Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Alcsi69 válasza MrDerekas (#54000) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Nah most meg A0-t ír ki bios frissítés után, ami: "IDE initialization is started." Kíváncsi vagyok hogy most hogy fok működni :DDD az érdekes dolgok igazából csak annyi hogy játékoknál szépen játszok és egyszer csak random bezárja a játékot és ennyi. :F

(#54002) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok!

2x16 GB DDR4 esetén Z270-ben mennyire van jelentősége, hogy a RAM XMP profilja 1.35V-ot állít be 3000 MHz esetén, míg a 2666 MHz-es megy 1.2V-on. Mennyire befolyásolja a memória élettartamát ez a plusz V?

Köszönöm. :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#54003) MrDerekas válasza fgordon (#54002) üzenetére


MrDerekas
addikt

1,35V még messze nem plusz feszültség tudtommal. Egy alacsony feszültségű modulnál az 1,5V már annak számít és azt a memvezérlő sem szereti. Esetedben béke van, de kérdezz rá a ramos topikban is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54004) Skeleton01


Skeleton01
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám: lapcsere történt az adatlapomon található konfigban ASUS P8P67 -> ASUS Maximus V Formula. Viszont folyamatosan világító 55-ös hibakóddal (memory not installed a kézikönyv szerint) a ROG lap a korábban tökéletesen működő ram kitemmel (Corsair Vengeance 1600 DDR3L, low profile 1.35V 2x4 GB CML8GX3M2A1600C9W a pontos típusa) nem hajlandó indulni, se kép, se hang, ventik pörögnek, de a biosig sem jutok el. CMOS resetet csináltam, proci és ram foglalatban a tüskék teljesen épek, sehol semmi fizikai sérülés. Alaplapi elemet is cseréltem, a memókat több foglalatban is megnéztem, csak az egyik modult használva is. MemOK gombot nyomva tartva hallani, hogy keresi az ideális beállításokat a deszka, de végül feladja. Lehetséges, hogy szimplán "nem eszi" ezt a fajtát, ezért nem reagál semmire, de hibátlan a lap egyébként? Sajnos csak később tudom másik rammal kipróbálni. Az eladó szerint pár napja neki tökéletesen ment egy 1600-as Kingston kittel.

(#54005) WP14 válasza Skeleton01 (#54004) üzenetére


WP14
őstag

1,65 V-os RAM-ot ír a támogatásnál, szerintem az lesz a hiba :K

ITT nézd meg!

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#54006) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Egy alaplapba bele lehet rakni úgymond rosszul egy VGA-t? Értem ez alatt hogy nincs elég mélyen a lapba vagy ilyesmi de a foglalat szépen beveszi. Esetleg feszitheti a foglalatot? Okozhat ez életlenebb képet vagy világosabb képet?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#54007) WP14 válasza BogyóBP (#54006) üzenetére


WP14
őstag

Ha a "foglalat szépen beveszi", akkor van egy kis fül a slot végén, ami bepattan, tehát nem lehet benne akkor rosszul.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#54008) BogyóBP válasza WP14 (#54007) üzenetére


BogyóBP
addikt

Persze szépen beveszi és minden kattan is egyet.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#54009) fgordon válasza BogyóBP (#54006) üzenetére


fgordon
senior tag

Szerintem ez nem okozhat ilyet, nem működne, ha nem jól teszed bele.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#54010) s3toraph válasza quailstorm (#53886) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

A segítségedet kérném (vagy bárki másét, aki tud, megköszönöm).

Megtörtént a processzor csere, pasztázás + a gigabyte feliratú hűtőborda újrapasztázása. Hőfokok rendben. BIOS frissítve. Viszont, az E8400 az Istennek nem akar menni 3 GHz-en, max. 2 GHz-re engedi beállítani a BIOS. :F Már próbáltam mindenféle variációban.

Hosszú lesz, berakom a képeket a BIOS opcióiról és a windowsban látottakról.

A BIOS beállítási lehetőségei, és a windowsban látottak, minden kép egyben.

BIOS-t elsőnek F7-re frissítettem, de nem tudta pendriveról, ezért a saját programjával oldottam meg, windows alól, a letöltött BIOS-t kikeresve. Ezzel a verzióval csak 1,6GHz-en kezelte a procit, semmit nem tudtam állítani. F8d-re, a legújabbra frissítve több opciót kaptam a BIOS-ba, pl. lett CPU clock ratio (ami nem működik mellesleg), így 2GHz-re tudtam belőni, magasabbra hiába állítom, visszaáll magától.

