Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) philoxenia válasza BBéci (#27799) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mert ehhez kevés.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27802) liszi70 válasza philoxenia (#27801) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem csak az ára kellene, de az nagyon. Rögtön vennék rajta 3 db. 65VT60-at! Vagy lehet, hogy négyet? :D

[ Szerkesztve ]

(#27803) kovadika válasza liszi70 (#27802) üzenetére


kovadika
őstag

Ha vársz év végéig, akkor 8-at is(ez a tévé jelenleg 6 millió forint). Amúgy én is így tennék, de már a vetítő is megfontolandó lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#27804) liszi70 válasza kovadika (#27803) üzenetére


liszi70
nagyúr

6 millióóóóó.......????? Annyiért már tévét is lehet kapni!

Hát igen, a vetítő.... De elég lenne a 6 millió, egy ST-t megközelítő képminőségű összeállításra?

[ Szerkesztve ]

(#27805) #75912448 válasza liszi70 (#27802) üzenetére


#75912448
törölt tag

Majd nézd meg milyen rajta a natív anyag, én elhajítanám messzire a VT60-at.

(#27806) liszi70 válasza #75912448 (#27805) üzenetére


liszi70
nagyúr

A natív anyag? Arra nem hiszem hogy lesz lehetőségem pár évig, egy pár demó-t leszámítva!
Azért várjunk azzal az elhajítással! Ugyanazokkal az LCD betegségekkel küzd valószínűleg ez is, csak sokkal magasabb áron, és sokáig kihasználhatatlan felbontásban. :)

[ Szerkesztve ]

(#27807) kovadika válasza liszi70 (#27806) üzenetére


kovadika
őstag

Így van. Hiába tudja a nagyobb felbontást, azt úgysem tudom kihasználni mert nincs anyag. Mire lesz anyag pedig értelemszerűen több 4k-s tévé is lesz, valószínűleg sokkal alacsonyabb áron. Ezért számomra ez a tévé jelenleg, ezen az áron vicc kategória.
Nem tudom amúgy milyen vetítő jön ki 6 millából, ha az ST50 szintjét hozná, akkor nem is lenne kérdés mit vennék.

(#27808) Vladi válasza D@ni88 (#27797) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvben jó gép, én is azt néztem ki. Jó, hát drága.
Mindenki a 303-al jön, de én pl most vegyek hozzá hdd-t, meg ami van dobjam ki? Naugyehogynem. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27809) Black Phone válasza philoxenia (#27801) üzenetére


Black Phone
senior tag

A hozzá szólás jobban tetszik :C

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#27810) D@ni88 válasza Vladi (#27808) üzenetére


D@ni88
addikt

Igen, vagy vegyek olcsóvv dune-t amibe csak 2,5" merevlemez megy bele, ami drágább és kevesebb a kapacitása is...

[ Szerkesztve ]

(#27811) Ispy válasza Vladi (#27808) üzenetére


Ispy
veterán

Mindenki a kérdésre válaszolt.

A megnevezett készülék nem éppen a best buy, ezért mondta mindenki a 303D-t. Innentől kezdve meg mindenki azt vesz, amit akar (csak akkor minek jön ide megkérdezni :F )

vegyek hozzá hdd-t, meg ami van dobjam ki

Egy 5k-s külső ház nem lesz jó?

(#27810) D@ni88

Akkor meg mi a kérdés :U Vedd meg és kész!

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27812) anonym1s


anonym1s
őstag

Egyre jobban tetszik nekem ez a kis wd lejatszo.
Mar eddig is nagyon birtam azt, hogy amikor bekapcsolom a wd-t, az bekapcsolja a tevet es erositot is, meg persze ugyanugy ki is kapcsolja amikor kikapcsolom a wd-t, de nehany napja eszrevettem, hogy a wd taviranyitojan levo egyes-kettes gombbal tudom szabalyozni a hangerot az erositon. Ez nekem modfelett tetszik, mivel igy csak egyetlen taviranyitora van szuksegem ha mozizni akarok.

A wd hdmi kabellel van kotve az erositohoz, es onnan ugyancsak hdmi-vel a tevebe. A hdmi vezerles be van kapcsolva a wd-n es erositon is.

