Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68901) csababarca válasza Starchm (#68900) üzenetére


csababarca
őstag

bocsánat, kértem a másikban a törlését.

akkor jó, nem lehet mozgatni.
inkább csak attól tartottam hogy túlhúztam és túlzottan rátelepszik a procira.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#68902) Starchm válasza csababarca (#68901) üzenetére


Starchm
őstag

Nem kell csak szimplán, általában úgyis 10-20 percen belül jön válasz az egyikbe.

Túl húzott procis problémát utoljára intelnél láttam 2-3 évvel ezelőtt :D

(#68903) csababarca válasza Starchm (#68902) üzenetére


csababarca
őstag

akkor biztos jó úgy, masszívan rajta van.
gondolom valami visszajelzés érkezett volna a rendszerben, ha probléma lenne.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#68904) cavman


cavman
tag

Sziasztok!

Tegnap tettem össze az új alkatrészeket a gépembe, és akadt egy kis problémám.

Msi B450 Tomahawk Max
AMD Ryzen 5 3600
16Gb 3200MHz Kingstone HyperX Predator DDR4 Kit CL16
MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G
FSP Hyper M 600 modular

Bekapcsolom, bootolásnál csippan rendesen a speaker, viszont kikapcsolja a monitort, és nem is tér magához a rendszer. Reset után már rendesen elindul. 4 x csinálta meg, hidegindítás után.

A másik gondom pedig, a ramokat szerintem nem futtatja 3200 MHz en. Csak 2400MHz amit ír a BIOS.
Szeptember 17 a BIOS dátuma. Valakinek ötlet, illetve tapasztalat ezeket illetően? :F
Köszönöm előre is a válaszokat! :R

(#68905) Viktor77 válasza cavman (#68904) üzenetére


Viktor77
titán

Ramhoz, a lapod oldaláról:

"1866/ 2133/ 2400/ 2667Mhz (by JEDEC)
For AMD Ryzen Gen3 (R5/R7/R9)
2667/2800/2933/3000/3066/3200/3466/3600/3733/3866/4000/4133 by A-XMP OC mode
For AMD Other CPU
2667/2800/2933/3000/3066/3200/3466 by A-XMP OC mode"

Magyarul 2667 felett semmi nem szabvány, így nem is indulhat alapból így a lap. Manuálisan kell beállítani (OC-zni) a megfelelő ramsebességet.
Ja, és a ramok az A2-B2 slotban ( a procitól távolabbi) legyenek.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68906) cavman válasza Viktor77 (#68905) üzenetére


cavman
tag

Köszönöm! Az Msi oldalon ezt dobta a ramra. Az alaplap dobozán pedig most néztem.

(#68907) cavman


cavman
tag

A ramokat természetesen úgy tettem bele tegnap.

(#68908) temporello válasza cavman (#68907) üzenetére


temporello
tag

A biosban bekapcsoltad az A-XMP-t?

(#68909) cavman válasza temporello (#68908) üzenetére


cavman
tag

Igen, be.

(#68910) cavman


cavman
tag

Megoldódott. Lefrissítettem a biost 3.50 verzióra. Most nem kell resetelni, és gombnyomástól 22 másodperc a betöltési idő. A-XMP bekapcsolva, 3200 MHz. Köszi a segítséget! :R

(#68911) lacus83


lacus83
senior tag

Üdv Mesterek.

Félre flashelt alaplappal lehet valamit kezdeni vagy kuka?
Bios chip csere nem egyszerű, ha csak az a megoldás akkor marad a kukában.
Ascrock Z370 pro 4

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#68912) Starchm válasza lacus83 (#68911) üzenetére


Starchm
őstag

Megpróbálhatod, hogy egy üres fat32-re formázott pendrive-ra ráteszed a bios file-t és bedugod az egyik hátsó usb portba és ezután inditod a géped. Ez esetben meg van a lehetősége, hogy újra felépíti magát a bios.

Egyébként clear cmos és hasonló mutatványok voltak már?

