Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) #75912448 válasza Dorian (#28247) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nincs olyan topik, ahol a médialejátszók hülyeségeit megunó user váltani szeretne, és megkérdezi, hogy a HTPC-k elérték-e már az MP-k képminőségét. 2-3 éve még lehetett vitatéma, de ma már nem, az integrált megoldások elhozták azt, amire sokan vártak. Addig érdemes válaszolni is, amíg BS Player és hasonlók előkerülnek.

Cekkk: a HD4000-re kiváló HTPC építhető (link), de kell alá egy 7x alaplap. Itt pedig egy HQV teszt Dune-Brazos-Boxee szemszögből, gondolom sokaknak már ez is meglepő lesz, és azóta mennyit fejlődtünk.... Kopogtat a 4magos 25w TDP Kabini SOC, amire én is építkezni készülök :)

[ Szerkesztve ]

(#28252) Patice válasza #75912448 (#28236) üzenetére


Patice
Topikgazda

A lehetőség adott, igen. Csak időm nincs a próbálgatásra sajnos. Érkezőben a második kisfiam. :B Ez most fontosabb.

De írtam: ami késik nem múlik. Nem hajt a tatár. Addig olvasom és követem a fórumokon a dolgokat és szívom magamba az infót. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28253) #75912448 válasza tom_tol (#28249) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem véletlen létezik az AMD-nél is WASAPI HDMI audio kimenet, ami megkerüli a teljes windowst, és kiváló hangminőséget biztosít. Pl az XBMC-ben bekapcsolható lehetőség. Nagyon nem ott tartunk mint néhány éve, pedig az emberek nemrégiben olyan windowsos Cinemaster TMT-s lejátszóra csorgatták a nyálukat, amit ma 5x-en túlszárnyaltunk, mosolygok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#28254) liszi70 válasza BBéci (#28220) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Gyűlölöm a PC-ket és HTPC-ket, de egy Arcticot elfogadnék."

Kevesebb összegből, egy szintén szép házban (vagy akár ilyenben, ha lehet külön kapni), össze lehet állítani legalább ilyen szintű HTPC-t. Mármint akinek van erre képessége és kedve. Akinek nincs, az megveszi drágábban ezt a kész konfigot, ez rendben is van. Piaci igény van rá, egyértelmű, bár nem ismerem az eladási statisztikát.

(Az Arctic is HTPC, miért kivételezel vele? :) )

(#28255) Integra válasza tom_tol (#28249) üzenetére


Integra
titán

nem tudom :)
számomra a legelegánsabb megoldás az, ha a képet és a hangot célhardver állítja elő, a dedikált, erre fejlesztett soc és a hozzá épített elektronika. ez pedig a sigma és társai mp soc-ok és lejátszók az ehhez feljesztett szoftverrel. ezek lejátszanak a lehető legjobb minőségben.
nem akarnak minden mást csinálni, bár a piac miatt tudnak.
a másik oldalt rugalmatlanabbak, mint egy htpc. és igen, van piaca ez utóbbinak is. én sem véletlen nem foglalok állást egyik mellett sem, mert mindegyikben van jó, jobb és rosszabb tulajdonság, ami miatt meg kevésbé lesz vonzó.
azt hiszem, végső soron a kép és hangminőség a legfontosabb ha házimoziról beszélünk, gondolom ezt leszögezhetjük, nem képeket meg internetezésre használjuk egyik eszközt sem, hanem 99%-ban filmezésre.
ezért talán jelenleg még mindig a dedikált mp felé billen a mérleg nyelve, ugyanakkor az adattárolás, felhasználás sokat változik az optikai lemezek, meghajtók kihalásával, elhagyásával, ami már 10 éve is őskövületnek számított, de a zeneipar, a retail életben tartotta és tartja mai napig, mert nem haladnak a korral.
viszont emiatt az mp-nek jelentős hálózati, pc tulajdonságokkal is rendelkeznie kell, megfelelő erővel és számítási képességgel is.
talán egy nap megjelennek azok a kombinált eszközök, amelyek, tartalmazzák a pc soc-ot és mellette a kifejezetetten média lejátszásra felhasznált dedikált, pl sigma chip-et is. drágább? igen. többet és a legjobb módon tud? azt hiszem igen. pl egy hp microservert eltudnék képzelni úgy, hogy az intel erősebb cpu-ja mellett ott van rajta az új sigma chip is. na az valóban egy alapvetően mindent egybe megoldás lenne és talán tudna is mindent ahogy elvárnám.
lehet agyalni rajta rendesen, az biztos :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28256) cekkk válasza #75912448 (#28253) üzenetére


