Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39651) aszamóca válasza bim (#39647) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszi! :R
Hol van ennyiért, mert én drágábban találok csak?

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#39652) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok ismét!

Ezt a lapot 18 mm-es mahagóni bútorlapból szeretném elkészíttetni.

Sajnos a CNC-s asztalos cég azt mondta, szükségük lenne az ívek rádiuszára, amit igyekszem teljesíteni, de ez egy majdhogynem szabadkézi rajz, nagy kínlódás. Viszont szinte bármilyen autodesk vagy hasonló formátumba át tudom tenni, ha ez segít.
Ki tudja nekem ezt megcsinálni?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39653) thyeby válasza rlazol (#39652) üzenetére


thyeby
őstag

Rajzold meg SketchUp-al. Hamar megy, és kiír minden rádiuszt.

Több fa van, mint asztalos!

(#39654) bim válasza aszamóca (#39651) üzenetére


bim
veterán

Én beballagtam a nálunk lévő Hitachi márkakereskedésbe és ott rendeltem le. Másnapra megjött a kp. raktárról.
Más: Valaki tudott venni a BF.-es Pörki csavarbehajtóból? Gondoltam veszek egyet a Hiltik Dewalt és Hitachik mellé ütni vágni hogy teljesít, de 8 órakor már a helyét se találtam a Lidl.-ben. :F

(#39656) twingers válasza bim (#39654) üzenetére


twingers
tag

En ugy tudtam, hogy matol van a lidl BF akcioja, szerintem tegyel egy probat ma reggel is nyitaskor.

(#39657) mdk01 válasza rlazol (#39652) üzenetére


mdk01
addikt

Remélem nem azért kell nekik az ívek rádiusza,mert akarnak programot(programsor) írni. A CNC maróhoz szokott lenni egy program amibe be lehet importálni a dxf(CAD)fájlt, majd elkészíti a CNC-nek a programot(programsor) egy pgm kiterjesztésű fájlba. Kérdezz rá, hogy elég nekik egy CAD fájl amit beimportálnak, vagy pgm fájl kell nekik?

(#39658) pali923 válasza twingers (#39656) üzenetére


pali923
tag

Már reggel fél 7-kor posztoltak a facebookon egyesek képeket a Lidl teli parkolóiról, ott álltak sorban az emberek. :) Viszont volt, aki azt írta, hogy raklapnyi behajtó volt a boltban.
Mottó: "Csütörtökön (Hálaadás) hálát adunk egymásért, meg mindenért, amink van; pénteken (Fekete Péntek) pedig letapossuk egymást, hogy megszerezzük azt, amink nincs." :U

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#39659) pali923 válasza pali923 (#39658) üzenetére


pali923
tag

A másik fórumban azt írják, hogy esélytelen volt, aki nem verekedett érte nyitás után fél perccel... :W

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#39660) .:Koska:. válasza bim (#39654) üzenetére


.:Koska:.
csendes tag

Nekem sikerült. Ma reggeltől volt készleten/akciósan. Egy raklapnyit hoztak ki Cziffra György utcai Lidl-ben.
Elég sokan párosával vitték, gondolom mindegyik Lidl-ben hasonlóan indult az üzletnyitás.

Szerk.: Ahogy látom nekem szerencsém volt itt a 18. kerületi külvárosi Lidl-lel.

[ Szerkesztve ]

(#39661) szetcsuszott válasza .:Koska:. (#39660) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Szerencs, Nyíregyháza, nyitás pillanatát követő 3. percben töküres polc és értetlen arcok, kezüket tárogató alkalmazottak. Írtam is a Lidl fészbukjára, hogy bekaphatják. A sógor Szerencsen én Nyíregyen mentem nyitásra, mindketten cumira szaladtunk.
Ugyanezen az oldalon valamelyik nemtom hova valósi paraszt lefotózta a szalagot, hogy 4 volt a boltban összesen és mind elharácsolta, a szar egye el a picsáját az ilyen rohadék embernek:( (majd kimoderáljátok, de kikívánkozott. :( )

