- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- TheLázs: Mi várható el a betegtől...?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- bobalazs: Alulfeszelt GPU profilok FPS teljesítményének összehasonlítása 10 játéknál
- Graphics: Hello Moto! - Kipróbáltam a Motorola Moto G55 5G-t. (videó is)
- GoodSpeed: POCO X6 PRO 5G 12/512 GB vs Samsung Galaxy S24 FE 8/256GB
- MasterDeeJay: Kínai DDR5 második felvonás - Puskill PSK-D5M4800BH-16G
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
Új hozzászólás Aktív témák
-
hzsolee
őstag
Üdv!
Aki konyhabútorban utazik biztosan tud tanácsot adni. Blanco nova gránit mosogatóra újítanék. Ahogy nézem két csapjuk van kikönnyítve, egymással szemben. Az rendben, hogy berakom a csapot, de a mosogatószer adagolóval vagyok gondban. A csappal szembe a lefolyódugó tekerőjét lehet tenni, bár láttam olyat, hogy szembe van az adagoló.Ez szerintem nem túl praktikus. A csap mellé szeretném inkább. Ezt az anyagot simán fúrhatom vidiás koronafúróval, vagy azzal a szemcsés verzióval amivel a csempét szokás fúrni? Nem lehet valami vadállat kemény, ha a kiütés után reszelővel kell kialakítani a csaphelyet...
-
arvaiz69
csendes tag
válasz
trialboj #40047 üzenetére
Szia!
Írásod olvasva, nagyon sok hasonlóságot fedezek fel benned és magamban. A barkácsolás számomra is egy hirtelen elhatározással kezdődött, de aztán szépen lassan kiforrta magát. Mára már olyan dolgok elkészítéséhez is hozzámerek fogni, amit korábban nem is reméltem volna.De visszatérve a gépekre. A barkácsolásom elkezdésekor semmilyen szerszámom nem volt. Vásároltam én is több, mára már elfeledett márkanevű barkácsgépet és azokkal indult a pályafutásom. Többek között egy hasonló kategóriájú, KINZO nevű asztali körfűrésszel. Előtte nem volt ilyen gépem, de még az ismeretségi körömben sem volt olyan akinek lett volna asztali körfűrészgépe, ezért aztán nem volt összehasonlítási alapom. Számomra ez az asztali körfűrészgép maga volt a csoda. Hirtelen minden elképzelésem megoldhatóvá vált. Semmilyen asztalosipari gyakorlatom nem volt, mégis több kevesebb sikerrel próbálkoztam ezzel is azzal is. Bemelegítésként a kamrába polcrendszert készítettem, a szoba sarkába virágtartót, szeletelődeszkát stb. Aztán valahogy rákattantam a barkácsolásra és egyre komolyabb dolgokhoz is hozzáfogtam.
De visszakanyarodok az asztali körfűrészgéphez, mert már megint elkalandoztam. Szóval ez az asztali körfűrészgép nagy lendületet adott. Nem volt profi gép, csak egy átlagos olcsó kategóriás gép, apró hibákkal. De nekem mégis jó volt. A motorja sem volt bika erős, ha jól emlékszem 1500 wattos, de mégis lehetett vele fűrészelni. Az biztos, hogy a dekopírnál és a kézi körfűrésszel nem lehet egy lapon említeni. Egy ilyen alacsony kategóriás asztali körfűrészgép is nagyobb lehetőséget nyújt álmaid megvalósításhoz, mint az előbb említettek. Hosszanti egyenesvágást, keresztvágást, ferdevágást, mindent eltudsz készíteni. És ezeket a munkákat gyorsan és szépen tudod végezni. Egyik olcsó barkács asztali körfűrészgépet sem lehet összehasonlítani egy Bosch GTS10XC fűrészgéppel, de mint mondtam hobbi szinten lehet használni.
Én úgy gondolom bármelyik hobbi asztali körfűrészgépet vásárolod, körülbelül mind azonos minőséget tudnak nyújtani. Mondjuk a Bosch PTS10 is hobbi gép, de egy lényegesen profibb és hosszabb életű fűrészgép, mint a fűrészüzleti gépek.Ilyen apróságokat készítettem, de nekem nagy öröm volt, hogy mindezt önállóan készítettem el. A barkácsolásom legelején még nem volt gyalugépem, a kifűrészelt faanyagot asztaloshoz vittem gyalultatni. Majd otthon folytattam a további munkálatokat. Szerintem a legelején nem is a profi gép a legfontosabb, hanem az alkotni akarás. Kezdetben az apróbb hibák nem is fontosak, később a tapasztalat megszerzésével már úgy is ügyelsz arra hogy minél pontosabb, hibátlan munkát adj ki a kezed közül.
