Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) Czmorek válasza choco01 (#70849) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Nem lehet, hogy van egy eltávolítandó védőfólia rajta és az kezd felválni?

(#70852) lada22


lada22
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy egy hete hozzám került PC az alábbi konfigurációval:
Alaplap: ASUS B85M-E
Processzor: i7-4770
Vga: MSI Rx 570 8gb
Táp: FSP HEXA+ 500w

Az alábbi hibajelenség kapcsán kérnék segítséget:
- A PC bekapcsolt állapotban tökéletesen működik. A problémák a sleep-elést és kikapcsolást követően jönnek elő.
- A PC sleep-elésekor kb. 10-15 percig még felébreszthető, utána megszűnik a gépházon a visszajelző LED-ek villogása (ami a sleep-ben tartózkodást jelzik). Ezt követően a PC-t nem lehet bekapcsolni kb. 2,5-3 órán keresztül, akármit csinálok vele. (230 kihúz-visszadug, kihúzott tápcsatlakozó mellett 1 percig nyomva tartott POWER gomb, vinyó, SSD átmeneti kikötése.) El kell telnie az említett 3 órának és utána gombnyomásra indítható, akkor is ha nem nyúlok a gépházba és a tápot sem húzom ki 230-ból. A számítógép kikapcsolásakor ugyanez: 10 percig még be lehet kapcsolni, utána már nem, csak a 3 óra letelte után.
- Az említett időszak alatt, amíg a PC nem kapcsol be, az alaplapon a standby zöld LED végig világít.
- Amíg a PC nem kapcsol be, a POWER gomb nyomkodásra a ventik nem mozdulnak, a táp ventije sem. (Mintha meg sem nyomtam volna a POWER gombot.)
- A 3 óra letelte utáni visszakapcsoláskor a BIOS-ban és a Windowsban is az óra késik. Kb. a kikapcsolás utáni időpont+15 percet mutat. Tehát a késés kb 2,5-3 óra. Nagyjából az az időszak amíg a PC-t nem lehetett bekapcsolni.

BIOS update a legújabbra, illetve elem ki/be megvolt, nem segített.

Ma reggel megejtettem egy elemcserét, hátha az segít az órakésésen. Most épp a 3 óra leteltét várom, hogy be tudjam kapcsolni.
A kérdésem: valaki találkozott már hasonló problémával? Táp vagy alaplap gond lehet?

Köszi előre is!

(#70853) choco01 válasza Doky586 (#70850) üzenetére


choco01
addikt

Jó, csak a ventit felül teljesen kitakarja, így kb. a 20%-a látszik csak a ventinek, de lehet nem gond, nem tudom, majd kiderül hosszútávon. :R

Czmorek:

Így üvegen át nem fóliának tűnik, de majd szétszedem és megnézem! :K

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#70854) --HARDCORE-- válasza choco01 (#70853) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Kép alapján is megmondom, az tuti hogy a fólia.
Meg azt is hogy az X570 minden más aktuális chipsetnél hamarabb le fog dögleni vélhetően.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#70855) choco01 válasza --HARDCORE-- (#70854) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm, szétszedem este. :R

Miből gondolod hogy gond van az x570-nel?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#70856) --HARDCORE-- válasza choco01 (#70855) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Nekem ilyen Z68 B75 chipeken nem is kezdett el még semennyire se lejönni a fólia. Pedig nem 4 naposak.. :DDD
Meg úgy általánosságban azok a chipek halnak le amik forróbbak/ és vagy többször jobban melegszenek fel és hűlnek le. De ettől még pár évet kibírhat persze. Én 2-3-ra tippelek.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#70857) jokeph válasza --HARDCORE-- (#70856) üzenetére


jokeph
nagyúr

Főleg ha rajta marad a fólia. :D
X58 köszöni jól van még. :P Pedig ez aztán tényleg tud fűteni, de piszkosul.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70858) --HARDCORE-- válasza jokeph (#70857) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Mondjuk az tényleg bírja. Csak az intel chipset. :DDD AMD-nél meg ami melegedett.... hát, végülis az Fx-ek is mennek még... :D
Melegszik, és nincs elég hűtése. legyen ez a helytálló megfogalmazás, amire gondoltam. :R

