Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) robi-k válasza b.lajos (#27849) üzenetére


robi-k
őstag

A helyzet az, hogy csak 1 napja nyúzom a készüléket.
És egyenlőre én még másoknak nem ajánlanám: nagyon nehéz átprogramozni az alapul szolgáló BD lejátszót, a "főzött" FW még "nyers": pl. nem megy még a DVD lejátszás sem hálózatról, sem csatlakoztatott merevlemezről (csak optikai lemezről), a hálózatkezelésnél az SMB protokoll még igen kezdetleges (pl. egyáltalán nem látja a Win 7 vagy újabb oprendszerű gépeket és), a nehezebb anyagokat (pl. full BD/BD3D) csak NFS protokollon keresztül viszi, még nincs cue támogatás, és még sorolhatnám.
De ha ezeket sikerül megoldani, akkor tényleg igen versenyképes BD lejátszó/médialejátszó lesz belőle.

(#27852) Warter


Warter
őstag

Úgy látom, hogy alakulnak a dolog. A piac megoldja a dolgokat, a régi versenyzőkre meg lassan nem lesz szükség. Jönnek az android+xbmc-s lejátszók. Már csak meg kell várni míg optimalizáják őket megfelelően és a vas is elég izmos lesz hozzá.

(#27853) cekkk válasza Warter (#27852) üzenetére


cekkk
veterán

Ó ezeknek olyan "rossz" lesz a képminősége, hogy egyeseknek kiégeti majd a retináját ;] :P

(#27854) Warter válasza cekkk (#27853) üzenetére


Warter
őstag

Max dugnak bele valami jobb tápkábelt vagy hdmit. :DDD

(#27855) Mezga Aladár válasza Warter (#27852) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Olyan lesz mint a win+xbmc. Jó-jó de nem az igazi. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27856) Integra válasza cekkk (#27853) üzenetére


Integra
titán

az lehet, de még mindig van létjogosultsága, mert amint látjuk, mai napig nincsen, stabil, mindent megevő és minőségi képpel bíró és gyors média lejátszó..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27857) cekkk válasza Integra (#27856) üzenetére


cekkk
veterán

És a közeljövőben nem is lesz. Bár ha linux alatt megoldanák a hd hangok támogatását az amdnél akkor egy komoly kis ütős htpc lehetne összerakni openeleccel.

(#27858) Integra válasza cekkk (#27857) üzenetére


Integra
titán

na, ezek után egy hp microserver, telepített xbmc-vel azért nem rossz, nem? elképesztően gyors, bd50-et is úgy indít, ahogy egy dune meg a többi a büdös életben nem fog..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27859) cekkk válasza Integra (#27858) üzenetére


cekkk
veterán

Én a micro servert NASnak használom, htpcnek egy Llano alapú gépet álítottam munkába:DDD
Én nem merek ilyen mondani mert ki leszek kiáltva trollnak ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27860) Integra válasza cekkk (#27859) üzenetére


Integra
titán

miért troll az ember, ha valamit lát működni és az piszkosul gyors és teszi a dolgát? a hdi-nél csak álmodhatnak ilyenről :DDD
én is alapvetően egy nas+kis media lejátszó dobozban gondolkodom, de ettől még a hp microsoerver egyben képes ellátni a dolgot, ott a 4 hdd hot-swap hely is benne. ez tény, semmi trollkodás nincsen benne és igen, egy lehetséges alternatíva. mert a saját bőrömön tapasztalom a max-szal, hogy mekkora szopás van ezzel is.. mint kvázi komolyabb drága média lejátszó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27861) cekkk válasza Integra (#27860) üzenetére


cekkk
veterán

Mert ez MM topic és itt nem illik dicsérni a htpcket :DDD ;]
Mondjuk a MMben nincs is olyan erős kis proci mint a HPba, ha lenne lehet lenne olyan gyors :) Mondjuk nem véletlen, hogy a HDI htpc felé indult el, csak az nem értem, hogy minek az intel vonalon :(

(#27862) Mezga Aladár válasza cekkk (#27861) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Dicsérd csak ha jó. Azért egy popi+synology nas is nagyon jóóóóóóóóóóó. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27863) Integra válasza cekkk (#27861) üzenetére


Integra
titán

lehet, hogy intel kilóra megvette őket, ki tudja, hogy az intel mit forgat a fejében..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27864) Integra válasza Mezga Aladár (#27862) üzenetére


