Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) #65675776 válasza Weareus (#58998) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az irány mindegy. Gondolom volt rajtad valami műszálas, vagy esetleg a szőnyeg volt az. Ilyenkor az szépen feltöltődik.

(#59002) quailstorm válasza cintula187 (#59000) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha a táp gyengélkedik, akkor vagy leáll a gép, vagy újraindul. Más nagyon ritka.
Amikor túl gyenge tápra tettem a GTS450-em akkor volt teljesítmény-visszaesés, köhögés, de leginkább be se indult.

Esetleg eseménynaplóbeli bejegyzés van az elsötétedésekről?

(#59003) Sam67


Sam67
csendes tag

Sziasztok!

Boldog Ünnepeket mindenkinek.

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy az Asrock Z370 Pro4 alaplap támpgatja-e a Windows7 op. rendszert, vagy csak a Win.10 fut rajta zökkenőmentesen?
Több embertől hallottam, hogy a z370 chipkészlet már csak a Win.10 rendszerrel működik probléma mentesen. Ez valóban így van?

A gyártó oldalán nincs egyértelmű utalás erre, csak azt írják, hogy a Win.10 támogatott.

(Az alaplap egy i3 8350k procival lesz használva)

A segítséget előre is köszönöm.

(#59004) quailstorm válasza Sam67 (#59003) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Felejtsd el a W7-et szerintem. Az már a Kaby-val is bajos volt (bár az szándékosan).

(#59005) Glaz-dozfhut válasza Sam67 (#59003) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A gyártó oldalán nincsenek a heteshez driverek, ami gond. Ha lenne egy működő windows 7-es lemezképed, akkor lenne némi esélyed feldriverezni. Nekem szerencsém volt a gigabyte gyártmánnyal. Hang és hálózati kártya meghajtóprogramot még meg tudnál oldani, esetenként a 10-re írt driver is működik. Nálam például a gyártói letöltésnél nem írta a win 7 kompatibilitást, de a manual olvasása után már egyértelmű volt. NVME drivert például az SSD gyártójától szereztem. A chipset driver a kritikus, de egy-két komponenst Z270-ként azonosított az eszkökezelő. Ha nem vetted volna meg az alaplapot, akkor azt mondanám, hogy olyat válassz, aminek van hetes támogatottsága. [link]

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#59006) szimcsi


szimcsi
senior tag

Hello,

Bios frissítést próbáltam. Kikerestem a legfrissebb bios verziót (https://www.msi.com/Motherboard/support/H61MUE35_B3.html) a kapott E7680vC3.exe-t bemásoltam egy pendrive-ra és kitömörítettem azt a gyökér könyvtárba. Viszont windows alatt indult el az update folyamat, amit nem is bántam, bár gondolom ez is okozhatta a galibát, hogy az első újraindulás óta nem töltődött be semmi, sötét a kép és azóta se. Azóta már próbálkoztam a jumper és az alaplapi elem kivételével is, de ugyanúgy nem töltődik be semmi, a bios sem.
Processzor felpörög amúgy...
Most akkor annyi az alaplapnak vagy újraéleszthető valahogy?

alaplap neve MSI H61MU-E35 (B3)

[ Szerkesztve ]

XP

(#59007) Sam67 válasza Glaz-dozfhut (#59005) üzenetére


Sam67
csendes tag

Van eredeti Windows 7, és Windows 10 Professional 64bit ISO-m is, ez nem gond.
Az alaplapot már megvettem, így ez már adott.

Mivel az Asrock ennél az alaplapnál (Z370 Pro 4) nem támogatja a Win7-et, akkor ha azt szeretném, hogy "driver vadászat nélkül" mégis működjön a régebbi rendszer, tegyem fel először a Win. 10-et, majd csináljak egy dual boot-os rendszert, és tegyem fel egy másik partícióra a Win 7-et?
Ez működhet így, vagy mindenképp "driver vadászatra" lesz szükségem?

Bár többektől hallottam, hogy ha Win 10 mellé szeretnék egy Win7-et, akkor pont fordított a sorrend. Először a 7-es, majd utána a 10-es.

