Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) tomic válasza patakidr (#27150) üzenetére


tomic
addikt

Az biztos ,hogy nem egy közkedvelt darab.

(#27152) schferenc77 válasza schferenc77 (#27149) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Még egy kérdés Dune 102-höz. A jelenlegi dune fw-ben van pár hiba, DTS hang és iso dvd lejátszás. A zappiti oldalon találtam ezeket:
http://zappiti.com/zappiti_player_firmwares.html

Itt azt írja, hogy:
Changes since 130114_1511_b3:
- Fix DTS-HD MA issues.
- Fix DVD sound issues on both S/PDIF and analog audio outpout.
- Improvement for BD Lite: new feature to mauch the main movie automatically.
- Other minor fixes.

A fw nevéből (dune_firmware_zappiti__base3d_130222_1831_b5.dff.zip) úgy tűnik, mintha csak a base3d modellhez lenne jó. Valakinek tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#27153) nfsu17 válasza schferenc77 (#27152) üzenetére


nfsu17
veterán

ezt keresed?
Javítva a 3D-s modellek és a TV-102 DTS-HD MA problémája!
[link]

(#27154) #75912448 válasza patakidr (#27150) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha már eldöntötted, hogy 303D, Base 3D vagy MED 600, akkor nem kéne 3-at visszalépni :)

(#27155) Relaxing


Relaxing
tag

Megrendeltem a Smart D1-et. Remélem nem lesz vele gondom. A gyári fw-t biztosan cserélnem kell, meg tudnátok adni hol érdemes keresgélni fw-ket? Bétákkal érdemes foglalkozni vagy csak végleges verziókkal?

Bakker - micsoda gubanc!

(#27156) anonym1s


anonym1s
őstag

Dune 301-re van HDMI CEC patch?
Amikor a wdtv-t be/kikapcsolom, az be/kikapcsolja az erositot es tevet is, es jo lenne ha a dune is igy tenne.

[ Szerkesztve ]

(#27157) Patice válasza Relaxing (#27155) üzenetére


Patice
Topikgazda

Adj neki netet (pl. egy routeren keresztül) és megtalálja magának az összes FW-t ami jó rá. Aztán választhatsz. Beállíthatod azt is hogy bétát is feltelepíthess.

Szerintem D1-re a legújabb lesz a legjobb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27158) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kerdesem lenne, hogy letezik-e (ha igen tipusokat is nyugodtan lehet mondani) olyan medialejatszo, amelyiket idoziteni lehet es tv adas felvetelere kepes?
Mint korabban a merevlemezre vagy dvd-re vagy videora rogzito megoldasok.

Konkretan kolleganomnek kellene, mert tonkrement a regi merevlemezzel is rendelkezo dvd felvevoje es szeretne tv adast rogziteni. Milyen megoldast javasoltok?
(Fontos a konnyu kezelhetoseg.)

Elore is koszi!

(#27159) Ejelhar válasza Relaxing (#27155) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Innen lehet letölteni a firmware-ket:
[http://dune-hd.com/eng/support/firmware_zone/15]

de úgy gondolom felesleges ha a Dune rajta van a hálón, mert leszedi magától. Napi kétszer ellenőrzi, hogy van e új, illetve manuálisan is rá lehet venni, hogy nézzen körül:
Beállítások -> Egyéb -> Firmware-frissítés

Amúgy az online frissítés naprakészebb mint a fentebbi link, mert általában az van, hogy a frissítés már elérhető, a Dune meg is találja a neten és felajánlja telepítésre, azonban a weblapon még nincs kitéve, oda mindig később kerül fel.

[ Szerkesztve ]

(#27160) Ejelhar válasza schferenc77 (#27149) üzenetére


Ejelhar
senior tag

van olyan gyűjtő oldal, ahol jófajta skineket lehet leszedni Dune-höz?

http://joco1114.dyndns.org/opendir/?dir=ROOT/Dune/skins

Van ötlet/lehetőség arra, hogy a Dune 102 képét távolról átvegyem?

