Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) Shadowbull válasza Ispy (#27600) üzenetére


Shadowbull
addikt

este majd megnezem.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#27602) bf76


bf76
csendes tag

Van esetleg vkinek tapasztalata arról, hogy a HD tartalmak WiFi-n keresztül mennyire gördülékenyen játszhatók le?

Feco

(#27603) TCr válasza bf76 (#27602) üzenetére


TCr
veterán

Nekem N-es wifivel volt, hogy az 1080p MKV filmek is megakadtak.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27604) dh66e válasza bf76 (#27602) üzenetére


dh66e
veterán

Az alap hogy N-es(300mbps) legyenek az eszközök.Durva bitrátánál persze azok is megfeküdhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#27605) akisbandi válasza bf76 (#27602) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Elvileg 54 Mbit/s-os csúcsok vannak, gyakorlatilag én még 47-nél többet nem láttam, ettől függetlenül tuti, hogy problémáid lesznek a lejátszással, főleg, ha nagy a távolság és sok a fal a két eszköz között.
A kábel sokkal biztosabb.

(#27606) nfsu17 válasza bf76 (#27602) üzenetére


nfsu17
veterán

A HD tartalom az elég tág fogalom.
720p-t nevezzük mondjuk ki első körben annak, aminek a bitrátája lehet akár 3Mbit/s is, ha olyan a tartalom. Ezt még a G-s routerem is tudja.
De van 10-12Mbit-es 720p is. Ezt már nem viszi.
Aztán van 1080p mindenféle bitrátával, akár 25Mbit is.
Aztán BD25, BD50. A puding próbája....

---------

Én is kérdeznék.

A műholdvevőm beállítása a következő: 1920x1080i 50Hz. Ugye a tévéadás interlaced. (csíkos)
Ha a Dune-n is a fentebb írt beállítást használom, akkor az interlaced anyag az csíkos marad. Csak a deinterlace funkcióval lesz "nemcsíkos".
Én ezt annyira nem értem. Akkor a műholdvevőn miért nem csíkos? Van benne valami beépített (ki nem kapcsolható) deinterlace funkció?

(#27607) bf76 válasza akisbandi (#27605) üzenetére


bf76
csendes tag

Köszönöm a segítséget minden előttem szólónak! Dune HD TV-102-es lejátszóban gondolkodtam, de szerettem volna biztosra menni, hogy akár az 1080p-s filmeket is gond nélkül le tudom játszani WiFi-n keresztül. A vásárlás csak ennek a biztos tudatában lett volna aktuális. Mivel azonban komoly bizonytalanságot érzek benne (próba szerencse), így nem biztos, hogy kiadnék a bizonytalanra 30K körüli összeget.Kábelezni meg nem szeretnék, így marad a régi lejátszó/pendrive kombó.

Feco

(#27608) panpeter92 válasza bf76 (#27607) üzenetére


panpeter92
tag

Te magad is kipróbálhatod, az a legbiztosabb. Rendeld meg online, amennyiben nem felel meg neked vidd vissza.

(#27609) akisbandi válasza bf76 (#27607) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Pedig a 102-vel nem járnál rosszul, én is azt használom, természetesen kábelezve. Mondanám, hogy kipróbálom wifin, de vagy 10-15 méterre van a routertől. Ha a leendő hely közelében tudsz sebességet mérni és stabilan, különösen nagyobb adatvesztés nélkül mennek a csomagok, akár még jó is lehet.

(#27610) nfsu17 válasza bf76 (#27607) üzenetére


nfsu17
veterán

Most másolok wifin a 303D-re.
1,75-2MB/s között. Mondjuk stabilan 1,9. De ha olyanja van, akkor csak 1,5, vagy 1,7, de volt már 1MB körül is, pedig semmi nem változott. Max az antennát picit megigazítottam, lehet ez sokat számított. Volt amikor el is dobta a hálót, szóval biztos számít az antenna helyzete.
Na szóval G-s routerem van egy szekrény aljában. Fal mellett. A fal túloldalán a másik szobában van a Dune. Kb 3-3,5m-re. Tehát: router, fal, 3m, dune. Így ennyi a sebességem.
Most nekiállok megint a hálózatnak, hogy a dune lássa a win7-et. Ha megvagyok, megnézem, hogy mit tudok lejátszani. Végig nem fogok nézni most ezért filmet, belenézek 720p-be, 1080p-be, ilyen olyan bitrátával.

(#27611) nfsu17 válasza Ejelhar (#27304) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez tutkeráj, hogy most ezért hozzak létre jelszót, hogy a dune lássa a win7-et?
Nem értem.
Az androidos mobilomon fent van az es file explorer és fent a "sorban" látom az elérési útvonalat, amiben ilyen van: "smb". Szerény tudásom szerint ez a sambát akarja jelenteni, ami a dunen is van.
* Access your home PC via WiFi with SMB [link]
Na most mobilról szépen tudom tallózni a win7 megosztásait. Dune alól csak a pc nevéig jutok, tovább nem.
Most akkor vagy a mobilom nagyon okos, vagy a dune nagyon hülye, vagy egyik sem, de ez elég kókler. Mind dune oldalon, mind win7 oldalon. :W

[ Szerkesztve ]

(#27612) BBéci válasza nfsu17 (#27606) üzenetére


BBéci
titán

A tévékben van deinterlace funkció, amit bemenetenként lehet ki-bekapcsolni. Film módnak is nevezik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27613) BBéci válasza nfsu17 (#27611) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanott akadtam el, aztán robi-k segített rajtam, percek alatt rendbe tette a megosztást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27614) nfsu17 válasza BBéci (#27613) üzenetére


nfsu17
veterán

Csak én voltam az erősebb.
Letöröltem a windows live id sign in assistant-ot és már megy is, mint a karikacsapás.

A tévékben van deinterlace funkció, amit bemenetenként lehet ki-bekapcsolni. Film módnak is nevezik.
Nem tudom. Mindegyik bemenetem film módban van, de a műholdvevő normálban sem volt interlaced. Mindegy, lényegtelen, elenyésző interlaced anyagom van, ha az kell, akkor arra az időre bekapcsolom a deintert.

[ Szerkesztve ]

(#27615) Shadowbull


Shadowbull
addikt

no, tegnap este addig allitgattam ide-oda a nas-t, amig veletlenul jo nem lett. egyenkent engedelyeztem az IPcimeket a hozzaferesnel, es igy mukodik a dolog. Hogy korabban miert volt problemamentes, es aztan miert lett rossz, azt nem tudom.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#27616) kovadika


kovadika
őstag

Dune B1 adatlapján ezt írják:

"Flash memória: 128 MB, bővíthető HDD partícióval vagy USB flash drive-val (2GB ajánlott)"

Miért ajánlott ezt bővíteni és aki csinált már ilyet, hogyan csinálta?

[ Szerkesztve ]

(#27617) nfsu17 válasza bf76 (#27607) üzenetére


nfsu17
veterán

Megcsináltam a tesztet.

Wifi: G router: a körülményeket leírtam az előbb, azóta nem változott semmi.
Az eredmény nem túl meglepő, kb erre lehetett számítani.
DVD5, de még ahogy néztem DVD9-ig is gond nélkül megy, nem akad be, nem bufferel, semmi gond.
720p is megy simán, de itt már lehet beakadásra számítani, ha a max bitsebesség adott pillanatban kicsit megugrik. Én nem tapasztaltam, de jobb rá felkészülni.
1080p: szépen megy a film addig, amíg ilyen 10-12Mbit/s az átlag. Ha pillanatra fel is ugrik 20-22Mbit-re, akkor sem pánikol be, alul kiírja, hogy mennyi buffert ürített. Na de ha már stabilan 15-17Mbit között megy a film, akkor akad mint állat.
Egyszerűbb lenne, ha lenne N-es wifim, de nincs és még várok is vele, mert ha egy szobába kerül minden eszköz (ez a terv), akkor nekem kábelen elég ez a router is.

kovadika

Azt nem tudom mire való, én nem érzem még hiányát, de a menüben, a beállításokban van, hogy rendszermemória létrehozása.
Nekem 105MB-ot ír ki flash memóriának, és 1,86MB-ot ír foglaltnak. (303D)

[ Szerkesztve ]

(#27618) CSorBA válasza kovadika (#27616) üzenetére


CSorBA
őstag

Blu-ray live tartalmakat oda tölti le. Min 2Gb kell ilyenkor.

(#27619) TCr válasza kovadika (#27616) üzenetére


TCr
veterán

BD cache-nek.

nfsu17: nem akarlak elkeseríteni, de N-es Wi-Fi-vel sem lesz jobb, személyes tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27620) kovadika válasza nfsu17 (#27617) üzenetére


kovadika
őstag

Fogalmam sincs, hogy mire való, ezért érdekelne, hogy miért "ajánlott bővíteni"? Megint ott tartok, hogy lite módban akadnak a BD25-50-ek és fogalmam sincs, hogy mitől. Van, hogy egész film alatt 1-2 alkalom, de néha jóval több. Nem is rugóznék ezen, ha minden filmet elindítana normál módban, de sajnos nem teszi.
Szerintem ne offolj, mert az egész mondanivalód szerves része a topic témájának. :K

CSorBA, TCr

Akkor ez lehet a problémám forrása? Hogyan tudnám bővíteni?

[ Szerkesztve ]

(#27621) nfsu17 válasza kovadika (#27620) üzenetére


nfsu17
veterán

Oksa, nem offolok, csak a hálózatos, főleg wifis rész gondolom sok embert nem érdekel, kevesen használják így. Aztán nem vettem le az offot, mikor a tiedre válaszoltam.

Erre gondolsz?

Akkor ez lehet a problémám forrása? Hogyan tudnám bővíteni?
Én néztem már BD25-öt ilyen nélkül is és nem volt akadás. Csak az a mikroakadás, amit BBécivel beszéltem múltkor, az meg valószínű a tévém miatt van. És ez 720p-nél is van, szvsz nem lehet a nagy adatsebesség miatt.

TCr
Akkor megspóroltál nekem 18e Ft-ot.
Amúgy sem életbevágó most ez, hdd-ről nézek mindent.

[ Szerkesztve ]

(#27622) kovadika válasza nfsu17 (#27621) üzenetére


kovadika
őstag

Köszönöm a linket, kipróbálom majd. Remélem ez volt a gond.
Szerintem a hálózatos rész is simán ON! ;)

(#27623) TCr válasza kovadika (#27620) üzenetére


TCr
veterán

A Smart D1-nél a belső HDD (hely) alatt van egy USB aljzat, oda kell egy pendrive.
Hogy a B1-nél is megvan-e ugyanez, azt nem tudom és sajnos most időm sem nagyon engedi, hogy utánajárjak.
A Popcorn A210-en bármelyik külső (belső nincs) USB aljzatba dugva meg lehet ezt tenni, lehetségesnek tartom, hogy a Dune-nél is.

szerk:

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27624) kovadika válasza TCr (#27623) üzenetére


kovadika
őstag

SD kártyával megoldottam, de köszönöm. Lett olyanom, hogy "Blu-ray gyorsítótár törlése", "Rendszermemória törlése", illetve "megszüntetése". Az első kettőt kell alkalmazni valamikor?

(#27621) nfsu17

Érdekes, hogy nekem sem volt gondolom ezzel eddig. Ment minden akadás mentesen, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy normál módban néztem. Nem tudom ez miben befolyásolja a dolgot, de én úgy vettem észre, hogy csak Lite-ban sz*rakodik. Azonban néhány filmet csak így hajlandó elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#27625) TCr válasza kovadika (#27624) üzenetére


TCr
veterán

Csak az elsőt (BD), ha a későbbiekben is észreveszel akadozást.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27626) Dorian válasza kovadika (#27624) üzenetére


