Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Van egy nagyon láma kérdésem.
A régi gépemben ASRock Z97M Pro4 alaplap van és szerintem a fast boot be van kapcsolva a bisoba.
Nem tudok bejutni a biosba. Indul a gép egyből a win jön be. Ara gondoltam lehúzom az SSD kábelét így nincs op rendszer talán így nem hiába nyomon a delt-t.

(#69452) Doky586 válasza Khaosz55 (#69451) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha uefi-ben van telepítve a win10 akkor a shift+újraindítás menüből is kiválasztható hogy restart után automatikusan belépjen a bios(uefi)ba..

Legacy/mbr telepítésnél persze ez nem fog menni..

[ Szerkesztve ]

(#69453) MrDerekas válasza Khaosz55 (#69451) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bontás nélkül is megoldhatod a Restart UEFI Asrock alkalmazással, vagy pedig a Shift billentyűt lenyomva tartod és úgy kattintasz a winben az Újraindításra. Ebben az esetben egy speciális indítási felületet kapsz újraindulás után, ahol például a lap vezérlésébe (biosba) is be tudsz lépni.

(#69452) Doky586 Ez egy ilyen hét. Picivel mindig lemaradok :R

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69454) Khaosz55 válasza MrDerekas (#69453) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ha lenyomva tartom a shiftet akkor előjöttek a lehetőségek de nem tudom pontosan mit kell választani. Javítás, helyreállítás vagy parancssor vagy melyiket ?

(#69455) Doky586 válasza Khaosz55 (#69454) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha uefi-ben van telepítve a win10 akkor a shift+újraindítás menüből:
- Hibajavítás
- Speciális
- Az UEFI vezérlőprogram beállításai
- Újraindítás

(#69456) Khaosz55 válasza Doky586 (#69455) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem nem uefi bam van telepítve mer ilyen opciót nem látok. Nem is tudom mi az. Egy Sata3 SSD-re van rakva.

(#69457) dafuq123


dafuq123
csendes tag

Hali!Kis segítséget szeretnék kérni.Van egy ASUS Prime x370-A lapom és ebbe van 2x4 GB Kingston HyperX Predator 3000MHz ram.A gép konkrétan azt csinalja hogy random kékhalálok ,random ujraindulások és random nem indul el hanem bootloopol(Elindul ,feketekepernyo, ujraindul, es ez ismetlodik).Nos általaban a bootloopot azzal megszuntetem ha egyik ramot kiveszem meg visszarakom.Szoval a Ramra gyanakodtam viszont memtestet futtattam kb 12órát és semmi hibat nem adott.Szoval valami ötlet valakinek van mi lehet a gond?Koszi elore is

(#69458) MrDerekas válasza Khaosz55 (#69456) üzenetére


MrDerekas
addikt

Letöltöd - telepíted, értelemszerűen bepipálod, újraindítod ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69459) MrDerekas válasza dafuq123 (#69457) üzenetére


MrDerekas
addikt

memtest86 progival tesztelted a ramokat? Ha nem, akkor ezzel kellene, mert a többi kb fabatkát sem ér.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69460) dafuq123 válasza MrDerekas (#69459) üzenetére


dafuq123
csendes tag

Aha.memtest86

(#69461) MrDerekas válasza dafuq123 (#69460) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor ezt mégegyszer és a modulokat egyesével teszteld, legalább négy passig. Viszont felmerült bennem, hogy vga is van a gépben? Az is szórakozhat veled, illetve a cpu megigazítása (kiszed-visszarak) is eredményre vezethet, ha a hibajelenség hátterében a processzor hibás érintkezése van, a memvezérlő területen. Mondjuk ha kiszeded a procit, akkor a felületét nagyon nézd meg, nincs-e szennyeződés rajta és hogy alatta a pinek rendesen sorban állnak. (Nincs-e hajlott, törött, nem-e hiányzik valamelyik)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69462) dafuq123 válasza MrDerekas (#69461) üzenetére


dafuq123
csendes tag

Megnezem.Viszont huto nemreg volt cserelve rajta akkor rendesen kiszedtem proci megtisztitottam stb foglalatot is atneztem.Es ugy raktam ossze.De mar ez elott is csinalta...Lehetseges hogy a lappal van valami gebasz?VGA egy 1050ti a proci meg egy ryzen 5 1600.De azokkal szerintem fix nincs baj.Mert az elozo vgaval is csinalta ,a proci pedig egy masik konfigbol kerult at es a masik konfigban nem volt vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#69463) Attila2019


Attila2019
tag

Asus rog strix b450 e gaming lapon hogy lehet kikapcsolni a led világítás?

