Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68201) ricsi99 válasza jokeph (#68198) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi
Hűtő lesz a gond, akkor... kicsit megviselte a szállítás, nemrég utazott egy kicsit a gép...már utánna láttam ,hogy az cserére szorul
Amikor most néztem persze feltettem az asztalra fekve...igy a helyére billent
kösz az infot 4.sip= cpu tulmelegedés
ui küldtem privit... nem láttad?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68202) #22743424 válasza ricsi99 (#68201) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ennél az alaplapnál , ezért kell mindig a pontos leírás. Milyen alaplap. Mert önmagában a 4 sípszó mást is jelenthet.Örülök, hogy sikerült bár nem volt benne részem. :)

(#68203) MrDerekas válasza XuChi (#68177) üzenetére


MrDerekas
addikt

Amiket jokeph kolléga javasolt, megcsináltad? (fast és secure boot tiltása)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68204) jokeph válasza #22743424 (#68202) üzenetére


jokeph
nagyúr

:D Az Intel Desktop Board lapok (s775) elég érdekes féleségek.
Van pl. egy Intel Desktop Board DQ35JO lapom, ennél mióta csak megvan (nem újkora óta) fent áll az a jelenség, hogy amíg nincs rá boot képes eszköz csatlakoztatva, addig csak a bal felső sarokban villog a prompt... és ezt véletlenül szúrtam ki, monitor csere után, az első monitoron valszeg nem volt helyesen bekalibrálva a képernyő pozicíó, és egy nagy feketeség látszott csak, bonuszként így a BIOS-ba se tudtam belépni. Mihelyts rácsatoltam egy IDE-s vagy SATA-s HDD-t vagy ODD-t, rögtön lett rendes képe és már mehettem is a BIOS-ba. Létezik hogy az a lap vacakol vagy netán valami Intel "ficsőr" ? :D

Másik: Intel Desktop Board 975XBX (BAD AXE)- ezen 8 pin EPS csati van, ha csak az első 4 pin van bedugva, meg se nyikkan a lap, csak ha mind a 2 4 pines csatlakoztatva van. :U
Vajon ez is "ficsőr" vagy hiba lehet ?
Ettől eltekintve minden működik rajta. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68205) ricsi99 válasza jokeph (#68204) üzenetére


ricsi99
addikt

Intel-DG41RQ az alany... e-bay rol jött fillérekért 1/2 éve , vatta új-an.
Nem egy tuning lap de kompatibilitásban elsőrendű
mindenféle ramot megevett... most 2*2 van benne.
Xeon cpu-t gyári biossal hibátlan megette, abból is végigjárt hármat...
egy hd4770-el megtámsztva +ssd +win7 tolja az asszony a fb-t ezerrel :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68206) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Lenne egy régi Asus P6T lap [link] amiben egy I7-920 processor van és 1600-as memória elvileg 3x4 giga de nagyon lassú a gép kibontásnál usb másolásnál, játék telepítésnél órákig gondolkodik szinte. Ránéznétek mi lehet a baj? 533 HZ en menne a gép?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#68207) XuChi válasza dugo_ (#68188) üzenetére


XuChi
addikt

Csak egy NVME 970 Pro van a gépben.

Mint írtam is, a régiebbi alaplapjaim is ilyen lassan adtak post sound-ot és ilyen lassan töltöttek be az OS-ek.

(#68208) Starchm válasza Angel2014 (#68206) üzenetére


Starchm
őstag

1066mhz-n mennek a ramjaid ami annál a platformnál átlagosnak mondható, talán biosban feljebb kapcsolhatod 1333-ra.
Milyen háttértárakkal rendelkezel, lehetséges egy rossz hdd miatt lassul ennyire a dolog..

(#68209) jokeph válasza Starchm (#68208) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1.
Az az i7-920 kb kulcstartónak jó már csak lassan. :) utolsó BIOS felrakásához (ha nem az van fent) pont ideális, aztán CPU cseréje XEON X5675-re (vagy X5650/60/70), amelyik ezekből szembejön legjobb áron.
Ramokat fel lehet benne lőni nagyobbra is, BIOS mindenben partner. :K

Angel2014 (#68206: A Bloomfield topik a konfigod sajátja, ott tudnak segíteni mit hol kell beállítani. ;)

Az a lassúság, amit írsz, erre a platformra nem jellemző, még az alap 533 MHZ-es (effektíve 1066 MHZ) frekin hajtva sem gyenge, azért a triple-channel DDR3 jól megy.
Próbáld ki egy SATA SSD-vel is, nagyon megdobja (meg a CPU csere is). :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68210) Angel2014 válasza Starchm (#68208) üzenetére


Angel2014
addikt

Egy szinte vadi új ssd van benne amit teszteltem is..

