Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70501) MrDerekas válasza hkari (#70500) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kezelő szoftver fent van? Biosban engedélyezve van?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70502) hkari válasza MrDerekas (#70501) üzenetére


hkari
őstag

Igen, és az a furcsa, hogy ugye magát az AMD hűtőt vezérli is, az alaplapét nem. Keresgéltem, másnál is találtam ilyen gondot, szóval akkor bios baj lehet ha jól sejtem.

(#70503) MrDerekas válasza hkari (#70502) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elég új konstrukció. A support oldalon kellene jelezni, mert ha bios hiba, akkor a következő bios verzióban már benne lesz ez a hotfix is kis szerencsével.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70504) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

Lenne egy frissen épített konfig ismerősnél, de a gép nem indul el, képet sem küld a monitorra...csak a ház világít, táp megy stb.
Mivel AMD téren nem vagyok jártas, így aki vágja a témát, az megírná, hogy bios frissítés a gondja vagy sem?

szóval frissen összerakott alaplap és proci
CPU AMD AM4 Ryzen 5 3600X - 3,8GHz
Asus sAM4 EX-A320M-GAMING [gyárilag melyik bios van rajta, passsssz)

Ennek az alaplapnak szükséges friss bios, hogy elinduljon a gép? Mivel képet nem ad, így biost sem lehet frissíteni eleve :D régebbi am4 proci megoldja?
így távolról más segítséget nem tudok neki adni.
(esetemben egyszerű lenne a dolog, mivel az én lapomon van egy direkt bios frissítő usb port, onnét vakon is lehetne frissíteni) de ezen a lapon ugye nincsen.

köszi.

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#70505) Gyuri27 válasza scope2007 (#70504) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen kellene egy 1xxx proci.

Amd - Radeon - Ryzen

(#70506) varmi2 válasza scope2007 (#70504) üzenetére


varmi2
nagyúr

Van vga a rendszerben, és az a320 chipset és ryzen 3. gen cpu nem jó párosítás.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70507) Gyuri27 válasza varmi2 (#70506) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez támogatja. Csak biost kellene frissiteni. Csak nem megy mert a 3600-al nem postol a vas.

Amd - Radeon - Ryzen

(#70508) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Vásárolni szeretnék egy használt számítógépet, a gép egy Asrock B450M Steel Legend(katt) alaplappal van szerelve. Kiderült, hogy a középen lévő Ultra M.2 csatlakozó nem érzékeli az mve SSD-t, de az alsó M.2 csatlakozó meg igen. Garanciális még az Oázis-hoz, gondolom ez garanciális hiba és cserélnék az alaplapot, jól gondolom? Vagy javítják? Milyen tapasztalatok vannak az Oázis garanciázásával? A többi sata csatlakozó elvileg jó.

(#70509) jokeph válasza grizlisandor (#70508) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Valami azt súgja, hogy M2 SATA SSD-vel próbáltad....
Ugyanis az M2_1 slot (a lap közepén) csak NVMe (pci-e) SSD-t támogat, az alsó M2_2 meg csak M2 SATA-t. :U
Mindkét slot KEY M kialakítású, így fizikailag egyezik, de ez nem jelent működőképességet is.
Pontosan milyen SSD-vel próbáltad ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70510) Chaser válasza scope2007 (#70504) üzenetére


Chaser
titán

vigye vissza a lapot, vegyen egy gb b450m s2h-t, alapból kezeli a 3xxx-et is, van vrm hűtés, designban nem ilyen cép', de műszakilag sokkal jobb választás, 20e ft az a gb lapocska, megkergettem benne 2700-et is, most 3600 van benne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70511) grizlisandor válasza jokeph (#70509) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem én próbáltam, hanem az eladó említette.
Elvileg WD blue 512 gb nvme m.2-vel próbálták.
Azt néztem, hogy elvileg azonos mindkét slot csatlakozása. Működőképességre nem gondoltam.

Hibásként kezeljem, és vegyek bele egy NVMe SSD-t, ha az működik örüljek, ha nem akkor mehet az alaplap garanciába?

