Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) #48613632


#48613632
törölt tag

Hali
CPU ventiszabályozásra van valami elfogadott, és bevált app? Mit tudtok ajánlani?
Alaplap: Asus ROG STRIX X470-F Gaming
CPU: AMD Ryzen 7 2700X
CPU hűtő: Alpenföhn Brocken 3

köszi előre is :R

(#70302) jokeph válasza #48613632 (#70301) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Jóféle CPU hűtőd van, kb. maxon se süvít.
1. BIOS-ban beállítani ventiprofilt.
2. WIN alatt az AI SUITE-ben (gyártó oldalon megtalálható) is megtehető ugyanez. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70303) #48613632 válasza jokeph (#70302) üzenetére


#48613632
törölt tag

Köszönöm :R Azért dupla ventivel van hangja, sajnos. Először azt hittem, a VGA (RTX2070) de nem.
Igazából próbáltam ezt az Asuite 3-at tegnap, de valamiért nem indult el. Nem az ASUS honlapjáról töltöttem le, ott ugyanis elsőre nem találtam meg. Jól el van dugva. :DDD
Na de most alaposabban szétnéztem, ás meg is lett . Köszönöm mégegyszer :R

(#70304) abdulka1 válasza #48613632 (#70303) üzenetére


abdulka1
őstag

Az AI Suite használata előtt, az UEFI-ben levő Q-Fan beállításoknál végezd el a kalibrálást("Optimize all" feliratra kattints), és állítsd be a ventilátoroknak megfelelő vezérlést(DC/PWM), különben nem fog működni a Fan expert.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#70305) MrDerekas válasza adamssss (#70298) üzenetére


MrDerekas
addikt

Első blikkre rossz a telepítő média vagy rosszul lett megcsinálta.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70306) chris0000 válasza Doky586 (#70300) üzenetére


chris0000
őstag

hi. nem jó sajnos sehogy, ilyet még nem láttam... de, h erre mi szükség ,h figyelmen kívül hagy mindent...eddig vagy 7-8 évig nem volt gond egy ilyen semmitmondó dologgal, h nyomd meg a del gombot...a windosban megy a billentyű + egér, de ahogy belépek a biosba mintha nem is létezne...gondolom ezért nem érzékel semmit indulsnál sem...a biosban az alábbiak vannak...
usb controller enabled
legacy usb support enabled (ezt lehet állítani be/ki/auto állapotra)
on board usb controller enabled
nincs ötletem... :U

[ Szerkesztve ]

(#70307) MrDerekas válasza chris0000 (#70306) üzenetére


MrDerekas
addikt

Windows-ból lépj be az uefi-be és kapcsold ki a Fast boot-ot.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70308) chris0000 válasza MrDerekas (#70307) üzenetére


chris0000
őstag

most végre jó lett és úgy ,h minden be van kapcsolva...fást boot enabled, meg minden enabled...totál anomália...úgy lett jó, h kipróbáltam mi van ha előre a ház elején lévő usb portba dugom a bill. + egér vevőjét mert wirelesses...nah így most van kedve érzékelni indulásnál is és belép a biosba a del gombra...ha hátulra van bedugva semmi, de ha már bebootolt a windosba megy minden, gépelek, keresek, egerezek... :U

[ Szerkesztve ]

(#70309) adamssss válasza MrDerekas (#70305) üzenetére


adamssss
veterán

Sajnos valami a lapon szallt el. Folyamatosan lefagyott a uefi is a vegen egy flasheles alatt. Azota meg se nyikkan. Holnap megy szervizbe... :(

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#70310) chris0000


chris0000
őstag

hi.egy ilyenre combora gondoltam végül...egy MSI 2070Superhez játékra. tuning nem lesz.
MSI s1151 H310M PRO-VDH PLUS [link]
Core i3-9100F 4/4
Core i5-9400F 6/6
vmilyen 2666Mhz ram párba. cpu-ból inkább akkor már a 9400F
mi a véleményetek? 90e kb. vga megvan már. thx. üdv.

(#70311) Viktor77 válasza chris0000 (#70310) üzenetére


Viktor77
titán

Mindenképp a 9400-ban gondolkozz, a 4/4 már kevés.