cekkk
veterán

Hogy mondhatsz ilyet, a cinemaster a csúcs, azt nem lehet túlszárnyalni sem a CV-t, a mienk a közelükbe se kerülhet ;] :P

(#28257) #75912448 válasza Integra (#28255) üzenetére


#75912448
törölt tag

Komolyan én vagyok az egyetlen, aki fogta az MP-ket és egyszerre rákötötte a megjelenítőéjre egy HTPC-vel összehasonlítás végett? (A HTPC szerepét betöltheti egy APU-s vagy AMD 6x feletti VGA-s PC is.) Bárki kipróbálhatja, konfigurálhatja a szoftvereket. Persze némi utánaolvasás szükséges, mert a driverekkel és szoftverekkel komolyan elcseszhető a képminőség.

(#28258) Integra válasza cekkk (#28256) üzenetére


Integra
titán

mennyi egy cinemaster 2500 euro? szerintem itt egyikőnk sem gondolkodik ilyenekben :)

regger:
nekem ahhoz nincsen kedvem, túl macerás. a szoba másik végében lévő amúgy nem gyenge pc-met nem fogom most valahogy x méteres kábellel belebuzerálni az avr-be meg amibe még kell.
és igen, nekem nem sok kedvem van a kodekekkel sem játszadozni meg szűrőkkel. :U

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28259) cekkk válasza Integra (#28258) üzenetére


cekkk
veterán

Van az a duplája is. Csak hát itt bele jön a hifi faktor(marketing ;] ) is tudod, hogy az csúcs és annál jobb nincs és hát bejött nekik :DDD

(#28260) #75912448 válasza Integra (#28258) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, a benne lévő hardver pedig 250 euro plusz windows.

(#28258) Integra

Akkor addig csak találgatsz, és azt hiszed a Sigma a csúcs, pedig már fasorban sincsenek. Legegyszerűbb ha kivárod az Inteles Dune-ket, talán év végére lesz belőlük valami....

[ Szerkesztve ]

(#28261) robi-k válasza #75912448 (#28257) üzenetére


robi-k
őstag

Van egy ötletem: szervezzünk egy összehasonlító tesztet valakinél (úgy, hogy ő neki X időre odaadjuk a különböző készülékeket tesztelésre és ő pártatlanul maga hasonlítja össze őket).

(#28262) Integra válasza #75912448 (#28260) üzenetére


Integra
titán

mint mondtam, semminek sem vagyok ellensége vagy fogom pártját :)
nem véletlenül szemezek a hp microserverrel is amióta láttam működni. ráadásul azért is mert kell egy 4 lemezes nas, ezeket pedig mind tudja.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28263) cekkk válasza Integra (#28262) üzenetére


cekkk
veterán

De abba kellene venned egy alacsony profilú videó kártyát ami legalább 6-s, hogy videózni is tudj vele. :U Nem mellesleg nem tudom, hogy a Win mennyire jó NASnak.

