Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok. E két alaplap között mi a különbség?

msi_h61m_p23__b3

msi_h61m_p20__g3

(#14002) szacsee válasza Bonkheads (#14001) üzenetére


szacsee
nagyúr

P20G3 sajnos hiába PCI-E gen 3.0 x16-os csatival rendelkezik, de nincs rajta Gbites háló, csak 10/100-as, ami adsl-nél nem nagyon gáz, de optikánál monitorlefejelős eset.
PCI-E csati nem is gáz, mert a legújabb kártyáknak is elég a 2.0-s X16, ami a P23-ason van és csak úgy is Ivy Bridge esetén megy 3.0-s sebességen.
Viszont P23-ál hiába van Gigabites háló, de nincs DVI, vagy HDMI, ami integrált VGA-s APU-s lapnál nem hátrány.
Ha ott vásárolsz vedd inkább, ha nem kell az LPT port az MSIH61M-P31(G3)-at.
Így MSI, DVI is van, Gigabites lan és gen3.0-s PCI-E csati.
Tudsz forrasztani, akkor az alaplap alján van LPT tüskesor és HP vagy dell gépek előlapi kivezetése jó rá és egy régi LPT kivezetéssel könnyen összeforrasztható. (próbáltam működik, csak lábkiosztást kell figyelni manual szerint, de ugyanaz mint a régi LPT, csak kisebb a csati) LPT= régi nyomtató csati nagyon ritkán kell ma már.

[ Szerkesztve ]

(#14003) Werkly válasza szacsee (#14000) üzenetére


Werkly
őstag

Namármost A CMOS reset és a Load opt. def. az nem ugyanaz? Mert ha load... után indítom a gépet akkor egy hosszú 4 rövid hangjelzés van ami valami eszközre rinyál. De CPU FAN-t állítom és utána nincs ez. CMOS reset kéne talán? Adatlapon van a konfig.

(#14004) szacsee válasza Werkly (#14003) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor szokott ilyet csinálni, bár P35 óta nincs Asus lapom, amikor valami ramszorzót állít, legalábbis a többi lap szokott töprengeni. Ramfreki alapon ugye 1333Mhz, gondolom XMP-t vagy 1600-at belövöd neki, ezután természetes a jelenség.
CMOS reset kivett elemmel hatásos áramtalanított gépnél (fali aljzatból kihúzott tápkábel), mert ilyenkor az idő is visszaáll alapra amúgy meg a hülyeségek bennragadhatnak. UEFI-vel nem tudom mennyire szünt ez meg...
Első induláskor amúgy is ez természetes lehet, ha utána újraindításkor nem csinálja.
Load meg ugye "szoftveres" és csak a főbb beállításokat lövi alapra pl időt nem és sok esetben mást sem, de ez giga lapoknál volt jellemző.

(#14005) ravail válasza Werkly (#14003) üzenetére


ravail
senior tag

A CMOS reset jumper az alaplapodon az előlapi csatlakozók és az USB foglalt mellet van: "CLRTC"
Ez az 1-2-es állásba normál módban van (a PCIe slot felőli pár zárt), és a másik a 2-3 állásban törli a BIOS-t.

(#14006) Werkly válasza szacsee (#14004) üzenetére


Werkly
őstag

Na máris hiba! Elindítottam a Win memodiagot és 10%-nál már azt írta, hogy hardverhiba van forduljon....
Na most, hogy szűrjem ki, hogy mi a rossz?

(#14007) Werkly


Werkly
őstag

Akkor memória hiba lesz vajon? MEMTEST 86+ nyomjam éjszakára rá?

(#14008) szacsee válasza Werkly (#14006) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kiveszel egy rammodult és kipróbálod úgy, hogy mi a helyzet és ha jó, akkor tedd be a másik modult ugyanabba a foglalatba és azt is teszteld. Ha mindkét modult hibásnak látja, akkor lehet foglalat hiba, vagy IMC, ilyenkor tedd át a másik csatorna foglalatába egyesével letesztelve. Ha ott is szívás, akkor más gond van.
Ha viszont a kiválasztott foglalatban az egyik jó, akkor másik foglalatba is teszteld le a modulokat, de jegyezd meg, hogy melyik melyik. Ha ugyanaz a modul rosszalkodik mindkét foglalatban, akkor ramhiba, és mehet vissza garba, de gondolom dual channel kitben vetted, így mindkettőt cserélik.
Ha variálós a történet, magyarul nem mindig ugyanazzal a foglalattal és modullal csinálja, akkor érdemes kipróbálni az asztalon is, lehet nehéz hűtő miatt, vagy az alaplap lefogatása végett "elgörbült" a deszka és emiatt kontaktos lehet. Asztali teszt ezt szűri ki.
Írj vissza mire jutottál.Hiren CD direkt link. Tesztelésre viszont ezt ajánlom. :K

(#14009) CoolMan válasza Werkly (#14007) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, és ha hibát ír, akkor egyesével is nézd meg a ramokat.

