Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) Integra válasza liszi70 (#28200) üzenetére


Integra
titán

igazából én a bd menü szar kezelése ellenére is szeretem a max-ot.. most bajban vagyok :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28202) liszi70 válasza Integra (#28201) üzenetére


liszi70
nagyúr

"igazából én a bd menü szar kezelése ellenére is szeretem a max-ot."

Én is szeretem, viszont lecserélném. Egy Dune HD Duo-ra! Tudniillik a Max-ban lévő BD lejátszó kihasználtsági mutatója nálam a 0 felé tendál, viszont egy + HDD tárhely jól jönne, hogyha a gyerekek nézik az egy vinyót már bőven meghaladó mennyiségű meséket, ne kelljen mindig bekapcsolni a NAS funkciót is betöltő PC-t. Aki esetleg kész ilyen cserére, jelezze!

[ Szerkesztve ]

(#28203) szucsi57 válasza liszi70 (#28200) üzenetére


szucsi57
tag

A Mede annyira bevált, hogy a barátaim közül is vásároltak már többen. A sajátomat még mindig az eredeti firmware-rel használom, mert a Sony TV-vel együttműködve nem észlelhető a 29.x-es probléma.

Minden eddig próbált filmet lejátszik és a mai kísérleteim alapján mondhatom, hogy aki még nem próbálta, hogy mi az a full HD3D (BluRay 3D), az csak sajnálhatja, mert ezt ismerve már egészen más megítélés alá esik a 3D biznisz.

Most, hogy visszagondolok, néhány hete egy kérés nyomán azt próbálgattam, hogy vajon a hagyományos billentyűzetek és egerek működnek-e a lejátszóval, ha az USB portjukra dugjuk őket?

Nem működnek, de most már az USB portom sem működik vajon? Persze lehet, hogy semmi köze a gondomnak a kísérletezéshez, csak úgy eszembe jutott.

Ötelet?

(#28204) CSorBA válasza szucsi57 (#28203) üzenetére


CSorBA
őstag

Én kipróbáltam, usb-s egér műkodik gond nélkül egyből. Az internet alkalmazásoknál egyes appok igénylik is (jobb felül megjelenik az ikon). Viszont nincs usb-s billem, arról nem tudok nyilatkozni. Nálad valami gond lehet, mert egyből mennie kellene az egérnek. (ha nem valami spec driveres lézeres gamer csoda)

(#28205) Relaxing válasza szucsi57 (#28203) üzenetére


Relaxing
tag

Én megpróbálnék egy teljes resetet. Ha nem akkor egy FW frissítést. Ha ez sem akkor gariba vidd vissza. Lehet egy rossz usb leválasztáskor elszált a lejátszóban a vezérlő. Ez csak tipp nem szentírás.

Bakker - micsoda gubanc!

(#28206) Integra válasza liszi70 (#28202) üzenetére


Integra
titán

nekem sem kell optikai meghajtó, de szüleimnek jól jött, használják, nekik vettem. :)
magamnak meg nemtom mit vegyek, majd ha jön valami, amit érdemes megvennem, megveszem. de jelenleg nem látok semmi ilyet :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28207) liszi70 válasza szucsi57 (#28203) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nagyon sok elégedett Mede8er tulaj véleményét olvastuk, én is ajánlottam már ismerőseimnek, meg fórumozóknak is. De nekem nem ilyen van, sajnos nem tudom a választ a kérdésedre.

Egyébként milyen "29.x-es" problémáról van szó? Én úgy tudom, a 23,976 érdekében a 24.000-át áldozták be, az nem működik rajta.

(#28208) Relaxing válasza Integra (#28206) üzenetére


Relaxing
tag

Ha DUNE-t akarnál venni rácsapok a kezedre :)

Bakker - micsoda gubanc!

(#28209) Integra válasza liszi70 (#28207) üzenetére


Integra
titán

hogy lehet beáldozni, miért nem képes a kettő működni? dűnénél miért megy?
ezeket nem értem. :U

Relaxing: :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28210) liszi70 válasza Integra (#28206) üzenetére


liszi70
nagyúr

"magamnak meg nemtom mit vegyek, majd ha jön valami, amit érdemes megvennem, megveszem. de jelenleg nem látok semmi ilyet"

Miért nem HTPC-ben utazol? Amikor végképp csalódtam a médialejátszókban, én is építettem egy HTPC-szerű gépet, kurva jól működik azóta is, egy csomó médialejátszós bakitól megszabadul az ember. Az igaz, hogy jönnek más jellegű bakik, meg idő és szakértelem kell a megfelelő konfiguráláshoz, de lehet jó választás!

