Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) #48613632 válasza nfsu17 (#28147) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mit nekem kadencia ... a Last Stand elején a Lionsgate logo elején olyan szaggatás tapasztalható, hogy azt hittem akad a lan.
Aztán kiderült, nem a lan a ludas, az összes lassú mozgásnál ez van. Pl a kukoricásba, mikor várják, hogy a másik felbukkanjon.
720p Lum1x verzió

(#28152) Multibit válasza nfsu17 (#28147) üzenetére


Multibit
veterán

Netről mindenféle sz@r letölthető. Akkor érdemes nyomoznod, ha az érintetlen BD anyag is akadozik! Ha a BD-t jól játsza, akkor valószínűleg kódolási hibáról van szó a sorozatod esetében.

(#28153) cekkk válasza Integra (#28116) üzenetére


cekkk
veterán

Ha kódolnak akkor már eleve nem használhatod a remux szót.
Egyébként pont ezért nem kölcsönzök a magról, mert hiába jó, de rengeteg neve nincs ember teszi fel oda a "munkáit" az ilyen szokásos egy kattintós programokkal. 5-6 ember ismerek aki tényleg tud kódolni és abból talán 2 aki még java-s menüt is megtudja csinálni.

(#28154) #48613632 válasza cekkk (#28153) üzenetére


#48613632
törölt tag

azért léteznek eredeti "retailok" is a magon és minden esetben fel van tüntetve. amúgy egyetértek.

(#28155) cekkk válasza #48613632 (#28154) üzenetére


cekkk
veterán

Igen, csak annyira utálom, hogy ott sok esetben nincs kiírva a név teljesen, csak BD25/50 stb és nem tudod hirtelen eldönteni, hogy kinek a munkája. Ezért hagytam fel az mkv kölcsönzéssel, mert ott is mindenki csinált mindent és nagyon sok rossz került ki. Most a BDkkel lesz ez a helyzet :W

(#28156) ricsik válasza cekkk (#28155) üzenetére


ricsik
őstag

Teljesen egyetértek.Ebből döntsd el: AS_GOOD_AS_IT_GETS_HDCLUB

(#28157) cekkk válasza ricsik (#28156) üzenetére


cekkk
veterán

Ott van az :DDD Orosz oldalról származik :DDD Egyébként simán lehet, hogy a kiadó rakott rá ilyen gyatra szinkront :W

(#28158) Chrys_ válasza Integra (#28150) üzenetére


Chrys_
addikt

Ezt nem tudom, nem néztem utána.
Van még egy film, ami nagyon szar A400-n, a Gladiator BD50 (azt hiszem, otthon majd megnézem). Beállítom a hangsávot, szinte mindegy, melyiket, majd kb. 1 percen belül minden esetben átvált japánra :S

(#28159) liszi70 válasza nfsu17 (#28147) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nálad az a 4-5-6 ugrás nyilván nem kadenciaprobléma. (Ne kérdezd, hogy mi, a fene se tudja! :) )

(#28160) dh66e válasza #48613632 (#28151) üzenetére


dh66e
veterán

A megjelenítőddel van a gond ez esetben ha folyamatosan ugrik a kép oldalazó mozgáskor.

[ Szerkesztve ]

(#28161) liszi70 válasza dh66e (#28160) üzenetére


liszi70
nagyúr

Vagy a 24p juddert látja, ami viszont természetes.

(#28162) nfsu17


nfsu17
veterán

Csabroncka

Addig volt jó, míg 75Hz-es 17"-os "kocka"monitoron filmeztem. Ott valahogy sosem vettem észre semmi hibát.

Multibit

Mindenféle anyaggal próbáltam már. 720p, 1080p, BD25, sorozat, film, hidd el, nem csak egy "gyártótól".
Mivel sorozatokat nézek, a BD már ki is zárva.

liszi70
Szerintem sem az, van, hogy 10 percig semmi. A HOME film jó tesztfilm erre, ott végig folyamatosan, egyenletesen megy a kamera, azonnal észreveszed, ha egy apró kis framedrop is van.
Legtöbbször amúgy akkor van, ha belepörgetek és utána olyan max 1 percen belül jelentkezik.
Ha meg nem nyúlok hozzá utána, akkor elmegy 10 percig is.
Még arra gondoltam, hogy a hdd-m wd és ez a hamar leállós fajta. Lehet olyankor éled fel a hdd, amikor megröccen a kép? Gyorsan kitudnám deríteni mondjuk egy pendrive-al. Csak nincs olyan nagyom.