(#14010) szacsee válasza Werkly (#14007) üzenetére


szacsee
nagyúr

PASS 2-3x-ig mehet nyugodtan, egy éjszaka nem kell futnia azért ha egyesével teszteled. :N

(#14011) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok!

Múltkor volt egy olyan problémám a gépemmel, hogy bekapcsoltam de nem akart bebootlni a windows. Most annyit változott a helyzet, hogy lekapcsolom az elosztót, aztán 1 óra múlva visszakapcsolom, benyomom a gombot és nem indul a gép, nem talál eszközt ahonnan bootolhatna. Megnyomom az újraindítás gombot és megy minden rendesen. Ha az elosztót nem kapcsolom le akkor minden indításnál normálisan elindul a gép.

Erre valakinek ötlete? Nagyon fontos lenne a megoldás, mivel szülők gépe, és én csak 2-3 hetente tudok állaítani rajta, ez pedig már kezd zavaró lenni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#14012) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Sziasztok az istenért nem tudok felteni egy win xp-t egy msi ms-6787 alaplapra.Az a helyzet hogy elindul a telepitő a szokásos a számitógép hardveres vizsgálata szöveggel utána a felirat eltünik és onnantol tovább semmi sima fekete képernyő :O ötletek hogy ez miért van :F Volt amikor a telepités simán elindult de akkor viszont a vinyó nem volt jól bekötve tehát a gép nem látta akkor simán végigfutott a telepités csak mikor már vinyóra kelett volna pakolnia a cuccokat kiirta hogy nem lát vinyót :W

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#14013) ravail válasza szabonagyur (#14011) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Nem vagyok képben az előzményekkel, úgyhogy, ha már volt ez a kérdés, elnézést kérek érte:
Megnézted már, hogy nem merült e le az alaplapi BIOS-t tartó elem? Esetleg a BIOS chipet a foglalatában megmozgattad már? (Hogy az ídő során esetlegesen kialakult kontakthibát megszüntesd.)

[ Szerkesztve ]

(#14014) Bonkheads válasza szacsee (#14002) üzenetére


Bonkheads
tag

:Y :F :Y :F :Y :F :Y :F :Y :F

(#14015) Werkly válasza szacsee (#14008) üzenetére


Werkly
őstag

Namármost a memtest dualban kell, hogy menjen vagy külön-külön?
Mert 2 PASS és no error.

[ Szerkesztve ]

(#14016) Werkly válasza szacsee (#14008) üzenetére


Werkly
őstag

És ha nem RAM akkor mi lehet?
VGA Memory Stress test VGA-ra nem írt hibát.
Alaplap meg CPU gondolom nem tesztelhető?
Egy optikai Sata meghajtó van a gépben gondolom az nem lehet rossz.
Meg egy Wlan kari.

(#14017) szabonagyur válasza ravail (#14013) üzenetére


szabonagyur
félisten

A lap kb 2 hónapos ha van és ez idő alatt sosem volt kivéve belőle az elem szóval nem hinném, hogy az mozogna. A lapnak első tulaja vagyok így a BIOS chipnek nem tudom mennyi baja lehet 2 hónap alatt.

Az elem hiba azért fura nekem mivel igazából semmit sem felejt el, tehát minden beállításom, idő, boot sorrend, stb megmarad, csak valamiért 1-1 indításnál képtelen bebootolni, mintha üres lenne az SSD vagy nem tudom. Egyébként az adatlapomnál lévő gépről van szó :)

Ha nem elem akkor mi lehet még vajon?

Az előzmények is hasonlóak, de akkor azt hittem a Win7 adta meg magát és azért nem indul a gép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#14018) szacsee válasza Werkly (#14016) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha jó hűtőd van a procin, akkor kicsit LinX-el dolgoztasd meg. Linket találsz valamelyik tuningos topikban.
Lényeg, hogy jól megizzasztja a gépben a procit, a proci memvezérlőjét és a ramokat is.
Win mem diag ugyanarra a felállásra írt 10%-nál hibát, amire memtest 2x lefutott?
Goldmemmel próbáltad? Nálam hamarabb kidobja ha hibás a ram.

