Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) Starchm válasza #68216320 (#68850) üzenetére


Starchm
őstag

Alaplap dobozán nincs egy matricán?

(#68852) thomeef válasza Starchm (#68849) üzenetére


thomeef
őstag

Disabled. Utána nézek hogy miez köszi.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#68853) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok,
Egy ASUS X299 Gaming e alaplapról van szó.
Található rajta 2 RGB plusz egy cimezhető RGB (3 tüskés) kimenet.

1 db RGB csatlakozó hány darab RGB bir el szerintetek?
Lényegében az alaplap RGB kimenetét mennyire lehet leosztani, hogy azzal még ne legyen gond.

ÁdiBá

(#68854) #68216320 válasza Starchm (#68851) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, ott kerestem én is először, de sajnos csak az integrált eszközök listája van egy kis fehér négyzetben egy sorozatszámmal.

(#68855) #68216320 válasza #68216320 (#68854) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben meglett a megoldás. Az ATX tápcsatlakozón volt egy karaktersor. MAC alapján rákeresve beazonosította az Asus-t tulajdonosnak, hát beírtam azt.
Gondolom ez lehetett az eredeti MAC Address.

Szóval, siker :)

(#68856) Raidon válasza Piszmaty76 (#68826) üzenetére


Raidon
őstag

Megvan bebuggolt a bios kikapcsoltam az rgb-t a lapon restart vissza on es utana mar jo volt amugy igen Armor Crate a HyperX Predator ramokat is jol kezeli hal isten fluid igy most.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#68857) logaritmus


logaritmus
tag

Szaisztok,
Tudnátok abban segiteni hogy az alaplap és Proci hardverhibát mi alapján tudom kizárni?
Sajnos Divison 2 alatt a gép egyszerűen megfagy és újraindul, se kékhalál se semmi. Van amikor 2 órát bir majd utána 10 percenként ujraindul onnantól ha belépek újra a játékba. Egyelőre másik játékkal még nem próbáltam.

MSI RX 5700 GAMING X
Ryzen 3600
MSI B450I GAMING PLUS AC
Seasonic focus plus gold 550

Amiket próbáltam:
- default beállitások BIOS-ban még xmp profil sincs engedélyezve.
- VGA driver legfrissebb majd két régebbi használva plus másik VGA is kipróbálva.
- furmark + heavy load egyidejű futása 4 és fél óra, semmi gond nem volt vele
- heaven futtatása 2 óra, semmi gond vele
- Memtest 2 és fél óra, semmi hibát nem talált
- legfrissebb BIOS felrakása, ugyan úgy előjön
- hőfökok rendben, monitorozva
- SSD-n votl a játék, felraktam HDD-re és nem változott semmi.

Van ötletetek mi lehet a gond?

(#68858) koko52 válasza logaritmus (#68857) üzenetére


koko52
veterán

Miután 2 órát megy és 10 percenként fagyogat, akkor tesztelted benchekkel?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#68859) logaritmus válasza koko52 (#68858) üzenetére


logaritmus
tag

Csak Divison alatt csinálja ezt , benchek alatt nem.
Maga az egész gép megfagy és automatikus újra is indul.

[ Szerkesztve ]

(#68860) koko52 válasza logaritmus (#68859) üzenetére


koko52
veterán

Tört játék?
Ki kéne próbálni más játékokkal is.
Tápra tippeltem, de ha játékfagyás után onnan nem dob le akkor nem az.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#68861) Starchm válasza logaritmus (#68859) üzenetére


Starchm
őstag

Tehát miután kifagyogat újra inditottad és akkor mentek a benchek?
Egyébként ram cserét próbáltál?
Proci/lap hibát proci vagy lap cserélésével tudod leginkább biztosra kizárni.

(#68862) logaritmus válasza Starchm (#68861) üzenetére


logaritmus
tag

Mivel ezt magától megteszi(megfagy a gép és egyből magát újraindítja), ezért én nem tudok mást csinálni. :D
Szerintem Divison 2 nincs is törten. :)
Szeritnem ha táp hiba lenne az heavyload + furmark alatt is már újraindult volna.
Persze az lenne a tiszta ha lenne csere lap vagy proci h ki tudjam próbálni. Plusz más játékokat is meg kell nézzek.

(#68863) koko52 válasza logaritmus (#68862) üzenetére


koko52
veterán

Arra gondolunk, hogy kifagyás után rögtön indítsd a benchet!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#68864) logaritmus válasza koko52 (#68863) üzenetére


logaritmus
tag

Rendben, köszi!

(#68865) Joezyka


Joezyka
senior tag

üdvözletem!