Integra
titán

amit én láttam, runco beamer-rel a llimar audionál, az alapján elég frankó képminősége volt a hp microserver+xbnc kombónak. alapvetően én is egy synology nas + popi vagy dune media lejátszó kombóban gondolkodom. viszont a kérddés, hogy látszana e a képen a minőségbeli különbség vagy sem...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27865) Mezga Aladár válasza Integra (#27864) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mire vagy kiváncsi?
A popi a-210-nek rendben van a képe (lehet hogy egy hatalmas vetítőn láthatóak lennének hibák), hangja.Három hibája van, nem tudja a kényszerített feliratokat(sehonnan), a dv-avit nem ismeri fel, HD hangot nem tud lekeverni sztereóra.
A többi indifferens mióta nast használok. A hangja pedig elképesztő lett, mióta a zenei fájlok a hálózatról jönnek, persze a koax spdif kimeneten.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27866) cekkk válasza Mezga Aladár (#27862) üzenetére


cekkk
veterán

Az a lényeg, hogy legyél azzal elégedett amit használsz, ha így van akkor már sok gond nem lehet.

(#27867) madoxx


madoxx
aktív tag

http://www.edigital.hu/Multimedia_lejatszo/Western_Digital_WD_TV_Live_Streaming_medialejatszo_(WDBGXT0000NBK-EESN)-p290494.html?bid=&partner=10002

Sziasztok!

Ennél van most jobb választás hasonló árkategóriában, tudja ami nekem kell, de inkább megkérdeznélek titeket.
Igények: nasról dlna, mp3, flac, avi, mkv, jó felirat támogatás.

Köszi

(#27868) madoxx válasza madoxx (#27867) üzenetére


madoxx
aktív tag

Elnézést, az előző posztom kérdés lett volna:
Van jobb választás?

(#27869) Zsmester89 válasza Integra (#27858) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nem akarom fényezni, de a MED600x3D sem gondolkozik, mikor megnyitom vele a 40-50 GB-os 3D ISO-kat.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#27870) Ispy válasza madoxx (#27867) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem jó vétel, dlna helyett használj inkább NFS-t.

Kategóriájában még a dune 102 van, ami szóba jöhet, de árban kicsit drágább (+5k) és csak 1 év gari van rá. De azért nézzél rá.

Egyébként én is egy ilyen WD-t vettem és én is ott :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27871) bijesz


bijesz
aktív tag

Sziasztok,

Médialejátszót keresek, kritériumok: lan, wifi n, hdmi, 1080p, dts, opcionálisan optikai audio kimenet

Mit ajánlotok? Androidos lejátszó szóba jöhet?

(#27872) madoxx válasza Ispy (#27870) üzenetére


madoxx
aktív tag

Miért inkább NFS?

(#27873) Patice válasza madoxx (#27872) üzenetére


Patice
Topikgazda

DLNA erőforrás igényesebb szerintem. NFS-sel gyorsabb a kapcsolat a médialejátszó és a NAS között, így a nagyobb bitrátájú filmekkel sem lehet majd gond.

DLNA-n van sok megkötés, pl. nem biztos, hogy tudsz majd hangsávot váltani + megfelelő sebességgel tekerni a néznivalóban. NFS-nél nincsenek ilyenek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27874) Multibit válasza Patice (#27873) üzenetére


Multibit
veterán

Ahogy olvasom az itthoni és külföldi beszámolókat, a külső feliratokkal is szívnak sokan...

(#27875) madoxx válasza Ispy (#27870) üzenetére


madoxx
aktív tag

Tudom, nehéz egyértelműsíteni melyik lehet a jobb, gondolom akad mindkettőnek előnye hátránya, de mégis mik a fő különbségek a dune 102 és a wd live streaming között?

(#27876) Ispy válasza madoxx (#27875) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem ebben a kategóriában mindkét versenyző elég erős, a dune kb. 10%-al drágább.

Nekem a WD előtt is egy WD-m volt, szóval ismerős terep én ezért nem is váltottam. Tudásban szerintem nincsen közöttük jelentős különbség. Meg kell nézni a neten videókat, beszámolókat róluk és az alapján azt megvenni, amelyik a szimpatikusabb.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27877) dh66e válasza madoxx (#27875) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben torrentezni is szeretnél vele akkor a WD felejtős(talán ha csinálnak hozzá custom fw-t ami jelenleg nincs) csak megemlítem hátha szempont.Egyébként szerintem mindegy melyiket veszed nem lősz mellé semelyikkel.

