Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68501) MrDerekas válasza gabooforever (#68498) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szép kis leírás :K Egyetlen kombó maradt ki, az én olvasatomban. A párod gépébe a te vga-d és egy megbízható csere táp együttes próbája. A proci cserék azt sugallják, hogy a cpu 12V-os táp ága fogy el rendre. A Gxxxx proci szerényebb étvágyú, mint egy i5.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68502) BogyóBP válasza Albigator (#68499) üzenetére


BogyóBP
addikt

Balról jobbra fentről lefelé: power LED +-, power sw, alsó sor: hdd LED +- , reset sw. Nem kell hozza leírás az összes lap így működik.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#68503) Albigator válasza BogyóBP (#68502) üzenetére


Albigator
őstag

Nagyon szépen köszönöm. :R
Nekem ez az első ilyen szerelésem ezért nem tudom, tudtam.
Szóval még1szer megerősítésként, így kell, ugye? (A HDD led nekem egyben van de lehet látni melyik-melyik pólus)

Ez a kép nekem jó lesz a későbbieken is legalább. :D

De az USB Type C csatit (3.1 Gen2) akkor nem tudom bekötni sajna sehova ha jól látom:

Másik fontos mert nem tudok haladni de nagyon off itt , csak erre is várom még a választ: [link] (Ház és ventik a téma)

[ Szerkesztve ]

(#68504) MrDerekas válasza Albigator (#68503) üzenetére


MrDerekas
addikt

A ventiket, ha egy hub-ra dugod, akkor egyszerre és egyformán fogod vezérelni őket. Az alaplapra a cpu hűtő, alaplapra (chase fan) a házventiket a hubbal.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68505) tigipuf


tigipuf
senior tag

sziasztok!
msi B150M mortar alalapban működnek az újabb generációs Socket 1151 v2 procik?Konkrétan például az I3 8100-as érdekelne.
Köszi!

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#68506) jokeph válasza tigipuf (#68505) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Röviden: nem. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68507) Albigator válasza MrDerekas (#68504) üzenetére


Albigator
őstag

Akkor jól sejtettem h ez nem olyan jó megoldás.
Igen a CPU hűtő alaplapra (CPU_FAN) és inkább a 4 pines Be Quiet! Pure Wings 2 140mm PWM BL040 ventit is külön fogom dugni (pl CHA_FAN2), mert azt tudom külön fordulatszám alapján vezérelni .
A többi 3db 3pines venti ami a házban van mehetne akár a Hubra mert ugyanolyan az összes venti. De szerintem a hátsó kifujút is külön érdemes alacsonyabb szabályzással belőni, úgyhogy az is alaplapra megy majd (pl CHA_FAN2).

Köszönöm a választ. :R

(#68508) tigipuf válasza jokeph (#68506) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi, :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#68509) krisztofer55


krisztofer55
tag

Sziasztok,
adott egy ASUS P8Z77 V Pro alaplap, melyben 4db 2GB-os (DDR3) memória van. Eddig probléma nélkül üzemelt, most olyan gondom van vele, hogy csak 2 db slotban hajlandó látni a memóriákat, így csak 4GB-ot kezel.
Ennyit lát a bios, és a Windows is. Mindegyik slotban működik mindegyik, tehát mindegy melyik kettőbe teszem.

A dolog érdekessége, hogy pl.: a CPU-Z látja mind a 8GB-ot.

Találkoztatok már ilyen hibával? Lehet orvosolni valahogy? :R

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#68510) Albigator


Albigator
őstag

Hali még egy gyors kérdésem van remélem gyors válasz is lesz:
Alaplap beszerelés előtt vagyok, megint csak az ábrán nem egészen igazodok ki:

Az első lépésben lévő Standoff Tool amit nem tudom hová kéne tenni. Persze a többi egyértelmű, h a távtartókat át kell pakoni HA MATX lapom lenne, de szerencsére ATX van úgyhogy nem kell...