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#70859) jokeph válasza --HARDCORE-- (#70858) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az X570-ről nekem kapásból az X79 jutott eszembe... és azon lófütty a borda is. :U A mókuskerék kb. ugyanaz. Meg a jó öreg nForce4... na azok aztán hullottak mint az őszi légy. :( Még jó hűtés mellett is, tuningolni se kellett nagyon hozzá...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70860) --HARDCORE-- válasza jokeph (#70859) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Nem tudom, csak látom, hallom, olvasom hogy melegedősek. Azért mainstream (nem HEDT) gépeknél megint ilyen melegedősre váltani, hát nem tudom. Nem valami bizalom gerjesztő.
Főleg az nForce4 után. Aztán persze ki tudja. Azok is ventisek voltak, kis bordával.
Nem egy P5E3 Deluxe / Premium szerű hőcső rengeteggel ellátott csodák.
Szerintem venti helyett több fém kellene az x570ekre. De még nincs itt a lehalásuk ideje egy darabig, szóval nem tudhatom. Mindenesetre megnézném melyik lap bírja tovább a kicsi borda+ venti, vagy a hőcsöves nagy dög, házhűtéssel persze. Na mindegy is. :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#70861) MrDerekas válasza lada22 (#70852) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nézd meg, hogy rendesen illeszkedik-e az elem, nincs-e szennyeződés az érintkezőin. Ha három órát tetszhalott a gép, az órát akkor sem felejtheti el a bios. Esetleg tehetsz próbát egy másik tápegységgel, illetve a házból kiszerelve az asztalon is tesztelhetnéd, hogy kizárhasd a power/reset gomb hibáját. Egyébként ezzel a hibával jött hozzád a gép eredetileg?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70862) jokeph válasza --HARDCORE-- (#70860) üzenetére


jokeph
nagyúr

A P5E3 Deluxe hűtése szerintem zseniálisan meg van tervezve és csinálva. Langyos volt a max minden részén, húzós OC mellett (Xeon X3360 2,83@3,74 24/7-ben). :U Zalman CNPS 9700 NT CPU hűtővel megtámogatva. :D
Ilyen szép és jó hűtéseket már nem csinálnak manapság. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70863) lada22 válasza MrDerekas (#70861) üzenetére


lada22
csendes tag

Köszi a választ!

A reggeli posztomban írtam, hogy megvolt az elemcsere, viszont a "3 órás várakozási ciklus" már elindult, már nem tudtam bekapcsolni. Ezt követően írtam ide. Délután aztán újra próbálkoztam. A sikeres indításhoz még a 230-at ki/be kellett dugnom, majd 00:00 órával indult a gép resetelt bios-szal. Windowsban frissítettem az időt és azóta LÁTSZÓLAG gond nélkül működik. Kikapcsolás után bármikor indítom (15-30-60-120 perc múlva), indul, az óra nem állítódik el.

Ennek persze nagyon örülök, de azért nem mondanám normális működésnek, én is úgy tudtam, hogy elem nélkül (félig lemerült elemmel) is indulnia kellene bármikor, főleg feszültség alatt lévő táppal.

Ami nagyon furcsa, hogy az elemcsere után azonnal nem indult, bár mivel az elemcsere utáni sikeres indításhoz egy 230 ki/be kellett neki, el tudom képzelni, hogy valami védelmi állapotba került a táp vagy az alaplap. Bár az elemcserét kihúzott tápcsatlakozó mellett, körültekintően végeztem, tehát nem hiszem, hogy bármit rövidre zártam volna. Szintén furcsa, hogy van olyan hogy az óra kikapcsolás után párperccel megáll, nem visszaáll gyárira, majd következő indulásnál megint jár, csak onnan folytatva, ahol korábban megállt. :) Ilyen nem hallottam még, úgy tudtam, ilyenkor mindig vissza kell állnia gyárira.

Igen, használtan, így érkezett hozzám a gép, bár most, hogy visszagondolok, nem is emlékszem, lehet, az első napokban még nem állt fenn a probléma, csak utána kezdett előjönni. LEhet, akkor kezdett merülni az elem? Annyit viszont tudok, hogy a POWER, HDD LED-ek és a RESET, POWER gombok összevissza (nem az alaplap dokumentációja szerint) voltak bekötve. Ennek ellenére a RESET, POWER gombok pont működtek így is, csak a LED-ek nem. Azt követően, hogy észleltem a "nem tudom mindig bekapcsolni" problémát, ezt helyreraktam. Érdekes, hogy a "nem mindig tudom bekapcsolni" problémán ez nem változtatott. Ezek szerint egy elemcsere kellett hozzá, hogy ez helyrerázódjon. :F

