Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) cekkk válasza StLui (#27250) üzenetére


cekkk
veterán

De hát szerelj arra is görgőt na ;] :P :DDD

(#27252) HarryDEC válasza cekkk (#27249) üzenetére


HarryDEC
tag

Már bocs, de ha jól emlékszem ti kérdeztetek. Én nem azt írtam le hogy nektek mit, hogyan kell csinálni (azt ti szoktátok leírni), hanem, hogy én hogyan oldottam meg. Egy szóval sem írtam, hogy a nappaliban van a tv.
Látom bútorban nem vagy otthon, nem én szereltem rá kereket (valahol az őszirózsás forradalom idején lehetett ez újdonság).
Hidd el megértek én majdnem mindent, csak nem foglalkozom vele, de azért nincs harag, ugye? ;]

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#27253) cekkk válasza HarryDEC (#27252) üzenetére


cekkk
veterán

Miért lenne? :P

De a már meglévő bútorokat ugye ne cseréljük le görgősre? ;)

(#27254) HarryDEC válasza cekkk (#27253) üzenetére


HarryDEC
tag

Nem égszerű veled :N. Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz! :(((.

Korán keltem, hol az arany?

(#27255) cekkk válasza HarryDEC (#27254) üzenetére


cekkk
veterán

Persze, hogy nem. :D
Én megértem, hogy te így csinálod, de ahol nem ilyen mozgatható bútorok vannak oda kevés a 42-50"

(#27256) StLui válasza HarryDEC (#27254) üzenetére


StLui
veterán

Veled sem:
Te kérdezted miért jobb a moziba a 3D, válaszoltam, erre azt mondod oda lehet közel ülni, erre írtuk az nem túl evidens mindenkinek, hogy oda is tud ülni, te pedig jöttél a görgő feltalálásával, szerintünk nem sokan akarnak görgős bútorokat a nappalijukba, ennyi.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#27257) Relaxing


Relaxing
tag

Valaki nem tud a DuneHd terméktámogatás oldalra logint adni? Nekem nincs kártyám.

Bakker - micsoda gubanc!

(#27258) 206 cc


206 cc
senior tag

Egyszerűbb lenne egy gurulós tv állványt venni és oda tolod a tv-t ahová jól esik...már ha nem falon van :Y :C :C

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#27259) cekkk válasza Relaxing (#27257) üzenetére


cekkk
veterán

http://dunebaseprime.hu/dune
Itt szerintem ugyan azokat a dolgokat megkapod, és csak regisztrálnod kell.

(#27260) BBéci válasza StLui (#27244) üzenetére


BBéci
titán

Bizony, 3D esetén az ajánlott nézési távolság a képszélesség 1,1-szerese. [link]

(#27252) HarryDEC
1,4 méterről ordít a képedbe a házimozi rendszer centersugárzója és frontjai, miközben a surroundoktól olyan messzire kerülsz, hogy semmit nem hallasz belőlük?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27261) StLui válasza 206 cc (#27258) üzenetére


StLui
veterán

Na én majdnem ezt csináltam most, vettem egy faltól 60cm-re kinyújtható konzolt :)

BBéci: ezt nem is tudtam így pontosan, egyszerűen érzésre így volt jó
gurulós hangfalszettek? :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#27262) HarryDEC válasza BBéci (#27260) üzenetére


HarryDEC
tag

Se center, se sorrund, szóval ez sem probléma. :N

StLui: Talán azért kérdeztem, mert azt hittem valami prózaibb grandiózusabb oka van annak, hogy "csak" a moziba jó a 3D.
Még csak véletlenül se írtam ezt: "erre azt mondod oda lehet közel ülni" Én csak az írtam le, hogyan oldottam meg Én. Ne gyárts ebből összeesküvés elméleteket. Még csak azt sem említettem, hogy másnak követnie kellene. Más igen is vegyen 65" -os tv-t, attól pörög az ipar. Gondolom kis hazánk nagy része már vett is ;]

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#27263) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami jó ár/érték arányú lejátszót?
USB3-as külső vinyóról képes legyen lejátszni mkv-t! Egyelőre 3D képes TV nincs, de ha nem sokkal drágább, akkor tudhatná azt is, a jövőre való tekintettel...