A másik ábra se feltétlen igaz a 2. lépésnél, mert nekem csak 6 rögzítési pontom van nem 8 de azért ebbe nem kötök bele. ;]

[ Szerkesztve ]

(#68511) Albigator válasza Albigator (#68510) üzenetére


Albigator
őstag

Sorry, már rájöttem... Ez az eszköz, olyan mint egy kulcs ezzel lehetne kicsavarni a távtartókat... :U

(#68512) Trailblazer válasza Albigator (#68511) üzenetére


Trailblazer
addikt

Egy ilyen tool jól jött volna nekem is legutóbb, nem kellett volna fogóval bohóckodni...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#68513) erer1000


erer1000
őstag

van egy Asus m5a99x evo r2.0 alaplapom, és szerintem az alaplapi hangkártya tönkrement.

recseg ropog nagyon hangosan mindegyik hangszóró, a füles is ha rákötöm, de még az előlapi jack-en át is, bármit kötök rá, linuxra bootolva is ugyan ez, szóval nem a windows-ba szállt el valami driver. (amit megpróbáltam frissíteni)

még szerencsére van rá 1 év gari. panasz bejentéshez csatoljak szerintetek videót, vagy elég csak részletesen leírni a problémát? még nem kellett gariztatnom kb semmit, azért kérdezem :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#68514) asr27


asr27
tag

Itt a videón látható a hetek óta fennálló hibám. Minden alkatrész cserélve, kivéve a ház. Kölcsön kért alkatrészekkel is csinálja!
Egyedül akkor nem jelentkezik a hiba, ha az IGP-t használom, illetve még egy Msi R7 240-es alap videokártyával nem jelentkezett a hiba.
[link]

(#68515) asr27 válasza asr27 (#68514) üzenetére


asr27
tag

Itt pedig látható a másik video, valamikor egészen addig bootképernyőt mutat amig a felbontás helyre nem áll.
Több nvidia driverrel is próbáltam, kétféle Windows 10 telepítővel is!
[link]

(#68516) MrDerekas válasza asr27 (#68514) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tápcserére nemrég azt írtad, hogy akkor flottul ment és amikor visszatértél a tiédre, akkor jött elő fél nap után a hiba. IGP-vel is és kis fogyasztású kártyával is rendben működik a leírásod alapján. Ergo csak kellene egy minőségi és garantáltan működő táp pár napra, hogy egyértelmű legyen a táp kizárása vagy megerősítése. Az, hogy ilyen hibát mi még nem láttunk, nem jelenti azt, hogy nem lehet felkutatni, orvosolni, csak épp az ilyet, menet közben tanulja az ember. A monitort is jó lenne fix felbontásra beállítani a saját menüjében és másik DP kábellel üzemeltetni pár órát, több újraindítás mellett. Wint pedig egy módosítatlan telepítővel tedd fel!

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68517) asr27 válasza MrDerekas (#68516) üzenetére


asr27
tag

Ma már csinálta a kölcsön, Cooler master 600W-os táppal is. :(
Hidd el, ez nem monitor hiba, a monitor tökéletes!
Az nvidia driver addig nem töltődik be és ezért nem jó a felbontás bekapcsolás után pár percig.
Ez hardver hiba lesz, csak senki sem tudja, hogy mi.

[ Szerkesztve ]

(#68518) MrDerekas válasza asr27 (#68517) üzenetére


MrDerekas
addikt

Módosítás mentes win van fent? (MSDN) Másik dp kábellel volt már próba? Monitor main menüben fixre van állítva a felbontás?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68519) asr27 válasza MrDerekas (#68518) üzenetére


asr27
tag

Igen! Eredeti, boltban vásárolt win.
Másik dp kábellel nem, de hdmi kábellel probáltam és akkor is ugyanaz a hiba.
Hiába állitom fixre a monitoron a felbontást a hiba akkor is fennáll, amig meg nem jelenik az nvidiás ikon a tálcán addig akad a kép, mint amikor nincs feltelepitve a videokártya.

(#68520) asr27


asr27
tag

Asus rog xonar phoebus hangkártyát átraktam a x8-as slotba, ahol nem indul el, kiirja a gép amikor betölt az asztal, hogy" a dolby audio illesztőprogram indítása sikertelen. Kérjük indítsa ujra a számítógépet, vagy. Telepitse újra az illesztőprogramot."
Most viszont azota eddig jó a felbontás bekapcsoláskor meg a bootolás is rövid ideig tart. Lehetséges hogy a hagkártya miatt szívok a géppel?

