Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40751) #86952448 válasza thyeby (#40748) üzenetére


#86952448
törölt tag

Emelgetjük. Azt csinaljuk, hogy legyen folyamatos a munka. Úgy meg csak azert kell panaszkodni, hogy nem bírjuk :D

Engem elvitt a nínóótó novemberben, mert azt hitték, infarktusom van. Kiderult, hogy stressz okozta panikroham. Most lassítás lesz, még tanulgatom, de lesz.

Jobb asztalosnak lenni Dániában, vagy Amerikában de még Ausztriában is. En is szegezni akarom a leceket a sarokvasas labazathoz meg ragasztani a vizzarot a munkalaphoz.
Gyartottam fafrontot, festettem mdf-et, lakkoztam, pacoltam viaszoltam... Neha ugy erzem, nem fejlodni akarok, hanem visszafejlodni. Szerintem kierdemeltem, hogy visszafejlodjek egy kicsit.

(#40752) #86952448 válasza epmd (#40747) üzenetére


#86952448
törölt tag

Hát, a helyi piachoz probalunk alkalmazkodni. Az el nem fogadott arajanlatokbol tudjuk szep lassan leszurni, mit lehet elkerni. Bár ujabban mindent elfogadnak.

(#40753) epmd válasza #86952448 (#40752) üzenetére


epmd
tag

Mert nincs aki megcsinálja a bútorukat,és nem akarnak hónapokat várni.Amúgy beszélgettem asztalos ismerősökkel,és arra jutottunk,lassan jobb alkalmazottnak lenni,mint vállalkozást vinni,mert már olyan fizetéseket adnak.

[ Szerkesztve ]

(#40754) epmd


epmd
tag

Csodálom hogy megvannak még az ujjai [link]. :)

(#40756) thyeby válasza epmd (#40754) üzenetére


thyeby
őstag

Brrr!

De rossz volt nézni.

Több fa van, mint asztalos!

(#40757) pali923 válasza thyeby (#40734) üzenetére


pali923
tag

Annak idején, mikor panelben laktunk, átszereltem az egész konyhát. Akkor még nem is hallottam a mai lábakról és szokliról. Csináltam egy 10 centis keretet, elöl csak néhány alátámasztással, elég bonyolult rajza volt. Azért csináltam, hogy fiókokat lehessen belerakni. Panelben muszáj volt minden helyet kihasználni, a plafonig csináltam, amit csak lehetett, de a konyhaszekrény alatt is sok dolog elfért a fiókokban. Ma már ez nem divat, a mostani konyhánk sem ilyen. Viszont bővítem éppen plafonig, és készül a konyhasziget. Nincs az a férőhely, ami elég lenne. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#40758) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok!

Akarok egy polcos szekrényt meg egy ajtós szekrényt csinálni és kellenek hozzá alkatrészek. Tudtok ajánlani egy jó webáruházat ahol normális áron lehet beszerezni ilyeneket pl: bútorláb, kivetőpánt, csavarok/tiplik, hátlapok, a polchoz tartóelemek, stb.

Előre is köszönöm a segítséget :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#40759) mdk01 válasza #05304832 (#40692) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, de ehhez az angol stílushoz a teli lábazat jobban illik.
Nem tetszenek amúgy sem az ilyen nyitott, lábakon álló konyhabútorok.

(#40760) mdk01 válasza Winner_hun (#40743) üzenetére


mdk01
addikt

A mosogató ajtós problémát a 100mm-es lábazattal hogyan hidalod át?
Én 120mm-es lábat használok mindig, csak akkor rakok 150mm-es lábat ha Nett Impulse ajtók kellenek, de nagyon nem tetszik ez a magas lábazat.

(#40761) Winner_hun válasza Doki16 (#40758) üzenetére


Winner_hun
félisten

Közeli barkácsbolt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40762) Winner_hun válasza mdk01 (#40760) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van általános ajtós probléma?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40763) Doki16 válasza Winner_hun (#40761) üzenetére


Doki16
addikt

Itt Dunaújvárosban minden bolt eszméletlen drága sajnos. Semmit nem éri meg helyben venni. Ezért kérdeztem bevált boltról. :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#40764) pali923 válasza Doki16 (#40763) üzenetére


pali923
tag

Ha ragaszkodsz a webhez: én ide járok, de nem online vásárlásra. A boltban korrektek, és elég jó választékuk van, internetes tapasztalatom nincs. Az árakat össze tudod hasonlítani az otthonival.
Ha viszont jobbfajta cuccost akarsz, a Blum cuccokat nem itt veszem, mert az drágább, mint itt.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#40765) bbalint01 válasza Winner_hun (#40743) üzenetére


bbalint01
csendes tag

Az IKEA-ban a "szabványos" lábazat 8 cm :) Meg persze a pult 63,5cm mély, nehogy kompatibilis legyen mással. Viszont a frontokat a Nett-frontnál gyártattam, így hibrid konyha lett. Ezek szerint a Nett-front-nál nemrég óta lehet akármilyen méretet rendelni?

