Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17252) pali923 válasza antallaci (#17248) üzenetére


pali923
tag

Javaslom, akkor vegyél 7 db olyan Ferm lamellázót az egyetlen DeWalt helyett, aminek a képeit a minap beraktam, aztán dolgozzál vele. Pontosan ám!

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#17254) antallaci válasza pali923 (#17252) üzenetére


antallaci
csendes tag

Te olyan géppel dolgoztál?Te nem nézed meg milyen gépet veszel?Ha szar,miért veszed meg?Nekem einhell van 15 ezres,és működik a dolog.

(#17255) antallaci válasza Vikusz77 (#17250) üzenetére


antallaci
csendes tag

Hát ebben is tévedtem.Tényleg más konstrukció.De akkor Ti hogy vásároltok szerszámot?Kiválasztjátok a legszebbet?Nem nézitek meg hogy mire adtok ki súlyos ezreket?Aki lusta arra hogy megnézze,leellenőrizze hogy mire akar pénzt kiadni,az megérdemli ha szart vesz.Sajnos nagyon sok selejt van a piacon,de vannak jók is.Na azt kell megvenni.Ha rossz amit vettél,akkor meg vatera.hu!Ez mindenkinek szól!

(#17259) #22145024 válasza antallaci (#17251) üzenetére


#22145024
törölt tag

Más:
Asztalba épített felsőmarónál elég-e a gravitációs "lerögzítés", vagy emgemelgeti azért néha? Nálam a betétlemez le lesz ugyan fixen rögzítve, de a motort egy trapézorsós emelővel szeretném mozgatni és ha nem muszáj, nem tennék rá külön szorítót, ami pozicióban tartja munka közben. D6, D8-as ujjmarót, illetve 45° és rádiuszmarót tennék a gépbe

[ Módosította: #65675776 ]

(#17261) Sanyabá válasza antallaci (#17243) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Érdeklődve olvastam a hozzászólásod, és az alábbiak jutottak az eszembe.
Vannak jó észre vételeid, DE, mint ahogy írtad pár év tapasztalat áll a hátad mögött, és így ennek tudatában olyan konzekvenciákat vontál le , mint aki már 20-30 éve nap mint nap műveli ezt a szakmát.
Tény hogy egy ipari,gyári géppel is lehet pontatlan munkát végezni,de egy" gagyi" olcsó géppel meg szinte csak azt.
Az élettartalmáról,javíthatóságáról meg ne is beszéljünk.

Én csak a saját dolgaimról nyilatkozok, kombinált gyalugép, szalagfűrész ,asztalos marógép, hosszlyuk fúró, szalag csiszológép,mind maszek gyártmány. De a lamellázó Bosch,meg a csavar behajtóm,meg Makita.. :D Ezeket meg mivel mindennap használom,nem venném meg a no name gépeket, mert azok nem bírnák 1-2 hétnél tovább.
Az nem baj ha nem értesz egyet ,sőt ,legalább reflektálhatnak a felvetéseidre, csak az nem mindegy azt milyen stílusban teszed! :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#17264) antallaci válasza Sanyabá (#17261) üzenetére


antallaci
csendes tag

Végre valaki,aki a sorok közé lát!A stílusomért bocsánat,kicsit nyers,de néha nem baj,majd visszaveszek.Bár van akinek ez tetszik.Olyan ez a fórum mint egy nagy boldog család.Kicsit unalmas néha.A mai ipari gépeket már nem 20 évre tervezik!3-4 év,ameddig agari tart,és vége.A gyáraknak nem éri meg 20 évre gépet gyártani.Ehhez nem kell egyetemi végzetség,hogy megértse az ember.Sokszor a nevet kell megfizetni.Azt hiszitek hogy a 100 ezres gép nem kínában vagy indiában készül?Dehogynem.Kevés gép készül máshol.A cégeknek a minél nagyobb profit a lényeg.És én nem mondtam hogy a 2-3 ezer ft-os gagyit kell venni,azt én sem veszem meg.Közép-és felsőkategóriás gépeket szoktam én is venni,de ezek még mindig töredékei az ipari gépek árainak.Nyilván jobb az ipari cucc.A kérdés csak az ,hogy mire használjuk.Lehet frenkizni,hogy kinek milyen márkás gépe van,de ettől még nem lesz valaki jó szakember.