(#68521) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Asus p5b.
Nem vélem hibának a lentebb leírtakat, pusztán csak okfejtésnek tenném be ide.
Kérnék rá megfejtést mi lehet a valódik ok.
3dmark06 tesztet futtatva az alábbi cpu teljesítmény visszaesésre lettem figyelmes.


Itt még rendben is van a cpu pontszám.
Majd jött a tuning része.

Gondolom észrevettétek a lényegi részt?
Nos itt elkezdtem mindent cserélni, keresni a változót a rendszerben.
Ramok dual/single, tápok 400w/450w, ám változás nem volt, többszöri tesztelésnél sem, aztán jöttek a cpu-k.

és a tuning része.

és még kicsit feljebb a processzor teljesítményt.

Sokat nem változott a cpu számítási teljesítmény.
Végül a 35w TDP-s celeron 430 került elő.

És érdekes módon itt már jól skálázódik a processzor teljesítménye.

Aztán elővettem még egy vga-t, és teszteltem a d925-el.

Ennél a tesztnél már magasabb pontszám jött ki.
Összehasonlítható a 7600gs-nél futtatott 4350mhz-es értékkel.
Olyan érzésem van, mintha az alaplap tápellátása, ami a PCI-E sínhez, és a Processzorhoz ágazik, nem tud elég kakaót biztosítani az eszközöknek.
A 7600gs és az NVS 285 nem tud máshonnan áramot felvenni, csak a PCI-e sínből.
És tuning esetén vagy ide, vagy oda tevődik a teljesítmény a cpu és a vga között.
Látható, hogy a 35w celeron nem vesz fel annyi áramot, mint az e7300 és a D925-ös.
Kérem rágjuk körbe, hátha beigazolódhat az okfejtésem.
következő HSz-ben folytatom.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#68522) moongoose válasza moongoose (#68521) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Teszteltem a lapot más vga-val is, aminek szüksége volt külső tápellátásra.

Itt már alapórajelen is magasabb érték jött ki, mint az előző hsz tuningjainál.
És az emelt órajel.

Észrevehető, hogy a vga külső táplálása, sokat segített a cpu pontszámán.
Legalább is eddig ezt vontam le következtetésként.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#68523) jokeph válasza asr27 (#68520) üzenetére


jokeph
nagyúr

Simán meglehet. :K
Milyen alaplapod is van ? (tudom volt már, de lusta vagyok visszakeresni ennyi HSZ között). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68524) moongoose válasza jokeph (#68523) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Asus p5b.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#68525) jokeph válasza moongoose (#68524) üzenetére


jokeph
nagyúr

asr27 lapját kérdeztem. :)

Jónak tűnik az okfejtésed. :U
A D925 egy erőművet is be tudna szippantani, pláne OC-val. :D
A P5B VRM-je sajna nem erőmű. :(
Nem rossz lap, de semmi kiemelkedő.

(#68526) MrDerekas: Nehéz szülés volt, de csak előkerült eme lényeges info. :) :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68526) MrDerekas válasza asr27 (#68520) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor meg is van az a bizonyos lényegi információ, amit hiányoltam. :K Igen, 99% hogy a hangkari miatt szívtál. Erőforrás kiosztás ütközés, címzés lehet mögötte, vagy szimplán elcseszték a biost.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68527) moongoose válasza jokeph (#68525) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Fáradt vagyok, már látom nem nekem írtál.
Mint írtad a VRM ezen a lapon gyenge, melyik 775-ös tokozású amelyiken elég erős?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#68528) asr27 válasza jokeph (#68523) üzenetére


asr27
tag

Asus Maximus XI Hero
Hangkarit átraktam a x8-as Pcie foglaltba, azóta most nem csinálja a gép.

(#68529) jokeph válasza asr27 (#68528) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kemény kis lap. :)
Előtte melyik x1-es slotban volt ?