Üdv.
Laci

(#70864) imotrepus válasza lada22 (#70863) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Én azt tapasztalom, hogy ezek az új generációs Intel lapok nagyon hisztisek az elem feszültségére, 2,6V alatt tudnak érdekes problémákat szülni. Egy Asus lapom, ha naponta bekapcsoltam a gépet nem volt vele semmi gond, ha 2-3 nap kimaradt, megállt a POST New CPU üzenettel, F2 Bios beállítás, F10, és ment mint rendesen amíg újra nem maradtak ki napok. Már majdnem eldobtam a MB, mikor elkezdte az időt, dátumot is szórni, addig soha.
Ekkor mértem meg az elem fesz. és csak 2,53V, egy kb 10 éves lapban ez még vidáman elment volna és szinte évekig nem kellett elemet cserélni. A mostani lapokban évente akár többször is.

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70865) Czmorek válasza jokeph (#70857) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Mennyire meleg az X58-ad?

(#70866) jokeph válasza Czmorek (#70865) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nos, régen ment már, de az északi híd bordája égetősre tudott melegedni, durván 60-70 fok között (van hely kialakítva gyárilag a borda tetjén egy kb. 4 cm-es kereplőnek), AIO használata mellett. Nos, ezt én egyszerűen orvosoltam, kapott egy 140mm-es ventit leszabályozva direktbe az északi híd és a cpu socket a VRM szekcióval együtt, így baráti 40-45 fokos lett. :D Combos tuning is volt, így láttam biztosítottnak hogy ne haljon be semmi, X5677 XEON 3,47@4,5 GHZ HT ON. :U A lap egy Asus P6T Deluxe. Gyári hűtővel tuning nélkül nincs gondja, az északi híd bordája jól kialakított, felhasználja a gyári Intel hűtő légáramlatát. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70867) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek ez valós lehet?
Gigabyte ga-h110-d3a lap + megy benne egy i3 8100

[link]

(#70868) dugo_ válasza blade4 (#70867) üzenetére


dugo_
veterán

Létezett bios mod 1151v1 chipsetes lapokhoz Coffee Lake mellé, de ez maximum akkor érte meg, ha valami jobb lapba került volna egy akkor olcsó 8400 pl.

https://www.win-raid.com/t3987f16-TOOL-Easy-automated-Mod-tool-for-Coffee-Lake-bios.html

(#70869) --HARDCORE-- válasza dugo_ (#70868) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Azért ha megnézed, hogy egy I5-7600 ára mennyire van köszönőviszonyban egy I3-9100F árával akkor nem csak akkor érte volna meg amúgy szerintem. Még használtan is +1 16GB-os modul ára a különbség.

[70862] Jó kis lap volt az :R Nálam még langyos sem volt. CM590-es házban középen föntről is kapott befele levegőt, jéghideg volt az e8500-zal. :D Egyik legjobb gépem volt az életemben. Ha azt nézem hogy húzható, megfizethető árú nem melegedős és atomstabil is egyszerre.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#70870) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Miért van az alaplapokon Speaker és Buzzer csatlakozó
JFP2?
Rákerestem és azt olvastam ki, hogy mindkettő azonos feladatokat lát el.
De akkor miért van mindkettő az alaplapon?

(#70871) imotrepus válasza cooi11 (#70870) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70872) imotrepus válasza imotrepus (#70871) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Szerintem más az Ohm értékük

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70873) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Ha alaplap BIOS frissítés közben tönkremegy a pendrive, amiről megy a frissítés, akkor az alaplap kuka? Csak, hogy bóvli pendrive-ról merjem-e frissíteni. :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#70874) varmi2 válasza ot93 (#70873) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nagyobb gond, ha közben elmegy az áram, akár egy pillanatra is. Olvasáskor csak nem megy tönkre egy pendrive.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70875) dugo_ válasza ot93 (#70873) üzenetére


dugo_
veterán

Nem kuka, csak macerád lesz vele.
Cserélni kell vagy külső eszközzel újra kell írni a bios chipet. Ha esetleg dual biosos a lapod, akkor a második backup chip automatikusan újraírja az elsőt, ha gond lenne vele.

[ Szerkesztve ]

(#70876) Starchm válasza dugo_ (#70875) üzenetére


Starchm
őstag

Újabb lapoknál van lehetőség bedugni egy usb-t random helyre és megpróbálja a bios újra írni magát indításnál.

