Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) arcitec válasza ΞΔGLΞ (#69894) üzenetére


arcitec
addikt

Nem feltétlen ,mert csak a cég neve került a számlára a sajátom helyett. Ennyi, semmi több. ;) De persze ha valaki áfás számlát kért... Bár nem értem,hogy a NET-es vásárlás cégre miért
ne vonatkozna. Tuti az erre vonatkozó jogszabály ismerete? Mert persze sok évvel azelőtt amikor elindult az internetes vásárlás - a jogszabály is meg volt már - ilyen cégek mint az Extreme Digitál is vonakodott pl a személyes átvételre hivatkozva, vagy VIP phone és társai.

[ Szerkesztve ]

(#69902) ΞΔGLΞ válasza jokeph (#69899) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A cpu-t, az infolex-ben vettem [link] , tegnap bevittem, az előbb beszéltem velük, minden frankó vele, de nem is gondoltam, hogy azzal gond lenne. De biztos akartam lenni, úgy, hogy szinte semmi nem működött, hogy legalább ezt tudjam, hogy semmi gond vele. Már bánom, hogy nem náluk vettem meg mindent, 1-2 nap alatt lejátszották volna az egész hercehurcát...mint az edigi a töketlen lassúságával.

(#69903) ΞΔGLΞ válasza arcitec (#69901) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az oké, de akkor is áfás számlát kapsz már eleve, nem simát. :)
Mindegy, elvancseszve az egész, ha elállásról van szó.

"Jobb" helyeken még a garancia is ugrik. Szerencsére ez nem jellemző a nagyobb, ismertebb kereskedőkre, hogy ezzel is élnének.

[ Szerkesztve ]

(#69904) jokeph válasza ΞΔGLΞ (#69902) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pedig a CPU-ban is van hibalehetőség, mivel tartalmazza a memória vezérlőt már régóta. (AMD-nél már K8-as A64 óta). Barátomnak volt nemrég egy ilyen szempontból hibás R5 3600-a. Izzadtunk rendesen, mire kisilabizáltuk, hogy a CPU lehet a hunyó... aztán a szerviz és az eladó is erre a következtetésre jutott, ki is cserélték zokszó nélkül. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69905) ΞΔGLΞ válasza jokeph (#69904) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pedig a CPU-ban is van hibalehetőség...

Ez így van :) , de amit nekem produkált az egész, az szinte egyértelműen laphibára utalt nagy százalékban és most már azt mondom, hogy 100%, hogy sikerült valami ótvaros selejtbe belenyúlnom. Nem is értem... :U

Persze, ez durván idegesítő lenne, ha csak arra az egy konfigra gyűjtöttem volna és nem lenne helyette más és gép nélkül kellene lennem, szerencsére nem így van, így mondhatni letojom az egészet, de csak nem olyan idióták, hogy visszaküldik a deszkát, hogy náluk minden rendben, mert akkor "stílust" váltok a boltban.

[ Szerkesztve ]

(#69906) imotrepus válasza Kirir (#69884) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Tehát már az MSI lappal is jelentkeztek az indítási problémák mikor ez a processzor került bele?! Már nincs meg az előző procid? Ha kompatibilis az Asus lapban is, teszteld le azzal is!
Tulajdonképpen a régi konfigból maradt minden csak a lap változott, és a második proci!!
Hááát nem tudom?! Lehet, hogy mégis a proci a ludas!
Compker: soha többet semmit! 1/2 éves SSD-m nem bootol be, újra indít, kékhalál! Bebootol, összeomlik a Window's! Visszavittem, gyerekek az szar! Tesztelik. Az SSD hibátlan. Értem de a gép vidáman megy az SSD előtti HDD-vel amit nem formatáltam még le! Sajnálják! Én nem, de cserét szeretnék vagy visszatérítést, háttértárnak talán jó lesz! Nincs rá lehetőség az eszköz hibátlan! Leformáztam, újra telepítettem, talán két hónapot ment, lefagyott a gép. A régi merevlemezzel azóta is megy! Vissza compker! Kérdés: legális a window's, milyen vírusirtót használ? köszi több hülye kérdést nem kérek!!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#69907) Kirir válasza imotrepus (#69906) üzenetére


Kirir
tag

Én sem szeretnék többet a Compkertől vásátolni. A processzort visszavittem az Oazis Computerbe, azt mondták kiválóan működik :). Nincs meg az előző processzorom, különben azzal is teszteltem volna az új alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#69908) predi32


predi32
csendes tag

Sziasztok!