Egyszer adtam plusz feszt is, 1,2 helyett 1,25 V, CPU voltage control. Úgy sem jó. Minden próbálkozás után nyomtam egy load fail-safe defualts-ot is.
Bármit amit elmentek, kilépek mentéssel a BIOS-ból, gép újraindúl, látszólag azt az órajelet írja ki amit beállítottam, aztán akár visszalépve a BIOS-ba, akár a windows tölt be, visszaáll 2 GHz-re vagy 1,6GHz-re. Ez most minek lehet a hibája? Rossz a proci? Rossz az alaplap, nem jól kezeli a procit? Nem bírja el a táp? Most ugye egy 35W TDP-s celeron 430 helyett van benne egy E8400 65W TDP, a táp egy ever power de nincs ráírva, hány wattos csak egy táblázat van ráragasztva.

Így néz ki amikor 1,6GHz-en van:

2GHz-en így van beállítva:

A rendszer stabil. Ment aida64 stressz teszt több mint 2 órát, CPU 2GHz-en.

Fogyasztás ilyenkor 90W körül van, de mindenképpen 100W alatt marad, egy silvercrest fogymérővel néztem. Netezéssel a celeron 430-el 70W körül fogyasztott, ezzel az E8400-el olyan 7-10 W-al eszik többet a gép. Szóval akár milyen rossz is a táp hatásfoka, elvileg el kellene bírnia.
De már tényleg tanácstalan vagyok, valaki kérem segítsen! :O

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#54011) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,lenne egy amatőr kérdésem.

Rendelkezek egy MSI B150M Mortar deszkával ,lapi driver információra lenne szükségem.

Friss rendszer felrakása után én max. csak a chipset driver-t szoktam felrakni ,majd külön a vga-t és a hangkártyát...
Többi hiányzó eszközt meg rá szoktam bízni a Windows-ra ,amit meg is old rövid időn belül általában.

Kérdésem az lenne ,jobb ha az alaplap hivatalos oldaláról szedett eszköz drivereket telepítem ,vagy megteszi a Windows megoldása?

Kösszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#54012) fgordon válasza s3toraph (#54010) üzenetére


fgordon
senior tag

Nekem is volt több E8400-am több alaplapban. Mindegyikbe beraktam és ment egyből, az alap frekvenciáján.
Milyen memória van benne pontosan? Everest CPU speed / memória teszt screenshot-ot tudsz berakni?

Az alaplapod által túlhajtással támogatott az E8400:

Támogatott memóriáid listája itt.
Milyen memória van benne, hányszor hányas?

"2 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 4 GB of system memory
Dual channel memory architecture
Support for DDR2 667/533/400 MHz memory modules"

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#54013) fgordon válasza TechN7ne (#54011) üzenetére


fgordon
senior tag

Ha mindened úgy működik, ahogy neked jó, akkor jó a Windows, ha letölti.
Ha nem jó, akkor rakd fel, amit adnak hozzá.
Thinkpad notebook-hoz például van több olyan gyári szoftver, ami sokkal okosabb, mint amit a Windows tölt be hozzá, például Power Manager.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#54014) quailstorm válasza TechN7ne (#54011) üzenetére


quailstorm
nagyúr

management enginet kerüld és akkor tegyél fel mást, ha elégedetlen vagy a sebességgel
értem ezalatt a hálózati másolást vagy az USB3.0 másolást

(#54010) s3toraph:

Nos, először is elég jól sikerült eddig, másodszor van egy csomó tévképzet és hiányos tudás.

F7-es BIOS-szal már nem vergődök, onnan indulok ki, hogy 266*9=2400-on fut a géped. F8 BIOS.

Ha a táp nem bírná akkor leállna, újraindulna. (magyarul bírja)

A Core2 CPU-k tartalmaznak SpeedStepet. Ha nem kell a teljesítmény, a szorzó 6x lesz. Ha kell 9. Menet közben és tőled függetlenül.

A méréseket nem tudom milyen BIOS állás mellett csináltad de az tuti nem jó.
Maga a CPU szorzója az ZÁROLT. Azzal nem tudsz overclockolni. 6-tól 9-ig tudod állítani egyes lépésközben, felrakod 9-re és jónapot.
A szorzó mindig legyen kilenc!!!!!