Dorian
félisten

Ez az akadás „buffer kiürülés” miatt van, de nem minden ilyen alkalommal. (Lejátszás közben info gombbal meg tudod nézni, hogy hányszor volt ilyened a lejátszás során) Nálam (D1) csak USB-vel csatlakoztatott vinyónál csinálja, nagy bitsűrűségű filmeknél. Korábban (amíg nem volt rendszertárhelyem, vagy egy SD kártyát használtam erre) több alkalommal (filmenként 2x-3x) tapasztaltam ilyent, mióta a belső USB-re tettem egy gyors pendrive-ot csak viszonylag ritkán fordul elő.
A hiba oka firmware – kevés belső memória – usb-s adatátvitel – külső vinyó parkolás viszonylatban van valahol.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27627) TCr válasza Dorian (#27626) üzenetére


TCr
veterán

Akkor lehet, hogy érdemesebb lenne a belső HDD-t kiválasztani rendszermemóriának, egy erre elkülönített partíción.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27628) kovadika válasza Dorian (#27626) üzenetére


kovadika
őstag

Tehát azt mondod, hogy az SD kártyás megoldás nem az igazi? Akkor már csak az a kérdés, hogy a B1-ben is van belül ilyen USB csatlakozó? Ha van, akkor nekem szét kéne szedni a lejátszót, hogy ezt alkalmazzam... Zseniális. Azt nem értem, hogy miért most jött ez elő, pedig már jó pár BD25-50-es filmet néztem rajta. Én is külső vinyóról játszom le a filmeket.
Én itt amúgy nem látok ilyen csatlakozót:

[ Szerkesztve ]

(#27629) TCr válasza kovadika (#27628) üzenetére


TCr
veterán

Próbáld ki az előlapi USB-n.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27630) TCr válasza kovadika (#27628) üzenetére


TCr
veterán

...

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27631) Multibit válasza kovadika (#27628) üzenetére


Multibit
veterán

Semmi baj az SD kártyás megoldással, csak gyors legyen az SD card! Nekem egy Class10-es van bent (4 GB) és jól működik (B1).

(#27632) kovadika válasza Multibit (#27631) üzenetére


kovadika
őstag

Nekem is megfordult ez a fejemben. Jelenleg egy Class 6-os van benne, majd kiderül mire elég. Ha még egyszer fagyást tapasztalok, akkor kipróbálom egy 10-essel is.

(#27633) Multibit válasza kovadika (#27632) üzenetére


Multibit
veterán

Persze jó lenne tudni, hogy egyáltalán mekkora sebességgel tudja írni az SD-t a Dune. Lehet, hogy a tied is elég. Én csak azért választottam a Class10-est, mert nem akartam, hogy a kártya sebessége legyen a korlátozó tényező.

(#27634) dh66e válasza kovadika (#27628) üzenetére


dh66e
veterán

Ennyit én nem szarakodtam vele az egyik hátsó usb-re nyomtam a hozzá kapott 2gb kingston pent megcsináltam a menüben amit kell és azóta is hibátlanul megy a dolog.Sem hálózaton sem külső hdd-n nem volt még problémám lite módban sem.
Kéthavonta egyszer csinálok egy törlést a menüben és mükszik a dolog ahogy kell.(smart B1)

[ Szerkesztve ]

(#27635) Patice válasza TCr (#27627) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én Dune 301-esetében így jártam el.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27636) nfsu17


nfsu17
veterán

Tegnap megoldottam ugye a hálózatot, de még az interlaced anyagok (1080i) csíkosodása nem hagyott nyugodni.
Nem szaporítom nagyon a szót, mert jól működik ez is. 1080i-re téve a kimenetet az "i" anyagokat szépen lejátsza csíkozásmentesen. Többet is kipróbáltam. Európai, amerikai, stb.
Hogy miért volt mégis csíkos amit próbáltam? Ezt nem tudom, de az egy saját felvétel volt, ami a műholdvevőmből jött ki. Lehet azt nem szereti, minden mással jó volt. Nekem ez végülis nem nagy tragédia, lejátszom akkor a műholdvevőről, a végeredmény közel ugyan az így is.
És még azt vettem észre, hogy 1080i-re állítva a kimenetet, ha a film 23,976, akkor indításkor átvált 1080p 23,976-ra. 25Hz-es filmnél marad "i"-n, de ez a képminőséget nem befolyásolja úgy láttam, nem lesz csíkos az amúgy "p" anyag.