Alaplap: Asus ROG Strix B450-F
Bios: 3003
CPU: AMD Ryzen 7 3700x
CPU hűtő: gyári
RAM: Corsair DDR 4 2x8 GB 3200MHZ
Táp: EVGA G3 650

A probléma az hogy a PCH temperature 127°C/ 260°F és a T-sensor temperature is 127°C/260°F.
Ez a két hőmérséklet nem mozdul.
A gép stabil nem fagy le.
Bios/cmos reset megvolt.
Továbbra is ugyan ezt mutatja.
Aida 64 teszt megy már 1 órája.
A kérdésem, hogy ez most BIOS hiba/ BUG vagy ez a két szenzor nem működik rendesen?
Jobb lenne ha vissza küldeném az alap lapot?

(#69909) MrDerekas válasza predi32 (#69908) üzenetére


MrDerekas
addikt

Biosban is nézd meg a hőmérsékleteket! Ha ott is ezeket mutatja, akkor szenzor hiba.
Legalábbis ezt mutatja, ha az értékek ellenére stabil a lap. A hűtőbordákat is meg kellene tapizni (óvatosan), mert ha hidegek, akkor lehet, hogy a hűtők nem fekszenek fel rendesen és nem tudják elszállítani a hőt.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69910) predi32 válasza MrDerekas (#69909) üzenetére


predi32
csendes tag

Ott is ezeket az értékeket mutatja, pirosan.
Írok a boltnak.
Köszi.

(#69911) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Sziasztok!

Lecseréltem az MSI B450 Gaming Plus lapot egy MSI MPG X570 Gaming Plus lapra, amibe egy új Ryzen 5 3600 proci is került. Minden frankó a lappal, jobb az elrendezés, meg amiért cseréltem az az RGB mizéria, mert A-RGB szettes házat raktam össze. Nem néztem, illetve nem rémlik már, hogy a B450-es lapnál milyen hőfokokat mutatott az Aida 64, de az új lapnál a PHC dióda indul 40 fokról, majd sima netezés, telepítéseknél olyan 60-70 fok között van.

Mennyi a normális hőfoka ennek a PHC-nek?
Jól szellőző házam van, egy Coller Master H500M, plusz raktam bele ventiket.

Köszönöm! :R

(#69912) MrDerekas válasza Dzsuri89 (#69911) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ezek az értékek még teljesen rendben vannak. 90 fok körül kezdj érdekesen nézni a kijelzőre ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69913) ΞΔGLΞ válasza Kirir (#69907) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én sem szeretnék többet a Compkertől vásátolni.

Ez a nem szeretnék szó, ez jó. :D
Többet nyilván nem mész hozzájuk ezek után. Viszont...

Az oké, hogy árukeresőn van egy rakás plusz értékelése, mert nyilván a legtöbb pc alkatrész nem selejt, simán kibírja a garanciális időt, vagy bőven túl is lépi azt.
De van ott majd 100 negatív és ez már szinte mind a garanciális hozzá(NEM)állás miatti anyázások miatt van. Én mindig negatívokat szoktam elolvasni egy boltról, ott hamar kiugrik a foga fehérje, még akkor is, ha sok pozitív mellett a megbízható pecsétet megkapja.

Ez a bolt az egyik legnagyobb fillérb..ó, amellett, hogy az egyik legdrágább a szállítási díja, még külön kér pénzt arra, hogy biztos ne legyen baja a terméknek.
Hát wazze, ne szórakozzon már, ilyet egyik sem, vagy csak nagyon kevesen hárítanak a vásárlóra. Ha a termék rossz lesz, mire hozzákerül, nem hivatkozhat arra, hogy nem jelölte be plusz pénzért ezt a szolgáltatást, ami egyébként semmit nem ér, ha ez vége: [kép]

(#69914) Dzsuri89 válasza MrDerekas (#69912) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Akkor majd ráeresztek egy banchmarkot a gépre, hogy meglessem azzal mit mutat maximum hőfoknak. :DDD
Köszönöm! :R

(#69915) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Helló!
Lett egy 'sokadlagos' konfigom és ez van a rendszermóriánál:
Alaplap: Asus P5GC-MX Rev. 3.02G
CPU: Core 2 Duo E4400 2.00GHz
RAM: 4GB DDR2 800MHz

(Az átméretezésnél lett ilyen csíkos a kép)
Szóval mi ez az elkülönített memória?
64bit-es a rendszer 'elvileg'.
A POST screen-en is csak az elérhetőt mutatja.
64bit win10 látja a 4Gb-t, de zárójelben csak 3,5Gb elérhetőt ír.