Üdv.: Zoli -
raidx
őstag
válasz
runner 125 #40090 üzenetére
A képen én nem tudtam felfedezni a sérülést. Ebből gondolom nem lehet túl nagy-mély valami. Lehet kapni úgynevezett felületjavító viaszt. Remgeteg színbe forgalmazzák. Lehet az is elég lenne.
-
Keef_Lee
senior tag
válasz
trialboj #40087 üzenetére
Tök igazad van. El kell valahol kezdeni.
Én éjjeli szekrényt csináltam farost lemezből kézi rókafarkú fűrésszel még csikó koromban. Nem volt valami tetszetős, de csiszolóvászonnal, kézzel igazgattam, aztán letapétáztam. Akkoriban az önállósodás kezdetekor jó volt ez is.
Aztán sok bevásárlóközponti mondhatni gagyi gépet vettem kicsinyenként. Abszolút névtelenek, mégis van köztük olyan, amit még most is megelégedéssel használok. Persze csak alkalmanként. Komoly melléképületet is összeraktam velük. Aztán, ami bedöglik azokat cserélem többnyire lidlis, aldis gépekre. Nálam ez a "komolyabb"
Most viszont vettem egy asztali Toolson körfűrészt, mert komolyabb dolgokat is szeretnék készíteni. Eddig ez a legkomolyabb beruházásomMég akciós most is.
Nyilván lassabban és ritkábban használom a gépeket, mint a mesterek, de ezekre a célokra elmegyAztán meglátjuk.
-
Kiscsőke
aktív tag
válasz
trialboj #40087 üzenetére
Én vettem annak idején egy használt kézi körfűrészt, vezetőnek használtam hozzá egy 2m-es alulécet, aztán csináltam belőle asztalit, 2 összecsukható bak tartja az asztallapot amiben cserélhető betét van. Az egyik betétbe körfűrészt raktam a másikba felsőmarót. A vezető még mindig az aluléc, most már 4 bak van, így tudom hosszabbítani, vagy szélesíteni az asztalt. Stellert még nem csináltam, közben csapágyházas lett a körfűrészem, úgyhogy projekt stop van. Sajnos a külső burkolattal egybe van öntve a csapágyház. Vennem kell egy másikat(hacsak valaki nem tud szerezni egy AEG K66-os burkolatot?). Holnapután megyek a sógorhoz kölcsönkérni a körfűrészét. Asztalos szorítóból sosem elég. Akkus csavarozót is vettem az idén a régi haldoklott, plusz jött még az idén excenter és delta csiszoló is. A szerszámgépek nagy része Lidl-is. Kb 1/3-ad áron használható dolgokat lehet, kapni. Nem ipariak, nem hiba nélküliek, de barkács célra használhatóak! Ha konkrét gépről kell infó szerintem szívesen segítünk, pont az asztali körfűrészt nem engedhetem meg magamnak, hogy pontatlant vegyek, profi gépre meg nincs pénzem. Inkább mérek kétszer háromszor. Majd ha elkészül a műhely akkor lehet beruházok egyre. Igaz szerintem egy kombinált gyalura nagyobb szükségem lenne.
-
thyeby
őstag
válasz
runner 125 #40090 üzenetére
Egy órája töröm a fejem ezen.
Eddig ez jutott eszembe:
- Kimaszkolod, majd szikével kimetszel egy sablonnal pici kockát/téglalapot onnan, ahol sérült.
- Nem látszó részen (pl az ajtólap tetején, az élen) megismétled az eljárást - így nyersz egy odavaló "foltot".
- Mint az intarziázáskor szokás, beragasztod a sérült helyre a foltot (a maszkot csak ezután szeded le persze), majd levaxolod, felpolírozod kézzel.
- Az ajtó élen, ahonnan a transzplantációhoz a donort nyerted, kitöltöd a hibát 2 K epoxival, hogy ne fogja jobban a port, és sérült se maradjon.Türelem, és babra. Hátha másnak jobb jut eszébe, várj még, talán befut az enyémnél profibb javaslat. (Nem vettem észre a fotón a hibát, nem is tudom, pontosan mekkora a sérülés.)