Bonkheads: Mi nem emel? :D
Ha nem kell LPT vedd a H61M-P31 G3-at.
Ha kell a régi nyomtató, de nem fontos a digitális VGA kimenet az alaplapon akkor P23.
LPT-t nem kell barkácsolni, ha nincs ilyen csatis nyomtatód, ha nem dugsz rá semmit inaktív, nálam muszáj volt, mert spannak DVI-s H61-et rendeltem és USB-s nyomtatóra emlékezett, ami a végén kiderült hogy párhuzamos portos volt (LPT).

[ Szerkesztve ]

(#14019) Werkly válasza szacsee (#14018) üzenetére


Werkly
őstag

Azzal nem próbáltam! Mindegy hagyom éjjelre a memtestet reggel megírom mit ír. Holnap megyek melóba így nem tudok bütykölni. A BIOS is alapon van tán ott a hiba?
Ezeket dobta frissítéskor:
bad pool
meg non paged Na reggel beírom mi lett!

(#14020) ravail válasza szabonagyur (#14017) üzenetére


ravail
senior tag

Arra nincs tippem, hogy még mi lehet. De azért bátorkodtam ezt elmondani neked, mert tegnap előtt, azaz pénteken járt nálam egy ailg több mint egy éves gép (Asus, vagy Asrock alaplappal), ugyanilyen hibával. A hibajelenség annyival volt más, hogy minden bios beállítás megmaradt, kivétel a bootolási sorrend. (Idő, módosított alapórajel, RAM és RAM feszültség beállítások... minden más, a beállított megmaradt.) Kivettem az elemet, amin 2,7V-ot mértem. Kapott egy új elemet és -tudtommal- azóta jó. Mivel nagyon közeli ismerősé, már tudnék róla, ha nem lenne jó. Mellesleg, már találkoztam pár napos olyan alaplappal, amiben cserélni kellett az elemet.

[ Szerkesztve ]

(#14021) shinren


shinren
csendes tag

sziasztok, valaki megtudná nekem mondani hogy ebben a támogatott memória listában az a1600mhz kingstonnál a dualchanel-nél mit jelentene az a " V" ?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv Shirin

(#14022) szabonagyur válasza ravail (#14020) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na akkor veszek bele egy elemet, nem lehet nagy tétel. A kérdés az ASROCK H61M-S lapba vajon milyen gomb elem mehet? :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#14023) ravail válasza szabonagyur (#14022) üzenetére


ravail
senior tag

Ugy tudom, mindegyikbe egyforma megy, típusa: CR2032 (Talán kibírható beruházás. ;) )

[ Szerkesztve ]

(#14024) Apollo_21 válasza szabonagyur (#14022) üzenetére


Apollo_21
addikt

CR2032 ..:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#14025) szabonagyur válasza ravail (#14023) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszönöm a segítséget és Apollo_21 neked is, jól sejtettem, hogy ilyen kell bele.

Na akkor irány a bolt veszek egy ilyet, remélem csak ennyi lesz a baja :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#14026) #65675776 válasza Kernel (#13995) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tévedés. A szabvány maximum 12V-ot ír előre arra a tűre. És a feszültség alapú szabályozás teljesen szabályos megoldás, csak mára elfelejtette ezt a gyártók többsége. Anno pl az Abit viszont elég keményen megoldotta ezt, egyes lapokon 6-8 ventilátort is tudtál így szabályozni. A Gigabyte lapokon is létezik a mai napig ez a lehetőség, bár tipikusan csak 1 vagy 2 csatlakozóra. Szóval nem házibarkács. Az, hogy az intel a saját lapjain ezt nem valósítja meg nem jelent semmit, maximum azt, hogy ebből a szempontból igénytelenek. És ez csak az Ő lapjaikra érvényes, csak azok korlátoltsága.

A szinkronmotoros fejtegetésed teljesen hibás, lévén az váltakozó áramú motoroknál az egyik megoldás, itt viszont egyenáramú motorokról van szó. Ott meg soros, párhuzamos és vegyesgerjesztés van. És forgó mágneses tér sincs.

A PWM vezérlés is alapvetően egyenáramú vezérlés. Váltakozó áramú motorokat frekvenciaváltóval szokás szabályozni/vezérelni.

