Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) Gulyopapa válasza Mezga Aladár (#28750) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Igen, be van pipálva ...

(#28752) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

De kell hogy kérjen user/passt vagy nem ???
Mert nekem kér ...
( ki leszek baszva off-topikért ... )

[ Szerkesztve ]

(#28753) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#28752) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Gyere át a másik topikba. syno

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28754) #75912448 válasza Franky2Ster (#28732) üzenetére


#75912448
törölt tag

A Measy egész népszerű arrafelé ahonnan jönne, de ha elakad a vámon ás áfát egyebeket kell fizetned, akkor ott vagy mintha ugyanezzel a hardverrel, de jobb mozgásmegjelenítéssel és kiváló supporttal vennél egy Mede8er MED600X3D-t, amire még hazai gari is van, nem is kevés.

(#28755) robi-k válasza cekkk (#28721) üzenetére


robi-k
őstag

Természetesen van:
Pioneer iControlAV2013

Android

iPad, iPhone and iPod touch

(#28756) cekkk válasza robi-k (#28755) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor azt kell mondanom, hogy ha valaki ez így megtudja csinálni mint te is, akkor egy szinte tökéletes gépet kap.
Le a kalappal előtte :DDD :R

Minden FW verziójú géppel meglehet ezt csinálni?

(#28757) robi-k válasza cekkk (#28756) üzenetére


robi-k
őstag

Azért még messze nem tökéletes, de már bőven több, mint egy "mezei" BD lemezjátszó ;)

Igen, bármilyen legyen a gyári FW (azaz bármilyen FW védelem legyen a downgrade ellen), a Pioneer lejátszók hardver megoldása miatt nincs és nem is lehet olyan védelem, ami miatt ne lehetne firmware-t módosítani. Igaz, ehhez hozzá kell férni a nyákhoz, amihez meg kell bontani a készüléket, de hát annyi baj legyen :DD
De gyanítom, hogy jövőben HW szintű védelmet is beiktatnak az FW downgrade ellen, úgy mint az OPPO tette. De most a Pio BDP-140/150/450/LX55 modellekben nincs ilyen HW védelem.

Amúgy - nem csak nekem - az a sanda gyanúm, hogy ez a "buherált" kínai FW a Pio tudtával és hallgatólagos beleegyezésével készül, másképp honnan szereznék be a FW-k SDK-ját és nyers kódolatlan alapkódját? És a kínai FW-k miatt igen megnőtt a kereslet a piokra, ami növeli a profitot a pionak is. Így is lehet bizniszt csinálni, és a jogvédők előtt a Pioneer "tiszta és ártatlan" marad.

(#28758) cekkk válasza robi-k (#28757) üzenetére


cekkk
veterán

Hát ha lejátszik mindent, lehet kezelni távolról és használható, akkor már azt mondom megéri ezzel foglalkozni kicsit és nem a ilyen árú mp-kel :)

(#28759) jobbab


jobbab
tag

Sziasztok!

Tömören....ezt a médialejátszót szeretném megvásárolni a napokban. Az összehasonlítás szerint akkor ez nem játssza le azokat az mkv. fájlokat amiken a hang DTS vagy csak nem lesz hang? Igen sok filmet nézek eredeti nyelven DTS hanggal és ez fontos szempont számomra.

(#28760) ginola válasza robi-k (#28757) üzenetére


ginola
addikt

Kár, hogy a 2.09 re a Kinai diamond nem telepíthető!

(#28761) Multibit válasza jobbab (#28759) üzenetére


Multibit
veterán

Az összehasonlítás szerint nem csak a DTS-t, hanem az MPEG2 videót sem támogatja. Ha ez igaz, akkor el lehet felejteni a DVD- és az MPEG2 alapú BD-anyagok lejátszását.

(#28762) ricsik válasza jobbab (#28759) üzenetére


ricsik
őstag

A leírás és fórumok alapján nem játszik sem DTS-t, sem DVD-t. Tehát nincs benne dekóder és félő, hogy átengedni sem tudja. Én, ha már WD, rászánnám a +8e Ft-ot a live-ra. Ha kicsi a pénz, akkor is ki lehet gazdálkodni 8 rongyot. A play-t nem ajánlom.

(#28763) robi-k válasza ginola (#28760) üzenetére


robi-k
őstag

Az eredeti kínai FW-k pont gond nélkül telepíthetőek, csak a "gyógyított" kínai FW-k nem mennek fel hagyományos módon, azokhoz kell egy kis trükközés.

