Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Runner_fxr válasza RedCactus (#48000) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Próbáltam mindent, a megoldás az lett, hogy integrálni kellett az usb 3 drivert a pendrive-os telepítőbe. Így fel is ment a win 7. Viszont amint betöltött az oprendszer, semmilyen usb-t nem érzékel. Kezd unalmas lenni.

(#48002) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Igaz h nekem évek óta így van, de azért megkérdem, hogy ha az alaplal szélén hátulról vezetem be a 4 pines tápvezetéket ami hozzá is ér a laphoz, lehetne e belőle baj ?

Xbox One: bandymnc

(#48003) jacint78 válasza bandi0000 (#48002) üzenetére


jacint78
addikt

Csak végig kell gondolni, ha sérül a szigetelés a vezetéken az baj, ha nem tud sérülni, nem baj.

type your text here..

(#48004) bandi0000 válasza jacint78 (#48003) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Gondoltam én csak megkérdeztem :D

Xbox One: bandymnc

(#48005) jacint78 válasza bandi0000 (#48004) üzenetére


jacint78
addikt

[link] :DD

type your text here..

(#48006) ogi88


ogi88
tag

Gigabyte alaplapnál a biosba a ventilátor sebességnél mit jelent?A Normal,Silent,Manual,Full speed melyikel mit lehet beállitani meg melyik a legjobb ami saját maga szabályozza a fordulatot? :W

(#48007) TechN7ne válasza ogi88 (#48006) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Auto!

(#48008) ogi88 válasza TechN7ne (#48007) üzenetére


ogi88
tag

Nálam nincs auto beállitás csak ez a 4! :( Normal,Silent,Manual,Full speed

(#48009) Teaway válasza ogi88 (#48008) üzenetére


Teaway
veterán

Normal: a laphoz adott Easy Tune szoftver vezérli a sebességet, a paramétereket abban kell állítani.
Silent: A venti alacsony fordulaton forog.
Manual: A vezérlés meredekségét lehet állítani a Slope PWM menüpont alatt, a hőmérséklet függvényében.
Disabled: A venti max sebességen forog.

Nincs itthon csokid??

(#48010) MasterMark válasza ogi88 (#48006) üzenetére


MasterMark
titán

Normal, Silent automatikusan szabályozza. Manualnal is automatikusan szabályozza, csak te adod meg, hogy milyen meredeken. Full Speed pedig a maximum.

Switch Tax

(#48011) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

GA-B85-HD3 lappal lenne olyan problémám, hogy nehezen ismeri fel a ramokat.

Ha egyszerre teszem bele a kettőt, újraindítja mindig azonnal magát, ha csak az egyik 4gb-os modult, akkor stim, ha csak a másikat, akkor is stim. Egymás után a kettő, már megint nem stim. A lap foglalatai hibátlanok, csak úgy mint a 2db 4gb-s ram. Egyáltalán miért felejti el őket a bios? Van erre valami általános megoldás, ami beválik?

Köszönöm.

(#48012) crom47


crom47
csendes újonc

Sziasztok !
Segítséget kérnék Tőletek !
Az új gépembe MSI 970-es alaplap van .
Van egy creative 5.1 es hangrendszerem. Ennek van 3 (fekete,narancs,zöld) vezetéke.
A régi alaplapon ilyen színű csatlakozók voltak.
Ezen mind piros és akárhogy rakosgattam a tesztnél nem szólnak rendesen a hangfalak .
Hova kell bedugni őket és mit kell beállítani , hogy rendesen szóljanak ?
Előre is köszönöm a segítséget !

(#48013) szallasi007 válasza customer114 (#48011) üzenetére


szallasi007
őstag

Hasonló hibát a bios frissítés megoldotta ha jól emlékszem rossz esetben láb elhajlás :(

(#48014) customer114 válasza szallasi007 (#48013) üzenetére


customer114
senior tag

Lábak rendben. Létezne, hogy egy "mai" alaplapnál a bios "régebbi" verziója ilyen problémát okozzon? :F

(#48015) RedCactus válasza customer114 (#48014) üzenetére


RedCactus
senior tag

Létezik és egy próbát megér. Bár ahogy nézem a RAM támogatási listát, a linkelt memóriád pont nincs benne.

(#48016) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A következő problémám adódott egy Gigabyte GA-G31M-ES2L lappal: Nem látja a pendrivokat, illetve az usb aljzatba dugott külső merevlemezt. Sem biosban, sem op. rendszer alatt.
Az érdekesség, hogy a billentyűzetet, az egeret illetve az usb wifit látja, ezek tökéletesen működnek.
Az alaplap pci aljzatába dugott usb bővítőkártyába dugott pent látja.