Amikor leállítom a gépet a led nem kapcsol ki. Állítottam a biosban h ha "alvó állapotban van v hibernalva van ne égjen a led" de semmi változás

(#69464) MrDerekas válasza dafuq123 (#69462) üzenetére


MrDerekas
addikt

:W Nem is néztem, hogy amd géped van. Bocs! Ebben az esetben, lehet a memória órajelével és a feszültséggel kell kicsit piszmogni. Ryzen topikban konkrétabban is rávilágíthatnak. Akár az itteni indító hozzászólásod is linkelheted oda.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69465) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!

Sajnos belefutottam aprón annak idején egy olyan félkonfigba (Asus Z97-P, Intel i5-4670k), amiről később kiderült, hogy túlhúzták a memóriát, és emiatt kiégett a B channel. Pár hónappal később vettem csak bele dual channel memóriát, aztán akkor estem pofára. A gép egyébként single channel működik kb. 2-3 éve, nem volt igazán időm foglalkozni a kérdéssel. Eredetileg játszani akartam rajta, de munkára és böngészésre használom szinte kizárólag. Mostanában kicsit instabil lett, 2-3 havonta bedob egy kék halált, és féltem az adataimat meg a többi hardvert is.

Annyi a kérdésem, hogy ilyen túlhúzásoknál a processzor memória vezérlője sérül, vagy van e rá lehetőség, hogy valami az alaplapban ment tönkre? Azon agyalok, hogy veszek hozzá használtan valami olcsó processzort és/vagy alaplapot max egy tizesből, és megpróbálom kitesztelni, hogy mivel van a gond. Boldog lennék, ha csak az alaplap szállt el, és a processzorral nincs baj, mert árban hatalmas a különbség a kettő között. Egyesek szerint erre nagy az esély, mások szerint meg roppant kicsi. Van bárkinek itt tapasztalata a témában? Vagy szerintetek több értelme lenne így egy az egyben eladni hibásként, aztán venni valami olcsóbbat?

Buliban hasznos! =]

(#69466) MrDerekas válasza inf3rno (#69465) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én olyan tesztelgetésbe nem mennék bele, ahol venni kell hozzá alkatrészeket. Pénzkidobás. Más ha van a polcaimon, fiókokban csere darab, mert akkor csak a hobbi időm "pazarlom". Lehet, hogy maga a slot a rossz, de lehet a lap hibája és a processzoré is. A túlhúzás egyébként is lutri sokszor, ráadásul a helyzetedben se cserealkatrész, se műszerezettség az alapos hibafeltáráshoz. Ha van ismerősöd, aki tele van bontott alkatrészekkel és szeret piszmogni velük, akkor add neki, hogy kísérletezze ki a nyűgjét. Ha költened kellene rá, inkább engedd el. Esetleg memtest86-ot futtass, modulonként, hátha mégis ram modul hiba miatt kékhalálozik.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69467) kisza25 válasza dafuq123 (#69457) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mi a proci mellette, mert a 3Ghz a ryzen 1xxx és 2xxx esetén már tuning, 1xxx esetén 2666Mhz és 2xxx esetén 2933Mhz amit tud felette OC
A ryzen 3xxx nél van 3200Mhz
Ez nem azt jelenti, hogy nem mehet 3Ghz-en, de a RAM hiába tudja, a mem vezérlő a CPU-ban van
Amúgy XMP profillal állítottad be?
Mert lehet a RAM feszt manuálisan kell hozzá állítani, nekem is kékhalálozott az XMP-vel aztán ránéztem és autón 1,2V feszt adott az 1,35V helyett
Még nem szereti a ryzen a páratlan időzítése két pl. 15,17, a 16- őt kedveli :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69468) dafuq123 válasza kisza25 (#69467) üzenetére


dafuq123
csendes tag

Hali.Irtam Ryzen 1600.A RAM jelenleg XMP profillal megy mivel nemreg frissitettem a biost es lusta voltam manualisan beallitani.Elotte manualisan allitottam es akkor se volt jo.Viszont cl15.

(#69469) kisza25 válasza dafuq123 (#69468) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A dima 1600 vezérlője 2666Mhz-ig normál, az felett oc, próbáld meg cl16-al

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69470) Piftuka válasza MrDerekas (#69466) üzenetére


Piftuka
veterán

"A túlhúzás egyébként is lutri sokszor"

Mi számít - negatív értelemben vett - "túlhúzásnak" a gyakorlatban?

"Aquila non captat muscas."