[ Szerkesztve ]

(#69916) Starchm válasza Czmorek (#69915) üzenetére


Starchm
őstag

Lehet az igp-nek rakta félre a lap?
Van valami videókártya benne, vagy az alaplapra kötötted?

(#69917) Viktor77 válasza Starchm (#69916) üzenetére


Viktor77
titán

Nem lehet, biztos, van a lapon IGP.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69918) Czmorek válasza Viktor77 (#69917) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Van, de le van tiltva.
PCI-E 6600GT van benne.

(#69919) Doky586 válasza Czmorek (#69918) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A képen 2002 dátumot látok.
Ez egy 18 éves gép..? :F

(#69920) Czmorek válasza Doky586 (#69919) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Nem.

[ Szerkesztve ]

(#69921) jokeph válasza Doky586 (#69919) üzenetére


jokeph
nagyúr

Max 13 éves csak. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69922) Doky586 válasza jokeph (#69921) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát már megjelenésekor 5év öreg biossal adták ki és sose jelent meg rá biosfrissítés. Érdekes..

(#69923) 42861


42861
senior tag

Sziasztok.

Egy régebbi Asrock alaplapom van, konkrétan ez: [link]
Működne benne egy ilyen adapter? [link]

(#69924) Starchm válasza 42861 (#69923) üzenetére


Starchm
őstag

Müködne, csak kérdés mire szeretnéd használni.
Hogy bootolni tudjon róla, ahhoz nagy eséllyel bios mod is kell.
szerk: Elvileg van már nvme support benne, úgyh bootolni is tudnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#69925) Doky586 válasza 42861 (#69923) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A 2.6-os biosba már van nvme support..

(#69926) 42861 válasza Starchm (#69924) üzenetére


42861
senior tag

Fotószerkesztés. Erről a meghajtóról dolgozna az Adobe Lightroom. Igazából csak fájltárolás, a progi egy másik SSD-re van telepítve

És melyik PCI csatit kéne használnom erre? Olyan méretű nincs, mint ami az adapternek is van. A legfelsőben a VGA van. A legalsót tartanám logikusnak.

(#69927) Viktor77 válasza 42861 (#69926) üzenetére


Viktor77
titán

Abba kell. A kisebbeket be lehet tenni a nagyobbakba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69928) jokeph válasza Doky586 (#69922) üzenetére


jokeph
nagyúr

2007-es a BIOS a kép szerint. :U
Ne zavarjon az alsó kiírás, az csak az alapverzió BUILD dátuma tól-ig. :D
Ott van felül az aktuális BUILD ver, 2007.05.21. ;)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69929) Kirir válasza ΞΔGLΞ (#69913) üzenetére


Kirir
tag

Te kit ajánlanál, kitől, kiktől érdemes vásárolni? Oazis Computer?

(#69930) 42861 válasza Viktor77 (#69927) üzenetére


42861
senior tag

Király. Köszönöm a segítséget.

(#69931) ΞΔGLΞ válasza Kirir (#69929) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Iway. Nálam ők elsők, akikről példát lehetne venni és bármilyen ügyben. Garancia, elállás, gyorsaság.

(#69932) modecom1994


modecom1994
tag

Hali lenne egy olyan problémám hogy van egy asus crosshair vi alaplapom mai nap délután széthuztam a gépet majd félórával később össze. Elsőnek az asus logónál fagyott utánna pedig se kép se hang code 8 hibát ír alatta narancssárgán világít de néha villan eggyet a kis led, a videókártya, ram, csere megtörténtbnde semmi. Raktam bele egy kisebb karit amikor bekapcsolom felpörög a ventije utánna leáll, és ez megy folyamat esetleg valami ötlet? :W

A bizalom jó dolog. Az ellenőrzés még jobb.

(#69933) modecom1994 válasza modecom1994 (#69932) üzenetére


modecom1994
tag

[kép]

A bizalom jó dolog. Az ellenőrzés még jobb.

(#69934) imotrepus válasza modecom1994 (#69933) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Pontosabban mit értesz "széthúzáson"??
Nekem volt hasonló jelenségem Gigabyte lappal, szétszerelés, átépítés
után! Azt BIOS fagyás okozta, mai napig nem értem az összefüggést, de
a frissítés megoldotta!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#69935) modecom1994 válasza imotrepus (#69934) üzenetére


modecom1994
tag

Mármint kihuztam a gépet tápkábel ki stb 10p vissza és ennyi. Próbàltam biost frissíteni be dugom a pendrive-ot mindent úgy ahogy kell, megnyomom a gombot hátul villog 4-et és abba marad.