-
Armahun
addikt
válasz
runner 125 #40090 üzenetére
Keress a közeledben konyhást, nekik szokott lenni kemény viaszos javító szett. video
Ha nem nagy a sérülés filctoll, vagy barkács boltban is kapható zsírkréta jellegű lágy viasszal.
Vagy elviseled. -
runner 125
nagyúr
Sziasztok,
Most egy újabb beltéri ajtómat raktam be, viszont eddig nem volt kicsomagolva és most vettem észre az alsó felén, a közepénél van egy kis sérülés rajta.. sajnos nem láttam amikor elhoztuk annó, mert a sarkain végig hungarocell volt, itt pedig fólia..
Kérdés h mivel lehetne kijavítani? Létezik valami ilyesmi - szürkés - (silver tölgy néven fut ez a CPL ajtó) anyag, amivel ki tudom "pótolni"?Köszi!
-
indianjoe23
csendes tag
válasz
trialboj #40087 üzenetére
Én hasonló szinten vagyok, mint Te, megvan a szenvedélyem, de nem vagyok szakmabeli, csak műkedvelő. Pár éve úgy alakult, hogy kutyaházat kellett csinálnom, nem volt csak kézi körfűrészem, meg dekopir. Elkezdtem a munkát, hamar rádöbbentem, hogy kéne egy asztali körfűrész, vettem egy használt workzone körfűrészt 25ezer ft-ért, azzal csináltam meg a kutyaházat. Aztán belelkesedtem, bútorlapból csináltam kis szekrénykéket, cipőtartót, de ehhez vettem egy komolyabb fűrészkorongot, ami viszonylag szépen vágott, ezekhez a bútorkákhoz nekem megfelelt, meg vettem egy lapostipli marót, olcsót, de egy komolyabb pilana korongot tettem bele, és használt pillanatszorítókat gyüjtögettem jó sok pénzért. Aztán jött egy komolyabb ötlet, szobabútort csináltam, de lapszabászaton vágták, élfóliázták, én csak összeraktam, de ehhez vettem még egy csomó szorítót, állványos fúrót, komolyabb pánthelyfúrót, derékszögeket, és lecseréltem az asztali körfűrészt egy makitára. Azt akarom kihozni, hogy mindig az adott feladathoz veszegettem a szerszámokat, és igy alakult a készletem. Azt gondolom, neked is el kellene dönteni, hogy konkrétan mit akarsz összetákolni, és ahhoz megvenni a szerszámot. Az asztali körfűrész nekem alapvető volt, és azóta is a legtöbbet használt gép nálam, én javaslom, hogy azt vedd meg. Hogy melyiket érdemes, az tényleg egyénfüggő, nekem kezdésnek tökéletes volt a workzone, és fórumokról ismerek műkedvelőket, akiknek hasonló kategóriájú gépük van, és jól elvannak vele. Ami lényeges, hogy érdemes komolyabb fűrészkorongot venni hozzá, mert attól megtáltosodik a gép. Én az einhell árából inkább vennék egy használt gépet, és egy freud korongot.
-
thyeby
őstag
válasz
trialboj #40087 üzenetére
"de egy dekopír és körfűrésszel csak nem lehet megváltani a világot. Vagy megfelelően használva és egy akkus csavarpisztollyal kiegészítve elegendő lehet alap munkák kivitelezéséhez?"
Majdnem pontosan ennyim volt, amikor készítettem ezt a garázst bő tíz éve - ma már magam is elcsodálkozok, hogy tudtam én ezt akkor gyakorlatilag szerszám nélkül így megcsinálni. Kizárólag a barkácsgépek alsó kategóriájból néhány silány eszközt használhattam, és még a csavarozógépet is egy vezetékes, tokmánykulcsos fúrógép jelentette.
Persze ez sem világváltás, de azóta is használható garázs. -
trialboj
őstag
válasz
thyeby #40066 üzenetére
Azért kérdeztem hogy lehet-e amatőrként kérdezni, mert nekem és szerintem a legtöbb kezdőnek nincs szüksége drága eszközökre, viszont a szakemberek meg többnyire csak a minőségi cuccokkal dolgoznak, tehát nem feltétlen tudnak bármi jót mondani a belépő szintű eszközökről.