(#17267) thyeby válasza mohee (#17242) üzenetére


thyeby
őstag

Igen, én is szeretem megnézni Steve ötleteit. Valóban jónak tűnik.

Beillesztettem egy képet itt egy kisfilmből - az alsón egy emelőt dugott a marógép alá. Na, nekem eddig ez a legszimpatikusabb. Biztos működés, könnyű megépíthetőség, és helytakarékos megoldás. Valószínűleg meg is fogom építeni - de hogy mikor? :F

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#17268) antallaci


antallaci
csendes tag

Na megyek,eszek egy kis tejbepapát mert megéheztem.Majd még visszatérek sokak nagy örömére.Remélem én is a családhoz tartozhatok majd.

(#17270) thyeby válasza #22145024 (#17259) üzenetére


thyeby
őstag

"Asztalba épített felsőmarónál elég-e a gravitációs "lerögzítés", vagy emgemelgeti azért néha?"

Elvileg elég a gravitációs rögzítés. Többen is dolgoznak így.
Nekem az a véleményem, hogy attól függ, mennyire kényes munkára kell. Szóval úgy gondolom, hogy vannak olyan feladatok, amikor simán leszoríthatja a gravitáció, és van, amikor nem szerencsés. Meg persze szempont az is, hogy milyen is ez a megoldás alles komplette? Ha nem tud a gép kotyogni, lötyögni, az szerintem akkor is szerencsés, ha csak durvább munkák kellenek.
Végy néhány tényezőt figyelembe egy ilyen megépítésekor, úgymint a gép rezgése, vagy az, hogy marás közben elég komoly erővel el akar a marógép (még egy 8-as ujjmaróval is) oldalirányban mozdulni. A 45° -os, illetve a rádius marásakor lefele is igyekezne a gép, egy fecskefark marókéssel meg felfele irányba húzhat. Tehát valamivel minden adott késnél az adott irányú húzást kompenzálni kell, különben elmozdul munka közben a gép. S hogy a gép súlya elégséges kompenzációt jelent-e, ezt alapvetően két dolog határozza meg: Mekkora az a kés, valamint mekkora a fogásmélység?

Több fa van, mint asztalos!

(#17273) antallaci


antallaci
csendes tag

Felsőmaró asztalba építésénél az asztalban fél cm mélyen ki kell marni az asztal lapját akkorára mint a felsőmaró talpa,csavarral az asztalhoz kell rögzíteni a marót,és az tuti hogy nem fog elmozdulni.Erre érdemes olyan marót venni amit csak az asztalban akarunk használni.

(#17276) Sanyabá válasza thyeby (#17272) üzenetére


Sanyabá
senior tag

No akkor meg találtad az embered!
Nekem tavaly adták meg magukat az aksijaim,(Makita 12V, 2.0Ah, Ni-Cd) három évet mentek 143-szor lettek feltöltve. Mert lehet hogy ki fogsz nevetni,de kíváncsiság kép vezettem hogy mikor, és hányszor töltöttem fel az akksikat.
Beszámoztam 1, 2-es, és igy vezettem pontosan.
Lényeg hogy az új akksi 27 ezer ft /db, lett volna De a szervizes haverom azt mondta hogy Pesten van egy cég,ahol kb 10 ezerért kicserélik. Úgy is lett., fél év garancia van rájuk. De idáig olyan "mintha újak " lennének.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#17277) zonusz válasza thyeby (#17272) üzenetére


zonusz
tag

Mitaboba 12V-os felújítása nekem 12 ezer volt garanciával, és kétszer akkora teljesítményűt varázsoltak belőle, mert csak 1,4-esek voltak. (fél év különbséggel adták meg magukat) Budapesten.
http://akkuhaz.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=122

[ Szerkesztve ]

(#17278) thyeby válasza Sanyabá (#17276) üzenetére


thyeby
őstag

Három év, az nem túl sok. Balázsnak nyolc évet mentek a Makita akkuk. Dízeles (de régóta nem járt itt) pedig arról számolt be, hogy egy év után leégett a piros Makita akkuja, és a 3 év garancia ilyenkor már csak egy év. (Ezért is imádom én ezt a kapetalizmust.) Azonban a 143 feltöltés az mégis figyelmet értdemel. Nem kinevetlek, hanem külön megköszönöm, hogy nyilvántartást vezettél a töltésekről - ez remek viszonyítási pont ahhoz, hogy az ember tudja, mire számítson.Itt nem 27, hanem 20 az ára egy ilyen eredeti aksinak. Viszont alatta ott van géppel, töltővel 2 ilyen akku olcsóbban, mint csak az akkuk. Eddig ezt a Balázs által javasolt utat járom, hogy jó, akkor legyen inkább géppel együtt olcsóbban. De HILTI-t nem akarnék venni fúróstól, csak azért, hogy valamivel 140 alá kerüljek. Attól is meghátráltam, hogy vegyek 15-ért legalább egy ilyen utángyártott akkupac-ot - azt mondtam, megvárom, míg valaki tapasztalatokról számol be - akkor talán bekockáztatom az utángyártottat. Ha hamar kipurcad, kidobom gépestől, és búcsút veszek ettől a márkától.

Jó, de mikor történt ez a dolog?

Több fa van, mint asztalos!

(#17279) thyeby válasza zonusz (#17277) üzenetére


thyeby
őstag

Nekem a két mitabó teljesen egyszerre adta meg magát. Sajnos azt nem számoltam, hány feltöltést mentek, de azt tudom, hogy valamivel többet, mint öt évet. Volt, hogy hetekig napjában többször is kellett őket töltenem, de volt, hogy hónapokig csak azért voltak előszedve, hogy 5-10 csavart behajtsanak.

Írd már meg, hogy mióta használod ezeket az utángyártottakat, és mennyire vagy elégedett eddig velük.

Több fa van, mint asztalos!

(#17281) pumukli. válasza thyeby (#17272) üzenetére


pumukli.
csendes tag

Egy metibó 12v-os aksit én is bevittem felújításra kb 6 éve bírta is addig amig le nem járt a fél év gari de nem érte meg az 1 éves szülinapot és repült a kukába.

Utána vettem egy makita csavarbehajtót és még mindig nagyon jó állapotban vannak az aksik..

Két módon lehet feljutni egy tölgyfa csúcsára. Az egyik, hogy felmászol rá. A másik, hogy ráülsz egy makkra és vársz.

(#17283) thyeby válasza pumukli. (#17281) üzenetére


thyeby
őstag

Köszönöm! :R

Éppen erre voltam kiváncsi.
Mert ha valaki feleannyi ideig tudja használni, mint a gyárit, akkor is a gyárit érdemesebb megvenni - ha másért nem, akkor a hosszabb garanci miatt. Ha a fele időnél többet megy, akkor már érdemes számolgatni - de amit írtál, azt számolgatni se kell.

Több fa van, mint asztalos!

(#17284) #22145024 válasza thyeby (#17270) üzenetére


#22145024
törölt tag

"mennyire kényes munkára kel"
Eléggé az lesz. Bár a darabok nem bonyolultak, de ha pártizedet mozoghat fel-le a marószár, akkor az esztétikailag túl sokat rontana.
A tervezett gép-beépítési mód egyébként nem hagy egyéb szabadsági fokot a mozgásra, csak tengelyirányút. Lehet hogy keresek egy kotyogásmentes trapézanyát; ha 0,1 alatt marad a játék, az nekem elmegy.
"Mekkora az a kés, valamint mekkora a fogásmélység?"
max 5mm a fogás, de jellemzően 2.5; a szerszámok is a kisebb kategórába tartoznak (700-as makita lesz a motor)

Még annyi kérdésem lenne azokhoz, akik napi szinten használnak asztalba építve felsőmarót finomabb munkákra, hogy ha aluból van az asztal motorkörnyéki felülete, az mennyire hamar fog elkopni? Érdemes egy pár mm vastag textilbakelit darabot (vagy akár PE/PA/etc), mint eldobható elemet rátervezni pluszban? A szerszámkinyúlás szerintem nem téma, mert ezen nem akarok 30-as anyagban dolgozni

---

Akkukhoz:
Ha valaki saját maga szeretne javítani, akkor tud venni ebayről is cellákat, NiCd-t meg LiIon-t is. Csak arra kell figyelni, hogy legyen rajta forrfül (asszem "tab" angolul), mert nem ritkán ezek rozsdamentes burkolatban vannak, amire utólag csak ponthegesztéssel lehet forrasztható fület rakni.
Ismerősöm már fürdött be pesten "neves" akkubolttal, ahol vállaltak felújítást, és ugyanott én sem voltam teljesen elégedett.

[ Szerkesztve ]

(#17285) thomgrande válasza #22145024 (#17284) üzenetére


thomgrande
tag

Eredeti kérdésedet olvasva nem értem hogy mitől félsz? Marómotor hozzá van rögzítve a betétlaphoz, a betétlap hozzá van rögzítve az asztalhoz, akkor mi mozogna? Gravitációs szerintem az lenne ha a betétlap rögzítés nélkül van az asztalban. A trapézorsós emelő meg szerintem a rezgéstől nem mozog.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#17286) thomgrande válasza #22145024 (#17284) üzenetére


thomgrande
tag

Minden marógépnek van pozíció rögzítője ,az miért nem jó?

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#17287) zonusz válasza thyeby (#17279) üzenetére


zonusz
tag

Nem írtam, de nekem még csak fél, illetve egy éves a felújított, eddig nem volt velük baj. Amit olvastam az nem túl biztató.

(#17288) antallaci válasza pali923 (#17177) üzenetére


antallaci
csendes tag

Meg lehet csinálni a lamellázót.Egy már nem hasznélt fűrészkorongból vágj egy akkora darabot mint a lamellázó elcsavarodott talpa.Ezt csavarozd a talpra önmetsző csavarral úgy hogy a felálló részt kihézagolog,és már vízszintesen is fog állni a talp.Kb 2 mm vastag a fűrészlap,így a csavar fejét is be tudod süllyeszteni.Nem lesz gyári minőség,de a mostani állapotnál lényegesen pontosabb lesz.

(#17289) thyeby válasza thomgrande (#17286) üzenetére


thyeby
őstag

Valahogy az jött le nekem az elképzeléséből, hogy ezt a lépést szeretné kihagyni, de nem értettem meg, hogy miért? Egy mozdulat.

Hanem ha már itt tartunk ennél a valódi gravitációs rögzítésnél, már többször volt eszembe, hogy fűzök egy megjegyzést hozzá - és most arra gondolok, amikor betétlapostól csak a helyére pottyantjuk az asztalba a gépet.
Ez akkor járható út, ha tudjuk ezzel a rászerelt betétlappal kézben is jól használni a marót, és amikor asztalon gondolunk dolgozni, akkor valóban csak egy mozdulat. Így egy gép esetén gyors a váltás.
Figyelembe kell azonban venni, hogy ebben az esetben olyan alkalmas lift emelőt kell fabrikálnunk, amihez nincs rögzítve a marógép. A lift emelőre azért lesz szükségünk, mert másképp nem tudjuk pozícionálni a kést, ugyanis ha megemelnénk, hogy feljebb állítsuk, akkor kiemelnénk az asztalból. Kiemelve viszont nehezebb lesz az állítgatás - inkább úgy fogalmazok, hogy körülményesebb, mint amikor az asztalból kinyúló részt egyszerűen megmérjük. És azért nem jó rögzíteni az emelőhöz, mert akkor ugye nem tudjuk pikkpakk kikapni a marót kézi használatra. Tanácsos még azt is figyelembe venni, hogy akkor az asztalba vájt talpbetét helyet tisztán kell tartani a fűrészportól, hogy ne tartsa ki a síkból a gépet.
Lehet, hogy kicsit kacifántosan sikerült ezt most megfogalmaznom.
Jómagam inkább másik gépet használok kézi használatra, és rögzítem a marót az asztalhoz. De ez nem jelenti azt, hogy csak ez a járható út. Többnyire a feladat határozza meg, hogy milyen megoldás a legszerencsésebb.

Több fa van, mint asztalos!

(#17290) thyeby válasza zonusz (#17287) üzenetére


thyeby
őstag

Igen, köszönöm - számomra ez légegi információ. Bizonyára nem csak én leszek kiváncsi rá, ha megírod, amikor tönkrementek ezek a felújított akkuk - már ha akkor el nem felejted megírni.
Ugye, nem keverem a szezont a fazonnal, most 12V 3Ah NiCd, vagy NiMh akkokról beszélünk?

Több fa van, mint asztalos!

(#17291) #22145024 válasza thomgrande (#17285) üzenetére


#22145024
törölt tag

"Marómotor hozzá van rögzítve a betétlaphoz, a betétlap hozzá van rögzítve az asztalhoz"
Akkor viszont hogyan emelne a trapézmenet? ;)
Az asztalhoz hozzá lesz hevenyészve rögzítve a betétlap, viszont a betétlap a motorhoz képest rendelkezik egy szabadságfokkal (illetve fordíta, de ez most mindegy). Ezt a fenmaradó lehetséges elmozdulást (Z, vagyis a motor tengelyiránya) szeretném, ha a gravitáció megoldaná számomra finom munkáknál, ahol 2-3 tizednyi lötyögés már jelentős pluszmunkát adna a csiszoláskor.

"Minden marógépnek van pozíció rögzítője ,az miért nem jó?"
Mert nem férek hozzá, hiszen ilyenkor az az asztal alatt van. Persze nem megoldhatatlan feladat, szal ha az jön ki, hogy a külön megoldás értelmetlenűl drágítaná, akkor marad a gép sajátja. Illetve mégsem tud maradni, mert a 700-as makitának önmagában nincs ilyen tudása, csak ha belerakom a mégegyszerannyiba kerülő adapterébe.

(#17292) zonusz válasza thyeby (#17290) üzenetére


zonusz
tag

Igen azokról van szó. Én nem vezettem naplót, de az élettartamuk kb. 4-5 év volt. Lehet, hogy eltérően töltöttem őket, bár nem valószínű, hogy az egyiket nagyságrendileg többször töltöttem, merítettem volna. Emlékszem akcióban vettem és még próbálkoztam is, hogy a két 1,4-es helyett inkább egy 2.0-t adjanak, de azt mondták ez van akcióban nincs variálás. Az 1,4-es egyébként - ahogy gondoltam - nem is bírt sokat, ezért volt töltés rendesen. Most 3.0A-s van mind a kettőbe, lényegesen jobban tudok így dolgozni. Ha megint tönkremegy, akkor, miután megveszem a két gyárit - formám szerint - a gép fogja megadni magát. A mechanikus sebességváltó elég lazán reteszel, van hogy kiugrik, olyankor darál egyet. Addig azonban vígan használom.
Nekem is van kérdésem, lényegében mi a konkrét gond - az alap fóbiát leszámítva - a Mitabó TS250-essel? Beállítások, anyaghasználat, meghibásodás, vágási pontosság? A Makita ehhez képest használhatóbb? Arról azért több negatívumot olvastam a kinti fórumokban pl.anyaghasználat. Az már csak érdekesség, hogy a kinti boltok honlapját nézegetve a Mitabóval egy árban van a DeWalt DW745., ami nálunk bőven 200 felett van. No arról nem sok rosszat olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#17293) thomgrande válasza #22145024 (#17291) üzenetére


thomgrande
tag

Így már rájöttem hogy ez a gép olyan hengeres kialakítású de erre is van számos emelési variáció hogy stabil legyen.Ez meg ez meg ez .Amit terveztél az másfajta? Ezeket a hengeres gépeket nem betétesre szokták építeni. Legalább is én még nem láttam.
Pár éve használok alu betétet de kopás még nem látszik rajta. Szerintem valami alu ötvözet lehet.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#17294) janos1985


janos1985
csendes tag

Szevasztok,Jani vagyok.Néhány napja olvasgatom a fórumot,egy haverom ajánlotta.Nagyon szeretem a fát,gyerekkoromban sokat barkácsoltam nagyfaterral.Szeretnék egy kis műhelyt építeni magamnak,hogy elkészítsem a saját bútoraimat,esetleg idővel pénzt is keressek.Csak nemrég óta van időm ezzel a szakmával foglalkozni,nézegettem gépeket is a neten,de még nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb választás.Van aki barkácsgépeket ajánl,van aki komolyabb gépeket.Olvastam itt pl METIBO nevű gépről.Ez olyan gépe a Metabo cégnek mint a Makitának a Maktec?Nem hallottam még róla.Remélem én is hozzá tudok majd szólni egy-két témához.

(#17295) jimy_l válasza janos1985 (#17294) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
Én egy kölcsön balkándekker gyaluval kezdtem, meg nagyon olcsó, kisgépekkel.
Oszt, a pízkereséssel arányosan ment a fejlesztés.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#17296) thomgrande válasza janos1985 (#17294) üzenetére


thomgrande
tag

METIBO az csúfnév.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#17297) #22145024 válasza thomgrande (#17293) üzenetére


#22145024
törölt tag

Gyakorlatilag ugyanez, csak első körben ki akartam hagyni a tilt funkciót. De a harmadik linked anyira inspirál, hogy inkább beletervezem azt is! :K
Meg mivel én más oldalról közelítem, inkább veszek lineáris vezetékeket -ide még a használt is jó- azzal fogom az x-y irányt kotyogásmentesíteni (tudom, kicsit overkill, de nekem most ez egyszerűbb).

Az alulapod öntvény, vagy közönséges ötvözött vastaglemez?

(#17298) janos1985


janos1985
csendes tag

Remélem nem veszitek okoskodásnak,de ennél a marógép emelő szerkezetnél szerintem a legegyszerűbb konstrukció lehet a legpontosabb,leghatékonyabb.Minél bonyolultabb egy szerkezet,annál nagyobb a meghibásodás lehetősége.Egy egyszerű megbízható konstrukciót meghibásodás esetén sokkal könnyebb cserélni vagy javítani.A youtubon láttam néhány variációt asztalba épített maróról.Én úgy csinálnám hogy 2 db 16 mm-es pozdorjalapot lapjukkal összeragasztanék és összecsvaroznék.A lap alját körben élére állított keményfa deszkával kimerevíteném.Szerintem ez kellő merevséget adna az asztal lapjának,és nem deformálódna el.A marót nem kivehetősre,betétlaposra csinálnám,mert ott már fenáll annak a veszélye hogy nem lesz egy síkban az asztallal.Én inkább a lap alján marnék 16 mm mélyen akkora helyet mint a maró talpa.Ezt már írta is valaki ha jól emlékszem.Marás nélkül is meg lehet ezt csinálni,ha már eleve úgy ragasztjuk össze a pozdorja lapokat hogy ki van vágva a maró helye.Csvarral rögzíteném a marót az asztallap alá,a marófejnek pedig fúrnék egy lyukat az asztalon.Szerintem így nem tudna elmozdulni a gép.Én építenék egy keretet a maró köré,középen pedig egy menetes szárral mozgatnám le s fel a gépet.Egy 10-es vagy 12-es menetes szárral elég pontosan ki lehetne vitelezni.Elég kicsi a menetes szár menetemelkedése,így mm-enként lehetne állítani.Ha jól emlékszem 5 cm a marógép állítási hossza.Ezzel az asztallal 16 mm-t vesztenék.A maradék 35 mm szerintem elég a profilmarásra.

(#17299) janos1985 válasza jimy_l (#17295) üzenetére


janos1985
csendes tag

Hali! Drága gépekben egyenlőre még én sem gondolkozom.Nekem egyenlőre csak egy 10000 ft-os zöld bosch fúróm van,szeretnék még gépeket venni.Ár-érték arányban érdekelnének vélemények.200-300 ezer ft-ot gondoltam belefektetni így kezdésnek megfigyeléseim alapján.Néhány saját célra gyártott bútornál talán megtérülne ez a pénz.

(#17300) thomgrande válasza #22145024 (#17297) üzenetére


thomgrande
tag

Nekem ilyen van csak a színe más olyan bronzsárga.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.