Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26352) Winner_hun válasza thyeby (#26349) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem nem a legújabb rotex van, azt nem tudom hogy az mennyivel jár simábban. Több órás használat után - rotexet és az excenteres használatot váltogatva - ha befejeztem a munkát akkor percekig bizsergett mindkét kezem. Lehetőség szerint ezen csökkentenék valamit. Azt hiszem ez lesz belőle. Ma meg kell vennem, hétfőn már nincs rá idő ez után rohangálni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26353) Armahun válasza Winner_hun (#26352) üzenetére


Armahun
addikt

Ha ez az amire gondolok, akkor ebben nagyon vastag szivacs van az aljában.
Ez inkább vésőkalapácshoz való szerintem.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#26354) GeriCool válasza mahoo (#26333) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Szia!
Érdeklődnék, hogy végül BD-t vettél e. Nekem is a másik kiszemelt áldozatom a Ryobi lett volna. De thyeby kolléga is ajánlotta a BD-t. Számomra meglepő, mert BD termékeket nem igazán ajánlott kategória szokott lenni.
De a Metróban tényleg 25 ropi és ha jó, akkor én is ilyet vennék mint Ryobit. Ehhez még adnak koffert + szerszámokat.

(#26355) GeriCool válasza thyeby (#26334) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Szia!
Érdeklődnék, hogy a BD gépnek megvannak a felfogatás helyei asztal alá építéshez vagy valami egyedi megoldás kell?

(#26356) mahoo válasza GeriCool (#26354) üzenetére


mahoo
csendes tag

Szia, nem, még nem vettem meg, de megfogom 1-2 hét múlva.
Bár inkább megveszem a Bauhausban, ahol bár 2e több forintocska, de 5 éves BH garancia van rá. Szerintem 2 ropit az megér...

[ Szerkesztve ]

(#26357) thyeby válasza Winner_hun (#26352) üzenetére


thyeby
őstag

Ahogy Arni is mondja, szerintem is annak való ez, aki pölö a homlokzatszigetelést fúrja a falra naphosszat. A rezgéscsillapítása biztos, hogy bajnok, de kemény, vastag és durva. Cserébe biztos tartós is. Azért én a helyedben vennék egy kecskebőr sofőrkesztyűt is, ha erre a feladatra nem is jön be, ezer másra jó. Egész jól megmarad a tapintás benne, és nem is izzadsz bele semennyire se. Kétségtelen, hogy nem túl hosszú életű, nekem finom munkákhoz se bír többet fél évnél egy pár, de amíg ki nem bújik valamelyik ujjam rajta, addig rongyolom. Amikor kilukkan az ujjbegye, akkor előrelátóan ott körbetekerem szigszalaggal, különben rohanva mállna. Mondjuk ezzel a javaslatommal már biztos elkéstem, azóta megjárhattad a munkaruházatit, vagy a szögkert.

Több fa van, mint asztalos!

(#26358) thyeby válasza GeriCool (#26355) üzenetére


thyeby
őstag

Szia!

Így oldottam meg. Az odaszorító fa tuskócskák épp nem látható oldalát olyanra faragtam, hogy épp felfekszik a talp fonákára. (Úgy emlékszem, egy fa pálcát is rá kellett ragasztanom.)
Nem éreztem elég stabilnak, ha a kopásálló talpat leszedve, annak a furataiba valami 4-es - 5-ös pici csavarokkal fogatom fel, az öntvényt átfúrni meg sajnáltam.
Viszont van így egy szarság, éspedig az, hogy ezektől a fatuskóktól az alsó porszívócsonkot nem lehet feltenni. Megoldható lenne ez is, de amikor készítettem, ezt nem vettem számításba.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#26359) thyeby válasza mahoo (#26356) üzenetére


thyeby
őstag

Aligha lesz szükséged arra a garanciára, Főnököm. Nekem ipari léptékkel kínozva ment öt évet. Akkor is csak csapágyas lett.

Több fa van, mint asztalos!

(#26360) Winner_hun válasza thyeby (#26357) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szögkerből megvettem az utolsó darabot. Este jutott eszembe hogy ki kéne próbálni. Sokkal jobban rezeg tőle a kezem, sokkal rezgősebb érzés az egész, mintha egy erősítő lenne. Azt hiszem felejtős lesz de azért kipróbálom majd élesben is..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26361) GeriCool válasza thyeby (#26358) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Köszönöm Uram!
Még annyi kérdés ami számomra nem tiszta, hogy azt a műanyag porszívó csonk feltétet adják a géppel együtt vagy nem?

(#26362) Attis1971 válasza Winner_hun (#26352) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Hello,

még nincs teljesen kész, de már dolgozom rajta. :) Nagyon jól csúszik rajta az anyag, és semmi karc nincs még rajta, pedig azon kívül, hogy vágok és marok is rajta, néha mint lerakodó is szolgál. :D teszek fel holnap majd képet is.

(#26363) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Illetve jártam ma a OBI áruházban. Van egy LUX-os alternatíva. Ez egész olcsó. Van porelszívó csonk, de nincs koffer + tartozékok. Kellemes volt a fogás és könnyen járt.
Igaz erről nincs tapasztalat gondolom senkinek és nekem is csak egy kollégám által aki egy 10,8 Li-s behajtót vett amit nagyon szeret és sokat használ, ezért dicséri.

[ Szerkesztve ]

(#26364) thyeby válasza GeriCool (#26361) üzenetére


thyeby
őstag

Adják.

Több fa van, mint asztalos!

(#26365) thyeby válasza Winner_hun (#26360) üzenetére


thyeby
őstag

Ez meglepett.

Számolj majd be, hogy tudtad-e használni?

Több fa van, mint asztalos!

(#26366) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Végre megjött a második Felder 1,2,3,4,

1956-2010 07.22 Varga László

(#26367) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Egy ilyen íróasztal 1500×700 méretben bükkfából, lakkozva, kezelve milyen áron jönne ki?

(#26368) liszi70 válasza Blackhole13 (#26367) üzenetére


liszi70
nagyúr

Pont ilyen lábakkal és fiókkal?

(#26366) Madmax81

Mi ez? Vízszintes gatter? :DDD Gratula! Látom 610 mm-es. Mennyibe fájt? (Privátban is jöhet.) Új, használt?

[ Szerkesztve ]

(#26369) Madmax81 válasza liszi70 (#26368) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Csütörtökön hozták , házhoz szállítás beüzemelés a végső ár 2600 euro .

1956-2010 07.22 Varga László

(#26370) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Sziasztok. Terveztem egy konyhabútort. Kis segítség kellene ahhoz, hogy jól számolom-e a bútorlapokat, a lapszabászathoz.

A képen pl a 21-es szerkény méretei: 95cm magas, 30 cm mély és 80 cm széles.
Ehhez a következő bútorlapokat írtam fel:
- jobb oldal: színes bútorlap, 94,6x28,8 cm, 2 rövid, 1 hosszú oldal élzárás
- bal oldal: 94,6 x 28,8 fehér, 2 rövid, 1 hosszú oldal élzárás
- teteje: 76,4 x 28,8 fehér, 1 hosszú oldal élzárás
- alja: 76,4 x 28,8 színes, 1 hosszú oldal élzárás
- 3 polc: 76,4 x 28 fehér, 1 hosszú élzárás
- ajtó: 2 db 39,6 x 94,6, színes, 4 oldal élzárás
- hátlap: 95 x 80, hátlaplemez
- 2 db fogantyú
- 2 db fali rögzítő
- 8 db kis L-vas
- 12 db polctartó
- 6 db rázárós (csillapítós) kivetőpánt

Minden élzárás a színes bútorlap színével megegyező, 2 mm-es ABS
Kérdésem a következő: az ajtóknál szoktak-e elhagyni valamennyit? Ha igen, mennyit?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#26371) liszi70 válasza PindurAnna (#26370) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Kérdésem a következő: az ajtóknál szoktak-e elhagyni valamennyit? Ha igen, mennyit?"

-Ha ráütődő pántokat használsz, akkor teljesen jó az általad számolt 396 mm-es ajtó szélesség.
-A 2 db fali rögzítőt keveslem, én legalább négyet használnék.
-A hátlap szélesség-méretét 1-2 mm-rel kisebbre venném, mint a szekrény szélessége. (Lehet némi eltérés szabás esetén a hátfalban és a bútorlapban is, bosszantó, amikor kilóg a HDF.)
-mm-ben számolj, semmi értelme ennek a vesszőzött centizésnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#26372) epmd válasza #22145024 (#26319) üzenetére


epmd
tag

Na ez szuper,akkor te is megtudtad oldani a PUR ragasztóval. :)

(#26373) epmd válasza liszi70 (#26371) üzenetére


epmd
tag

Ja, a 396 mm-es ajtó szélesség kész méretnek jó,csak még ebből le kellene vonni a 2-es abs-t körben.Mondjuk érdemes lenne megkérdezni előtte a szabászatot,ha előmarós élzárójuk van,hogy mennyit marnak le,mert lehet hogy a végén 1-1,5 mm-er kisebb lesz az ajtó külmérete. :)

(#26374) liszi70 válasza epmd (#26373) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem kell levonni az élzáró vastagságát, azt automatikusan levonják a szabásnál. A kívánt, teljes méretet kell leadni a szabászatba meg az élzáró típusát (0,4-es fólia vagy 2-es ABS), a többi az ő dolguk.

[ Szerkesztve ]

(#26375) hzsolee


hzsolee
őstag

Üdv!
Valakinek van a birtokában ilyen Lidlis porszívó esetleg ? Milyen időközönként kapható az említett boltban ez a porszívó? Barkácsra lenne, nem ipari felhasználásra. Akinek van vele tapasztalata ne tartsa magában....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#26376) epmd válasza liszi70 (#26374) üzenetére


epmd
tag

Attól függ,hogy hol vágatja,előtte érdemes rákérdezni,mert sok helyen eltérően csinálják.

(#26378) liszi70 válasza epmd (#26376) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én 3-4 helyen vágattam eddig, mindenhol teljes, kész méretet kellett leadni. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy más helyeken nem csinálhatják másképp. Egyetértek veled, előtte ezt tisztázni kell a szabászattal.

(#26379) Blackhole13 válasza liszi70 (#26368) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Mondjuk igen, a lényeg az egyszerűség.
Igazából elsősorban a famunka része érdekelne, hogy anyagköltséggel mennyi.

(#26380) #22145024 válasza epmd (#26372) üzenetére


#22145024
törölt tag

Igen, de rettenetesen átüt pl wengén (mondjuk ott a D3 is).
Hogyan tudom ezt csökkenteni, esetleg teljesen megszüntetni? Oldalt alig folyik ki egy kevéske, ebből azt gondolom, hogy nem a túl sok ragasztó okozza a "szép-oldalának" a foltosodását

(#26381) epmd válasza #22145024 (#26380) üzenetére


epmd
tag

El kell találni a ragasztómennyiséget,vékonyan kell kenni.A Protopur elvileg csiszolható,pácolható,felületkezelhető.Mondjuk a Wenge szerkezetileg így nem a legjobb furnér.

[ Szerkesztve ]

(#26382) #22145024 válasza epmd (#26381) üzenetére


#22145024
törölt tag

Valami vékony, papírszerű izé nem létezik kereskedelmi forgalomba, mint amit a bambuszfurnér hátára is ragasztanak? Az elég jól összetartja az amúgy széthullós szerkezetét és csak alig-alig üt át a ragasztó.
Ha mondjuk azt az atomvékony csomagolópapírt próbálnám meg, ott milyen ragacsot használjak?

Jelenleg azzal próbálkozom, hogy ragasztás (most D3) előtt vékonyan beimpregnálom a furnér belső felét sellakkal. Este kiderül, jó-e.

(#26383) Winner_hun válasza liszi70 (#26374) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van hogy le kell vonni. Rá kell kérdezni az adott lapszabászaton hogy hogy kérik a méreteket. Ahol én szabatok ott az élzáró nélküli méreteket kell megadni.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26384) mdk01 válasza PindurAnna (#26370) üzenetére


mdk01
addikt

Ha ennél még jobbat szeretnél akkor a jobb oldali oldalt szélesebbre lehet venni 4mm-rel, majd ugyanezt vissza falcolni belőle hogy ne látszódjon a hátlap éle oldalról. Ez csak a szélső elemeknél érdemes így csinálni. Ebben az esetben a hátlapot is 5mm-rel keskenyebbre kell venni minimum.
Továbbá egyre ritkább az mikor érdemes a fehér bútorlappal szórakozni hogy olcsóbb legyen, mert van nem egy nem kettő olyan színes bútorlap ami olcsóbb mint a fehér színű ráadásul jó minőségű, esetleg ha nem is olcsóbb, de annyira minimálisan drágább hogy nem érdemes szórakozni vele.

(#26385) mahoo válasza thyeby (#26359) üzenetére


mahoo
csendes tag

Végül megvettem a Metro-ban.

De 2 kérdésem lenne a maróval kapcsolatban:

- amikor fejreállítom a gépet és megfogom magát az átlátszó műanyagos, "csúszós" rész, akkor van olyan 1-2mm-es holtjátéka a két rugóstengelynek. Ez a holtjáték a süllyesztésrögzítőkar zárása során megszűnik, de vajon jó pozícióban, merőlegesen rögzül a szerzám is?

- leegyszerűsítve az élvezető ez Z-profilszerű idom. Egyik hajlítás sem derékszögű, szemmel láthatóan mindkét hajlítás nagyobb, mint 90 fok. Szerintem ez nem normális dolog, vagy rosszul gondolom?

(#26386) martong válasza PindurAnna (#26370) üzenetére


martong
tag

Szia,
A kis L vasakat hová tervezed rakni?
A korpuszra nem szükséges 2 mm-es ABS, elég a 0,4 es.
hátlaplemezből is van sokféle színű, és méretű (4-es, 3-as, 3.4 es).
Ha falcolod a hátlapot, akkor mindenhol azt kell tenned, különben a mélység eltérő lesz.

Arra figyelj a rendelésnél, hogy ha nem egyszerre (vagy egy helyről) rendeled a lapokat akkor színeltérés lehet. Pl.: legalább 20 féle korpuszfehér bútorlapot árulnak. A frontnál pedig egy gyártásból legyen az összes, az a biztos.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#26387) mdk01 válasza PindurAnna (#26370) üzenetére


mdk01
addikt

Jah igen, ezt én is kaartam írni hogy tök felesleges a drága 2mm-es élzárót rárakni, mert amit megnyersz a fehér bútorlapon az elmegy az élzáró áránál. A másik meg hogy az oldal felső élét sem kötelező lezárni, teljesen felesleges. Esetleg ha 0,4mm-est raksz rá akkor elenyésző ennek a költsége de a 2mm-es túl drága ahhoz hogy ott lezárasd.

(#26388) Bubi válasza mahoo (#26385) üzenetére


Bubi
csendes tag

Az a holtjáték típushiba (van ilyen gépem de emiatt a kotyogás miatt pontosságot igénylő dolgokhoz nem használom). A merőlegesség nem garantált, és az az 1-2mm olyan esetekben amikor pl több csaplyukat kell marni (menet közben süllyesztve a gépet) baromi sok tud lenni...
A párhuzamvezető is olyan amilyen, de azt könnyű kijavítani, másrészt amúgy is érdemes egy lécet rácsavarozni. A Bosch POF1200 párhuzamvezetője egyébként egy-az-egyben megegyezik ezzel.

(#26389) vittayan


vittayan
újonc

Sziasztok!
Ha valakinek szerszámokkal kapcsolatos kérdése van, szívesen segítünk.
[link]

http://faipariszerszam.hu

(#26390) liszi70 válasza vittayan (#26389) üzenetére


liszi70
nagyúr

Engem nem zavar különösebben, csak szólok, mert új vagy (?), hogy fórumban tilos hirdetni. Ha mégis csillapíthatatlan vágyat érzel rá, akkor az aláírásodban szabályszerűen megteheted, akár a céged linkjét is elhelyezheted.

[ Szerkesztve ]

(#26391) vittayan válasza liszi70 (#26390) üzenetére


vittayan
újonc

Köszönöm az észrevételt. :K

http://faipariszerszam.hu

(#26392) thyeby válasza mahoo (#26385) üzenetére


thyeby
őstag

Meglepett, hogy Bubi is tapasztalt ilyen hibát. Nekem van 5 db ilyen gépem, (amiből egy még dobozában tartalékként) de egynél sem tapasztaltam pontatlanságot. Épp a Bosch POF-al jártam így, azaz, hogy azon még srébb volt valami, mert a rögzítőkar meghúzása után visszarúgott néhány tizedet, magyarul nem azon az értéken rögzült, ahol meghúztam.
Nem tudom, mit kellene tanácsolnom? :F Talán azt, hogy próbáld ki egy darab hulladék fán, és ha pontatlannak ítéled, kérd vissza az árát. Velem a Metróban sose szaroztak, ha visszavittem egy gépet, hogy nem tetszik. Megkérdezték, hogy miért nem, azt leírták, és visszaadták a pénzt.

Több fa van, mint asztalos!

(#26393) Bubi válasza thyeby (#26392) üzenetére


Bubi
csendes tag

A Bosch kotyogása csak tengelyirányban tapasztalható, maximum annyi történik hogy pár tizeddel nem fog stimmelni a mélység (ez engem még sosem zavart). A Blekivel viszont meg lehet keverni egy kávét, úgy kóvályog az egész hóbelevanc a tengelyeken - de csak amíg nincs rögzítve. Kézből is használod, nem csak asztalban ? Mert asztalban ez a hiba nem jön elő. Mielőtt megvettem, 3 áruházban próbáltam ki a kiállított darabot és mindegyik ezt csinálta, úgyhogy ez bizony ilyen, nem érdemes kicserélni másikra.

(#26394) GeriCool válasza Bubi (#26393) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Én most vettem meg a Bauhaus-ban és bizony kotyog rendesen. Igaz, hogy rögzítés után nem kotyog, de előtte a kotyogás mindkét irányában rögzíteni lehet, ami testvérek közt is szerintem 0,3-0,4 mm van. Tehát ha eldöntöm az egyik irányba ott is tudom rögzíteni és a másik irányba is tudom rögzíteni. Ki lehetne mérni, hogy melyik a derékszög de lehet, hogy inkább visszadobom (gondolom 3 napig vissza lehet vinni) és nézek valami mást.

(#26395) GeriCool válasza thyeby (#26392) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Te mikor vetted őket? Ez az említett 5-6 évvel ezelőtt?

(#26396) mahoo válasza GeriCool (#26394) üzenetére


mahoo
csendes tag

Én is gondolkozom, hogy gyorsan még visszaviszem a M-ba, remélem tényleg nem kötekednek. Most be megyek a 4 nagy barkácsáruházba és megnézem az összes típusú kiállított darabot, hogy melyik kotyog és melyik nem. Este majd megírom mi lett a végeredmény :).

(#26397) GeriCool válasza mahoo (#26396) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Én már vissza is vittem a Bauhausba. Ott nem szenyóztak vele kérem a pénzt vagy levásárolom. Még kihozattam egy másikat hátha de annak rögzített állapotban is kotyogott. Lehet, hogy szerencsét próbálk a Ryobval. :DD
Vagy thyeby kolléga szekrénybe eltett utolsó darabját megveszem!

[ Szerkesztve ]

(#26398) mdk01 válasza GeriCool (#26397) üzenetére


mdk01
addikt

Múltkor dolgoztam egy helyen és azt hiszem a villanyszerelőknél feltűnően sok ilyen Ryobi gép volt. Nem újak voltak, használták rendesen. Lehet megér egy próbát mert tudtak vmit a vill.szerelők.

[ Szerkesztve ]

(#26399) GeriCool válasza mdk01 (#26398) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Igen Angliában eléggé futott gép ha jól tudom. És amcsiban is megtalálhato jó pár felhasználónál. Amikor a kereskedővel beszéltem magukra hobby felsőkategórát mondott. Csak itton nem igazán megy.

(#26400) mahoo válasza GeriCool (#26397) üzenetére


mahoo
csendes tag

Na megnéztem a max 30-ért kapható versenzőket: B&D, Bosch, Skill, Einheill, Lux, Graphite, Hyundai és talán volt még 1 márka ami most nem jut az eszembe. A tapasztalat az, hogy nem rögzített állásban mindegyik kicsit kotyog (jobbra-ballra mozog, ha a marót egy sík felületen elhelyezem és a markolatot fogva finom le-fel mozgatom), míg rögzített állásban egyik sem.

Szvsz ennyiért, ilyet adnak manapság. Valaki azért rám cáfolhatna :).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.