Az előző hszben említettem miket szeretnék készíteni, szerintem ezek egytől egyig olyan cuccok ahol a precizitás nem annyira szembetűnő, a linkelt Einhell gép 1800W os ami már eleve erősebb mint a bosch pts 10. Az igazi hogy mókolást igényel, de ha ezt is egy külön projektként fogom fel akkor talán az sem zavar.
A kérdésem inkább az lenne hogy ezt alapnak sem lehetne használni? A 250k Ft os kék bosch, nem igazán nevezhető hobbi barát kezdésnek, nem tudom hányan vannak akik ekkora befektetéssel tudnának kezdeni egy ennyire komplex tevékenységet.
Mert jobban belegondolva, itt elég sok megújuló költség van, amit eddig nem is említett egy ilyen cikk v videó sem, legalább is amiket én láttam. Pl itt elégg alap dolgokról beszél, de ahhoz hogy igazán élvezetes legyen a munka, és ne az legyen hogy ma elkezdtem, de már meg is kell álljak mert nincs se ilyen vésőm, se olyan csiszoló papírom akkor rengeteg apróság felmerül.Porvédő maszk, zajszűrő füles, fa ragasztó, legalább 2 féle lakk, precíz szögmérő, fém vonalzók, egy kinti porszívó?, és nem mellesleg egy vagonnyi szorító eszköz, nem tudom a pontos nevét.
Szóval szerintem ha innen nézzük, akkor nem elég csupán elszántnak lenni, mert az alapvető eszközök nélkül nincs igazán élvezeti értéke, persze nagyon király érzés mikor valamit okosan meg tudsz oldani, mert pont nem volt ez v az otthon, de a fentiek közül nem sok mindent lehet kitrükközni.
Azt megértettem hogy nem az asztali körfűrész a leg lényegesebb eszköz, és érdemesebb kicsit későbbre halasztani a döntést, amikor talán tényleg érződik majd a hiánya, de egy dekopír és körfűrésszel csak nem lehet megváltani a világot. Vagy megfelelően használva és egy akkus csavarpisztollyal kiegészítve elegendő lehet alap munkák kivitelezéséhez?
-
indianjoe23
csendes tag
Mi volt a baj vele? Én annak idején figyelemmel kisértem a konyhabútor készítését, láttam korábban ezt a videót, másik fórumon meg is jegyeztem, hogy szerintem célszerübb lett volna már az elején a széleken deszkával és szorítókkal rögzíteni a levágásra kerülő részt. Végülis a célt elérte, levágta amit akart. Biztos egyszerübb lett volna vizszintesen vágni.
-
indianjoe23
csendes tag
-
yooccoo
aktív tag
válasz
Winner_hun #40079 üzenetére
a bosch/makita lapok többsége feleolyan vastag, mint a gyári, azokban nincs ekkora különbség
de ha nagyon kukacoskodni akarunk, akkor tudok kézi markolatot dekopírlaphoz meg orrfűrészlaphoz és dobjunk el minden gépet -
thyeby
őstag
válasz
Winner_hun #40070 üzenetére
Köszönöm a pontosítást!
-
thyeby
őstag
Szinte egyre jár az agyunk.
Ugyan egy átlagember tisztában van azzal, hogy mennyi szemét árasztja el az internetet, tudja, hogy tudni kell az információkban jól szelektálni, de aki most ismerkedik valamivel, azt úgy félreviheti ominózus, vagy hasonló videó, hogy ihaj. Mert amíg mondjuk a Szalacsiról készült videóról a laikusnak is lerí, hogy miről szól az, linkelt "gyöngyszembe" beleszaladhat úgy néhány lelkes kezdő, hogy azt hiszi, ezt így kell.
Egyébként meg ebben a szakmában még úgy-ahogy lehet is kicsikét kupálódni az interneten - Az igazi gáz ott kezdődik, hogy webbeteg és társai, avagy hogyan csináljuk magunk a diagnosist, el odáig, hogy mi legyék a therápia?
-
mdk01
addikt
Esküszöm bíztam benne, hogy megéli a videó végét.
Az ék egyébként rossz helyen volt, a bútorlap szorította meg a fűrészlapot és utána esett ki az ék.Gondolkodtam rajta, hogy cenzúrázni kellene a videókat. Nem tudom melyik a jobb, ha ezek a videók nem is kerülnek fel, vagy "rossz" kategóriába sorolni őket, és okulásként magyarázószöveggel elmondani mi a hiba vele.
