Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69051) Joe.36 válasza Starchm (#69049) üzenetére


Joe.36
addikt

SSD-n van a rendszer 3 T a vincseszter de csak 2 T tudok belőle használni max.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#69052) dugo_ válasza Joe.36 (#69051) üzenetére


dugo_
veterán

GPT partíciós táblát kell létrehozni, mert az MBR felső korláta 2TB.

Starchm

Terra biztos nem, mert az a Föld. :P

[ Szerkesztve ]

(#69053) Joe.36 válasza dugo_ (#69052) üzenetére


Joe.36
addikt

Azt hogyan lehet ? Fdiskel próbáltam de azzal nem sikerült.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#69054) dugo_ válasza Joe.36 (#69053) üzenetére


dugo_
veterán

Vagy Lemezkezelőben jobb klikk a lemezen, partíció törlés, majd konvertálás GPT-re, új partíció létrehozása.

Vagy nyitsz egy Parancssort, utána
diskpart
list disk
select disk <a száma>
clean
convert gpt
create partition primary
select partition 1
active
format quick fs=ntfs
assign
exit

Ilyesmi, csak több leírt lépéssel:

(#69055) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok.
Adott egy AMD X370 Krait Gaming alaplap egy Ryzen 3700X procival. Mind a 2 először van nálam. A proci zsír új a lap megkímélt gyöngyszem. :)
Most lett összerakva, gép indít...... Semmi... Nincs BIOS csippantás, csak a ventik pörögnek szerintem maximumon. VGa nem küld jelet a monitornak.....
A lap egy régebbi procival volt legutóbb használva. Az AMD prociknak pedig kell a megfelelő BIOS, amiatt nem jut el a POST-ig szerintetek? Vagy valamit elkötöttem volna? Ilyen hiba nem rémlik nekem eddigi éveim alatt.... :U

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#69056) Beaumont válasza Merula Alba (#69055) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Tuti ujabb BIOS kell neki... Regi proci vissza, bios frissit, majd uj proci vissza.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#69057) Merula Alba válasza Beaumont (#69056) üzenetére


Merula Alba
tag

Köszönöm szépen a gyors választ. Holnap intézkedek a sorsa felől. Megnyugodtam hogy nem rozsdásodtam be teljesen... :DDD
Illetve lehet hogy mégis, mert a reset gomra nem reagál a lap, minden mást így rendben találtam. :)

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#69058) Joe.36 válasza dugo_ (#69054) üzenetére


Joe.36
addikt

Nagyon köszönöm ! :) A leírtak alapján sikerült megoldani a problémát ! :R

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#69059) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Egy gyors kérdésem lenne, hogy ne rendeljek feleslegesen: egy ASUS H97M-Plus alaplap megbirkózik egy Gen3 NVMe ssd-vel? Samsung PM981 lenne a kiszemelt 1 Tb méretben, ami elvileg a 870 EVO OEM változata.
Előre is köszi a választ!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#69060) dugo_ válasza morfondőr (#69059) üzenetére


dugo_
veterán

Kompatibilis vele, de azon a lapon csak 10Gbps sebességű M.2 csati van, ami 1200MB/s. Emiatt nem fogja kifutni magát, ha nem jóárasítva veszed, akkor felesleges 3000MB/s feletti modellekért kifizetni a felárat.

(#69061) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire alaplapos kerdes, de par napja raktam ossze egy Giga Z390 UD alaplapos gepet egy haveromnak es minden oke, de most hivott hogy valami gond van az USB-vel. Barmelyik portba ha pen drive-ot csatlakoztat, akkor nem ismeri fel az eszkozt a gep, illetve az eszkozkezeloben mutatja, de ott le van tiltva. Az illesztoprogram frissiteset onnan nem engedi a rendszer. Ha mas eszkozt dug be a portokba, pl billentyuzet, vagy kulso hangkari azok mukodnek. Mi lehet a problema illetve a megoldas? :F

Koszi! :R

(#69062) morfondőr válasza dugo_ (#69060) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszi a választ! Jóárasítva vannak aprón, de gari nélkül és még mindig drágábban, mint a sata társai. Még az felmerült, hogy a pcie sávszélességet nem osztja meg? Nálam csak az 1-es csatlakozó játszik, amiben a VGA ül.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#69063) dugo_ válasza morfondőr (#69062) üzenetére


dugo_
veterán

A H97-es chipset 8 PCIe sávján osztozik az M.2 foglalat és a SATA portok. A PCIe bővítőhelyek pedig a processzorba futnak közvetlenül, aminek 16 sávja van. Független a kettő egymástól.