(#70877) imotrepus válasza ot93 (#70873) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ha Dual Bios-os alaplap akkor nem, ha nem az akkor sem kuka.
Vannak akik Bios újra írással foglalkoznak, tehát biztos orvosolható.
De minek kockáztatni, nem is kell nagy méretű eszköz, filléres dolog.

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70878) De4d


De4d
őstag

Üdv.

Van egy Asrock b450m pro alaplapom amihez vettem egy patriot viper steel 2x8gb 3200mhz ddr 4 ramot. (minden új-a ram párban, kitben)
De kékhalálozik, kölcsönben van egy kingstone fury 2400mhz-s 2x4gb ddr4-es ramok, azokkal teljesen jó megy a gép. Feltételezem hogy a ram pár úgy ahogy van hibás, de még talán egy bios update-t érdemes lenne megnézni. Nem tudom kinek van ilyen ramja, vagy alaplapja esetleg pont mind a kettő, ahogy láttam ehhez a laphoz a 4.10-es a legfrissebb bios ami valami ram kezelést javít talán, most a 3.90-es van rajta.
Ha érdemes lenne megnézni egy bios frissítést, azt hogyan lehet jól megcsinéni?
Egy próbát akartam tenni, hogy egyáltalán tudok e, leszedtem a gyártó oldaláról azt a 4.10-est kicsomagoltam egy pendrivre (amit formáztam fat32-be) de nem látja a biosban az instant flash pont alatt, (no image file)

Minden jó, ha a vége jó!

(#70879) Gyuri27 válasza De4d (#70878) üzenetére


Gyuri27
félisten

Milyen proci? És azzal a procival támogatja-e a lap a ramoka? Ha nem támogatja akkor mi alapján vetted azokat?
Kékhalál mikor megy az os vagy be sem bootol?

Amd - Radeon - Ryzen

(#70880) ot93 válasza imotrepus (#70877) üzenetére


ot93
senior tag

Köszi mindenkinek a választ.
ASRock B75 Pro3 lap, tudtommal nem dual bios-os.

Hát tulajdonképpen van normális kingston pendrive-om, csak azon mindig van több 10gb adat, és nincs kedvem legyalulni azért, hogy a bios fájl feltegyem rá, aztán update után vissza. Viszont itthon van egy nem használt pendrive, noname, minőségét nemtom, aztán gondoltam erre a célja jó lenne. De ha bajt okozhat akkor nem kockáztatok.
Vagy az nem probléma ha más fájl is van rajta mikor frissítem a bios-t? Mert akkor a normális pendrive-ra is rámásolhatnám, nem kéne a többi fájlt lemásolni róla...

Másik kérdésem, hogy a lap néha meghülyül, hiába állítgatok benne dolgokat, pl. a cpu turbo, vagy hyper threading, vagy a ram sebességet, de még az engedélyezett magok számát sem állítja. Van, hogy bizonyos dolgokat igen, de sokszor nem állítódik át. Ez az alaplap hibája, kezdi megadni magát, vagy esetleg cpu? Én alaplapra gondolok, mert bios újrahúzás után egy darabig jó...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#70881) dugo_ válasza ot93 (#70880) üzenetére


dugo_
veterán

Valószínűleg csak FAT/FAT32-re formázva ismerné fel a bios, és az új bios fájlnak a gyökérkönyvtárban kell lennie.

(#70882) De4d válasza Gyuri27 (#70879) üzenetére


De4d
őstag

2700x a proci.
A kék halál úgy indult mikor telepítettem a win10-et. A régi gépen feltettem gond nélkül, majd vissza az új-ba az ssd-n, akkor ismét kékhalál amint bejött a win10, 1 modullal meg instant restart volt kb.
Ui.: Nem támogatja, van még olyan hogy nem megy egy processzor lap bármely rammal?
Ilyen utoljára kb az SD ramok korszakában volt.

Minden jó, ha a vége jó!

(#70883) cooi11 válasza imotrepus (#70871) üzenetére


cooi11
senior tag

Igen látom a kiosztását, de sajnos nem értem.
Mindkettő rendszer hang visszajelzés,
de mindkettőre ugyan azt a funkciót írták.
Akkor minek kettő?
Sajnos nem tudtam megfogalmazni jól a kérdésem
a problémámról.
Mind a két csatlakozási helyet lehet egyszerre használni?