A felallas nalam:

WD TV Live Streaming Media Player
Pioneer VSX-922
Panasonic TX-P50X50

Akinek nem kell 3d es hd hang, annak legjobb vetel a wd tv live streaming player.
Kicsi, nem draga, beepitett wifi, beepitett mediakonyvtar, hdmi vezerles, lejatszik szinte mindent, prima.
Ehhez kepest az 50%-al magasabb aron kinalt dune301 a vicc kategira, mar egyaltalan nem is hasznaljuk.
Tegnapelott is csak azert neztem meg a dune301-el egy filmet, hogy ne legyen olyan erzesem hogy porfogonak vettem meg. Azt hiszem el is fogom adni.

[ Szerkesztve ]

(#27813) dh66e válasza anonym1s (#27812) üzenetére


dh66e
veterán

Még mindig ezen görcsölsz?Azt hittem már rég eladtad csak az értékét veszti ha otthon áll. :U

(#27814) anonym1s válasza dh66e (#27813) üzenetére


anonym1s
őstag

Megvan meg, de a hozzaszolasom lenyege inkabb a wd elonyeinek kiemelese akart lenni.

(#27815) dh66e válasza anonym1s (#27814) üzenetére


dh66e
veterán

Örömteli hogy a wd bejött neked és vélhetően sokaknak és hasznos is amit írtál,de a dunet add el minél hamarabb.

(#27816) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Régebben nézegettem media lejátszókat, de most találtam egy jó lehetőséget, igaz nem media lejátszó, hanem egy 3D Bluray lejátszó: LG BP325 23k-ért hozzájutnék, és elég jó dolgokat olvastam róla, bár tesztet nem néztem, de 1TB-ig kezeli a külső HDD-t is, 3D-s ami későbbiekben jól jönne, viszont a kérdéses az h feliratokat mennyire kezeli, és milyen formátumokkal bánik el, pl .srt kiterjesztés és ilyenek, tudom h nem pont ide tartozik, de nem találtam közelebbi topikot hozzá :(

Matthew 24:42

(#27817) Ispy válasza @matthew@ (#27816) üzenetére


Ispy
veterán

26k-ért kapsz WD TV Live Streaminget, ami dedikált lejátszó és tuti kezel minden formátumot felirattal együtt, én nem adnék 23k egy BD lejátszóért, csak akkor, ha BD filmeket akarnék nézni (akkor viszont meg nem ezt venném).

Ha meg kell a 3D, akkor Mede8er 600-as, igaz az már drágább.

Az igazság az, hogy ezek a BD lejátszót csak korlátozottan jók külső forrás lejátszására, csak a bajod lesz belőle később.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27818) kovadika válasza @matthew@ (#27816) üzenetére


kovadika
őstag

Itt kérdezz rá. Soha nem értettem miért nem a házimozi fórumban van ez a topic? Én is azt javaslom neked, amit az előttem szóló: csak akkor vegyél BD lejátszót, ha valóban lemezeket akarsz nézni. Médialejátszónak, csak sok kompromisszummal használhatók. Srt-t valószínűleg megjeleníti(méretezni, színezni, pozicionálni, időzíteni biztos nem lehet), külső merevlemezről nem hinném, hogy képes kadenciahelyes lejátszásra és a formátumok támogatottsága is szegényes lehet, még mkv-ból is.

[ Szerkesztve ]

(#27819) Ejelhar válasza anonym1s (#27812) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én pont ugyanígy vagyok a Dune-vel, nagyon bejött. Drágább mint a többi, de nagyon jó vétel volt.
Egyszerűen minden ott van a helyén, tudja amit kell.

Bár ez egy Smart H1-es, és ha most vennék (3D nem pálya nálam), akkor szintén a régebbi modellek közül választanék (aszem a Prohardver TV tesztjén megbukott a mov file-okkal a 301, a H1 simán viszi mind a kettőt, minden cafrang nélkül).

(#27820) Ejelhar válasza liszi70 (#27789) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én azt hiszem túlmisztifikáljátok a dolgot, egy médialejátszóba (hoz) pont egy ilyen, egy green való.

Én nem állítottam semmit a Dune-re csatlakozó eszközeimen, a két WD Green adatai:

9 Power_On_Hours 0x0032 097 097 000 Old_age Always - 2751
193 Load_Cycle_Count 0x0032 199 199 000 Old_age Always - 3491

9 Power_On_Hours 0x0032 087 087 000 Old_age Always - 9822
193 Load_Cycle_Count 0x0032 194 194 000 Old_age Always - 18023

Szerintem teljesen rendben van. Bár a másik fele meg az, hogy rendszernek nem való, egy ilyenre nem tennék rendszerpartíciót, no de hát nem is arra találták ki.