(#69471) inf3rno válasza MrDerekas (#69466) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A RAM jó, kb ezerszer toltam már rá memtest-et, a régire is meg az újra is. A régi, amivel kaptam, abból az egyik single channel a másik dual channel volt, gondolom a dual párja égett el a B channellel együtt, úgyhogy kb. 100%, hogy ez a baja, nem nagyon van mit feltárni. Teszteléshez venni azért van értelme, mert a CPU olyan 30-50k között van, ha nem hibás, az alaplap meg talán 15k lehet, nem néztem most utána. Ha kiderül, hogy jó a CPU, akkor nem fogom az egészet eladni mondjuk 25-ért mindenestül, hanem veszek egy normális alaplapot a mostani meg megy elektromos hulladéknak. Olyan nagyot nem bukok rajta akkor sem, ha veszek hozzá teszteléshez dolgokat, mert talán el tudom adni őket újra valamivel olcsóbban. CPU-t már egy ezresért lehet kapni, alaplapot olyan 6 pénzért, plusz a szállítás. Ismerősöm nincs, aki hajlandó lenne foglalkozni vele, még olyan sem, aki kölcsönad alaplapot vagy CPU-t, úgyhogy az a része bukó, már próbáltam. Inkább az esélyek érdekelnek, hogy milyen gyakran megy tönkre ilyenkor a CPU és/vagy az alaplap, mert ha biztosan a CPU-val van a gond, akkor nem cseszem el az időmet tesztelésre feleslegesen.

Kösz a segítséget, döntöttem közben, veszek hozzá alkatrészeket, aztán van itthon hűtő, táp és memória is, úgyhogy csinálok egy netezős félkonfigot belőle, és úgy adom el majd újra. Csak arra kell figyelni, hogy legyen IGP a processzorban, és minden sínen lesz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69472) jokeph válasza Piftuka (#69470) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem is a túlhúzás a veszélyes, hanem a megvalósítása és annak részletei.
pl. belépőszintű alaplapban a legcombosabb CPU tuningolása (gyenge, hűtetlen VRM-el), mindezt megspékelve egy nem/rosszul szellőző házban és megfejelve egy kétes minőségű táppal. :D
Lehetne írni konkrétumokat is, de ebben kb. majd minden benne van, még hozzátehetjük az user errort mint olyat, kiemelten az alul méretezett CPU hűtéssel és helytelen felrakással. ;]

(#69471) inf3rno: Kitartás. Kíváncsi vagyok, mi lesz belőle. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69473) MrDerekas válasza inf3rno (#69471) üzenetére


MrDerekas
addikt

Értem. Ha "esélylatolgatni" kell, akkor előkelőbb helyen van a lap (ram slot elektronikai) hibája, mint a cpu memvezérlő hibája. De ezt mondjuk tényleg egy alap cpu-val is ki tudod zárni, vagy épp megerősíteni. Ez megvan kispénzből. Ha meg van esélyed a kis bukóra, teljesen igazad van, hogy nem engeded el ;) Nekem eszembe sem jutna, mert szinte sosem üzletelek használt alkatrészekkel, max amiket beépítek javítások során, azt felszámolom, de venni sem veszek ilyesmit.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69474) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Giga B450 S2H lap,athlon 200ge proci,csak 1 memóriát lát,4 gigát ismer fel ,de 2x4 van.Mmit nézzek meg?
Ráadásul gyorsan kellene,valaki?

(#69475) jokeph válasza konci79 (#69474) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Egyszerre lát a 2-ből egy modult ?
Hogyan vannak behelyezve ?
Ha egyesével próbálod, mind a 2 modul megvan ?

(#69476) konci79: egyesével mindenképpen nézd meg, mindkét slotban is. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69476) konci79 válasza jokeph (#69475) üzenetére


konci79
őstag

Hwinfo is 1-et lát,most nézem meg hogy megy e eggyel

(#69477) konci79 válasza konci79 (#69476) üzenetére


konci79
őstag

B+.. Nem pattant be az egyik oldala,már jó...

(#69478) jokeph válasza konci79 (#69477) üzenetére


jokeph
nagyúr

Problem Solved. :D :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69479) Faterkam válasza Faterkam (#69413) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszi mindenkinek! Elemet kicseréltem, öröm és boldogság! :D

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#69480) kacsento1 válasza #65675776 (#1) üzenetére


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Most rakom össze az új gépemet. Vettem egy Asrock b450m pro4f lapot, amit egy Zalman s2 házba tettem be. A házhoz gyárilag volt egy ventilátor, amit rákötöttem az alaplap 4 tűs csatlakozójára. Vettem mellé 2db ARCTIC F12 PWM Rev.2 120mm ventilátort, viszont az alaplapon csak 1db 3 tűs csatlakozó van. Sajnos rendelés után olvastam, hogy létezik ebből az Arctic ventilátorból olyan, amit sorba lehet kötni, de az enyém sajnos nem olyan. Létezik valami megoldás arra, hogy be tudjam kötni a 2 ventit egy csatlakozóra, vagy esetleg elkerülte valami a figyelmemet az alaplapnál?
Előre is köszönöm. :R

