Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26951) Bubi válasza thyeby (#26950) üzenetére


Bubi
csendes tag

Nem is magában kell tolni....

(#26952) arvaiz69 válasza mrcruiser (#26948) üzenetére


arvaiz69
csendes tag

Szia!
Én ezt a módszert már nagyon-nagyon régóta alkalmazom. Amikor kiötlöttem és megvalósítottam, akkor már nem volt körfűrészem. Mikor először kipróbáltam ezt a módszert, rögtön szimpatikus lett. Több okból is. Egyik, hogy nagyon gyorsan lehet vele haladni, hiszen egyszerre akár 4 darab lécet tudok áttolni a fűrészkorongon. Kevésbé tartom balesetveszélyesnek mint egyébként az asztali körfűrész használatát. Számomra a marógépen történő beállítás is könnyebbnek tűnik, a vágások pedig hibátlanok. Ezzel a kis körfűrészkoronggal gyönyörűen vágok, nem szaggatja a fa szélet. És végül, hogy sokkal, de sokkal tisztább munkát lehet végezni, hiszen nem leszek tetőtől talpig fűrészporos! A marógéppel történő fűrészelés során nem piszkolom össze magam, hiszen nincs szétszóródó fűrészpor, mert a forgácselszívó minden port, forgácsot tökéletesen elszív! A fűrészkorong a por 100 %-át behajtja a forgácselszívóba. Nekem ez marógéppel fűrészelés nagyon bejött, nem érzem kínlódásnak, vagy hasonló! Szeretek így dolgozni! Üdv.: Zoli

(#26953) epmd válasza thyeby (#26943) üzenetére


epmd
tag

Ja,éppen csak kipróbálták hogy hány házat lehet vele felépíteni. :DDD
A Divart meg már nem tudom kipróbálni,mert nem vette meg a főnököm,helyette vett egy zsír új Festool merülőfűrészt!:DD :DD :DD

(#26954) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

U végű dekopír(szúró)fűrészlapból melyik a legjobb minőségű gyártó?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26955) strange1975


strange1975
csendes tag

Üdv Mesterek.
Egy olyan problémám van,hogy nem tudom milyen módon tudok összesorolt szerények közé sarok szekrényt besorolni úgy hogy az ajtó ne legyen probléma.
Rajzon ecsetelem.
A jobb oldali szekrény, négy ajtós,négy fiókos.
A baloldali szekrény kilenc fiókos.
Tud valaki valami megoldást?
Akár szerkezeti módosítást vagy speciális pántot?
Help me!

(#26956) epmd válasza runner 125 (#26954) üzenetére


epmd
tag

Jó a Bosch és az Abraboro.

(#26957) Winner_hun válasza strange1975 (#26955) üzenetére


Winner_hun
félisten

Olyan széles az ajtó amekkora a korpusz nyílása. 45 fokos kivetőpánttal minden gond nélkül megoldható.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26958) strange1975 válasza Winner_hun (#26957) üzenetére


strange1975
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Értem! Gondolom a korpusz méretnél a külső éleket kell figyelembe venni. Azaz , az alapján készítsem az ajtót? Nem fog idővel nagyon tönkremenni a szekrény hogy az ajtó a korpusz élére csukódik? Vagy tegyek bele valami ütközőtt?

(#26960) Winner_hun válasza strange1975 (#26958) üzenetére


Winner_hun
félisten

A korpusz belső mérete az ajtó mérete. Nem hiszem hogy gond lenne az élekkel (páne 2 mm-es ABS élzárás esetén) de ha beteszel egy kis öntapadós gumiütközőt akkor biztosan nem lesz. Ennél a megoldásnál ez nem is árt mivel a sarokban levő ajtó síkja visszább áll mint a többi ajtó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26961) mdk01 válasza #05304832 (#26959) üzenetére


mdk01
addikt

Nem kijavítva csak kiegészítve, de nekem a 36. oldalon lévő megoldás mindig is szimpatikusabb volt ha van mellette másik ajtó is.