A segítséget ismételten köszönöm.

(#59008) raubisoda


raubisoda
senior tag

Tudna valaki nekem abban segíteni,hogy mi a neve vagy hol találom Z170 Deluxe lapban az Uncore beállítást?

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#59009) cintula187 válasza quailstorm (#59002) üzenetére


cintula187
addikt

köszi. Na most viszont akkor csinálta a feketébe váltást amikor leszedtem majd visszadugtam az egyik ház ventit.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#59010) cintula187 válasza cintula187 (#59009) üzenetére


cintula187
addikt

A gép nem áll le, minden ventilátor megy tovább. :W

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#59011) MrDerekas válasza Sam67 (#59007) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez így driver vadászat lesz. Az lenne a megoldásod, ha lenne a win7 rendszeredről egy teljes rendszermentés és azt tennéd vissza az újabb alaplapra építkezve. Még akkor is keresgetned kellene, de nem annyit, mint egy telepítés után. (Ha win10 alá win7-et teszel, attól még nem fog integrálódni a win7 rendszeredbe a win10-ben települt driver.)

Szerk:
(#59010) cintula187 VGA driver hibája is lehet. De működés közben nem kéne semmit sem le, sem felcsatlakoztatni az alaplapra/tápra.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59013) Sam67 válasza MrDerekas (#59011) üzenetére


Sam67
csendes tag

Köszi a segítséget.

Sejtettem, hogy nem fogom megúszni a driver vadászatot.

(#59014) cintula187 válasza MrDerekas (#59011) üzenetére


cintula187
addikt

Igazad van. De volt hogy USB fel le csatolás közben is, valamint fejhallgató/mikrofon mini jack csatlakoztatás közben is csinálta. Azt meg nehogymár menet közben ne lehessen csinálni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#59015) MrDerekas válasza cintula187 (#59014) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ilyesmiket lehet, mert ilyen csatlakozásra vannak tervezve, de egy venti azért más. Viszont ilyen jelenségek mellett szóba jöhet a statikus kisülés, földeletlen dugóalj használata is. Vagy akár monitor panelhiba is okozhatja. (Mondjuk az usb ki-be csatlakozás esetében nem nagyon.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59016) cintula187 válasza MrDerekas (#59015) üzenetére


cintula187
addikt

Második monitorral is ez van de néha akkor is ha semmilyen IO baszkurálás nem történik.
Földeletlen dugóalj esetén nem indulna inkább újra?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#59017) MrDerekas válasza cintula187 (#59016) üzenetére


MrDerekas
addikt

Régi konfig, fene se tudja milyen védelem van benne. Szimplán el is öregedhetett az alaplap/táp. Szoftveresen nem lehet kiszűrni az ilyen hibát, csak cserealkatrészekkel. Elsőre egy csere tápot kerítenék pár órára.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59018) cintula187 válasza MrDerekas (#59017) üzenetére


cintula187
addikt

A táp csere januárban teritéken van.
Régi konfig? Nemár. Tavalyi új vétel szinte minden.
:(

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#59019) MrDerekas válasza cintula187 (#59018) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bocs! Nem kizárt, hogy bekeveredtem a sok hsz között :B Ez esetben érdemes lenne kiszerelni az alaplapot és egy asztallapon (vagy bármi ami nem vezető) letesztelni a működését. Egy esetleges beépítési hiba így szűrhető lenne.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59020) cintula187 válasza MrDerekas (#59019) üzenetére


cintula187
addikt

Másra bíztam anno az m5a97 beszerelését. Atyaég..... lehet hogy valamelyik csavar ami a házhoz rögzíti nincs szigetelve vagy valami támaszték hiányzik? :F