(#69481) varmi2 válasza kacsento1 (#69480) üzenetére


varmi2
nagyúr

PErsze, hogy vam. 4pin elosztó kábel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69482) kacsento1 válasza varmi2 (#69481) üzenetére


kacsento1
senior tag

:R

(#69483) nismoka


nismoka
addikt

Chipset driver-t honnan érdemes szedni, az AMD oldaláról vagy az alaplap gyártótól? (ASUS ROG X470F)

[ Szerkesztve ]

(#69484) varmi2 válasza nismoka (#69483) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amd oldaláról.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69485) Qwen


Qwen
tag

Sziasztok.
Nem tudja valaki, hogy egy asus prime z370-p alaplapon hogy lehet működésre bírni a front panelen az audio csatalakozókat?
A mikrofon nem érdekes, csak egy fülhallgatót szeretnék használni.

(#69486) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

Sziasztok! Kérdésem a következő a1b1 nem add képet a gép!
Asus z270a i7 6700k és ripjaws ddr4 2x8gb rám c15 :F

(#69487) abdulka1 válasza kacsento1 (#69480) üzenetére


abdulka1
őstag

A házhoz kapott ventilátort, gondolom tervezed átdugni a 3 pines aljzatra, mert az Arctic ventiket csak arról a 4 pinesről lehet szabályozni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#69488) jokeph válasza kiszpista900 (#69486) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
És A2-B2 be helyezve ?
illetve 1 modullal végigrakva az összes slotot ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69489) kiszpista900 válasza jokeph (#69488) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Vegigrakva se jó egyesével ! A1 a2 nem jó .. rosszul írtam B1 B2 az jó csak úgy lassú :( mem narancssárgan villog :F áa- ban

(#69490) FlashLed


FlashLed
senior tag

Sziasztok!

Z390 -es lap (Socket 1151 v2-v3) ha sérült a proci foglalat, lehet javítani? Ha igen csak komplett foglalat cserével?

The Mechanic

(#69491) Viktor77 válasza FlashLed (#69490) üzenetére


Viktor77
titán

Vannak aprón akik foglalkoznak ilyesmivel.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69492) FlashLed válasza Viktor77 (#69491) üzenetére


FlashLed
senior tag

Esetleg tudsz konkrétan? Megbízható a javítás? És mennyire drága?

The Mechanic

(#69493) kacsento1 válasza abdulka1 (#69487) üzenetére


kacsento1
senior tag

Igen elvileg összekevertem. Nem is lehet felcsrélni a csatlakozás miatt.

(#69494) Viktor77 válasza FlashLed (#69492) üzenetére


Viktor77
titán

Őt szokták ajánlani.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69495) FlashLed válasza Viktor77 (#69494) üzenetére


FlashLed
senior tag

Köszönöm, utána kérdezek.

The Mechanic

(#69496) abdulka1 válasza kacsento1 (#69493) üzenetére


abdulka1
őstag

Felcserélni fel lehet, csak vezérlés szempontjából nem mindegy. A 4 pines aljzat (ha hibrid), tud 3 pines ventilátort szabályozni, de a 3 pines aljzaton használt DC vezérlés, nem túl egészséges a 4 pines PWM ventilátoroknak.(van kivétel)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#69497) Giii


Giii
senior tag

Helló!
Vettem egy Asus TUF x570 GAMING PLUS. A nagy tesztelőknél vettem észre, hogy a HWinfo nem jelez ennél a lapnál vrm hőmérsékletet. Prime P_nél is van pedig az alatta van. Tudom a tesztek azt mutatják az egyik legjobb vrm-el ellátott lapok. Engem kicsit zavar. ;) Ma összerakom azt max nem veszek róla tudomást.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#69498) Starchm válasza Giii (#69497) üzenetére


Starchm
őstag

Mi a kérdés?

(#69499) MrDerekas válasza Starchm (#69498) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nincs kérdés. Vett egy ilyen lapot, oszt na :D Majd akkor lesz, ha valami nem kóser :K

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69500) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Üdv,

Összeraktam egy új gépet, ami szépen indult is,Win 10 fel is ment rá, Biost frissitettem is.
Gigabyte B365M DS3H lap van benne.
A problémám az lenne hogy leállitás után billentyű nyomásra újra bekapcsol a gép.
Még nem találkoztam eddig ilyen problémával. Ez valami BIOS beállításbeli probléma vagy a Windows szórakozik velem? Ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.