Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) cekkk válasza Integra (#27749) üzenetére


cekkk
veterán

Nincs rajta akkor egy rejtett partíció amiről a wint vagy valamit akarja feltelepíteni (nem ismerem ezt a laptopot) és ez zavar be?
Nincs egy usb-s dokkolód amivel ki tudnád próbálni és akkor leformázni, vagy Hirens Boot CD-vel kéne leellenőrizni ezt a vinyót.

(#27752) Integra válasza cekkk (#27751) üzenetére


Integra
titán

asszem a lenovo saját partíciója volt, tudod, gyárilag rakás bloatware-t adnak a gépekhez...
töröltem minden partíciót és egy újat hoztam létre.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27753) BBéci válasza maestro87 (#27750) üzenetére


BBéci
titán

Amit Te keresel, az nem asztali médialejátszó. :(
Ezt bizonyítja, hogy amit linkeltél, az set top box.

(#27745) nfsu17
2,5 colosból jó a külső, de 3,5-ösből csak belső+rack kombinációt vennék. Pláne akkor, ha WD, mert azoknak át kell állítani a fejparkolását, ami USB-n nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27754) cekkk válasza Integra (#27752) üzenetére


cekkk
veterán

Igen-igen, csak lehet az kavart be, és most működik így?

(#27755) Integra válasza cekkk (#27754) üzenetére


Integra
titán

igen, most megy. mondjuk megszopatott még a pc-ben az antec fiók is, mert nem indult... aztán hátul megigazítottam a tápcsatit és akkor már kapott naftát.
nem rajongok ezekért a keretekért, mindig valahol valamivel kontakthibásak vagy megszórakoztatják az embert..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27756) cekkk válasza Integra (#27755) üzenetére


cekkk
veterán

Szép ez a számítástechnika, kell hozzá türelem :DDD A lényeg, hogy megy :)

(#27753) BBéci
Maradjunk annyiban, hogy a régiekben kellett(2-3 éve) és úgy tudom az azóta kijött szériáknál már nincs ezzel gond :K
Nekem is van egy olyan, direkt nem állítottam át a fejet, mert kíváncsi voltam rá, hogy meddig bírja, de így hogy a nasban van és csak akkor működik amikor lejátszok róla, így lassan 3 évesen is tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#27757) BBéci válasza cekkk (#27756) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos az újak is változatlanul 8 másodpercenként parkoltatják a fejet.
Olvasgasd az erről szóló topikot!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27758) cekkk válasza BBéci (#27757) üzenetére


cekkk
veterán

Én pedig pont régebben azt olvastam, hogy az új szériáknál már nincs erre szükség.

(#27759) cekkk válasza cekkk (#27758) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor viszont én emlékszem rosszul. :R Akkor meg tök értelmetlen green vinyót venni, mert ha a fej nem parkol le akkor nő a fogyasztás ergo nem lesz green. :U

[ Szerkesztve ]

(#27760) BBéci válasza cekkk (#27759) üzenetére


BBéci
titán

Mindenki annyira állítja 8 és 300 mp között, amennyire akarja. Valamint nem csak a fejparkolás csökkenti az áramfogyasztást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27761) cekkk válasza BBéci (#27760) üzenetére


cekkk
veterán

Nem csak az, de azért tették az bele, és akkor gondolom nem véletlenül.

(#27762) rgeorge válasza BBéci (#27760) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha már a WD-ről van szó, a RED sorozat is szenved ettől a hibától, vagy csak a GREEN?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#27763) Patice válasza rgeorge (#27762) üzenetére


Patice
Topikgazda

A RED már gyárilag sem parkoltat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27764) BBéci válasza Patice (#27763) üzenetére


BBéci
titán

Éppen azért fogok olyat venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27765) nfsu17 válasza maestro87 (#27750) üzenetére


nfsu17
veterán

Neked ez a topik kell, de tudok én is válaszolni a kérdéseidre.
[link]
A fent említett cég terméke működik már nálam 2 éve hibátlanul (műhold+kábel kombó) és IGEN, lejátsza a számítógép az általa felvett műsorokat. A Conax-szal kódoltakat is.
Abban igazad van, hogy van olyan STB, amivel felvett adás csak FTA adás esetén játszható vissza szgépen. Ami kódolva volt, az kódolt lesz szgépen is. Ilyennek még a samsung tévék felvett műsorai is. Amit egyes esetekben vissza lehet pc-n kódolni, más esetben nem. Kicsit mókásabb történet.
De mivel nekem nem a fent említett STB van, ezért nem tudom 100% biztosra mondani, hogy azt is vissza lehet nézni PC-n. Azért is nem, mert olvastam olyan GM STB-ról, amit szintén nem lehet pc-n visszanézni. Valószínű a jogvédők elérték, hogy az újabb FW-ekkel ez ne legyen megoldható.