[ Szerkesztve ]

(#27878) ricsik


ricsik
őstag

Srácok! 3D-s lejátszóból van most olyan, ami kezeli a Full BD menut? Leírások szerint egyik új Dune sem tudja (majd talán a Max), a Popi A400 meg nem egyértelmű. Esetleg a többiek? Gondolom a főbb baj cinavia, emiatt nem tudják.

(#27879) Warter válasza ricsik (#27878) üzenetére


Warter
őstag

Az A400 se kezeli a teljes menüt, az újak közül szerintem egyik sem.

(#27880) robi-k válasza Warter (#27879) üzenetére


robi-k
őstag

Így van, jelenleg nincs olyan médialejátszó, ami kezelné a full BD3D menüt. Talán majd a Dune Max3D és a Pro.
Bár azért van alternatív megoldás, de (nem) kicsit macerás.

(#27881) Integra válasza robi-k (#27880) üzenetére


Integra
titán

na jó, és mennyiért? szerinted egy szaros menükezelés ér ennyit?
fusson a film gyönyörű képpel és hanggal, kb ez a lényeg a legvégén. 50e ft felárat azért kifizetni, hogy egy nyavajás menü rendesen fusson... de lehet, hogy én érzem ezt csak nonsensnek

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27882) cekkk válasza robi-k (#27880) üzenetére


cekkk
veterán

alán majd a Dune Max3D és a Pro.
5 év múlva? :DDD A pro legalább 3 éve van ígérgetve, én már nem hiszem, hogy ezekből lesz valami is... :(

(#27883) Integra válasza cekkk (#27882) üzenetére


Integra
titán

a hdi-t lassan lelépi a piac. és mikor egy új termékkel jelennek meg, az is inkább valami frissítés, mint új generációs vas, ami valóban jól érezhetően többet, gyorsabban, stabilabban tud. :U nekem egyre inkább ez kezd a véleményem lenni a hdi-vel kapcsolatban

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27884) robi-k válasza Integra (#27881) üzenetére


robi-k
őstag

A mai világban több beszerzési lehetőség van, nekem pl. csak 13 eFt-be került a felár (azaz az eladott régi készülék árbevételéhez ennyit kellet még hozzátennem minden költséget beleszámolva). De ez már erősen OFF, és 100%, hogy ez egyedi példa, és nem általános.
Amúgy 100% egyetértek veled, én pl. biztos nem adok 800 EUR a Dune Max3D-ért (ennyire tervezik az induló árát).

cekkk, a szeptemberi shown már a sorozatban gyártott Max3D lesz bemutatva, és meg is kezdik az árusítását még időben a karácsonyi ünnepek előtt. Ez biztos hír (többet úgysem mondok :N ).

[ Szerkesztve ]

(#27885) #75912448 válasza robi-k (#27884) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nemrégiben még szenvedtek az Intel 24p-jével, akkor úgy gondoltam azzal végeznek 2014 januárjában :DDD

(#27886) Warter válasza robi-k (#27884) üzenetére


Warter
őstag

Csak meg ne csusszanak véletlen azzal a sorozatgyártással, úgy megint fél-1 évet. :DDD

(#27887) cekkk válasza Integra (#27883) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem ez az egész MM piac egy langyos állóvíz, semmi innováció nincs itt már az utóbbi években. :W
Pedig mennyi mindent lehetne csinálni, de nem fejlődnek.

Robi
Elég sok mindent megígértek már, szóval hiszem ha látom, 800 euró meg igen nagy ön gól lesz nekik.

[ Szerkesztve ]

(#27888) Integra válasza robi-k (#27884) üzenetére


Integra
titán

és akkor ez még csak a 3d lejátszó. tv, projektor és avr is 3d kompatibilis legyen... ingyen van, aprópénz :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27889) robi-k válasza Integra (#27888) üzenetére


robi-k
őstag

3D-s TV vagy projektor nélkülözhetetlen a 3D-hez, bár engem a 3D abszolút hidegen hagy. A 3D-s avr már korántsem fontos, ha a lejátszón van 2 db HDMI kimenet.
Nekem fontosabb a minőségi 2D, azaz az, hogy jó képjavítóval rendelkezzen a lejátszó (sok a régi filmem és a mese, amit a lányom néz), és szintén fontos szempont, hogy kezelje a DVD-Audio és az SACD-t, mivel én személy szerint inkább hallgatok egy jó zenét egy könyv olvasása mellett, mint bámulom a fekete dobozt.