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#39662) aszamóca válasza bim (#39654) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszi! Akkor nálam ez felejtős, itt nincs szakáruházuk. :(((
Én korán keltem, hogy 7-re ott legyek. Mikor fordultam be a parkolóba, már vagy 50 fő várakozott a nyitásra, többségük nem b.kocsival.
Na mondom, itt nem terem babér nekem, de megpróbálom. Egyre több a lassan előre kúszó emberke, ahogy a nyitás pillanata közelgett. Vérszagra jő az éji vad, te tetted ezt Parkside! :))
És lőn! Az ajtók oldalra csúsznak, s tömeg megindul A kocsisok az üresek ellen, öreg mama a melós ellen, mindenki mindenki ellen!
Bent az üzletben futás az egy raklapnyi cuccoshoz, 7,05-re a teljes készlet elfogyott!
Láttam, hogy volt olyan melóscuccba öltözött, aki 5db-ot vett! Akinek nem jutott, az igen bosszús, vörös fejjel, átkozódva távozott.
Végül is mázlim lett, sikerült vennem kettőt. A hozzávaló akku 20EUR a leírás szerint, akkor már inkább kettő darab legyen. :)
Nem rossz egyébként, kicsit lötyögős, kicsit kóválygós, de erősnek tűnik és strapabírónak.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#39663) redwhite78 válasza szetcsuszott (#39661) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Nem az ember a rohadék, hanem az üzlet, aki nem készül fel rendesen a várható vásárlói rohamra, illetve hamár rohamot generál nem korlátozza a megvásárolható darabszámot és tereli normális, kulturált mederbe (pl. sorszámosztással) a vásárlás menetét..Ha vásárlóként odament időben és volt x darab, amit megvehet, miért lenne bármiben is hibás?

never go full retard

(#39664) jeriko2 válasza redwhite78 (#39663) üzenetére


jeriko2
tag

Sajnos ez az üzletpolitika része. Ha mindenkinek jutna fúró, 3-4-6 hónap múlva ki menne a fúróért? Így az emberekben az az érzés marad meg, hogy ej, a lidl-ben jó akció volt, csak lecsúsztam róla".
Tetszik, nem tetszik, sajnos dróton rángatnak minket.

(#39665) Kiscsőke válasza szetcsuszott (#39661) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Cegléd, sógor akart venni 4 db-ot, a felesége ott dolgozik mondta, hogy csütörtökön vittek egy raklappal(180db). 2 jutott neki, kb 30 méteres sor állt 6:30-kor a bolt előtt.
Nem magának akarta, kellett volna apósának is meg az egyik kollégájának.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#39666) bim válasza aszamóca (#39662) üzenetére


bim
veterán

Lecsúsztam róla. Itt Móron a vérnyuggerek is vitték kettesével... :W ;]

Hilti is tarthatna BF.-et. Gondolom ott nem nagy sor állna kint. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39667) aszamóca válasza bim (#39666) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ha a Hiltinél lenne 40%-os leárazás, ott csak a szakmabeliek vernék egymást.
Monoron az öreg mami a szatyorral ütögette a melósok lábát a bejáratnál az előbbre jutásért. :DD

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#39668) generatoros válasza redwhite78 (#39663) üzenetére