Rengeteg munka lenne, de lehetne belőle tanulni. -
mdk01
addikt
válasz
indianjoe23 #40065 üzenetére
Próbáld ki egy 50cm-es darabon ezt a kontaktragasztós élzárást 1mm-es élzáróval.
A kipróbáláshoz nem kell marót venned, az 1-0,8mm-es élzárót citlinggel, vagy csisz.papírral el lehet gömbölyíteni próbaképpen.
Ha ez a próba után is úgy gondolod menni fog, csináld meg 100cm-es darabon és tuti meggondolod magad.A probléma nem csak az ezzel a megoldással, hogy rendkívül macerás és sokáig tart, hanem közel sem lesz olyan minőségű mint a gépi élzárás.
Hidd el összeségében nem éri meg kézzel szórakozni vele, inkább keresse meg mindenki az élzárás árát a saját szakmájában, mint hogy otthon szívjon és idegeskedjen 3 napon keresztül és még xar is lesz. -
Bacusuz
őstag
válasz
generatoros #40049 üzenetére
Kedves Fórumtársak(mdk01, generatoros)!
Én csupán a technológiát és annak megnevezését akartam pár szóban körbeírni, eszem ágába nem jutott arra ösztökélni senkit, hogy a kis pisztolyos változatot használja ilyesmire.
A dolog nem áll túl messze tőlem, 13 éve ragasztókkal, ragasztástechnológiával foglalkozok, de inkább a hobbi és a melegburkolás terén. Voltam több tréningen, mely a hőre lágyuló hotmelt technológiát mutatta be.Szóval egy szónak is száz a vége, ha félreérthető voltam akkor elnézést kérek, Kellemes Ünnepeket mindenkinek!
-
indianjoe23
csendes tag
válasz
Winner_hun #40070 üzenetére
Igen, így értelmeztem, hogy így kell csinálnom.
-
-
epmd
tag
-
thyeby
őstag
válasz
indianjoe23 #40065 üzenetére
Oké, értlek!
Nu, legyen Palmatex:
- Vékonyan, egyenletesen felhordod mindkét ragasztandó felületre. (Azért van szükség ehhez gyakorlatra, hogy legyen is mindenhol ragasztó, de ne is kandikáljanak ki göbök, csomók, mert gyorsan száradó, nyúlós takony ez. Kezdőnek még a pucája is ragadni fog, mire megszerzi a fineszt - utána már príma. Az ABS-t gyerekjáték szépen bekenni, a pozdorját már nem az.)
- Vársz, amíg a "Palma-filmed" bemattul, de még nem csontszáraz. Az ujjaidhoz már nem ragad, de egymáshoz még nagyon.
- Helyére illeszted a fóliát. Vigyázat! Ahol már összeért a két felület, már lehetetlen úgy visszatépni, hogy ne sántuljon a szép film - tehát egyből jó helyre kell nyomni.
- A ragasztóerő nem a ragasztófilm vastagságának, hanem a szorítóerőnek a függvénye. A szorítás elég egy pillanatra, és már kész. Klasszikus ezt a szorítóerőt kalapáccsal kifejteni - kicsi idő, hatalmas erő. Végigkótyonfityikéled az élt. Ehhez is gyakorlat kell, hogy azért szét ne verd, mert a bútorlap sérülékeny, de könnyen megszerezhető ez a gyakorlat.
- Következik a fólia szintbevágása/marása, valamint az esetlegesen kiserkent ragasztó eltávolítása, és kész is.Rádiuszmarót régebben találtam az Unimaxnál valami két-háromezer forintért R=2 mm-est. Keress rá, hátha megfelel.
-
epmd
tag
Ez a video [link] addig tetszett,amíg végül csak előkerült a jó öreg pozdorjacsavar,de tömörfába?Akkor minek lamellózta össze?Ezt sosem fogom megérteni miért kell egy szép bútort csavarokkal hazavágni.
-
thyeby
őstag
válasz
trialboj #40047 üzenetére
Tipikus kérdés, a barkácsolók teljesen életszerű dilemmáját tükrözi.
Nehéz korrektül megválaszolni.
Magam is barkácsolóként kezdtem. Egy gagyi szovjet barkácsgéppel. Már akkor úgy éreztem, hogy szintet léptem, amikor beépítettem magamnak asztal alá egy ződbosch kézi körfűrészt. Mert jelentősen felkönnyült a vágás, mi több csupán rajtam múlt, hogy mennyire pontos végeredménnyel.