(#27821) @matthew@ válasza kovadika (#27818) üzenetére


@matthew@
őstag

Ok, köszi az infókat mindenkienk, akkor egyenlőre marad minden így, majd később vmi 3D képes média lejátszó, addig vegül is el vagyok így, csak az ára tetszett meg :D

Matthew 24:42

(#27822) liszi70 válasza Ejelhar (#27820) üzenetére


liszi70
nagyúr

Milyen progiból szedted ki ezeket az adatokat? Ezek a számsorok mit jelentenek? Nézd már meg légyszi HD Sentinellel, és képernyőfotózd le, a legtöbben azt használjuk.

[ Szerkesztve ]

(#27823) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Vettem egy MED600X mediaplayert.

A WDTV-t Live-ot cserélné, ha beválna, de már a beüzemelésnél problémásnak tűnik néhány dolog:

1. Nincs hang(!)
2. Az Avatar 3DMVC iso 42GB-os file-t 2D-ben tudom csak elindítani. ( combinedImage a képfile neve )
3. Amazing Ocean 3D iso-t sem ismeri fel.

Valami novemberi FW van rajta.

Szófal jópofa cucc, csak eddig éppen semmivel nem tesz többet mint a WD... :(

Segítsetek kérlek, köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#27824) gógyi válasza Sanyyka (#27823) üzenetére


gógyi
aktív tag

[link]Mede8er MED600/1000X3D (Médialejátszó) van neki külön topikja.

(#27825) kene84 válasza Sanyyka (#27823) üzenetére


kene84
senior tag

A 3D csak kikapcsolt BD menu esetén indul el 3D-ként.
F3 a távoson és kikapcsolja vagy menüből.

(#27826) Ejelhar válasza liszi70 (#27822) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nézd már meg légyszi HD Sentinellel, és képernyőfotózd le, a legtöbben azt használjuk.

Okay, átraktam őket dokkolóba, a Sentinel sem mutat mást, hisz ugyanazt kérdezi le. Ami -most- számunkra érdekes, az a 9-es és a 193-as sorszámú attribútum, az előző hozzászólásban csak ezeket raktam be, szűrve.

Milyen progiból szedted ki ezeket az adatokat?

Ha a Dunére fel van vágva a Padavan mester féle Dune Term Utils csomag, akkor a "smartctl" paranccsal le lehet kérdezni a a diszkek smart adatait, csak ezért szükségtelen kihúzgálni.

(#27827) anonym1s válasza Ejelhar (#27819) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
A dune taviranyitoja jobb, de ezzel egyutt is, kevesebbet tud es joval magasabb aron mint a wd, emiatt en nem neveznem jo vetelnek. Szerintem tularazott. Ha nem lenne wd-m, lehet en is jo vetelnek mondanam, de van wd-m, ami alacsonyabb aron tobbet nyujt, tehat a wd jobb vetel :-)

(#27828) kovadika válasza anonym1s (#27827) üzenetére


kovadika
őstag

A 301 azért drágább, mint a WD, mert lehet bele merevlemezt rakni, ami sokaknak feltétel.
Ha fair összehasonlítást akarunk, akkor a 102-vel kellene összehasonlítani, pro/kontra, mert az az igazi ellenfele. Árban és szolgáltatásokban is.

[ Szerkesztve ]

(#27829) anonym1s válasza kovadika (#27828) üzenetére


anonym1s
őstag

Nekem 301 van, ahhoz tudom hasonlitani, es a merevlemezhely valoban kiment a fejembol.

301 elonyok: merevlemezhely, jobb taviranyito, nekem a menuje is jobban tetszik.
WD elonyok: wifi, mediakonyvtar, hdmi vezerles, joval alacsonyabb ar.

Szamomra a wd elonyei tobbet ernek. Igy mar pontosabb az allitasom :)

(#27830) Ispy válasza anonym1s (#27829) üzenetére


Ispy
veterán

Azért a jukebox-hoz hozzátartozik, hogy csak usb-re rádugott HDD-n megy és pl. NAS-ról nem (ami nekem is van :W ).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27831) Ejelhar válasza anonym1s (#27829) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,

ez a médiakönyvtár miért jó, miért jött be annyira neked?