Az alaplapod normál esetben 266-os FSB-t támogat és ahhoz a procc 9-es szorzója az 2,4GHz. Az már bőven elég napi használatra, nincs semmi túlhajtva.
Amennyiben mégis az 1333-at szeretnéd, akkor az FSB-t fel kell tenni 333-ra.
Ahhoz OC1333 enable.
Megnézed hogy szorzó 9-e és FSB elvileg 333. (az a CPU host)

PCI Express fequency legyen 100MHz fixen, elállítódhat FSB-vel együtt. De OC nélkül auto is jó.

Overvoltage baromság volt. Az akkor kell, ha túlhajtod a procit de nem kap elég tápot és adni kell még neki. Ilyet te nem akarsz, ne nyúlj hozzá, csak fűtesz vele meg tönkre is lehet tenni.
Mellékesen Core2Duo-nál úgy lehet túlhajtani, hogy az FSB-t viszed felfelé miközben a PCI-E fix 100. De mivel nem tudom milyen védelem van rossz beállítás esetére, azt is hagynám.

Szóval vagy 2,4GHz legyen, vagy 3.0 ha összejön a 9-es szorzó 1333 enable 333 FSB.

Remélem érthető voltam.

[ Szerkesztve ]

(#54015) TechN7ne válasza quailstorm (#54014) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszöntem az uraknak!

(#54016) quailstorm válasza TechN7ne (#54015) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az kimaradt hogy amit írtál azzal egyetértek és én is fel szoktam rakni. Legalábbis a VGA+hang mindenképp, chipsetet a H61 gépen már nem és Core2-höz is csak 8.1-ig. Mert csak a 7-eshez van neki...

(#54017) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Most hogy vettem egy új alaplapot és beleraktam a VGA-t olyan mintha a kép világosabb lenne és bántja a szemem. Már ki be tettem a VGA-t de nem változott, amúgy is csak 1 féle képpen lehet beletenni. Van valami ötlet mi lehet még? Windows 10 em van. Gondolom a PC ház ilyen szempontból nem releváns.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#54018) quailstorm válasza BogyóBP (#54017) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vagy a monitoron csalod el a színeket vagy a VGA control paneljében vagy windows rendszerszintű színkalibrációt csinálsz.

Esetleg a színhő lehet elállítva.

Windowsban a gammát kevésbé tartom valószínűnek.

(#54019) BogyóBP válasza quailstorm (#54018) üzenetére


BogyóBP
addikt

Radeon kártyám van, előtte is csont ugyanez a konfig volt, csak az alaplap volt más, most egy Gigabyte 990X Gaming SLI van. Kivettem a cuccokat átpakoltam az új lapba ennyi változás volt. A szoftverben van egy olyan hogy szinhő állitás lehetőség 650k-n van most de átlehet állitani autmatikusra is de alapon 6500 on van. Semmilyen szinkalibrációt nem használok.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#54020) s3toraph válasza fgordon (#54012) üzenetére


s3toraph
senior tag

Unokatesómék gépe. 2 x 2GB ment bele ebböl: KVR667D2N5K2/4G (low profile kingston 667MHz).

Igaz, csak 3GB-ot lát a rendszer (Win XP 32 bit SP3). Gondolom bekavar az integrált VGA ami elvileg 128MB memóriával rendelkezik. Ez annyira nem nagy gond, most az eredeti kingmax 1 GB 667MHz és 1 db ilyen 2GB-os kingston megy benne, és tervbe van véve a Win 7 x64, csak sikerült rábeszélnem őket az XP elhagyására, és akkor már látni fogja a 4GB-ot. Addig van driver. Igaz chipset driver is csak Vistáig van de az gondolom azért jó lesz win7-hez is. Nem tudom lenne-e értelme Win10-et rátenni, felismerné-e az alkatrészeket rendesen. Főleg a chipset driver érdekes, mert gondolom egy integrált VGA drivert, vagy egy LAN drivert jól / a megfelelőt rakna fel.

Jövő hét kedden tudok megint ránézni a gépre, mert másik városban laknak.

Nekem is volt kb. 6 éve ilyen procival gépem, az is gigabyte lap volt csak komolyabb, ha jól emlékszem EP45-DS3, és csak betettem a procit és ment 3GHz-en, nem volt ilyen probléma, azért sem értem.

