Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok !

Tudom hogy nem ez a topik de valaki segítene NAS-t venni ( 2 lemezes ) ?
Popcorn A210-et könnyű összelőni vele ?
Ki fogja tudni szolgálni a NAS full HD filmek esetén is ?

Kösz !

(#28452) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#28451) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Ki fogja tudni szolgálni a NAS full HD filmek esetén is ?"
Müködik, csak félek nagyon sokat fogsz kérdezni. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28453) Gulyopapa válasza Mezga Aladár (#28452) üzenetére


Gulyopapa
addikt

:DD :DD :DD

(#28454) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#28453) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyre figyelj. Legyen a nas funkciói között az NFS szerver. A popi ezen a leggyorsabb.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28455) Gulyopapa válasza Mezga Aladár (#28454) üzenetére


Gulyopapa
addikt

ok

(#28456) Warter válasza Mezga Aladár (#28454) üzenetére


Warter
őstag

Látom az első percben beviszed a rengetegbe. :DDD

(#28457) Mezga Aladár válasza Warter (#28456) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én is végig-jártam a dolgot, az NFS nélkül a popi lagol.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28458) robi-k válasza Mezga Aladár (#28457) üzenetére


robi-k
őstag

Bocs, de ez badarság, a popi A210 tökéletesen megy SMB-n is semmilyen akadás nélkül! Ez idáig én az NFS protokoll értelmét csak! a full BD3D filmekhez látom, ott valóban SMB-nél előfordulhat akadás.

(#28459) Mezga Aladár válasza robi-k (#28458) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocs de ez nem badarság.
Akkor kezdtem figyelgetni amikor egy-két full bd iso elkezdett akadozni.
Egy egyszerű teszt.
Próbáld ki az imax.hubble.mkv-t. Sambán 70 mbps megakad, Nfs-tcp végigmegy a 151 mbps csús bitrátáig.
A samba erőforrás igényes, az nfs pedig a popi(linux) natívan támogatott hálózati megosztása.
De gugli a barátod.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28460) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

És azt lehet tudni hogy melyik termékcsoportban van NFS szerver ?
Mert nem szeretném ha a Popi elkezdene nekem akadozni ... most nincs lag mivel benne van a HDD, de szeretném kivenni belőle...

(#28461) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#28460) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem böngészd a netet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28462) Gaben360 válasza BBéci (#28442) üzenetére


Gaben360
senior tag

Néztem a 102-t,de komolytalannak tűnik a primehoz képest,csatlakozó egy szál se,csak hdmi és lan.
Se kijelző.Nincs hdmi-s erősítőm úgyhogy egy coaxiális csati mindenképp kell,úgyhogy a 102 felejtős.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#28463) liszi70 válasza ultio (#28450) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Igazad van, de mivel nekem egyfajta vinyóm van én csak az azzal kapcsolatos tapasztalataimat tudtam megírni."

Persze, ez természetes, köszönöm szépen!

Egy dolgot még kérdeznék. A 2TB-os WD elements, nálad minden esetben kikapcsol a WD TV Live Streaming-re kötve, készenléti kikapcsolással? Tudniillik nekem nem minden esetben tette. Ez roppant érdekes, már-már misztikus volt, nem tudom pontosan, mikor-mitől kapcsolt ki és mikor-mitől nem. Kipróbálnád nekem, hogy filmlejátszás közben, a STOP gomb megnyomása nélkül nyomod meg a power gombot, és úgy is, hogy a filmlejátszást stoppal megszakítod, és csak utána offolod a készüléket a power gombbal? Tudnillik nálam többször is egymás után kikapcsolt az elements, amikor STOP-al a filmet állítottam meg előbb, és csak utána power, és többször nem, amikor filmlejátszás közben nyomtam meg a piros kikapcsolót. (Ez kicsit zavaros, belátom, de kivehető a lényeg?)

Persze ez apróság, ráadásul már be is állítottam a tulajának a WD Live Streaming-et, tehát nem is nálam van, csak érdekel, hogy mitől, miért van ez, mi okozza. Egy megoldatlan rejtély....... :D

[ Szerkesztve ]

(#28464) liszi70 válasza anonym1s (#28449) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!
Kikapcsoltam a médiakönyvtárat, de így sem kapcsolódott ki az 1 terás WD. A fene se érti ezt, lásd előző posztom! :D

(#28465) BBéci válasza Gaben360 (#28462) üzenetére


BBéci
titán

Van a TV-102-nek digitális koaxiális kimenete! :K
Kijelzője valóban nincs és ez számomra is hátrány, de amennyiért adják, mindent nem tudhat.
Kép- és hangminőségben semmivel nem marad el a Prime-tól.