A bizalom jó dolog. Az ellenőrzés még jobb.

(#69936) ΞΔGLΞ válasza modecom1994 (#69935) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez, hogy semmi nem működik és a dram világít, hát szerintem nálad (is) megdöglött a deszka, mert a bios be sem töltődik. Kideríteni csak egy másik lappal lehet(ne), más opció nincs., mert nyilván már mindent kipróbáltál.

[ Szerkesztve ]

(#69937) MrDerekas válasza modecom1994 (#69933) üzenetére


MrDerekas
addikt

Alaplapod manualja mit ír a hibakódra?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69938) ΞΔGLΞ válasza Kirir (#69929) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na, szóval az Iway-ről [link] még pár infó, mert tegnap gyorsba pötyögtem be azt a "pár szót"mobilon. Előre leszögezem semmi közöm hozzájuk, de volt már elállásom, garanciális javításom és persze sok rendelésem.
A rendelés vidékre másnap itt van, hacsak nem 15 óra után rendelsz, mert akkor holnapután értelemszerűen. Hibát bejelented, futár küldik, cuccot viszik, amint kijavították, vagy cserélték, máris hozza vissza. Természetesen ingyen.
Mivel üzletben van szerviz, azonnal tudják a hibát ellenőrizni, nem edigital féle tökölés, hogy 1 hét után még bevizsgálásra sem kerül sor, majd onnan küldi tovább a gyártó felé.
Általában az árukeresőn a legolcsóbbak közt szoktak lenni.

Elállás: Nem olyan rég visszaküldtem egy kütyüt, mert időközben feleslegesség vált és 40 ezerért nem tartom meg, ha nem kell. Írtam mail-t, a kedves hölgy szinte azonnal visszaírt, hogy, szóval a szokásos, termék, doboz, számla legyen elküldve a címükre.
Másnap már írt is, hogy számlaszámot adjak, pénz nemsokára a számlán volt.

És, hogy miért nem náluk vásároltam most? Mert a kinézett deszka és ram nem volt náluk, de inkább vártam volna...Persze így már minden más csak is jobb lehetőség lehetett volna.

Most bezzeg már van náluk is: [link] :(((

[ Szerkesztve ]

(#69939) arcitec válasza MrDerekas (#69937) üzenetére


arcitec
addikt

[Erro code = 8] [28/100]

[ Szerkesztve ]

(#69940) ΞΔGLΞ válasza modecom1994 (#69935) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Találtam egy ilyet, de szerintem ez csak véletlen lehet, hogy nála megjavult...szóval azt írja az illető, 8-as hibakód a cpu-ra gyakorolt nyomás, mármint a hűtő okozta neki a galibát.
-------------

I think the code 8 is about the pressure of the motherboard for the CPU area. I have same problem and I am the EK water block. I remove the center rubber of my block and the problem is gone.*

(#69941) modecom1994


modecom1994
tag

Most próbáltam másik processzorral rammal karival de ugyan ez se kép, se hang. :/ :U

A bizalom jó dolog. Az ellenőrzés még jobb.

(#69942) modecom1994 válasza ΞΔGLΞ (#69940) üzenetére


modecom1994
tag

Vízhűtéssel használom én is Thermaltake CL-W107-PL12SW-A Water de ha leveszem egy pillanatra kapcsolom akkor is egyből a kód fogad előtte számolgatott, ellenőrzött de amióta ez van csak a 8as fogad narancs leddel.

A bizalom jó dolog. Az ellenőrzés még jobb.

(#69943) varmi2 válasza modecom1994 (#69942) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vedd ki a cpu-t nézz be alá, hogy nincs-e elhajolva egy két érintkező láb.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69944) MrDerekas válasza arcitec (#69939) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R A processzor ezek szerint. Lehet valami elmozdult. +1 a fentebbi kolléga javaslatára.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69945) modecom1994 válasza MrDerekas (#69944) üzenetére


modecom1994
tag

De próbáltam másik procival is. (fentebb írtam)

A bizalom jó dolog. Az ellenőrzés még jobb.

(#69946) Nightdragon


Nightdragon
tag

Sziasztok! Döglött az alaplapom?

Adott egy MSI 970 Gaming alaplap egy FX 8350 Black Edition procival. Régóta állt vinyó nélkül, így bedobtam egy 500 gigás WD HDD-t, és minden gond nélkül felhúztam rá egy Win 10est. Frissítettem a drivereket, feldobtam pár alap programot (Chrome, stb) és minden tökéletesen működik.