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint disznóval a sárban hemperegni. Egy-két óra után rájössz, hogy ő ezt élvezi...

(#40766) #86952448 válasza bbalint01 (#40765) üzenetére


#86952448
törölt tag

Régóta lehet egyedit rendelni, szerintem a kezdetektől, kb 30%-os felárral. Most nemrég eltörölték a szabványokat a típusok nagy részénél, és csináltak egy átfogó áremelést.

(#40767) zonusz


zonusz
tag

Asztali fúrót szeretnék venni, használtat. Látom szinte mindig a régi dunavecsei stb. gépeket ajánljátok. Kérdésem, hogy hol érdemes nézni, mire kell ügyelni, és ha kell hol tudom megjavíttatni? Köszönöm!
Esetleg egy Bernardo BM 25T?

[ Szerkesztve ]

(#40768) #86952448 válasza mdk01 (#40760) üzenetére


#86952448
törölt tag

(#40769) Armahun válasza #86952448 (#40768) üzenetére


Armahun
addikt

Nem kell tenni lábazatot, több helyen azért nem kért a háziasszony, mert ha van akkor nem tud a szekrény alatt takarítani :D

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#40770) mdk01 válasza #86952448 (#40768) üzenetére


mdk01
addikt

Ez nem megoldás a hagyományos mosogatógépekre.:) Ha ilyet vesz a megrendelő az csak jó, de nem szokott összejönni.

(#40771) mdk01 válasza Winner_hun (#40762) üzenetére


mdk01
addikt

Hát hogyan szerelsz 10cm-es lábazattal mosogató ajtót ami ki is nyílik. Értsük egymást légyszi, ne kelljen körmölnöm.

(#40772) Winner_hun válasza mdk01 (#40771) üzenetére


Winner_hun
félisten

Simán, eddig mindig kinyílt, ezért nem értem a kérdést. Aztán lehet volt már olyan hogy a 10-es láb nem volt elég és akkor magasabb került a szekrények alá, nem emlékszek már rá.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40773) #86952448 válasza mdk01 (#40771) üzenetére


#86952448
törölt tag

Nem a lábazattól függ, hogy kinyílik-e az ajtó. Pontosabban 10cm lábazat még egész biztosan lehetővé teszi a nyitást (hogy azalatt mi van, most nem vágom fejből). Van egy maximális ajtóméret a gépekhez, ezt kell betartani. Némelyik gyártó közli, pláne ha teljesen fedi a front a gépet. A perfect fit arra való, hogy nagyobb ajtókat enged, ergo kisebb lábazatot egy magasabb konyhán. Amit te szeretnél... vagy nem te.. bocs, nemtom, ki kivel van :D

És még arra is való, hogy állítható a front utólag, és nem a gépet kell szintezgetni.

[ Szerkesztve ]

(#40774) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Zsebláncfűrészek bimnek

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40775) #86952448 válasza Winner_hun (#40774) üzenetére


#86952448
törölt tag

Hát ez marhajó. Mekkora lehet a minimum vágható rádiusz? Hátrafelé húzható, vagy fordítható a szerszám benne?

Szerk: nem fordítható sajna, a másik videóban mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#40776) mdk01 válasza Winner_hun (#40772) üzenetére


mdk01
addikt

Valami derengett, ezért vissza kerestem.
#39376-nál kezdődött az eszmefuttatásunk.

Te ez alapján nem érzed problémának a 10cm-es lábazatot?
Ha igen akkor értek mindent.

(#40777) mdk01 válasza #86952448 (#40773) üzenetére


mdk01
addikt

Több mindentől függ, hogy kinyílik-e az ajtó.
Vagyunk itt páran akik raktak már be pár konyhabútort.
A múltkori eszmefuttatáskor még nem voltál itt, mert gondolom reagáltál volna.
Olvass vissza #39376-tól, vagy kicsit korábbról és utólag reagálhatsz. :)
Van több normális megoldás kinek mi a szimpi.

