Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) #65675776 válasza Balathruin (#40000) üzenetére


#65675776
törölt tag

A chipsetnek nincs is semmi köze a memóriakezeléshez.

(#40002) Balathruin válasza #65675776 (#40001) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen, este van. Jó éjt.

(#40003) ordog86


ordog86
csendes tag

Sziasztok!

Gyors segítséget kérnék, tegnap sikerült a cpu ventilátor csatlakozóját menet közben összezárni, szikra, majd kevés füst alaplapról. Gépet gyorsan kikapcsoltam (nem állt le magától) Utána bekapcsolás cpu fan nem pörgött, többi ventilátor felpörgött, viszont kép semmi, sípolásig sem jutott el a gép. Utána vettem észre, hogy a 12 pines alaplapi csatlakozótól kiindulva egy szál elégett, kipenderedett az alaplapból.
Új alaplapot rendeltem már, kérdésem, hogy szerintetek más is tönkre mehetett, vagy nyugodtan összerakhatom az új alaplappal? Semmi más égési, vagy bármilyen nyomot nem látok sehol sem az alaplapon, se a procin, tápon, videókártyán, memórián.

Előre is köszönöm gyors segítségetek!

(#40004) ordog86


ordog86
csendes tag

Alaplapom egy MSI P45 D3 Neo volt.

(#40005) szallasi007 válasza ordog86 (#40003) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia,

fájni fog amit írok (de gondolom semmi másból nincs tartalékod otthon), szóval más nem marad mint hogy leteszteled a többi alkatrészt. CPU rövidre zárni nem fogja az új lapot, memória se hiszem és talán a vga sem - én füstöltem már egy két procit meg lapot de azokon látszódott is :). Azt tudom hogy volt olyan hogy elfüstöltem a procit de a többi alkatrésznek nem volt baja mert beleraktam egy másikat és ment minden mintha semmi nem történt volna, lapot is sikerült meg vinyót is megölnöm így, a többi alkatrésznek nem lett baja.
Biztos ami biztos alapon egy másik tápot szerezz be, mert annak nem biztos hogy jót tett a történet.

[ Szerkesztve ]

(#40006) Scytha


Scytha
tag

Eszembe jutott még valami a problémámmal kapcsolatban. (Pendrive mágneses hátlapja tönkretette az alaplapi usb portokat és a ps2 portot). Ha sikerült beüzemelnem a pci-s usb-t, akkor nem lehet probléma esetleg a többi alkatrésszel? Nem szeretném megkockáztatni a 40 ezres vga-t pl. A gép már ilyen állapotban ment egy csomót, semmi problémát nem észleltem ezen kívül. Kiderült volna már a baj?

[ Szerkesztve ]

(#40007) ordog86 válasza szallasi007 (#40005) üzenetére


ordog86
csendes tag

Honnan tudnám megállapítani, lett e baja a tápnak? Az a baj, hogy nem rég vettem egy CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W-ről van szó és az sem volt olcsó... Mivel a procim LGA 775-ös volt, most nem szarkodod használt 775ös lappal, veszek új 1150-es alaplapot, meg i5-ös procit, ha nem muszáj nem vennék még tápot is, persze azt meg pláne nem szeretném, hogy az új cuccokat hazavágja...

(#40008) sunci_02 válasza ordog86 (#40003) üzenetére


sunci_02
aktív tag

cpu ventilátor csatlakozóját menet közben összezárni,

Miért csináltok ilyet? :F :O :O :F

(#40009) ordog86 válasza sunci_02 (#40008) üzenetére


ordog86
csendes tag

Tudom nagy hülyeség volt, persze nem is szándékosan csináltam, de tanulópénzt megfizettem érte rendesen...

(#40010) ordog86 válasza ordog86 (#40009) üzenetére


ordog86
csendes tag

Szerinted tápnak lehetett ettől baja?

(#40011) Balathruin válasza ordog86 (#40010) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem.

(#40012) Sarkadi


Sarkadi
tag

Hali!

Az adataim között található alaplapnál totális gép terhelés esetén sok a 43-45 fokos érték? Vagy ez nem számít soknak? Sajnos alaplapokkal kapcsolatban nem vagyok ezekkel tisztában.

Köszönöm a választ! :R

(#40013) windlord válasza Sarkadi (#40012) üzenetére


windlord
őstag

Minek annyi a hőmérséklete?
Cpu-nak, lapnak?

Amúgy a ~45fok nem számít soknak...

De írd le konkrétabban a kérdést!

Szerk::

Szerintem teljesen jó érték!

[ Szerkesztve ]

(#40014) Sarkadi válasza windlord (#40013) üzenetére


Sarkadi
tag

Magának az alaplapnak. A CPU és VGA hőfokokat már kitárgyaltuk a topicjaikba, azokkal nincs gond! ;)

(#40015) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!