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#59021) cintula187 válasza MrDerekas (#59019) üzenetére


cintula187
addikt

Benéztem hátra és úgy látom 6db "emelőn" nyugszanak az alaplap csavarjai

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#59022) MrDerekas válasza cintula187 (#59021) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem csak azon múlhat. Jelenleg a ködöt szurkálom. Nem vagyok ott, nem látom a gépet, nem ismerem az előéletét, nem tudom milyen perifériák vannak rajta, milyen a hálózat, stb. Csak próbálok ötletet adni, amivel esetleg szűrheted a hibát, vagy legalább leszűkítheted a gyanúsítottak listáját. Tehát függetlenül attól amit látsz, még kismillió zárlat ok lehet. (Mondjuk nem kimondottan rövidzár jelenség tapasztalható, de inkább biztosra kell menni. Ezért javasoltam, amit.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59023) cintula187 válasza MrDerekas (#59022) üzenetére


cintula187
addikt

Félre ne érts köszi a tippeket :)
:R
Cicergést is hallok vagy VGA vagy táp felöl néha terheléskor. Nem tudom ez a normális cicergés -e.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#59024) Killer01 válasza cintula187 (#59023) üzenetére


Killer01
őstag

Elvileg a cicergés normális jelenség. Kérdés: másik vga-val próbáltad már a géped? Illetve fekete képernyő esetén nincs "hardver eltávolítása" hangjelzés win alól (ha be van állítva persze)?

(#59025) cintula187 válasza Killer01 (#59024) üzenetére


cintula187
addikt

VGA val még nem. Ezt a hangot hol tudom beállítani?
Az a baj, hogy nincs olyan állandó dolog, amivel előjön a hiba hogy teszteljem. Van hogy sokszoros vga és cpu terhelő programokat is gond nélkül futtatok feketeség nélkül.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#59026) MrDerekas válasza cintula187 (#59025) üzenetére


MrDerekas
addikt

A cicergés, ahogy a kolléga is említi, normális jelenség lehet. Azért erőltetem a kiszerelést, mert nekem az jött le, hogy hardverváltozás esetén jön elő a hiba legtöbbször. Sata és tápkábeleket át kell mozgatni, esetleg le és visszacsatlakoztatni (kikapcsolt gépben persze). Driverből a legfrissebbeket telepíteni, esetleg biost is frissíteni, és a win frissítéseket telepíteni. Ha van vírusirtó, ideiglenesen kikapcsolni. Minimum indítást is megpróbálhatod. (Csak táp, alaplap, cpu, egy ram és igp ha van, valamint csak egy billentyűzet) ha úgy nincs blackscreen akkor lehet tovább kísérletezni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59027) #79125504


#79125504
törölt tag

Sziasztok !

Van olyan helyzet, amikor érdemes bespájzolni alaplapból. Ha kifut egy processzor foglalat. És tegyük fel , egy combos i7-el jó sokáig ellehet lenni. Most elméleti szinten érdekelne. Hogy ha az ember vesz egy alaplapot és azt addig csücsül a szekrénybe amíg a meglévő nem krepál be akkor, állásába tönkre mehet a deszka?
Pl kondenzátorok kiszáradnak ?

(#59028) quailstorm válasza #79125504 (#59027) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Száraz, hűvös, balesetmentes és nem fagyos helyen 20-30 évig is eláll, vagy tovább.
Kondik romlanak a hőmérséklet függvényében használat nélkül is, na de azt ki fogod tudni cserélni bármikor. Most is újra lehet kondizni egy 15 éves gépet lazán.

Régebbi lapoknál még a BIOS EEPROM szereti elfelejteni a tartalmát, meg akkut/elemet se hagyj benne tárolás során.

[ Szerkesztve ]

(#59029) Sam67


Sam67
csendes tag

Sziasztok.

Új gép került összerakásra a következő alkatrészekből:
Alaplap: Asrock Z370 Pro4
CPU: i3 8350K
VGA: GTX 1060 6Gb
RAM: 8Gb DDR4 2400MHz

A probléma a következő:

Az összeszerelés után, már az első bekapcsolástól kezdve nagyon lassú (15-20mp) a boot-olási idő.

Windows 10 64bit SSD-re történő installálása, ill. a driverek feltelepítése után is lassú maradt az egész rendszer. (20-25mp)

Az SSD AHCI módban fut.

Mi lehet a baj?

A segítséget előre is köszönöm.

(#59030) #79125504 válasza Sam67 (#59029) üzenetére


#79125504
törölt tag

BIOS frissítést próbáltál?