(#26963) mdk01 válasza #05304832 (#26962) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, ilyet is lehet, ez a 3. megoldás. :)

(#26964) thyeby válasza Bubi (#26951) üzenetére


thyeby
őstag

Persze. Nem is arra gondoltam, hogy kézzel, szemre toljuk a körfűrészen. De azért gondolj bele: Te melyik módszert alkalmaznád inkább, ha mindkét technológia készen állna számodra a feladathoz? És akkor most arról nem is szóltam, hogy melyik 150-200 ezer forintos körfűrész asztal stellerjében bízol meg annyira, hogy ollóscsapot merj vele készíteni? Talán a TS250, de az is elmarad a Zoli módszerének a tűrésétől - a beállításhoz szükséges maceráról nem is szólva. Az a 30 ezer forintos kis ződbosch tuti, hogy tizedpontos lesz.

Több fa van, mint asztalos!

(#26965) thyeby válasza runner 125 (#26954) üzenetére


thyeby
őstag

Nem T végűt akartál írni?

A Bosch.

Nekem attól az Abraboro elmarad tartósságilag is, és vágásképileg is.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#26966) mrcruiser válasza arvaiz69 (#26952) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Köszönöm a magyarázatokat Neked is és thyeby mesternek is, tökéletesen érthető. Még azt kérdezném, hogy vannak-e további lépések az illesztés elkészítésében, a fűrészlap emelésével, süllyesztésével, további menetekben alakítod ki a végleges csap méretét?

(#26967) runner 125 válasza thyeby (#26965) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, köszi nektek.

Nem, ilyen végű kell bele:

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26968) mrcruiser válasza epmd (#26953) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Azért ezzel a kompromisszummal együtt lehet élni :C !

(#26969) yooccoo válasza arvaiz69 (#26928) üzenetére


yooccoo
aktív tag

létezik T-horonymaró felsőmaróba, illetve gyártani is lehet
a kérdés leginkább az, hogy milyen fizikai méretnek kell megfelelni

(#26970) thyeby


thyeby
őstag

Fiúk!

Baritól kaptam egy linket. Ismeri ezt valaki, aki rá, vagy lebeszélne tapasztalatból?

Több fa van, mint asztalos!

(#26971) arvaiz69 válasza mrcruiser (#26966) üzenetére


arvaiz69
csendes tag

Szia!
Nem tudom láttad-e a kisfilmet amit készítettem? Mert abban van egy rövid rész, ahogyan készítem a csapokat. Az első beállításnál a csap vastagságát vágom ki, a kellő mélységig bevágva. A második műveletnél a körfűrészkorongot feljebb állítom, hogy a vállazást elvégezzem. A vállazásnál a léceket nem fektetve tolom, hanem egy rém egyszerű vezetőasztalra rakom, ami egyben a derékszöget is biztosítja. A léceket a bütüjével lefele állítva rakom, úgy hogy a marógép vezetőjének megtámasztom. Így történik a vállazás! Egyébként láttad a kisfilmet? Mert abban jól látható hogyan alkalmazom a gyakorlatban!
Üdv.: Zoli

[ Szerkesztve ]

(#26972) epmd válasza mrcruiser (#26968) üzenetére


epmd
tag

Ja,hamar túltettem magam rajta. :K

(#26973) epmd válasza thyeby (#26970) üzenetére


epmd
tag

Ha pontosan akarod tudni a fa nedvességtartalmát,akkor ez nem alkalmas arra,mert elégé mást mér mint egy profi fanedvességmérő.

(#26974) thyeby válasza epmd (#26973) üzenetére


thyeby
őstag

Taníts ki, kérlek!
Hol kezdődik a profi nedvességmérő? Más elven múkod? :F Nézegettem ezeket a neten, de nem lettem okosabb.

Több fa van, mint asztalos!

(#26975) mrcruiser válasza epmd (#26973) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Erre én is kíváncsi lennék. Gondolom, hogy a néhány ezer forinttal drágábbak sem a profi kategóriába tartoznak. Arra sem megfelelő az ilyen cucc, ha nem halál pontosan akarom megmérni a nedvességtartalmat csak úgy, hogy mondjuk 8-10% körül van, tehát száraz eléggé ahhoz, hogy használni lehessen?