Az eszközkezelőbe azt írja: "Ismeretlen usb eszköz (sikertelen eszközleíró-kérés)

Holnap felteszek egy w10-et, meglesem azzal.
Legutolsó biost feltettem, resetelés megvolt.

Szerintetek mi lehet a gond?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48017) RedCactus válasza embe (#48016) üzenetére


RedCactus
senior tag

Lemezkezelő sem látja? Saját gép>Jobb klikk>Kezelés>Lemezkezelés

(#48018) #92415744


#92415744
törölt tag

Üdv Mindenki, van egy Lenovo alaplap, már ott voltam, hogy kihajítom az ablakon, mert a belepróbált procikat mind egymagosnak látta. Tegnap felraktam már hibásként hirdetni, beleraktam egy régi gagyi egymagos procit, erre kétmagosnak látja.......... :W
A többit is, amit beleraktam, kezelnie kellene, Q965 chipset, és ilyen E2160, E2200, D925-ökkel kísérleteztem.
Cpu supportban megvan mindegyik.
Elképzelhető, hogy a procifoglalat szórakozik? Vagy valami elektronikai hiba? Tele volt púpos kondikkal a lap, ezek cserélve lehettek, de lehet, nem mind.
Tiszta rejtély.
köszi.

(#48019) TechN7ne válasza Runner_fxr (#48001) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Minek az a Win 7, rakd fel a 10 et nem lessz semmi gond.
10 éves rendszert rakni egy 6. Generacios gépre vicc, nem arra van tervezve.

(#48020) tommyrs01


tommyrs01
csendes tag

Ide is bedobom hátha:

Sziasztok olyan gondom van hogy a gépem nem igazán akart indulni egyik pillanatról a másikra. Tápot kimértem teszteltem hibátlan a teljesítménye... Minden kihúztam ellenőriztem semmivel nem lett jobb nem indult a gép egy kicsit sem. A legvégén kivettem a procit mert fostam hogy az alaplap adta meg magát de ekkor proci nélkül minden egységet elkezdett felpörgetni, boot ugye nem történt így de minden életre kelt félig proci nélkül de nem sípolt... Kérdésem... Ilyenkor egyértelműen kijelenthető hogy a processzor a ludas, cserélem és ennyi??? E8400es Duo processzor egyébként ;) Előre is köszi a segítséget...

(#48021) jacint78 válasza tommyrs01 (#48020) üzenetére


jacint78
addikt

Nem feltétlenül. Lehet, hogy vezet valamelyik FET a lapon és a 12V-ot engedi a processzorra. Nem feltétlenül döglik meg a processzor ilyenkor, de ezesetben a lap hibás. Amúgy amikor nem indult, nem mozdultak meg egy picit a ventilátorok, tehát rövid időre nem indult be?

type your text here..

(#48022) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok,
z77 extreme4-m lapom van.
bios rev.: 1.80
cpu: i5-3570k
vga: gtx960

probléma:
Az alaplap nem látja a vga-t a pcie1; pcie3 slotokban (amik ugyebár 16x és 8x sebességet tudnak). A pcie4-es slotban ami csak 4x-es viszont hibátlan, tehát a vga jó.
Soha nem volt használva a fenti két slot. Az érintkezőket megnéztem épek. Szennyeződést szabad szemmel nem látok rajta.
Bios beállításokban próbálkoztam a pcie bus speedet csökkenteni gen3 ról gen 1 és 2-re. = nem megoldás.

Volna értelme a biost "downgradelni" 1.7-re mondjuk?
UEFIből elérhető bios reset volt. Nem tudom a jumper rövidre zárása vagy az elem kiszedése ad -e valami többet a bios resethez. (mármint a dátum és idő elvesztésén ami kétlem hogy befolyással lenne)

(#48023) tommyrs01 válasza jacint78 (#48021) üzenetére


tommyrs01
csendes tag

Köszi... Most azt csinálja hogy ha processzorral együtt kapcsolom akkor a házban lévő ledes venti felvillan és mintha elindulna tesz egy nyolcad fordulatot...

(#48024) varmi2 válasza superecneB (#48022) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézd meg a cpu alatt is, hogy épek-e a érintkező lábak. Lehet ott van elhajolva egy pár db.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48025) tommyrs01 válasza varmi2 (#48024) üzenetére


tommyrs01
csendes tag

Igen azt néztem egyből de ott nekem minden rendezettnek tűnik... Az egész akkor kezdődött amikor hűtőt akartam cserélni mert a gyàri intellel 50-60-69 fok is volt a proci, vettem egy cm hűtőt ehhrz ugye teljesen szét kellett szednem a gépet
mert az alap aljára kellett tennem a felfogatàsát mivel a ház másik fele fix... Beszereltem eleinte még indulgatott de nem volt kép, basztattam a vga csatit a kártyánàl akkor meg csak úgy leállt... pàrszor elindult még utána aztán ide jutottam hogy ha bent s proci akkor csak nyikkan egyet, de
proci nélkül meg érdekes mert mindent felpörget...