(#70884) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Adott ez az alaplap. [link] Jelenleg egy Athlon IIX4 640 CPU csücsül benne.
A gép nem az enyém. Ismerősöm arra gondolt hogy CPU-t és VGA fejlesztésen ejtené át a gépet.
Hardveraprón találtunk AMD Phenom II X4 955 procit apró pénzért. Ha jól látom az alaplap specifikációját akkor ez jó lehet bele ? Érezhető lesz a különbség ? Illetve ehhez a procihoz milyen VGA-t ajánlanátok ? Jelenleg egy Ati Radeon HD4350 van benne.
Ja és most 2db 2Gb-os spectek DDR3 1333MHz-es memória van benne. Ez maradhat majd, vagy érdemes lenne 2x4Gb-ot beletenni ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#70885) Gyuri27 válasza De4d (#70882) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mióta az it eszem tudom (486 óta) sose volt mindegy mibe mit raksz.
Ahogy nézem nem támogatja.
Lépj be a biosba és próbálj xmp profilt állitani.
Azért nem megy az os mert a ram hibát dobál.
Gskill aegis 3000-3200, crucial ballistic sport 3000-3200 biztosan megy benne (vagy nézd a qvl-t mi az amit szeret https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4/#MemoryPR a te procid pinnacle).

Amd - Radeon - Ryzen

(#70886) imotrepus válasza cooi11 (#70883) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Igazság szerint sosem próbáltam kettőt egyszerre, csak a Speakert

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70887) Directors válasza Directors (#70884) üzenetére


Directors
senior tag

Hd 4670 VGA esetleg jò lehet az x4 955 mellé ? Am más alternatívát is meghallgatok.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#70888) Gyuri27 válasza Directors (#70887) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó. Volt nekem is zaffir ddr4-es és isteni volt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#70889) hobizoli válasza Directors (#70884) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezen meg USB3.0 sincs, ami kb tiz eves
en elpattintanam ezt most, es vennek egy beugro 200GE/3000G CPU-s bulit inkabb

hasznalt cuccokbol az is osszerakhato nem sokkal tobbert
CPU-t kb 10-11k-ert kapsz kb abba is hasznaltan, nezni kell, de akad
RAM-ban sincs szamottevo ardiffi
2x4GB DDR3-1333/1600 7k korul szokott lenni, 2x4GB DDR4-2133/2400 meg 8k
A320-s deszka is van 10k korul

osszeadod ez kb 30k es egy 10 evet ugrott a vilag
regi cuccokat meg elpattintjaktok, annyi visszjon belole


[link]

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#70890) imotrepus válasza ot93 (#70880) üzenetére


imotrepus
aktív tag

CR 2032-t esetleg mérted, cserélted?
Én kivenném a CPU-t, RAM-okat, VGA-t és megtisztítanám őket Izopropil-alkohollal vagy gyógyszertári 70%-ossal. Néha csodák történnek!
Persze nem kizárt a MB haldoklása, a procit nem hiszem!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70891) Doky586 válasza ot93 (#70880) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A biost tartalmazó 8 lábú chip ott van az alaplapodon kivehető tokban. Könnyű cserélni. Ebay-ről felprogramozva rendelhető pár ezer forintért ha elrontanád. Magadnak is ki tudod cserélni.

Fat32 (mbr) pendrive kell, "internet flash" önállóan megkeresi és letölti az alaplap önmagának. Bolondbiztos.

[ Szerkesztve ]

(#70892) jokeph válasza hobizoli (#70889) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K
A CPU cseréje phenomra érdemi előrelépést nem hozna. :( Marginálisan erősebb a bent lévőnél.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70893) De4d válasza Gyuri27 (#70885) üzenetére


De4d
őstag

Sajnos ugyanaz, vagy instant restartol vagy kék.

Minden jó, ha a vége jó!

(#70894) De4d válasza Gyuri27 (#70885) üzenetére


De4d
őstag

[link]

Ez alapján kompatibilis a viper steelel igaz itt 32gb van írva de gondolom az mindegy hogy 16 vagy 32

Minden jó, ha a vége jó!

(#70895) PitLee válasza De4d (#70894) üzenetére


PitLee
őstag

Azt írod a lapod egy "Asrock b450m pro" gondolom a "4" az lemaradt és akkor erről van szó

https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4/index.hu.asp#BIOS
Ha igen itt nem látok 4.10-es bioszt csak az "M" nélküli nagy deszkánál.