(#26976) Armahun válasza thyeby (#26974) üzenetére


Armahun
addikt

Nekem azt mondták, hogy ezek a rányomós , hozzáérintős mérők csak jó közeli saccolók.
Az igazi fa nevesség mérőt bele kell kalapálni a fába.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#26977) thyeby válasza epmd (#26972) üzenetére


thyeby
őstag

Elképzeltem azt a duzzogást, ami kísérte ezt a nem mindennapi jelenséget. :DDD

Jól nézz szét a periférián, próbáld kideríteni, hogy a főnököd mitől lett most ilyen nagyvonalú döntéshozó. Hátha rátalálsz valamire, és máskor is tudod mostmár előre kitervelt módon alkalmazni, mint önérvényesítést. :D

Több fa van, mint asztalos!

(#26978) arvaiz69 válasza thyeby (#26974) üzenetére


arvaiz69
csendes tag

Szia!
Nekem ilyen van, ezt úgy hirdették, hogy fa nedvesség mérő! Igaz ellenőrizni nem tudom a mérési eredményt, de meggyőző a kapott eredmény! Biztos nem az az igazi profi ez sem, de az ára sem volt az. Ezt Itthon vásároltam valamelyik hirdető
portálon, garanciával, magyar nyelvű használati utasítással.
Én 6.000 ft-ért vettem, de ugyanezt külföldi internetes piactereken időnként,meglehet venni a feléért is.
Üdv.: Zoli

[ Szerkesztve ]

(#26979) epmd válasza thyeby (#26974) üzenetére


epmd
tag

Amit mi vettünk az egy Merlin nevű profi nedvességmérő(az egyik legjobb márka).Ennél nem a tüskét kell beszúrni,hanem érintőszondás.Itt egy kis leírás,és egy kisfilm róla.
http://shop.woodholz.eu/webaruhaz/view/nedvessegmero/ws25-fanedvessegmero/1831

(#26980) mdk01 válasza thyeby (#26974) üzenetére


mdk01
addikt

Amit ezzel pl. megtudsz állapítani azt kézrátétellel is mivel olyan rövid a tüske hogy sokat nem ér. Egy rendes nedvesség mérőt ~1cm mélyre kellene beleverni a fába, pontosabban minél közelebb az anyag közepéhez. Amit pár milliméter mélyen lehet mérni azt le is gyalulja az ember fia.

[ Szerkesztve ]

(#26981) epmd válasza mrcruiser (#26975) üzenetére


epmd
tag

Hát a pár ezerrel drágábbak se az igaziak mert csalnak.A Merlin amit vettünk jóval 100 rongy felett volt.Pár magyarországi parkettagyárral akikkel kapcsolatban álltunk,csak Merlint használtak,mert elégé pontosketyere,meg hát parkettagyártásnál nagyon fontos a megfelelő nedvességtartalom.

(#26982) thyeby válasza Armahun (#26976) üzenetére


thyeby
őstag

Tulajdonképpen már az évek alatt lett annyi a kezemben, hogy sok esetben egy darab deszka súlyából is meg tudom mondani, mennyire száraz.
Na jó, kicsit túloztam. Azt érzem meg azonnal, ha jó száraz, vagy azt, ha jó vizes. De itt van pl a borovi, mint olyan. Annak a súlya szárazon is, nedvesen is nagyon változik a gyanta tartralom függvényében - lehet egyforma száraz két darab akár dupla súlyú egyik, mint a másik. Jó, azt meg a tapintás és a szín is elárulja.

De azt gondolom, hogy ha ez az aldis csoda ténylegesen egy közeli saccoló, akkor szerintem azt én jól tudnám használni. Tévedjen mondjuk 5%-ot. Az még belefér.