(#70512) Chaser válasza grizlisandor (#70511) üzenetére


Chaser
titán

nem tudok nvme wd blue-ról - ettől lehet h van -, wd blackből van nvme
pontos típust tudsz?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70513) varmi2 válasza grizlisandor (#70511) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha a felsőben nem megy, az alsóban meg megy, akkor biztos hogy m.2 sata ssd, és a lap hibátlan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70514) Chaser válasza Chaser (#70512) üzenetére


Chaser
titán

de mégis van nvme blue
lapon legfrissebb bios van?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70515) Doky586 válasza grizlisandor (#70511) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg.. :F és gyakorlatilag?

"nem érzékeli az nvme SSD-t"
Vajon ez mit jelent? Remélhetőleg nem csak filekezelőben nézte, mert ott alapból nemis kell hogy megjelenjen.. :U

[ Szerkesztve ]

(#70516) jokeph válasza grizlisandor (#70511) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem hiszem, hogy a lap hibája lenne...
BIOS-ban kell csekkolni elsősorban az eszköz meglétét.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70517) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!
Történetem:
Adott egy MSI MEG X570 UNIFY alaplap. Továbbá adott egy Creative GigaWorks T20 Series II hangfalpár. Az alaplap honlapjáról leszedtem a Realtek HD Universal Drivert és a Nahimic drivert az On-Board Audio Driversből. Majd telepítettem.
Problémám a következő. Hang egyedül a monitor hangszóróiból tud megszólalni, a hangfalakból nem.
A gép "lát" mindent:

Windowsnál a hangeszközök kezelésénél a Tesztnél sem szólal meg a hangfal.

Viszont a Hang kimenet kiválasztásánál a Fő hangerőnél jelzi a windows hogy a hang elvileg megy a hangfalra, de a hangfal néma marad.

Eszközkezelőnél is látja a hangfalat és azt jelzi, hogy megfelelően működik de hang akkor sem akkor kijönni belőle.

Lefrissítettem már mindent és azt írja, hogy az eszköz megfelelően működik, de sajnos hang nem akar kijönni belőle.

Az eszközkezelőben letiltottam minden hangkimenetet a Hangszórók kivételével de ez sem megoldás, így sem szólal meg a hangfal.

A hangfalak viszont megfelelően működnek, hiszen ha mobilra vagy laptopra kötöm akkor rendesen szól.
Valaki tudna megoldást a problémámra?
(Ha rossz topikba írtam volna akkor elnézést).

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#70518) mzso válasza MrDerekas (#70498) üzenetére


mzso
veterán

Az oprendszerig még megközelítőleg sem jut el olyankor a gép.

[ Szerkesztve ]

(#70519) varmi2 válasza Tengri (#70517) üzenetére


varmi2
nagyúr

A legleső képen válazd ki a hangszórókat, és azon fog szólni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70520) Tengri válasza varmi2 (#70519) üzenetére


Tengri
senior tag

Ki van választva, de úgy sem szólal meg a hangfal. Pedig a windows szerint szólnia kellene...

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#70521) imotrepus válasza Tengri (#70520) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Pedig ez valami ütközés! Én mindent eltávolítanék hangkártya témában és kezdeném előröl!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70522) MrDerekas válasza mzso (#70518) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen, ezért írtam, hogy okozhatja.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70523) petike26


petike26
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy egy olyan alaplapot amin 24 és egy 4-pines táp aljzat van, lehet-e használni 20+4 pines tápegységgel? A csatlakozó belemegy.
Köszönöm!

(#70524) MrDerekas válasza petike26 (#70523) üzenetére


MrDerekas
addikt

Általában lehet. Ha mégsem indul el vele, akkor van 20-24 pin átalakító, mindkét irányba.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70525) petike26


petike26
csendes tag

Sziasztok!
Még kérdeznék, egy régebbi konfigot (Fujitsu Siemens D2151-A11+Intel P4 506) építettem be, és xp telepítéskor kékhalálozik. [link]
Ez lehet alaplap probléma vagy Biost kellene frissíteni esetleg? Előéletükről nem tudok semmit. Köszönöm!

(#70526) MrDerekas válasza petike26 (#70525) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nekem arra hajaz, hogy az xp telepítőbe nem megfelelő driver van integrálva. Módosítatlan xp2-vel kellene megpróbálni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70527) petike26 válasza MrDerekas (#70526) üzenetére


petike26
csendes tag

A telepítő sima xp, még sp1 sincs benne. Évek óta használom, még nem volt vele ilyen gondom.