Megjött végre az MSI B450 Gaming Plus max lap, minden nagyon tuti, megy szépen, egyetlen gondom van, hogy a házhoz (Thermaltake Versa J24 ARGB) elvileg tudja, hogy alaplapról is lehet vezérelni a ventillátorokat, és user manualja szerint egy ilyenbe kéne dugnom a kábelt:

Ilyen 3-tűs csatlakozót nem találtam :(
Kérdésem, hogy van-e valamilyen mód, hogy csatlakoztassam az alaplaphoz?
köszönöm a segítséget előre is.
Ha nem jó topicba írtam, akkor hol tudnának segíteni?

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#68866) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Sziasztok!

Most vettem egy Aorus b450 pro alaplapot és egy 1tb-os Samsung ssd-vel használom. Ezen van a rendszer, adattárilásra pedig egy 3tb-os Toshiba vinyót használok.
A problémám pedig az, hogy miután felrakom a win10-et és működik is rendesen, aztán másnapra összeakad a két tároló és particíósérülés keletkezik, amit partíció írással vissza lehet módosítani. Aztán megint meghülyül valami.
Mi lehet a probléma???

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#68867) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A CMS amúgy aktív, lehetséges, hogy az kavar be?

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#68868) MrDerekas válasza GodGamer5 (#68866) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elsőre próbálj egy olyat, hogy a telepítés idejére lehúzod a hdd-t. Tehát csak az ssd legyen csatlakozva az alaplapra, amire az oprendszert telepíted.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68869) Trex3399 válasza jokeph (#68841) üzenetére


Trex3399
tag

Szia!
A probléma megoldódott! Nagyvonalakban: 2 zöld led világított bekapcsolásnál, meg egy A2-es kód, ránéztem, az egy hibakód, 2 megoldása van: 1. Egy nagyon régi BIOSt vissza aztán onnan lefrissíteni, ez a macerásabb! 2. A hátértárak nincsenek BOOTnál sorba rendezve, úgy hogy a Windows legyen az első és nem tudja így beolvasni. Ezt az elején megcsináltam már, viszont, volt bekötve átalakítóval egy DVD író/olvasó, amit nem ismert fel az új lap, alapvetően kikötöttem volna mikor úgy adódik hogy rakok a gépbe valamit (jövőhéten CPUra vízhűtést még), de most megnéztem már. Szóval, kikötöttem, indítás, A2 hibakód eltűnt, AA volt a helyén, valamint a BOOT olyan amilyennek kell lennie 3 újraindítás után is!
Szóval megoldódott!
Köszönöm a segítséget is ettől függetlenül! :R

(#68870) Trailblazer válasza MrDerekas (#68868) üzenetére


Trailblazer
addikt

Így van, mindig így kell opsys-t telepíteni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#68871) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Sziasztok!
Korunk laptopjai m.2 SSD foglalattal vannak felvértezve, és ezekbe 2 féle ssd-t cuppanthatunk: Sata, avagy Pcie/Nvme. A Satánál ott van az elméleti 6Gbit/sec max sebesség korlátja, ami a valóságban valahol az 500-550 MByte/sec környékén szóródik. Az nvme SSD-k esetén ugyebár jobb a helyzet, ott már a 3000MByte/sec környékét tapossuk.

A kérdésem az, hogy ezek mennyire kompatibilisek? Ha egy olyan laptopom van, amiben gyárilag SATA m.2 SSD van, belecuppanthatok-e egy nvme SSD-t? Ha még a foglalat el is fogadja, fogja-e kezelni az alaplap?
(Asus Vivobook 14 X412FJ-EB103, gyárilag 256GB sata m2 ssd, és ha esetleg nagyobbra vágynék ehelyett, mik a lehetőségeim...)
...
:R

...

(#68872) Starchm válasza cs.zs. (#68871) üzenetére


Starchm
őstag

A laptopod specifikációt kéne megnézni, vagy felvenni a kapcsolatot az asussal és megkérdezni. Ha a csatiba bele megy akkor többnyire nem szokták lockolni az ssd support listát.
Egyébként sztem ez inkább valami notebook/laptop topikba való.

(#68873) cs.zs. válasza Starchm (#68872) üzenetére


cs.zs.
addikt

Köszi a választ, köszi hogy itt vagy!
Kérdésemet értsd az alaplapokra, akár konkrét tipus nélkül! Ahol sata foglalat van az alaplapon, és még bele is cuppan (mert a bevágás mondjuk engedi) az nvme ssd, fog majd működni, vagy mondjuk az a gond, hogy egész más infok mennek az ugyanoda eső lábakon?

...

(#68874) Starchm válasza cs.zs. (#68873) üzenetére


Starchm
őstag

Ahol van bevágás az olyan foglalat ami felismeri, hogy éppen mi van benne. Tehát nem fog fölrobbanni vagy semmi mást csinálni. Ha normál alaplapoknál maradunk akkor ha belemegy az ssd a foglalatba akkor 99%, hogy megy is vele.

(#68875) GodGamer5 válasza MrDerekas (#68868) üzenetére


GodGamer5
addikt

Köszi!

Most úgy néz ki jó lett.
A CMS-en belül a legacy boot-ot UEFI-re állítottam és másik sata-ba raktam a vinyót mert mindig bekavart, de így már jól működik.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#68876) sosbarnabas


sosbarnabas
csendes újonc

Sziasztok!
Sajnos belefutottam a használt alkatrészek csapdájába és vettem egy hibás alaplapot. A procihűtő megy, de képet nem ad az alaplap. A RAM foglalatnál serceg (olyan a hangja mint amikor homok szorul be valahova) amikor belerakom a ramot. Az EZ Debugnál a DRAM led világít, így gondolom azzal van a gond de akkor is kéne életjelet adnia. Valakinek van ötlete hogy milyen úton lehetne elindulni, vagy vigyem szervízbe?
Alaplap: MSI B350M Mortar [link]
Proci: AMD a6-9600 [link]
Ram: Ballistix Sport 8Gb 2400MHz [link]
Táp: Be Quiet 650W Bronze [link]

(#68877) Viktor77 válasza sosbarnabas (#68876) üzenetére


Viktor77
titán

Mind a 4 foglalatban serceg?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68878) sosbarnabas válasza Viktor77 (#68877) üzenetére


sosbarnabas
csendes újonc

Igen mind a 4-ben. A proci és a ram is jók mert az előző alaplapban működtek. 10e Ft-ért vettem. Megéri elvinni szerelőhöz vagy nem érdemes már pénzt belerakni?

(#68879) MrDerekas válasza sosbarnabas (#68878) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet elsőre talán a ram slotokat illene kitakarítani.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68880) ateszm


ateszm
senior tag

vagy inkább visszaadni a gazdájának,hogy szR amit eladott ... :F

(#68881) MrDerekas válasza ateszm (#68880) üzenetére


MrDerekas
addikt

Azért ennyire ne ugorjunk előre. A kapott információk alapján ezt messze nem lehet megállapítani. Fordított esetben te sem örülnél, ha valaki leszarozza az általad eladott eszközt, egy - mondjuk - user error miatt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68882) ateszm válasza MrDerekas (#68881) üzenetére


ateszm
senior tag

igazad van ebben,de a sercegő hang az számomra nem jelent túl jót. de tény hogy ebben neked nagyobb rutinod van :K

(#68883) csababarca


csababarca
őstag

sziasztok

Asus prime B450-plus lapba a ramokat melyik slotokba érdemes rakni?
1-3, vagy 2-4 helyre? (proci felől nézve)

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#68884) abdulka1 válasza csababarca (#68883) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A manual szerint, két modul esetén a 2-4. slotba.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#68885) csababarca válasza abdulka1 (#68884) üzenetére


csababarca
őstag

köszi, én is így láttam, akkor átcserélem!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#68886) csababarca válasza abdulka1 (#68884) üzenetére


csababarca
őstag

bocsi még annyi, hogy nem kell beállítgatni, csak kipattintom, bepattintom a másik slotokba és annyi ugye?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#68887) abdulka1 válasza csababarca (#68886) üzenetére


abdulka1
őstag

Igen.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#68888) csababarca válasza abdulka1 (#68887) üzenetére


csababarca
őstag

köszi.
most kaptam infót, hogy biosban XMP profilt érdemes beállítani, mert a lap alapjáraton csak 2100 mhz körüli értéken engedi a ramot.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#68889) abdulka1 válasza csababarca (#68888) üzenetére


abdulka1
őstag

:B Úgy gondoltam hogy a kérdésed a slotok kiválasztására vonatkozik, mert ott nincs beállítási lehetőséged.
Ha nem ismeri fel automatikusan a lap akkor természetes, hogy be kell állítani a sebességet.
Ha nem a támogatási listában szereplő modulokat használsz, még az is előfordulhat, hogy a ráírt sebességen nem is fognak menni, csak lassabban.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#68890) Venyera7


Venyera7
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy Asus a88x pro lap ami a következő hibakódot dobja 66 ami a user manual szerint "66 cpu dxe initialization is started"... Képet nem ad biosba belépni nem lehet. Mindent próbáltam amit csak lehet: bios update, clr cmos, mem OK!, ramok külön-külön kiszedve-cserélve, de semmi életjel. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#68891) MrDerekas válasza Venyera7 (#68890) üzenetére


MrDerekas
addikt

Másik procival meg tudod próbálni?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68892) Venyera7 válasza MrDerekas (#68891) üzenetére


Venyera7
senior tag

Az a baj hogy nem. :( Húgom gépe elméletileg kb 1 hete használta utoljára, akkor még ment most pedig ez a hiba lépett fel.