(#54014) quailstorm:

F7-es BIOS-szal már nem vergődök, onnan indulok ki, hogy 266*9=2400-on fut a géped. F8 BIOS.
Igen az F8d a legutolsó, legújabb van fent. Probléma nélkül ment a frissítés. Stabilan működik a gép, lásd aida64 stress test.

Ha a táp nem bírná akkor leállna, újraindulna. (magyarul bírja)
Remek. :)

A Core2 CPU-k tartalmaznak SpeedStepet. Ha nem kell a teljesítmény, a szorzó 6x lesz. Ha kell 9. Menet közben és tőled függetlenül.
Annó benne voltam de mostanra elkopott a C2D tudásom. Szóval, ha nekem 6-os szorzót ír a BIOS-ban, akkor beterhelve a windowsban 9-esre vált? Azért sem értem, mert minden monitorozó program 2GHz-nek látja az órajelet aida64 stress teszt alatt ami 100%-on pörgeti a procit, és nem megy feljebb az órajel 2GHz-nél így sem. Az XP rendszerinfója meg 3GHz-nek látja az órajelet. Ezt nem értem. :F
Mivel monitorozzam? Azt gondoltam az aida64 + HWinfo páros megbízhatóan írja ki, de nem értem ha ezek 2GHz-nek írják, az XP miért 3GHz-nek írja a rendszerinfónál.

Kép róla:

A méréseket nem tudom milyen BIOS állás mellett csináltad de az tuti nem jó.
Maga a CPU szorzója az ZÁROLT. Azzal nem tudsz overclockolni. 6-tól 9-ig tudod állítani egyes lépésközben, felrakod 9-re és jónapot.
A szorzó mindig legyen kilenc!!!!!

Load fail-safe defaults-ot vagy load optimized defaults-ot nyomtam mindig ha nem maradtak meg a beállításaim. Utána, erre áll be, 1,6GHz.

Ilyen amikor magától állítja be 2GHz-re:

Itt pl. 2,4GHz-re állítottam, így.

Ugyan azt írja ki boot-kor, hogy 2,4-en megy, de a windowsban már csak 2GHz-en megy.

Save and exit-nél ezt írja ki, ha nem 1333-ra van állítva az FSB:

Ha elfogadom és átállítja 1333-ra, akkor sem megy 3GHz-en. Ha előtte felraktam 9-re a szorzót, nem marad meg 9-en. Szóval, akárhányszor állítom be a szorzót 7-re, 8-ra, vagy 9-re, save and exit után, visszalépve a BIOS-ba, megint 6-oson van. Egyszerűen nem hajlandó elfogadni.

Az alaplapod normál esetben 266-os FSB-t támogat és ahhoz a procc 9-es szorzója az 2,4GHz. Az már bőven elég napi használatra, nincs semmi túlhajtva.
Amennyiben mégis az 1333-at szeretnéd, akkor az FSB-t fel kell tenni 333-ra.
Ahhoz OC1333 enable.
Megnézed hogy szorzó 9-e és FSB elvileg 333. (az a CPU host)

Szóval, OC enabled 1333, CPU host frequency 333, szorzó 9, így elvileg mennie kellene a 3GHz-nek? Ez lenne a megoldás? Ha így sem lesz jó, vagy nem engedi 6-osnál feljebb tenni?

Ha jól emlékszem, ha viszem a host frequency-t felfelé, akkor a system memory multiplert lejjebb kell vennem mert auto-n feljebb teszi a ramot 667-nél. Bár ez utóbbira lehet nem jól emlékszem, annyi variációt kipróbáltam már meg se tudom számolni.

PCI Express fequency legyen 100MHz fixen, elállítódhat FSB-vel együtt. De OC nélkül auto is jó.
Ehhez nem nyúltam. OC-hez 100, rendben.

Overvoltage baromság volt. Az akkor kell, ha túlhajtod a procit de nem kap elég tápot és adni kell még neki. Ilyet te nem akarsz, ne nyúlj hozzá, csak fűtesz vele meg tönkre is lehet tenni.
Mellékesen Core2Duo-nál úgy lehet túlhajtani, hogy az FSB-t viszed felfelé miközben a PCI-E fix 100. De mivel nem tudom milyen védelem van rossz beállítás esetére, azt is hagynám.

Nem akartam tuningolni, de már mindenre gondoltam, mondom hát ha ez a baj, illetve láttam hogy 0.8500V-1.3625V írja a voltot az intel oldala, de akkor ezek szerint az 1,200V a normális és az elég a 3GHz-hez.