(#70528) MrDerekas válasza petike26 (#70527) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez esetben lehet alaplap hiba, ha mindig ugyanezzel a hibakóddal áll le. Ha változó a hibakód, akkor futtass egy memtest86-ot, mert úgy ram hiba lehetősége áll fent.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70529) Chaser válasza petike26 (#70527) üzenetére


Chaser
titán

megnéznék egy live linuxot, esetleg wint, azzal ki lehet zárni hw hibát

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70530) CrazyMax


CrazyMax
tag

Sziasztok!

Ha valakinek lenne ötlete és elmondani, azt előre is Köszönöm Szépen!

Akkor a gondom:

Az elmúlt két napban csak úgy kapcsolódik be a gép, ha az alaplapon lévő (UN: USB BIOS Flashback) gombot megnyomom. Ez minden csak nem normális.
kb két napja este kikapcsoltam ahogy mindig is. Aztán másnap reggel hiába próbáltam bekapcsolni semmi nem történt. Ezek után szétszedtem, átmozgattam a csatlakozókat. összeraktam. De semmi. Aztán végső megoldásként megnyomtam a gombokat az alaplapon (2 gomb van. Külön - külön nyomtam meg. Nem egyszerre) Mikor a fent nevezett gombot megnyomtam elindult a gép. Miután felállt a rendszer, semmi hiba üzenet nem jött elő. Simán játszottam/ neteztem / stb. Aztán este kikapcs. Másnap megint nem kapcsolt be csak az adott gomb benyomása után

A gépről némi adat:

AMD fx 6300 proci (vizhűtéssel)
ASUS M5A97 EVO R2 alaplap (ennek az alján van az adott gomb)
SAPPHIRE rx 550 4gb
2x8 gb RAM (Kingston HyperX 1866 MHz)
120GB SSD
1 terrás WD (7200rpm) SATA3
750W thermaltake táp (még garis (pár hónapos, mert az előző elszállt 8 év után))
win 10 pro (legális vásárolt)
A ház (már ha számít) pedig egy öregecske ház (V3 black edition)

Tényleg minden érdemleges választ előre is KÖSZÖNÖK! :R :R :R

UI.:
alap haldoklik?
Vagy a ház kapcsolója?
Vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

PC / XBOX 360 Slim / PS3 XD

(#70531) jokeph válasza CrazyMax (#70530) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Első körben szabadítsd meg a házból és dobd össze asztalon.
BIOS elem is megér egy mérést. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70532) xcom169


xcom169
csendes tag

Sziasztok!
Asrock alaplapomon összeért a TPM-ben két láb (bal alul). Szerintetek ez okozhat váratlan fagyásokat?
https://elmorlabs.com/wp-content/uploads/2018/09/conn_typeAR.png

(#70533) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Azt meg tudná valaki mondani hogy ha az alaplap támogatja alapból a Ryzen procit de bios reset volt . Nincs rajta bios jelenleg.Ilyenkor is kellene látni valamit a monitoron . Tehát megjelenít bármit is?

(#70534) Chaser válasza Flash82 (#70533) üzenetére


Chaser
titán

ha nincs bios sztem nem fogsz látni semmit, de bios reset ahogy a nevében benne van: defaultra rakja a bios-t, nem törli

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70535) Flash82 válasza Chaser (#70534) üzenetére


Flash82
tag

Sajnos egy Athlon volt benne előtte ami már nincs meg .
Azzal szerinted egyből indulna?

(#70536) imotrepus válasza CrazyMax (#70530) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Fura mert az a gomb BIOS frissítésre való! Nem a DirectKey gombot nyomtad meg? Mert azzal elméletileg indítható és leállítható a rendszer.
Az EPU switch-et is érdemes lenne megnézni, ha gépház főgombjával és az elemmel nem jutottál előbbre!
Nem hiszem, hogy ez MB hiba lenne!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70537) imotrepus válasza Flash82 (#70533) üzenetére


imotrepus
aktív tag

BIOS reset volt vagy frissítés! A jumpert visszaraktad Normal állapotra?
Ha Clear-en maradt az okozhat ilyen hibát! Bios nélkül nem jelenik meg a Post, de valami azért villogna monitoron, valami kurzor vagy DOS hablaty!
Ha kuka a bios, azon a régi proci sem segít!