Két baj volt ezzel is. Rögtön az első, hogy a gép fogaskereke nem bírta (elég) sokáig. A második pedig, hogy sokkal több idő ment el az örökös beállítgatásokra, mint amennyi idő maga a fűrészelés volt. Ezért is vágytam olyan asztalra, ahol kurblival állítom a lap magasságát, és csak odacsúsztatom gyorsan a stellert, ahol szükségem van rá.
És itt kezdődtek az igazi galibák. Mert kurvagyorsan belehetett állítani mindent, de sajnos egyúttal kurvául megbízhatatlanul is. Sokkal pontosabban tudtam dolgozni, amíg kínlódtam az asztalos szorítókkal a steller jó rögzítésén, mert bár idegesítően babrás volt, de mindig épp annyira pontos, mint amennyit pillanatnyilag igényeltem.
Szemre olyan kívánatosak ezek a barkács asztali körfűrészek. De első körben is kotyognak, lötyögnek, munka közben elllítódnak - magyarul rém pontatlanok, és akkor még az elégséges kraftról nem szóltam semmit.És itt jön az, amit kérdeztél:
"de vajon eléggé precíz, hogy egyáltalán számításba jöhessen?"
Baromira szubjektív dolog ez. Mert mihez képest eléggé precíz?
Másik tipikus, a napokban nem először előforduló kérdésed, hogy az asztali körfűrész az alapja-e az egész barkácsolásnak?
Nem, nem alapja. Semmi semminek. Mindennek az alapja az elszántságod, valamint az inspirációd mértéke. Ráadásul ez ingyen van, csak ugye, ez vagy van, vagy nincs. Vagy elég, vagy nem. De ha van is, és elég is, onnantól nem kérdés, hogy milyen gép az alapja a munkáknak. Mindig épp olyan gépre van szükséged akkor, amit jelez a szűkölésed, és megenged a pénztárcád. És előbb utóbb el is jutsz oda, hogy azt érezd, ennyi már elég.
Kérdés ugye, hogy mennyiből, hanyadik gép vásárlása árán jutsz el odáig? És nagyon jogos kérdés ez.
Miből érezhetem én azt, hogy linkelt gép téged ki fog elégíteni? Van-e értelme ebben az árkategóriában arról beszélni, hogy ár/érték arány, meg elég precíz, amikor egymillió forint feletti márkás körfűrészasztalról még mindig nem lehet elmondani, hogy vérprofi, mert homemade tuning kraftra szorul, hogy meglegyen a teljesség érzése?
Megnyugtatlak: Nem tudok 300 ezer forint alatt olyan tablesaw-ról, ami nem igényel soksok tuningot, ha a pontosság van épp fókuszban. És háromszázezerért még mindig csak egy olyan belépőszintű gép érhető el, ami a Te igényeidet vélhetően már tuningok nélkül is kielégítené. És vigyázat, nagy különbségeket olvastam a GTS 10 XC, valamint a GTS 10 J között, noha már messze járunk attól, hogy Einhell a román piacról.
Ne reménykedj tehát abban, hogy majd az asztalosok megírják, melyik barkácsgép verhetetlen occóért. S hogy neked melyik felel meg, azt egyedül akkor tudod meg, amikor megvetted, és használod egy ideje már. Ha eltaláltad, léphetsz tovább, ha nem, hát nem. -
indianjoe23
csendes tag
válasz
thyeby #40060 üzenetére
A helyzet az, hogy nem én akarok spórolni, hanem a kolléga. Van élmaróm, és nem csinálok gondot, ha kell vennem egy marókést az akcióhoz, jó lesz majd másra is, máskor is. A gondom ott van, hogy lennék-e elég ügyes megcsinálni ezt, ha az alapvető technika rendelkezésemre áll, de nem ismerem a technológiát, ezért kérdezősködöm. Hogyan kell használni a kontaktragasztót ebben az esetben? Számomra ez a feladat jó gyakorlás, jó időtöltés, mondhatni szórakozás lenne, mert hobbiból szeretek ilyennel foglalkozni.
-
indianjoe23
csendes tag
válasz
AndrewBlase #40059 üzenetére
A vasalás a pótmegoldás lesz, ha végleg elvetjük az ABS változatot. A vasaláshoz minden technikai feltételem adott, többször csináltam, de ismerjük a hátrányait, nem olyan tartós, mint az ABS.