Érdekes, hogy így most meg jó. (mármint a második x16-os slotba tetted, igaz ? elektromosan ez valóban x8-as, csak hogy ezzel lefelezted az első x16-os slotot is x8-asra, nem mintha sokat számítana, talán egy GTX 2080 Ti-nél határozna valmit... :U )
Elég jó az integrált hangkártyája a lapnak amúgy... mivel jobb ez a Sonar cucc ? (használati szempontból gondoltam, nem hogy mi a technikai leírása, mert az alapján biztosan jobb). ;)

(#68527) moongoose: DDR2-es lapoknál maradva pl. Asus P5Q/P5Q PRO/P5Q Deluxe, P5N32 SLI, Gigabyte EP45 UD3P és UD3R pl.
DDR3-as ból pedig Asus P5K3 Deluxe (P35) , P5Q3/P5Q3 Deluxe
Ezek mind P45-ös lapok, írtam melyik nem az, de erős VRM-el és jó hűtéssel bírnak, illetve a szükséges moddolásokkal mehet bennük bármelyik s771-es XEON (E, L és X sorozat is).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68530) moongoose válasza jokeph (#68529) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm.
Elrakom a sok infót hasznosítás végett.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#68531) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok!

Összeraktam az új házammal a gépemet és eddig amit észre vettem egy dolog nem stimmel:

Nincs D meghajtóm, azaz a satás Kingston A400 480GB SSD-m, amin a gamek vannak....

Belépve a lemezkezelőbe Lemez 0-ként megjelenik, de inicializálást kér (MBR/GPT) útoutóbbit választva azt a hibát dobja, ki h "Nem létező eszközt adtak meg"

Megmozgattam már a sata adat és táp kábelt is de ugyanúgy lassan bootolt a gép és nem változott semmi.

Az bezavarhat esetleg, hogy nem ugyanoda dugtam mint ahol korábban volt? 1-4-ig használtam és használom a sata portokat de most tuti nem úgy dugtam vissza ahogy korábban voltak. (az 5-6-os csati M.2 NVME SSD miatt tiltva van)
A 2 HDD-mel úgy néz ki semmi gond pedig.

(#68532) gabooforever válasza MrDerekas (#68501) üzenetére


gabooforever
csendes tag

Köszönöm, rajta voltam, hogy minél részletesebben és egyértelműbben leírjam ami eddig történt. :)
Megvolt az is és ugyanúgy produkálta a hibát.
Ma az egyik HA-s kollégától sikeresen beszereztünk egy Gigabyte Z87-es alaplapot, amire megint beszereltem mindent és a következő teszteket végeztük el (természetesen kudarccal):
- Felállás új alaplap, új proci, tesztelt 280X, tesztelt 2x4GB HyperX memóriák, régi OS: kb. 20 perc játék után ugyan úgy jelentkezett a hiba
- Második neki futás új alaplap, új proci, tesztelt 280X, tesztelt 2x4GB HyperX memóriák, szűz OS: a tuti tesztjátékunk esetében azaz a House flipperben a menüig sem jutottunk el, a másik delikvens esetében (Planet Zoo) a menün túljutottunk és kb. 10-15 perc játék után indultunk újra.
Az alaplap a legújabb BIOS verzióval rendelkezik, default beállításokkal fut.
Illetve megnéztem kb. az összes elérhető PSU calculator-ral és 400-430 Watt közé lövik be a konfigot és 500-550 Wattos tápokat ajánlanak. (Az i3-4330 esetében 408 W volt a felső határ, amit a kalkulátorok kidobtak.)
Viszont mivel már a gépházon és a tápon kívül minden cserére került így most próbálok szerezni egy 550 W-os csere tápot, amivel kitudom próbálni mielőtt megint kidobnék 10-15 ezret az ablakon.
De ha valakinek van ötlete ne tartsa magában :P

.:: GaBoO4Ever ::.

(#68533) asr27 válasza jokeph (#68529) üzenetére


asr27
tag

Most próbálgatom, ha az alsó x4 slotba rakom, nem jó. Ha valamelyik x1 slotba rakom akkor sem jó. Csak akkor jó, ha a x8 slotba van, ugye ez a processzorhoz csatlakozik, a x1-esek meg a x4-es pedig a chipsethez.
Egyébkent sokkal jobban szól ez a hangaki 5.1-es hangcuccon mint bármelyik alaplapi.

(#68534) Albigator válasza Albigator (#68531) üzenetére


Albigator
őstag

Közben meg van. Másik port, illetve kábel csere megoldotta a problémát...

(#68535) asr27 válasza jokeph (#68529) üzenetére


asr27
tag

Ha kiveszem a hangkártyát, akkor sem jó. Tehát csak akkor jó, ha a x16-os slotban, x8-os sebességgel megy a videokártya. Második ugyanilyen alaplapom, meet az elsőt visszaküldtem cserére. Előfordulhat, hogy mindkettő hibás?