BBéci

Igen, elfelejtettem írni, hogy 2,5"-osról írtam.

Sajnos nekem is PC-n ilyen "xar" a WD, 200.000-nél jár a parkolás. :(

[ Szerkesztve ]

(#27766) maestro87 válasza nfsu17 (#27765) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor ezek szerint olcsóbban nem nagyon lehet megúszni a dolgot.:(
De az általad linkelt eszköz mkv-t egyáltalán képes kezelni, mert a leírásban nem nagyon van feltüntetve?
Akkor átmegyek majd a másik topicba ott hátha megtudják majd mondani, hogy melyik STB képes visszajátszani a rögzített adásokat és melyik nem.

(#27767) Zsmester89


Zsmester89
őstag

[link]

Ehhez hasonló 3.5-s külső winyó tartót (ami dokkolható 5.25 -el pc-be) ismer valaki?

Ezt már nem igazán lehet kapni.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#27768) nfsu17 válasza Zsmester89 (#27767) üzenetére


nfsu17
veterán

melyik STB képes visszajátszani a rögzített adásokat és melyik nem
Mindegyik STB képes visszajátszani a rögzített adást (még ha kódolt, akkor is).
De nem mindegyik rögzíti úgy, hogy PC-n vissza lehessen nézni.

mkv: egy drágább tudja...de ezek azért elég korlátozott "médiaplayerek".

[ Szerkesztve ]

(#27769) maestro87 válasza nfsu17 (#27768) üzenetére


maestro87
őstag

Azért nem kellene teljesen hülyének nézni. Szerinted én úgy gondoltam, hogy a gyártók olyan PVR funkciót raknak bele amivel a rögzített adást még a rögzítő készülék sem tudja visszajátszani? Az elég fura lenne és haszontalan funkció. :)

"ezek azért elég korlátozott "médiaplayerek"."
Ezért gondolkodnék inkább egy mini PC-ben, csak ne kerülne annyiba egy dvb-c-s tuner mint maga a PC. :(((

[ Szerkesztve ]

(#27770) nfsu17 válasza maestro87 (#27769) üzenetére


nfsu17
veterán

Azért nem kellene teljesen hülyének nézni.

Én nem néztelek hülyének, csak a leírt mondatodra reagáltam. Legközelebb olvasd el mégegyszer mit írsz, aztán nem lehet belekötni akkor. Közben meg érszrevettem, rossz helyre ment a válasz gomb, de azért megtaláltad.
Rendeld meg neten az egyik dvb-c STB-ot, próbáld ki a média player képességét, aztán küldd vissza ha nem jó.

(#27771) liszi70 válasza BBéci (#27760) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mindenki annyira állítja 8 és 300 mp között, amennyire akarja."

Én biztosan nem veszek többé green vinyót. Pont emiatt az idióta hiba miatt, amiért szét kell szednem a 2 db 1 TB-os külső WD elementsemet, és be kell építenem PC-be, hogy le lehessen tiltani a fejparkolást, meg egy 2 terás belső vinyómmal is kell szarakodnom, hogy kiiktassam a hibát. És még én lettem lehurrogva annak idején, amikor pont ebben a fórumban figyelmeztettem valakit a green problémáira. A seagate és a hitachi-toshiba is parkoltat, de jóval kevesebbet, ráadásul még az a kevés is simán letiltható a HD Sentinel-ben, 3 kattintással, amit a WD-Green-el nem lehet megtenni. Egyébként én is Red-et vennék legközelebb, még ha drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#27772) Integra válasza liszi70 (#27771) üzenetére


Integra
titán

na meg aztán mit nyersz pénzben ezzel a fejparkoltatósdi green történettel? veszel a különbségből jobb esetben egy korsó sört...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27773) Mezga Aladár válasza liszi70 (#27771) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Láthatóan sokat értesz hozzá. Bizonyos black és blue vinyók is parkoltatnak. és kutya bajuk.
És van 6 db 1 terrás még a háznál, nem lett módosítva a parkolási idejük, és láss csodát teljesen rendben van mindegyik.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27774) BBéci válasza liszi70 (#27771) üzenetére