(#28464) liszi70
Nem vennék olyan merevlemezt, aminek nincs ki-bekapcsoló gombja. Igaz, van egy 1,5 TB-os Elements-em, de 8000 forintért, tele filmekkel, nem hagyhattam ki. Kizárólag adattárolásra használom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28466) bajnokpityu válasza BBéci (#28465) üzenetére


bajnokpityu
félisten

USB lekapcsolja, esata nem. MEg a winyó nem folyamatos működés közben szokott meghalni, inkább bekapcosláskor / lépcsőről van leeséskor.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28467) Dorian válasza bajnokpityu (#28466) üzenetére


Dorian
félisten

A külső vinyó házától függ, hogy USB áramelvételre lekapcsol-e. Az egybeszerelt külső vinyóim mindegyike lekapcsol, a dokkolóegységes megoldás meg nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28468) BBéci válasza bajnokpityu (#28466) üzenetére


BBéci
titán

Ebben igazad van, de látod, Liszinél nincs rendben a lekapcsolás, ezért jobb a gombbal ellátott ház. ESATA kapcsolat esetén is leáll a merevlemez, csak a LED világít. Laptopomhoz eSATA-val kötöttem az egyik LC-POWER házat.
Amit lányod levert a lépcsőről, az tönkrement? Nem sokkal utána a konyhában leejtettem az egyik LC-t, de a vinyónak semmi baja nem lett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28469) Mezga Aladár válasza BBéci (#28468) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Nem sokkal utána a konyhában leejtettem az egyik LC-t, de a vinyónak semmi baja nem lett."
Szerencsés csillagkép alatt születtél.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28470) bajnokpityu válasza BBéci (#28468) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tönkrement. Szerencsére nagyjából pótolható volt az adat, a szerviz meg cserélte, rendes volt.
1 méterről leeső winyók azért 4/5ös aránnyal kihaltak a környéken.
Gyártó spórolásból merevlemezre rakja a vezérlőprogramot, ilyenkor jól jön, mert nem tudják kiolvasni sem a sérült felület miatt, mitől ment tönkre. Leejted,bekapcoslod, az össze-vissza kaszáló sérült fej végigszántja a felületet, és a vezérlőprogramot is.

Nekem esata esetén pörög tovább, külső 3.5ös winyórack, ugyanaz a rack USB esetén lekapcsol.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28471) BBéci válasza Mezga Aladár (#28469) üzenetére


BBéci
titán

A ház egyik műanyag végének fülei letörtek, ezért ellen kell tartani, amikor bedugom a másik oldalon a csatlakozókat. Azt használtam filmlejátszásra és hurcoltam az íróasztalom és a médialejátszó között. Azóta nem mozgatom, átvette a helyét a Freecom. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28472) ultio válasza liszi70 (#28463) üzenetére


ultio
senior tag

Értem miről beszélsz, mert én is megfigyeltem hasonlót.
Az biztos, ha úgy kapcsolom ki, hogy az alapképernyőn áll a készülék, akkor kikapcs után rögtön leáll a vinyó.
Ha pl. filmnézés közben kapcsolom ki, akkor nem áll le rögtön, de valamikor leáll, az biztos, de nem figyeltem meg mennyi perc után.
És aztán egyén variáció lehet még.
De egy idő után mindenképpen leáll.

rasti rusti

(#28473) ultio válasza liszi70 (#28464) üzenetére


ultio
senior tag

Továbbra is az a véleményem, hogy valami használja a vinyót ilyenkor.
Példa nálam: kikapcsolom a wd-t, leáll a vinyó hallhatóan.
Belövöm a pc-t, megvan neki a hálózat és hallom, hogy valamit csinál a vinyó. Nem pörög, de mintha lenne valami kis hangja.
A pc nálam összeköttetésben van a vinyóval és arra gondolok, hogy megtalálja hálózaton, el is érem rögtön, nem kell várni és valamilyen szintű készenlétben áll a vinyó, ami a teljesen áll és a használatban van között van valahol.

De lehet, hogy teljesen hülyeséget írtam.

rasti rusti

(#28474) liszi70 válasza ultio (#28472) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, akkor oké, nem nálam volt hibajelenség, hanem ez ilyen.

"ha úgy kapcsolom ki, hogy az alapképernyőn áll a készülék, akkor kikapcs után rögtön leáll a vinyó."

Így van, én is ezt tapasztaltam.

"Ha pl. filmnézés közben kapcsolom ki, akkor nem áll le rögtön, de valamikor leáll, az biztos, de nem figyeltem meg mennyi perc után."