(#27832) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Az a kérdés, érdemes e lecserélnem a WD TV Live! mediaplayert egy A-110-re?
Használtban gondolkodom, és igazából a WD sem volt rossz, de összeférhetetlensége van a TV-vel.
(Nem ismeri fel az 1080i módot, 720-ban meg keretet hagy. Mivel azóta vettem egy BDP-150-et, valamint van nálam egy O!Play HD3, tudom, hogy nem a TV hibája)
A HD3-al meg annyi a gondom, hogy sambához mókolni kell vele ...

(#27833) Ejelhar válasza Ejelhar (#27831) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Utána olvastam, kezdem sejteni. Ez a yukebox fedőneve.

Az szerintem is nagy durranás, bár a media playerbe integrált megoldásokkal az a bajom, hogy magyar vagyok. Angélussal vagy nagyobb nyelveken gondolom jól boldogul, de mi a helyzet a magyarral? Persze ha nem igazán sikeres, azt nem rovom fel hibának, szerintem ez általános probléma.
Egy ilyen kicsi és jelentéktelen nemzet nyelve nem kellően supportált, ezért -szerintem- nekünk a PC-s/Mac-es yukebox progik az igazán nyerők, mert nekünk egyszerűen muszáj manuálisan is szerkeszteni a filminfókat.

(#27834) Mezga Aladár válasza Ispy (#27830) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:Y A popi tudja. :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27835) Mezga Aladár válasza #48613632 (#27832) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha csak mkv és hd hang nélkül kell, akkor jó a 110-es. Pana plazmával tökéletesen müxik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27836) #48613632 válasza Mezga Aladár (#27835) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szinte csak mkv és nincs olyan erősítőm, ami HD hangot kezelne. :(

(Pioneer VSX-C501-s)
BR-re van lejátszóm, divx meg csak erősen indokolt esetben.
TV 50-es Philips plazma, 1080i. Ez lesz a következő csere

[ Szerkesztve ]

(#27837) liszi70 válasza Ejelhar (#27826) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az egyik 409 nap alatt 18040 fejparkolás, napi 44. A másik 114 nap alatt 3491, napi 30. Ez nem rossz. De azért pontosítanám azt a mondatodat, hogy "Én azt hiszem túlmisztifikáljátok a dolgot", mert például nálam a green (nem Dune-ben, hanem PC-ben) 180 nap alatt 58000 fejparkolást produkált, ami napi 322. Az durván sok, én le fogom tiltani. Ennek nyilván az a fő oka, hogy nálad a Dune-ben folyamatosan dolgozik a HDD, tehát nem csinál fejparkolást, mert csak akkor van bekapcsolva, amikor filmet nézel róla. Viszont nekem a PC-m nem csak hálózati lejátszás, filmnézés esetén megy, hanem egyéb esetben is, amikor nem dolgozik konkrétan, emiatt lehet ez a különbség.
Szóval úgy helyes szerintem ezt meghatározni, hogy ahol kritikus mennyiséget ér el a napi fejparkolás, ott érdemes megcsinálni a csökkentést. Nálad ez nem vészes, de én megcsinálnám a helyedben, hogy egy hibalehetőséggel kevesebb legyen a HDD-men. Nem vagyok nagy szakértő ebben, de az ezzel foglalkozó topicban is ajánlják a 300s-ra való csökkentést.

(#27838) Ejelhar válasza #48613632 (#27832) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát...pont 110-est? Akkor már inkább egy későbbi Popit.

A Dune-hez meg annyit kell mókolni, hogy felveszel egy felhasználót a PC-re, akinek van jelszava, majd a Dunén azt a kapcsolatot egy külön ikonra rakod:

Ezután már egy külön ikonja lesz a kapcsolatnak:

Ami alatt elérhető a tartalom:

Szerintem ez nem nagy durranás, egyszerű és csak egyszer kell megcsinálni.

(#27839) Mezga Aladár válasza Ejelhar (#27838) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Hát...pont 110-est? Akkor már inkább egy későbbi Popit."

Egyetértek. Ha nem muszáj akkor nem vennék a-210-nél gyengébbet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27840) nfsu17 válasza Ejelhar (#27838) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem már jelszó sem kell.
Miután letöröltem a windows live id-t, azóta belép a win7-be.