(#27637) bf76 válasza nfsu17 (#27617) üzenetére


bf76
csendes tag

Köszönöm az infókat! Közben felvettem a kapcsolatot a TP-Link-kel is, mit ajánlanak Wifi tekintetében. ők TL-WDR4300-at ajánlották, de gyorsan hozzátették, hogy garantálni így sem tudják a folyamatos lejátszást. Ráadásul nem olcsó, de legalább drága. :) Lehet, hogy a technológia nem alkalmas még erre igazán, amire szeretném használni.

Feco

(#27638) BBéci válasza bf76 (#27637) üzenetére


BBéci
titán

Attól tartok, azzal a routerrel a médialejátszó WiFi-je lesz a gyenge láncszem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27639) Patice válasza bf76 (#27637) üzenetére


Patice
Topikgazda

BBécivel egyet értek. A Dunékben jelenleg n-es wifi van. A következő szabvány az ac-s wifi, aminek a gyakorlati (valós) sebessége már elég lehet a stabil és folyamatos jeltovábbításhoz, de nem garancia erre ez sem. Az ac-s wifi is ugyan úgy bezavarható, azaz akadás bármikor előfordulhat.

Ha ez nem zavar, akkor rajta. Én inkább megoldanám a vezetékezést és akkor egy jóval olcsóbb és gyengébb képességű router is elég.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27640) Integra válasza kovadika (#27620) üzenetére


Integra
titán

én dune max-nál szopok ezzel.....
vicc, komolyan

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27641) dh66e válasza bf76 (#27637) üzenetére


dh66e
veterán

WDR4300 használok nagyon korrekt kis router igaz nem gyári áron vettem hanem használtan és nem beépített wifivel( mert az nincs is a B1-ben)használom a lejátszón hanem egy dlink dwa-140-es stickkel van párosítva. Talán egy hónapja (itt a topicban)lepődtem meg egy két dolgon a wifis lejátszással kapcsolatban.
Szerintem ha tudsz és még érdekel a wifis lejátszás használtan vegyél inkább egy Tp1043ND-t mert az is hozza a 4300 tudását egy két ficsört leszámítva.

(#27642) Ejelhar válasza nfsu17 (#27611) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ez tutkeráj, hogy most ezért hozzak létre jelszót, hogy a dune lássa a win7-et?
Nem értem.

Ez a legegyszerűbb módja szerintem. Ha meg akarjuk kerülni a W7 alapbeállításait, akkor jóval több a macera vele. Meg nem is szeretem az utóbbit, mert olvassa egy egy notebookos, a biztonsági figyelmeztetéseket figyelmen kívül hagyja, és kész a baj.
A W7 alapbeállításai szerintem jók, csak nagyon indokolt esetben szabad gyengíteni rajta.

Az androidos mobilomon fent van az es file explorer és fent a "sorban" látom az elérési útvonalat, amiben ilyen van: "smb". Szerény tudásom szerint ez a sambát akarja jelenteni, ami a dunen is van.

Ja, de ez így önmagában kevés szerintem. Az lenne a tuti, ha a Dune a hálózati böngészésnél hostonként is megkérdezné, hogy milyen név/jelszó párossal kapcsolódjunk az adott hosthoz. Akkor lehetne tallózni is (ha jelszavas védelemmel ellátott user is létre van hozva a windowson).
De az egyelőre névtelenül akarja, ami persze nem fog sikerülni.

(#27643) Ejelhar válasza Integra (#27640) üzenetére


Ejelhar
senior tag

én dune max-nál szopok ezzel.....
vicc, komolyan

Szerintem az a vicc benne, hogy ezen szaroztak egy ilyen árú lejátszónál. Legyen -mondjuk- öt rugóval nagyobb az ára (még ezen is keresnének) a Smart sorozattól kezdődően, de ne kelljen már bohóckodni a memóriabővítésnek nevezett (a mai napig nem értem miért ez a neve magyarul) plusz partícióval.