(Hozzátartozik az igazsághoz, hogy mostanában alig van bekapcsolva, 90%-ban a Dune-t használjuk. A család többi része egyértelműen, én azért még néha bekapcsolom az mATX-et is.)

(#28211) Integra válasza liszi70 (#28210) üzenetére


Integra
titán

én htpc-ről váltottam anno, pont azok miatt a dolgok miatt, ami miatt agyfaszt kaptam.. :DDD és a dune meg az oplay azokat nem produkálja. :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28212) liszi70 válasza Integra (#28209) üzenetére


liszi70
nagyúr

"hogy lehet beáldozni, miért nem képes a kettő működni? dűnénél miért megy?
ezeket nem értem."

Nem tudom, de így van. A realtek-es mede8er-nél amint megoldották a 23,976-ot, rögtön eltűnt a 24.000, pedig főleg európai filmeknél fontos. A Dune mindkettőt tudja, de nyilván megvan annak is a rákfenéje, talán a sebességge az, amit leginkább kritizálnak. Mondjuk nekem azzal nincs bajom, de nyilván lehetne gyorsabb is.

(#28213) liszi70 válasza Relaxing (#28208) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha DUNE-t akarnál venni rácsapok a kezedre "

Miért?

(#28214) Relaxing válasza Integra (#28211) üzenetére


Relaxing
tag

Vegyél egy ilyet
Atom procis az igaz de már be van konfigolva :)

Liszi:

Szerintem túlárazott. Minden model legalább 20-25 % -ban. Nekem csalódás bizonyos területeken. Erősen kompromisszumosan maradtam meg nála. Ha lassan kiforottá válik az A400 lehet becserélem :)

[ Szerkesztve ]

Bakker - micsoda gubanc!

(#28215) liszi70 válasza Relaxing (#28214) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha lassan kiforottá válik az A400 lehet becserélem "

Hát nem tudom.... ha a Dune-ben ekkorát csalódtál, akkor abban mekkorát fogsz?

"A Dune...Szerintem túlárazott. Minden model legalább 20-25 % -ban......Vegyél egy ilyet"

És ez mennyire van szerinted túlárazva?

[ Szerkesztve ]

(#28216) Relaxing válasza liszi70 (#28215) üzenetére


Relaxing
tag

Valószínüleg még várni kell egy évet a cserével :)

Articra gondolsz? Mivel csak importból lehet megvenni mindenkéépen magasabb lesz az ára mint bármi amit a hazai piacon meg lehet kapni. Sokat filóztam egy Artico AMD procival csak ki akartam egy dune-t próbáéni mielőtt végleg htpc-s leszek :)

[ Szerkesztve ]

Bakker - micsoda gubanc!

(#28217) liszi70 válasza Relaxing (#28216) üzenetére


liszi70
nagyúr

És szerinted miben lesz jobb? Miket olvastál? Miket ígérnek?

Nekem volt popim is, minden ígéretet megkaptunk, aztán a készülék kiadása után nem telt el egy év, megszüntették a fejlesztést és frissítést. Hoppá, 40 ezerért vettem a majdnem használhatatlan, de legalábbis nagyon bosszantó V8-at. És senki nem kért még csak bocsánatot sem, de el sem ismerték, hogy hibáztak. Itt meg mekkora felháborodás volt a Dune 102p kapcsán, pedig vissza is lehetett vinni a hibásan kiadott példányokat és elismerték a hibát. Nem vagyon Dune fan, de azért mérjünk egyenlő mércével.

"Articra gondolsz? Mivel csak importból lehet megvenni mindenkéépen magasabb lesz az ára mint bármi amit a hazai piacon meg lehet kapni."

Semmit nem tudsz róla, és valószínűleg drága, mint a fene! Bocs, de mi alapján ajánlod?

[ Szerkesztve ]

(#28218) Relaxing válasza liszi70 (#28217) üzenetére


Relaxing
tag

Mondjuk EZ alapján
Csak rá kellett volna keresned.( link javítva)

Számtalan példát lehetne felhozni az élet más területeiből amikor befuccsolt egy fejlesztés. A békát le kell nyelni. 40 ezret buktál ami nem vészes összeg. Én így látom.