[ Szerkesztve ]

(#14027) peter889 válasza #65675776 (#14026) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a leírást. Van egy ilyen alaplapom: ASRock 960GM-GS3 FX. Még alkatrészek hiányában nem tudom beüzemelni.
Nem tudod véletlenül, hogy ennél a 3 tűs Power Fan Connector második tűje fixen 12 volt, vagy tudja változtatni és ezáltal változik a ventilátor fordulatszáma?

(A hozzá adott alaplapi leírás annyira gagyi, hogy miközben pl. a Chassis Fan Connector az alaplapon ténylegesen 4 tűs, az alaplapi leírás 3-nak írja. Amúgy +12 voltot ír mindegyik Fan Connector második tűjére.)

(#14028) #65675776 válasza peter889 (#14027) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem találkoztam még az adott lapppal, szóval fogalmam sincs.

(#14029) Werkly


Werkly
őstag

Nos a Memtest86+ futott 10 órát és Pass 10-et. 0 Errors found lett a vége.
Akkor most mit ellenőrizzek?
Windows memóriadiagnosztika az csak a RAM tesztjeit végzi?
Mert az hardware hibát írt.
Most a VGA-t ráküldöm a VGA Memory stress tesztre estig.
Vagy mit ajánlotok mit teszteljek még és mivel?
CPU vagy alaplap lehet akkor a hunyó?

(#14030) ravail válasza peter889 (#14027) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Kérdésed feltevésekor már nem voltam itt, csak most olvastam. Nekem sincs olyan alaplapom ami neked van. Segítségül, levettem a gépem oldalát, hogy megmérjem a benne lévő, igaz, nem Asrock, hanem Asus P5W DH Deluxe WiFi AP alaplap 3 tűs fan csatlakozói (4 db) és a 4 tűs CPU fan csatlakzók ("CPU / 2 x Chassis(system) / 2 x Power Fan connectors") 2. lábán mérhető feszültséget. Az alaplap BIOS-ában engedélyezve van a hőméeséklet függő szabályzás. Mind a 4 db 3 tűs csatlakozó 2. lábán az indításkor 5,44V feszülrséget lehetett mérni, ami folyamatos növekedés mellett 9,2V-on állt meg a mérés kb. 10 perce alatt. A CPU ventilátor 4 tűs csatlakozójának 2. lábán minden mérésnél, a változó CUP fordulatszám mellett is, stabil 12,07V feszültséget mértem. (Tápegység: Chieftech.) A mérést digitális feszültségmérővel végeztem, minden csatlakozón többször mérve, a gép 5x-i ujraindításával.
A mérést semilyen mérésügyi hivatal nem hitelesítette, a mérőműszerem semmilyen mérésügyi hivatal által nem hitelesített, kb. 10 éves "noname" kategóriájú, eddigi tapasztalataim szerint a házi használat számára megfelelő, erre a célra elég pontosan mérő műszer.

(#14031) szacsee válasza Werkly (#14029) üzenetére


szacsee
nagyúr

Linpackot eressz rá 2-3 órára, de hőmérsékletet figyeld.
Ha ez megvan, akkor eressz rá egy GPU terheléses tesztet és figyeld, hogy ha leállítod, vagy indítod IDLE állapotba vált-e.

(#14032) Kernel válasza #65675776 (#14026) üzenetére


Kernel
nagyúr

És forgó mágneses tér sincs.

Na ne viccelj, akkor szerinted mitől forog a motor? (Most itt ne térjünk ki az egyfázisú, segédfázissal indított motorokra.)

itt viszont egyenáramú motorokról van szó

Egyenáramú a táplálás, de az csak az elektronikára vonatkozik. A ventilátorba elektronika van integrálva a motor mellé, próbáld a kettőt külön értelmezni. Ha DC-motor lenne, akkor például kommutátoros megoldást kellene alkalmazni, a tekercs mágneses mezője irányának megváltoztatására, miként az valamikor Jedlik Ányos is kitalálta. De itt különben is több tekercs van, és az állórészen vannak a tekercsek.

Ventilátorban hol van kommutátor? Ami persze szikrázna is, zavart keltene.

Ismered a régi lemezjátszóknál az un. Direct Drive motor működését? Ventilátor is ugyanaz, legalábbis alapelvet tekintve. Csak a lemezjátszónál még precíz fordulat-visszacsatolás is van beépítve.

A PWM vezérlés is alapvetően egyenáramú vezérlés. Váltakozó áramú motorokat frekvenciaváltóval szokás szabályozni/vezérelni.