Ha ez se válik be akkor sztem max a bioschip segíthet.

(#68913) ismerosarcok


ismerosarcok
csendes tag

Üdv. Alaplap csere után a cpu furán viselkedik a tárhellyel együtt
A cpu hol 17-80-100% pörög a tárhely ugyan ez a felállás. Cpu max 35- 40-45 -50 C° (nem tudom ez sok e,s mi a kritikus helyzet) .
A felállás h bekapcsolom a gépet s a programok mutatás szerint szinte 100% hasítanak. Jelzem semmit nem használok csak benyomtam a gépet. Ötlet, gondolat ? Spec:
Cpu: I5-4590
Ram: 8Gb DDR3 2133mhz
Lap: MSI B85-G43 Gaming
Ssd: 512Gb 100/100
Hűtő cooler master Tx3 evo. :R

[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

I Love Ryzen

(#68914) MrDerekas válasza ismerosarcok (#68913) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lapcsere után telepítetted a wint? Mondjuk én a képeken semmi extrémet nem látok.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68915) ismerosarcok válasza MrDerekas (#68914) üzenetére


ismerosarcok
csendes tag

Nem. Az előző lap (valami lenovo volt) win-nel használom. A képeken igazából nem látszódik, de a lényeg hogy fullra pörgeti a cpu és ssd teljesítményét majd vissza alapra. És igy ugrál, nem csak teljesítmény hanem a hő is.
Ssd: 17% 2mp-> 70% 2mp-> 100% majd vissza 10-17%
Cpu dettó. És semmilyen háttér program nem megy.....

I Love Ryzen

(#68916) MrDerekas válasza ismerosarcok (#68915) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet, hogy valami driver kavart be. Win10 ugyan nem kényes a költözésre, de előfordulhat, hogy az előző lap egyik drivere összeakad a mostanival. Leírásod eléggé ellentmondásos, mert ha semmi háttérfolyamat nem fut, akkor mitől lenne 100%-os a cpu kihasználtság? Tehát biztos, hogy valami folyamat olyankor kiugrik az erőforrás kihasználtságnál. Egyelőre win update és adj neki 2-3 napot. Ha továbbra is kiugrások vannak, akkor egy újratelepítéssel próbálkozz.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68917) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Remélem jó helyen járok .Hardvereim CPU R3 1200 , lap ASRock ab350m pro 4 , memória 2x8 GB crucial ballistix Cl 16 2666 MHz ( nem kitben vettem az egyik fehér a másik szürke színű ) .A procit 3.9 GHz en jaratom 1.3 V mellet , a ramok 2933 MHz mennek gyári időzítéssel 1.2 V helyett 1.25V al ( feljebb nem mennek az idozitesekhez meg nem nagyon értek ) . Arra lettem ma figyelmes hogyha az uefiben bevan állítva manuálisan a saját órajelem és hozzá a feszültség akkor az aida64 nevű progiban a memória sebesség tesztnel alacsony értékeket kapok olyan 37000mb /sec viszont ha az uefiben vissza állítom az órajeleket automatara akkor még a memória sebessége olyan 45000mb/sec körül megy .Viszont így lassabb a CPU mert csak olyan 3.1-3.4 GHz körül megy .Viszont van egy ASRock A tuning nevű program amiben ha kézzel atalitom a magas órajeleket akkor ugyan úgy magas eredményeket érek el az aidaban .Most úgy használom a gépet hogy uefiben a CPU órajel automata és a rendszer betolteskor automatikus indult az ASRock A tuning progi es egyből a magas orajelre vált és az Aida tesztek is gyorsak .Ez mitől lehet vagy mi a megoldás ? Nem akarom hogy rendszer betolteskor automatikusan induljon az ASRock A tuning progi de mégis minden a maximum menjen. A másik kérdésem az az hogy az alaplapom gyári oldalán vannak friss biosok de se a pendriveos frissítés se uefibol az automata BIOS frissítés se működik .Letöltöttem kézzel az újabb BIOS verziót többet is megpróbáltam Fat 32 re formázott pendrivera ramasoltam , probalnam frissíteni egy pillanatra ki is írja az új BIOS nevét de semmi .4.70 es van rajta jelenleg .Az már csak hab a tortan hogy az alaplapi fan2 re dugott ventilátort nem lehet manuálisan állítani így az maximumon zajong , a fan1 re dugott működik ( két egyforma venti )