[ Szerkesztve ]

(#28264) Integra válasza cekkk (#28263) üzenetére


Integra
titán

ha veszek külön egy synology nas-t, akkor az elé meg már nem dugok be még egy htpc-t, hanem egy mp-t.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28265) ricsik válasza Integra (#28264) üzenetére


ricsik
őstag

Látjátok ezért szép ez a műfaj. Annyi irányban el lehet indulni, hogy az ember csak pislog. MP, HTPC, milyen chip, milyen szoftver, NAS, stb...., csak az ember ki tudja fizetni..

(#28266) Integra válasza ricsik (#28265) üzenetére


Integra
titán

igen, részben igaz, de néha azt gondolom, itt nem is a pénz a kérdés, hanem az ideálishoz közelítő megoldás az igazán nehéz része. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28267) cekkk válasza Integra (#28264) üzenetére


cekkk
veterán

Ez már a te döntésed. :K

(#28268) Integra válasza cekkk (#28267) üzenetére


Integra
titán

f@szom ebbe az egész szarba, jelenleg ez a véleményem.. :((( :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28269) cekkk válasza Integra (#28268) üzenetére


cekkk
veterán

Itt leírtam még pár okot amit tudsz mondjuk egy xbmcvel csinálni míg egy mpvel nem fogod tudni. :DDD

(#28270) Warter válasza bajnokpityu (#28229) üzenetére


Warter
őstag

Eljössz 1x és megmutatom, hogy van az a funkcionalitás és kényelem. Nem beszélve a képminőségről. :)

(#28271) liszi70 válasza Integra (#28268) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az nem lehet (csak félve kérdezem), hogy esetleg.... egy kicsit.... talán.... túlgörcsölöd te ezt a kérdést?
Tudod, tökéletesség mint olyan nem létezik, ez csak a Teremtő tulajdonsága! Tökéletes lejátszót nem fogsz találni, még tökéletes HTPC-t sem, vegyél valami "majdnem" tökéleteset és élvezd a filmeket, én ezt mondom! :D

[ Szerkesztve ]

(#28272) bajnokpityu válasza Warter (#28270) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mikor szabad zavarognom? :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28273) cekkk válasza liszi70 (#28271) üzenetére


cekkk
veterán

Ebben teljesen egyetértek veled :DDD Bár ha xbmc tudná a 3D-t és a HD hangok mennének linux alatt akkor az oepenelec-et mondhatnánk annak. Remélem az AMD hegeszt egy ilyen limuxos drivert :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28274) tom_tol válasza Integra (#28255) üzenetére


tom_tol
addikt

Én azért kezdtem érdeklődni a htpc programok iránt, mert nem találtam megfelelő célhardvert.
Majd ha lesz jó mp, akkor valószínűleg az lesz de addig..
Egyébként véleményem szerint sokkal több múlik a megjelenítőn mint a lejátszón.
Bár robik pio-s hsz.-i felkeltették az érdeklődésemet

[ Szerkesztve ]

(#28275) BBéci válasza liszi70 (#28254) üzenetére


BBéci
titán

Azért kivételezek, mert úgy gondolom, az Arctic egy plug and play eszköz, de lehet, hogy tévedek. Tehát kiveszem a dobozából, elhelyezem a polcon, csatlakoztatom amit kell és indulhat a filmnézés. Semennyivel többet nem vagyok hajlandó állítgatni rajta, mint egy Dune vagy Mede8er médialejátszón. Amennyiben ezt képes nyújtani egy HTPC, akkor jöhet.
Az, hogy én állítsam össze alkotóelemekből, az kizárt. Asztali PC-m sem volt soha. Ha lesz - tervben van - az csak iMac lehet.

(#28260) regger
Láttam CM belsejét, van az 1000 is. Például mindegyikben van 2 db, 2 TB-os merevlemez és a BD meghajtó is a kaphatóak legjobbja. A videokártyája sem párezer forintos, hanem 100 euró körüli.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28276) liszi70 válasza BBéci (#28275) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...úgy gondolom, az Arctic egy plug and play eszköz...."