generatoros
tag

Ez van. Velünk mindent meglehet tenni. Sorbaállítanak bennünket, mint Rákosi Mátyás tette ezt a maga idejében. Kész röhely amit csinálnak és közben a hasukat fogják a röhögéstől. Komolyra fordítva a szót , minek vannak a hangzatos szavak / marketíng, üzletpolitika és egyebek/ , ha csak ilyen gyalázatos módon szolgálják ki a vevőket. Azt nem mondom ,hogy takarodjanak ki az országból, mert az sem garancia semmire, hogy egy üzletlánc esetleg magyar. A cba nagyfejű megálmodója fő részvényese vagy a fene tudja mi a titulusa a fogathajtó bajnoknak, ő sem egy stümmer csoki. Kevesen tudják, hogy gusztustalan alak. miért merem ezt mondani, mert 25 éve is van annak amikor a családom egyik tagja jelentkezett egy hirdetésükre, ami szerint eladókat keresnek a leendő üzleteikbe. Hihetetlen, de összejöttek vagy 50-60-an és megszólalt a fényestekintetü rohadék , hogy a 35 év alattiak már most menjenek is haza. A lidl legalább betartja a szabályokat bejelenti az alkalmazottait arra a pénzre amit fizet nekik. Lehet a főnökség nem is tudja ezeket a sorbaállításokat, lehet valami rákosi reinkarnáció teszi ezt bosszúból, mert az oroszok nem engedték haza, annak ellenére, hogy ő a marha azt hangoztatta, hogy őt szeretik magyarországon.

(#39669) rlazol válasza #05304832 (#39655) üzenetére


rlazol
addikt

thyeby: köszi!

local1 + mdk01: Az íveket finomítottam, köszönöm. Amúgy ezen motyogok én is. Ez egy Audodesk 3DS maxban rajzolt ív, amit két kattintás szinte bármibe átrakni, illetve át tudom tenni autocad-be is. De ahány helyen jártam eddig, mind azt mondta, hogy ők akarják az egészet bevinni a gépbe és egy műszaki rajzot kérnek ívekkel. Egy cég adott árajánlatot, de azt sokallom egyelőre. Az imént viszont találtam egy asztalost, aki remélem megcsinálja rajz alapján kézi maróval.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39670) thyeby


thyeby
őstag

Engem néhány éve teljesen hidegen hagy a blekkfridéj - mikoris arra eszméltem, hogy vén szamár! Fél napig kattintgattál, bírkóztál a lefagyott rendszerekkel, és végül örültél, hogy sikerült kicsit olcsóbban kosárba tenni egy egyébként elavult pendrájt párezer forintból.

Ma már csak somolygok magamban, hogy nem fogok beállni a sorba azok közé, akik még nem vették észre, hogy szaros aprópénzért szó szerint bohócot csináltatnak magukból.

És kicsit azt gondolom, hogy tudatos a marketingesek részéről ez a hisztériakeltés. Az generálja a vásárlást.

Itt van ominózus fúró. Valóban, 9 ezer pénzből még a legolcsóbb Makita akkuja sem telik ki kategóriákkal lejjebb. De tegye fel a kezét, akinek nincs otthon ettől a lidis csodától jobb akkus fúrója.
És el is gondolkodtam ezen:
Éppen Bim fórumtársunk nyitotta rá a szemem, hogy a Hilti akkus fúrója bírja a gyilkolászást, míg a Makita százezerért is forrósodik. Hát aki egy ilyen Hiltit forgat naponta, annak hogy fog állni a kezében egy ilyen Parkside?

Sietek megjegyezni, hogy tiszteletem azok előtt a barkácsolók előtt, akik nem tecsógazdaságossal szomorítják magukat, hanem inkább kivárnak a lidis gépre - de sajnálom őket ilyenkor. Nem elég hogy kivártak, spóroltak, korán keltek, hadakoztak, mégsem jutott nekik, és most újabb fél évet, évet várniuk kell.

Egyébként meg jól behatárolt vásárlói kör az, aki jól jár ezekkel a parkside, meg workzone csudákkal. Birtokoltam többfélét is már közülük, de mára egyet sem tudok felmutatni. Valahogy eltűntek a műhelyből. A DW, a Makita, és társai, meg hűségesen és kitartóan robotolnak, kezes bárányok.

Több fa van, mint asztalos!

