Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) spista222 válasza Tomcy7 (#10999) üzenetére


spista222
addikt

Van egy E8400-as procija is de azt nem is mertük még beletenni ezek után.

Pedig az kevesebbet eszik:)

Asus p5valami deluxe
jó lenne tudni a valamit:)

400W-os táppal azért illene képet adnia, kölcsön kellene kérni valakitől egy nagyobbat pl azt az 550-est ha megoldható és akkor egyértelműen ki tudnátok zárni hogy mivel van a baj.

CoolMan81 :)) lassú voltam:)

[ Szerkesztve ]

(#11002) Jorus válasza Tomcy7 (#10999) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azt esetleg meg lehet próbálni, hogy olyan 12V-s ágra teszitek az átalakítót, amin más nincs, hátha így elbírja a 2x75W-ot, amit a kártya kér. De ahogy előttem írták a kollégák, az a táp jó eséllyel kevés ehhez a VGA-hoz, bár látni kellene a pontos 12V-s teljesítményét. Az AMD gyári ajánlása azt mondja, 500W-os, vagy nagyobb táp javasolt. Ezek az ajánlások persze van, hogy túlzók, és nem is túl pontosak, de azért érdemes elolvasni őket.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11003) Tomcy7 válasza Jorus (#11002) üzenetére


Tomcy7
tag

Köszi a választ mindenkinek.
Úgy is próbálták, hogy az átalakítós száron csak a vga volt és minden le lett húzva róla egyedül a winyó kapott áramot a másik szárról minden más venti,dvd,stb le volt húzva.
Én is a tápra gyanakszom, sajna nincs a környezetében olyan aki kölcsön tudna adni neki tápot, mert az az 550-es úgy van beépítve sajna, hogy ki kellene szedni az alaplapot is hozzá, és a gazdája nem akarja bevállalni a szétszedést.

Köszi még egyszer! :R

(#11004) noisia


noisia
aktív tag

Üdv!

Asrock 870 Extreme3 lapom van, és szerintetek hogyan lehetne kideríteni, hogy van-e rajta olyan USB port, ami kikapcsolt állapotban is tölteni fogja a tabit, amit nemsoká venni fogok?

A kézikönyve sajnos már nincs meg, gugliban nem sok mindent találtam sajna.

Valaki ötlet?

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#11005) spista222 válasza noisia (#11004) üzenetére


spista222
addikt

Köss rá valamit ami világít/csinál valamit ha van kap feszültséget, ilyen lehet például az egér, bill, USB-s ventilátor, USB led lámpát.
Ha nem világít akkor még a BIOS-ban kapcsold be hogy fel lehessen éleszteni a gépet USB-s eszközről.

[ Szerkesztve ]

(#11006) wolfman


wolfman
veterán

Nemrég vettem egy OCZ SSD-t a gépembe, ASUS P5E alaplapomra kötöttem. Átállítottam a SATA csatolót AHCI módra, de ez azt eredményezte ugye, hogy windowsban az óra mellett megjelent a biztonságos eltávolítás ikon. Ezt el tudom tüntetni valahogy mert nagyon nincs rá szükségem?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11007) spista222 válasza wolfman (#11006) üzenetére


spista222
addikt

Ha zavar akkor menj az eszközkezelőbe és ott válaszd ki azt a meghajtót amit nem szeretnél látni jobb klikk tulajdonságok és ott a házirendek fül alatt kapcsold ki a gyors eltávolíthatóságot.

Ha ez nem segítene akkor nemrég valaki írt regisztrációs adatbázis turkálós megoldást is, vissza kellene keresni.

[ Szerkesztve ]

(#11008) wolfman válasza spista222 (#11007) üzenetére


wolfman
veterán

Tehát akkor a 'gyors eltávolítás'-ra kell állítani!? Csak mert néztem én azt a beállítást, de nagyon nem egyértelmű! Mi az hogy a meghajtót az ikon használata nélkül is el lehet távolítani? Tudtommal HDD/SSD esetén baromira nem tesz neki jót ha csak úgy puff lehúzom áramról.
De Pendriveokról se hallottam még ezt, bár az újabbak már viszonylag immunisak erre.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11009) dreamwizard


dreamwizard
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Msi ms-7366 tipusu alaplappal felszerelt gép ami nem ad le képet. Elöször a vga-ra gyanakodtam ezért cseréltem, de ugyanugy fenn maradt a probléma. Szerintetek mi lehet? Táp, alaplap....?