[ Szerkesztve ]

Bakker - micsoda gubanc!

(#28219) liszi70 válasza Relaxing (#28218) üzenetére


liszi70
nagyúr

Így látod, csak rosszul, ha egy egyértelmű bukta neked ennyi: "A békát le kell nyelni. Ilyen alapon a kisebb, számodra bosszantó bugok is csak semmiségek, minek akarsz jobbat? :)

Az általad linkelt gépet szerintem nem érdemes megvenni, 140 ezerért olyan HTPC-t lehet összeállítani, ami valószínűleg kenterbe veri ezt a gyári HTPC-szerű lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#28220) BBéci válasza liszi70 (#28219) üzenetére


BBéci
titán

Mennyiért lehet kapni olyan házat (fémdobozt) amilyen az Arcticé? Egyesek szerint csak az legalább 40-50000 Ft. Baromira nem mindegy, mit teszel a sokszázezer forintos tévé alá, a hasonló összegbe kerülő házimozi erősítő mellé.
Gyűlölöm a PC-ket és HTPC-ket, de egy Arcticot elfogadnék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28221) Multibit válasza szucsi57 (#28195) üzenetére


Multibit
veterán

Nem ismerem a Mede8er MED600X3D beállítási lehetőségeit, de még az is előfordulhat, hogy meghibásodott a készülék. Ha a menü átböngészésével nem találtál megoldást, akkor gari!

(#28222) Multibit


Multibit
veterán

Újra és újra előjön a HTPC vs MP téma. Örök kedvenc, akárcsak az LCD vs plazma, NAS vs microserver és még sorolhatnám.
Szögezzük le a lényeget: egyik sem tökéletes! Nyilván, aki vált egyikről a másikra, azért teszi, mert abban reménykedik, hogy az új jövevény hibái, kényelmetlenségei kevésbé fogják zavarni, mint a régi hibái, kényelmetlenségei. Ezek viszont teljesen szubjektív dolgok. Mármint, hogy kit, mi, mennyire zavar.
Én is váltok HTPC-re... de csak akkor ha sikerül szereznem egy olyan gépet, ami:
- tudja a B1 összes funkcióját
- nincs benne több ventillátor, mint a B1-ben (engem a legkisebb ventillátor zaj is zavar)
- nem nagyobb a B1-nél
- nem drágább a B1-nél
- a család más tagjai garantáltan soha nem kapnak az arcukba kék képernyőt, windows asztalt, stb, stb

Mivel a családot nem hatja meg a HTPC multifunkcionalitása, nem vonz a "minden formátumot és szemét kódolást megeszik" feature, ezért úgy érzem, odébb van a váltás ideje. De előbb-utóbb váltok...

(#28223) ricsik válasza BBéci (#28220) üzenetére


ricsik
őstag

40-50 körül már hifi méretű, szép fém házat lehet kapni. Ilyen egyszerűbb kis műanyag ház 20 körül már van szerintem. Az Articot én is kipróbálnám szívesen.

(#28224) Patice válasza Multibit (#28222) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vagy magadnak lesz HTPC, a családnak meg marad a B1. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28225) cekkk válasza ricsik (#28223) üzenetére


cekkk
veterán

Ez spéci kis ház, mert ugye ilyen kereskedelmi forgalomban nem kapható, meg noti alaplap van benne ha jól emlékszem.
Egyébként tény és való, hogy a szép házakért fizetni kell rendesen sajnos, de miért nem a mai világban. :W

(#28226) Dorian válasza BBéci (#28220) üzenetére


Dorian
félisten

Tonyo ezt vette. Szerintem is nagyon szép, és csak 25k. Lehet a HTA-t teszem bele.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28227) Patice válasza Dorian (#28226) üzenetére


Patice
Topikgazda

És a HTA mellé elfér bele egy mini-ITX rendszer is. :DD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28228) cekkk válasza Dorian (#28226) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt vettem én is :DDD De komoly, hogy itthon van ahol 80+ ezret is elkérnek érte :Y

(#28229) bajnokpityu válasza Dorian (#28226) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha biztosan tudnám, hogy PCből lehet olyan képet és kényelmet varázsolni,mint egy médialejátszóból, már én is belevágtam volna...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28230) Patice válasza bajnokpityu (#28229) üzenetére


Patice
Topikgazda

regger szerint igen.

Ő kipróbálta és XBMC-vel + beállításokkal + TV beállításokkal állítólag jobb képet is elért, mint egy Dune, vagy Popi.