(#68918) MrDerekas válasza Kisbocs06 (#68917) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vegyük sorba. Ha biosban manuálisan beállítod a cpu órajelet, de az aida kisebb eredményt produkál a szintetikus teszt közben, akkor valóban kisebb a teljesítménye a procinak, vagy mondjuk játék közben, hozza amit kell? Oda akarok kilyukadni, hogy mennyire releváns az aida sebességteszt... (Mivel szintetikus tesztről van szó, el kell dönteni, hogy fullos benchmark pontszámokat hajkurászik az ember, vagy egy atomstabil, jól terhelhető rendszert akar munka/játék alá. Az aida tuning eredmények egyébként sem mondhatóak szignifikáns benchmark értékeknek.)
Bios frissítés: Kell egy garantáltan működő pendrive, fat32 fájlrendszerrel, egy usb 2.0 bemenet az alaplapon. Ha úgy csinálod, ahogy a release notes-ben is le van írva (a biossal együtt töltődik le egy ilyen .txt fájl is) akkor mennie kell. Ha mégsem menne, akkor kezd a saját lapod bios verziójának eggyel frissebb verziójával és egyesével, sorban frissítesz egészen a legújabbig. (Nem hinném, hogy ezt kell tenni, de ha minden kötél szakad, akkor ezen ne múljon)
Fan kérdés: Nincs időm végig túrni a lapod manual-ját, de biztos hogy pwm vezérlésű mindkét fan kimenet?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68919) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Asus Prime A320M-K alaplap AMD Ryzen procival nem indul. Felpörögnek a ventik, de kép nincs. Van viszont egy érdekes bios sípolás: 1 hosszú 3 rövid. Ez elvileg billentyűzethibát jelezne, amennyire utána tudtam nézni.
Viszont hiába van bedugva billentyűzet, nem változik semmi... de a mai rendszereknél ez nem is lehetne igazából gond szerintem.
Van valami ötletetek?
A teljes konfig: Ryzen3 1200, Corsair Vengeance LPX DDR4 3000 MHz
(plusz M2 SSD, de ha az nincs benne is ugyanaz a hiba)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#68920) Kisbocs06 válasza MrDerekas (#68918) üzenetére


Kisbocs06
tag

Ha a biosban beallitom a CPU órajelet akkor az marad is csak akkor az Aida teszt a ramok pontszamara hoz kevesebbet a proci órajel az stabil .Ha a proci órajelet a biosban alapon hagyom akkor az Aida tesztben a memória másolás stb egyből gyorsabb .Ha a proci órajelet szoftveresen állítom akkor szintén a magas Aida eredmények maradnak a memoriara .Ha biosban állítom a CPU órajelet akkor hoz kevesebbet az Aida a memoriara .

(#68921) MrDerekas válasza Laca0 (#68919) üzenetére


MrDerekas
addikt

Friss építésű a gép, vagy eddig ment? Ha bill és egér nincs rádugva, akkor is sípol? ATX csati is rá van dugva az alaplapra?

Szerk: Grat a topikodhoz ;)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68922) ismerosarcok válasza MrDerekas (#68916) üzenetére


ismerosarcok
csendes tag

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Hát hm.... belepés a windowsba után....
Na teszek egy próbát. Újra rakom a rendszert....

I Love Ryzen

(#68923) Laca0 válasza MrDerekas (#68921) üzenetére


Laca0
addikt

Vadi új minden. Billentyűzet nélkül is ugyanaz a jelenség.
Egészen pontosan először pittyen egyet, mint amikor normálisan indul a gép és utána kezdi meg ezt a sípolást. És a sípkód után kis idővel van még egy rövid sípolás. de a monitoron semmi sem jelenik meg. Amit még nem mondtam, HDMI porton van rákötve. HDMI nélkül is ugyanaz a jelenség.

