Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) pomk válasza kovadika (#27700) üzenetére


pomk
őstag

Akkor szerintem egyenlőre marad a sima media lejátszó, és ha majd szükség lesz rá, akkor lesz külön blu ray lejátszó. Úgyis csak ~10%-ban nézek lemezről filmeket.
Ennek tudatában Mede8er, Dune márkákból tudnátok konkrét típusokat ajánlani ?
Egreat márkát ismeritek?

(#27702) kovadika válasza pomk (#27701) üzenetére


kovadika
őstag

Egreat R6S nem rossz ár/érték arányú lejátszó, főleg ha kell a 3D. Kadenciahelyes lejátszásra csak egy kezdetleges béta fw-el képes, de legalább dolgoznak rajta.
Dune: 102 alap kategória, se 3D, se beépíthető merevlemez lehetőség. Smart széria(B1, D1, H1) is ajánlott, használtban olcsóbban is ki lehet őket fogni. Ha kell a 3D, akkor 303D.
Mede8er MED600 szintén ajánlott lejátszó ha kell a 3D. Realtek chipes létére kadenciahelyes lejátszásra is képes.
Mindegyik modellről találsz egy csomó infót, ha beütöd a keresőbe.
WD Live Streaming-re is nézz rá.

[ Szerkesztve ]

(#27703) Ispy válasza pomk (#27701) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem a Mede8er Med600x3D jó vétel most, 3D-s és 5 év gari van hozzá, a dunékhez csak 1, illetve árban egy kicsit drágábbak is.

(#27702) kovadika

Igen, ha nem kell 3D, akkor a WD Live Streaming is jó vétel most 26k-ért (én is most vettem egyet :D)

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27704) kovadika válasza Ispy (#27703) üzenetére


kovadika
őstag

A Smart szériától a Dune is 2 év garanciát vállal, de ebben valóban verhetetlen a Mede8er(ahogy ár/érték arányban is). Azonban elég ritkán olvasni meghibásodott Dune-ökről(meg eleve médialejátszókról), konkrétan egy esetre sem emlékszem, pedig már jó ideje figyelem a topicot.

(#27705) Ispy válasza kovadika (#27704) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem egyszerűen nem szimpatikus, hogy csak 1 év a gari, ezért nálam az első körben estek ki a dunék a lehetőségek közül, ráadásul nem is olcsók a többiekhez képest. Ha alapból 2 év lenne, az ok.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27706) elodman válasza #66323456 (#27697) üzenetére


elodman
aktív tag

köszi rgeorge és 2448.

a helyzet az, h. majdnem "kiapadhatatlan" készletünk van 10-20 éves TV-kből, :)
és van amelyik pár órát üzemelt csak, szóval igyexem átböngészni bemeneteiket...

Ha speciális media player képes csak kompoziton adatátvitelre, akkor esetleg javasolhattok egyet.

thanx és üdv

(#27707) kovadika válasza Ispy (#27705) üzenetére


kovadika
őstag

Nekem sem szimpatikus. Nekem ezért(és azért, mert nincs rá pénzem :D ) nem lesz soha Apple termékem. Vicc, hogy az 500k-s notebookra is egy év garanciát vállalnak.

(#27708) nfsu17 válasza pomk (#27696) üzenetére


nfsu17
veterán

Vagy rippelem gépre, és onnan WiFi-n keresztül lejátszom média lejátszóval.

Pontosan.
Tökéletes lesz a végeredmény, menüvel, mindennel együtt.

(#27709) Ispy válasza kovadika (#27707) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem egyébként is garancia fétisem van :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27710) pomk válasza kovadika (#27704) üzenetére


pomk
őstag

Két buta kérdés:
1. Mi az, hogy kandencia helyes lejátszás? Sajnos gugliban nem sok mindent találtam rá.
2. A 3D lejátszás alatt azt értitek, hogy egy 3D-s filmet lejátszon maga a media player HDD-ről vagy USB-ről? Ha jól gondolom, ezt meg tudom tenni úgy is, hogy laptopon elindítom a filmet és hálózatban megosztom, nem?

(#27711) tőzsdesügér


tőzsdesügér
csendes tag

hali, nem tudom hol tehetném fel a kérdésem így ide írom

van egy 2tbos külső vinyom, meg kb 500 filmem, ami folyamatosan bővül

hogy tudnám a legjobban rendszerezni a filmeket, hogy a tv-re rádugva, ne 10 perc legyen mire átpörgetem az összeset? :B

(#27712) Dorian válasza tőzsdesügér (#27711) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon egyszerűen. ABC-t általános iskola 1. osztály óta ismered, a filmek címei pedig ebben a sorrendben jelennek meg így oda ugrasz amit nézni akarsz. Ennél nem is lehetne egyszerűbb. Rajzfilmeket, sorozatokat, koncerteket, ismeretterjesztőket, stb pedig beteszed ilyen nevű mappába.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27713) pomk válasza pomk (#27710) üzenetére


pomk
őstag

Még egy:
3. A feliratokat hogyan kezelik ezek a lejátszók? Mert szinte minden filmet, sorozatot feliratosan nézek.