Más kérdés, hogy AMD oldalon ennél olcsóbban 8/16-ot is kapsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#70312) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Van nekem egy Tomahawk max lapom. Es ventilator sebesseget akarok novelni ,DE a grafikon bal fuggoleges oldalan a CPU temp, a jobb oldalan a Fan speed lathato. Na most ez hogy hozhato osze? Ugy ertem, a jobb oldali Speed nek alul kellene lennie, hogy a gorbet magam allithassam,mert igy mindig csak a vele szemben levo homerseklethez allithatom csak a sebesseget. Hogy lesz ebbol 75 fokos cpu-nal pl 5600 as fordulat? Ha eppen azt akarnam bbeallitani neki?

[ Szerkesztve ]

(#70313) chris0000


chris0000
őstag

hi.
a venti fordulatokat, h kell beállítani biosban? bios defaultra lett rakva minden ami után sok dolgot emlékezetből visszaállítottam, de erre nem emlékszem, h h működik ez a smart fan...
a smart fan target vagy ki van kapcsolva vagy 40°C-tól lehet állítani 5°C-os lépcsőként 70°C-ig
a sys fan meg vagy AUTO vagy 50°C-tól lehet 10°C-os lépcsőként 100°C-ig állítani
a sys fan1 és sys fan2 egy dupla hűtő a ház elején. Cooler Master HAF XB 1:00 perctől...
hogy állítsam be,h önmagát szabályozza terheléstől függöen? most hangos egy kicsit az egész hűtés, h default lett...thx üdv.
Alfpfenhon Brocken a hűtő.

(#70314) MrDerekas válasza venom8888 (#70312) üzenetére


MrDerekas
addikt

és
(#70313) chris0000 Legyetek szívesek elolvasni a lapotok user manual-ját (gyártói oldalról letölthető pdf-ben) és ha úgysem sikerül, akkor várlak vissza benneteket.
Bocs srácok, de tényleg nem tudom csípőből lökni ezekre a választ. nyilván vannak alap dolgok, ami minden lapnál alkalmazható, de a gyártók sokfélesége miatt ez egyre kevésbé releváns. Tehát én is csak úgy tudok tanácsot adni, ha átnyálazom a user manualt a lapotokhoz, viszont erre most nem igazán akad időm.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70315) jokeph válasza venom8888 (#70312) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
A grafikonon a kis gömböcöket egérrel tudod helyezgetni. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70316) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Egy MSI Tomahawk Max laphoz lehetséges csatlakoztatni egy [CIRMECH 24BIT192KHz SPDIF daughter Card optical fiber coaxial digital sound card] -ot.
Esetleg más megoldás, hogy optikai kimenetet varázsoljak a lapra?
(sajnos az Alza honlap félreinformált egy picit....)
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#70317) atyca válasza atyca (#70316) üzenetére


atyca
senior tag

A kérdőjel lemaradt, nem kijelentés akart lenni...

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#70318) Brownn


Brownn
tag

sziasztok
vettem 1 uj gépet. tomahawk max alaplap+r5 3600 kombo. valaki megtudná mondani 1 full kezdőnek h első telepites előtt miket kell beallitani a biosba?
ami előszor bantotta a fulem a hangos gép. mondom visszaveszem a ventilator rpmjet.
es igazabol a cpu ventin kivul minden ventit 0rpmnek ir. de nemtom miért mivel latom h fizikalisan forog :W

[ Szerkesztve ]

(#70319) atyca válasza Brownn (#70318) üzenetére


atyca
senior tag

Épp itt turkáltam ma a biosban.
Smart fan mode, és a DC mellett a PWM-re katt.
Ezek után a pöttyök huzogatásával állíthatod a hőfokot, és a kívánt fordulatszámot ventinként.
Remélem jót mondtam...