BBéci
titán

Ha médialejátszóhoz csatlakoztatod, nem felügyeli a Sentinel.
Meséltem, hogy 15-20 perc alatt 6 házból kaptuk ki a Greeneket, (ebből kető Elements volt) és állítottuk át a parkolási időt. Ennyit érdemes rászánni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27775) liszi70 válasza Integra (#27772) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hagyjad má', szimpla marketing fogás az egész, ami (és ezt a gyártó is belismerte) több kárt csinál mint hasznot. Korsó sört az "energiatakarékos fejparkolás"-ból? Sok év alatt esetleg, de ha mondjuk emiatt beszarik a vinyód, tele fontos adatokkal, akkor az hány korsó sör? Jó, lehet, hogy nem olyan drasztikus a probléma, de engem marhára elkezdett idegesíteni a greeneimen lévő adataim sorsa, amint hallottam a problémáról. Lehet, hogy az volt a baj, hogy megtudtam. Ha nem tudom meg, talán évekig, a természetes elöregedésükig elégedetten használom őket, így viszont.... De a megoldás: wdidle3!

(#27776) liszi70 válasza Mezga Aladár (#27773) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Láthatóan sokat értesz hozzá."

Én egy szóval sem állítottam, hogy nagyon értek hozzá. Csak komolyan vettem a WD által, hivatalosan kiadott figyelmeztetést, és a javításra felszólító firmware-frissítést.

"Bizonyos black és blue vinyók is parkoltatnak. és kutya bajuk."

Azért te sem vagy egy guru a témában.

[ Szerkesztve ]

(#27777) liszi70 válasza BBéci (#27774) üzenetére


liszi70
nagyúr

Rá is szánom az időt, nincs más választásom. Tudom, hogy van megoldás, de én mire ezt megtudtam, rövid idő alatt 58.000 fejparkolást produkált a green-em, ami több mint aggasztó. De tényleg lehet, hogy felfújt műbalhéról van szó, ezt csak az idő döntheti el, de én inkább nem kockáztatok. Természetesen a pótolhatatlan adataim több helyen vannak, de azért a sok energiával összegyűlt film-gyűjteményemet sem veszélyeztetném, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#27778) BBéci válasza liszi70 (#27777) üzenetére


BBéci
titán

Legöregebb Greenem 28 hónapos. 360 napos üzemidejét elosztom a parkolások (58000) számával és semmivel nem sűrűbb, mint a laptopomban lévő Toshibáé. Akkor miért kellene izgulnom?
Persze azt is 300-ra állítottam pár hete, miért ne alapon.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27779) liszi70 válasza BBéci (#27778) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nálam durván rosszabb a helyzet, 180 nap alatt jött össze az 58.000 fejparkolás. Már tudom mit és hogy kell csinálnom a wdidle3-mal, nyilván megteszem, csak időm nem volt eddig. Talán hét végén.

[ Szerkesztve ]

(#27780) Mezga Aladár válasza liszi70 (#27776) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Azért te sem vagy egy guru a témában."
Erről nem nyitok vitát, veled.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27781) JaniS válasza liszi70 (#27779) üzenetére


JaniS
senior tag

Ne izgulj, nálam 250 000-rel tartja a csúcsot egy WD10EACS. :) Egyébként azóta is Green vinyókat veszek, mondjuk most már kikapcsolom alapból az intellipark-ot.

[ Szerkesztve ]

(#27782) liszi70 válasza Mezga Aladár (#27780) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Láthatóan sokat értesz hozzá."
Erről nem nyitok vitát, veled.

Mint én sem veled. Nem tudom, mire ez az arc, egy szimplán gyári ajánlásokat és figyelmeztetéseket komolyan vevő, kicsit csalódott user ellen.

[ Szerkesztve ]

(#27783) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Ne civakodjatok már! +5.000 huf és már ott a 2TB green helyett a Red.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#27784) cekkk válasza liszi70 (#27777) üzenetére


cekkk
veterán

Természetesen a pótolhatatlan adataim több helyen vannak, de azért a sok energiával összegyűlt film-gyűjteményemet sem veszélyeztetném, ha nem muszáj.
Ha nem raidban vannak a vinyóid akkor ugyan úgy veszélyezteted.
A WD ezen ficsőrje előtt is mentek tönkre vinyók és ez után is is fognak szóval arra nem számítanék, hogy megcsináltam és nem lesz baj vele.
De pl mások azt csinálják, hogy garancia lejártával eladják a vinyókat és teszik be a helyükre az újakat a nasba.