(#48026) varmi2 válasza tommyrs01 (#48025) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szedd szét ismét, utána rakd össze. Lehet a cpu nem fekszik fel jól a foglalatra. Az egyik oldala jobban be van nyomva, mint a másik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48027) jacint78 válasza tommyrs01 (#48025) üzenetére


jacint78
addikt

Ájááj, ott valami rövidzár van, szerintem ne hergeld így tovább, mert mégtöbbet ártasz csak.

type your text here..

(#48028) tommyrs01 válasza varmi2 (#48026) üzenetére


tommyrs01
csendes tag

Tegnap este szétkaptam az egészet és a hűtő felfogatás fordítva volt rajta az alaplap hátsó felén azt is megfordítottam de nem lett jobb a proci szerintem jól fekszik rajta te többször kivettem betettem azt is már...

(#48029) tommyrs01 válasza jacint78 (#48027) üzenetére


tommyrs01
csendes tag

Akkor szervíz....?

(#48030) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Régebbi alaplap esetén (Gigabyte M55S-S3) van rá módszer, hogy nem oprendszer alól lehessen BIOS-t frissíteni? Q-Flash-t szerettem volna használni, de ezen még régi verzió fut (1.36), és ez csak floppy-ról fogadná el a frissítést, ami természetesen már nincs.
USB-t szerettem volna erre a célra használni, de már rég nem volt dolgom ilyen öreg géppel, bele se gondoltam, hogy ez még esetleg nem támogatja az USB-ről történő frissítést.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#48031) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#48030) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Lehet megtaláltam a megfejtést, bootolható USB meghajtó segítségével, ez a módszer kell nekem?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#48032) embe válasza RedCactus (#48017) üzenetére


embe
nagyúr

Nem. :(
Mint írtam, csak az usb-s adattárolókat nem látja. Ismeretlen usb eszközt ír ki csatlakoztatáskor.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48033) varmi2 válasza embe (#48032) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lehet kevés kraft jön ki az usb portokból. A bill. meg egérnek elég, de hdd-hez már kevés. A hdd-nek van külön tápja?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48034) embe válasza varmi2 (#48033) üzenetére


embe
nagyúr

De pendrivokat sem ismeri fel. Wifi adapter, egeret, billentyűt gen, pent nem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48035) embe válasza embe (#48034) üzenetére


embe
nagyúr

Nem tudom nem-e a biosbeállításnál van valami okosság. Már feltettem a legelső biost is, amivel kijött a lap.
Alapbeállításban például az usb-s billentyűt sem látja.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48036) szallasi007 válasza embe (#48035) üzenetére


szallasi007
őstag

Biosbol a legfrissebb kéne nem a legrégebbi amivel kijött a lap mert az csak gondot okozhat.
Minden driver t felraktál amit lehet (chipset, power management, usb driver stb.)? Windows automatikusan nem áll a helyzet magaslatán.
Ha igen akkor még a foglalatot nézd meg hogy a proci meg a tokozásnál minden oké e aztán gari :(

[ Szerkesztve ]

(#48037) szallasi007 válasza tommyrs01 (#48029) üzenetére


szallasi007
őstag

Ha tudod tedd ki egy szivacsra a lapot és indítsd onnan, csak proci vga memória meg a hűtő legyen rádugva, ha így sem indul csinálnék egy elem ki bekapcs/kikapcs elem be gép indít műveletet hátha. Illetve nem tudom hány ramod van de csak egyet tegyél be és próbáld végig a ram slotokat még azok is ki tudnak babrálni az emberrel.

[ Szerkesztve ]

(#48038) embe válasza szallasi007 (#48036) üzenetére


embe
nagyúr

Ez egy régi G31-es lap, nincs garija.
Azért tettem vissza a legelső biost, mert hátha.....
Természetesen most a legfrissebb bios van rajta. Az elemet is kivettem, totál resetelve lett a bios.

Tehát mindent lát továbbra is amit az usb csatiba dugok ( egér, billentyű, wifi ) csak adattárolókat nem. Sem pent, sem usb-s hdd-t. Penből próbáltam az 1, 4 és a 16GB-osa is.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48039) superecneB válasza varmi2 (#48024) üzenetére


superecneB
őstag

Szia,
Megnézhetem de nem igazán látom az összefüggést, nem vagyok expert ezért kérdezem, miért lenne elhajolva, tökéletesen üzemel a cpu még húzva is van tehát az ilyen bizonytalanság szerintem kijönne.