(#11010) dreamwizard válasza dreamwizard (#11009) üzenetére


dreamwizard
csendes tag

Jah igen...inditáskor le se csippanik a gép, de ugy látom minden alkatrésze müködik...

(#11011) CoolMan válasza dreamwizard (#11009) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Így látatlanban bármelyik. Milyen táp? Milyen VGA? Milyen CPU? RAM?
Elsőnek csinálj egy BIOS resetet.

5 percen belül szerkesztheted a hozzászólásod használd a szerkesztést, ne újat írj.

[ Szerkesztve ]

(#11012) DJackson


DJackson
tag

Sziasztok!

A nem használt SATA diszkeket a windows kapcsolja le, vagy ők esetleg önmagukat vagy az alaplap csinálja ezt? Ilyen esetben mikor megnyitnám őket felpörögnek és nincs hiba, de én ezt a sleep módot ki akarom kapcsolni.

Köszi!
Dani

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#11013) wolfman válasza DJackson (#11012) üzenetére


wolfman
veterán

Az energiagazdálkodási lehetőségeknél kell ezt beállítani az aktív sémánál (Win7 esetén). Azon belül lesz egy olyasmi, hogy merevlemezek kikapcsolása x perc után. állítsd 0-ra.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11014) dreamwizard válasza CoolMan (#11011) üzenetére


dreamwizard
csendes tag

Köszi megprobálom...bár még nem találom, hogy kell

(#11015) CoolMan válasza DJackson (#11012) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A Windowsban az energiagazdálkodási lehetőségekben tudod állítani.

(#11016) dreamwizard válasza dreamwizard (#11014) üzenetére


dreamwizard
csendes tag

az alaplap msi ms 7366, proci Intel Core 2 Duo E6750, memoria 1x Swissbit 2GB PC2 5300U 555, táp FSP350-60MND Rev.A (350W),
ez valojában egy : Aldi Medion MD8830 gép, az egyik kollegámé.
A bios reset nem hozott eredményt. (amugy ki kell venni az elemet resetkor vagy elég ha jumert-t átrakom? )

(#11017) spista222 válasza dreamwizard (#11016) üzenetére


spista222
addikt

Elég a jumpert átrakni.

(#11018) CoolMan válasza dreamwizard (#11016) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor le kellene mindent húzni az alaplapról, csak a cpu, ram vga, maradjon és így próbálni indítani. VGA van benne?
A ram modul érintkezőjét és a slotot is meg kellene tisztítani.

[ Szerkesztve ]

(#11019) Kutasz


Kutasz
csendes tag

Sziasztok!

Villám csapott a szomszéd házba ami kiverte az összes vezetékes Lant.(laptop,TV beltéri,asztali sz.gép)
Az asztali gép nem volt villamos hálózatba csatlakoztatva csak a Lan kábel volt bedugva.
Azóta viszont a gép nulla vagyis meg se nyekken.
Annyi életjelet ad hogy az alaplapi reset és power gomb,hátlapi reset gomb,Lan csatlakózónál lévő led,a kártyaolvasó két ledje(piros,zöld) és a hangkártya kék világítása folyamatosan villog.
Az alaplap egy Asus Maximus Formula

Mi lehet a bibi?
Tudnátok valami megoldást?

Választ előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11020) CoolMan válasza Kutasz (#11019) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Szervizben letesztelik neked, hogy mi maradt meg, ami még működik.

(#11021) dreamwizard válasza CoolMan (#11018) üzenetére


dreamwizard
csendes tag

van benne természetesen egy radeon 6450 2gb vadonat uj.
ki probáltam ugy inditani, de eredmény nincs sajnos. se kép se hang.

(#11022) CoolMan válasza dreamwizard (#11021) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amennyiben garanciális, akkor irány a szerviz. A hiba megállapításához most már, csere alkatrészek kellenének.