(#27644) robi-k válasza Integra (#27640) üzenetére


robi-k
őstag

Van a Dune Max-ban állandó merevlemez, ami soha nem távolítasz el?
Ha IGEN, akkor van lehetőség arra, hogy ezen a merevlemezen két partíció kerüljön kialakításra:
- egy 2GB rendszermeghajtó (rejtett) partíció, így nem kell USB-s pendrive erre,
- és a merevlemez maradék része particionálásra és formázásra kerül NTFS, ext2 vagy ext3 formátumba (szabadon választható).

A fentiek elvégzésre van egy speciális Dune szerviz fájl, NTFS, ext2 és ext3 rendszerekhez saját-saját. Ha érdekel, akkor megadhatom ezen szerviz fájlokat.

(#27645) Integra válasza robi-k (#27644) üzenetére


Integra
titán

van bele egy 500gb-os 2.5-es hdd 3.5-es hdd keretben, amit abban használok, csak akkor veszem ki, ha másolok rá. nekem úgy tűnik, hiába van dedikált 3.9gb flashrom, látja, de nem használja.. :U még tesztelem, hogy mikor mit csinál

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27646) robi-k válasza Integra (#27645) üzenetére


robi-k
őstag

Javasolt teendő:
1. Kikapcsolna a Max menüjében a belső flash használatát,
2. Ha most telepítve van, akkor leválasztani (megszüntetni) az USB pendrive rendszermeghajtót a Dune menüjében,
3. A pendrivet (ami nálad 4 GB-os) kivenni a Dune-ből, PC-n leformázni, ezután üresen visszadugni a Dune-be.
4. Egy másik pendrive-ra felmásolni ezt a szerviz fájlt, ezután a Dune menüjében el kell indítani a dune_service_af_make_sstorage_and_ext3_on_pen.dsf nevű szervizfájlt.
4. Eredmény: a 4GB-os pendrive ketté lesz osztva, az első 2 GB fele lesz a rendszermeghajtó, a második fele pedig EXT3-ba lesz lefomázva, és a DUne egy normál USB-nak fogja látni, amit használhatsz pl. a Transmission rendszer (config) fájlok állandó helyének, vagy bármi másra. FONTOS: a 4GB pendrivet ne távolítsd el a Dune-ből!
5. Leellenőrizni, hogy a belső flash használata továbbra is le legyen tiltva (a Max és a Duo modelleknél, ha el van távolítva a pendrive lapú rendszermeghajtó, a Dune sokszor automatikusan visszaaktiválja).

[ Szerkesztve ]

(#27647) bf76 válasza dh66e (#27641) üzenetére


bf76
csendes tag

Ha jól értelmezem, ezzel a módszerrel a médialejátszóról tudod tallózni a pc-den megosztott könyvtárakat, akárcsak egy pendrive lenne?
Amikor csatlakozni szeretnél a WiFi-n keresztül a számítógéphez, akkor hogyan tudod a felhasználónevet/jelszót megadni? Vagy be lehet konfigurálni a routert, hogy a WiFi adapter esetében engedélyezze automatikusan a kapcsolódást? - lehet, hogy ezzel most hülyeséget kérdeztem, akkor bocsi...

Feco

(#27648) kovadika válasza robi-k (#27646) üzenetére


kovadika
őstag

Ezt B1-en is lehet alkalmazni? Ugyanis még mindig sz*rakodik, 2x akadt el a film alatt(4 puffer ürítés). Én ez alapján csináltam 2GB-os SD kártyára. Kártya sebességével lehet a gond?

(#27649) robi-k válasza kovadika (#27648) üzenetére


robi-k
őstag

Természetesen valamennyi Dune-n működik az alábbi módszer.
Egy feltétele van: 2Gb nagyobb pendrive kell hozzá (hogy ketté tudja osztania a pendrive-t a szervizfájl).

[ Szerkesztve ]

(#27650) Integra válasza robi-k (#27646) üzenetére


Integra
titán

holnap megpróbálom összecsiholni, köszönöm szépen! :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.