[ Szerkesztve ]

(#28163) dh66e válasza liszi70 (#28161) üzenetére


dh66e
veterán

igen, igazad lehet de hát látni kéne.

(#28164) liszi70 válasza nfsu17 (#28162) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Még arra gondoltam, hogy a hdd-m wd és ez a hamar leállós fajta. Lehet olyankor éled fel a hdd, amikor megröccen a kép?"

Az nem lehet, ha arról megy a film, akkor az a HDD folyamatosan dolgozik, olvas, olyankor nem kerül parkolópályára a fej.

(#28165) JaniS válasza #48613632 (#28151) üzenetére


JaniS
senior tag

A BD-nél is ilyen, franc tudja miért.

(#28166) nfsu17 válasza liszi70 (#28164) üzenetére


nfsu17
veterán

Értem. Akkor ez is kilőve.

(#28167) ultio válasza Brian_GT (#28140) üzenetére


ultio
senior tag

Vedd meg nyugodtan a wd-t. Nekem az van, nem csalódtam benne.
Ha van kérdésed, tedd fel nyugodtan, válaszolunk.

rasti rusti

(#28168) Integra válasza cekkk (#28153) üzenetére


Integra
titán

hát ez az, oszt mégis használják...
az nfo-t meg a tech details-t kell nézni ezerrel, mert abból derül ki a lényeg.
szépen lassan kiismerem magam, mert már annyit nézem a részleteket.
ezt lehetne megelőzni amúgy központi szabályozással, részletesen leírva, elnevezési rendszerrel és mit lehet és hogyan és mit nem, illetve ezek megszegése azonnali törléssel jár. voila.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28169) cekkk válasza Integra (#28168) üzenetére


cekkk
veterán

Privibe küld már el, hogy honnan kölcsönözted és mik voltak ezek, érdekesség képen ránéznék. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28170) Integra


Integra
titán

közben rájöttem, hogy miért nincsen dts hd meg dolby ture hd hangzásom, miközben az avr-355 ezt mind tudja, illetve a bd50 is abban a hangban van... mert a kis drága oplay-em, sosem támogatta ezeket.... csak pár év volt, mire rájöttem, igaz nem is foglalkoztam vele eddig.. :DDD
na, facepalm a javából..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28171) liszi70


liszi70
nagyúr

WD TV Live Streaming készenlétibe kapcsolva offolja a HDD-t?

Köszönöm!

(#28172) tom_tol válasza Integra (#28168) üzenetére


tom_tol
addikt

Ezért kár hogy megszűnt a Dark. Ott nem lehetett minden sz@rt feltenni.

(#28173) Integra válasza tom_tol (#28172) üzenetére


Integra
titán

írtam most egy rövidebb szösszenetet nekik, kíváncsian várom a válaszukat.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28174) anonym1s válasza liszi70 (#28171) üzenetére


anonym1s
őstag

Ha elarulod mit jelent az hogy "offolja", akkor valaszolok a kerdesre.

(#28175) ultio válasza liszi70 (#28171) üzenetére


ultio
senior tag

Ha röviden nyomom meg a Kikapcs gombot, akkor leállítja a vinyót, de készenlétben hagyja, mert elérhető pl. notebook-ról.
Ha hosszan nyomom, akkor teljesen leállítja a vinyót, nem érhető már el.

rasti rusti

(#28176) ZakRob


ZakRob
senior tag

Sziasztok

Egy médialejátszóra volna szükségem, amit egy alkalomra analóg sztereó erősítőhöz kötnék, később házimozihoz használnám. Ezeknek a kompozit audio kimenete ugye ráköthető egy analóg erősítőre?
Ha csak mp3-at szeretnék hallgatni az lehetséges úgy, hogy ne kelljen hozzá megjelenítőt használni és a zenék közti váltás is megy e nélkül?

