Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) Mankó válasza Mankó (#28549) üzenetére


Mankó
veterán

Ha tegyük fel a DAC megoldás nem működik, akkor meg is szívhatom, ha a tv-n keresztül "menve" a másik oldalon csak sztereo jön ki, mert a bögreszettemen csak optikai és aux van. Jó a gondolatmenet?

(#28552) BBéci válasza Mankó (#28549) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítődnek nincs digitális bemenete? Miféle szerkezet az? Ja, bögreszett. :((
Koaxiálison ugyanazok a formátumok közlekednek, mint optikain, mivel mindkettő S/PDIF.
Mért ne működne a DAC? Az biztos, hogy kényszermegoldás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28553) Dorian válasza liszi70 (#28541) üzenetére


Dorian
félisten

Vidáman összeállítható 600-ból HD hangok észrevételéhez megfelelő minőségű szett. De figyelembe kell venni, amit kicsit feljebb Béci írt, minden szava igaz.

Illetve fontosnak tartom megjegyezni, hogy a hangsávok összehasonlításánál ne kövessünk el olyan baklövést, hogy mondjuk veszteségmentes vs. veszteséges hang összehasonlításánál az angol DTS HD-t a magyar hangsávval vetjük össze, mert azok minősége túlnyomó részt borzalmas.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28554) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Olyan írjon rám plz akinek Popcorn A210-ese van és NAS-a is.
Vásárlás előtt állok és nem akarok mellényúlni egy rossz termékkel.
Sok pénzt sem szeretnék beleönteni ha nem muszály, csak legyen megbízható, ne akadozzon a streamelés.
BD ritkán nézek, inkább nagy mkv. fájlokat.
A210-ben ezek vannak :
UPnP AV szerver
FTP szerver
SAMBA szerver
NFS szerver

Kösz !

[ Szerkesztve ]

(#28555) madgie válasza Gulyopapa (#28554) üzenetére


madgie
titán

Jól működik :) (A-210 + NSA-310)

Egyéb kérdés? :))

szerk: akármilyen (nem 3D) BD anyaggal is, nem csak mkv-vel.

szer2: egyébként gondolkodtam rajta, hogy vissza kéne állítani a Popit letölteni, ha nem terhelem agyon és külső vinyóra megy az adat ,akkor talán nem melegedne túl.

[ Szerkesztve ]

(#28556) Gulyopapa válasza madgie (#28555) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nincs csak riogattak hogy nem megy mindennel, meg hogy akadhat, stb ... nem költenék NAS-ra 100k-t ha nem muszály :)
Ha a NAS-ba teszem a popi vinyóját előtte mentsek minden adatot, mert formázni fogja ???

Ja és milyen szerón át kapja az adatokat a popi ( upnp, ftp, samba, nfs ) ?

[ Szerkesztve ]

(#28557) Integra válasza Gulyopapa (#28556) üzenetére


Integra
titán

muszáJ :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28558) madgie válasza Gulyopapa (#28556) üzenetére


madgie
titán

Nem akad az semmivel, némelyik régebbi avi forrást nem szereti, de azt lesz*rom :D

Én nem raktam a NAS-ba a popi vinyóját, hanem vinyóval együtt vettem a NAS-t... de külső rack-ben ott figyel a NAS-on a popiból kivett HDD, formázás nélkül látja, mi van rajta.

A hálózattal kapcsolatban azt használsz, amit akarsz, én sima smb-t szoktam, ami mellett alapesetben upnp is látszik, de ott nincs külső felirat, tehát azt hanyagolom.

(#28559) Gulyopapa válasza madgie (#28558) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Köszi a segítséget :R

(#28560) CSorBA


CSorBA
őstag

Visszatérve a Mede8er 24Hz / 23,976 Hz-es vitára, várhatóan a mai frissítésben ez megoldódik. Immáron ez (sem) tarthat vissza senkit :)

(#28561) madgie válasza Gulyopapa (#28559) üzenetére


madgie
titán

Nincs mit :)

(#28562) robyroby


robyroby
tag

Ezt ASUS OPlay Mini-t szerintetek megvehetem? 1080p-s HD filmeket akarok lejátszani vele (mkv)

:R

(#28563) Chrys_ válasza Chrys_ (#28158) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez a hiba a legfrissebb A400 FW-vel többé nem lép fel.