(#69064) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy ha áramszünet vagy csak a tápot lekapcsolom és be, akkor a billentyűzet világítása bekapcsol. Ezt mi okozhatja, BIOS-ban lehet valamit állítani?

Alaplap: MSI B450 Tomahawk Max 3.10-es BIOS
Táp: Seasonic Focus Plus 550W Gold
Billentyűzet: CM MastersKeys Lite

Előző 9 éves Intel konfigom is csinálta ezzel a táppal.

(#69065) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

Üdv!
A kérdésem az lenne (esetleg ha nem ide akkor kérlek irányítsatok át az adott topikba) adott egy MSI B450M Bazooka alaplap ami szépen szinkronizálja a színt a ventivel, viszont nemrég vettem egy ASUS GTX 1660 Supert amivel nem akarja szinkronizálni a színt. Van erre valamilyen megfelelő program?

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#69066) oroviczg


oroviczg
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, higy adott egy Asus Maximus Hero XI alaplap! Kikapcsolt állapotban a rog logó és az rgb csíkok amik vannak rajta pirosan villognak! Bekapcsolaskor nincs semmi gond vele minden rendben van, de ha kikapcsolom akkor villog! Előtte nem volt ilyen baja, csak simán váltotta a színeket kikapcsolás után! Lenne valakinek ötlete? Én nem találtam semmit erről!

[ Szerkesztve ]

(#69067) SpG


SpG
csendes tag

Sziasztok!
(Ha nem a megfelelő helyen járnék lökjetek tovább.) Apósom időnként használ egy ősöreg masinát, sűrű szentségelések közepette. Nehezen indul a masina (még XP van rajta, az idő ~10 perc körüli) és a júzer sem éppen tanulékony (80 éves). A felhasználás módja böngészés és levelezés - gondolom némi Youtube is.
Mivel kb. 100 km van közöttünk az év végén megtolnám a rendszert egy 240-es Kingston A400-as SSD-vel, egyben oprendszert váltanék win8.1-re. A konfigot illetően csak az emlékeimre, meg a beüzemeléskor készült AIDA reportra tudok támaszkodni.
Eszerint:
CPU DualCore Intel Pentium G620, 2600 MHz
MB Gigabyte GA-H61M-D2-B3
sajnos a memória típusa nincs meg... úgy rémlik egy 2GB-os modul ketyeg benne.
Azt látom hogy a lap csak 3GB/s-os, de szerintem így is sokszoros lenne a gyorsulás a HDD-s (WDC WD2500AAKX) konfighoz képest.
Remélhető, hogy ettől átmenetileg megoldódik a problémája?

SpG

(#69068) Starchm válasza SpG (#69067) üzenetére


Starchm
őstag

Hát mindenképpen javulni fog a boot idő, illetve talán érzésre a programok is jobban fognak menni, de azért én még odacsapni még legalább 2gb ramot, főleg mivel a chrome szereti megenni a ramot nagyon.

(#69064) metrion

Advanced \ Power Management Setup \ ErP Ready-t próbáld átállítani.

(#69065) gyarmatinic

Szerintem az asus nem tudja az msi fény cuccát, ezáltal nem fognak menni.

[ Szerkesztve ]

(#69069) Doky586 válasza SpG (#69067) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2GB RAM-hoz én még x32 OS-t tennék.

(#69070) metrion válasza Starchm (#69068) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

Köszönöm, működik, de először bekapcsol majd utána kapcsolja ki kb 2 mp.
Én a Restore after AC Power Loss: Power Offra tippeltem, de ez alap beállítás és ugye nem volt jó.

(#69071) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Arra van ötletetek, hogy ha alvó módba teszem a gépet a memória LED-jei világítanak, minden más kikapcsol, leáll.
Mystic Light 3 fent van és G.Skill vezérlője is.

Alaplap: MSI B450 Tomahawk Max
RAM: G.Skill Trident Z RGB

(#69072) metrion válasza metrion (#69071) üzenetére


metrion
aktív tag

Tomahawk Maxnál valahol kilehet kapcsolni az alaplapi LED-eket? BIOS-ban semmi nincs ezzel kapcsolatban. :W

(#69073) alPi86


alPi86
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy új alaplapot (Asus Prime Z390-P), procit (i7 9700K), hűtőt (Alpenföhn Brocken ECO Advanced) és ramot (16 GB Corsair Vengeance). Ház, ventik, táp stb. maradtak. Szépen össze is szereltem, bekapcsolom, elindul, alaplap világít, VGA világít, ventik elindulnak, majdnem olyan, mintha minden rendben lenne. Csak nem jön ki jel a VGA-ból. Arra gondoltam, hogy majd BIOS-ban kell állítani valamit, monitor kábel kihúz, átdug az alaplapi kivezetésbe, majd integrált VGA-ról beállítok mindent, de ott sincs jel. És itt kb. el is akadtam, mert kép nélkül nehéz tovább menni. Ami talán még fontos lehet:

- Minden power és egyéb csatlakozást ellenőriztem az alaplapon, kihúztam, visszadugtam, rendben lévőnek tűnik.
- Indulásnál nem sípol, ezért nem gyanakszom arra, hogy a CPU vagy a RAM rosszul lenne benne (ramot kb lehetetlen rosszul betenni amúgy is, de a CPU-nál is nagyon figyeltem).
- Nem tudom lényeges-e vagy ez csak azért van, mert még semeddig se jutott el a bootolásban, de se a billentyűzet, se az egér nem világít, amikor elindul a gép.
- Azt is megpróbáltam, hogy a VGA-t teljesen kivettem, hátha úgy életre kell az integrált, de így is ugyanaz lett az eredmény.

Esetleg van valami ötletetek? Persze mindig benne van a hibás alkatrész, de most valamiért úgy érzem, ez valami banális dolog lesz, aminek :W lesz a vége. Legalábbis remélem.

Előre is köszi a segítséget.

alPi

(#69074) varmi2 válasza alPi86 (#69073) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vedd ki a cpu-t, és nézd meg, hogy nem sérültek-e az érintkezők alatta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69075) alPi86 válasza varmi2 (#69074) üzenetére


alPi86
csendes tag

Nem látom sérültnek, minden rendben lévőnek tűnik.

(#69076) dugo_ válasza alPi86 (#69075) üzenetére


dugo_
veterán

Az R0 stepping-es CPU-khoz friss bios kell, ha ilyet fogtál ki, akkor frissíteni szükséges, amihez előbb egy régebbi, első/korábbi bios által is ismert proci kell.

[ Szerkesztve ]

(#69077) alPi86 válasza dugo_ (#69076) üzenetére


alPi86
csendes tag

Erről azt olvastam, hogy ilyen esetben is a BIOS-ig (UEFI-ig) el kellene jutnom. Nálam sajnos oda se jutok el, hogy valami megjelenjen a monitoromon. :(

(#69078) varmi2 válasza alPi86 (#69077) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha a bios nem támogatja a cpu-t, akkor nem lesz semmi, kép sem a kijelzőn.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69079) dugo_ válasza alPi86 (#69077) üzenetére


dugo_
veterán

Rosszul olvastad, pont ezek a tünetei.

(#69080) alPi86 válasza dugo_ (#69079) üzenetére


alPi86
csendes tag

Értem. Ez esetben ha jól sejtem, csak egy másik processzor kellene (a régi nem LGA1151), hogy le tudjak futtatni egy BIOS frissítést. :C Mi sem egyszerűbb...

(#69081) Starchm válasza alPi86 (#69080) üzenetére


Starchm
őstag

1151v2-es proci kell neked, ajánlom vmi celeront venni és visszavinni 14 naposba(inkább a második) vagy vmi boltban bios frissitést kérni.

[ Szerkesztve ]

(#69082) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy ha az Erp nincs bekapcsolva és kapok egy áramszünetet akkor a billentyűzet világít, viszont ha az ErP be van kapcsolva akkor a gép kikapcsolása után az egér világít? :F :W

Alaplap: MSI B450 Tomahawk Max

(#69083) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Az van, hogy a szamitogepem olyan 10 masodpercenkent ujraindul, es kozben azt mutatja az alaplap a kis kijelzojen, hogy 50. Kep a monitoron nincs. Kivettem a video kartyat, es probaltam a RAM-okat is cserelgetni, meg probaltam masik tappal is. Detto ugyan az a hiba van. Szerintetek mivel lenne erdemes probalkozni? Vegyek masik alaplapot?
A konfig:
- ASRock Z77 Extreme4
- Intel Core i7-3770K + Gammaxx 200T
- Corsair Vengeance 16GB (4x4GB) 1866MHz
- Vapor-X HD 7970 11197-05
- 2.5" SSD, (valami Samsung), meg egy 2TB WD green menne bele
- BitFenix Formula Gold 550w
Elore is koszonom a segitseget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69084) varmi2 válasza tvamos (#69083) üzenetére


varmi2
nagyúr

A leírás alapján az 50 a memória hibára utal. Vedd ki a cpu-t, és rakd vissza.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69085) magyarmark válasza MrDerekas (#68898) üzenetére


magyarmark
csendes tag

Garancia elvileg 3 év, de mivel a bios frissítést nem megfelelően csináltam, nem vállalnak rá felelősséget nem? De lehet kikeresem a papírját, hátha.