Hát ez nem fog menni, vezérelni lehet távolról, telnettel is elérhető, de a képet azt nem tudod átvenni.

[ Szerkesztve ]

(#27161) Ejelhar válasza daniel2121 (#27131) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát ez így tényleg nem fog menni, ezer sebből vérzik.

Igaza van robiknak, az a legjobb ha távoli asztallal megcsináljuk neked. Ha robik esetleg eddig nem konfigolta fel, akkor írjál privit, megcsinálom neked.

(#27162) patakidr válasza #75912448 (#27154) üzenetére


patakidr
aktív tag

Igazad van, persze, csak hát az árak...
A Base 3D-re azt mondják általánosságban, hogy gyakorlatilag egy 303D, prémium anyaghasználattal, túlárazva. Ez igaz lehet?

(#27163) #75912448 válasza patakidr (#27162) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, annak a lejátszónak nincs értelem csak ha ragaszkodsz a 3,5 belső HDD-hez, de azért nem fizetünk plusz 30k-t :) A 303D vs MED600 kérdésben pedig döntő érvet egyik mellett sem tudnék hozni, mindkettő rendben van, ízlés kérdése.

(#27164) Ispy válasza #75912448 (#27163) üzenetére


Ispy
veterán

Azért én tudnék 2 érvet is.

A dune +15k és 2 helyett csak 1 év garival, ami szerintem az így is túlárazott duneknél nagy hátrány.

Sőt a medekre most +3 év gari van.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27165) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Ide zavartak média lejátszó ügyben.
Igazából Tavaly rászántam magam hogy házimozit csinálok.Aztán rájöttem hogy nem annyiba kerül mint amit szánnék rá.
Lényeg:A TV már meg van, de ugye PC-röl, meg belsö média lejátszóról nem kadenciahelyes a dolog.Ezért szeretnék egy media playert, késöbb pedig egy külön dedikált BD lejátszót, hogy ne akadozzon a kép, mert már én is észre veszem. :F
Szóval ezzel a lejátszóval kapcsolatban lennének elvárásaim, amikkel eddig falba ütköztem:
-tudjon 3D-t
-beépíthetö winchester
-hálózatra köthetö
-torrent kliens
Dune HD TV 303D volt a kiszemelt, mert hogy szépen játszik, megbízható, de kiderült hogy csak utólag telepíthetö torrent kliens az is csak mókolva.
A meder-ek nem tetszenek, NAS-t nem szivesen üzemeltetnék.10/1-es netem van, max 5-10 torrent szokott futni.
Van megoldás számomra?Vagy esetleg ötlet, tipp?

Elöre is köszönöm!

(#27166) z123456789


z123456789
addikt

...és még az nem fért ide hogy ASUS O playröl vélemény?Mert van egy eladó a környezetemben.

(#27167) robi-k válasza z123456789 (#27165) üzenetére


robi-k
őstag

Ha komolyan (nagy adatforgalommal) akarsz torrentezni, akkor ne médialejátszót válasszál! Egy jó csupasz NAS (merevlemez nélküli) 20.000-ből megvan.

(#27168) z123456789 válasza robi-k (#27167) üzenetére


z123456789
addikt

Hát nem tudom a mai világban a heti 3-4 HD film letöltés/seedelés nagy forgalomnak számít-e 10/1-es nettel, de szerintem nem.Közben máshol már elörébb járunk a témába.Más is a NAS-t ajánlja.De úgy érzem még nincs rá szükségem.