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#70320) atyca válasza atyca (#70316) üzenetére


atyca
senior tag

Esetleg házon kívüli megoldásként egy [ilyen] konventer az alaplapi HDMI-re csatlakoztatva?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#70321) abdulka1 válasza atyca (#70319) üzenetére


abdulka1
őstag

50% esélyed van rá, csak sajnos nem tudjuk, hogy milyen ventiket kellene szabályozni.
Előfordulhat, hogy csak a Smart Fan Mode-ot kellene kijelölni, és akkor tudna állítani.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#70322) atyca válasza abdulka1 (#70321) üzenetére


atyca
senior tag

Szerintem én is ilyesmit írtam, de csak PWM-re állítva látja a fordolatot (%)
A hozzászólásból gondolom, hogy a házventiket állítaná (én is).
Azt ki lehet próbálni, hogy alacsony hőfokon egyet magas fordulatra állít.
Amelyik pőrőg mint állat, annak a pozícióját felírja (system 1 első, system 2 hátsó,...)
Vagy talán meg lehet nézni a lapon is, hogy melyik-melyik.
Ezt csak úgy a paraszti eszemmel gondolom, és ezt teszem holnap.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#70323) abdulka1 válasza atyca (#70322) üzenetére


abdulka1
őstag

A PWM egy szabályozási mód, az ennek megfelelően kialakított ventilátorokhoz amiken 4 pines csatlakozó van.
Azért jeleztem a ventilátor infó hiányát, mert annak
alapján lehetne megmondani a beállítást.
Ha a házban 3 pines DC vezérlésű ventilátorok vannak, azokat nem jó PWM vezérlésre állítani, mert folyamatosn 12V-ot fognak kapni, és ez miatt maximum fordulaton pörögnének.
Fordított esetben, ha 4 pines(PWM) ventilátorokat feszültség alapú(DC) vezérlésre állítod, annak a legtöbb típus nem örül mert nem lesz meg a szükséges működési feszültség. ebben az esetben tapasztalhatsz rendellenes motorhangot, illetve károsodhat a ventilátor.

Egyébként a lapról leolvasható a portok számozása, illetve a manualban szerepel a portok lábkoisztása a vezérléshez.

Nem tudom mennyire befolyásolja az UEFI beállítása, de az MSI-nek is van Windows alatt futó szofvere a ventilátor beállításokhoz.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#70324) Brownn válasza atyca (#70319) üzenetére


Brownn
tag

Ezek a házhoz kapott sima dc ventik. De elvileg lehet őket szabályozni tomahawk max alaplappal. A bajom most az lenne h vissza se irja h mennyi az aktuális rpm. (csak a cpunál)

(#70325) abdulka1 válasza Brownn (#70324) üzenetére


abdulka1
őstag

Első körben kapcsold be a Smart Fan Mode-ot.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#70326) arcitec válasza abdulka1 (#70323) üzenetére


arcitec
addikt

A 4 pin vs. 3 pin venti szabályozására tett írásod hibás. Mindkettő szabályozható,csak a 4 pin-es másképp működik és alacsonyabb fordulatra (kvázi finomabban) lehet szabályozni. A 3 pin -es DC (feszültség szabályozással) módban szabályozott a mai alaplapok ezt tudják.
pl a Phanteks mai gyártású ház ventillátorai 3 pin-es csatlakozókkal ellátott és simán szabályozható a házban egy mostanában vásárolt lappal. Célszerű az azonos típusokat egy vezérlésre rakni, pl nálam a 2 Phanteks 3 pin-es bekerült előre 1 vezérlésre. A 2 Noctua 4 pin-es pedig 1 hátra 1 felülre 1 vezérlésre. Természetesen mind az alaplapra. : [Legalacsonyabb] [Hőmérsékletre állítva] és [Fullon] Az jól látszik,hogy a 3 db Noctua 4 pin-es alacsonyabb fordulatra szabályozható(finomabb), de mindkét típus megfelel a használatra.

[ Szerkesztve ]

(#70327) abdulka1 válasza arcitec (#70326) üzenetére


abdulka1
őstag

Mit írtam hibásan?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#70328) abdulka1 válasza arcitec (#70326) üzenetére


abdulka1
őstag

"ha 4 pines(PWM) ventilátorokat feszültség alapú(DC) vezérlésre állítod, annak a legtöbb típus nem örül"

Nálam ez azt jelenti, hogy vannak olyanok amik jól tolerálják az eltérő vezérlést, de a túlnyomó többség nem.
Akár hiszed akár nem én is olyanokat használok több darab Alpenföhn WingBoost 2 (PLUS) 120-140 képében.