(#40778) talla válasza Winner_hun (#40774) üzenetére


talla
csendes újonc

Ügyes kis gépek, de drága a láncos lap bele, azt sem tudjuk mennyire éltartó mennyit lehet vele vágni, fába,mdf-be, forgácslapba stb.

(#40779) Winner_hun válasza mdk01 (#40776) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem. Egyszer csináltam olyat, még véletlenül se akartak nagyobbat 10 cm-es lábazatnál, a helykihasználás fontosabb. Ott a munkalap egyébként 95 cm magasra került, a mosogatógépet ez miatt dobogóra is kellett tenni mert nem lehetett annyit emelni a lábán (fiók viszont nem fért folna el fölötte, ahhoz kevés volt a hely).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40780) #86952448 válasza mdk01 (#40777) üzenetére


#86952448
törölt tag

Mitől függ még, hogy kinyílik-e az ajtó? (Tényleg nem jut eszembe más az ajtó méretén kívül.)

(#40781) bim válasza Winner_hun (#40774) üzenetére


bim
veterán

Kicsit szűknek találom az átvágóképességét.Lécezéshez inkább akkus körfűrészt használnánk mert minél kisebb fűrészpor keletkezik vágásnál annál kevesebbet kell takarítani a fóliát. (Makitámat eladtam és még nincs pótolva)

(#40782) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Bútorlapot (18 mm) szeretnék rögzíteni egy vastagabb párnafára (80 mm). Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e ehhez olyan megoldás, amelyet a faanyag bármilyen mértékű károsodása nélkül többször oldani lehet? (Nyílván a legegyszerűbb egy sima facsavar lenne, de ott az utóbbi kritérium jelentősen sérülne...).

Valami féle fába illeszthető tiplire gondoltam, nem tudom létezik-e hasonló.

Előre is köszönöm a tippeket.

(#40783) Armahun válasza q13579 (#40782) üzenetére


Armahun
addikt

Tehetsz tessauer csavart a párnafába, ennek metrikus a belseje.
Ebbe a neked megfelelő fejű csavarral tudsz rögzíteni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#40784) raidx válasza q13579 (#40782) üzenetére


raidx
őstag

Hogy legyen választék. Facsavar metrikus menettel.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40785) mahoo


mahoo
csendes tag

Sziasztok!

Tudnatok ajanlani itthon kaphato hasonlo, pontos termeket?

https://www.amazon.com/Swanson-NA202-Metric-Tool-Aluminum/dp/B000IOCN8U

[ Szerkesztve ]

(#40786) Winner_hun válasza raidx (#40784) üzenetére


Winner_hun
félisten

Facsavar metrikus menettel = ászokcsavar.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40787) pali923 válasza mahoo (#40785) üzenetére


pali923
tag

Január 10-e magasságában éppen erről volt szó néhány napig, olvasgass egy kicsit.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#40788) mahoo válasza pali923 (#40787) üzenetére


mahoo
csendes tag

Bocsanat! Jogos!

Bar ugy latom itthon nem nagyon kapni...

(#40789) generatoros válasza mahoo (#40785) üzenetére


generatoros
tag

Azt szeretném tudni, hogy ez a derékszögű vonalzó milyen munkákhoz használható jobban, mint egy hagyományos precíz és skála beosztással rendlkező sima vinkli.

(#40790) thyeby válasza generatoros (#40789) üzenetére


thyeby
őstag

Először is abban, hogy talpas, mint a lakatos derékszög. Magyarul könnyebb jól pászítani, mint a hagyományost, meg van, ahol a hagyományos "talpa" nem is fér be. Szóval alkalmanént kézreesőbb, kényelmesebb és gyorsabb. Másodszor szöget is mérhetsz, jelölhetsz vele, harmadszor pedig be tudod akasztani a ceruzádat véges számú, de néha valóban hasznos rovátkába, és így végigjelölhetsz pölö egy 7 cm széles csíkot. Talán előnye még, hogy kevésbé sérülékeny (már a jobb fajták).

Több fa van, mint asztalos!

(#40791) mdk01 válasza Winner_hun (#40779) üzenetére


mdk01
addikt

Mire írtad hogy nem?
Amit írtál anno(és én linkeltem) és most belinkeltél az ugyanaz.