Hát, nem tudom, ebben nem vagyok biztos. Jó lenne személyes tapasztalat valakitől erre vonatkozóan. Én is kíváncsi lennék rá, mennyi felhasználói konfigurálás-igénnyel lép föl egy ilyen gyári HTPC a használat előtt és közben? De miért lépne föl kevesebbel, mint egy saját összeállítású hardver-szoftver? Nem tudom.....

(#28277) BBéci válasza tom_tol (#28274) üzenetére


BBéci
titán

"Egyébként véleményem szerint sokkal több múlik a megjelenítőn mint a lejátszón."

Szerintem éppen az ellenkezője igaz. Amit a csőbe az egyik végén nem öntesz bele, az a másik végén biztosan nem fog kifolyni. Alapszabályként azt szokták emlegetni, hogy egy lánc minden eleme azonos fontosságú és olyan erős, amilyen a leggyengébb szeme.
Volt szerencsém próbálgatni lejátszókat (CineMastert is) SIM2 C3X 1080 vetítővel, Stewart vászonnal, amin durván megmutatkoztak a különbségek.
Az egyértelmű, hogy egy 6-os sorozatú Samsung LCD-n sosem lesz olyan képminőség, mint egy 8-ason, ami viszont elmarad a Sony aktuális csúcsmodelljétől és egyik sem szorítja meg a Panasonic VT/ZT plazmáit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28278) tom_tol válasza BBéci (#28277) üzenetére


tom_tol
addikt

Elnézést rosszul fogalmaztam.
Htpc vs valamilyen sigma mp esetében gondoltam.
G20-ról váltottam VT50-re, bármivel "etetve" jobb képe van az utóbbinak.

[ Szerkesztve ]

(#28279) Longhandd


Longhandd
tag

Sziasztok!
Melyiket vegyem?
http://www.edigital.hu/fc.php?mode=remove&show=1&popup=1&productid=352318

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#28280) TCr válasza Longhandd (#28279) üzenetére


TCr
veterán

Javítsd a linket.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#28281) #75912448 válasza BBéci (#28275) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igen, de a 2x2 TB HDD nem kötelező hardverelem, nem felel az általános kép és hangminőségért. Ráadásul amit évekkel ezelőtt a Cimemaster 100 eurós VGA-jától láttál, azt most egy Trinity/Richland APU, vagy HD8400-as Kabini SOC kisujjból kirázza. Senkit nem beszélek rá, hogy váltson, arra viszont mindenkit bátorítok, hogy ha az otthoni PC-s eszközei megengedik, akkor próbálkozzon, ezzel nem veszít semmit. A hangért felelős cuccainkat is hallgatózással választjuk, a képért felelőset pedig lehet nézelődéssel. Én így tettem. Nem vágtam volna ki a Dune-t, mint macskát sz@rni, ha nem győzött volna meg az előző és a jelenlegi, sőt, a hamarosan elkészülő HTPC-m.

Ettől nem lesz rosszabb a Dune sem, legyen szó TV vagy Smart sorozatról, szeretem mindegyik képét-hangját, de ennél többre volt szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#28282) BBéci válasza #75912448 (#28281) üzenetére


BBéci
titán

Haverom Tvix után CineMasterre váltott, majd, mivel az is igényel némi macerálgatást, VLS tápos Dunét vett. Azt cserélte le két hónapja A-400-ra, majd C3X 1080 vetítőjét Lumis 3D-S-re.
Szerinted a Te HTPC-d annál is jobb kép és hangminőségű? És az időnkénti firmware frissítéseken kívül semmilyen mókolást nem igényel? Ja, 3D-s is? :F

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28283) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Sziasztok!
Írja már meg valaki legyen szíves, hogy egy 40"-os full hd led lcd-hez feltétlen muszáj 3,5"-os külső tápos merevlemez filmlejátszás céljából, vagy nyugodtan meg lehet venni a 2,5"-os változatot amelyik USB-n keresztül kap áramot?