(#28764) Kront


Kront
tag

szervusztok. másfél éve csatlakoztam ehhez a fórumhoz, mert úgy döntöttem, hogy lecserélem a saját kezűleg épített htpcmet valami ultimate, tökéleteshez közel álló gyári célgépre. hónapról hónapra vártam az új bejelentéseket, néztem nemzetközi teszteket, olvasgattam az orosz és angol fórumokat is, de csak nem akart jönni valami kiforrott, hibátlan vas. és úgy tűnik, ez a helyzet egy ideig még marad, így megunva a várakozást, megvettem az első szembejövő dune 102-est .
mivel a 102-es ph fóruma tecchalott és itt több 102-es tulaj is van, egy kis segítséget szeretnék kérni a kép és hang beállításhoz. az alábbiak közül mit/mire érdemes kezdetben beállítani? (azután majd tapasztalat alapján úgy is korrigálom.)

kép kérdések
video mód: 1080p 50 Hz vagy 1080p 59.94 Hz, vagy Automatikus (EDID)
képfrekvencia: állandó vagy 24/50/60 Hz
egyáltalán van bármi hatása ezeknek a beállításnak a lejátszott tartalomra vagy csak a készülék felhasználói felületénél élnek ezek a beállítások?

hang kérdések
Bitstream-et küldök tovább, 7.1 csatornára, rábízva az erősítőre a rendberakást. ez így jó lehet? vagy van a dunenek valami sajátossága, ami miatt ez nem jó és vele kellene elvégeztetni a dekódolást?
max mintavételi frekvencia HDMI kimeneten: 48 Hz vagy 96 Hz vagy 192 Hz legyen?

környezet
műsorforrás: teljesen vegyes média anyagok, mint általában mindenkinél, NFS-elt NAS-ról. 3d nincs.
megjelenítő: full hd plazma, 100 Hz
erősítő: hm erősítő, minden előforduló kép és hangjelet fogad és szinte mindenfélévé konvertálja is, ha kell.
hangfalak: házimozi konfiguráció, erősítőről hajtva.

(#28765) Zull


Zull
senior tag

Sziasztok!

Van egy Dune HD TV 101em és egy 301em is, teljesen elégedett is vagyok velük, de van egy irtózatosan idegesítő dolog amivel nem tudok mit kezdeni. Van hozzájuk 1-1 DVB-t stickem (hivatalos Dune) és nem hajlandók TV adást adni amég nem kapnak internetet. Ez még a saját 301-esemnél annyira nem gond mert megoldom valahogy, de a 101es a szüleimnél van, és ha ott valami miatt lehal a router vagy ilyesmi, akkor rendszeresen elkezd sírni hogy "IP cím kérése" és ez megy a végtelenségig. Ha lekapcsolom az ethernet portot rajtuk akkor meg azért sírnak mert nincs net. A tippem az hogy amiatt balhéznak mert nem tudják neten keresztül frissíteni a dátumot/időt és emiatt nem tudnak EPG-t mutatni rendesen vagy ilyesmi. (Bár ez meglepő lenne mert tudtommal a DVB-T mellé mellékelve van óraszinkron jel is)

Valami megoldás erre? Legjobb lenne ha nem kellene net nekik egyátalán :S

(#28766) Zull


Zull
senior tag

Más: valahol olvastam hogy a 301-ből ki lehet csalni rezen is a digitális hangot, mégpedig a következő módon:

"De a koax az ugye a kombinált AV-kiementen van csak, és be kell még kapcsolni hozzá azt is, hogy ez a kimenet most ne analóg hangot adjon (szintén a hang menüben). A hozzá kapott jack-RCA kábel – emlékeim szerint – bal hangcsatornáját használhatod ekkor, mint koax digitális kábelt."

Erről ki mit tud? A Dune adott, de pont amiatt hogy nem tudom hogy most csak optika vagy koax is van, nem vettem még DACot, így kipróbálni nem tudom.

(#28767) liszi70 válasza Kront (#28764) üzenetére


liszi70
nagyúr

A hangbeállításokban nem tudok segíteni, de a videó mód legyen 1080p 60Hz, a képfrekvencia 24/50/60Hz.

"egyáltalán van bármi hatása ezeknek a beállításnak a lejátszott tartalomra vagy csak a készülék felhasználói felületénél élnek ezek a beállítások?"

A Videó mód az a kezelőfelületre vonatkozik, de a Képfrekvencia az a filmek lejátszásánál fontos, tudniillik ezzel a beállítással váltja a filmek Hz számának megfelelően a frekvenciát, és így küldi a tévének a megfelelő jelet a váltáshoz. Ez a beállítás a kadenciahelyes lejátszás alapja.

"megjelenítő: full hd plazma, 100 Hz"

Ez mit takar pontosabban?