(#27169) TCr válasza z123456789 (#27168) üzenetére


TCr
veterán

Én is így használom, 8/1-es ADSL-em van.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27170) nfsu17 válasza z123456789 (#27168) üzenetére


nfsu17
veterán

Vételkor még nekem is cél volt, hogy legyen benne torrent, de közben mindenhol rámcáfoltak, hogy ezek nem erre vannak, nagyon nagyon korlátozva lehet ezeket erre használni. Közben meg még lehet a filmnézés is akadozna, vagy akármi.
Amúgy a 303D mindent tudna, amit leírtál. A med600 is hasonló, de abba nem lehet merevlemezt tenni. A Dunebe is csak 2,5-est.

(#27171) z123456789


z123456789
addikt

Hát akkor lehet késöbb beszerzem a NAS-t is, mert mostmár szinte tényleg nekem is mindenki ezt mondja. :/
Kipróbálom a DUNE-t, aztán meglátom.

Köszönöm a segítségeket! :C

(#27172) swarz


swarz
csendes tag

Sziasztok!Dune tv101-m van.Én is sokat agyaltam hogy NAS-t vegyek a torrenthez.Végül is vettem egy dokkolót meg 1 belső merevlemezt.Kipróbálni akartam a Dune torrentkliensét,ha nem jönne be akkor sem vettem feleslegesen semmit.Eddig kellemesen csalódtam 101-ben torrentezés terén.Nagyon fapados a torrentkliens kinézete de működik.Akinek kell hogy egyszerre 100-150 torrent legyen benne annak ez nem való!Nekem (25/1,5 internet) most 13 van benne,igaz korlátozom a le és feltöltést de így simán nézem közben 1080p filmeket.(BD50-t is próbáltam ment de néha 1 pillanatra megakadt, lehet még jobban le kellene korlátozni olyankor)Akinek nics több tízezre és ezeket el tudja viselni annak akár jó is lehet.

(#27173) kovadika


kovadika
őstag

Inteles, XBMC-t használó lejátszók megjelenéséről, áráról szivárgott már ki valami infó? A Dune HD Max 3D-n kívül jön más ilyen tudású lejátszó is?

(#27174) foxi69 válasza robi-k (#27167) üzenetére


foxi69
tag

Adnál linket ehhez a "jó 20k-s" NAS-hoz? :R

(#27175) BBéci válasza foxi69 (#27174) üzenetére


BBéci
titán

Talán erre gondolt: [link].

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27176) robi-k válasza foxi69 (#27174) üzenetére


robi-k
őstag

Erre gondoltam (én ennek a kistestvérét -használom, amibe csak egy 3,5" lemezt lehet betenni):
NAS Buffalo LinkStation Duo - LS-WXL Torrent WebServer DLNA
Postai költséggel együtt 67,90 angol font, ami kb. 24 ezer Ft.

(#27177) StLui válasza StLui (#27143) üzenetére


StLui
veterán

Ma megvettem wd play-t, sajnos azt hittem vn itthon hdmi kábelem, de nincs, teszt holnap így. Viszont a "Hazai pálya" álltal ajánlott boltból nem tudták volna szállítani csak hátfőn az átvevőpontba, ami közel van hozzánk. Eszembe jutott egy dunakeszis pc bolt, erre volt is nekik, és még pár százassal olcsóbb is volt.
Kíváncsi vagyok sikerül-e a hálózatot összehozni holnap :D

robi-k: valami magyar forrásút esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#27178) BBéci válasza robi-k (#27176) üzenetére


BBéci
titán

Inkább 25000, de egy kétlemezes Buffalo NAS-ért nem sok pénz. Komolyan gondolkodóba estem, kellene venni egy ilyet! Viszont nem lenne meg a RAID5, ami a vágyam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27179) robi-k válasza BBéci (#27178) üzenetére


robi-k
őstag

A RAID5-hez már a 4 lemezes kell, de 25% erősebb és gyorsabb is (erősebb proci van benne) a két lemezesnél:
NAS Buffalo LinkStation Pro Quad LS-QVL
Az ára postai költséggel 224,90 font, és ehhez már hozzá kell számolni a VÁM+ÁFA költséget (ez már nem fog "átcsúszni" a VÁM-on). És szerintem ez már így túl nagy ár a RAID5-ért, inkább a kényes adataimat (családi fotók) egyszerre menteném a kétlemezes NAS mindkét lemezére (nem használnék RAID-et), így ha az egyik elszáll, akkor sincs baj.
Már 2 kollégámnak és a sógoromnak is így állítottam be az általuk vásárolt kétlemezes Buffalo-t, tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#27180) BBéci válasza robi-k (#27179) üzenetére