Szóval vagy 2,4GHz legyen, vagy 3.0 ha összejön a 9-es szorzó 1333 enable 333 FSB.

2,4-el kibékülnék. Már most 2GHz-en is a 3GB rammal is nagyon érezhető a változás a celeron 430 + 1GB után.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#54021) mokus1


mokus1
addikt

Ha az alaplap biosában bekapcsolom a RAID-ot( 0-tükrözés) és az egyik HDD-n van tartalom a másik viszont üres, akkor egyértelmű lesz számára, hogy az üresre felmásoljon mindent?

(#54022) varmi2 válasza mokus1 (#54021) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha bekapcsolod a raidet, akkor egyértelmüen leformázza mind a két hdd-t, és utánna összefüzi raidbe. És ami ezután kerül a lemezre, abból lesz tükrözés.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54023) mokus1 válasza varmi2 (#54022) üzenetére


mokus1
addikt

Köszönöm a gyors választ.
A másik kérdés, feljött egy lehetőség, hogy IRST vagy RSTe. Melyik mód ajánlott? Illetve ha több HDD van rádugva nem egyértelmű, hol tudom kiválasztani mely HDD-ket használja RAID kötetként.
Van egy oprendszer
és a két HDD amit raidba szeretnék kötni. illetve tervezek egy 4.-et is.

(#54024) varmi2 válasza mokus1 (#54023) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sajnos ilyen mélyen nem vagyok benne a témában. Keress valami raid topikot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54025) quailstorm válasza s3toraph (#54020) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Driver részre annyit hogy GMA950 az első Vista és Win7 támogatott Intel fos. Szóval W10 felejtős. Max ha veszel bele egy 9500GT-t vagy GeF210-et.
Vista chipset jó 7-re.

Ha BIOS-ban 6-ot ír a büdös életben nem lesz belőle 9. 9 ből lesz 6.

CPU-Z és AIDA stress test is hitelesnek mondható. CPU-Z biztosan élőben mutatja a változást.

A kombókra meg akkor nem tudok mit mondani, totál káosz. Csinálhatnád, hogy akkor húzod az FSB-t RAMmal együtt amíg bírja, kérdés mennyire van értelme.

(#54026) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok!
Vettem egy új alaplapot, fatality z170 gaming k6-os.
6700k proci van benne. Feltelepítettem a windows 10-est, és azt tapasztalom, hogy amikor elindítok egy aida64-et, azonnal egy hibaüzenet fogad, hogy a számítógép problémát érzékel, ezért leáll.
Leállási kód: IRQL NOT LESS EQUAL
Hibajelenség: iaStorE.sys
Utána újra indul a gép.
A Bios default, még semmit nem állítottam. Egyszer csinált olyat is, hogy újraindításnál kiírta BOOTMGR is missing, és nem indult el a windows. Aztán újraindítottam és elindult.
Rossz a lap? Vagy mi okozhatja ezeket a hibákat?
Köszi!

(#54027) quailstorm válasza Runner_fxr (#54026) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HDSentinel indításánál is ugyanez? Valami nem jó az Inteles SATA vagy RAID driverrel.

(#54028) Runner_fxr válasza quailstorm (#54027) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

HD sentinel elindul, és nem ír hibát.

(#54029) Runner_fxr válasza quailstorm (#54027) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Asszem megvan, nem volt fent az intel rapid storage driver, feltettem, most már elindul az aida.

(#54030) quailstorm válasza Runner_fxr (#54029) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Durva, ugyanis az a sys pont a rapid storage driver. De akkor lehet nem az alaplapé volt fenn hanem windowsupdates. Én pont azt hittem az a rossz, mert Intel szokott bénázni. Főleg a management engine és a Centrino WiFi adapterekkel. Én utóbbival szívok.
Lényeg, hogy megy.

(#54031) Runner_fxr válasza quailstorm (#54030) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez a számítástechnika már csak ilyen, valami hiba mindig van. :)

(#54032) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Egy háznak (nem az egyháznak :) ) kicseréltem az alaplapját. Látok egy különbséget. A régi alaplappal a ház HDD LED-je vagy nem világított vagy világított, aszerint hogy használatban volt-e a HDD. Ez a normális működése. Az új alaplappal a LED sosem alszik ki teljesen. Vagy nagyon halványan világít vagy felvillan. Egyébként meg teljesen betölti a funkcióját. Akkor villan fel amikor a HDD használatban van.