(#27785) liszi70 válasza cekkk (#27784) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A WD ezen ficsőrje előtt is mentek tönkre vinyók és ez után is is fognak szóval arra nem számítanék, hogy megcsináltam és nem lesz baj vele."

Ez nyilvánvaló. Csak 1 db. hibalehetőséggel lesz kevesebb a fejparkolás kiiktatásával.

(#27786) cekkk válasza liszi70 (#27785) üzenetére


cekkk
veterán

Csak nekem ebből az jött le, hogy ezt megcsinálod és utána örök életre velünk marad a vinyó :DDD

Én már ezt várom, hogy legyenek itthon végre normális HD online tékák elérhető áron azt a kevés filmet amit megnézek, onnan kikölcsönözném és mindenki örülne neki, én is meg a kiadók is :DDD

(#27787) nfsu17


nfsu17
veterán

WD15EADS: 376 nap működési idő: 200.000 parkolás
WD5000AACS: 536 nap: 3598
Egyiken sem módosítottam semmit. Csak már ilyen 500GB-osat biztos nem kapni.

(#27788) maestro87 válasza nfsu17 (#27770) üzenetére


maestro87
őstag

Azért tudhattad volna hogy gondolom, elvégre is én tettem fel a kérdést ez ügyben ([link]). Azt hittem már egyértelmű, hogy mire gondolok, de úgy látszik, hogy nem volt az. Egyébként mindig visszaolvasom amit írok és nem éreztem úgy, hogy mégegyszer ugyanazt le kellene írnom.

(#27789) liszi70 válasza nfsu17 (#27787) üzenetére


liszi70
nagyúr

"WD15EADS: 376 nap működési idő: 200.000 parkolás"

Ez nem semmi! Nekem a kb. fele parkolású (180nap/58000) green vinyómra is azt mondták a szaktopicban, hogy feltétlen csináljam meg a letiltást. Neked pláne meg kellene csinálnod. Egy hibalehetőséggel kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#27790) maestro87 válasza liszi70 (#27789) üzenetére


maestro87
őstag

Helló!
Mi is pontosan ez a fej parkolás? Azt írták feljebb, hogy HD Sentinelben meg lehet nézni. Pontosan hol? És mit, hol, miért kellene/lehetne átállítani?

(#27791) Warter


Warter
őstag

Lehetne, hogy a fejparkolással átmentek a szaktopicba? 2 oldalnyi offtopic volt ebben a témába, ennek sok köze nincs a médialejátszókhoz.

(#27792) Patice válasza maestro87 (#27790) üzenetére


Patice
Topikgazda

HD Sentinelben, ha jól emlékszem, a 193-as változó: load-unload cycle count.

Átállításhoz: link.

Nekem is volt hasonló problémám.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27793) liszi70 válasza maestro87 (#27790) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igaza van Warter-nak.

Épp az előbb linkeltem a szaktopicot, látogasd meg.

HD Sentinel kép

[ Szerkesztve ]

(#27794) D@ni88


D@ni88
addikt

Sziasztok

Dune HD Base 3D lejátzót néztem ki magamnak egy LG 46 TV-hez.
Tanácsot kérnék, hogy esetleg van-e jobb választás ennél :)

Köszi

(#27795) kovadika válasza D@ni88 (#27794) üzenetére


kovadika
őstag

Szerintem a lehető legrosszabb ár/érték arányú készüléket választottad. A Dune 303D ugyanazt tudja csak kevesebb csatlakozóval, kijelző és 3,5-ös merevlemez hely nélkül(csak 2,5-ös megy bele).
A Mede8er MED1000X3D-be pedig belemegy a 3,5-ös is. Ha pedig nem kell a merevlemez, akkor Mede8er MED600X3D.
Mindhárom lejátszó sokkal olcsóbb és gyakorlatilag ugyanazt tudja.

(#27796) Warter

Javítva.

[ Szerkesztve ]

(#27796) Warter válasza kovadika (#27795) üzenetére


Warter
őstag

Mi az a Mede8er 303D? :U

(#27797) D@ni88 válasza kovadika (#27795) üzenetére


D@ni88
addikt

Értem, de tudásával nincs gond, csak az árával?

(#27798) dh66e válasza D@ni88 (#27797) üzenetére


dh66e
veterán

Igen az ár érték aránya van megkérdőjelezve.

(#27799) BBéci válasza dh66e (#27798) üzenetére


BBéci
titán

Valamint az is, hogy minek az említett tévéhez olyan drága lejátszó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27800) dh66e válasza BBéci (#27799) üzenetére


dh66e
veterán

gonosz ;]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.