(#27714) kovadika válasza pomk (#27710) üzenetére


kovadika
őstag

1: 23,976 Hz-es filmek(a filmek 90%-a ilyen) helyes megjelenítése. A régebbi realtek chippes lejátszók csak 24 Hz-en tudják megjeleníteni, ezért bizonyos időközönként frame duplázás van(ugrik a kép). Ezt amúgy elég kevesen érzékelik, lehet észre sem vennéd.
2: Nem tudom. Laptopról egyszer háromdéztem HDMI kábellel összekötve. Megoldható, de függ a notebooktól képességeitől is. Lejátszóval egyszerűbb.

(#27713) pomk

3: Tudod méretezni, pozicionálni, színezni, időzíteni. Dune-ben ez kifinomultabb, mint a Mede8er-ben, de ott is jó. WD-nél, Egreatnél nem tudom, hogy milyen, de ott is lehetőség van ezekre.

[ Szerkesztve ]

(#27715) TCr válasza pomk (#27713) üzenetére


TCr
veterán

Ha a riliz tartalmaz feliratokat, akkor azok között tudsz váltani, illetve ha a film mellett van egy azzal megegyező nevű .srt feliratfájl, akkor azt is ki tudod választani.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27716) tőzsdesügér válasza Dorian (#27712) üzenetére


tőzsdesügér
csendes tag

a tv lejátszója azt hiszem 4sor 4 oszlopban listáz, és ahhoz hogy pl az abc közepén lévő filmet megtaláljam, kb 20x kell oldalra nyomnom:S + van aminek nem tudom a pontos címét :))

az lenne a legjobb ha 1 fájlt több mappában is lehetne rakni, pl berakod a horrorba meg a vígjátékba is, erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#27717) nfsu17 válasza tőzsdesügér (#27716) üzenetére


nfsu17
veterán

a yadis az tud ilyet pl Dune médialejátszóra.
lehet keresni vele rendező szerint, szereplő szerint, évjárat szerint.
kb 25-30 film fér el (borítókkal) 1 oldalon, ezeken persze a távkapcs nyilaival kell mászkálni.
de nem ajánlom ezt mégsem Neked, mert mind az 500 filmet kb egyenként meg kell csináltatnod a yadis programmal.
Ami első körben is minimum annyiból áll, hogy minden filmnek nyitsz egy mappát (Avatar, Terminator) és beleteszed a filmet.

(#27718) Thuglife


Thuglife
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e lecserélnem a Dune Lite 53D Wifi médialejátszót egy Mede8er Med600x3d eszközre? Miben jobb a Mede8er?

Köszi a segítséget!

(#27719) pomk válasza kovadika (#27714) üzenetére


pomk
őstag

Eddigi segítségetek alapján úgy néz ki, hogy ~4 modell lehet a befutó max 30.000 kategóriában:
1. Dune 102
2. WD Live Streaming
3. Egreat R6S
4. Mede8er 400X2

3D-s filmek, DVD lemezek lejátszását meg tudom oldani laptopról(hálózatban média lejátszón keresztül TV-re), így arra nincs szükség. A fentiek közül ha az összehasonlító oldal igazat mondd, akkor a Mede8er 400x2 a legjobb vétel. Igaz, hogy nincs WiFi antennája, de vezetékkel is meg tudom oldani a csatlakoztatást a routerhez.
Erről van valami tapasztalata valakinek?

(#27720) kovadika válasza pomk (#27719) üzenetére


kovadika
őstag

A Mede8er 400X2-ről nem tudok nyilatkozni, nem ismerem és itt a fórumon sem olvastam róla semmit.
Szerintem az Egreat-et hanyagold, ha nem kell a 3D, mert a Dune és a WD jobb minőségű.
WD és a Dune közül azt válaszd, ami szimpatikusabb. Mindkettő jó lejátszó, lan kábelen keresztül bármelyiket tudod használni és a kapcsolat is stabilabb, mint Wifin.

(#27721) Relaxing válasza pomk (#27719) üzenetére


Relaxing
tag

Nekem volt R6S Pro. Semmi gond nem volt vele, olcsó és mindent lejátszik gond nélkül. Nem kadenciahelyes de ez ne zavarjon. Ebben az árban érdemes megfontolnod.

Bakker - micsoda gubanc!