(#39671) rlazol


rlazol
addikt

Abban esetleg tudtok segíteni, hogy a fogantyú milyen távolságra legyen egy 5mm-es üveglap szélétől? Van ott valami biztonsági minimum?
(lassan már letilt az üvegesem annyit hívtam mostanában, emiatt nem akarom basztatni, de kér tőlem egy rajzot)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39672) bim válasza thyeby (#39670) üzenetére


bim
veterán

Én csak poénból vettem volna hogy hogyan bírja a nagyok mellett.
Igazából én csak azon mosolyogtam hogy 1 órás "gyorstöltője" van.
Hiltinél 20 perc-3,3Ah és 38 perc-5,2 Ah . ;]

(#39673) antistati


antistati
tag

Szia,

Ez az ütvefúró vállalható, ha néha vasbeton plafonba kellene fúrni otthon...
https://www.praktiker.hu/szerszam-gep-muhely/elektromos-szerszam/furogep-akkumulatoros-gep/289108-bosch-furokalapacs-550w-1-7j-pbh-2100-re-dtp

Tegnap akciós volt asszem az egyik Auc...ban...

Köszi,
LAci

(#39674) thyeby válasza antistati (#39673) üzenetére


thyeby
őstag

Ennyi pénzért már kapsz egy jó állapotú használt Hiltit. (pl 25-ért TE-5-öt már többször láttam, aminek nem vérzett a nyaka.) És az a használt gép egy hobbistát egy életen át kiszolgál, méghozzá profin. Ennek tükrében nem értem azokat, akik inkább egy új ződbosra ruháznak be. De ne legyen használt. A Makita legkisebb Fúrókalapácsa újonnan 40 ezer körül kóstál, akcióban januárban többször láttam már 30-ért. Az se egy kategória a ződbosch-al.

Namost Te az ósanba megkapod mondjuk 25-ért jó ákcijósan. Sok pénz az is, de még mindig csak egy barkácsgépért? :F

Ettől függetlenül ki fogja néha fúrni a vasbetont otthon. ;)

Több fa van, mint asztalos!

(#39675) bim válasza antistati (#39673) üzenetére


bim
veterán

2J ütőenergia alatt nem érdemes fúrókalapácsot venni. Az is épp csak elég a 8-10mm-es furathoz betonban.

megj: Hilti teljesen átalakította a szervizhálózatát. A szénkefe kivételével nem adnak ki semmilyen alkatrészt. Minden gépet megjavítanak de nem lehet csak 1 bizonyos elromlott alkatrészt megjavíttatni hanem ami kopott mindent kicserél. Cserébe kapsz rá 3 hónap újabb garit akárhány éves a gép, és van minden gépnek egy szervizplafonja amit nem léphetnek át ha teljesen újjáépítik a gépedet akkor sem. Saját példa: Lerántottuk a SIW22t-a-t és betonra zuhant egy emeletet. Rommá tört és 56 rugó volt a javíttatása mert kicserélték a fél gépet. Drága volt de lett egy szinte új gépem.
Negatívum: ha beleszaladsz egy kamionról leesett gépbe ami nálad bedöglik és beviszed szervizelni akkor azt azonnal bevonják és megköszönik hogy visszaszerezted. Ingyenesen hívható számról azonnal megmondják hogy körözik e a gépet.
Ráálltak a teljes életciklusos gépkövetésre. Ez évtől minden új gépben van egy csip amit utólag szervizelésnél betesznek a régebbiekbe is és csak úgy adják vissza. Szériaszám alapján le tudod kérni ki volt az első tulajdonosa és hányszor/mit cseréltek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#39676) generatoros válasza bim (#39675) üzenetére


generatoros
tag

Érdekes egy világban élünk. Miért kényszerítik rá a vevőikre, hogy csak ők javíthassák a gépeiket? Ma már nem kötelező az alkatrész utánpótlás? Az is megváltozott, hogy javítás után 6hó garit kell vállalni? Az autós márkaszervízek is piszkoskodnak, az 5 literes ablakmosótartályba simán betöltik az ő általuk forgalmazott méregdrága folyadékot,még akkor is 5l-t számolva, ha csak a fele hiányzott belőle amikor beadtad mondjuk égőcserére. A hilti is felakarja venni ezt a stílust? KIcserél önhatalmulag mondjuk burkolatot mert kicsit karcos vagy egyéb ellenőrízhetetlen részeket és számlz aranyárban. elég szarul mehet nekik, ha ilyen módonakarják növelni a bevételeiket.