Most történt tegnap:
Vásároltam egy szaküzletben jó erős csavart az utánfutóm zsanérjába. Megláttam a pulton egy digitális tolómérőt. Ráböktem, és megkérdeztem:
- Tud nekem ajánlani egy tabil LCD-s sublert?
Kitett az asztalra hármat. Extool 6 ezerért, valami német ilyenolyan man 7.500-ért, és egy Topex 11 ropiért. Ráböktem a középsőre, nézzük ezt. Tegyen bele elemet, had látom, miként viselkedik. Beletette, és a kazembe adta. Abszolút nem reagált a subler a mozgásra. Visszatettem, nem kértem egyiket se. Egy kutya mind, úgy éreztem.
Vagy 6-7 éve egy lidiset használok. Jól tudom használni, nekem a tizedpontosság napi szinten bejött vele. Csak instabil. Hol tuti pontosan mér, hol meg őrültséget. Köztes dolog nincs. Többnyire pontos, de idegesítő, amikor 8mm-re ő azt mondi néha, hogy az 152mm.
Szóval ha a többi is ilyen, akkor maradok a lidis verziónál, mert az csak kétezer pénz volt. Egyszerűen nem akarózik kockáztatni. Láttam már boltban Bosch-t összeszigszalagozva használni, láttam, amikor egy drága csilivili fém subletr fölhöz vágtak, mert szart se ért. De nem tudom, mit okos venni, nem tudom, létezik-e jó, ami nem csak lehúzás, hanem az árral arányosan nő a minőség, a megbízhatóság is. Nem tudom milyen márkát kell keresni, és egyáltalán érdemes-e keresni? :F

Több fa van, mint asztalos!

(#26983) epmd


epmd
tag

Amikor beszállítottunk a parkettagyárakba félkész terméket,akkor elég kemény kritériumokat kellett teljesíteni.A nedvesség tartalomnak 6 és 7% között kellett lennie,vagy nem vették át.Akkor próbálgattuk az olcsóbb nedvességmérőket is,de végül a Merlinből vettünk olyat mint amivel ők mérnek,akkor nem lehet gond.Amikor megmértünk egy alkatrészt,akkor az olcsó mutatott mondjuk 8,5-öt,a Merlin meg 6,7et,ez nem mindegy.

(#26984) mdk01 válasza thyeby (#26982) üzenetére


mdk01
addikt

De nem tudom, mit okos venni, nem tudom, létezik-e jó, ami nem csak lehúzás, hanem az árral arányosan nő a minőség, a megbízhatóság is. Nem tudom milyen márkát kell keresni, és egyáltalán érdemes-e keresni?

A hagyományos a legjobb. :)

(#26985) mrcruiser válasza arvaiz69 (#26971) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Most néztem meg, már értem. Nagyon profi és szép munka! A gépeid is nagyon komolyak, bár asztali körfűrészt nem láttam. Gondolom, hogy ez inkább koncepcionális kérdés nálad.

(#26986) thyeby válasza mdk01 (#26984) üzenetére


thyeby
őstag

No, igen, igazad van. Van nekem hagyományos, féltve őrzött kincs de azt csak ünnepnapokon veszem elő. Annak okán, hogy amikor sietve kell valamit mérnem, és ez elég gyakran előfordul, akkor csak egy ilyen digitálist előkapok, mert azt nem sajnálom ütni-vágni. Eddig kettőt ejtettem le. A hagyományost leejteni pedig bűn lenne. Nem is tudom, nem is annyira az ára miatt, talán csak azért, mert ez így belém nevelődött. (Srác koromban az inast fülbekólintotta a mester, ha azt nem a bőr tokban a fiókban ennek kialakított kalodába tette vissza, hanem csak otthagyta a pankon.)
Na meg a szemem is megkopott kicsikét - rövid a kezem.

Több fa van, mint asztalos!

(#26987) mdk01 válasza thyeby (#26986) üzenetére


mdk01
addikt

Na meg a szemem is megkopott kicsikét

Na vártam már hogy mikor írod, de a végére hagytad. :)
Nem szégyen ez és gondoltam hogy leginkább ez van a háttérben, szerencsére én még bőven jól elvagyok a hagyományossal.

(#26988) liszi70 válasza mdk01 (#26987) üzenetére


liszi70
nagyúr

"szerencsére én még bőven jól elvagyok a hagyományossal."

Ha nem is "bőven", de még én is elvagyok, viszont azt veszem észre, hogy egyre inkább az ablak felé kell húzódnom a tolómérő leolvasásához, és nekem is egyre rövidebb a kezem. De nyugi, előbb-utóbb te is így leszel. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#26989) mrcruiser válasza epmd (#26983) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Ha 3 darab ezresért csal kb. 2%-ot és azt is inkább felfele a 100k nagyságrendű profi szerkezethez képest, akkor nekem annyit megér. Gondolkodtam már korábban is hasonlóban, de azok ennek legalább a duplájába kerültek, végül inkább másra költöttem azt a pénzt, de jobb is így. Adok ennek egy esélyt, aztán majd beszámolok róla.

(#26990) mrcruiser válasza arvaiz69 (#26971) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Megnéztem az összes asztalos filmedet a youtube-on és láttam, hogy Neked is Lidlis asztali körfűrészed van, mint nekem. Így már értem, hogy a csapolásokat miért inkább felsőmaróba fogott fűrésztárcsával oldottad meg :) .
Én odáig jutottam a WZ-al, hogy lebontottam a komplett tetejét, csak egy vékony alu profilt hagytam meg, ami a motort tartotta és ráapplikáltam egy mdf lapot. Persze még így is elmarad az eredmény egy normális körfűrésztől, de a barkács kategóriánál jobb lett.
Remélem, hogy év végére összejön az upgrade is.

(#26991) pali923


pali923
tag

Most kaptam meg a Makita szokásos hírlevelét. Van benne a szokásos negyedéves akciós prosi mellett egy 09.01-10.15-ig érvényes faipari akciós újság is. Ebben találtam több gépelyt is, ami 3-5000 Ft-tal olcsóbb a szokásos akciósnak mondott árnál.
Van benne egy újdonságnak nevezett új asztali körfűrész is, ha valaki találkozott vele, megoszthatná a tapasztalatait. Olcsóbb, mint az MLT100.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#26992) pali923 válasza pali923 (#26991) üzenetére


pali923
tag

Ha valaki kíváncsi rá.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#26993) thyeby válasza pali923 (#26992) üzenetére


thyeby
őstag

A 2712-re gondoltál? :F

Több fa van, mint asztalos!

(#26994) yooccoo válasza thyeby (#26982) üzenetére


yooccoo
aktív tag

HOLEX-et keress ... csak nem olcsó sajnos

(#26995) pali923 válasza thyeby (#26993) üzenetére


pali923
tag

Igen.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#26996) Gergello válasza thyeby (#26970) üzenetére


Gergello
addikt

Mint famegmunkálás iránt érdeklődő embernek, számomra félelmetes, hogy szakemberek ilyen helyre (is) járnak szerszámot :DDD vásárolni.
Kalapácsért nem a henteshez megyek. 1200 Ft-os digitális tolómérő és társai. Milyen munkát lehet ezekkel végezni ?

(#26997) yooccoo válasza Gergello (#26996) üzenetére


yooccoo
aktív tag

húzd le a szakembert is :DDD

(#26998) vittayan válasza Gergello (#26996) üzenetére


vittayan
újonc

Semilyent. :N

http://faipariszerszam.hu

(#26999) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok,

szeretnék egy munkapadot csinálni, de hozzávaló satukat nem találtam itthon.
Itt van egy pár, ezek mennyire reális árak?

[link]
Woodworking Vise Type 53ED with Quick Release Mechanism

thx.

[ Szerkesztve ]

(#27000) arvaiz69 válasza pali923 (#26992) üzenetére


arvaiz69
csendes tag

Szia!
Szerintem az a gép inkább ácsoknak való, ahol nem olyan fontos a pontosság. De persze asztalos is tudná lécek, palló, vagy szarufa vágására. A 2000 Wattos motorja biztosan bírná! Én a másik asztali körfűrészre figyeltem fel a 2704 számú asztali körfűrészre. Nagyon szupernek néz ki, de biztos az is Persze az ára is az 244.000 Ft!
Üdv.: Zoli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.