(#68893) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok.

beállítottam a ram kezelést az alaplapon (asus prime B450-plus), ránéznétek hogy jó e így?
alapjáraton csak 2133 Mhz-en mentek a ramok, beállítottam 3000-re ami a valós értéke.
csináltam képet.
feszültség rendben van így?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#68894) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Nem tudom az új alaplapot beszerelni, mert már nagyon rossz állapotban vannak a csavarok és nincs is elég. Hol tudnám a két jelöltet (felső kettő) Pesten gyorsan beszerezni? (Fractal design core 3500 házam van) [kép]

Ráadásul kipróbáltam a jelenlegi távtartókkal, jól beszorultak, nagy nehezen kiszabadítottam őket, most viszont kézbe véve mintha kicsit ropogna a lap. Lehet a húzogatásokkal meggörbítettem vagy valamit hazavágtam benne?

[ Szerkesztve ]

(#68895) Starchm válasza csababarca (#68893) üzenetére


Starchm
őstag

Annyit látok h be van állítva 1-2 dolog, de nem látom, h mi van beállítva. Létszíves egy értékelhető képet készíts.
Abból amit látok egyébként jónak nézz ki.

(#68896) csababarca válasza Starchm (#68895) üzenetére


csababarca
őstag

Rendben, holnap készítek másik képet.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#68897) magyarmark


magyarmark
csendes tag

Sziasztok!
Alaplap: Asrock AB350 Pro 4
Cpu: amd ryzen 1300x

Szerintem a többi nem lényeg, mivel ezeket kivéve se indul (ram, vga).

Frissítettem a bios-t 6.0-ra (előtte asszem 3 volt). Akadtak a játékok, utána olvastam hogy nem szabadott volna rögtön 6.0-ra és egyéb dolgok is kellettek volna, ezért megpróbáltam visszább menni verzióban. Asszem 3.4-re (cpu jó 2.5-től). Telepítés sikeres, majd újraindítás után nem jön kép, pörögnek a ventillátorok, ez kb 10mp-ig és újraindul.
Próbáltam a cmos reset dolgot, most próbáltam egy 1 órás pihentetést elem nélkül, rövidzárazva.
(Ha a videókártya benn van, akkor azt csak kicsit pörgeti, hamarabb leáll)

Ennek annyi? Vegyek újat, ha nincs forrasztóeszközöm a kis alkatrész (bios chip vagy mi) cseréjére?

Köszi előre is!

(#68898) MrDerekas válasza Venyera7 (#68892) üzenetére


MrDerekas
addikt

Pedig kellene másik egy próbára. Vagy ezt a procit másik lapban kipróbálni.

(#68894) tepenzed Igazából nem tépkedésre, nyúzásra vannak méretezve az alaplapok. Az meg, hogy érzésre, mintha... Próba után derül ki, hogy mennyire bírta az igénybevételt. Alaplapi távtartócsavar nem igazán szokott tönkremenni. Esetleg valami cimboránál a fiók mélyén, vagy bármelyik pc szerviz, garázs műhely, sufni tuningosnál beszerezhető.

(#68897) magyarmark Ha garis még, akkor szerviz. A leírtak alapján szinte bármi lehet a balul sikerült frissítéstől a processzor haláláig. De igazából akár a táp is megadhatta magát. A frissítés egyébként biztos rendben lefutott? Nincs dual bios kapcsoló esetleg a lapon?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68899) csababarca


csababarca
őstag

Mennyire érdemes meghúzni a hűtőt tartó csavarokat b450-es lapon? (am4-es socket)
arctic freezer 34-es a hűtő, meghúztam ameddig ellenállást tapasztaltam, kicsit még ráhúztam, tovább nem akartam. hangot nem ad, úgyhogy gondolom jó az úgy.
de hátha van valami tapasztalat.

nehogy nyomja nagyon a procit.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#68900) Starchm válasza csababarca (#68899) üzenetére


Starchm
őstag

Miért jó egyszerre kitenni több azonnali kérdéses topikba?

Ha megakarod mozgatni és érzed, h nem tudod már akkor általában jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.