-
thyeby
őstag
válasz
indianjoe23 #40056 üzenetére
A R=2 mm maróbit épp a 2 mm-es ABS-hez járatos.
-
epmd
tag
válasz
AndrewBlase #40059 üzenetére
Itt nézelődj [link].
-
thyeby
őstag
válasz
indianjoe23 #40050 üzenetére
Az ABS élzárás egy léptékkel jobb a vasalós élzárásnál, persze léptékkel drágább is. Ami egy élzárógépnek semmi, azt otthon megoldani magunknak viszont lehet, hogy akkor sem sikerül úgy, ahogy szeretnénk, ha vért köpünk. Jó kis gyakorlat kell a kontaktragasztót profin használni, nem annyi, hogy csak bekenjük, odanyomjuk. És akkor még a marásról nem is beszéltem.
Egy szó, mint száz, legtöbb esetben megéri inkább kifizetni az élzárást, mert idő esetleg lehet arra, hogy így spórolj, de eszköz híján jó eséllyel hiába.
Az 1 mm-es rádiuszmaróhoz is jó, ha van egy kis könnyű élmarógép, mert bár megoldja egy kétkilós gépsárkány is, érezhetően több izzadtságért cserébe. (szerencsés ugyanis, ha a gép talpát az ABS-re teszad, s nem a bútorlapra, mert úgy szinte lehetetlen lemarni a laminált réteget) Jelen esetben pedig csak a maróbit ára önmagában is fedezi egy lapszabászaton a komplett élzárás költségét. -
AndrewBlase
senior tag
válasz
indianjoe23 #40050 üzenetére
Ha olcsó(bba)n akarod megúszni, akkor ne ABS-t válasz élzárásra, hanem élfóliát (létezik egyáltalán 1 mm-es ABS? Én csak 0,2 ill. 4 mm-esről tudok). Annak gyárilag ragasztós a hátulja, és egy vasalóval (+1 db fa, amivel rásimítod) el tudod végezni a műveletet. A két oldalt túllogó élfóliát meg egy a bútorlpara fektetett sniccerrel vagy vésővel szépen le lehet tolni. Aztán csiszolószivaccsal finoman áthúzod az éleket, és kész.
Ennél olcsóbban nem tudod megoldani.
-
epmd
tag
válasz
indianjoe23 #40056 üzenetére
Lehet,hogy 1,6-os az enyém is,de megoldható vele.
-
zoli03
őstag
Ha már szóba került az élzárás: 2 mm-es ABS-hez milyen marókés kéne? Keskeny bútorlapokat (4-5 cm) nem tudnak élzárni, ahol vágatok (csak 3 oldalát, a negyediket utána vágják méretre), szóval évi 1-2 alkalommal előfordul, hogy nekem kell megcsinálni 1-2 métert.
-
epmd
tag
válasz
indianjoe23 #40053 üzenetére
Ez a profilú kés [link],csak 1 mm rádiuszú negyed körívet mar.Én egy Cmt márkájú kést vettem vagy 5 éve, akkor olyan 10 rongy körül volt.
-
indianjoe23
csendes tag
Igaz, a garasoskodás nem mindig célravezető, legszebben a gép csinálja meg, és nincs visszaút, ha belekezdve rájövök, hogy nem megy. Marógépem van, r1-es marónak utána kell néznem, az nem tudom milyen, de azt veszek, legalább lesz. Kértem most árajánlatot az Eckfától is, hátha ők olcsóbban vállalják.
Rászántam vagy öt percet az r1 maró kutatására, de nem jártam eredménnyel. Milyen az?
-
epmd
tag
válasz
indianjoe23 #40050 üzenetére
Ezen kár garasoskodni!
Többet fogsz ragasztóra,higítóra,ecsetre költeni,mint amennyiért profin megcsinálják neked.Nem tudom,van hozzá marógéped r1-es marókéssel az abs-t megmunkálni,mert vésővel le nem pucolod?Gyakorlat nélkül,elesztek vele vagy három napig,és a végeredmény is elégé kétséges lesz.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Azonnali informatikai kérdések órája
- SDQHD felbontású monitor jött a JapanNext műhelyéből
- Programozás topic
- Eredeti játékok OFF topik
- További aktív témák...
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 dokkoló (DisplayLink)
- Intel Core I9 9900K Processzor!
- BESZÁMÍTÁS! MSI MAG Z390 TOMAHAWK alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Poco M6 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest