Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26101) mdk01 válasza Domike84 (#26097) üzenetére


mdk01
addikt

Vésővel pár ütésből kilehet szedni a nagyját, a maradékot meg ha szépet akarsz és gyorsan, akkor egy felsőmaróba való nútkéssel kilehet venni.

(#26102) thyeby válasza Domike84 (#26098) üzenetére


thyeby
őstag

Így múkod.

Több fa van, mint asztalos!

(#26103) Domike84 válasza thyeby (#26102) üzenetére


Domike84
csendes tag

Thx! próbálkozom!

(#26104) thomgrande válasza thyeby (#26100) üzenetére


thomgrande
tag

Már ne haragudj de ez egy csekély valóságtartalmú kijelentés. Ha van ilyen akkor kérem a címet. Sőt szerszámokon vannak olyan csapágyak amit kifejezetten a szerszámhoz gyártanak és közforgalomban lehetetlen beszerezni. Ha szerencséd van a szerszám forgalmazója tart alkatrészként.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#26105) thyeby válasza thomgrande (#26104) üzenetére


thyeby
őstag

Krisztől kellene kérdezni, tőle tudom.

Volt ilyen méretproblémám egy késsel, hogy kisebb volt néhány tizeddel a csapágy. Úgy oldottam meg, hogy egy méteres jó zsíros borovit négyszer-ötször végigmartam vele, és ráült a csapágyra épp annyi gyanta, ami nekem kellett.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#26107) epmd válasza #05304832 (#26106) üzenetére


epmd
tag

Én Freud késsel jártam így,ahelyett hogy szintbe marna,inkább falcol. :(( Mostanában ráálltam a Massivetools késekre,azon kívül hogy a festése hamar lekopik,ugyan annyit kibír,mint a Dimar és tsa,féláron. :)

[ Szerkesztve ]

(#26108) mdk01 válasza epmd (#26107) üzenetére


mdk01
addikt

Pontosan.
Én egyszer egy 35mm átmérőjű Massivetools profilmaróval martam el véletlen a forgácslapcsavar fejét(be volt süllyesztve az MDF-be) és 1000%-ig biztos voltam benne hogy letörte a lapkát és kuka a kés. Mikor megnéztem nem akartam elhinni hogy a kés tök éles maradt, pedig mint tudjuk ezek forgácslapcsavarok(sárga) nem kicsit kemények.
És ez egy 6000,--os kés volt, Dimar és tsa.-inál ez 15.000,- felett van

[ Szerkesztve ]

(#26109) martong válasza Winner_hun (#26093) üzenetére


martong
tag

Miért ne lehetne körkivágót kézi fúróval hajtani? Nekem könnyedén megy..

Igazándiból kétféle kivágó van
Az egyiknek van középen egy fúró, ami vezeti a szerszámot. Ezzel könnyebb dolgozni, de pl. a pohártartónál gond a megmaradó furat.

A másiknak (amit képen is linkelt a kolléga) csak egy kör formája van. Ezt azért kézi fúróval megtartani a helyén szép feladat.

Nekem egy DIMAR Forstner fúróm van, aminek a középső megvezető hegye kb. fél mm-el áll kintebb, mint a külső vágóélek. Képtelen vagyok kézifúróval olyan tökéletes függőlegest tartani, hogy a külső élek ne húzzák el. Kézifúróval 39-es furat sikeredik mindig.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#26110) martong


martong
tag

Segítséget kérek
Erkélyre virágtartó láda rögzítését szeretném megoldani hajlított vas ládatartóval.
A boltiak nem nagyon jók, mert a korlát fekül nálunk 8 cm széles. Ami ekkorára állítható, az nagyon drága.
Szóval gondoltam meghajlítgatom magam, de nem tudom milyen néven keressem.
A laposvasak mind 3 mm vastagok, más néven meg nem találom Googleban
kb. 20x1 vagy 15x1,5 ös vas szalag kellene.
Milyen néven árulják ezt, vagy ki árul ilyet elsősorban Budapesten?
Köszi

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#26111) darkipista válasza Domike84 (#26090) üzenetére


darkipista
csendes tag

Nekem 30 cm hosszban kellett ilyesmi lyukakat fúrni,keményfába bütübe. 8db szekérkerék ráadásul az se baj ha központos.Először egy oszlopos fúrótartó szerűséget befűztem a küllők közé.Azzal fúrtam egy 10-es furatot.Majd egy sima acél fűrészfogas körkivágó tengelyét kicseréltem bicaj első kerék tengelyre.És ezzel fokozatosan befúrtam ,majd a középen meghagyott rész kivéstem...

(#26112) mdk01 válasza martong (#26109) üzenetére


mdk01
addikt

A másiknak (amit képen is linkelt a kolléga) csak egy kör formája van. Ezt azért kézi fúróval megtartani a helyén szép feladat.

Hát de olyat tilos kézi gépbe használni, winner sem arra gondolt hanem arra aminek vana közepén megvezető fúró.

(#26113) mdk01 válasza martong (#26110) üzenetére


mdk01
addikt

Az én virágtartó 5mm vastag laposvasból van hajlíttatva, a 3mm a minimum úgy gondolom ami kell egy ládatartónak.
Az hogy most 1,5 vagy 3mm árban nem oszt nem szoroz. Megveszed a laposvasat, eldarabolod méretre, elviszed egy fém megmunkáló vkihez aki meghajlítja olyanra amilyet szeretnél, otthon meg lefested. Sztem 100-150,- nem drágább 1db hajlítás, de kérdezz utána.

(#26114) pali923 válasza martong (#26110) üzenetére


pali923
tag

Én is most hajtogattam 15x3-as laposvasból asszonypajtásnak néhányat. Nem ragoztam: satu és kalapács. A virágot megtartja, el nem törik, és bármilyen méret készíthető sk.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#26115) Winner_hun válasza unreg1 (#26031) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kipróbálnád ezt hasonló vastagságú fával is?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26116) Márton111 válasza unreg1 (#26031) üzenetére


Márton111
aktív tag

Mégcsak nem is sűrű forgácslap, hanem kifejezetten ritkás, lukacsos forgácslap a 32-es vastagságú munkalap. Az 5 cm vastag keményfa próbához képest ,a határba sincs.Pláne ha hosszába vágod a keményfát,úgy a szálak még jobban elviszik a lapot ha életlen, vagy nem oda való élezésű.

(#26117) martong válasza Márton111 (#26116) üzenetére


martong
tag

Az 5 cm vastag keményfa próbához képest ,a határba sincs.Pláne ha hosszába vágod a keményfát,úgy a szálak még jobban elviszik a lapot ha életlen, vagy nem oda való élezésű.

Beállítottam a dekopírt, hogy merőleges legyen.
Vágtam vele 2,5 cm-es bükköt szálirányban.
A 38-as munkalapot 15-ször olyan gyorsan vitte, mint ezt.
Kicsit elmászott, az elején merőleges volt, a végén (kb. 15 cm hosszon) volt benne 1,5 mm.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#26118) lazozoka


lazozoka
újonc

Sziasztok!

Én csak egy lelkes amatőr, de barkácsolni szerető férj vagyok, és azért regeltem erre a fórumra, mert segítséget szeretnék kérni Tőletek!

Szeretnék egy jó erős polcrendszert készíteni az asszonypajtás anyagainak, mert szabásvarr a szentem, és mióta ide költöztünk (kb. másfél éve) még zsákokban van az anyagok nagy része. :)

Egy meglévő vaskonzolos polcrrenszert teszek fel a galéria alatt a falba fúrva, csak az a problémám, hogy 90x35 cm-s polcokhoz milyen távolságra fúrjam a konzolt a falba, hogy később ne görbüljön le középen a polc a súlytól? Van erre valami képlet, amivel ezt ki lehet számolni?

Anno a költözéskor a gyerek polcával úgy jártam, hogy annak a két széle hajlott le, javítani kellett, és nem akarom a polcot szétfurkálni, mert úgy csúnya...

Tudnátok arra is tanácsot adni, hogy milyen hosszú és vastag csavarral és tiplivel tegyem fel, hogy elég biztonságos legyen és elbírja az anyagok súlyát? A polcok Garzon elemes bútorból megmaradt polcok lesznek.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: LZ

(#26119) martong válasza lazozoka (#26118) üzenetére


martong
tag

később ne görbüljön le középen a polc a súlytól

Szia, sok dolgot kellene tudni, mert képlettel elég nehéz operálni, inkább gyakorlati tapasztalatok segítenek.

Milyen mély a polc?

Milyen sűrűn akarsz/tudsz konzolokat rakni.

Miből van a polc?

Milyen nehéz az a dolog,amit rá akarsz tenni. Mondjuk 1 m2-re hány kilót gondolsz?

A felfogatásnál a legfontosabb tudnivaló, hogy miből van és milyen minőségű a fal?

Ötletek:
A polcot időnként meg lehet fordítani, és akkor visszahajlik.
Lehet rá tenni kívülre/belülre/alulra erősítést, vagy meg lehet duplázni szükség szerint.
Sűrűn kell rakni a polcot, és akkor nem lehet sokat rápakolni.
Egy rajz pl. sokat segítene.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#26120) pali923 válasza lazozoka (#26118) üzenetére


pali923
tag

Ha segít a képlet megalkotásában a tapasztalatom: én a spájzba készítettem komplett polcrendszert bútorlapból, és minden polcot 60 centisre csináltam. Ez 12 éve működik, nem kicsi súly van rajta, mindegyik tele üvegekkel, de egyik sem hajlott még meg. Én olyan 70 centire tenném egymástól a konzolokat (ha 2 van minden polc alatt). A tiplihez pedig tudni kell a fal típusát is. Alapvetően 8-as tipli elég lehet, de nem mindegy a hossza, a faltól függ. Legalábbis én téglába hosszabbat szoktam

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#26121) lazozoka


lazozoka
újonc

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi ötleteket!

A felmerült kérdésekre a válaszom a következő: A polc mérete: 90x35cm , 2 cm vastag bútorlap.
A fal elég vastag, saccra 30 cm (a két lakást választja el egymástól) és tégla. Egy 1910-ben épült bérházban lakunk.

Mivel a polc mérete adott, ki kellene sakkoznom, hogy a polctartó sin (amire a konzolok kerülnek majd) milyen
távolságra legyenek egymástól. Erre kértem a tőletek segítséget...

Én 10-s tiplire és hozzávaló csavarra gondoltam, mert az anyagoknak van ám súlya.

Vázlatot nem tudok prezentálni, de képet igen, mert csináltam már egy ilyen polcrendszert az előszobába, az ajtók fölé. Igaz, az még nincs bepolcozva, mert oda méretre akarom majd vágatni.

(#26122) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
A napokban vettem egy FME 650 típusú 300 W-os Stanley multifunkciós csiszolót. Minden OK, csak az furcsálom, hogy üresjáráásban is kb. 200 W-ot vesz fel a hálózatból. és ennek megfelelően érezni is egy erőteljes melegedést a fém részeken. Ez elfogadható? Vagy várni kell egy bizonyos bejáratódásra? Ha valakinek van tapasztalata, észrevétele a témával kapcsolatosan, kérem ossza meg velem. Előre is köszönet.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#26123) lazozoka válasza lazozoka (#26121) üzenetére


lazozoka
újonc

Készítettem képet az előszobai vázról. Ilyen lesz ez is, csak 90cm hosszú polcokra méretezve.

(#26124) martong válasza lazozoka (#26121) üzenetére


martong
tag

Én 10-s tiplire és hozzávaló csavarra

A tipli jó lesz, de milyen mélyre kell befúrni.
A sima 5-6 cm mélység elég volt korábban.

90-es polcoknál a sín úgy szép, ha 15-15 cm marad oldalt, akkor a két konzol közé 60 cm esik. nyilván nem úgy kell terhelni a polcokat, hogy a nagy súly a közepére essen, hanem egyenletesen, így a mérleghatás is tud érvényesülni.

Csak a pontosság kedvéért, az leggyakoribb bútorlap (laminált faforgácslap) 18 mm. De van vékonyabb is: 16-os, 12-es 10-es.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#26125) gabi9107


gabi9107
csendes tag

Hali

Valaki csinált már közületek korlát kapaszkodót??

pl ilyet:
http://szerelvenyfutar.hu/Lepcsokorlat-kezcsusztato

(#26126) thyeby válasza gabi9107 (#26125) üzenetére


thyeby
őstag

Hasonlót készítettem már, mert ugyanilyen maróprofilom nincs. Először az oldalát kimartam holkermaróval, aztán a tetejét, alját lekerekítettem rádiuszmaróval. Hogy a holker vájat szélei ne legyenek élesek, picikét letörtem 45°-ban.

Miért kérded?

Több fa van, mint asztalos!

(#26127) thyeby válasza macera2 (#26122) üzenetére


thyeby
őstag

Az erős melegedés relatív fogalom, mint az, hogy finom kaja.
Vélhetően alábbhagy a melegedés, ha összekopik. Elképzelhető azonban, hogy kevés, vagy nem megfelelő zsír van a súrlódó alkatrészek körül. A villanymotorok általában terhelésre vannak tervezve, és üresjáratban jobban melegszenek, mint terhelés alatt.

Konkrétan ezzel nincs tapasztalatom, soha nem volt még ilyen a kezemben. De amikor egy új dolog nekem gyanúsan melegszik, akkor nagyon meg szoktam hugyoztatni, hogy vagy még a 3 napos csereidőben, de mindenképp garanciaidőn belül adja meg magát - ha meg kell adnia magát.
A Güde szalagfűrészemmel pölö így voltam. A motorja forrósodott üresjáratban. No, ezért én nem hagytam magára üresen, de miután belehajtottam vagy háromszor nyolc órát folyamatosan, el is feledkeztem az egészről. És talán hetedik éve azóta sem jutott eszembe megnézni, hogy mennyire forrósodik. Megy rendületlenül, így aztán tőlem akár forrósodhat is.
Másik esetem egy Metróban vásárolt valami Asist féle tünemény volt egy kombinált csiszoló képében. Ez is melegedett. Nem kellett talán két órán át sem gyötörnöm, kezdett kijönni belőle a füst. Így aztán még a vásárlás napján visszakaptam érte a pénzemet - és azóta inkább nem veszek ilyen nesze semmi, fogd meg jól márkájú occószágokat.

Több fa van, mint asztalos!

(#26128) epmd válasza gabi9107 (#26125) üzenetére


epmd
tag

Ha ott 2240ft egy 3 méteres szál,akkor vedd meg,mert nem pénz érte. :)

(#26129) lazozoka válasza martong (#26124) üzenetére


lazozoka
újonc

Igen, valóban igazad van, a polc vatagságának pontos mérete 18 mm. Csak én lusta voltam tegnap este kihozni a fényre és a galéria alatt meg már elég sötét volt, ezért nem volt a mérésem pontos. :)

A tanácsot köszönöm, javaslatod szerint fogok tenni (60cm sin távolság) és az eredményről majd teszek fel képet!

Köszönöm minden hozzászólónak a segítséget!

Üdv: LZ

(#26130) macera2 válasza thyeby (#26127) üzenetére


macera2
aktív tag

Köszönet a válaszért. Akkor megdolgoztatom, és majd meglátjuk.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#26131) doberman válasza thyeby (#26127) üzenetére


doberman
senior tag

:C milyen igazad van... én pont ezt az elvet követem. 3 napig "nyúzom" ha kibírja maradhat...
( a sokak által lenézett Einhell dekopír fűrészem 12 év után adta meg magát - szétkopott. itt a vége finító..)

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#26132) darkipista válasza thyeby (#26127) üzenetére


darkipista
csendes tag

Ezmondjuk már összekophatott de azért egy húszasért érdemes lenne elhozni már az öntvény asztal miatt is:-)

(#26133) Attis1971


Attis1971
csendes tag

Sziasztok,

Szakmai segítséget, vagy valami használható ötletet szeretnék kérni tőletek. A forgácselszívó 100 mm átmérőjű csövét milyen módon tudom 40 mm átmérőre leszűkíteni? :F

(#26134) thyeby válasza Attis1971 (#26133) üzenetére


thyeby
őstag

Sehogy.

Ez nem úgy műlödik, mint a porszívó. Ha leszűkíted, összerogy a zsákod menten. Neki sok levegő kell, hogy működni tudjon.

Több fa van, mint asztalos!

(#26135) Armahun válasza thyeby (#26134) üzenetére


Armahun
addikt

Az miért baj ha összeesik a zsák?