(#59031) MrDerekas válasza Sam67 (#59029) üzenetére


MrDerekas
addikt

Boot sorrendet állítsd be először. Lehet ott t.k.l el a bios. A frissítés is megér egy próbát, ahogy a kolléga is utal rá.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59032) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Asrock AB350M Pro4 alaplap. Néha a boot képernyő (és a BIOS is) "szellemképes".
Az alábbi két képből a felső a szellemképes, az alsó a jó. Néha jön csak elő, de ettől bebootol a gép, minden működik rendesen, de érdekelne, hogy más is találkozott-e ilyennel és mit jelenthet ez? Hibás a lap?
Köszönöm a segítséget :R

(#59033) Sam67 válasza MrDerekas (#59031) üzenetére


Sam67
csendes tag

A BIOS frissítés megtörtént. Jelenleg a legfrissebb (1.50) van fent.

A boot sorrend a következő:
1, Samsung EVO 850 SSD (Erről indul a rendszer)
2, HDD 1Tb
3, HDD 160Gb

(#59034) Glaz-dozfhut válasza Sam67 (#59003) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Tévedtem amikor azt mondtam, hogy nincs win7-es driver a lapodhoz. Csak le kell tölteni a win 10-es drivert és beleolvasni az *.xml file-ba. Mindegyik összetevőt megnéztem a 320 MB-os wireless Lan driver kivételével, (de azzal sem lesz baj) és benne van a win 7-es támogatottság driver telepítés tekintetében. A rendszer telepítés érdekesebb. Valahogy meg kell találnod a módját, hogy a telepítőbe integráld. KÉP

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#59035) Sam67 válasza Glaz-dozfhut (#59034) üzenetére


Sam67
csendes tag

Köszi az infót, és a segítséget.

A Win7 telepítést próbáltam, de addig jutok, hogy a rendszer beolvassa a setup fájlokat, megjelenik a régióválasztó panel (ez az első panel, ahol az országot, nyelvet lehet beállítani) és itt le is fagy.
Nincs kurzor, nem működik az egér, és billentyűzettel sem lehet navigálni.
Próbáltam úgy is, hogy nem Rufus-sal írtam ki pendrive-ra az ISO-t, hanem a Microsoft saját megoldását használva, illetve úgy is, hogy másik USB kulcsra (8Gb, és 16Gb) írtam ki hátha, de nem oké, pedig a telepíteni kívánt Win7 is 64bit-es, gyári, jogtiszta.

Lenne egy kérdésem:

Mivel a Win7 telepítése nem jött össze, ezért kényszerűségből (ebben az esetben is) egy gyári, jogtiszta Win10 Pro 64bit lett felrakva, ami működik, de valamiért baromi lassú (15-20mp) a boot idő. :(
A redszer egy AHCI módban futó Samsung EVO850 SSD-ről fut.
(Ugyanez a rendszer, ugyanilyen SSD-ről a családban lévő másik gépen a "nulláról" 7mp alatt áll fel.)

A gépbe jelenleg egy Kingston DDR4 3000 8GB HyperX Predator CL15 memóriamodul van, amit a processzortól nézve az első RAM foglalatba tettem be. Jelenleg 2400MHz-en fut, mert még nincs tuningolva semmi.

Elképzelhető, hogy a memória a ludas a lassú boot időt illetően?
Mivel a CPU-m (i3 8350k) alapból csak 2400MHz-es RAM-ot támogat, lehet, hogy a jelenlegi 3000-es modullal van a baja?
A tesztek alatt mindent rendesen lát a rendszer, a memóriánál értelem szerűen nem 3000-et, hanem 2400-at ír.

A segítséget ezúton is köszönöm.

(#59036) MrDerekas válasza Sam67 (#59035) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az usb drivereket kellett volna integrálni a win7 telepítőjébe. A lassú boot inkább bios beállítás miatt van, semmint a ram sebessége miatt. Fast/SuperFast boot opciókat (ha van ilyen a biosban) kellene kipróbálnod, melyikre mit változik a dolog.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59037) Sam67 válasza MrDerekas (#59036) üzenetére


Sam67
csendes tag

A Fast/SuperFast beállításokat próbáltam, nem hozott eredményt.
Az az érdekes, hogy miután felállt a rendszer a műveletek/programmegnyitások érezhetően gyorsabbak, mint mikor HDD-ről voltak futtatva, tehát itt már nincs gond a sebességgel.