(#28284) Integra válasza tom_tol (#28274) üzenetére


Integra
titán

szerintem baszhatod ha a forrásod kula. már a legelején ott a gyenge láncszem az egész rendszerben. jó anyag kell, jó lejátszó és ha jók a kábeleid és a megjelenítőd is, akkor jó lesz a végeredmény. ez az idális vagy ideálishoz közeli állapot szerintem. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28285) ricsik válasza BBéci (#28282) üzenetére


ricsik
őstag

A HTPC-vel el lehet érni nagyon jó képminőséget, 3D-t, sőt BD menüt is. Mókolni viszont kell vele az tény. Ideális esetben viszont ez egy egyszeri művelet.

(#28286) BBéci válasza Petyus87 (#28283) üzenetére


BBéci
titán

Médialejátszót kell venni a tévéhez, mert ami benne van, az egy kalap kakit ér.
Egyébként érdemesebb 3,5 colos, külső tápost venni. Sokkal kedvezőbb az ár/tárhely arányuk is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28287) Petyus87 válasza BBéci (#28286) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Szia! :R
És milyen lejátszót ajánlasz?

(#28288) BBéci válasza Petyus87 (#28287) üzenetére


BBéci
titán

Olvasgasd a topikot, tele van jobbnál jobb ajánlatokkal!
Nem tudjuk mik az igényeid, mennyi pénzt szánsz rá. Ha most magamnak kellene venni médialejátszót, az a Dune TV-102 lenne. Viszonylag olcsó, és a 3D kivételével mindent tud, de az engem nem érdekel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28289) Petyus87 válasza BBéci (#28288) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Rendben, köszönöm.
Nem 3D képes a tv-m, úgyhogy engem se érint. Leginkább 1 gb körüli divx filmeket nézek, bár eddig meg vagyok elégedve azért a tv-vel is mert a divx filmeket tökéletesen viszi(jó a képminőség nem a legjobb, de elfogadható, nézhető), viszont a magas felbontású full hd-s tartalmakon döcög és ez zavar. Úgyhogy olyan lejátszó kéne ami viszi az mkv-t is, de gondolom ezt a legolcsóbbnak is tudnia illik.
Szóval a legmegbízhatóbb legolcsóbb készülék is megfelelne.
Egyébként van olyan készülék ami wifis és hálózaton belül tökéletesen visz mindent?

(#28290) BBéci válasza Petyus87 (#28289) üzenetére


BBéci
titán

Full HD tévén 1 gigás divikszeket nézel? :Y

A TV-102 hálózati képességei jók, de WiFi-n semelyik médialejátszó nem tökéletes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28291) Petyus87 válasza BBéci (#28290) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Igen, pusztán helytakarékossági szempontból.
Ritkán nézem újra a filmeket, bár van egy 1 Tb-os külső merevlemezem de szerintem, akár a 4 gb-os dvd formátumú filmek tárolása pazarlás, jó persze, tudom, ez a minőség rovására megy. A BD minőség meg teljesen kizárt, 15-20 gb egy mkv, ugyan 1-1 filmet megnéznénk, az Avatarral így is tettünk, le is esett az állunk, de nem néznék meg így minden filmet, esetleg csak az "exclusive" filmeket.

(#28292) dh66e válasza Petyus87 (#28291) üzenetére


dh66e
veterán

másikm topicban válaszoltunk a vinyós kérdésedre. :)
Neked szerintem ebből a szempontból nem kell erőltetni a külső média playeres lejátszást mert arra valszeg tökéletes a tv-d amit említettél.
Viszont ha nem tartasz meg filmeket azért én elgondolkodnék normális mkv változatokon mint a divx-en vagy annyira gyenge a neted hogy az utóbbit használod.HD tv-re bűn ráengedni divx-t,hacsak nem 22" a tv :) .