Win 8 és 8.1 alatt régóta ilyet ír ki a gép eseménynaplóban: A timeout occurred while waiting for the EHCI host controller Interrupt on Async Advance Doorbell response.

Ez mi lehet? Piros felkiáltójellel HIBA. usbehci kiírás
TLWN722N wifi adapterem van, win 7 alaatt tökéletes. driver a legrissebb, a chip (3 éve legalábbis) nem támogatott volt ezáltal az os által, ez ugye atheros chip-es. én eddig az alaplapra gondoltam, mert random időközönként leszórja a wifi-t és az összes usb eszközt a gép. aztán nézelődtem fórumokon, és arra jutottam félig, hogy ez nem is hardveres gond, hanem driverhiány gond. hoztam régi, g-s adaptert is, szintén tp-link-et, azzal is csinálta.

tényleg csak driver gond? ez esetben (még garis) újat kéne szerezni, más gyártótól, más chip-el, igaz? vagy pci-s megoldás kéne? (esztétikusabb lenne, és itt a jellel sem lenne gond) esetleg a pci-s is csinálhat ilyeneket?

(#40016) joccadoki válasza norbert1998 (#40015) üzenetére


joccadoki
senior tag

ez driver probléma lesz!
Az összes frissítés fent van a winhez?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#40017) norbert1998 válasza joccadoki (#40016) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen, fent van.

(#40018) csipio20


csipio20
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a képen látható hőmérséklet tszten mi a temp 3 és hogy normál e az az érték vagy oda kéne figyelnem rá jobban? http://kepfeltoltes.hu/150218/K_pkiv_g_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#40019) Scytha


Scytha
tag

Lehet hülyeség, de egy ilyenen keresztül működésre bírható egy billenyűzet? Az USB-k rosszak az alaplapon, de a hálózati port jó.

(#40020) techno21


techno21
csendes tag

Kezdem az elején. Vásároltam egy ASRock Z77 Extreme 3 alaplapot és hozzá egy INTEL I5 2500K processzort. Nem is volt semmi gond egy ideig, aztán elszállt a tápegységem XFX 550 PRO. Ennek garanciális cseréje megtörtént. A tápcsere előtt vagy után volt, erre már nem emlékszem, de véletlenszerű restartolgatást csinált a gép. (de azt hiszem az új táppal volt már) Mint kiderült az alaplapon el volt ferdülve egy láb, ezt forrasztották, utána amikor visszakaptam stabilan ment a gép, viszont úgy hogy a CPU VOLTAGE FIX: 1.25-re volt belőve.
Utána új CPU coolert vettem, felszereltem aztán el se indult a gép, a DIMMA1-B1-be volt a RAM. Átraktam A2-B2-be szintén nem indult, B1-B2-be vitte. Gondoltam valahogy elszállt az első két DIMM, amire logikus magyarázatot nem találtam, aztán egy újrapasztázásnál helyrejött! Ekkor eszméltem rá, hogy van kb. 1/8mm holtjáték a processzorfoglalatban és nem mindegy hogy melyik fele van a proci (most se tudom hogy jó...) de pár próbálkozás után működőképessé volt ismét A1-A2 is.
Lecseréltem a lapot, egy ASRock Z77 Extreme 4-re hiszen forrasztotta lappal, nem mertem tuningolni, és mivel már minden adott volt, szerettem volna megnézni mit tud a kicsike (2500K)
4200-stablit sikerült CSAK! elérnem 1.325V-vel, ami szerintem azért kevés, pláne hogy itt már 69-70 fokot is produkált, tehát jobbnak láttam nem szórakozni. (pár órát volt tuningolgatva, tesztek erejéig semmi több)
Természetesen volt pár kékhalál hiszen sokszor alul volt feszelve, mert inkább kevesebbet adtam neki mint többet. Aztán most ezzel a lappal is elkezdett újraindulgatni a gép. Cseréltem tápot haverommal, azt hittem az a ludas, hiszen lapot most vettem, gondoltam a proci nem csinál ilyet. Aztán kiderült, hogy nem ez a gond, hanem ismét a CPU VOLTAGE... amikor fix 1.225-re raktam stabilan ment ismét a gép. Jelenleg itt tartok és nem tudom eldönteni, hogy ez most minek a hibája. Alaplapi gond, vagy processzor? Ebben szeretnék segítséget kérni! Köszönöm szépen.
A konfiguráció:
ASRock Z77 Extreme 4
INTEL I5 2500K
Alphenföhn Himalaya 2
Thermatake HAMBURG 530W
TeamGroup Xtreem ZEUS BLUE KIT 2x4GB 1600 (biosban 1333ról 1600-ra állítva)
Sapphire VAPOR-X 280x 3GD5
Samsung EVO 840 120GB
WD Green 1 TB
Új ház, új billentyűzet, új egér. Semmi más USB eszköz nincs rádugva.
Illetve a bonus kérdés: a 1155 foglalatra vonatkozóan. Merre fele kell állni a procinak a holtjáték tekintetében. Előre is köszönöm még egyszer! Csak olyan szóljon hozzá, aki tudja is, hogy miről beszél!