(#28177) liszi70 válasza ultio (#28175) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm szépen, az jó. Most rendeltem egy ismerősömnek WD TV Live Streaming-et egy 2 TB-os WD Elements-el, nem szeretném ha állandóan pörgetné neki a HDD-t, mint némely lejátszó!

(A készenlétiben egyébként mit tesz a vinyó? A motor forog, de parkolópályán a fej?)

(#28178) dh66e válasza ZakRob (#28176) üzenetére


dh66e
veterán

amennyiben van kijelzője a lejátszónak akkor igen,

(#28179) liszi70 válasza anonym1s (#28174) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha elarulod mit jelent az hogy "offolja", akkor valaszolok a kerdesre."

Ha elárulod nekem, hogy hogy nem vagy képes évek óta beruházni egy magyar ékezetes billentyűzetre, akkor elárulom, mi az, hogy "offolja"! :)

[ Szerkesztve ]

(#28180) TCr válasza liszi70 (#28179) üzenetére


TCr
veterán

:C

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#28181) dh66e válasza liszi70 (#28179) üzenetére


dh66e
veterán

:D
Mobilra meg ott a sok ingyenes alkalmazás,csak ez így egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#28182) liszi70 válasza dh66e (#28181) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem mobilról ír, régebben elmondta, amikor valaki szóvá tette neki az ékezetek hiányát, egyszer megmatricázta a billentyűzetet, de nem tetszett neki, úgyhogy lekaparta! :D

(#28183) dh66e válasza liszi70 (#28182) üzenetére


dh66e
veterán

aztabetyárkörtehétszázát.
nos arra is van megoldás ha nem magyar kiosztású billentyűzetet használ az ember fia...csak ahhoz is kell egy minimális szorgalom viszont ingyenes
.

(#28184) ultio válasza liszi70 (#28177) üzenetére


ultio
senior tag

Ugyanez a konfig van nekem is.

Hogy belül mit csinál a vinyó pontosan, nem tudom, de leírom én mit tapasztalok.
Ha nem teljesen kapcsolod ki a wd-t, akkor a vinyó nem forog, teljesen leáll, viszont villog rajta a kis jelzőfény. Gondolom ez jelzi, hogy készenlétben van, áram alatt, hálózaton elérhető. És így is van. Wifin notebook-ról elérem.

Ha teljesen kikapcsolod a wd-t, akkor megen leáll a vinyó, nem pörög, de már a kis jelzőfény se villog és hálózaton se éred el. De itt is áram alatt van, hisz külön táppal rendelkezik.

Az biztos, hogy nem fog a wd vinyó fölöslegesen pörögni, nekem a lejátszó mellett van, ha csend van, lehet hallani, ahogy felpörög bekapcsolás után, illetve leáll kikapcs után.

rasti rusti

(#28185) liszi70 válasza ultio (#28184) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szuper, köszönöm! Majd ha megérkezik, kipróbálom a cuccot és ha nem tudok valamit, még kérdeznék! Köszi!

(#28186) ricsik válasza liszi70 (#28179) üzenetére


ricsik
őstag

Évek óta angol billentyűm van magyar kiosztással. Nem jelentett gondot megtanulni a 9 ékezetes betű helyét.

(#28187) anonym1s válasza liszi70 (#28179) üzenetére


anonym1s
őstag

Magyarul irni nem kerul penzbe, a billentyuzet meg igen, foleg a laptopba valo.
Egyszer vettem ra magyar kiosztasu matricakat (az sem volt olcso), de ocsmay volt es atlathatatlan, ezert leszedtem rola.

Visszaterve a kerdesedre, igen leallitja a vincsesztert ha kikapcsolod a wd-t, de meg bekapcsolt allapotban is leall a vincseszter ha nincs hasznalatban bizonyos ideig (nem mertem, de kb. 5 perc), es teljes csend van.

(#28188) anonym1s válasza liszi70 (#28182) üzenetére


anonym1s
őstag

Valoszinuleg te sem szivesen ronditanad el az st50-edet ilyen-olyan matricakkal. En is igy vagyok a laptopommal. Igen leszedtem mert nem tetszett.

dh66e!

Ha jol sejtem arra celzol, hogy akar meg is tanulhatnam a magyar kiosztast.
Igazad van :)
A telefonomon meg van ekezet, de azon nem szeretek ide irni.