Egyébként bevittem egy szervízbe, végre 2 hét alatt eljutottak odáig, hogy nem jó a bios chip... ezalatt rendelhettem volna magamnak, és leforrasztom amatőrként... na mindegy, köszi a választ. :W

(#69086) MrDerekas válasza magyarmark (#69085) üzenetére


MrDerekas
addikt

A garizást egy hónappal szoktam kalkulálni alapból :D
A felelősségről: Azt mégis ki és honnét tudná, hogy te frissítettél és történt valami? Bios chip ha hibás a szerviz szerint, az nem user error. A hibás bios már inkább az lenne. Szóval határozottan zárkózz el, ha mégis rád mutogatnának.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69087) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Egy MSI b450m mortar max lapon elfér egy silverstone heligon he02 cpu hűtő? Nem túl magas a vrm hűtőbordája?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#69088) abdulka1 válasza zolee0307 (#69087) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Kicsi az esélye, hogy jár erre olyan emberke aki együtt használja pont ezt a két cuccot, de a kép alapján, magadnak meg tudod mérni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#69089) zolee0307 válasza abdulka1 (#69088) üzenetére


zolee0307
őstag

A képet már én is bújtam, csak mivel a lapot nem vettem meg, nem tudom lemérni, a neten meg nem találok semmit a lap méreteiről.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#69090) MrDerekas válasza zolee0307 (#69089) üzenetére


MrDerekas
addikt

42mm magas vrm-et én még nem láttam. Ergo el kell férnie. Viszont a hűtős topikban képben vannak a srácok. ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69091) zolee0307 válasza MrDerekas (#69090) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi! Érdeklődtem ott is. A képek alapján nagynak tűnik, olyan mintha magasabb lenne a hátsó portoknál.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#69092) tvamos válasza varmi2 (#69084) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi a tippet! Probalok holnap vasarolni hovezeto pasztat, es megprobalom. (Sajnos nem talaltam itthon csak olyan feher fajtat...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69093) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Ha az alaplapi chipseten van egy gyári védőmatrica és rajta hagyom, az számít valamit? (MSI B450 Tomahawk Max)

(#69094) MrDerekas válasza metrion (#69093) üzenetére


MrDerekas
addikt

Garanciáztatáskor, nagyon is sokat.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69095) varmi2 válasza metrion (#69093) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen matrica? Mutasd meg. Lehet le kell venni a hűtés miatt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69096) XuChi válasza metrion (#69093) üzenetére


XuChi
addikt

Műanyag áttetsző fólia, vagy garancia matrica ?

[ Szerkesztve ]

(#69097) metrion válasza XuChi (#69096) üzenetére


metrion
aktív tag

Átlátszó, ami a chipseten van.

(#69098) XuChi válasza metrion (#69097) üzenetére


XuChi
addikt

Azt nyugodtan leszedheted, bár megvallom, én a saját lapomon. Nem szedtem le :)

[ Szerkesztve ]

(#69099) Tivi103


Tivi103
tag

Sziasztok!

Van egy pár éves Asus Strix Tactic Pro világítós billentyűzetem, és az útóbbi időben, vagy mióta új az új masinával használom az alábbi problémákat produkálja a világításával. ( rövid videó)

Azt figyeltem meg hogy leginkább játék közben jön elő, és amíg kilépek és nem hagyom magára a billentyűzet valamennyi időre addig nem nagyon akar elmúlni.

A driver a legfrissebb Asus oldalról leszedett 1.08.11_V48 verzió. (azonban már próbáltam régebbiekkel is,de ugyanez volt)

Lehetséges hogy az új alaplapom nem kompatibilis/ szereti ezt a billentyűt? Próbáltam több porttal is és mindegyiknél előjött ez a hiba.

Letiltottam a beálltásokban az USB szelektív felfüggesztés beállítását is,hátha (az eszközkezelőben is mindenhonnan kivettem a pipát a "ezt az eszközt a rendszer kikapcsolhatja,hogy energiát takarítson meg" opciót . De nem segített.

Mivel tudnék még probálkozni/ esetleg valakinek volt már ilyen jellegű vagy hasonló problémája?

Válaszokat köszönöm,
Kellemes Ünnepeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#69100) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Ti hogyan szoktátok portalanítani az alaplapot és a csatlakozóit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.