
De az is lehet,hogy nem pontos a szenzor.

Üdv,Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#24033) Molroth


Molroth
csendes tag

Sziasztok!

A mostani gépemben egy ga-m575sli-s4 alaplapom van, ami kicsit problémásan működik. Újra indul a gép, irq kékhalál hibaüzenet és azt vettem észre, hogy rohadtul meleg a northbridge is.
Egy havertól kaptam egy Asus M2N-SLI Deluxe alaplapot. A kérdésem a következő: minőségi csere lesz, ha átrakom ezt a mostani gigabyte helyére? (Gondolom igen, de nem vagyok nagy expert a témában, és kissé tanácstalan vagyok, hogy nem lesz-e visszalépés... :DD )

Jelenleg 3 giga ddr2 rammal használom a gépet (2*1gb és 2*512MB) Ha jól látom, akkor ebbe a lapba nem egymás mellé kell raknom az azonos méretűeket a dual channel miatt. Ezt jól gondolom?

A másik, hogy kaptam mellé egy valamilyen X2-es procit is. (Most egy 6000-es X2-est használok) Valahogy meg tudom nézni bekapcsolás nélkül, hogy ez a proci jobb-e mint a mostani? Feliratot nem látok rajta, bár van azért rajta még paszta is.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#24034) Ruszki válasza Molroth (#24033) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát ha marad ugyanaz a CPU és a memória akkor szerintem nyugodtan belevaghatsz persze ha ingyen adja a haver. A CPU tetején ha leszedted a pasztat akkor ott van rajta az egyedi azonosító általában úgy, hogy ADA.......
De a X2 6000+ nem sokkal van nagyobb úgyhogy az is maradhat, persze ha jobb akkor az is csere.

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#24035) Molroth válasza Ruszki (#24034) üzenetére


Molroth
csendes tag

Grátiszba kaptam egy corsair táp, meg egy videokártya mellé, mert neki csak porosodott.
A prociról a pasztát mivel érdemes lekaparni? Bank kártyával mehet óvatosan esetleg?

A hülye kérdésekből látszik, hogy eddig nem csináltam ilyesmit, csak videókártya, memória, meg táp cserét...

(#24036) Ruszki válasza Molroth (#24035) üzenetére


Ruszki
senior tag

Mehet mondjuk egy kis aceton vagy valami szesz rá az felodlja és mondjuk papirzsebkendo. Utána ott az azonosító és akkor goggle CPU world aztán jöhet az info.

Ui. : telrol írok ha esetleg nem lenne ékezet vagy ha fura dolgokat venned észre.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#24037) Molroth válasza Ruszki (#24036) üzenetére


Molroth
csendes tag

Nagyon szépen köszi a segítséget! :)

(#24038) juve600


juve600
nagyúr

üdv
valaki meg tudná mondani hogy ebben a lapba mi a legerősebb proci ami kompatibilis vele
FUJITSU SIEMENS D2461-A2
nem találok róla infot sehol
thx

(#24039) zibo73 válasza juve600 (#24038) üzenetére


zibo73
aktív tag

Üdv!
ha minden igaz itt megtalálod.

(#24040) Czmorek válasza Ruszki (#24032) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Zalman CNPS7700 CU, vagy a sima 7000-es jó rá, bitangjól hűt, és itt hardveraprón gyakori eladó cikk, és olcsó is relatíve.
ALCU-s változatot nem éri meg nagyon megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#24041) KiSSuE válasza Ruszki (#24032) üzenetére


KiSSuE
tag

A proci pontosabb típusa: Intel Pentium 3.0 GHz/1M/800 SL7PM Malay

ja és a senzor szerint 3500 a venti fordulata folyamatosan. Tettem be plusz 2 ventit a táp alá. terhelés alatt mindegyik MELEG levegőt fúj.

[ Szerkesztve ]

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#24042) KiSSuE válasza KiSSuE (#24041) üzenetére


KiSSuE
tag

Egy ilyen jó lenne neki melegedés ellen?
Zalman cnps7700 s478 full réz

[ Szerkesztve ]

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#24043) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Vettem egy új procihűtőt, namost, egy ilyen felszerelése mindig nehéz elsőre :) Felraktam, de nem volt tökéletes, ezért le akartam szedni, csak hogy a paszta úgy megfogta a procit, hogy kijött kompletten a helyéről, úgy hogy a kis fül az alaplapon nem lett kiakasztva, 3 lába el is hajlott, de kiegyenesítettem őket, viszont most nem nagyon akar működni a gép

Alaplap, vagy proci döglött be? Esetleg valami megoldás? Ventik pörögnek, de kép nincs

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24044) Hgovi válasza KiSSuE (#24042) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Nagyon jó hűtő én is használtam régen.

enginev3.0: Milyen a procid?

[ Szerkesztve ]

Üdv Hgovi

(#24045) enginev3.0 válasza Hgovi (#24044) üzenetére


enginev3.0
félisten

Phenom II 2magos, 4 magosítható
am3 foglalat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24046) Hgovi válasza enginev3.0 (#24045) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Ettől nem szabadna tönkre mennie a procinak,nézd meg hogy teljesen egyenesek-e.De mondjuk ha bele ment a foglatba akkor nem érintkezik jól.

Üdv Hgovi

(#24047) enginev3.0 válasza Hgovi (#24046) üzenetére


enginev3.0
félisten

belemegy, de nem is melegszik a proci ha bekapcsolom és nincs rajta hűtő

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24048) Hgovi válasza enginev3.0 (#24047) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Akkor valószínű hogy meghalt.
Ha teheted próbáld ki másik lapban.

Üdv Hgovi

(#24049) enginev3.0 válasza Hgovi (#24048) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sajnos nem tudom kipróbálni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24050) Hgovi válasza enginev3.0 (#24049) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Azért ajánlottam ezt a lehetőséget,mert ha másik lappal elindul ,akkor a lapod a ludas.

Üdv Hgovi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.