[ Szerkesztve ]

(#28189) ultio válasza liszi70 (#28185) üzenetére


ultio
senior tag

Szívesen, írhatsz privátban is, bár hátha másnak is hasznára lesz, ha itt írsz.

rasti rusti

(#28190) ultio válasza anonym1s (#28187) üzenetére


ultio
senior tag

"de meg bekapcsolt allapotban is leall a vincseszter ha nincs hasznalatban bizonyos ideig (nem mertem, de kb. 5 perc), es teljes csend van."

Tényleg, ez így van. Hogy olvastam, beugrott, hogy valóban csendben van a vinyó, ha nem megy semmi a wd-n.

rasti rusti

(#28191) dh66e válasza anonym1s (#28188) üzenetére


dh66e
veterán

:K

(#28192) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

20 alatt/körül szokott használat menni olyan médialejátszó, aminek van analóg hangkimenetele, és lehetőleg nem a legszarabb minőségű? Sztereóban menne a mozizás egyelőre. Megéri várni Popi A100/110-re?

Köszi!

(#28193) Toobee válasza KisTücsök (#28192) üzenetére


Toobee
veterán

Megfizethetõ áron nincs olyan. Egy olcsó, külön dac is fényévekkel jobb.

https://barbieripnk.hu/

(#28194) liszi70 válasza anonym1s (#28188) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha jol sejtem arra celzol, hogy akar meg is tanulhatnam a magyar kiosztast.
Igazad van."

Tényleg megnehezíti az olvasást az ékezetek hiánya. Hónapokon keresztül pláne kellemetlen. Persze eszembe se jutott volna ezt felhánytorgatni neked, mert elhiszem, hogy mekkora hatalmas trauma lehetett a magyar kiosztás matricáit elviselni a billentyűzeteden. Nem is sikerült. Együtt éreztem veled, egész addig a pillanatig, amíg nem szembesítettél kapitális nyelvtani tévedésem, az "offolja" szó felháborító, nyelvromboló, identitáspusztító hatásával. Egyébként igazad van, tényleg csúnya, tőlünk idegen szó, bocsánatot kérek érte.

[ Szerkesztve ]

(#28195) szucsi57


szucsi57
tag

A Mede8er MED600X3D ketyerémbe hiába nyomok pendrive-ot, hiába csatolok hozzá külső HDD-t, nem reagál rá.

Korábban már használtam vele külső HDD-t, akkor ment, de most hiába próbáltam laptop vinyót külső táp nélkül, vagy 3.5"-osat külső táppal, nem reagál rá.

Van valami ötletetek, hogy mit csinálok rosszul? Hálózattal kiválóan működik, de mintha az USB csatornái meghaltak volna. Vagy én vagyok béna?

Próbálta reset-et csinálni, de az sem úgy működik, mint ahogyan a kézikönyv leírja.

Mi a teendő?

(#28196) liszi70 válasza szucsi57 (#28195) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mi a teendő?"

Vegyél egy Dune-t! :DDD

(#28197) Integra válasza liszi70 (#28196) üzenetére


Integra
titán

nekem erről ez jutott az eszembe :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28198) liszi70 válasza Integra (#28197) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D

Értem, de azt is tudod, hogy miért írtam ezt szucsinak?

[ Szerkesztve ]

(#28199) Integra válasza liszi70 (#28198) üzenetére


Integra
titán

nem, de sejtem, hogy ment nála a vaclia hogy dune vagy medi8er, vagy ilyesmi.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28200) liszi70 válasza Integra (#28199) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem, nem........ Ő az, aki a legnagyobb ellenlábasa a Dune márkának, hosszú ideje csak azt hangoztatja, hogy mindenki elfogult Dune-bérenc, és fizetett, rejtőzködő Dune kereskedő, aki ajánlja és kedveli a Dune márkát, mert szerinte egyoldalúan Dune párti a topic meghatározó része, valószínűleg érdekből. Szerintem valami kitiltásból jött megint. (Ez az egész posztom személyeskedés, szóval én is megyek mindjárt melegebb éghajlatra a moderátorok által, teljesen jogosan! :) )

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.