Üdv, Árpi

(#40021) attamero81 válasza techno21 (#40020) üzenetére


attamero81
senior tag

Hello.En a procira gyanakszom.Valoszinuleg egy belso zarlat lesz vagy egy mikronji hiba a proci felepiteseben,mert ahogy kiveszem cpuvoltage ingerli elo a hibat,amely aztan sok felrevezeto nyomot ad neked.Gondolok itt a ram hiba,tap hiba.A proci esetleges hibaja miatt a lap bridge-je csinalhat ilyet.Nekem proci hibabol ami eredt az a procifelismerest lotte el.A bizonyos procit bele raktam utana random irkalta ki a proci tipusokat.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#40022) aProPeti87


aProPeti87
aktív tag

Sziasztok van egy gigabyte h97-hd3 alaplapom ,és van egy 3 pines ventillátorom rádugom és nem pörög azt hittem a ventivel van a baj de másik gépben tökéletesen megy , a kérdés az lenne létezik olyan hogy a biosban vagy valahol engedélyezni kéne ?

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#40023) Balathruin válasza aProPeti87 (#40022) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem lehet, hogy nagyon leszabályozta a feszültséget és nem tudott elindulni? Nem ismerem a gigák venti vezérlését, Asus maxról visszalassítja, hogy ne legyen ilyen.

(#40024) windlord válasza Scytha (#40019) üzenetére


windlord
őstag

Nem.

Ha jól gondolom, itt usb -t adsz tovább egy fali, patch -lan- kábelen, melynek a másik végére szintén teszel egy ilyet és megvan az usb kapcsolat.

Jelen esetben szerintem Te úgy gondoltad, hogy bedugod a lan portodba és csinál belőle usb -t...

Nem fog működni a dolog...

(#40025) Taifa Díaz válasza techno21 (#40020) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Szerintem meg a Team Group memóriák időzítését próbáld meg minél részletekbe menőbben behangolni (auto beállítás helyett a 800 MHz JEDEC-hez tartozó időzítéseket, legalább az 5 legmeghatározóbbat kézzel megadni. A JEDEC értékeit megtalálod pl. a CPU-Z programban, vagy az Aida64 is kiolvassa.)

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#40026) norbert1998 válasza aProPeti87 (#40022) üzenetére


norbert1998
veterán

Ahogy pabu is írta, esetleg valóban lehet, hogy engedélyezni kell, bár ezek rend szerint engedélyezve szokták lenni (vagyis inkább bekapcsolva).esetleg slot-ot ha váltasz?

(#40027) Scytha válasza windlord (#40024) üzenetére


Scytha
tag

Akkor ha jól gondolom billentyűzetet csak usb-n vagy ps2-n keresztül lehet működésre bírni?

(#40028) aProPeti87 válasza norbert1998 (#40026) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Másik sloton megy , most viszont rádugtam vissza amire akartam és most megy :F
Nekem ez magas de mindegy lényeg működik , és köszi a tippet :D :R

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#40029) windlord válasza Scytha (#40027) üzenetére


windlord
őstag

Bizony!

(#40030) Scytha válasza windlord (#40029) üzenetére


Scytha
tag

Vettem egy pci-s usb kártyát a boltban azt mondták ehhez nem kell oprendszer a nélkül is működik.... hát nem. Most akkor kifoghatok olyan kártyát, ami beveszi az usb-t windows indítás nélkül vagy csak az integráltak azok amik oprendszer nélkül működnek? Mondjuk az érdekes, hogy pl. a VGA-nak nem kell driver hogy működjön akkor egy nyamvadt USB miért nem tud működni pci-ről??
Egy rohadt F1-et kéne nyomni, hogy továbbmenjen a bioson, de nem tudom megnyomni. Na nehogy már ezért kelljen kidobnom az alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#40031) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Mit lehet tenni, ha az alaplapon nincs USB3 elolapi kivezeteses csatlakozo? Asus a58m-a?

Fejet falbaverni? :)

Es hogyan lehetne 3.ventit (3pines) is beledugvanyozni? Sehogy, jol sejtem?