(#27841) Ejelhar válasza liszi70 (#27837) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nincs vitánk,
én azt mondom -és te is a fentiek szerint-, hogy média lejátszóhoz kiváló a WD Green, ez egy optimális választás, de PC-be talán nem a legszerencsésebb, rendszerlemeznek meg egyenesen ellenjavallt.

Amúgy a PC-mben van Green, de -nem véletlenül- az se WD, hanem Seagate.

(#27842) Ejelhar válasza liszi70 (#27837) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Utánlövés:

Nálad ez nem vészes, de én megcsinálnám a helyedben, hogy egy hibalehetőséggel kevesebb legyen a HDD-men. Nem vagyok nagy szakértő ebben, de az ezzel foglalkozó topicban is ajánlják a 300s-ra való csökkentést.

Szerintem hiba lenne, egy média playerbe pont jó ez így. Azért, mert nincs aktív hűtés, ezért ha nincs dolga, akkor ne dolgozzon, ergo ne is melegedjen.

Egy PC-ben alapvetően más a helyzet, de egy playerben inkább közelít az ideális beállításokhoz a WD alapértelmezett értéke.

(#27843) Ejelhar válasza Mezga Aladár (#27839) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Amúgy nekem tetszik a 110-es, jó kis lejátszó, de 2013-ban már más kezelőfelület dukál.

Az is ideértve, hogy egy pici gyerek vagy szellemi fogyatékos nem boldogulna el 110-essel. Ahhoz túl bonyolult.

(#27844) anonym1s válasza Ispy (#27830) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali. Fura, mert nalam mukodik halozatban is. Nekem halozaton meg van osztva a laptopom vincseszterebol nehany mappa, es az azokban levo filmeknel is mukodik. Ha nalad nas-al nem mukodik, akkor az a nas hibaja lehet szerintem.

(#27845) anonym1s válasza Ejelhar (#27833) üzenetére


anonym1s
őstag

Igen, az a jukebox csak adtak neki magyar nevet, ami nekem jobban tetszik. Hibatlanul mukodik. Amihez van magyar info abbol azt tolti le, amihez nincs, azt angolul, vagy az adott film nyelven. Nekem epp azt tetszik ebben, hogy nem kell szarakodni kulso programokkal, hanem egyszeruen bekapcsolom a menuben es mukodik :-)

(#27846) liszi70 válasza Ejelhar (#27841) üzenetére


liszi70
nagyúr

Persze, hogy nincs vitánk, csak annyit fűztem hozzá végül is, hogy szerintem esetfüggő, hogy "túlmisztifikáljuk-e" a dolgot, vagy nem. Az én értékeim magasak (az eltérő használatból kifolyólag), a te értékeid nem magasak, és a hűtés szempontjából igazad is lehet elméletben, hogy nem nyúlsz hozzá. Bár azt olvastam (kérdésemre felelték), hogy a fejparkolás kiiktatásával nem volt érzékelhetően nagyobb melegedés egy adott HDD-n. De mindegy, elvben biztos van, meg gondolom HDD-je is válogatja.

"Amúgy a PC-mben van Green, de -nem véletlenül- az se WD, hanem Seagate."

Nekem is van egy 3 TB-os seagate, annak az az előnye, hogy HD Sentinel-ben 3 kattintással letiltható a fejparkolás, én meg is tettem. (Tényleg, nem is néztem a hőfokot, na majd leellenőrzöm, hogy jobban melegszik-e, mint fejparkolással, majd néhány órára visszakapcsolom.

(#27847) Poplacsek válasza robi-k (#27550) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Robi!
Két hét eltelt. :K Egy kis morzsát se lehet kiszivárogtatni? :B

(#27848) rgeorge


rgeorge
addikt

A Dune Smart H1/B1/D1 honlapján mit jelent a
"RealD: watch 3D video in this ultra modern format used in cinema for the latest movies."
sor? Milyen 3D tartalmakat tudnak lejátszani ezek a lejátszók (én úgy tudtam, hogy semmilyet)?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#27849) b.lajos válasza Poplacsek (#27847) üzenetére


b.lajos
tag

Úgy néz ki nem csak én vagyok nagyon kíváncsi :F , de lehet várnunk kell még két hetet.

b.lajos

(#27850) #75912448 válasza b.lajos (#27849) üzenetére


#75912448
törölt tag

Új Dune lejátszót egyhamar ne várjatok :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.