(#11023) dreamwizard válasza CoolMan (#11022) üzenetére


dreamwizard
csendes tag

már rég nem garanciális...és a maximum befektetése a tulajnak ez a vga volt. Azt hiszem, szétszerelés lesz és az alkatrészek el lesznek adva...én az alaplapra gyanakszom...
Köszönöm a segitségeket! :R

(#11024) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

I5-3450hez keresnék alaplapot.

Tuning nem lesz ellenben gamer gép lesz egy 660TI/7950es vga kártya lesz a gépben.
Minnél olcsobb kéne gigabyte favorizálva van, 8gb ram lesz a gépben.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11025) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Érdeklődnék, hogy milyen alaplapot javasoltok LGA 1155 vonalon amin nem Marvell, ASMedia SATA vezérlő van?

Sajnos az ár ki van centizve, így lehetőség szerint a legolcsóbb alaplapot javasoljátok, közben én is keresem és bújom az alaplapok kézikönyveinek a leírását a SATA vezérlők után...
A hozzáértőbbek gondolom sejthetik, hogy az SSD miatt kérdem, mert nem akarok befürödni egy új gépnél a nem rendesen működő SATA vezérlő miatt.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11026) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Alaplapon a kondikat hogyan tudom kimérni ?

EP35 DS3P lenne szó

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#11027) szabi325


szabi325
tag

Sziasztok, bocsi hogy ide írok , remélem jó helyre...
Akadt egy olyan problémám hogy nem bootol az asztali gépem se dvd meghajtóról , se merevlemezről, hiába állítom a boot sequence-t vagy "load default options "-t a biosban.
Miután lefut a post screen utána (ahol felismer mindent), csak villog a kurzor és annyi.
Szerintetek mi lehet a probléma? ( Semmi nem változott az utolsó bekapcsolás óta)
A lap: gigabyte ma790xt - ud4p
Előre is köszi a segítséget

(#11028) BigDarkJoy válasza szabi325 (#11027) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Nálam 1X fordult elő hasonló.
Akkor kivettem mindent a gépből. hdd, vga,ram. Portalanitottam az egész gépet és minden vissza.
Azótais megy.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#11029) CoolMan válasza szabi325 (#11027) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Húzzál le az alaplapról mindent majd csatlakoztasd megint (lehet csak kontakt hiba)valamint, csinálj egy BIOS reset-et is.
Biosban látja a HDD-t vagy az optikai meghajtót?

BigDarkJoy nálad mennyi minden előfordult már....

[ Szerkesztve ]

(#11030) szabi325 válasza CoolMan (#11029) üzenetére


szabi325
tag

Szia,
Lehúztam mindent majd csatlakoztattam, megvolt a BIOS reset is, és igen ez a fura hogy a BIOS felismeri a HDD-t és a DVD meghajtót is rendesen, ezért sem értem mi lehet a baj....

(#11031) BigDarkJoy válasza CoolMan (#11029) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

mivel sok gépet babráltm, babrálok... tán zavar?

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#11032) Zaja2 válasza szabi325 (#11030) üzenetére


Zaja2
senior tag

Windows Reinstall.
FormatC
Nekem megoldotta a tegnap PONT UGYAN EZ gondomat.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#11033) CoolMan válasza szabi325 (#11030) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbáld ki azt, hogy indulásnál nyomod az F12-es billt majd kiválasztod a HDD-t.

BigDarkJoy: már nem is érdekel....

(#11034) szabi325


szabi325
tag

Az a baj hogy nem tudom újratenni a windowst mert nem bootol lemezről se, hiába van beállítva 1.-nek

(#11035) szabi325 válasza CoolMan (#11033) üzenetére


szabi325
tag

hiába nyomom az f12-t nem jön be ahol kilehetne választani hogy honnan bootoljon :(

(#11036) Hofeher válasza szabi325 (#11035) üzenetére


Hofeher
aktív tag

1 próbát megér a bios frissítés hátha segít feltéve ha van frissebb

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#11037) szabi325


szabi325
tag

Lehúzogattam mindent (úgy nem volt jó) , és kivettem az elemet vártam 10 percet , elem vissza, többi visszadug és megy.... hmmm holnap veszek azért egy új elemet.
De amúgy (ha emlékezetem nem csal régebbről) ha az elem rossz akkor a cmos checksumnál sikítania kellett volna nem ?