UI: köszönöm a gratulációt, de nem tudom, hogy mivel érdemeltem ki.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#68924) Laca0 válasza Laca0 (#68923) üzenetére


Laca0
addikt

Basszus ezt jól benéztem... ez a CPU nem tartalmaz grafikus magot... :W
Azt hittem, mindegyikben van :((
Nem véletlenül villog a led a pci-e slotnál...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#68925) abdulka1 válasza Laca0 (#68923) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Van dedikált VGA, mert a prociban nincs integrált, hiába dugod a kábelt az alaplapi HDMI portba!

Míg gépeltem rájöttél a problémára.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#68926) MrDerekas válasza Laca0 (#68924) üzenetére


MrDerekas
addikt

Épp írtam már ugyanezt, mikor visszaolvastam az első hsz-od és láttam az újabb hsz-t. Lényeg, hogy megvan a probléma forrása :D :C
Redmi note 8 topikhoz szólt a grat ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68927) Laca0


Laca0
addikt

MrDerekas! abdulka1! Köszi, hogy foglalkoztatok a problémámmal!
Most az igazi probléma, mert bukta lesz a gép :( csúnyán benéztem... most vehetek bele egy videokártyát.
Amúgy eredetileg hdmi-vel próbáltam, azzal sem ment. Miért kellene azon képnek lennie, ha nincs grafikus mag?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#68928) MrDerekas válasza Laca0 (#68927) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mert ha a prociban van igpu, akkor azon keresztül menne ki a jel. Mivel nem a lap tartalmazza a grafikus magot, ezért ha a proci gpu nélküli, nincs milyen jelet kivinni a porton.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68929) Laca0 válasza MrDerekas (#68928) üzenetére


Laca0
addikt

Csak azért kérdeztem, mert az alaplapon van VGA port is. Mivel magán az alaplapon nincs grafikus vezérlő, akkor a VGA-t is a proci grafikus magja hajtja meg. Ilyen szempontból szerintem nincs különbség a VGA és a HDMI port között. Legfeljebb a BIOS preferenciája, hogy melyiket nézi előbb.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#68930) MrDerekas válasza Laca0 (#68929) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha van gpu a prociban, akkor mindkét kimeneten adhat képet. Nem relevancia alapján dől el, hogy melyik porton jön a kép, hanem szimplán a használt portra adja ki a jelet. (érzékelés) Viszont ha nincs gpu a magban, akkor nincs ami kimenjen. Nem lenne költséghatékonyabb eladni a procit és venni valamelyik apusat? Akkor nem kellene plusz dgpu.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68931) abdulka1 válasza Laca0 (#68927) üzenetére


abdulka1
őstag

Az írtad új a cucc. Az elállás, nem opció? És ahogy MrDerekas javasolta, vehetnél helyette, mondjuk egy 2200G-t. Viszont ez a proci már frissebb BIOS-t kíván, így megint kelepce lehet.
Jól gondold át.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#68932) cavman


cavman
tag

Én komplett cserét csináltam, mégis pillanatok alatt átállt a rendszer az új hardverre. Szuperül fut már. A régi: Asus Z97P + Intel i5 4460 és a többi. Az új pedig MSI B450 Tomahawk Max +AMD Ryzen 5 3600 stb. Viszont én a Win 10 miatt szívok, mert az új rendszer nem akarja a hibaelhárítós regisztrálást hardvercsere után.