To all: bocsi, de nem mondhatok többet annál, amit már elmondtam :))

[ Szerkesztve ]

(#27890) Integra válasza robi-k (#27889) üzenetére


Integra
titán

agree, nekem sem hiányzik a 3d, teljesen hidegen hagy, leglabbis a jelenlegi formájában.
én most is csak ott tartok, hogy mire cseréljem le az oplay-t... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27891) #75912448 válasza Integra (#27890) üzenetére


#75912448
törölt tag

HTPC-re még nem gondoltál? Én már nem tudok minőségi mozizást HTPC nélkül elképzelni.

(#27892) Integra válasza #75912448 (#27891) üzenetére


Integra
titán

alapvetően egy synology nas-ban és egy hozzá kapcsolódó komolyabb média lejátszóban gondolkodom. ha htpc, akkor pedig egy hp microserver és xbnc-ben. alapvetően nem preferálom a htpc-t az állandó kodek és egyéb gondok miatt. keresem a számomra ideális megoldást. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27893) Warter válasza Integra (#27892) üzenetére


Warter
őstag

Basszus, most szóltok, hogy kell kodek, most mit tegyek? :DDD

(#27894) StLui válasza Warter (#27893) üzenetére


StLui
veterán

hát ezt én nem értem, xbmc-t használok évek óta és még soha semmilyen kodeket nem töltöttem le sehonnan.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#27895) BBéci válasza cekkk (#27887) üzenetére


BBéci
titán

Mi az a MM???

Nem öngól, mert nagyon sokan keresnek prémium minőségű médialejátszót. Kalibrált 55-65 colos Pana plazmán már durván látszik a képminőségbeli különbség, pláne vetítve, 2,5-3 m széles vásznon. És akkor még nem beszéltünk az ezekhez illő hangrendszerről. Az ilyeneket birtoklók vették meg a VLS tápos (2D) Dunéket, szintén 800 euró körüli áron.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27896) Integra válasza BBéci (#27895) üzenetére


Integra
titán

te mit gondolsz a jelenlegi média lejátszó piacról? mi az a 2d média lejátszó, amivel tényleg érdemes foglalkozni, közép kategóriától felfelé. tényleg kíváncsi vagyok.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27897) cekkk válasza BBéci (#27895) üzenetére


cekkk
veterán

MP akart lenni :DDD :R
Aha 25 DARAB VLS tápegységes dune volt(1 még mindig a forgalmazónál van ha jól tudom) amit magyarok gyártottak és nem a HDI, az pedig nem egy nagy darab szám, erre nem lehet alapozni, ha annyira kelendő lett volna akkor folyamatosan csinálták volna. :DDD
Majd meglátjuk mit hoznak ki a intelből a HDInél, és utána nyilatkozhatunk a képminőségről is, addig csak találgatunk.

(#27898) BBéci válasza cekkk (#27897) üzenetére


BBéci
titán

Volt kereslet további VLS tápos készülékekre, az ismerőseim között is többen vettek volna, de már jó ideje nem gyártják. De azt csak az ára miatt említettem.
Az a lényeg, hogy 800 euróért az OPPO BDP103EU-t is viszik, int a cukrot. Bárcsak én lennék a forgalmazója. Amikor megjelent, hetekig nem tudtak adni tesztkészüléket, mert ami beérkezett az országba, azokat azonnal elkapkodták. Pedig "csak" BD-játszó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27899) ricsik válasza cekkk (#27897) üzenetére


ricsik
őstag

Mért, a max és a következő Dunék már intelesek lesznek?

(#27900) cekkk válasza BBéci (#27898) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig elég sokáig lehetett kapni és nem is gyorsan fogyott el, és mind mondom ha valamire akkor kereslet lett volna mint amit te mondasz a cég hülye lett volna abba hagyni a gyártását.
Én abból is úgy tudom, hogy nem nagy darabszámba érkeztek be a készülékek hanem annyi kb mint amire volt előrendelése a forgalmazónak.
Igen csak BD lejátszó, viszont komolyabb elektronikával rendelkezett mint a médialejátszók többsége, és aki CDzett vagy BD lemezeket használt annak megérte megvenni, mert nem kellett külön DAC míg a Dunéknél igencsak szükséges.

(#27899) ricsik
A max igen intel + XBMC kezelő felület + a saját lejátszó programjaik. Ha rosszul emlékszem Robi-k majd kijavít. A Pro meg majd 5 év múlva kiderül. ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.