(#48040) Teaway válasza embe (#48038) üzenetére


Teaway
veterán

Azt nem írtad, hogy az összes csatiban így viselkedik-e? Abban is, amiben az egér van most?

Nincs itthon csokid??

(#48041) Teaway válasza superecneB (#48039) üzenetére


Teaway
veterán

Van két PCIe 3.0 x16-os slotod (PCIe2 és PCIe3 jelzésű, x16 vagy x8/x8 módban mennek), ezeket a CPU vezérli, és van két PCIe 2.0 x1-es slotod (PCIe1 és PCIe4 jelzésű), ezeket pedig a Z77 chipset (PCH).

Nincs itthon csokid??

(#48042) varmi2 válasza superecneB (#48039) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azért, mert azt írod, hogy az említett pcie foglalatokba nem ismeri fel a vgat. És az említett pcie foglalatok vezérlője a cpuban van. És ha csak ezekhez tartozó lábak vannak elhajolva, az nem befolyásolja a cpu többi részét. Így akár tuningolva is lehet.
Míg az általad említett x4 sebességű pcie foglalt lehet az északi hídba van kötve, nem a cpu-ba. Az meg azért működik hiba nélkül.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48043) superecneB válasza varmi2 (#48042) üzenetére


superecneB
őstag

+Teaway,
Oh, így már világos, ezt nem tudtam. Köszönöm mindenképpen vetek rá egy pillantást!
Most nyomtam egy CMOS resetet jumperrel. Így a PCIE2-ben (ami 8x) működik hibátlanúl. Nagy a gyanúm hogy a 16x-os PCIE1 is menni fog ebből kifolyólag amit mondtatok, viszont a CPU hűtőm arra rátakar tehát keresnem kell egy kisebb megoldást. (elforgatni ugyan el tudom, de mivel a Corsair Vengeance ramok túl magasak, így -1 modullal kéne tolnom ami nagyobb érvágás mint a 8x-os PCIe.)

(#48044) tommyrs01 válasza szallasi007 (#48037) üzenetére


tommyrs01
csendes tag

Nem játszok vele tovább már átadtam szervíznek a dolgot majd kiderül mi lesz a vége de ott se mondtak sok jót így elsőre... Még előtte ki tudtam próbálni másik procival is, azzal is ugyanez a művelet... Alaplapnál lesz tuti a gubanc, szerdáig kiderül legfeljebb keresek új lapot.. Amúgy ASUS P5KC volt ez a lap...

(#48045) Teaway válasza superecneB (#48043) üzenetére


Teaway
veterán

Ha az A1-B1 slotokban laknak a RAM modulok, akkor simán költözhetnek az A2-B2-be is! A könyv is ezt írja.

Nincs itthon csokid??

(#48046) embe válasza Teaway (#48040) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, abban is.

Viszont ha az előlapi usb csati dugóját lehúzom az alaplapról, akkor tökéletesen látja a pent a hátsó usb ajzat. Ha visszadugom az alaplapra az előlapi dugóját, azonnal ismeretlen eszköznek látja a pendrivokat.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48047) varmi2 válasza embe (#48046) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor lehet, hogy zárlatosak a ház usb portjai.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48048) embe válasza varmi2 (#48047) üzenetére


embe
nagyúr

Én is valami hasonlóra gondolok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48049) gringoka


gringoka
aktív tag

sziasztok. van egy z170-es lapom se usb-ről se cd-ről nem tudom telepíteni a win7-et
elindúl a telepítő de ezt írja ki : egy cd/dvd meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik...
valaki tudna esetleg segíteni?

(#48050) imkovacs


imkovacs
csendes tag

Sziasztok !

Vettem a gépbe egy új tápegységet, (XFX TS450) miután beszereltem és bekapcsoltam, arra lettem figyelmes, hogy a BIOS-ban a monitor értékek nem normálisak. (Kép csatolva) Aztán, eddig a HWmonitor progiban láttam a ventillátorok fordulatszámát, most azt sem látom. A gép stabil terhelhető. Kicsit talán a procihűtő jobban pörög. Mi lehet a probléma ? Ja és még annyi, hogy bootoláskor a Caps Lock világít, a Scroll lock pedig villog, mintha azok lennének a on/off, és hdd ledek.... ? :F :W

Előre is köszönöm !

Alaplap : Sapphire Pure Platinum H67 ITX
i5 2400 + gyári hűtő
xfx HD5870 1gb
4gb ddr3

http://prohardver.hu/dl/upc/2016-02/13/195288_dzjcfr50lkukkuh2_img_0183.jpg

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.