(#27722) Integra


Integra
titán

van valami új hír arról a csodalejátszóról?? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27723) pomk válasza Relaxing (#27721) üzenetére


pomk
őstag

És a leírás alapján tud DTS-t és Divx-et is, amit WD és Dune nem.
Effelé hajlok én is.

(#27724) Relaxing válasza pomk (#27723) üzenetére


Relaxing
tag

Egy évig használtam. DTS -t tuti hogy visz de szerintem Divx-et is mert mintha 1 vagy 2 ilyen filmet néztem volna rajta.

Bakker - micsoda gubanc!

(#27725) dh66e válasza pomk (#27723) üzenetére


dh66e
veterán

Nagyon meglepő amit írsz.Milyen leírás szerint nem tudja ezeket?

[ Szerkesztve ]

(#27726) kovadika válasza dh66e (#27725) üzenetére


kovadika
őstag

Én sem értem. DTS problémája csak a 102P-nek volt, de az -elvileg- kikerült a forgalomból. Divx-el nem tudom mi a helyzet, de mintha a WD megzabálná azt is, amit a Dune képtelen.

(#27727) pomk válasza dh66e (#27725) üzenetére


pomk
őstag

Ez alapján. Mélyebbre nem ástam, így lehet, hogy ez hibás. Ha ők tévednek, Én is. :)

(#27728) TCr válasza pomk (#27727) üzenetére


TCr
veterán

Rosszabb összehasonlítást valószínűleg keresve sem találhattál volna.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27729) pomk válasza TCr (#27728) üzenetére


pomk
őstag

:DD

(#27730) dh66e válasza pomk (#27727) üzenetére


dh66e
veterán

Ahogy TCr kolléga is írja. :)
Mindig a gyártó honlapját nézd meg először egy kiszemelt modellnél és utána itt a topicban bizonyosodj is meg hogy tényleg valós az ott leírtak a felhasználok tapasztalatai alapján amitől jobb forrásra nincs is szükséged..

[ Szerkesztve ]

(#27731) CSorBA válasza pomk (#27729) üzenetére


CSorBA
őstag

Utolsó b5 firmmel a 102-nek nincs gondja a hd hangokkal sem.

(#27732) pomk válasza CSorBA (#27731) üzenetére


pomk
őstag

Árban az Egreat R6S a legjobb. Van olyan indok, ami miatt ez nem javasolt?

(#27733) CSorBA válasza pomk (#27732) üzenetére


CSorBA
őstag

Én leginkább 23,976-ot említeném. De az Egreatet én nem ismerem annyira, csak a dune-t. Várj kicsit, majd talán pár fórumozó még válaszol erre a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

(#27734) pomk válasza CSorBA (#27733) üzenetére


pomk
őstag

Ok, köszi!

(#27735) Black Phone válasza CSorBA (#27733) üzenetére


Black Phone
senior tag

Már van custom fw rá és azzal tudja. Nekem is ilyenem van és tökéletesen megvagyok vele elégedve. Idáig nem találtam olyan formátumot amit nem játszana le külső hdd-ről .

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#27736) ImpersonatoR

Usenet kliens az mire jó ? Miért jó ha bekapcsolom vagy éppen nem? (popcorn hour c-300)

(#27737) gulyasa válasza ImpersonatoR (#27736) üzenetére


gulyasa
őstag

A usenet egy igen sokcélú fizetős internetes szolgáltatás. A sok lehetőség között fájlmegosztás is szerepel...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#27738) subset


subset
senior tag

...szerintem olyat amin fut az xbmc, mondjuk minimum egy Raspberry Pi (Rev. B) + Openelec páros.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#27739) TVMaci


TVMaci
tag

Ma nagy felfedezést tettem. A Pana plazma tv távirányítójával, ha alul átkapcsolom a DVD/VCR-t TV-re, akkor a Med600-at tudom irányítani vele, minden létező funkcióját.

Élvezem, hogy egy távval kezelem a médialejátszót, erősítőt, tv-t. :)

Persze ez gondolom csak nekem volt új, az itteni guruknak kevésbé.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27740) gulyasa válasza TVMaci (#27739) üzenetére


gulyasa
őstag

Ez a HDMI CEC funkció lényege. A szabvány a Panasonic keresztségben VIERA Link nevet kapta, de sok más gyártónál is működik különböző más neveken (Samsung: Anynet+, LG: SimpLink, stb...)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#27741) nfsu17 válasza gulyasa (#27740) üzenetére


nfsu17
veterán

Lehet akkor nálam is működne a Dune így? Anynet+ van a menüben, valamikor láttam. Na, kipróbálom mindjárt.