(#11038) katona.jozsi


katona.jozsi
aktív tag

sziasztok!

Van egy ASUS F1A75-V PRO alaplapom és azt szeretném, h a processzor hűtő ventilátora automatikusan vissza vegye a fordulatot, ha üres járatban van a rendszer. A biosban már próbáltam mindenféle beállítást, de semmi. A venti egy előlapi panelhoz is csatlakozik, lehet ez lenne a gond, természetesen egy átkötés (előlapi panel) van az alaplap és a venti között és nem csak az előlapi panelhoz kapcsolódik.

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#11039) jozsikka


jozsikka
tag

SZiasztok!

Mit jelent az, hogy az alaplap leírásánál azt írják hogy processzorban integrált videokártyával?
itt egy példa: [link]

(#11040) DJackson válasza wolfman (#11013) üzenetére


DJackson
tag

Köszi! Neked is CoolMan81!

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#11041) DJackson válasza jozsikka (#11039) üzenetére


DJackson
tag

Szia!

A processzorban van a GPU is, így nem kell videokártyát venned bele. Olyan mint az alaplapra integrál chip, csak hát ez esetben ugye a procival cserélhető.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#11042) Negreanuka


Negreanuka
csendes tag

Sziasztok! Az Asrcok B75 pro m AHCI driver frissítéséről szeretnék kérdezni.

SSD- miatt kérdezem, annyit szeretnék kérdezni,hogy ugye tanácsos win7 telepítése előtt a legfrissebb AHCI drivert frissíteni a biosban, azt ügye úgy kéne,hogy beteszem egy másik konfigba pl amin windows xp van, letöltöm az asrock legfrissebb drivet, arról a rendszerről telepítem, friss biossal kezdhetem az új konfigurációval építését ?

Ott nem kell figyelnem valamire?
Nem okoz gondot,hogy arról a rendszerről frissítettem ?

[ Szerkesztve ]

(#11043) kjani18 válasza Negreanuka (#11042) üzenetére


kjani18
őstag

Itt megtalálod, hogyan frissíts, Miért kell másik rendszer? Bios frissítésekor nem indul el az oprendszer, így mindegy milyen van rajta.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#11044) ma.ci23


ma.ci23
tag

hi all
Adott egy asus m5a97evo és van a biosban digi+vrm funkciók.Valaki tudja esetleg,hogy milyen beállításokat kell használni tuningnál?

(#11045) Árjaharcos88 válasza Dare2Live (#11024) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Tessék.

(#11025) Puma K Ezt ajánlom, nekem is ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#11046) CoolMan válasza Negreanuka (#11042) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

AHCI drivert nem lehet a BIOS-ban külön frissíteni. A BIOS frissítést lehet, de azt előttem már leírták.
Véletlenül nem kevered az SSD firmware frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#11047) Dafi72


Dafi72
tag

Üdv.
Olyan jellegű lenne a "problémám hogy ssd-re váltottam viszont az alaplapomon csak sata2 portok vannak viszont az ssd sata 3-at tudná . Kinéztem egy ilyet és a kérdésem az hogy ezen keresztűl tudnám-e használni az ssd-t sata 3 sebességgel amin a rendszer futna ?

(#11048) CoolMan válasza Dafi72 (#11047) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A sata3-as SSD-t tudod használni a sata2-es csatlakozón, visszafelé kompatibilis, természetesen sata2-es sebességen. (igazából nincsen óriási különbség)
Én nem tennék bele ilyet, nem sok értelme van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11049) Dafi72 válasza CoolMan (#11048) üzenetére


Dafi72
tag

Most is úgy ketyeg .

(#11050) Dafi72 válasza Dafi72 (#11049) üzenetére


Dafi72
tag

Akkor nem is tudnám kihasználni a "gyártói" sebességét ?

Na de ehhez már van másik fórum megyek át oda :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.