Körülbelül 40 perc után áll le ebben az esetben a készenléti kikapcsolás után, de mondom, ebben is van némi esetlegesség, mert van amikor azonnal leáll, attól függően is, hogy STOP-POWER, vagy csak POWER. Vagy mittudomén! Ennek lelke van, ammá' biztos! :D

[ Szerkesztve ]

(#28475) anonym1s válasza liszi70 (#28464) üzenetére


anonym1s
őstag

Nincs ebben semmi misztikus, az 1tb-os wd elements vincsesztered egy gagyi szar :)
A legregebbi vincseszterem egy 2,5 eves 1TB-os Seagate FreeAgent volt, (mar nincs meg) es azonnal leallt ha kikapcsoltam a wd-t. Most is leall az osszes gyari, csak az a kinai szar nem.

(#28476) liszi70 válasza anonym1s (#28475) üzenetére


liszi70
nagyúr

Most már nem az 1 terásról, hanem a vadi új 2 terásról beszélünk! Az egy terás soha nem kapcsolt ki rögtön, az kevésbé bosszantó, mint amikor a 2 terás hol igen, hol nem! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28477) bl4ze


bl4ze
veterán

Senki nem frissített Dune 101-en firmware-t , tényleg ?? Beta

.:. bl4ze .:.

(#28478) ultio válasza liszi70 (#28474) üzenetére


ultio
senior tag

Biztos, hogy nem hibajelenség, bár valóban jó lenne tudni az okát.
Érdekes gondolat, hogy egy kikapcsolt eszköz mi a csodát csinál kikapcsolás után :).

Ha lenne benne kamera, azt mondanám, infót gyűjt :DD .

Elhiszem a 40 percet, mert nem mértem soha.

De lehet tényleg lelke van.

rasti rusti

(#28479) ultio válasza anonym1s (#28475) üzenetére


ultio
senior tag

Próbáld ki amit liszi mondott és amivel én is egyetértek, mert nálam is így van.

Természetesen nem zárom ki, hogy mindkettőnknél beállítási hiba van.

rasti rusti

(#28480) anonym1s válasza liszi70 (#28476) üzenetére


anonym1s
őstag

Tudom, olvastam, de en az 1tb-osrol beszelek, ami 40 perc utan allt le.

(#28481) anonym1s válasza ultio (#28479) üzenetére


anonym1s
őstag

Oke, majd kiprobalom, de teljesen feleslegesnek erzem.
Soha nem jutott eszembe hogy film kozben, stop nelkul kapcsoljam ki a lejatszot, es gyanitom hogy a tesztet leszamitva, soha nem is fogom.

(#28482) BBéci válasza bl4ze (#28477) üzenetére


BBéci
titán

Te vagy az egyetlen TV-101 tulaj. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28483) Mezga Aladár válasza anonym1s (#28475) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Nincs ebben semmi misztikus, az 1tb-os wd elements vincsesztered egy gagyi szar"

Na-na az enyémben egy re4-gp van.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28484) liszi70 válasza anonym1s (#28480) üzenetére


liszi70
nagyúr

"en az 1tb-osrol beszelek, ami 40 perc utan allt le."

Pont azt mondom, hogy utána a 2TB-os is volt, hogy 40 perc után állt le!

Tényleg próbáld már ki légyszi ezt a hülyeséget, már alvászavaraim lesznek emiatt! :D

[ Szerkesztve ]

(#28485) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok,
felmerült bennem egy lejátszó vásárlása.
Azonban lenne pár kérdésem, amivel kapcsolatban sok infót nem nagyon találtam, mivel szinte mindenhol lejátszókat (tudásukat, képminőségüket) önmagukban, vagy elvétve 1-2konkurenciával vizsgálják.

1. van-e értelme lejátszó vásárlásának, ha a tvben van saját beépített lejátszó?
csak mert a legtöbb tv USBről, vagy lanrol elég sok formátumot elvisz, ahogy az én samsung tvm is és lehet én nem ütköztem eddig kompatibilitási problémákba mert az esetek 90%ban .mkv-t nézek, vagy sorozatokat .avi-ban.
2. jobb kép/hang minőséget produkál-e mint a TV gyári lejátszója?
3. típusok között van e lényegi eltérés képminőségben? ahogy eddig néztem a legtöbbnél a problémát csak a különböző formátumok okozhattak gondot, illetve hsz-ek alapján elég sok típusnál írták hogy egyik másik fagy, meg akad stb. Ezt is csak azért kérdezem mert a gyári lejátszó lehet fapadosabb, de fagyás, lassulás lejátszás közbeni megakadás, vagy a filok böngészése közben se nagyon tapasztalható akadozás.