(#28293) Chrys_ válasza ricsik (#28285) üzenetére


Chrys_
addikt

Van olyan minden-egyben software HTPC-hez, ami startkor indul, egyszerű egy távirányítóval kezelni, és 3D-t is lejátszik? Mert számomra max. ekkor jelenthet konkurenciát az A400-zal szemben.

(#28294) Longhandd


Longhandd
tag

Sziasztok!
Melyiket vegyem?
Western Digital WD TV Live Streaming médialejátszó (WDBGXT0000NBK-EESN) 26900Ft
Western Digital WD TV Play médialejátszó (WDBHZM0000NBK-EESN) 19900Ft
Asus O!Play HDP-R1 HD médialejátszó 20900Ft
Sencor SHR 7000T médialejátszó beépített DVB-T tunerrel 16900Ft

Eddig asztali dvd lejátszóim voltak. Szeretnék váltani média lejátszóra, de nem tudom, melyiket vegyem...

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#28295) TCr válasza Petyus87 (#28291) üzenetére


TCr
veterán

Megkérdezhetem, hogy minek vettél FullHD tévét? :)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#28296) bajnokpityu válasza Petyus87 (#28291) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Furi dolog ez. Újabban megvárom a HD hangsávos filmeket, addig nem kölcsönzöm ki..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28297) cekkk válasza Chrys_ (#28293) üzenetére


cekkk
veterán

Nincs, xbmcnél olvastam, hogy majd fogja támogatni. De ahogy nézem egyre kevesebb igény van a 3D filmek eső trendben van a népszerűsége, lehet ezért is nem fektetnek bele nagy energiákat, meg mondjuk talán licenc köteles is és nem akarnak érte fizetni, mert a program eleve ingyenes.

(#28298) Patice válasza bajnokpityu (#28296) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én ezt úgy könyvelem el magamban, hogy ha már van jó minőségű kölcsönözhető darab, akkor miért ne azt nézzem meg? Miért kellene beérnem egy kb. 4 gigás 720p-s változattal, ha elérhető a jobb.

Miért hallgatnék mp3-at, ha már egyre több zene elérhető veszteségmentes formátumban.

Amúgy hallgatok mp3-at is néha (ha nincs meg az adott zene máshogy), meg nézek sorozatot avi-ban is. :))

Én örülök, hogy megtehetjük. Csak kérdés meddig. Tartok tőle, hogy nem lesz ez örökké így.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28299) Petyus87 válasza dh66e (#28292) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R
A szerzett filmeket meg szoktam tartani.
Jó lenne az a media player valamilyen szinten, mert pl a full HD anyagokat gyatrán viszi az LCD, valamint ha tényleg látványos a felkonvertálás, akkor érdekelhet a dolog.
A Seagate 1 tb-os külső merevlemezt bentre vettem a hálóba a sima HD-s 66 centis LCD-hez. Azon tökéletesen megfelel a "gyengébb" filmminőség is. Nemrég vettem ezt a 40"-os Full HD-s tv-t, na ezen már látványosan kiütközik a minőség, nyilván a képméret, meg a full hd miatt. Szeretnék szebb anyagokat nézni rajta, most keresem a lehetőségeket, első körben a nappaliba is kell egy merevlemez.

TCr:
Mindenképpen nagy méretű tv-t szerettem volna, az általam választott méretben nem is nagyon volt sima HD tv. Amúgy első sorban az ára döntött.

[ Szerkesztve ]

(#28300) panpeter92 válasza Petyus87 (#28299) üzenetére


panpeter92
tag

"Mindenképpen nagy méretű tv-t szerettem volna, az általam választott méretben nem is nagyon volt sima HD tv."

Akkor miért 40"-osat vettél? ;]
Amúgy HD-Ready plazmákat -amiken jobban mutat a szar minőségű anyag- 42"-os méretben 100k alatt, 50"-os méretben pedig 150 ezerért(amennyiért a belépő 40"-os lcd-k mennek) lehet venni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.