Egyébként ajánlom figyelmedbe ezeket az elég részletes írásokat.
LINK LINK

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#70329) arcitec válasza abdulka1 (#70328) üzenetére


arcitec
addikt

Lehet, hogy érted miről van szó,csak épp ott akkor, félreérthetően fogalmaztad meg a kérdezőnek. Megfelelő minőséget kell beszerezni pár ezer forinton nem kell szarakodni, amikor 400-500W-os tápok helyett 800-ast vesznek. Egyébként az a venti ajánló ezerrel elavult mára ahogy nézem ...Na meg az az alaplapos összesítés is 2016-os, hol van az már, 2020 van.

[ Szerkesztve ]

(#70330) HANDO88


HANDO88
senior tag

Hali, Asus Rog Strix B450-F lapom van. A videokari a felső pcie slotban van majdnem össze ér a proci hűtővel.Jól gondolom hogy át lehet rakni a másodikba és normálisan fog ott is működni mivel az is pcie3.0x16?

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#70331) MrDerekas válasza HANDO88 (#70330) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70332) arcitec válasza MrDerekas (#70331) üzenetére


arcitec
addikt

És ez igaz a [Gigabyte Z390 M Gaming] lapra is?

(#70333) varmi2 válasza arcitec (#70332) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem. Az alsó csak x4-es sávszellségű. Az már vissza fogja a vga-t. Az x8 még nem, de ez annak is a fele.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70334) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Az miért van,. hogy az AMD oldalán már január 16 óta van fent B450-hez új chipset driver, viszont az alaplap gyártói oldalán még csak a 2019.10.22-i van fent? Ez azt jeleni, hogy a gyártó szerint nem ajánlott és nem tette közzé, vagy csak szimplán lassúak?

[link]
[link]

(#70335) varmi2 válasza Qtya123 (#70334) üzenetére


varmi2
nagyúr

Chipset drivert sose a lap oldaláról töltsd le, hanem az amd oldaláról.
Pont úgy, ahogy a vga drivert sem az adott kártya oldaláról szeded le, hanem az nvidia vagy az amd oldaláról.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70336) jokeph válasza varmi2 (#70333) üzenetére


jokeph
nagyúr

De legalább 3.0-ás az alsó slot is. :D

(#70332) arcitec: egy próbát megér, ha van kedved kísérletezni, meg persze nem überbrutál csúcs VGA-d van.
Ha kipróbálod, osztd meg velünk, hogy van e változás játékban (FPS min és avg).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70337) arcitec válasza varmi2 (#70335) üzenetére


arcitec
addikt

Ez sem igaz minden esetre pl : [1909.12.0.1236] vs. 1914.12.0.1256] :U

(#70338) arcitec válasza varmi2 (#70335) üzenetére


arcitec
addikt

Igen így tudtam én is és ha minden igaz ez a lap nem kevesebb [Gigabyte Z390 M Gaming] mint ez: [link]

(#70339) varmi2 válasza arcitec (#70338) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ne hasonlitgasd össze egy intel alá való lapot egy amd-vel. Az utóbbinál mind a két pcie 3.0 x16 ha csak az egyikbe van valami, míg az általad emlitett itelnél a másik pcie fix x4-es, akkor is, ha nincs semmi a felső slotban. Nem lehet összehasonlítani egy intel és egy amd-s lapot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70340) jokeph válasza arcitec (#70338) üzenetére


jokeph
nagyúr

Almát a körtével. :D
A lényeges difi az csak annyi, hogy a Z390M mATX méret, így eleve nem lehet rajta annyi x16-os slot, mert nem fér el egyszerűen.
Ha a B450-es lap egy B450M lenne, máris változna a képlet, a Z390M javára, mert a B450-es lapokon az alsó x16-os x4-el bekötött slot 2.0-ás csak... na ebbe, tényleg nem tennék VGA-t, max olyat ami csak kép adásához kell. ;]

(#70339) varmi2: +1. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70341) Qtya123 válasza varmi2 (#70335) üzenetére


Qtya123
őstag

Értem, köszi. Mondjuk lehet nem teszem fel, mert látom némi lassulást hozott az új chipset driver.