Jön egy újraindítás, majd onnan teljes sötétség: a gépet be lehet indítani, minden ventilátor és fény megy, de az indítás után a monitor szinte azonnal "No Signal"-ra vált, és semmiféle képet nem hajlandó adni. A gép nem postol, a vinyó nem pörög, a billentyűzet és egér nem kap áramot (Num Lock, stb, nem ég és nem reagál), és mindez nem változik függetlenül attól hogy meddig hagyom ott a gépet bekapcsolva. Semmi "pittyegést" nem ad ki az alaplap.

Ezeket próbáltam, minden fajta eredmény nélkül: vinyó kihúzása, videokártya csere, BIOS reset elem ki- és berakással.

Mi lehet a gond? Van ötleted megoldásra?

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#69947) MrDerekas válasza modecom1994 (#69945) üzenetére


MrDerekas
addikt

De ellenőrizted a socketet is? Egyetlen hibás érintkezés is képes ilyesmire.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69948) modecom1994 válasza MrDerekas (#69947) üzenetére


modecom1994
tag

Próbáltam :(

A bizalom jó dolog. Az ellenőrzés még jobb.

(#69949) MrDerekas válasza modecom1994 (#69948) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem tudom mennyire volt megmozgatva, de a 24 pines csatit, és az ATX csatit is nagyon nézd meg, esetleg húzd le és vissza. akkor is ez a lap reakciója, ha nem megfelelő a cpu tápellátása.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69950) PeL


PeL
addikt

Üdv.

Igazából nem tudom alaplaphoz kapcsolódik a problémám vagy sem, de nem tudtam hol tegyem fel, így ide jöttem. Pár napja váltottam alaplapot, processzort és videókártyát.

Az alaplap egy Gigabyte B450M DS3H, benne egy Ryzen 5 2600X van. Emellett még egy GIGABYTE GV-N1660OC-6GD GeForce GTX 1660 6GB OC került a gépbe. Igazából a gép többi fontosabb paramétere az adatlapomon van, nem sorolnám fel őket így.

Az első 1-2 nap nem telepítettem újra a Windows 10-et, igazából nem is volt probléma a géppel, az előző Intel drivereket uninstalláltam miután elindult először a rendszer az új alkatrészekkel. Majd ismerős ajánlotta hogy újra kéne tenni a rendszert hogy ne keveredjenek a dolgok az előző gépről meg ne legyen esetleges lassulás miatta, igazából amúgy is érett már mert több mint 1,5 éves rendszer volt a gépen, eléggé belakott volt. Úgy döntöttem újrateszem akkor. Az alaplap F41-es BIOS-al érkezett aminél volt már 2 újabb verzió is így felfrissítettem a legújabb F50-esre még telepítés előtt.

Innen kezdődnek a problémák. 29.-én telepítettem újra a Windows-t, Azóta volt 2 alkalommal egy egy váratlan gép újraindulás, majd két teljes napon át használtam a gépet gond nélkül, játékok is futottak, nem volt semmi probléma. Majd ma bekapcsolás után ahogy betöltött a rendszer és az alap alkalmazások megint újraindult magától a gép. Előzőleg miután újratettem a rendszert, a Gigabyte oldaláról leszedtem egy ~520 MB-os "AMD Chipset driver" programot és feltettem. Ma miután újraindult a gép mondom megpróbálom leszedni a gépről azt a drivert hátha az kavar valamit, aztán meglepődtem hogy az AMD Radeon Software logó jött fel uninstallnál (nem tudom mennyire kapcsolódhat hozzá, kíváncsiságból kibontottam azt a drivert és tényleg van benne Radeon GPU szoftver is bár nem tudom annak hiányában települ e egyáltalán az a része a szoftvernek alapból). Erre már ráküldtem a DDU-t is inkább, csökkentett módú indítás után ahogy kell, az AMD és nvidia drivereket is legyalultam vele majd újratettem az NV drivert egy normál indítás után.

Jelenleg itt tartok, nem tudom ez meg fogja e oldani ezeket a random géprestartokat, gondolom ha hardware problémám lenne akkor talán nem ment volna két napig probléma nélkül a config. Mindenesetre bármilyen ötletet - tippet meghallgatnék.

Még plusz infónak leírom hogy nincs semmiféle tuning aktiválva BIOS-ban, egyedül a memória XMP profilt aktiváltam. Minden más defaulton (ill. Auto-n) van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.