Hagyhatom így vagy ez valami hiba amivel csinálni kell valamit? Az új alaplap MSI B150M Mortar, zsír új, bontatlan csomagolásból lett kivéve, 0 kilométeres.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#54033) nesh_019


nesh_019
senior tag

Az alaplapom[Gigabyte GA-970A-UD3P] magja hány fokot bír ki maximum?

kb 40-45 fokon van terhelés közben.

4.4GHZre van húzva az FX 8350.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#54034) fgordon válasza s3toraph (#54020) üzenetére


fgordon
senior tag

Szerintem a RAM-od nem bírja a nagyobb FSB-t. Kérdés, hogy mi a megoldás. Nyilván nem akarsz a CPU miatt mindent cserélni.
Én az alap FSB-t nem emelném.
Ha manuális beállításokat csinálsz a CPU/memóriával ilyesmi típusú környezetben, akkor általában az energiagazdálkodás nem tud megfelelően hatékonyan működni, vagy sehogy, és jóval nagyobb lesz a gép fogyasztása.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#54035) varmi2 válasza nesh_019 (#54033) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az alaplapnak nics magja. DE a 40-45 nem sok.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54036) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Egy asus m4a88t-m alaplapról váltok majd egy asrock 870 extreme 3 -ra.
A kérdésem csak annyi, hogy szükséges windows-t telepítenem az alaplap kicserélésekor?
am3-as mindkét alaplap, de a chipset az más. a asus 880-as, az asrock 870-es lesz.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#54037) csacsa007 válasza Fr@nkieWilde (#54036) üzenetére


csacsa007
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy I7-950 processzort aminek LGA 1366 foglalata van. A kérdésem hogy ez a proci belemegy e egy LGA 1156 foglalatba?

Szép napot kívánok. :)

(#54038) Fr@nkieWilde válasza csacsa007 (#54037) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ezt a kérdést nekem szántad?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#54039) csacsa007 válasza Fr@nkieWilde (#54038) üzenetére


csacsa007
csendes tag

Bocsi, nem, általánosságban, bárkinek.

Szép napot kívánok. :)

(#54040) Skeleton01 válasza csacsa007 (#54039) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Nem, egyáltalán nem kompatibilisek, a 1366-os foglalat eleve fizikailag is nagyobb.

(#54041) MrDerekas válasza Fr@nkieWilde (#54036) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ajánlott az újratelepítés, elkerülendő a random kékhalált és rendszer instabilitást.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54042) jimmy87


jimmy87
tag

Sziasztok!

Az alany egy ASrock 970 Extreme 4.
Működik szépen, teszi a dolgát.
Viazont A hozzá kapott AXTU(Asrock Extereme Tuning Utility) IES alatti résznél azt írja, hogy CPU power phase 1.
Ez mit jelent ? A tápomon csak 1db 4-pines ATX csati van a procihoz.
Ha jól tudom az alaplap 4+2 fázisos.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#54043) mokus1 válasza jimmy87 (#54042) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!

Az a probléma pedig. 8 tuset kellenne bele dugni.

Amugy a fázis az mas. A 4+2 azt jelenti hogy 4 fázist kap a cpu 2öt a ram de nincs koze a tű szamahoz.

(#54044) jimmy87 válasza mokus1 (#54043) üzenetére


jimmy87
tag

Szia!

Így már értem, köszi.

(#54045) Fr@nkieWilde válasza MrDerekas (#54041) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#54046) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

sziasztok

ha veszek egy eredetileg skylake támogató alaplapot és hozzá egy kaby lake cput akkor bios frissítés nélkül mennyire fog elindulni benne? annyira elindul hogy tudjam frissíteni a biost?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#54047) MrDerekas válasza UnSkilleD (#54046) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szinte kizárt. Régi procival frissítesz, újat berakod.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54048) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Ez lehet alaplab hiba?

(#54049) Laccoss válasza szuszinho (#54048) üzenetére


Laccoss
addikt

Szia!

Monitort, és a kábeleket is teszteld le, vram hibának túlságosan össze vissza van. Alaplap nem okoz ilyen hibát, ha csak nem alaplapi vga-ról megy a monitor, bár akkor is ram, vagy proci gond.

(#54050) szuszinho válasza Laccoss (#54049) üzenetére


szuszinho
őstag

Alaplapi porttal tökéletes minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.