LAN is jól esne, de csak ha nem túl feláras...

Ezek a médiaboxok v mik tudják a MindigTV-t? Nem vágom, hogy is van ez :))

Összeg: minél kevesebb, annál jobb nyilván :DD

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#27264) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#27263) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ja és a lényeg: a TVn csak 1db HDMI van, USB nincs...

hogy lehetne akkor úgy összekötni a cuccokat, h a UPC médiabox is menjen, meg amit most szándékozok venni médialejátszó is?

(#27265) gulyasa válasza CoolBoy323 (#27263) üzenetére


gulyasa
őstag

A LAN nem feláras - hovatovább ez már szinte alap. Anélkül ma már nincs is nagyon médialejátszó.

Léteznek olyan média + set-top-box kombók, amiben van digitális tuner, de nem nagyon jellemző. Ha ilyen összetett feladatok ellátására képes szerkezetben gondolkodsz, majd mindjárt jönnek a HTPC fanok és megmondják a tutit.

Valójában az a jellemzőbb, hogy jó pár digitális tuneres set-top-box korlátozottan képes egyes média tartalmak lejátszására is USB-s eszközről (ritkán LAN-on keresztül hálózati megosztásból, NAS-ról, médiaszerverről, stb.).
Furcsamód, az SD és HD digitális adások kódolása MPEG4 (H.264), de már több olyan set-top-box-al is találkoztam, amely alapból mégsem képes pl. az ilyen MKV-k lejátszására. Némelyiknél van hack megoldás rá, de vannak teljesen reménytelen készülékek is.
De a lényeg, hogy ezeke a "vevők" nem egyenértékűek egy teljes értékű médialejátszóval.

A "több eszköz, de csak egy HDMI bemenet van" problémára is létezik több megoldás: "HDMI váltó" néven keresd őket: Pl. egy eszköz a több lehetséges közül

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#27266) StLui


StLui
veterán

Ha jól sejtem, WD TV Play csak dlna szervert szereti hálózaton, anélkül nem játszik le.
Alapban a wines Médiaplayerem akarta használni, de az nem ismeri az mkv-t, kaptam javaslatot Nero mediahome-ra, de ezt nem is látja a lejátszó, gondolom nem dlna képes a Nero. Feltettem a PS3 mediaszervert, na ezzel sikerült. Amin elakadtam, csak DTS hang van sok filmememhez, WD nem tudja, de gondoltam továbbítani tudja hdmi-n keresztül a tévének, C6000-es samu, az majd ad sztereó hangot, de nem :F
.mp4-es kungfu panda sorozat viszont egyáltalán nem megy neki, ezt nem értem miért.
Borítók sem tudom, értem, hogy lesznek itt, barátom legelső WD lejátszójára is sikerült tenni.
Egyelőre kicsit elkeserítő a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#27267) StLui válasza StLui (#27266) üzenetére


StLui
veterán

vagy ps3 médiaszerver nem tudja az előbbieket, nagyon nem vágom már ezt a bonyolódást :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#27268) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Dune 303D

Energiagazdálkodás: elalvásidőzítés: 30 perc
Én hiszem csak azt, hogy ez arra való, hogy 30 perc tétlenség után kikapcsoljon, vagy ez nem arra való? Ugyanis nem kapcsolt már le vagy 2 órája se. USB-n lóg egy hdd, az kavarhat be? Az piszkálja a lejátszót és ezért nem?

(#27269) dh66e válasza nfsu17 (#27268) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt már én is akartam kérdezni mert egyszer a B1-en én is bekapcsoltam de nem ment aludni a készülék.Lehet valami fw probléma ezeknél?
Talán robi-k elárulja mit tud erről.

(#27270) daniel2121


daniel2121
senior tag

A Popi A210-en hogy kell beállítani az usb-én hozzá kapcsolt vinyókat lássam hálózaton.

(#27271) robesz26


robesz26
tag

Dune HD TV-102 lejátszóhoz milyen HDMI kábelt (konkrét márka, típus kellene) javasoltok?
42" Panasonic (nem full hd-s) plazmával lesz összekötve, távolság 1-1,5m.