(#39677) exlepra válasza generatoros (#39676) üzenetére


exlepra
tag

Én nem feltétlenül így nézném, ha olyan dolgokat csinálnak amik éveket ( vagy pl egy láncfűrész) akár évtizedeket kiszolgálnak, akkor teljesen elfogadható, hogy a szervizt is ők csinálják.

(#39678) bim válasza generatoros (#39676) üzenetére


bim
veterán

Ez úgy megy hogy beviszed hibásan és elmondják mi a plafonösszeg. Ha nem okézod le azonnal akkor felhívnak és adnak tételes árlistát mi mennyibe lenne amit ki kellene cserélni. Ha nem fogadod el akkor ingyen visszaadják a gépet. Ha a leadáskor leokézod akkor 3 napon belül visszakapod javítva és a költséget fizeted, de nem többet mint az adott gép szervizplafonja.
Ha visszakapod a gépet a teljes gépre adnak 3 hónapot nem csak a kicserélt alkatrészre. Ezt nem a szerelő dönti el hanem az alkatrésznek bizonyos kopási szint felett kell lennie hogy ne cserélje ki. Az adott ütvecsavarozó nem hozta már a 450Nm nyomatékot és ezért kicserélték a belét. Ezt mondjuk konkrétan kimérték.
Én is rüheltem hogy egy sima burkolatcsere miatt újjáépítették de látványosan jobb lett. És bevallom ebben a nyomatékkategóriában toronymagasan ez a gép a legjobb. Nem is értem a dewaltnak miért nincs ilyen méretű gépe. Ami nekünk a legjobb az a SID 8 Itt a nyomaték mellett fordulatszámot és ütésszámot érdemes szem előtt tartani egyebek mellett. Az ára horror!

Van alkatrész utánpótlás csak náluk és senki más nem nyúlhat a gépeikhez leszámítva a szénkefe cserét.

[ Szerkesztve ]

(#39679) aszamóca válasza bim (#39678) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ezeket olvasva a felső kategóriás Hiltiről, letettem róla, hogy valaha is ilyen terméket vásároljak. Pedig nézegettem már a termékeiket ilyen céllal.
Kezd olyan Apple filingem lenni tőlük.. Qrva jó a termékünk, de csak mi mondunk meg, mi engedélyezünk, mindent, hiába vagy a birtokosa ill. szerintünk csak a bérlője :(( .

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#39680) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

Szeretnek egy asztali korfureszt venni, max 100e forintog, milyet erdemes venni? Lehet regi hasznalt darab is, csak massziv asztala legyen.

(#39681) mdk01 válasza bim (#39675) üzenetére


mdk01
addikt

2J ütőenergia alatt nem érdemes fúrókalapácsot venni.

Kinek mire kell?
Az enyém egy Makita 1,3J-lal és tökéletes 8-10mm-es tipliket befurkodni 10cm mélyen. 2kg az egész gép, szeretek vele dolgozni. Sokszor még jól is jön az alacsony ütőerő mikor bordázott téglába kell tiplit fúrni. Megszűnt egy bolt és akciósan volt 24k a hülyének is megérte.