Egy két zsákos négy szívócsonkos elszívót használok a két gyaluhoz.
Amikor vastagolok azon az egyen kívül mindet lefedem, hogy erősebben szívjon és akkor tényleg nem fújja fel teljesen a felső zsákot. De attól még szív, sőt.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#26136) thomgrande válasza Attis1971 (#26133) üzenetére


thomgrande
tag

Esetleg? http://www.uni-max.hu/elszivo-szukito-100-50-mm/d/

Sajnos másképp nem működik a link.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#26137) thomgrande válasza Armahun (#26135) üzenetére


thomgrande
tag

De amin szívja az 40-es? Az elszívóknak ez kis átmérő. Működni működik, a hatékonysága kisebb.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#26138) Attis1971 válasza thyeby (#26134) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Na és akkor hogyan oldjam meg azt, hogy mind a felső maró, mind az asztali körfűrész kimenete 36 mm, az elszívóé pedig 100 mm?

(#26139) thyeby válasza Attis1971 (#26138) üzenetére


thyeby
őstag

Szerencsés erre a célra porszívót beszerezned inkább. Én is így tettem.

Elmondom pontosan, hogy miért?

Elsősorban a szívás hatékonysága okán. Egy porszívó léptékkel nagyobb erővel szív, mint a legjobb forgácselszívó. Utóbbi lényege a nagy légszállítás, előbbié a nagy szívóerő.
Lehet szűkítőkkel játszikálni, hogy felteszel egy pillangószelepet egy plusz nyílásra, és azzal kidekázod, hogy hol a leghatékonyabb az elszívás az így 32-re leszűkített "bejáraton", de most jön a:

Másodsor.
Azok a rendszerű elszívók, amilyet Te is vettél, prímán elszívják a forgácsot. Elszívják ők a port is prímán, de van egy nagyon nagy hátrányuk. És ez nem más, mint hogy a beszívott finom por egy része jó eséllyel sajnos visszakerül a levegőbe. Mert nincs az a mikrofilteres zsák, ami igazán jól szűr, mert elég, ha a nejlonzsák bilincsénél icipici rés marad a felgyűrődött zsák miatt, elég, ha nekitolatsz egy deszka sarkával a nejlonzsáknak, és azon lesz emiatt egy icipici lyuk - ezeken a helyeken annál több finom port fog a szerkezeted visszafújni folyamatosan a légtérbe, minél több finom port beszívott a cső. És teszi ezt akkor is, amikor pedig "tisztán" csak forgácsot szívatsz vele mondjuk a gyalugépről. Mert a rendszerben levegő port fújja vissza.
Napost, ezek a porok veszélyesek az egészségre. Minél keményebb fával dolgozol, annál inkább. A szemeddel nem látod a levegőben, az orroddal talán megérzed, ha még nem bagóztad szét az agyadat, mint én. De van egy tuti indikátor, ami megmutatja neked pontosan, hogy a tüdődet mennyi porral terhelted meg. Nézz szét a műhelyedben. Nézd meg a polcokat, az oszlopos fúród tetejét, a fűtéscsöveket. Ha azon vastagon áll a finom fapor, akkor te magad is vastagon belélegezted - nagy valószínűséggel tartósan. És tégy egy próbát! Törölj egy nedves ronggyal arany tisztára mindent. Jó érzéssel fogod látni, hogy fénylik minden, mint a Salamon töke. De egy hét munka után vége a varázsnak, ismét matt lesz minden. A tüdőd is, csak azt nem látod.

Egy tisztalevegőt kibocsátó elszívót nem bírunk kifizetni, a legolcsóbb is egymilliót kóstál. Nekem Bari a fülembe dugta a darazsat, hogy egy Thien szeparátor megoldaná a porszívót több aspektusból is, illetve ahogyan John Heisz megoldotta az elszívást, azt ki bírnánk magunk is fizetni, és biztosan léptékkel kevesebb lenne a por.

Több fa van, mint asztalos!

(#26140) macera2 válasza thyeby (#26139) üzenetére


macera2
aktív tag

A fentiekkel egyetértve, csak annyit említenék még meg, hogy a porszívókban használnak u.n. HEPA filtert. HEPA 12/13/14, stb. A paramétereik szabványosítva vannak. Milyen méretű porszemcséket enged át, hány százalékban. Ezeket -pl. Metro- lehet porszívótól függetlenül vásárolni. Pár ezer forint darabja. Egy kis barkácsolás és komoly eredményt lehet elérni. Én mostanában tuningoltam fel a porszívómat.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#26141) Attis1971 válasza thyeby (#26139) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Tudod, ez nekem is megfordult már a fejembe, csak ezt nem biztos, hogy porszívóval kell megoldani.