Én is a mhz gondra gondolok amit írtatok, Ugye 1600 -as memóriák vannak benne? Ez a lap támogatja a 2000 -es memória modulokat is.

Na most azért mert régi a proci benne? Azért megy 533 vagy 1066 mhz-en? Ha cserélném a procit jobb lenne?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#68211) jokeph válasza Angel2014 (#68210) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, a CPU-t érdemes lecserélni, mindenképpen egy az általam fentebb javasolt XEON-ok valamelyikére.
Azokkal a XEON-okkal effektíve 1333 MHZ lesz az alap ram freki, de ez felülbírálható a BIOS-ban, mint ahogy a CPU órajele is, 1600-ra be tudod állítani a BIOS-ban őket, ez is megdobja.
De ez itt már OFF, gyere át a Bloomfield topikba. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68212) Angel2014 válasza jokeph (#68211) üzenetére


Angel2014
addikt

:R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#68213) gzoltan2


gzoltan2
újonc

Sziasztok,

Gigabyte B450 Aorus M alaplaphoz egy Ryzen 5 3600 CPU-t próbálunk beépíteni Kingston HyperX Fury 2*8 GB memóriával. Indításkor viszont semmi kép nincs, az alaplapon a DRAM LED pirosan világit, és néha átvillan a CPU LED is pirosra.
Többféle RAMmal és RAM nélkül is ugyanez a helyzet.
Gyanitható hogy a BIOS nem a legfrissebb, de ez okozhatja ezt?
Proci nélkül le tudnánk frissíteni a BIOSt?
(Külsérelmi nyom nem látható az alaplapon.)

Mi lehet a probléma szerintetek?

Köszi
Zoli

(#68214) abdulka1 válasza gzoltan2 (#68213) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Ehhez a procihoz a legújabb (F40) BIOS kell a támogatási lista szerint.
Ennek hiánya okozhatja a jelenséget.
Ebben a kategóriában nem sok esélye van a CPU nélküli BIOS frissítés lehetőségének. (ha tévedek, majd megmondják a mesterek)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#68215) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Asus ROG Maximus IX Apex alaplapom van, és nem tudom hol, hogyan tudnám megszüntetni azt, hogy az USB portokon a számítógép kikapcsolása után ne legyen feszültség? Értsd: ne menjenek a rádugott eszközök, külső HDD.-k, stb... Néztem az UEFI/BIOS.-t, de nem találtam semmit, amire azt mondanám, na, ezaz - vaktában pedig nem akarok kapcsolgatni...

Van valakinek ötlete?

Előre is köszönöm!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#68216) abdulka1 válasza Julot (#68215) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Asus B150 Pro lapnál a képen látható opció kikapcsolása a megoldás.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#68217) XuChi válasza MrDerekas (#68203) üzenetére


XuChi
addikt

Megcsináltam, annyit változott a dolog, hogy más "csak" 38mp a full boot idő :((

(#68218) Reblina


Reblina
csendes tag

Sziasztok!
Idekerült hozzám egy Asus P8B75-MLX alaplap egy i5-2400-as procival.
Valami miatt nem kap rendesen feszültséget a proci.(Cpu over voltage error)
Csak úgy indul hogy nyomni kell egy f1-et és bedob a biosba onnan már elindul.
Reseten meg elemcserén már túl vagyok de nem változott semmi :(
Segítenétek hogy mi baj lehet?
Köszönöm előre is! :)

(#68219) secular


secular
tag

Sziasztok. Adott asrock N68C-S UCC alaplap, pár hete még ment egy ssdvel, az átkerult egy másik gépbe, ebbe vettem egy hddt, bekapcsol, nem sípol, de nem ad képet. Bios elemet már kivettem. Az integrált és a sima vgaval is ezt produkálja.
Ötletek?

(#68220) jokeph válasza Reblina (#68218) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Úgy néz ki hogy nem keveset kap, hanem túl sokat. :(
a CPU-ra kijelzett hőfok orbitálisan magas (78,8fok), az alaplapé (MB cirka 69,8 fok) is brutális. :Y

Milyen táp és CPU hűtő van ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68221) Reblina válasza jokeph (#68220) üzenetére


Reblina
csendes tag

Az Fahrenheit -ben annyi :) Celsius-ba 26 meg 21 fok.
Enermax modu 82+ meg sima gyári rézmagos hütő.
De próbáltam másik táppal is ugyanez a helyzet.
Megnéztem egy i5-2500-ast egy giga lapban az 0.89V-ot kap ez pedig csak 0.24-et :F
Amikor megy egy kicsit (melegszik akkor már 0.3 körül van és átvált kékbe a diagram)

[ Szerkesztve ]

(#68222) jokeph válasza Reblina (#68221) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hupsz, ezt benéztem. :Y

Akkor tényleg kevés a feszkó... :(
Lehet, hogy döglődik a lap ?
Másik CPU ugyanebbe a lapba, ez a CPU másik lapba ?
Ha továbbnyomod, feláll a rendszer amúgy ? :U
Lehet, hogy az alaplapi érzékelő viccelődik ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68223) Reblina válasza jokeph (#68222) üzenetére


Reblina
csendes tag

Ha f1-el tovább lépek minden működik rendben.
Csináltam vele egy 10 perces stressztesztet is és minden oké vele.
Csak ez idegesítő hogy f1-el indul.
Megpróbálom amit javasoltál hogy átcserélgetem a lapot meg a procikat.
(Csak ahhoz el kell hoznom Fatertől a másikat,nem tudom mit szól hozzá hogy szétszedem a gépét :DD )
Köszönöm! :R

Ui. Az nem lehet hogy a procifoglalattal van a baj?

(#68224) Starchm válasza Reblina (#68223) üzenetére


Starchm
őstag

Windowsban az érzékelők már jól mutatják a feszt vagy ott is alacsony? Ha ott is rossz akkor lehet az érzékelő fos, de jó feszt add le.

(#68225) jokeph válasza Starchm (#68224) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K

(#68223) Reblina: ha a tüskék a foglalatban épek, a pinek a CPU-n épek és egyiken sincsen égésnyom, kosz, stb, akkor ezek rendben vannak.

Ha a Win stabilan megy (IBT/LinX-el is), akkor nagy gond nincs, ahogy Starchm kollega is javasolta, nézz rá WIn alatt pl. HWINFO64-el, fusson ez a progi bencmark alatt is.
Ha irreálisan alacsony marad a kijelzett Vcore, akkor még meg lehet próbálni egy BIOS frissítést - a legfrissebbre ha nem az van fenn, ha az van fenn akkor is érdemesnek gondolom újrafrissíteni.
Ha ezek után is marad ez az állapot, akkor körül kéne nézni a BIOS-ban, hogy a monitorozó rész kikapcsolható-e, ha nem akkor marad az F1-es indulás. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68226) Reblina válasza Starchm (#68224) üzenetére


Reblina
csendes tag

Cpu-z-vel néztem meg a procit ugyanezt a feszkót ,irja ott is.

(#68227) Reblina válasza Reblina (#68226) üzenetére


Reblina
csendes tag

A legújabb bios volt fent már "frissítettem" eggyel régebbire így is ugyanaz a helyzet.
Ezt a monitorozást megnézem hogy ki lehet-e kapcsolni,jó ötlet :D
Amikor f1 után elindul teljesen tökéletesen megy minden.

(#68228) Reblina válasza Reblina (#68227) üzenetére


Reblina
csendes tag

Aida64-ben is ezt a feszültséget írja.
A monitorozásnál átállítottam a cpu-nál (ignore).
Most nem kérte az f1-et indulásnál :C

Köszönöm mindenkinek!

Ui: Az az érdekes hogy mikor 3300Mhz-en megy a proci akkor is ezt a feszültséget írja. :F

[ Szerkesztve ]

(#68229) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok!

Egy régi PC indításakor hibába ütköztem. A hiba 6 rövid sípolás ami elvileg billentyűzet és/vagy memóriavezérlés hiba. Viszont most ezt a hibát hogyan lehetne kiküszöbölni? Egyébként az alaplap egy MSI ms-7309 ver 1.3 a proci benne egy 1 magos Athlon volt de kipróbáltam egy x2 245 procival is és semmi. Ha valakinek van ötlete szívesen fogadom.

Üdv: Benkovics91

(#68230) MrDerekas válasza XuChi (#68217) üzenetére


MrDerekas
addikt

Egyre több ficsőr kerül az alaplapokba, ezáltal egyre növekszik a lista, amit a bios lecsekkol induláskor. Ebben az is benne van, hogy nem jó értéket kap valamelyik részen és újrakezdi a csekkolást, de ignorálja az adott értéket és tovább fut. Két ilyen "hiba" és már össze is jött 8-20 másodperc. Szóval igen, sajnos egyre hosszabb boot idők érkeztem a bios fejlődésével. Esetleg ha a lapodnak van spec topikja, ott érdemes rákérdezni, másnál hogy is alakul boot folyamat vagy rávilágít valami kapcsolható opcióra. Esetleg a windovsban is érdemes lehet kikapcsolni a gyorsindítást. (energiagazdálkodás)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68231) Julot válasza abdulka1 (#68216) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszod, és a részletes képet. Sajnos az én alaplapomon nincs ilyen menüpont... Így kénytelen vagyok tovább keresni.

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#68232) #22743424 válasza Julot (#68231) üzenetére


#22743424
törölt tag

Van a lapodhoz egy olyan program aminek a neve ASUS AI Suite 3 abban nincs benne esetleg a kikapcsolási lehetőség?

(#68233) Angel2014 válasza jokeph (#68211) üzenetére


Angel2014
addikt

Na bent a XEON proci és az új bios is, és az a kérdésem ,hogy újra kell telepíteni a gépet is? Mert mióta betettem nincs hangom sem, és a frissítés sem működik.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#68234) jokeph válasza Angel2014 (#68233) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nos, ez érdekes. Nekem eddig nem okoztak problémát a hardver-változtatások W10 alatt, pedig aztán ment a csere-bere rendesen, s1366 és s2011-es gépekben többszörös CPU cserék voltak. :U
Ha nagyon nem megy, megérhet egy WIN újrahúzást.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68235) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok!

Ryzen 5 2600X ala keresek alaplapot, ezzel kapcsolatban kernek segitseget:

Ami (szinte) biztos:
- Bx50 chipset -ha jol latom- kiesik, mert minimum 8/8/4 savra van szuksegem a 3 db PCIe 16x slotnal (GPU/SSD/NIC).
- Hogy ATX vagy EATX, mindegy, Silent Base 801-be megy
- Legalabb 1db m.2 foglalat (PCIe) jo lenne.

Konkret kerdesem:
Mint ahogy manapsag nehany feature-t fel kell aldozni, ha 3rd gen Ryzent teszunk X470-be, mik a korlatozasok, a 2nd gen Ryzent tennenk X370-be?
Arban joval kedvezobbek az X370-es lapok, de nyilvan nem veletlenul...

Elore is koszonom! :D

Udv:
nbg

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#68236) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!
Adott egy gep, azt tegnap ahogy tudtam kitakaritottam. Kapott egy uj processzor hutest, meg egy rendszerhutest.
Az alaplap Asrock Extreme 4 970
A visszaallitaskor jol tortent minden, ramokat latja rendes mennyisegben (valszeg dc modban is)
Videokari, cpu megy minden, faszos, feszes.

De valamiert a BIOSt nem tudom eletre kelteni, es folyamatos A9 hibakodot kapok vissza a laprol.
Reset mar megvolt nem egy alkalommal, de a bios nem akar elojonni, akkor megfagy minden az f2 nyomasakor, es az alaplap dobja az a9et.

Valami okossag?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#68237) Zola007


Zola007
veterán

MSI alaplapon van egy USB78 csatlakozó (9pin), ami elvileg USB 2.0-hoz van
ház előlapon van egy type-C csati, aminek ugyanilyen 9 pines kábele van.
Ha rákötöm, lehet baja?
töltésre jó lenne a type-C

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#68238) Starchm válasza Zola007 (#68237) üzenetére


Starchm
őstag

Ha ugyanaz a csati akkor mehet rá.
Bár furcsa, h type- C és csak usb2.0 speedet tud...