Kipróbáltam ezt is:
msconfig--Rendszerindítás--Speciális beállítások-- és itt a proci magok számát, illetve a max.memória méretét is a legmagasabbra állítottam, de ismét semmi.

Win7

Ilyen driver integrálást még nem csináltam.
Nekem gyári a Win7. Nem bukom az original státuszt, ha belenyúlkálok a telepítőbe?

Ezt az integrálást egyébként úgy kell elképzelni, hogy valamilyen célprogrammal megnyitom a Win7 telepítő .exe fájlját, pontosabban kicsomagolom, és bemásolom az Asrock oldalán elérhető z370 Pro4-hez való Win10 64bit usb driver-t, majd visszacsomagolom, csinálok belőle ismét egy ISO-t, és elviekben mehet az install?

(#59038) MrDerekas válasza Sam67 (#59037) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem lehet, hogy nem egyedi a problémád és többeknél is jelen van a sokáig tartó bios csheck?
Az integrálást valahogy úgy, de mégsem. Ha jól rémlik n-Lite progival csináltam utoljára ilyen egyéni telepítőt. A programban kell megnyitni/megmutatni neki a win7 telepítőt. Ezt kicsomagolja, majd egyesével vagy tömegesen is adhatod hozzá a drivereket a megfelelő lapon. Amire ügyelni kell, hogy csakis a telepítőkészlet architektúrának megfelelő drivert integráld!!! (x86 vagy x64) Ellenkező esetben sikertelen lesz a telepítés és esélyes a kékhalál is. Mikor ezzel megvagy akkor létrehoz egy win7 ISO képfájlt, amit kiírhatsz és természetesen ettől nem sérül a licenced.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59039) Weareus válasza Weareus (#58973) üzenetére


Weareus
addikt

Közben megtaláltam a hibát, leírom azért, hátha másnak is hasznos lehet, bár azt hogy ilyen setuppal nyomná valaki, kétlem (ennyire hülye is csak én lehetek).

A vga megléte előtt a cpu igp-jét használtam egy hdmi kimenetről, ami persze az alaplapon van.
Mivel crt-monitort használok, amin csak d-sub van, így van egy aktív átalakító közdarabom, aminek az egyik fele hdmi-t fogad, a másik felén d-sub-ként továbbítja.

Végül is, nem tudom, hogy a hibát mi okozta pontosan, de amikor a win-ben nem állítom át az alap-felbontás/képfrissítés értékeket (1024x768@85Hz), akkor bootoláskor sima ügy minden.

Persze, mivel a monitor sokkal többet (is) tud, minden telepítés után (kb. egy hét alatt 20x raktam fel a Windows-t, mert ugye újraindításnál nem töltődött be a képernyő, viszont amíg nem állítottam le, ment minden rendesen...) az Nvidia cp-ben átállítottam 1280x1024@85Hz-re vagy 1600x1200@85-re és ekkor már újraindításkor az alaplap logoja után már csak fekete képernyő fogadott...
Viszont 1024x768-ra és 85Hz-re visszaállítva a felbontást/képfrissítést minden leállítás előtt, simán bootol, van kép, minden frankó.

Tudom, hogy végül is félig-meddig off, de erre varrjon gombot valaki... :F

Miért van az, hogy bootoláskor csak akkor ad képet, ha megfelelően alacsony felbontás/képfrissítést állítok be (Mint írtam, ez 1024x768@85Hz), viszont mind a vga, mind a kábel, mind a monitor bőven tudja akár a 2048x1536@85Hz-et is. (Egyébként bootolás után általában 1280x1024@100Hz-re szoktam állítani és tökéletesen működik játékokban, mindenhol...)