(#39682) generatoros válasza generatoros (#39676) üzenetére


generatoros
tag

Arról van szó, hogy egy kispénzű hobbistának is lehet hilti gépe és ha egy egyszerűbb gépében a forgórész komutátora elkopik és indokolt lenne a forgórész cseréje, akkor ezt miért ne tehetné meg főleg ,ha élettapasztalata van elektromos kisgépek javítása terén? Az autós példa lehet nem jó, de egy öreg merci autószerelő gazdája megteheti, hogy a megvásárolt eredeti alkatrészt kicserélhesse. A garancia vállalását illetően nem hiszem hogy változott volna a jogszabály. Ha jól értem minden kopott alkatrészt kicserélnek, ezt felújításnak nevezik, akkor miért nem vállalnak akár 1 évet is? Nekem sántít az ilyen feltételek állítása, nem arról szól, hogy én is jóljárjak. Azért egy fúrógép nem űrtechnikával készül még akkor sem, ha a hilti csinálja. A 3hónapos gari az olyan karcsú, lehet a saját alkatrészeikben nem bíznak, bezzeg mi vevők tapasztaljuk, hogy egyenlőre ez a márka több mint megbízható. Nekem továbbra sem tetszik. és a gari vállalásuk még törvényt is sérthet / bár 10 éve már nem vagyok iparos/

(#39683) mdk01


mdk01
addikt

Hilti:
A Hilti egy más világ, megvan az a réteg akinek a minőség kell, mert drága az ideje és olyan munkái vannak ahol 100e-ket bukhat ha megspórol a szervizelésen 50e-et.
Bécs közepén voltunk a Mariahilfer str-vel párhuzamos utcába egy szálloda tetején alakítottak ki több lakosztályt.
A strabagos építők mind aksis hiltikkel rohangáltak egyik lakosztályból a másikba.
Az egyik szitu mikor megértettem, hogy miért kerül annyiba a Hilti és miért ez a filozófiájuk az volt, hogy az egyik beszerelendő szekrénynél a konnektor nem jó helyre lett rakva. Szóltunk az építésvezetőnek, hogy intézkedjen. 20percen belül megjelent egy strabagos srác egy aksis hiltivel. Koronafúróval kifurta a dobozhelyét a betonba, majd végig véste a mennyezetig a falat az új csőnek. Fél óra múlva ott volt még egy ember bevakolta a vájatot, majd azonnal húzott rá egy glettréteget. Nagyjából 3óra telt el és le volt festve a fal.
Arra sincs idő, hogy a hosszabítóval szórakozzanak, mert ahhoz drága az ideje a kinti szakembereknek, inkább megveszik a drága gépeket és szervizelik.
Mikor egy vállalkozónak milliós projektjei vannak euróban mérve, nem szórakozik még a makitával, meg a dewalttal sem.
Nincs arra idő, hogy a szénkefe cseréből visszahozott gép egy hét múlva megálljon valaki kezében szombaton délután az isten háta mögött, mikor 3óra van vissza a melóból csak azért, mert beszart a csapágy.
Vannak azok a munkák mikor mérlegelni kell ezeket a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#39684) farkasi65


farkasi65
csendes tag

Szúrófűrész vasalós vagy kétkezes kivitel???

Tisztelt Fórumozók!

Többféle vasalós, hagyományos dekopír elhasználása után beruháznék egy Bosch GST 150-be.
Két kivitelben van, a BCE vasalós, a BE a kétkezes.
Mivel eddig csak a vasalóssal formájú szerszámokkal dolgoztam, a másikkal nincs tapasztalatom.

Gondolom, egyenes vágásnál nem lehet nagy különbség,
talán az íveseknél?

Mit mondotok, melyiket könnyebb vezetni?
Köszönettel várom válaszaitokat.

(#39687) bim válasza aszamóca (#39679) üzenetére


bim
veterán

Mindenki eldöntheti hogy vesz e Hiltit. Jó lehet az Apple párhuzam de mégis sokan veszik a termékeit. Nem védeni akarom a márkát de akkus technológiában nagyon jobbat nem találsz. Nekünk fontos hogy minden körülmények között jól használhatóak legyenek a gépek. Dewalt akksi télen annyira ledermedt hogy nem lehetett tölteni miközben a Hilti ugyan úgy hozta a 20 percet mint nyáron. Ezek adott esetben súlyos pénzeket jelentenek. Elmegyek 100+ km.-re dolgozni és ha lemerül az akku hazajöhetek mert a puszta közepén nem tudom tölteni vagy mire lemerülne lazán fel van töltve a másik. Én mondjuk nem vagyok jó példa mert 9 akksim van a Hiltikhez de a Dewalthoz csak 2.
Nyilván ki lehet betonban is szenvedni egy lyukat 1,3J ütőerővel is de ha haladni akarsz és néha bejátszik egy nagyobb lyuk is akkor 2J elengedhetetlen. Mi van hogy a talpszelement alapcsavarral vagy ragasztott szárral tesszük le. Oda a 18-as furathoz van egy 3,3J-os gépem mert azzal lehet csak haladni. Könnyű és van benne kakaó.