(#26142) Attis1971 válasza macera2 (#26140) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Vagyis ezzel a fejjel ezt a pár dolog két végét megmunkálva ezt kaptam. Na azt gondolom, hogy a porszívó nem nagyon értékelné a feladatot. De tényleg várom a véleményeteket.

(#26143) Attis1971


Attis1971
csendes tag

Na és milyen porszívót ajánlotok?

(#26144) macera2 válasza Attis1971 (#26141) üzenetére


macera2
aktív tag

Ezzel egyet értek. Én csak a kifújt levegő útjába iktatnám be az említett szűrőket, akár nagyobb felületet kirakva. A forgácsokat valahogy le kéne választani a szűrőről, mert az lefedi a felületet. Én a Samu porzsák nélkülit használom előszürővel. Az ereje jó, hatékony. Egy kis lakást egyhuzamba kitakarít, de folyamatos ipari üzemet nem hiszem, hogy bírná. A linkelt e-bajos megoldás jobbnak tűnik.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#26145) thyeby válasza Attis1971 (#26142) üzenetére


thyeby
őstag

Sajnos egyik linkedet sem tudtam megnyitni, így nem nagyon tudom, hogy miről van szó.

Hogy milyen porszívót ajánlanék, ez nagyon nehéz kérdés lett számomra. Mert eddig vettem két Kress-t relatíve olcsón (40 ropi), ami szívott, mint a torkosborz. És ezt hirdettem, hogy tessék, itt az olcsó és jó. Bánt is a lelkiismeret miatta nagyon, mert gyakorlatilag szépen behúztam a csőbe egyebek közt pl local1 fórumtársunkat is, aki meg is vette. (És ki tudja, még hányan rajta kívül, akik nem írják a fórumot, hanem csak olvassák.) Mert mindhárom fent említett Kress példány kidőlt nagyonnagyon idő előtt. Az enyémek teljesen egyformán szabályosan kigyulladtak.
Szóval most nekem is fő a fejem, hogy milyet vegyek?
Jómagam arra jutottam, hogy a következő árkategória százezer felett van. No, ez már olyan sok (és nem várhatunk csodát még ezektől sem ám!) pénz egy szaros porszívóért, hogy teljesen elcsavarja a szívem egy ízig vérig porszívó 170-ért a Festool-tól - ami persze még középmezőnynek is szerény a kategóriájában, de legalább már jó sok kritériumnak maradéktalanul képes megfelelni. És én ettől sem várok csodát. Talán be kellene érni egy csendes, mégis erős Starmixel szintén úgy a középmezőnyben.

Ha nem akarsz túl sok extrát, hát van nekem egy metebó asa 1200-asom. Elavult, fapados, pici tartályú, de csendes, erős, és ami a lényeg, elnyűhetetlen. Szok ez lenni 30-35e körüli áron is alkalmanként.

Szóval azért sem tudom, mit ajánljak, mert nem tudom, mit vársz, és mennyit áldoznál érte cserébe?

Több fa van, mint asztalos!

(#26146) Attis1971 válasza thyeby (#26145) üzenetére


Attis1971
csendes tag

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, el..... elbaltáztam. :W Na akkor nekifutok mégegyszer.
Ezzel a fejjel, ezeket az anyagokat 20 perc alatt ezt produkáltam.

(#26147) Attis1971 válasza Attis1971 (#26146) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Ez most se jött össze. :W

(#26148) Attis1971 válasza Attis1971 (#26147) üzenetére


Attis1971
csendes tag

ezzel ezeket, ezt kaptam

(#26149) #22145024


#22145024
törölt tag

Urak,
A pálmatexnek mi a higitója, ha vegyszerboltban keresem? Valahogy nincs kedvem kiadni majd' 2000 pénzt 2dl "gyári" oldószerért. Neten azt olvastam, hogy etil-acetátot keressek, mert a nitro nem az igazi hozzá. Egyébként nincs berohadva a dobozba, csak nem terül úgy, mint újkorában (van vagy 2 éves...)

(#26150) mdk01 válasza #22145024 (#26149) üzenetére


mdk01
addikt

Ezzel szoktam oldani és utána használható is. Hengerelésnél is jól jön a hígitás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.