(#70342) NetOwner75


NetOwner75
csendes tag

Üdv Mindenkinek.

Egy kis dilemma előtt állok alaplap kérdésbe, és nem tudok dönteni. Lenne egy Ryzen 7 2700 x proci, amihez kellene egy normális lap. Itt jön a kérdés, elég alá bőven egy minőségi B450-es lap is, vagy inkább menjek egy szinttel feljebb, és legyen x470-es lap. Elég sokat keresgettem erről, de egyértelmű "válasz" nem volt. Yt-n is találtam "tesztet", ott az x470-es lap több FPS-t sajtolt ki ugyan abból a rendszerből (elviekben egyforma volt, igaz kiírni bármit kiírhatnak). Szerintetek milyen chipset-es alaplapot lenne érdemes vennem?

Köszönöm előre is a segítséget. :R

(#70343) varmi2 válasza NetOwner75 (#70342) üzenetére


varmi2
nagyúr

MSI B450 Gaming Plus MAX / Tomahawk MAX elég, az x470 lényegében nem tud többet kihozni belőle.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70344) HANDO88 válasza MrDerekas (#70331) üzenetére


HANDO88
senior tag

:R Már átpattintottam.Nyertem 7-8 cm -t. Így nem a proci hűtőt fűti a kari.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#70345) MrDerekas válasza HANDO88 (#70344) üzenetére


MrDerekas
addikt

;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70346) kacsento1 válasza varmi2 (#70282) üzenetére


kacsento1
senior tag

Nem tudom, hogy van e köze a windows-hoz, de bármilyen usb pendrive-ot vagy külső winchestert csatlakoztatok, felismeri és kiírja, hogy illesztőhiba, próbálom frissíteni az illesztóprogramot, és mindig ezt írja ki.

4 különböző pendrive-al próbáltam mindegyik usb portba.
Viszont a win10-et is usb portról telepítettem, és semmi gond nem volt.
Nem fogom megúszni az újratelepítést?

[ Szerkesztve ]

(#70347) varmi2 válasza kacsento1 (#70346) üzenetére


varmi2
nagyúr

Telepitsd fel egy ms oldaláról letöltött win10-et.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70348) kacsento1 válasza varmi2 (#70347) üzenetére


kacsento1
senior tag

Rendben, akkor nem marad más. Köszönöm a segítséget.

(#70349) abdulka1 válasza arcitec (#70329) üzenetére


abdulka1
őstag

Sajnálom, hogy nem ment át az írások lényege.
Miért kavarod bele a felsorolt alaplapok korát vagy az ajánlót, mi köze a vita tárgyához?
A vezérlés típusok mikéntje nem változott, és az lett volna a lényeg.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#70350) Blasius


Blasius
tag

Sziasztok, nekem is ventilátoros kérdésem van.

S3 (system to ram) suspendből felébredve általában minden jól működik, de kb. 15ből egyszer a cpu ventilátor túl hangosan pörög. Nincsen kimaxolva, de jóval hangosabb mint amilyen általában lenni szokott. Ez operációs rendszertől függetlennek tűnik mert Windows és Linux alatt is megtörténik. A BIOSban lehet módokat választani hogy a ventilátor fordulatszám szabályozás hogyan történjen, de a jelenség ettől a beállítástól is függetlennek tűnik. A szenzorok nem jeleznek magasabb hőmérsékletet ami a magasabb fordulatszámot indokolná. A legfrissebb BIOS van az alaplapon ami letölthető. Hibernálás vagy újraindítás után már jól működnek a ventilátorok. Viszont hogyha már bepörgött ventillátorral teszem suspendbe akkor ha felébresztem a ventilátorok bepörögve maradnak. Az alaplapot a speedfan nem támogatja úgyhogy azt nem tudom rátenni.

Van valakinek esetleg ötlete hogy ez mitől lehet és hogyan lehetne fixálni?

Üdv!

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.