(#68933) Laca0 válasza MrDerekas (#68930) üzenetére


Laca0
addikt

abdulka1 válaszára reagáltam, de nem jól olvastam az áthúzott szöveget, azt értettem félre.
A csere azért nem jó megoldás most nekem, mert rendelős volt és sok idő lenne a visszaküldéssel. Bár megfinanszírozhatom előre az APU-t és majd visszaadják a másik árát, akkor csak pár nap csúszás... Viszont összegben is ugyanott leszek a visszaküldéssel és a drágább APU-val, mintha veszek helyben egy olcsó kártyát hozzá. Irodai gép lesz, nem kell nagy grafikus teljesítmény. Na még alszom rá egyet.
Köszönöm a tanácsokat!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#68934) BeZol


BeZol
őstag

Hali

AsRock Z390 Taichi
i7-9700K
2x8GB ddr4 3000cl16
sata 3-as ssd

Zsír új gép, ismerősnek tettük össze.
Windows felment, már drivereket tettem felfele, és épp nvidia driver jött, a telepítő útközben hibát írt h nem lehet ezt erre a rendszerre telepíteni. Mondom wtf. Újraindítottam és nem volt kép, hibakóddal állt a rendszer (alaplapi debugger).
Kártya ki, alaplapiba monitor be. Kép van, de windows betöltés közben kékhalál. Semmi errorkód, csak h ismeretlen hiba
Mondom oké, akkor megint újrarakom a windowst. Aha, nem látja az SSD-t, és a HDD-t sem pörgette már az nvidia driveres incidens óta (jellegezetesen hallani lehetett újrainduláskor h kb leghangosabb alkatrész).
Átdugtam másik sata dugóba az ssd-t (hdd-t kiiktattam teljesen), na úgy látta a windows telepítő. Végigment a telepítés, de első újraindítás után hibaüzit dob (nem kékhalált, hanem windowson belüli hibaüzenetes ablakot dob fel fekete háttérrel windowsba bejutás nélkül, és ha leokézom, újraindul és megint idejut).
Azért volt, hogy kékhalálos részhez is eljutottam, de már én sem tudom hogyan.

A lényeg, hogy:
- ssd jó (2 gépben is kipróbáltam, meg eleve régebbi darab crucial mx300-as 275gb)
- tápegység jó (legalábbis átraktam az én tápomat, és azzal sem volt jó semmi)
- rtx 2070 super a kártya, beraktam a gépembe, tökéléletesen ment vele a forza horizon 4 (bár ahol 105-120fps-t tudott, ott az 1080Ti-m 130-144 között ment, itt g-sync megfogta)
- átraktam az én samsung 960 evo/pro-mat (magam sem tudom) ami nvme ssd, egyáltalán nem látta bios-ban. Beraktam 2. m.2 slotba, ott sem látta! 3.-ba nem raktam már, mert az hűtőborda alatti és nem akartam megint csavarozni.
- memóriák jók, néztem h csak 1db volt bent, mindig látta a gép, és A2-B2 slotban is voltak (proci felől 2.-4. hely ahogy kell).

A gépet már teljesen szétszedtük és újra összeraktuk (procit is kiemeltük majd újra vissza, de tökéletesen a helyén van/volt és tüskék is rendben).

Szóval a SATA portok nem működnek 100%-osan, mert van amelyikben nem látja, van amelyikben igen, de ha látja is, a windows sosem tud betölteni (pedig előtte betudott, más gép pedig betölt az ssd-ről).

Az "első" jel ugye a videókártya pci express slotja volt h "behalt", mert nem is ment tovább a boot bios-ig sem anélkül, hogy kivettem volna a kártyát (vagy ha igen, kép tutira nem volt és hibakódot dobott az alaplap).
A "második" jel hogy a SATA portok nem smakkolnak.

Én ilyennel még nem találkoztam, hogy valami tökéletesen működik (aida64 is rendesen írta a cuccokat), és egyszercsak vga telepítése közben meghülyül, és dől a dominó (és ha jól vettem ki már a windows sem tudta felrakni az nvidia drivert magától).

A kört leszűkítve most vagy az alaplap, vagy a proci lesz a ludas. BIOS update nem segített.
Az én alaplapomban deliddelt 8700k van rézkupakkal és folyékony fémmel kupakragasztás nélkül, nincs az a pénz h kivegyem onnét és betegyem a másik procit h tényleg jó-e.