(#28564) Integra válasza robyroby (#28562) üzenetére


Integra
titán

azért ez nem támogatja a komolyabb hangzásokat..
Audio : MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, AIFF, Dolby Digital AC3, Dolby Digital Plus, DTS 2.0 +Digital out, Tag ID3

nincsen dts master audio, dolby hd true etc..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28565) Dorian válasza Integra (#28564) üzenetére


Dorian
félisten

mkv-kban ezek nincsenek is, csak kivételes esetben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28566) Integra válasza Dorian (#28565) üzenetére


Integra
titán

ok, akkor csak mkv-t nézzen.
bd-nél az ilyen kis készülékek szopó. nekem is oplay-em van, rev1 ráadásul, igaz amikor én vettem, akkoriban még bluray nem is volt nagyon.. de a bd lemezeim hangját nem is engedi át, így hiába van az avr-ben minden nyavaja támogatva, dts:neo6 a legjobb amit kilehet hozni belőle.. kell vennem egy komoly média lejátszót majd.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28567) Patice válasza Dorian (#28565) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vagy ha magad csinálod saját BD-ből, vagy kikölcsönzött BD50-ből. --> Make MKV! :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28568) No.01 válasza Chrys_ (#28563) üzenetére


No.01
őstag

Arra kovtekeztetek az irasaidbol, h te A-400-as tulaj vagy :B

Az uj SW megjelenesevel mennyire lett megbizhatobba mukodese? Egy hosszuhetvegere kaptam kolcson eggyet meg az ev elejen, de orultem, h nem az enyem mert hajlamos volt random restartolni. mindegy, h csak porgetni szerettem volna vagy epp megallitani. Hangsavok kozott nem szerettet valtogatni. volt h annyira lefagyott, h csak teljes aramtalanitas segitett.
Egy dolog vegett kacsintgatok megint fel mert 1-2 regebbi divixbol viszont mar anno tudott meglepoen jo minoseget generalni. ill V.hol olvastam, h a beepitett wifi vegre hasznalhato is v.mire. (jelenleg A300-am van egy ajandel wifi stick-el, de az csak arra jo, h az idot es az idojarast frissitse... katasztrofa!)

(#28569) BBéci válasza Dorian (#28565) üzenetére


BBéci
titán

Egyre több olyannal találkozom mostanában. Az előbb említett The Last Stand remux is mkv, 5108 kbps-es DTS-HD MA-val.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28570) robyroby válasza BBéci (#28569) üzenetére


robyroby
tag

Akkor lehet nem lesz jó? Sima TV speakerem van :)

(#28571) Integra válasza BBéci (#28569) üzenetére


Integra
titán

miért kell a bd filmeket mkv-ba konvertálni? minőségromlás?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28572) BBéci válasza robyroby (#28570) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem a kérdést illetve a problémádat.

(#28571) Integra
Első hallásra barbárságnak tűnt, aztán meggyőztek, hogy van benne okosság. Itt a topikban volt róla szó.
Semmiféle minőségromlással nem jár az mkv konténerbe helyezés, ami nem konvertálás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28573) madgie válasza Integra (#28571) üzenetére


madgie
titán

Kivágod a felesleges feliratokat, hangsávokat, menüt, (sajnos) az extrákat is.

(#28574) robyroby válasza BBéci (#28572) üzenetére


robyroby
tag

"azért ez nem támogatja a komolyabb hangzásokat.." <= szóval lehet kép lesz hang nem?

:R

(#28575) Patice válasza Integra (#28571) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én konkrétan tegnap próbáltam ki eredeti BD lemezről a konténerbe pakolást.

Hasznos dolog a fájlméretek miatt.

A lemez teljes mérete, amit megcsináltam kb. 40 GB volt. Ebből a film átkódolás és felesleges hangok nélkül kb. 18 GB lett.

Angol DTS-HD MA + Angol DTS + Magyar DD hangok és angol + magyar feliratokat hagytam meg a film mellett.

Másik eredeti lemezről, ami szintén kb. 40 GB körüli teljes mérettel rendelkezett ma reggel kb. 22 GB-os fájl lett a végeredmény, ugyan azokkal a hangokkal és feliratokkal. Ez egy kicsit hosszabb film volt kb másfél órás hosszal.

Hosszabb filmekkel is ki fogom próbálni, mondjuk egy Avatarral. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28576) TCr válasza Patice (#28575) üzenetére


TCr
veterán

Avatar?
LOTR TROTK extended minimum... :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#28577) Integra válasza BBéci (#28572) üzenetére


Integra
titán

megnézem azt a last stand mkv-t egy teszt erejéig

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28578) Integra válasza Patice (#28575) üzenetére


Integra
titán

igen, a hangsávok viszik el több mint a felét a bd lemeznek.
miért hagysz rajta két angol hangsávot, miért nem csak a jobbik hd ma-t?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28579) Multibit válasza Integra (#28571) üzenetére


Multibit
veterán

miért kell a bd filmeket mkv-ba konvertálni? minőségromlás?
Csak akkor romlik a minőség, ha átkódolod! Ha csak remuxon esik át, nem degradálódik sem a kép, sem a hang minősége. Viszont - mint ahogy előttem írták - sok lemezhelyet lehet vele spórolni.

(#28580) Patice válasza Integra (#28578) üzenetére


Patice
Topikgazda

A DTS Angol azért maradt benne, mert inkább bent hagytam a pipát előtte, amikor ki kellett választani. Biztos ami biztos. De később ez is orvosolható MKV Merge-el, meg a track-ek elnevezése stb. is megér nekem még egy áttaposást. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28581) Patice válasza TCr (#28576) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az nincs meg eredeti BD-ben. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28582) TCr válasza Patice (#28581) üzenetére


TCr
veterán

Az nem is lehet, sajnos itthon még nem adták ki. Érthetetlen.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#28583) Patice válasza TCr (#28582) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tudom.