(#27272) Heffi válasza robesz26 (#27271) üzenetére


Heffi
őstag

Ha jól értesült vagyok , akkor pl az Audioquest Forest lehet egy akternatíva.

Persze, ha van guba és nagyobb a távolság van itt egy 4milla feletti árban. Ha tehetném, biztos egyszerre 3-at vennék. :D

(#27273) BBéci válasza robesz26 (#27271) üzenetére


BBéci
titán

Erre még senki nem panaszkodott, nekem is van belőle egy 15 méteres.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27274) Ispy válasza Heffi (#27272) üzenetére


Ispy
veterán

Most vegyed, akciós !!!

3 darabnál már majdnem 1.3 millát spórolsz meg :DD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27275) BBéci válasza Ispy (#27274) üzenetére


BBéci
titán

Abból a hosszból hová tennél hármat? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27276) Heffi válasza Ispy (#27274) üzenetére


Heffi
őstag

Csak az riaszt el, hogy UK-n kívül van szállítási díj.

(#27277) robesz26


robesz26
tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#27278) Ispy válasza BBéci (#27275) üzenetére


Ispy
veterán

A skóciai kastélyomba elég nagyok a távolságok a szobák között :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27279) BBéci válasza Ispy (#27278) üzenetére


BBéci
titán

Nem telik mindegyik szobába külön lejátszóra? Mennyé má!
Ja, skót vagy, így már érthető. :DDD

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27280) Heffi válasza BBéci (#27279) üzenetére


Heffi
őstag

Az egyik, ki kell, hogy érjen a ketbe, a másik megy a projectorhoz, a 3. tartalék, hátha gyártási selejt az előző kettőből valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#27281) cekkk válasza Heffi (#27280) üzenetére


cekkk
veterán

Nem jó ez a tv túl magasra megy fel és kényelmetlen lenne :( ;] Viccet félre téve baromi jó lehet de szerintem magasan van. De ettől függetlenül kéne :DDD :DDD
Egyébként mennyi millióért vesztegetik? :D

(#27282) Heffi válasza cekkk (#27281) üzenetére


Heffi
őstag

Ha jól googliztam, alig több, mint 500 000€

[ Szerkesztve ]

(#27283) Heffi válasza Heffi (#27282) üzenetére


Heffi
őstag

Ez lett volna a jó link, csak lejárt a szerkesztési időm.

(#27284) cekkk válasza Heffi (#27282) üzenetére


cekkk
veterán

Szép ár. Biztos lesz rá kereslet. Ahol millió dolláros ingatlanok, hajók vannak. Köszönöm a linket.

(#27285) nfsu17 válasza Heffi (#27283) üzenetére


nfsu17
veterán

Heffi

Neked működik a Dune-on a webböngésző?
Nekem a decemberi stabil (első?) fw-el szépen ment a google.hu, onnan néztem imdb-t, most beírtam, hogy port.hu és fekete kép, majd a tévé közli, hogy nem támogatott felbontás.
Ja, de ez már közben a januári stabil fw, szerintem ez a baja. Lehet kár volt frissíteni, úgysem vettem észre javulást.

(#27286) Heffi válasza nfsu17 (#27285) üzenetére


Heffi
őstag

Szia!

Ha visszahozzák a tv-m, megnézem. Nem használtam rajta. Nekem a legfrissebb beta fw van rárakva a dune-re. Amit észrevettem, hogy a youtube - amit már én telepítettem rá - nem hoz be semmit sem.

(#27287) HarryDEC válasza StLui (#27261) üzenetére


HarryDEC
tag

Hát a cikk alapján Te is Én is messziről néztük a 3D tartalmat :). Mármint ha a 65" - 1,8m az 3D -nél volt.

Korán keltem, hol az arany?

(#27288) Ejelhar válasza StLui (#27242) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Esetleg robi-k fórumtárs tud segíteni, egy félmondata alapján valószínűsítem ezt.

Amúgy a win8-ra nincs ingyenes support sehol, mert nem érdekli a profikat. Szerintem a Windows ME sorsára fog jutni, nagy eséllyel ez egy totális bukás.