(#40792) mdk01 válasza #86952448 (#40780) üzenetére


mdk01
addikt

Valamilyen értelemben az ajtó méretétől. Leginkább a lábazat magasságától aminek függvénye az ajtólap túllógása a mosogatógép ajtón lefelé. Majd holnap leskiccelem úgy érthetőbb. :)

(#40793) Winner_hun válasza mdk01 (#40791) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egy kérdés volt, arra. A kérdésben azt a hozzászólásomat linkelted ahol erről a módszerről írtam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40794) generatoros válasza thyeby (#40790) üzenetére


generatoros
tag

Köszönöm válaszod! Nekem ez akkor lesz, ha jó dolgomban nem tudom mit csináljak a pízemmel. meg a full size router plane a VERITAStól 150 euróért. Lehet ezek nélkül is szép dolgokat alkotni. Azt azért hozzáteszem, hogy mindkét szerszám tetszik nem is kicsit. Lehet hasonlítok a szülőre aki a második edzés után megkérdezi a gyermeke edzőjétől, hogy na mi van? mehet a srác jövőre az olimpiára?

(#40795) thyeby válasza generatoros (#40794) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

Teljesen érthető megközelítés - nem vagy vele egyedül.

Mi került ezen a fotelon 7.200 Forintba?

Elsőre magam is elég sok dologhoz ugyanígy álltam hozzá. Aztán ahogy telt az idő, azon vettem észre magam, hogy valahogy mégis került néhány gyöngyszem a műhelybe jó drágáér', mert nem tudtam, micsinájjak a pízemmel. (Amikor egy vállalkozás beállt egy fenntarthatónak látható növekedési pályára, rendszerint szerepel a bevételnek egy százalékos összege fejlesztésre. Ahol ez hiányzik, ott valószínűleg hektikusabb a jövedelmezőségi görbe. Nos, amikor az embernek nincs ideje a sok feladattól alaposan átgondolni, hogy az idén mire költsön ebből a keretből, előfordulhat hirtelen felindulásból beruházni olyanra is, ami elsőre ellentmond minden józan logikának.)
Meg osztán: Van mindenkinek valami becsípődése. Vannak, aki ótókra költenek vagyonokat, mások telefonokra (Nézd csak meg, a rothadó nyugaton a bolt előtt sátoroznak ijesztő tömegek, amikor az almás bejelent egy legújabb ájfont.) De sokan meg egyszerűen legurítják a torkukon a vagyonokat. Nno, ehhez képest igen konszolidált költés fiftinmillion dollárt kicsapni egy ilyen fájintos vinkliért - tekintve, hogy ez nem menetrendszerű "pénzkidobás", mint a teló, az ótó, a pia, hanem csupán egyszeri, a használat élvezete viszont mindennapi.
(A szuzukim már idestova nagykorú, a toyota is menstruál egy ideje, két éve még nokia 5110-el intéztem a telefonhívásaimat, de most is csak nyomógomboson hallózok, és nyugodtan mondhatom, hogy van annak, aki nem issza meg az árát. A szomszédom kocsija évtizedek óta mindig garanciás, iPhone x-ről hív fel, hogy kölcsönadnám-e a szerszámomat, utánfutómat, istencsapásomat? Van, aki nagy bagós, arra nem sajnáli a pízt, de egy izmos DW akkumulátor árától felakad a szeme, holott havonta elfüstöli egy szemrevaló példánynak az árát.
Nem megkeresni nehíz a pízt, hanem okoson elkölteni. )

Több fa van, mint asztalos!

(#40796) pali923 válasza thyeby (#40795) üzenetére


pali923
tag

Nem megkeresni nehíz a pízt, hanem okoson elkölteni.
Sajnos sok embernek megkeresni is nehéz, hogy a fene egye meg.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#40797) jeriko2


jeriko2
tag

Sziasztok!
Milyen módszerrel tudnám bútorlapnak szépen, pár centis rádiusszal lekerekíteni a sarkát? Nem szeretném visszavinni szabászatra. Felsőmaróm van, de pár centis sugárban lehet azt használni valahogy?

(#40798) epmd válasza jeriko2 (#40797) üzenetére


epmd
tag

Készítesz egy sablot amit rászorítasz az alkatrészedre és egy csapágyas egyenes késsel hozzámarod.

(#40799) pali923 válasza epmd (#40798) üzenetére


pali923
tag

Illusztráció
Van készen is. Nekem biztosan nem lenne pénzem rá. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#40800) epmd


epmd
tag

Most nézem,Metabo aksis nagy flex 468000ft!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.