Persze, az erősáramú technikában. Csak itt gyengeáramú, elektronikus vezérlésekről van szó. Ennek pedig legkézenfekvőbb módja a tekercsek működtetése váltakozóárammal. Vagyis a DC-feszültség tekercsekre történő kapcsolgatásával, félvezetős kapcsoló segítségével, ahol persze célszerű az impulzusokat némileg "kerekíteni" is, csökkentve ezáltal a kapcsolási áramimpulzusok nagyságát, zavarkeltést.

Az így előállt frekvencia változtatásával pedig lehet befolyásolni a forgó mágneses mezőt, ami szinkronban viszi magával a forgórészt (szinkronmotor).

De szerintem te megmagyaráznád nekem azt is, hogy mitől forog a videómagnóban a videófej, és más elektronikus vezérlésű motorok (DVD-meghajtó, HDD-motor stb). Ne magyarázd meg inkább, láttam én a saját szememmel is, a videószervizemben.

Ja, egyébként a HDD-motor is DC-motor? Mert DC-ről működik? Jó vicc...

Tegyünk továbbá különbséget a 3 és 4 tűs ventilátor-csatlakozók között. 4-tűsre vonatkozik a fix tápfeszültség. 3-tűs csatlakozónál szokott lenni a fesz. szabályozható megoldás.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#14033) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék tőletek kérni,alaplapon lévő USB portokat,hogyan tudom bemérni,hogy megkapja-e az illető port az 5 V-ot?.....vagyis melyik lábakon kell mérni a feszültséget?
Képpel is ha tudná valaki illusztrálni,akkor azt külön megköszönném.

(#14034) szottyadtdin


szottyadtdin
csendes tag

Sziasztok
Van egy Asus M4A78-E alaplap amihez SSD-t szeretnék venni. A déli vezérlő SB750. Pár hete vettem bele egy OCZ Agility3 60GB-os SSD-t de az hamar feladta, így kénytelen voltam garanciába vissza vinni. Most lehetőségem van másikat venni helyette. Kinéztem egy OCZ aglity 4 64GB-st vagy egy Corsair Force 3 60GB-os SSD-t. Van valakinek tapasztalata ezzel a lappal, hogyan kezeli ezeket az SSD-ket?
Előre is köszönöm a segítséget!!!!

(#14035) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sziasztok!

Lenne egy Fm1 3870k procim amit tuningolni szeretnék de az alaplap cpu thermal throttling menüpontja letiltja a kiválasztott orajelet,elég hamar már 55 foknál Ezzel nincs is gond,viszont a biosba nekem nem fokokban van a lista hanem százalékba.
Auto beállitáson 55 foknál már le is tilt.
12-87 %-is van az állitási lehetőség a cpu thermal throttling bios menüpontba.
Merre kell állitanom az értéket,ha mondjuk 65 fokot szeretnék elérni küszöbnek? Nem jövök rá az istennek sem. :B

[ Szerkesztve ]

(#14036) spista222 válasza Silentfrog (#14035) üzenetére


spista222
addikt

Elvileg az a % nem a hőfokot jelenti hanem a Throttling értékét vagyis hogy amikor eléri a meghatározott hőfokot akkor mennyire butíthatja le a CPU-t. De próbálkozhatsz vele 50-ről egyel feljebb vagy lejjebb állítani(40-60%)

(#14037) Silentfrog válasza spista222 (#14036) üzenetére


Silentfrog
veterán

Biztos igy van mert ha tiltom akkor is lelövi az emelt orajelet 50 pár foknál..
Viszont ,akkor hol tudom beállitani,hogy ne 55 foknál legyen a küszöb?
Ilyen bios menüpontom nincs....

(#14038) spista222 válasza Silentfrog (#14037) üzenetére


spista222
addikt

Jobb megoldást nem tudok mint egy jobb hűtőt.

(#14039) Silentfrog válasza spista222 (#14038) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ilyet még nem láttam,hogy 55 fok és vége. ez éppen csak "tőgymeleg" :P

(#14040) spista222 válasza Silentfrog (#14039) üzenetére


spista222
addikt

BIOS frissítés?

(#14041) chungee


chungee
addikt

Hellósztok!

Nekem ilyen átalakítóra lenne szükségem. Csak fordítva. Mi a neve és hol lehet kapni ilyet:F

(#14042) spista222 válasza chungee (#14041) üzenetére


spista222
addikt

Itt van.