(#27289) BBéci válasza HarryDEC (#27287) üzenetére


BBéci
titán

Próbáld ki, mennyivel nagyobb az élmény, ha közelebbről nézed!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27290) CoolBoy323 válasza gulyasa (#27265) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

köszönöm!

akkor el kell dönteni, h UPC megy, v marad :)

média boxra és set top boxra kérhetnék javaslatokat?

20k körül már lehet kapni értelmeset?

(#27291) nfsu17


nfsu17
veterán

A Dune-m látja az xp-s gép megosztásait, a win7 megosztásait meg nem. A gépet látja, de tovább nem lát bele.
Olvastam, hogy a regedit-ben kell mókolni, ezt nem lehet megúszni sehogy sem?
Nem hiszem el, hogy ennyire bonyolult lenne, megértem akik nem váltanak xp-ről, sokszor az újabb csak bonyolultabb.

(#27292) Ejelhar válasza nfsu17 (#27291) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Az a pálya, hogy a W7 alapbeállításai mások, ezért nem is lehet megúszni.

(#27293) nfsu17 válasza Ejelhar (#27292) üzenetére


nfsu17
veterán

akkor ezt kell megcsinálnom? [link]

Második verzió (regisztrációs adatbázis módosítása):

- Ez a módszer csak akkor szükséges, ha az első módszer után, továbbra sem látja a számítógép nevét a DUNE hálózati megosztásai alatt.

Én pedig nem látom az első után, akkor nekem ez kell.

Hoppá, most látom.
a számítógép nevét
Én látom a gép nevét, csak ami alatta van könyvtár, azt nem. Akkor is a regedit a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#27294) Ejelhar válasza nfsu17 (#27293) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen, illetve én írtam itt egy alternatív megoldást a 27060 hozzászólásomban, bár ez minimum w7 prof verziót követel meg.
Annyi kiegészítést most még hozzáraknék (a secpol.msc részhez):

Biztonsági beállítások
Fiókok: a vendég fiók állapota - Engedélyezve

(#27295) BBéci válasza nfsu17 (#27293) üzenetére


BBéci
titán

Ugyan ez volt nálam is a helyzet, aztán Robi-k két perc alatt beállította a Windowsban, amit kellett. Valami megosztás nem volt engedélyezve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27296) nfsu17 válasza BBéci (#27295) üzenetére


nfsu17
veterán

Ejelhar
Nekem W7 HP van, nincs ilyen secpol-om.

BBéci

Én tanultam hálózatot, xp-vel működik is, viszont win7-be még ennyire nem kellett belenyúlnom. Eddig minden hálózatos dolgot megcsináltam, értem is, csak most mégsem megy. Tudom (gondolom), hogy robi-k megcsinálná, de én szeretek közben tanulni, meg kell a siker élménye, csak ezért nem adom át a staféta botot. De ha nem nagy titok és leírná akár pm-ben mit kell (ha nem túl sok a beállítás, nem akarom terhelni) állítani, akkor szerintem megtudnám csinálni.

Mobilról meg látom a megosztást. :U

[ Szerkesztve ]

(#27297) tom_tol válasza nfsu17 (#27296) üzenetére


tom_tol
addikt

Szerintem a legegyszerűbb megoldás pl. Twonky7.
Ezt nekem eddig még minden eszköz látta.

(#27298) Dorian válasza nfsu17 (#27296) üzenetére


Dorian
félisten

Az a vicces, hogy korábban én beállítottam, működött, aztán most meg win újratelepítés után nem tudom hogy csináltam...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27299) dani3l


dani3l
őstag

Sziasztok!
Reg jartam erre es lenne 2 kerdesem:
1. Masnal is elöfordulnak fagyasok a Dune 102-vel? Miota megkaptam a cserekeszüleket a 102p helyett, kb 1 het alatt mar masodszor fagyott le..
2. A lejatszo.hu volt kedves visszaküldeni a cserekeszüleket az elözö szamla fenymasolataval, amit en tettem a csomagba a biztonsag kedveert. Holott az uj keszülekhez uj szamlat/garanciajegyet is kellett volna adniuk. Ha ezert utolag szolok nekik, vajon elküldik?

(#27300) HarryDEC válasza BBéci (#27289) üzenetére


HarryDEC
tag

Nem tudom közelebbről nézni, akkor már az ölemben lenne a tv.

Korán keltem, hol az arany?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.