Ha a B450M Pro4 lapod van akkor a 2700X Pinnacle Ridge procival ezeket a Patriot-okat ellenőrizték támogatás szempontjából
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4/index.hu.asp#MemoryPR

A manuálból az is kiderül, hogy a lap alapból 2933 ig támogatja a ramokat és OC-val tud a 3200-at,
Két ram esetén csak az A2-B2 memória foglalatokat írja, ebbe legyenek.
https://download.asrock.com/Manual/B450M%20Pro4.pdf#page=28

PVR416G320C6K
PV48G320C6K (11D1 Samsung chip)
A te memóriádon milyen számok vannak ?
Ha tippelnem kellene ez lesz az PVS416G320C6K
https://assets.website-files.com/5cdb2ee0b102f96c3906500f/5dd6b41e70b529807c018fd8_PVS416G320C6K%20Sku%20Sheet_Copyable_062819.pdf
Base Frequency: PC4-17000 (2133MHz)
Base Timings: 15-15-15-36
Tested Frequency: PC4-25600 (3200MHz)
Tested Timings: 16-18-18-36

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ha még nem sikerült a frissítés akkor, csinálj egy BIOS reset-et, így visszaáll az alapbeállításokra.

"Kérjük kapcsolja ki a számítógépet, és húzza ki a tápkábelt a tápegységből.
15 másodperc várakozása után használjon áthidaló kupakot, hogy rövidre zárja a CLRCMOS1 csapjait 5 másodpercre.
Kérjük, ne törölje a CMOS-t közvetlenül a BIOS frissítése után.
Ha törölnie kell a CMOS-t, amikor éppen befejezi a BIOS frissítését, akkor először indítsa el a rendszert, majd kapcsolja ki, mielőtt elvégzi a CMOS törlését.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jelszó, a dátum, az idő és a felhasználói alapértelmezett profil csak akkor törlődik, ha a CMOS elem eltávolításra kerül.
"
Ha ezzel megvagy csak simán indítsd el, ne állíts semmit.
BIOS reset után elvileg alapon, 2133 fognak menni, majd ezt kell feltornázni ha sikerül 3200-ra.
Ha elindul akkor megnézheted a videóban szereplő két progival, hogy milyen értékeket ajánl a beállításokhoz
(azt nem tudom hogy SAFE vagy FAST, de kezdésnek talán a SAFE )
aztán elmented a kapott értékeket, valahogy úgy, hogy amikor a BIOS-ban matatsz majd kéznél legyen.

Egyszerű AMD Ryzen Memória TUNING / OC Tutorial! [Mindegyik Generáció] RP's Lair
https://youtu.be/TDuIrc5GjUU

Részletes RYZEN Dram Calculator Memória Tuning TUTORIAL [Hynix C-Die] - RP's Lair
https://youtu.be/dIuIvofUdF8

[ Szerkesztve ]

(#70896) Directors válasza hobizoli (#70889) üzenetére


Directors
senior tag

Átadom az infòt. Köszi! :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#70897) cooi11 válasza imotrepus (#70886) üzenetére


cooi11
senior tag

Akkor így teszem fel a kérdést.
Miért van kettő csatlakozó a
JFP2 megnevezés alatt?

(#70898) jokeph válasza cooi11 (#70897) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem vagyok eletrotechnikai zseni, de alapvetően a buzzer szűk tartományban képes megszólalni, "csak füttyent, sípol", a spekaer viszont alkalmas akár zene hallgatásra is. Ebben biztosan különböznek, vélelmezem, hogy a képesség különbség miatt másféle módon van "meghajtva" a 2 eszköz, ezért van szerintem külön csatlakoztatási lehetőség. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70899) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Asus AI Suite 3 pontatlanul méri a hőmérsékletet. Stressz teszt alatt vettem észre, hogy 4-6 Celsiussal alacsonyabb értéket mutat, mint bármilyen más program. Normál használat mellett nagyjából jó.

Mielőtt bárki megkérdezné, hogy miért baj ez, azért, mert a ventilátorok sebességét AI Suite szabályozza hőmérséklet alapján, és azért nem mindegy, hogy mekkora sebességgel forognak, ha mondjuk 65 fokos a CPU, de AI Suite szerint csak 60, és ennyivel forgatja is neki a ventiket.

Mit gondoltok erről?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#70900) De4d válasza PitLee (#70895) üzenetére


De4d
őstag

Igen pontosan olyan ramom van, amit tippeltél. A 3. Karakter nekem ott S nem R.
Nem csináltsm bios frissítést.
Viszont alap mhz-n is fagy. Nem húztam nem állítottsm semmit, az xmpt próbáltam betölteni de azt se akarta.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.