Itt csak az a szívás benne, hogy mindent magadnak kell kipróbálni beállítgatni + távirányítást is. Ha ez nem gond (gondolom nem), akkor rajta.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28231) ricsik válasza Patice (#28230) üzenetére


ricsik
őstag

Sajnos ez sem garancia a hajtépés ellen. Ha Windows alapot raksz alá számítanod kell arra, hogy mi 2 hónapja hibátlanul működik, az egyszer csak nem megy többé.

(#28232) bajnokpityu válasza Patice (#28230) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azt mondják, popiknak jobb a képe(nemtom,nem ellenőriztem), szóval akkor a popit kell elérni. laptop,bsplayer,általa leszedett driverekkel bőven elmaradt ettől a szinttől.

xbmc már annyira profi lenne, h mindent szépen, jól lejátszik, és tök autómata,mint egy médialejátszó?

nehéz lehet egyébként ilyet tesztelni (nekem biztosan, nem vok vájtszemű,vájtfülű), múltkor más mozierősítőn keresztül ment át a popi képe, és lestem, mennyi tartalék van még a régi LCD TVmben. Akkor egy vásznas láncban mi lehet...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28233) Patice válasza ricsik (#28231) üzenetére


Patice
Topikgazda

XBMC alá nem kell feltétlenül Win.

Egymagában is elfut. Vagy ha nem XBMC, akkor OpenELEC (akár egy pendrive-ról).

Én még nem próbáltam ki ezeket, de ami késik, nem múlik. A jövő kb. ez lesz számomra.

Távirányítás kérdését már megoldottnak tekintem egy almával. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28234) Patice válasza bajnokpityu (#28232) üzenetére


Patice
Topikgazda

Próbáld ki.

Win-re is fel lehet rakni és nyomogathatod, aztán eldöntheted mennyire tetszik. Nekem nagyon bejön. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28235) cekkk válasza bajnokpityu (#28232) üzenetére


cekkk
veterán

Ó már erről egy éve is volt szó, hogy nem tudsz olyan képet elérni, és már akkor is valami nvidias laptopod volt. Azóta fejlődött a technika rendesen.
Vidd el Tonyohoz, vagy kérd meg, hogy vigye el ő hozzád a htpcjét és akkor kiderül minden.

(#28236) #75912448 válasza bajnokpityu (#28232) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az első HTPC Yprobálkozásom után 2 nappal nem volt médialejátszó a lakásban és nem is lesz soha többé. Úgy néz ki a komolyabb mp gyártók is ebben az irányban folytatják, mert a megnövekedett igényekkel szemben csak így tudnak lépést tartani. Bs player és tsi komolytalan, viccnek is rossz. Nézz utána az MPC-HC és annak filterezett megoldásaihoz, ill különösebb hozzáértés nélkül az XBMC-t is kipróbálhatod.

Hogy végül mennyivel lesz jobb képed és hangod, az a pénztárcádon és a szoftverek plusz a rendszer beállításaitól függ.

Patice

Nálad hónapok óta adott a lehetőség, hogy hasonlítgass :-) Az az APU is bőven elegendő, akár madVR-hez is.

(#28237) bajnokpityu válasza cekkk (#28235) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Már nem az a laptopom van,most már intel 3000es :)

Következő pár hétben úgyis terveztem menni Tonyohoz, majd hónom alá kapom a laptopot.
Vagy, felrakom win8 alá az xbmc-t, és akkor popival össze tudom vetni. Elvileg ez a legjobb lejátszó, azt mondod? hhnem a MPC? Utóbbi pl még asiot is tud.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28238) cekkk válasza bajnokpityu (#28237) üzenetére


cekkk
veterán

Hát én az intelt nem ismerem, nem tudom a képességeit.
Én az APUban bízok és azt merem is ajánlani bárkinek :DDD

Amit regger írt az úgy teljesen igaz. Azt vedd alapul.
Vigyed a popit és a laptopot is hozzá majd. :DDD

(#28239) #75912448 válasza cekkk (#28238) üzenetére


#75912448
törölt tag

Intel HD3000 nem teljesen OK 23,976 szempontból. Közelítvén a kadenciahelyes lejátszást, Intel Ivy-ra lenne szükség, azaz leginkább HD4000-es integrált procira. Persze inkább APU-ra :-)