BBéci
titán

UK-ból vám és Áfa???
225 GBP az 85000 Ft. nagyjából ennyiért (90e) kapni itthon Synology DS413j-t.
Az a 25e tényleg elgondolkodtató. 2 db 3 TB-os WD RED plusz 80 e, úgy már húzós kicsit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27181) karesz501 válasza robi-k (#27179) üzenetére


karesz501
senior tag

a UK az EU tagállam, se ÁFA (már van rajta) se VÁM (nincs) nem terheli ;)

Life is no picnic!

(#27182) cekkk válasza karesz501 (#27181) üzenetére


cekkk
veterán

Attól, hogy az angol ebay oldaláról rendelitek az még nem 100%, hogy Angliában van.

Érdemes lenne megnézni, hogy hol is található a termék: Item location: HCMC, Vietnam
Ez bizony nem Anglia, szóval vám+áfa köteles. :K ;)

(#27183) bogabi válasza cekkk (#27182) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát, én nem vennék ilyen értékű műszaki cikket Vietnámból, csak ha nagyon bevállalós lennék (és nem vagyok :-) ). Ha valami baja van, akkor egy rahedli pénzt rá lehet költeni a gariztatásra - már ha egyáltalán van értelme gariztatni. Új műszaki cikket én csakis szigorúan olyan helyről veszek, amit könnyen el lehet érni, ha valami gond van.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#27184) Ispy válasza bogabi (#27183) üzenetére


Ispy
veterán

+1

Csak akkor vegyen az ember Vietnamból vagy Kínából vagy akárhonnan messziről ilyet, ha alapból le tud mondani a garancia adta biztonságról.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27185) karesz501 válasza cekkk (#27182) üzenetére


karesz501
senior tag

Az mas, de a UK az UK :P

Egyebkent ASIA vamkoteles tenyleg, arra figyeljetek, hogy mint maganszemely kell rendelni (ne legyen cegnev a csomagon!!!) es akkor ha el is kapja a csomagot a NAV le tudjatok jelenteni mint ajandek.

Life is no picnic!

(#27186) cekkk válasza karesz501 (#27185) üzenetére


cekkk
veterán

Tök mindegy, hogy ajándék nem ajándék akkor is rávámolnak, egy bizonyos értékhatár felett, meg ez is kb random mód meg. Mondjuk minél nagyobb az értéke valaminek annál biztosabb, hogy fizetni kell.

(#27187) BBéci válasza Ispy (#27184) üzenetére


BBéci
titán

Valamelyik Rejtő regény hőse, talán Fülig Jimmy mondta: kockázás nélkül nincs nyereség.
Hong-Kongból rendeltem 12 cellás laptopakksit, ami hibásnak bizonyult. Visszaküldtem, két hét múlva a számlámon volt a postaköltség, 30 dollár, rá egy hétre megérkezett a cseredarab.
Simán megrendelném a vietnámi cuccot, persze a kisebbet, amire nem rakódik egyéb sarc.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27188) DjKoxi válasza BBéci (#27187) üzenetére


DjKoxi
senior tag

3 nap " NAS-olás "után azt mondanád, miért nem vetted meg hamarabb :)

(#27189) Ispy válasza BBéci (#27187) üzenetére


Ispy
veterán

Én is rendeltem már jó pát cuccot ebayről, de egy 100k-s cuccot azért nem vennék.