Egyébként a wd tl live streaming-el szemezek. A jukebox funkció nagyon bejön, meg a feliratok testreszabhatósága (amint hiányolok a tv lejátszójából az asztali lejátszókkal ellentétben)

(#28486) Warter válasza Hooper (#28485) üzenetére


Warter
őstag

Láthatóan nem is nagyon kerestél, pedig elég lett volna a keresőt használni vagy néhány oldalt visszaolvasni. ;]

(#28487) #75912448 válasza Hooper (#28485) üzenetére


#75912448
törölt tag

Minden kérdésedre részletes választ találhatsz a topikban, 35x lett leírva mindez. A választott lejátszó ár/értékben jó választás, képminősége és mozgásmegjelenítése nagyságrendeket ver a tévékben található "valamire", amit médialejátszónak csúfolnak.

(#28488) liszi70 válasza Hooper (#28485) üzenetére


liszi70
nagyúr

"van-e értelme lejátszó vásárlásának, ha a tvben van saját beépített lejátszó?"

Van.

"jobb kép/hang minőséget produkál-e mint a TV gyári lejátszója?"

Igen.

"típusok között van e lényegi eltérés képminőségben?"

Melyik típusok között?

"Egyébként a wd tl live streaming-el szemezek."

Az vállalható, árához képest korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#28489) anonym1s válasza liszi70 (#28484) üzenetére


anonym1s
őstag

Tettem egy probat. Amikor film kozben kapcsolom ki, nekem sem allitja le a vincsesztereke, plusz az erositot es tevet sem kapcsolja ki.

(#28490) Vladi válasza ricsik (#28265) üzenetére


Vladi
nagyúr

jaja. Csak célbaérni látok kevés embert :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28491) Gaben360


Gaben360
senior tag

Ha sikerül megvegyem a dune bd primeot,akkor ahhoz milyen külső hdd-t ajánlanátok?
Min.1 tb lesz,csak milyen legyen 2.5" vagy 3.5"?
5400rpm vs. 7200rpm?
Esetleg ajánlott vétel?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#28492) dh66e válasza Gaben360 (#28491) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem mindegy,de ha hurcolászod vagy nem akarsz még kábel erdőt akkor 2.5" az ajánlott.Nekem wd my passport(1 terrás) és egy 640gb elements is bevált.

(#28493) robi-k válasza Gaben360 (#28491) üzenetére


robi-k
őstag

Melyik prime-ra gondolsz?
Prime vagy Prime 3.0? Az első nem ajánlott, a 3.0 nagyon is jó készülék! A 3.0 prime belsejébe tudsz tenni egy 2,5" HDD-t (akár 1 Tb-sat is), amúgy USB-n bármilyen kapacitású külső HDD csatlakoztatható.

(#28494) liszi70 válasza anonym1s (#28489) üzenetére


liszi70
nagyúr

Rejtély......

(#28495) BBéci válasza Hooper (#28485) üzenetére


BBéci
titán

Az sem mindegy, milyen TV és van-e hozzá valamilyen hangrendszered? Mert előfordulhat, hogy teljesen felesleges médialejátszót venned.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28496) Gaben360 válasza robi-k (#28493) üzenetére


Gaben360
senior tag

Pontosan dune hd bd prime 3.0 lesz,ha sikerül.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#28497) ultio válasza liszi70 (#28494) üzenetére


ultio
senior tag

Tényleg az.
Miért pörgeti még a vinyót. Nekem kicsit olyan, mintha még játszaná az adott tartalmat a wd, de nem ad ki képet.
Egy idő után meg észreveszi, hogy hopp, de hát képet nem nyomok ki, akkor biztos kikapcsoltak, fenének pörgetem a vinyót, állj csak le.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#28498) bl4ze válasza BBéci (#28482) üzenetére


bl4ze
veterán

nemááááá :) kizárt!
van itt még 101-es arc, tuti :)

.:. bl4ze .:.

(#28499) Hooper válasza BBéci (#28495) üzenetére


Hooper
őstag

LE40C670, a hangucc meg optikain z5500.

regger, liszi70 köszönöm a választ!

(#28500) BBéci válasza Hooper (#28499) üzenetére


BBéci
titán

Az egy jó képminőségű tévé, de csak akkor érdemes hozzá médialejátszót venni, ha kellően közelről, az optimális 1,5-1,7 méterről nézed. Távolabbról elvész az a többlet, amit egy jobb lejátszó nyújt.
A z5500 jó kis PC-s hangrendszer, de szerintem bőven megfelel hozzá az a hangminőség, amit a TV optikain kiad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.