(#68536) Land


Land
veterán

Üdv!

Pár hete új gépet raktam össze és a VGA csak terhelésen cicereg. A fő probléma, hogy ez a cicergés átmászik a hangkártyára, de kizárólag fejhallgatóra. Ez játék közben eléggé zavaró.
Táp tuti jó. VGA gariztatáson agyalok, de egyik fórumtárs azt mesélte, hogy haverjának ugyanez a hibajelensége volt és alaplap volt a hibás. Utóbbira mekkora az esély?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#68537) BogyóBP válasza Land (#68536) üzenetére


BogyóBP
addikt

Milyen VGA? 3 dolog lehet, vagy nagyon sok FPS ed van és túlterheli a VGA-t, vagy esetleg a táp amit kap nem túl acélos teljesitményű vagy a rosszul impregnált tekercs miatti coil whine.. Biztos vagy benne hogy a VGA adja és nem a táp vagy az alaplap?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#68538) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Jól látom hogy szinte az összes Asus z390 es lap ugyanúgy kapcsol be? Egy kikapcs majd újra be és indul a rendszer. Értelemszerűen teljes aramtalanitas után.. A rog és a prime széria is érintett ahogy láttam ez most a magas óra jelű ramok vagy a rosszul megírt vagy esetleg szándékosan ilyenre irt biosok az oka?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#68539) Land válasza BogyóBP (#68537) üzenetére


Land
veterán

Asus 2070 Super.
Másik táppal is néztem, azzal is cicereg.
VGA vagy alaplap lehet már csak.
Viszont a VGA-t nem javítja az Asus ilyen esetben, mivel ez egy "terméktulajdonság".

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#68540) jokeph válasza BogyóBP (#68538) üzenetére


jokeph
nagyúr

szerintem ez meglehet hogy "ficsőr". :)
Asrock Z270m-ITX/ac detto ugyanígy működik (meg még pár régebbi lapom is így csinált áramtalanítás után a hidegindítást :D).
Olyan, mintha nyomna egy öntesztet. :U
Amúgy ettől eltekintve hibátlanul ment/megy minden.
Mindegy milyen CPU, VGA, PSU, stb volt benne, több féle variációval is ellenőriztem.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68541) MrDerekas válasza Land (#68539) üzenetére


MrDerekas
addikt

Alaplapot sem gariznak cicergés miatt :(

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68542) kecso2009


kecso2009
tag

Sziasztok! Msi B450 Gaming plus max-om van. Leszedtem a realtek hd audi controlt microsoft store-ból, jól működik.
Viszont szükségem lenne olyan programra ahol tudok a hangszínt állítani, bass, treble..stb.
Nahimic 3 lenne ideális, de hiába szedem le, csak a hangszabályozó működik, másra nem reagál, hiába változatok értéket.
Mit tudtok javasolni?

(#68543) Viktor77 válasza kecso2009 (#68542) üzenetére


Viktor77
titán

A Realtek Audio Console-ban lehet, Hanghatás alatt. A Start menüben keresd, ne az óra mellett.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68544) kecso2009 válasza Viktor77 (#68543) üzenetére


kecso2009
tag

Nekem a Realtek audio Console ban ennyi jelenik meg, átnéztem de hanghatást nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#68545) Viktor77 válasza kecso2009 (#68544) üzenetére


Viktor77
titán

Érdekes, nekem a második menüpont.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68546) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Mi az élet az a Nahimic? Már sokadjára látom emlegetni. Valamiféle drágább lapok feature-ja?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#68547) Viktor77 válasza Trailblazer (#68546) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68548) kecso2009


kecso2009
tag

Sajnos a nahimic 2, 3 se reagál semmilyen hangszín változtatásra..

(#68549) BogyóBP válasza kecso2009 (#68548) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ahhoz hogy a nahimic menjen az msi audio drivert kell feltenned, másik nem jó. Ha ez megvan akkor leszeded a store bol a nahimic alkalmazást és már megy is. Az hogy esetedben a nahimic 2 vagy nahimic 3 kell e nemtudom, megkell nézni.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#68550) Trailblazer válasza Viktor77 (#68547) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja, tehát nincs rá szükségem. :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.