Nekem volt már olyan, hogy vmi nem smakkolt egy zsír új géppel, de ott telepítésig sem jutottam, később pedig szervízben szétszedték majd összerakták és nekik ment... Azóta is jó a gép, de hogy egy jól működő gép így a semmiből egyszercsak eldobja magát (kb. 1,5 órát men a gép), na ez nekem új.

Találkoztatok már hasonlóval? :))

/windows telepítést a sata illesztőprogramot felhasználva is telepítettem, úgy sem volt jó/

(#68935) cavman válasza BeZol (#68934) üzenetére


cavman
tag

Sok éve volt egy hatalmas szívásom. Szintén új gép, minden flottul ment volna, de a windowst nem tudtam feltelepíteni. Jó pár formázás, aztán kiakadt mindig a telepítésnél. Még DVD ről ment. Reggelt 10-től késő délutánig. Sokat csináltam addig is, de ez kakukk. Másik telepítővel ugyan ez. Másnap délelőtt újra nekifeszültem, 20 perc alatt felment a format után. Erre az esti hírekben mondták, előző nap hatalmas napkitörés okozott fennakadásokat.

(#68936) XuChi válasza BeZol (#68934) üzenetére


XuChi
addikt

Eléggé PCH hibásnak tűnik a lap így a leírtak alapján :(

Ha másik CPU-val is csinálja akkor 72órás azonnali csere.

[ Szerkesztve ]

(#68937) Laca0 válasza BeZol (#68934) üzenetére


Laca0
addikt

Szerintem vidd vissza az alaplapot és a procit is, az a biztos. Majd ott úgyis tesztelik. De 99% hogy alaplap hiba.
Az ASRock sohasem volt híres a megbízhatóságáról. Nekem már ingyen sem kellene.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#68938) BeZol


BeZol
őstag

Köszi srácok a megerősítést.

(#68939) robi212


robi212
tag

Sziasztok,
Nem tudom ez mennyire ehhez a topikhoz kapcsolódik, de hirtelen nincs jobb ötletem, irányítsatok át máshova nyugodtan.
Egy FireWire kimenetű külső hangkártyát szeretnék összekötni egy USB-s laptoppal (van még rajta Thunderbolt csatlakozó is, de ahhoz csak az Apple 12000 Ft-os adapterét találtam, annál viszont olcsóbb megoldást keresek, mert csak ideiglenesen van nálam a kütyü).
A kérdésem az lenne, hogy egyáltalán lehetséges-e a 2 eltérő protokollt összehangolni és hogy csak simán kábel is elég a 2 különböző csatlakozóval vagy kell egy köztes elektronika/adapter a jelátvitelhez?
Köszönöm előre is.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#68940) MrDerekas válasza BeZol (#68934) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nincs elhajolt pin a proci tokozásában? Gyanus, hogy ott lesz a gubanc.

(#68936) XuChi Nincs már 72 óra. 14 napos elállási jog van webes vásárlás esetén.

(#68937) Laca0 Hetedik éve építek csak asrock lapokra. Még egyet sem kellett garanciáztatni. Minden gyártónak van híresen rossz szériája, de amit írsz az a gigabájtra igaz leginkább. Mondjuk amd alá tudnak jó lapot is gyártani, de intelhez nem.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68941) MrDerekas válasza robi212 (#68939) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mindenképp konverter kell. Azonban legtöbbször nem maradéktalanul jó az átalakítás. Az audio/hangkaris topikba is kérdezz be.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68942) Laca0 válasza MrDerekas (#68940) üzenetére


Laca0
addikt

Régi beidegződés. 6-8 éve szereltem pár Asrock lapot és 90% alig élte túl a garanciális időszakot. Azóta nem vettem.
Viszont Asus és Gigabyte-ot annál többet, és egyikkel sem volt bajom :)
Igaz, főként AMD alapokon mozgok, mivel 90%-ban költséghatékony irodai gépeket rakok össze.
Negyed évszázada vagyok a szakmában, sok mindent megéltem már. Pl. volt időszak, amikor a D-Link volt a megbízható márka ... Ma meg már ha meglátom, egyből rámutatok, ő a hunyó! :D