Valami olyasmi rémlik ezzel kapcsolatban, hogy csinálnak belőle új transzfert vagy mi a szösz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28584) TCr válasza Patice (#28583) üzenetére


TCr
veterán

A felújítás már megvolt, ki is van kölcsönözve.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#28585) Patice válasza TCr (#28584) üzenetére


Patice
Topikgazda

BD50-ben? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28586) TCr válasza Patice (#28585) üzenetére


TCr
veterán

Dehogy, MKV 720p. Nagyobbat nem szedek, számomra értelmetlen lenne.
Azt hiszem 2011-ben adták ki az extended-et külhonban BD-n, azon már a felújított kép van.
A hazai HD rilizek abból + a DVD-n megtalálható hangokból lettek összevarázsolva.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#28587) cekkk válasza TCr (#28586) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem az még nem az, mert az elsőnek elég fura színvilágú, és arra panaszkodtak. Én ilyenre emlékszem.

(#28588) BBéci válasza robyroby (#28574) üzenetére


BBéci
titán

Passz, kérdezz meg valakit, aki használ olyan lejátszót. Dunéken ki lehet választani, hogy az MA-ból csak a magot adja ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28589) Dorian


Dorian
félisten

Most a Gyűrűk Ura ext. verziójáról beszéltek? Már vagy egy éve megvan 3x dupla BD50 verzióban. A régi verzió tényleg pocsék volt, erre sztem nem lehet panasz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28590) TCr válasza cekkk (#28587) üzenetére


TCr
veterán

Ha gondolod kölcsönözd ki és nézd meg, szerintem igen.
Az már biztos, hogy a kép a 2011-ben megjelent BD extended verzióból van, és valami csodaszép.

Dorian: így van, én is ezt mondom.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#28591) cekkk válasza Dorian (#28589) üzenetére


cekkk
veterán

Igen, viszont az első résznek teljesen más a képi világa mint a másik kettőnek.
Ilyen kékes árnyalatú.

(#28590) TCr

Nekem meg van. De majd ránézek újra.

(#28592) HarryDEC válasza CSorBA (#28560) üzenetére


HarryDEC
tag

Az elvileg már 10.-én megoldották. Nem?

Korán keltem, hol az arany?

(#28593) CSorBA válasza HarryDEC (#28592) üzenetére


CSorBA
őstag

De, igazad van. A maiban elvileg javítottak valamit ezzel kapcsolatban, bár a changelogban nem tüntették fel.

(#28594) HarryDEC válasza CSorBA (#28593) üzenetére


HarryDEC
tag

Nekem még az 1.05 van fent. Az álláspontom az (volt), hogy megvárom a véglegest, az a biztos. Az első 2.0.0 béta február elején jelent meg és még mindig nincs végleges. Kezdek kicsit türelmetlen lenni, lehet, hogy fel kellene adnom az álláspontomat? :(

Korán keltem, hol az arany?

(#28595) CSorBA válasza HarryDEC (#28594) üzenetére


CSorBA
őstag

Nyugodtan válthattál volna szerintem betara, elég jól tolják a srácok :) Közeleg a végleges, szerintem már tényleg nem kell sokat várni.

(#28596) BBéci válasza HarryDEC (#28594) üzenetére


BBéci
titán

Érdemes mindegyiket feltenni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28597) tom_tol válasza cekkk (#28591) üzenetére


tom_tol
addikt

Melyik a legjobb verzió? Jöhet privátban is

(#28598) dh66e


dh66e
veterán

közben látom hogy a dune smart sorozathoz már nem elérhető a beta frissítés online.kíváncsi vagyok rá ezek után hogy fognak e még vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#28599) Patice válasza dh66e (#28598) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem nem. Kifutó modellek.

A FW fájlok szerintem elérhetőek lesznek majd a hivatalos honlapokon, max. hálózatról nem fognak már tudni frisíteni, de azok legalább kiforrott lejátszók.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28600) Chrys_ válasza No.01 (#28568) üzenetére


Chrys_
addikt

Restart nálam is volt, nem is annyira random, hanem valamelyik film indításánál (vagy éppen felirat-bekapcsolásnál?) lépett fel, még tegnapelőtt is találkoztam vele :) De elég ritkán volt nálam. Az új FW-t csak tegnap este raktam rá, utána rögtön a Gladiátorral teszteltem. A Battleship is jönni fog, viszont nem hiszem, hogy ma.
Az adott FW ismert hibáit is mindig figyelembe kell venni, azt hiszem talán hármat sorolnak fel a weboldalon, és mintha ezek már az előző FW esetén is tudottak voltak, gondolom SDK-változtatás szükséges a javításukhoz.
Én kezdek elégedett lenni vele, pedig már majdnem vettem helyette Mede8er-t. A WiFi-t nem használom, BD 3D ISO-t nem bíznék rá :)

Van egy A300-m is WiFi Stick-kel, összecsomagolva, már csak meg kell hirdetnem ebay-n.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.