(#68239) Zola007 válasza Starchm (#68238) üzenetére


Zola007
veterán

4 vezeték megy hozzá, fekete-zöld-fehér-piros, gondolom csak töltésnek szánták
Chieftec ház, Front connectors:
2x USB3.0
2x USB2.0
Mic-in
Audio-out (AZALIA / HD-Audio),
1xUSB Type C (480 Mbit/s)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#68240) Starchm válasza Zola007 (#68239) üzenetére


Starchm
őstag

Hát jah akkor egy usb2.0 sebességnek számít csak type-c csatival.
Elvileg akkor minden jó hozzá.

(#68241) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott ez a lap: Asrock H81M-HDS. Eddig D-sub-os monitorral volt használva az alaplapon lévő kivezetésre dugva. Most Hdmi-re lett dugva az alaplapon és minden oké a képpel de nincs hang ami eddig volt. Létezhet, hogy a Hdmi miatt ment el a hang? :(((

Válaszokat előre is köszönöm :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#68242) Starchm válasza V60 (#68241) üzenetére


Starchm
őstag

Hangkimenetet nem állította át magától? Lehet azt kell csak visszaállitani jobb alul a hangszoró ikonnál.

(#68236) LyonnaisFan1
Takarítás előtt jó volt a bios?

[ Szerkesztve ]

(#68243) V60 válasza Starchm (#68242) üzenetére


V60
aktív tag

Szia. Most nem tudom megnézni mert másik gépről írok.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#68244) LyonnaisFan1 válasza Starchm (#68242) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Na ez egy jo kerdes. Mar magam sem tudom.
Szerencsere ritkan kellett hasznalnom.

Egyelore most ramtesten van a gep, de nem a klasszikuson, mert f11 gombra is fagyas es A9 hiba. Usb bootot sem tudok vegrehajtani.
Eddig 2:42:00 utan 0 error, a ram hiba talan kizarhato. Igaz egyszerre teszteli mindkettot, de ha lenne barmi is barmelyiknel mar dobott volna fel valamit.
Egyebkent a trchpowerup memtestjevel megy, mas megoldast nem tudok usb boot hijjan. :W

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#68245) V60 válasza Starchm (#68242) üzenetére


V60
aktív tag

Az volt, köszönöm :R . Sose jöttem volna rá pffffff...... :N

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#68246) FlashLed válasza V60 (#68245) üzenetére


FlashLed
senior tag

ÉS tedd alapértelmezettbe, így nem fogja magától átváltani később sem, csak ha te akarod megváltoztatni direkt.

The Mechanic

(#68247) V60 válasza FlashLed (#68246) üzenetére


V60
aktív tag

Szia. Köszi :R. És azt, hogy kell?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#68248) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Egy MSI B450 Tomahawk alaplap tulajdonosa vagyok, és használom a hozzá való MSI Command Center nevű alkalmazást. Utóbbi rendkívül lassú, és véleményem szerint nem túl felhasználóbarát alkalmazás. Csak és kizárólag arra használom, hogy játék előtt "csendes" módról átállítsam a ház ventilátorok fordulatszámát. Sajnos ez nem egy gomb/kattintás árán történik meg, hanem egyenként kell a ventilátorokat állítgatni, ami ebben az iszonyat lassú reakcióidővel rendelkező programban kész szenvedés.

A kérdésem az lenne, hogy nincs-e valami felhasználóbarátabb, gyorsabb alkalmazás, amivel a ventilátorok fordulatszámát egy kattintással/gombbal tudnám egyik profilból a másikba állítani?

Az esetleges választ előre is köszönöm!

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#68249) MrDerekas válasza proradeon (#68248) üzenetére


MrDerekas
addikt

MSI Afterburner amit keresel, ha jól emlékszem. Venti profilokat IS tudsz benne állítani és gördülékeny progi. (Nem használok ilyesmit, de ez rémlik nekem erősen.)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68250) jokeph válasza proradeon (#68248) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Itt egy video az MSi Command Center FAN beállításairól, igaz ez még 6. gen Intelé, de az FX-es MSI 970A Gaming Pro Carbon lapomé is pont így nézett ki.
Smart módban grafikusan lehet állogatni hogy melyik hőmérséklethez melyik fordulat tartozzon (BIOS-ban is megvolt ugyanez). :U

(#68249) MrDerekas:
Belenéztem az MSI AB-be, de én csak a VGA ventilátorjának prfilozási lehetőségét láttam benne. :B
Ha valaki nem így tudja, jelezze kérem. :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.