Kutya legyek, ha értem.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#59040) szimcsi válasza Sam67 (#59037) üzenetére


szimcsi
senior tag

Múlt héten én is csináltam win7 újratelepítést, nekem is ugyanígy fagyott le és csak kb 3. nekifutásra sikerült, mert addigra jöttem csak rá hogy usb3-ba volt dugva a billentyűzet és az egér:P

XP

(#59041) MrDerekas válasza Weareus (#59039) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R az infóért. Az átalakítót elképzelhető, hogy a bios nem szolgálja ki és kell neki a szoftveres beállítás. Bár el nem tudom képzelni azt hogy tárolja... 21. századi bűbáj :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59042) dugo_ válasza Weareus (#59039) üzenetére


dugo_
veterán

Többen írták már ezekről az átalakítókról, hogy max fullhd, max 60Hz. Afelett lutri, mert könnyen megbolondulnak.

(#59043) Weareus válasza dugo_ (#59042) üzenetére


Weareus
addikt

és
(#59041) MrDerekas: igen, az átalakító miatt lehet a gubanc, szvsz. A vga-vétel előtt ui. a cpu igp-jét használva és annak driverében állítgatva 85 Hz-ig engedte felsrófolni a képfrissítést, és ott nem is jött elő ez a hiba.

Az Nvidia cp meg akármennyit enged, persze a monitor által tudott max. értékeket szoktam beállítani. Érdekes azért, hogy 1280x1024-es felbontást 100 Hz-en simán visz az átalakító is, játékok alatt is, úgy látszik csak indításkor jelentkezik ez a dolog, de ott permanensen.

Egyébként ezeknek az átalakítóknak (amennyiben aktív átalakítóról beszélünk) van egy élettartama is, ha jól tudom, nem tudom, meddig fogja bírni, de állítólag nem is húzzák sokáig. Főleg, ha 1280x1024@100Hz-en küldöm.
Remélem, azért az új (nem crt :B ) monitor érkezéséig (1-2 hónap) még elhúzza a "belét".
:R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#59044) Starchm


Starchm
őstag

Helló!

Alaplap: intel dp67bab3
Proci: i7 3770k
Táp: FSP hyper-m 600w
Windows 10 pro

Olyan problémám lenne, hogy benyomom a bekapcsoló gombot, elsőre felpörögnek a ventik szabályosan minden, és kb 2 mp múlva mintha elment volna az áram leáll, vár 3-5 mp-t és újraindul és tökéletesen megy.
Próbáltam bios resetet, másik procit / korábbi szériát 2500k / , ventiket is lehúztam mindent.
Bármi történik akkor is csak igy indul el a gép, ennek mi lehet az oka / ebből lehet később valami erős hibaforrás?

(#59045) Jim74 válasza Starchm (#59044) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Vedd ki az össze RAM-ot a gépből és egyetlen darabbal próbáld ki a slotokat.
Hasonlóképpen jártam egy EP35DS3 Gigabyte lappal. Ott a 4 slotból az egyik pár behalt. Ha azokba raktam RAM-ot nem indult a gép. A másik két slot még jó volt.

(#59046) Starchm válasza Jim74 (#59045) üzenetére


Starchm
őstag

Elindul, és megy is utána tökéletesen, mind a 4 rammal. Csak érdekel, hogy miért lehet ez a "lekapcsol 2-3 mp-re az áram" dolog..

(#59047) MrDerekas válasza Starchm (#59046) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elvileg van valami error figyelmen kívül hagyása opció valahol a bios-ban és akkor nem csinálja ezt. Az ellenőrzés során valami hibát talál és ezért indul újra. Aztán, hogy ez mennyire egzakt hiba a fene se tudja. Általában túl van lihegve a szoftver részéről.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59048) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello.Vettem egy Asrock H110M-HDV R3.0 lapot de az FSP hexa tápomon nincs 8 pin 12V Power Connector csak 4 igy tudom használni vagy kell átalakitó?ha gen akkor milyet vegyek?előre is köszi a segitséget

[ Szerkesztve ]

(#59049) varmi2 válasza kirusz1 (#59048) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elég lesz a 4 pines csati is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59050) kirusz1 válasza varmi2 (#59049) üzenetére


kirusz1
őstag

köszönöm a segitséget :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.