[ Szerkesztve ]

(#40032) Balathruin válasza CoolBoy323 (#40031) üzenetére


Balathruin
veterán

Külön kártya vagy átalakító (ha van)
átalakító vagy elosztó

(#40033) CoolBoy323 válasza Balathruin (#40032) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Vmi pontosabbat kerhetnek? :B

Nagyon olcso megoldas kell :)) (az usb3ra)

[ Szerkesztve ]

(#40034) norbert1998 válasza CoolBoy323 (#40033) üzenetére


norbert1998
veterán

usb3<-usb2 alakító, belső kábel, ennyi

(#40035) CoolBoy323 válasza norbert1998 (#40034) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Jobb, mint a semmi, koszi

(#40036) windlord válasza Scytha (#40030) üzenetére


windlord
őstag

Dobd be a lapot egy szervizbe, hátha!

(#40037) Teaway válasza Scytha (#40030) üzenetére


Teaway
veterán

Vagy szerzel kölcsönbe egy PS2-es bill-t.

Nincs itthon csokid??

(#40038) Balathruin válasza Teaway (#40037) üzenetére


Balathruin
veterán

(#40039) Teaway válasza Balathruin (#40038) üzenetére


Teaway
veterán

Jaaa....akkor úthenger alá jó lesz a lap :D

Nincs itthon csokid??

(#40040) MarioAna


MarioAna
senior tag

Sziasztok!
Van itt esetleg olyan debreceni PH fórumozó, aki hajlandó lenne egy CPU-t kipróbálni? Most vettem alaplapot+procit (Gigabyte Z68P-DS3+Intel i5 2400S) és csak sípol együtt a konfig (VGA+RAM nélkül, vagy velük együtt is, így ez a kettő maradt).
AWARD bios van a lapon elvileg, aminek a sok ismétlődő rövid csipogás CPU hibára utal.
Szóval ki kellene deríteni, hogy melyik a bajos. Emiatt vagy egy 1155-ös proci kellene kölcsön, vagy egy 1155-ös lap amibe el tudom vinni.
Ha lenne egy olyan kedves vállalkozó szellemű egyén a városban aki segítene rajtam (elvinném a CPU-t, vagy ő hozna egyet egy tesztig) az dobjon rám egy priváto...vendégem lenne kólára/sörre amit kér :).
Elég kellemetlen ez nekem, mivel pont most szereztem meg a konfigot használt cuccokból, és a lap+proci kombóból valamelyik rosszalkodik (de lehet, hogy csak nem szeretik egymást :W )

Igazából ha valakinek van ötlete, hogy mi lehet ez a sípolás, akkor azt is szívesen veszem (de google szerint CPU failure/túlmelegedés).

(#40041) aProPeti87 válasza Balathruin (#40023) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Ha a speedfannal nem lehet szabályozni a gépben a ventiket , és az aida se ismeri fel az alaplapot akkor ráfér egy bios frissítés ? Vagy ilyenkor mi a teendő ?

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#40042) Balathruin válasza aProPeti87 (#40041) üzenetére


Balathruin
veterán

Speedfan ezer éves program, nekem a régi gépek közül egyetlen egy darabbal ment a vezérlés.
Aida nem tudom miért nem ismeri fel a lapot.

(#40043) kisbago válasza Balathruin (#40042) üzenetére


kisbago
aktív tag

Sziasztok van egy Alaplapom MSI MS-7501! és annyi kérdésem lenne hogy elakadtam hogy a bekapcsoló gombot meg a ledet hova kössem?

(#40044) Balathruin válasza kisbago (#40043) üzenetére


Balathruin
veterán

Manualból szedtem.

(#40045) kisbago válasza Balathruin (#40044) üzenetére


kisbago
aktív tag

a csatlakozó megvan de csak 8 vas áll ki és egymás mellett van mind! így nem vágom! :(

(#40046) Balathruin válasza kisbago (#40045) üzenetére


Balathruin
veterán

A +1 tű alapján egyértelmű a dolog.
A képen bejelöltem hol van a front panel

[ Szerkesztve ]

(#40047) kisbago válasza Balathruin (#40046) üzenetére


kisbago
aktív tag

megvan köszi szépen! :)

(#40048) Werkly


Werkly
őstag

Lehet nem annyira idevágó téma de igaz vagy hülyeség, hogyha levegővel kinyomatod a gépházban a ventis termékeket (VGA, CPU) akkor a ventiket le kell fogni, hogy ne "generáljanak cuflát" ami az adott perifériát károsíthatja? Nekem furának tűnt eme kijelentés! Nos mi az igazság? Köszönöm!

(#40049) Teaway válasza Werkly (#40048) üzenetére


Teaway
veterán

Kompresszor+légpisztollyal szoktam; itt a levegősebesség indokolttá teszi a lefogást :K

Nincs itthon csokid??

(#40050) Werkly válasza Teaway (#40049) üzenetére


Werkly
őstag

Én csak porszívó levegőirány megfordítással szoktam. Az azért nem kompresszor. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.