(#28240) cekkk válasza #75912448 (#28239) üzenetére


cekkk
veterán

Én már az inteleknél elvesztem, hogy melyik melyik. Vagy is isten igazából nem is érdekelnek az intelek ;] :DDD

(#28241) Integra


Integra
titán

nekem a képminőség az egyedüli dolog, ami miatt a htpc hátrébb van mint egy jobb mp. az mp dedikált és kifejezetten erre készített chipet használ (sigma, főleg az új 2 magos képjavító algoritmusos soc), míg a htpc, nas, microserver, mindegy, hogy hívjuk, standard it soc-ot használ.
mondjuk a llimar audionál láttam hp microservert xbmc-vel runco projektoron keresztül és szarnak semmi képpen sem nevezném a képminőségét....

mert ha csak ez alapján döntenék, akkor bizony a hp microserver egyben 4 lemezes nas is, mindent tud, az xbmc-vel villám, de villámgyors, komolyan, androidról is vezérelhető és egyben mp is. nem tudom, hogy minden evő e az xbmc, engem csak bd filmek érdekelnek, máshoz nem nyúlok, azt meg viszi mindenhogyan. azért a 200ezer valamennyi ára vicces volt elsőre.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28242) #75912448 válasza cekkk (#28240) üzenetére


#75912448
törölt tag

:D

(#28243) cekkk válasza Integra (#28241) üzenetére


cekkk
veterán

És szerinted a lejátszó programok nem használnak képfeldolgozó algoritmust és abból eredően, hogy ezek jóval nagyobb számítási képességgel rendelkeznek nem lehet, hogy még jobban is? :D
Egyébként nézz utána a amit reggel írt az mpc-hcről és a filterek valamint a madVRnek.
3-4 alkalmazás van amit most jelenleg én érdemesnek tartok használni a gépeken az a mcp-hc, xbmc, TMT5 és esetleg a PowerDVD :K

(#28244) TCr


TCr
veterán

Kezdődik...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#28245) Integra válasza cekkk (#28243) üzenetére


Integra
titán

de, biztos, hogy használnak.
amit én nem tudok - nem is értek hozzá -, az az, hogy egy sima pc soc, mint intel cpu hozza e azt a képminőséget, amit egy dedikált, kifejezetten erre a célra fejlesztett cpu tud. úgy, hogy természetesen a felhasznált szoftvert is figyelembe vesszük.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28246) #75912448 válasza cekkk (#28243) üzenetére


#75912448
törölt tag

És ezek helyes beállításával! Legtöbben itt buknak el. Egy 7x APU-val vagy HD4000 Intellel egész könnyedén túlszárnyalható a mai összes MP képminősége.

(#28247) Dorian


Dorian
félisten

Mi lenne, ha nem offolnátok szét az asztali médialejátszó topikot HTPC-vel? Biztos van annak is topikja...

Cekkk,
Nyiss akkor egy versus topikot.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28248) cekkk válasza Integra (#28245) üzenetére


cekkk
veterán

Hozza. Oda adnám szívesen kipróbálni neked de nem erre fele laksz. Mondjuk nem intelben érdemes gondolkodni.

(#28247) Dorian
Micsoda tragédia :DDD
Nem lehet összevetni őket?

[ Szerkesztve ]

(#28249) tom_tol válasza Integra (#28241) üzenetére


tom_tol
addikt

Érdekes dolog ez..
Van aki arra törekszik hogy az eredeti anyagot nézze anélkül hogy bármilyen hw. vagy sw. hozzátenne vagy elvenne belőle. Van aki a minél jobb képjavító eljárások mellett voksol. Nem tudom kinek van igaza. Szerinted?

(#28250) cekkk válasza Dorian (#28247) üzenetére


cekkk
veterán

Az, hogy egy hónapban 1szer feljön a téma simán elbírja a topik. Ugyan úgy ahogy elbírja a NAS-t a személyes beszámolókat a +1es hozzászólókat, és igen is érdemes erről néha beszélni. Mert még sokak fejében a htpc az úgy van, mint maga a sátán, hogy egy gonosz teremtmény amivel nem szavad foglalkozni, messziről kerülni kell. Igen is alternatíva. Mind a kettőnek vannak előnyei valamit hátrányai. Mindenki eltudja dönteni, hogy melyiket akarja megvenni. De ha valaki azt írja, hogy nem lehet olyan képe mint egy lejátszónak akkor csak hagy írjuk már le, de igen már ma lehet. :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.