Persze ez ízlés dolga.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27190) BBéci válasza DjKoxi (#27188) üzenetére


BBéci
titán

Két mobilrack helyett egy dobozban lennének a merevlemezek és laptop nélkül tudnának torrentezni. Ez utóbbi nem nagy előny, mert napi 12 órát ülök előtte.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27191) Ispy


Ispy
veterán

Véleményekre lennék kíváncsi:

Pioneer BDP-150 vs. Panasonic DMP-BDT120EG

Van minőségbeli különbség a két lejátszó között?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27192) blakey válasza Ispy (#27191) üzenetére


blakey
titán

220-as panám volt, most 150-es pio-m, eredeti lemez lejátszásánál semmi különbség, dvd felskálázása a panának szerintem jobb, de nem sokkal, a pana nem tud usb-ről kadenciahelyes (24Hz) lejátszást, újraírott lemezekről alig játszik le valamit. Ha csak gyári lemezekkel eteted akkor a pana valamivel szebb képet ad, de összeségében a pio jobb vétel lehet, egy a gond, a cinavia. Egyelőre kevés az ilyen védelemmel ellátott film, de sajnos ott van, már elgondolkodtam, hogy elcserélném egy cinavia nélküli lejátszóra. Szerintem pio írányába mozdulj. DLNA-n mindkettő "buta".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27193) rgeorge válasza Ispy (#27191) üzenetére


rgeorge
addikt

Én most úgy látom, hogy a Pana nem játszik le SACD-t, a Pio igen. A Pio-kat mindenki dícséri képminőség és mechanika szempontjából is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#27194) Ispy válasza blakey (#27192) üzenetére


Ispy
veterán

Csak eredeti lemezek lejátszása lenne a cél, másra nem használnám.

Esetleg, ha tud olyat, hogy 3D-t lejátszik USB-ről, mert azt a médialejátszó nem kezeli.

Jól látom, hogy a pio-n van hálózati csati?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27195) blakey válasza Ispy (#27194) üzenetére


blakey
titán

Mindkettőn van hálózati csatlakozó, USB-ről eredeti 3D-t nem játszik le egyik sem, a pio kínai hackelt firmware-rel igen, de nem tudom, hogy megéri-e, még nem próbáltam és igazándíból nem is jártam utána, hogy mit és hogyan kéne ahhoz, hogy hackelve legyen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27196) BBéci válasza blakey (#27195) üzenetére


BBéci
titán

Itt a Fórumon többen írták, hogy AVCHD mappából a Pio le tudja játszani a BD 3D-t. Semmiféle firmware változtatás nem kell hozzá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27197) blakey válasza BBéci (#27196) üzenetére


blakey
titán

Elképzelhető, én inkább újraírható lemezre írom vagy megveszem, bár alig van értelmes 3D-s anyag.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27198) Ispy válasza blakey (#27197) üzenetére


Ispy
veterán

Pont a kevés 3D-s anyag miatt gondoltam, hogy nem fogok 3D-s médialejátszót venni.

(#27196) BBéci

Viszont, ha a pio megeszi NFS-ről is azt a párat, amit esetleg majd meg akarok nézni, akkor ez lesz a jó választás. Vagy ha olyan kedvem támad, akkor megveszem eredeti lemezen.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27199) blakey válasza Ispy (#27198) üzenetére


blakey
titán

Nem hagyatkoznék ilyenekre, ez nem hálózati lejátszó és még csak nem is médialejátszó. Hálózatról buta és a 3D nem fog átmenni, élvezhetetlen lesz. Kipróbálom úgy, hogy kicsomagolom az iso-t és meglátjuk mit fog csinálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27200) BBéci válasza Ispy (#27198) üzenetére


BBéci
titán

Baromi jól megvagyok 3D nélkül, egyetlen porcikám nem kívánja. Pedig két 3D-s lejátszó van a hifiállványomon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.