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#68943) MrDerekas válasza Laca0 (#68942) üzenetére


MrDerekas
addikt

Így van, változnak az idők. Ezért is szeretem ha valaki tapasztalat alapján oszt meg infót. Asrock keményen felzárkózott (intel vonalon) a giga meg folyamatosan elhasal, de valami hihetetlen és abszolút nem szignifikáns hibákkal. Inkább misztikum, amit azok a lapok okoznak legtöbbször :D Viszont amd alá olykor meglepően jó deszkákat dob ki.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68944) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Alant látni az alaplapomat. 2 USB 3.0 van rajta. Olyan gond van vele (vagy nem vele) hogy Oculus rift s minden újrainditás után ki be kell dugni hogy működjön. Valami olyat hallottam, hogy elképzelhető, hogy nem ad le elég áramot. Ez valahogy kiküszöbölhető, vagy kell neki egy külön hub?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#68945) MrDerekas válasza JoolsNOS (#68944) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az usb kondik/áramkörök el tudnak fáradni és olyankor valóban esik a kimeneti leadott áram mennyiség, vagy akár maga a feszültség érték is. Ez esetben valóban megoldás a külső tápos hub (valami jobb minőségű, mert az occó kategória korán hal), viszont jobb lenne ezt egy kölcsön hub-al kipróbálni, tesztelni. Esetleg egy Malwarebytes-t futtass (free verziót) hogy kizárhasd azt, mikor egy kártevő szívat a driverrel.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68946) JoolsNOS válasza MrDerekas (#68945) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ilyesmi segithet esetleg?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#68947) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

MSI B450 Tomahawk MAX BIOS,,,,UPDATE ???
Jelenleg az alábbi verzióval kaptam a lapot, a proci Ryzen 7 2700, RAM [link] alábbi 2x 8GB (thiaponn burner szerint Samsung B-die cihppel szerelve), XMP 2.0 szerint 3200 CL16 nincs vele gond, de nem igazán akar gyorsabban menni.
Kell el KÖTELEZŐEN BIOS-t frissíten, van még 2 újabb verzió is, vagy létezik, hogy felesleges BIOS-t frissíteni?
Vagy a legújabb legyen mindig fenn és akkor minden ok.

Version 7C02v33 Release Date 2019-09-18

Friss Version 7C02v35 2019-11-11

(#68948) MrDerekas válasza JoolsNOS (#68946) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez megint csak az alaplapról táplálkozik, tehát nem biztos, hogy megoldja a problémát. Ilyenben olyat keress, amire kell egy molex vagy sata tápcsati. De a szoftveres részt kizártad? (Malwarebytes, legfrisebb chipset driver, esetleg bios update)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68949) MrDerekas válasza gxcman (#68947) üzenetére


MrDerekas
addikt

Általában, ha valami működik, akkor nem szoktam javasolni a frissítést. Viszont nálad úgy fest érdemes lenne. Nem is az a lényeg, hogy mindig a legfrissebb legyen, hanem hogy az a verzió, amikor minden stabilan megy. Lassan egy hónapos a legfrissebb, ha nem sírnak róla a felhasználók külföldi fórumokon, mehet fel rá.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68950) Kristof9094


Kristof9094
senior tag

Sziasztok!

Adott az adatlapomon lévő konfiguráció, és a következő a probléma:
Gép játék közben egyszercsak kikapcsolt, és azóta se kép se hang.
Ha bekapcsolom, csak a táp megy, minden más élettelen.

A storyhoz hozzátartozik, hogy pár napja pár csepp víz felülről ráfolyt a gépre (rácson lévő porszűrő megfogta a nagyját), ami a Vga-ra került azt azonnal letöröltem.

Készülhetek a lap cserére?

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.