Megy az átalakító nélkül is de ha van külön PCI-e VGA és nem külön csatlakozóról eszik akkor mindenképpen ajánlatos egy ilyen átalakító de inkább egy új minőségi táp alapból 24-es csatival.

[ Szerkesztve ]

(#14043) Silentfrog válasza spista222 (#14040) üzenetére


Silentfrog
veterán

Eddig a legújabb volt a napokban raktak fel egy újat de csak a win 8 hoz vannak benne frissitések.

(#14044) chungee válasza spista222 (#14042) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm. Akkor előtte megérdeklődöm a táp vétel topikban.

(#14045) Csongeee10 válasza Csongeee10 (#14033) üzenetére


Csongeee10
tag

Nincs ötletetek?

(#14046) spista222 válasza Csongeee10 (#14045) üzenetére


spista222
addikt

(#14047) Csongeee10 válasza spista222 (#14046) üzenetére


Csongeee10
tag

1-s én 4-s lábon kell mutasson 5 V-ot?

(#14048) Kernel válasza Csongeee10 (#14045) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az "USB pinout" kifejezésre könnyen rá tudsz keresni, más kérdés, mi értelme a csatlakozón történő mérésnek, főleg terheletlen állapotban. BIOS is mutatja az 5 V tápokat, gyakorlatilag ugyanaz van a csatlakozón is. Terhelt állapotban esetleg érdekesebb lenne a mérés.

Csatlakozónál zárlatot is könnyen lehet okozni, ha simán műszerzsinórral belemérsz. Vagy valamilyen tűszerű megoldást kell kreálni.

Onnan kezdve viszont van 4 db érintkező, tehát ahhoz rajz sem kell, hogy négyre rámérj, azok közül egyiken lesz 5 V. Miután a másik mérőpont a test, vagyis a csatlakozók fémrésze, tehát csak ahhoz képest kell keresni a + 5 V-ot.

Vagy, ha van egy kiselejtezett USB-eszközöd, rossz egér, vagy bármi, amiről le tudod vágni a kábelt, azt lecsupaszítva, felhasználva, zárlatra vigyázva. Akár még műterhelést is készíthetsz rá, egy 10 Ω, legalább 2,5 W terhelhetőségű ellenállás képében. Ha azt szakszerűen meg tudod oldani.

Én például egyszer bontóban vettem 200 Ft-os USB-egeret, de csak a vezetéke kellett nekem, más célra.

1. --- + 5 V

4. --- 0 V (test)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#14049) szacsee válasza Werkly (#14029) üzenetére


szacsee
nagyúr

Linx-el terheld le a rendszert, ha fagy, akkor megerősítésképp prime-al, vagy intel burn testel is megcsinálhatod.
Ha ilyen esetben fagy, akkor proci vagy memvezérlő, ram, vagy táp lehet a ludas.
Eszembe jutott még valami. Nem tudom hogy szoktál telepíteni, én elsőnek az intel drivereket pakolom fel.
Inf update, ME, Smart Connect Ivy-nél, utána hálókártya, audió és videókártya driver-t, aztán frissítek és csak ezek után kezdem feltelepíteni a programjaimat. Steam, játékaim, melóhoz progik stb.
Ha otthoni gép és lehet ment rá olyan szoft, ami gondot okoz, akkor érdemes így csinálnod (pl ilyen a mountoló progik mint daemon, alcohol stb, bár ezeket már nem használom, de win fórumon olvastam, hogy okozhatnak gondot. Mindenesetre csak drivereket tégy fel update előtt.
Ha a linX is problémamentesen fut végig egy 20 körös teszten, akkor egyesével tesztelgesd a hardvereket.
Pl AMD oldalára felmész és lehúzol 1-2Gb adatot, az sem baj, ha gyors helyről csinálod, de ketyegjen az a hálókártya. utána VGA-t teszteld valami játékkal. Egyébként játékok és a win telepítés akasztja ki legjobban a gépet. Energiagazdálkodási funkciók is bekavarhatnak biosból (S1,S3..... Speedstep stb)
Kis furmark+ winrar sebeségteszt, vagy LinX pedig a tápod tudod tesztelni pl.

(#14050) peter889 válasza ravail (#14030) üzenetére


peter889
őstag

Szia!

Nagyon segítőkész vagy, hogy le is mérted. Köszönöm szépen! :R
A mérésed beigazolta a sejtésemet: a 3 tűs csatinál a 2. láb feszültsége változó, a 4 tűs csatinál ez állandó: 12 volt. (Persze lehet, vannak lapok, ahol ez másként van.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.