Ezek az ÉN tapasztalatra alapuló véleményeim és nem flém. Kiemelhetném a Mafell.-t is mint felső kategóriás gép vagy a Festool.-t. Ha ezekkel a márkákkal dolgozol utána a középkategóriás profi gépek egyszerre vacaknak tűnnek.

(#39689) Winner_hun válasza farkasi65 (#39684) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bosch GST 160-asom volt, eladtam mert nem vált be. A lapmegvezetése gyárilag hibás volt, egyik oldalra elmozdult, merőlegeset, íveset vágni vele? Viccnek jó. Az még a vasalós volt. Festool lett helyette, fogantyú nélküli. Hozzá kell szokni, nincs vele semmi gond. Ha valaki szeret vágás közben a fordulatszámmal játszadozni akkor csakis a fogantyús verzió jöhet szóba.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39690) thyeby válasza farkasi65 (#39684) üzenetére


thyeby
őstag

A vasalóst mindig könnyebb vezetni - sőt, annak a ki/be kapcsolása sem külön macera.

Több fa van, mint asztalos!

(#39691) rlazol válasza Findzs (#39479) üzenetére


rlazol
addikt

Findzs: ez egy tök hasznos link volt, nagyon köszönöm! Ha jól gondolom, a T101AO pengével inkább ne is próbáljak egyeneset vágni, hanem ruházzak be a T308 BF-be? A cél továbbra is a védőfólia épen hagyása, de szeretnék egyenes vonalat vágni - az ívet majd a maró elintézi, remélem.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39692) taz965


taz965
csendes tag

Sziasztok!Kis segítséget szeretnék kérni.Szerintetek ez az,aminek látszik?Szóval eredeti lehet-e,mert a Makitának van ilyen 1+2 éves garanciás lehetősége,ha regisztrálják a gépet a Makita honlapján,erről viszont a Mall.hu nem ír semmit.Előre is köszönöm,annak aki válaszol,üdv https://www.mall.hu/furogep/makita-hp-1640-utvefuro?utm_

(#39693) kapu2006 válasza taz965 (#39692) üzenetére


kapu2006
tag

A MAL.hu szlovákiában bejegyzett cég.

(#39694) epmd válasza taz965 (#39692) üzenetére


epmd
tag

Ha nem Magyarországi garancialevelet adnak hozzá,akkor nem lesz rá 3 év garancia.

(#39695) epmd válasza mdk01 (#39683) üzenetére


epmd
tag

Nem biztos,hogy saját tulajdonú gépekkel dolgoznak,a Hiltinél van lehetőség tartós bérletre,potom összegért.

(#39696) epmd


epmd
tag

(#39698) bim válasza #05304832 (#39697) üzenetére


bim
veterán

Legalább 5 géptestet kell bérelned vagy nettó 50 rugó/hó a minimum bérleti költség.
Az ilyen kis embereknek mint én vagyok ez nem éri meg de a nagy cégeknek igen.

(#39699) csemberlen válasza bim (#39698) üzenetére


csemberlen
őstag

Azért a nagy cég is gondolkodóba esik, hogy 5 gépért évi 600e Ft-ot kiad-e. Ennyiért meg tud venni 5 márkás gépet, persze nem Hiltit.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#39700) epmd válasza csemberlen (#39699) üzenetére


epmd
tag

Igen lehet. Ezért a pénzért viszont teljes körű szolgáltatást kapsz,és még mindig olcsóbb,mint egy gépkölcsönző. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.