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70538) Chaser válasza Flash82 (#70535) üzenetére


Chaser
titán

milyen lap ez és milyen bios volt fenn? - mondjuk 99% h utóbbit nem tudod -

imotrepus
olyan lapot még nem lttam amin nem volt bios, ha a ram beállítást elcseszem be sem postol a gép, sztem bios nélkül sem, de ezt nem tudom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70539) PitLee válasza CrazyMax (#70530) üzenetére


PitLee
őstag

A ház bekapcsológombját, ha nincs multiméter ..ect, úgy is tudod ellenőrizni, hogy a lapon a képen bejelölt két tüskét összeérinted valami fémes tárgyal, akkor a gépnek elvileg elkel indulnia PWRSW = Power Switch

Érdekes hogy miért arra gombra indul el.
Ledek közül egy sem jelez ?

(#70540) imotrepus válasza Chaser (#70538) üzenetére


imotrepus
aktív tag

C:/> vagy valami hasonló jelent meg mindössze a monitor bal felsőben egy rosszul sikerült
BIOS frissítés után! A sikeres BIOS újraírás után (némi pénzért) ismét működött a lap!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70541) Flash82 válasza imotrepus (#70537) üzenetére


Flash82
tag

Bios reset volt.
Jumpert nem piszkáltam. Az elemet szedtem ki és raktam vissza.

(#70542) CrazyMax


CrazyMax
tag

Nos! Mindenkinek köszönöm az eddigi segítséget. De sajna eddig semmi. A mai napon már be sem kapcsol. Még az elemcsere nem történt meg. Mert az nincs itthon. Kérdésem, hogy érdemes megpróbálni az elem cserét? Vagy elment az alaplap. A led világit ( illetve folyamatosan villog. Amolyan nyugodt lassú módon). Kiszedtem a házból. Csak a fontosabb csatik maradtak bedugva. Próbáltam a direkt érintést( bekapcsolásra) De minden reakció mentes. Már csak az elemcsere maradt, ha van értelme. Szerintetek?

Ismét köszönöm a sok segítséget :R

PC / XBOX 360 Slim / PS3 XD

(#70543) xcom169


xcom169
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek olyan létezik, hogy egy M.2 SSD a Boot-kor még nem mutatja meg magát, csak egy restart után? Ez miért lehet? Nem jut el az áram oda időben?

(#70544) Doky586 válasza xcom169 (#70543) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínű elállítottál valamit a biosban. Hamarabb éled fel az alaplap mint az ssd. Bios defaults betöltését javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#70545) Apokalipszis válasza CrazyMax (#70542) üzenetére


Apokalipszis
tag

mindenképpen. Nekem is volt olyan, hogy nem indult az alaplap és egy sima elemcsere megoldotta.

(#70546) imotrepus válasza CrazyMax (#70542) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ha nem tudod megmérni az elemet, 2,6V alatt biztos nem indul el egy hisztisebb MB,
rizikózz meg egy új elemet! Okozhatja ezt!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70547) xcom169 válasza Doky586 (#70544) üzenetére


xcom169
csendes tag

Egy ilyesmi cuccom van hozzá. Lehet ez a baj?

Furcsa, hogy egy másik alaplapban hasonlóan furcsán viselkedik ez az SSD, az eredeti m.2 slotban is.
Image result for m.2 ssd adapter china

(#70548) Doky586 válasza xcom169 (#70547) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hiszem. De mivel sata3-as ezért az első sata portba dugd, hátha segít.
Lemez_1 ként jelenik meg a lemezkezelőben?

(#70549) CrazyMax válasza CrazyMax (#70542) üzenetére


CrazyMax
tag

Nos. Hazaértem a melóból. Nálam az új elem (duracell) beraktam. Volt áramtalanítás is. De sajna továbbra is halott a dolog :F
Hát akkor ez ennyi volt.

Mégegyszer Köszönöm a helpeket. :R :R :R

PC / XBOX 360 Slim / PS3 XD

(#70550) Doky586 válasza Doky586 (#70548) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most nézem asztali gépen a képet. Ez nem sata! nvme..
Telefonon kis kép megtévesztett, bocsi.. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.