(#27742) gulyasa válasza nfsu17 (#27741) üzenetére


gulyasa
őstag

Dune-ket nem ismerem, de pl. nálam az R6S - habár benne van a menüben - a hivatalos és az abból hegesztett custom firmware-ekkel nem működött a SimpLink (ebből kitalálható, hogy LG tévém van).
Viszont az alternatív megoldásnak számító Bast Castle különböző eddig kijött verzióival nálam is működött az R6S távirányítása HDMI kapcsolaton keresztül.

Amúgy nem lényeges, mert csak a HD kamerámról lejátszáskor használom a SimpLink-et (annak idején "olcsójánoskodtam", ezért olyan kamerám van, amihez nincs távirányítási lehetőség, de mióta megvettem a tévét, ez már nem probléma - más kérdés, hogy gyakorlatilag véletlenül jöttem rá, hogy így együtt tud működni a Sony kamera az LG tévével.)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#27743) nfsu17 válasza gulyasa (#27742) üzenetére


nfsu17
veterán

A lejátszót felismeri "player" néven, kicsit próbálgattam (nem nagyon mélyen merültem el benne), de csak nem ment a samu távirányítóval mozgatni a dune-t, aztán hagytam. Nekem csak addig kell a samu távírányító amúgy is, míg megnyomom a piros gombot. Sem a dune-hez, sem a STB-hoz nincs rá szükségem. Szvsz rájöttem nekem nem is kellene ez a funkció.

(#27744) Zsmester89


Zsmester89
őstag

LG: SimpLink - én is próbálgattam Mede8er MED600X3D-nál, de nem ismerte fel sehogy. Másnak sikerült?

Kérdés, fent említett lejátszóhoz szeretnék venni 2TB-os vinyót, ti mit ajánlotok?
Külsőt, belsőt tokozva (ha jól tudom, akkor külön táp kell mindegyikhez, mivel usb 2.0-ról 1tb-nál nagyobbakat nem tud meghajtani)?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#27745) nfsu17 válasza Zsmester89 (#27744) üzenetére


nfsu17
veterán

külön táp biztos mindegyikhez kell, nekem a 320GB-os megy egyedül egy szál usb-ről, az 500GB-osnak is már 2 db usb kellett. Szvsz én valami WD külsőt vennék, amit nem nekem kell összetákolnom. "/belsőt tokozva/"

(#27746) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok, gyors kérdésem lenne felétek (sajnos nincs sok időm utánaolvasni a témának)...
ajánljátok megvételre ezt a lejátszót?
"A.C.Ryan PlayOn HD2 mini"
nincsenek extra igényeim, csak hogy a zenéket és a filmeket (felirattal) jól vigye. külső vinyóval használnám főként (gondolom USB van rajta). használtan mennyit érne meg?
köszi :R

(#27747) Integra


Integra
titán

betettem a 2.5 collos hdd-t a kingston 3.5 collos átalakítóba, hogy használni tudjam. a pc nem látja a hdd-t. kivettem a keretből, hátha hibás és rádugtam direktben az alaplapra. úgy sem látja, bootoláskor kifagy a gép.
wtf? miért csinálja ezt a notebook hdd?
500gb seagate momentus 7200.4

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27748) cekkk válasza Integra (#27747) üzenetére


cekkk
veterán

Új a vinyó? Ha igen lehet a rossz.
Ha régi akkor nem lehet, hogy van rajta boot partíció és azért fagy le?

(#27749) Integra válasza cekkk (#27748) üzenetére


Integra
titán

igen, laptop eredeti hdd-je, de ettől még nem arról bootolok és bekéne olvasnia passzívban. van más 3.5 collos hdd-m, ami szintén ilyen és minden gond nélkül olvassa. ezért is fura.
amúgy gyári lenovo t520 merevlemeze, amit vásárláskor azonnal intel ssd-re cseréltem. még rajta van minden, ahogy a gyárban a lenovo telepítette.

érdekes, mert scythe kama connect 2-n keresztül meg azonnal beolvasta...
na ez hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27750) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami jó médialejátszó (vagy Set-top box) féleséget amivel a bedöglött videómagnót pótolhatnám?
A lényeg, hogy dvb-c-s legyen és ne túl drága. Ezenkívül jó lenne ha lenne benne timeshift is és mutatná az órát is stand-by állapotban.
Én most így hirtelen ezt találtam ami lehet jó lenne: [link]
Tehát körülbelül ebben az árkategóriában kellene, de inkább alatta ha lehetséges.
Vagy gondolkoztam még egy cubieboard vételén is (amit egyébként is szeretnék venni), de ahhoz meg elég drága még egy dvb-c képes tv-tuner.
Szóval várok javaslatokat.

Egyébként az még mindig igaz, hogy az ilyen készülékekkel felvett műsorokat nem lehet számítógépen megnézni, illetve feldolgozni csak tv-n nézni? Esetleg van kivétel?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.