[ Szerkesztve ]

(#28768) bajnokpityu válasza Zull (#28766) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sokkal egyszerűbb az optikai kijárat átalakítójának lábáról levenni az spdif jelet, és valami résen kihozni egy csavart érpárral.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28769) Zull válasza bajnokpityu (#28768) üzenetére


Zull
senior tag

Hallottam már hackelt dune-ökről, bár akkor nem a 101/301-es széria volt matatva. Igazából a kérdés hogy a jel referencia feszültségen megy már eleve oda? Tehát eléggé erős-e hogy meghajtsa a DACot. Bár ez viszonylag könnyen ellenőrizhető :)

(#28770) bajnokpityu válasza Zull (#28769) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Általában 4 ér megy az optikai átalakító egységhez. nulla, jelnulla, jel, és +5V. A jel 0.5V,pont,mint a koaxnak kell. De ellenőrizd le, nézd meg, mi a tipusa az optikai modulnak, ebből a lábkiosztását is ki lehet venni, meg a leírását, milyen jelet kap.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28771) Kront válasza liszi70 (#28767) üzenetére


Kront
tag

köszönöm. hasraütésre pont ezt állítottam be elsőként a képnek.

"megjelenítő: full hd plazma, 100 Hz"
Ez mit takar pontosabban?

KRP-500A
nem mai gyerek, de még most is teljesen meg vagyok vele elégedve. amíg megy, addig le nem cserélem.

(#28772) Patice válasza bajnokpityu (#28770) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezen most elgondolkodtam. A gari már lejárt a 301-esemre. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28773) liszi70 válasza Kront (#28771) üzenetére


liszi70
nagyúr

"KRP-500A
nem mai gyerek, de még most is teljesen meg vagyok vele elégedve. amíg megy, addig le nem cserélem."

KURO-t valószínűleg én se cserélnék le.

(#28774) ginola válasza robi-k (#28763) üzenetére


ginola
addikt

Csak tudnám melyik a gyógyított.

(#28775) robi-k válasza ginola (#28774) üzenetére


robi-k
őstag

A "gyógyított" firmware-k nincsenek fent szabad hozzáférésben. Az FW kínai fejlesztő oldalán fellelhető firmware-k gond nélkül feltehetőek, de aktiválás nélkül nem fogják nyújtani a teljes funkcionalitást (pl. nem lesz aktív az NFS/SMB hálózatkezelés, stb.).

(#28776) Integra válasza robi-k (#28757) üzenetére


Integra
titán

én azt is megkockáztatom, hogy a pio maga segít bele a kódolásba is, a kínaiak csak egy infrastruktúra

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28777) Integra


Integra
titán

kölcsönzött bd50-et milyen programmal tudok átdolgozni magam? kigyomlálni belőle a felesleges hangsávokat menüt etc...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28778) robi-k válasza Integra (#28777) üzenetére


robi-k
őstag

www.dvdfab.com

(#28779) Patice válasza Integra (#28777) üzenetére


Patice
Topikgazda

MakeMKV

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28780) szucsi57


szucsi57
tag

Nálatok mit ír ki a TV, ha 23.976-os lejátszásban van. Ezt a számot, vagy 24Hz-et?

(#28781) #75912448 válasza Integra (#28777) üzenetére


#75912448
törölt tag

tsmuxer vagy mkvtoolnix.

(#28780) szucsi57

TV infó gombja 24-et.

(#28782) szucsi57 válasza #75912448 (#28781) üzenetére


szucsi57
tag

Köszönöm, megnyugtattál! :-)

A hardver reset után rákerült a Med600X3D-re a legújabb firmware, ami már tudja a 23.976-ot. A kép reccenéstelen, de a TV továbbra is 24Hz-et jelzett és ez zavart egy kicsit.

Ráadásul a _lejátszó_ TV rendszer infója 1080p 60Hz-et jelez, ami tovább növelte a káoszt.

(#28783) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Ha valakinek van esetleg popi a200 ill c200 sorozat, melyik fájlformátumban tudja a popi a hd hang core sávját lejátszani. Nekem eddig csak a bd iso-bol ment.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28784) Kront válasza szucsi57 (#28780) üzenetére


Kront
tag

az erősítő kiírja rendesen a saját kijelzőjén és a tv-re kitett kijelzőn is: 1080p 24 vagy 1080p 23.976 ahogy külön kijelzi a 29.97-et és a 30-at is.

a tv az első két esetben 24-et ír ki, a második kettőben 30-at.

(#28785) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy asztali médialejátszót ~30k körüli áron. Filmezésre és zenehallgatásra lenne leginkább kölső winchesterről és Wifiről.
Továbbá fontos az is h lehetséges legyen (akár külön kábel vásárlásával) komponens kábellal rákötni a TV-re (nekem egy régebbi típusú plazma TV-m van amiben még nincs HDMI).
Van ebben az árkategóriában ilyen felszereltségű lejátszó? Ha igen akkor melyiket ajánlanátok leginkább?

Előre is kössz:R

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#28786) Multibit válasza viktorhmv (#28785) üzenetére


Multibit
veterán

Az ajánlott típusok között nincs az elvárásaidnak megfelelő játékos (értsd: vagy túl drága számodra, vagy nincs komponens kimenete). Lehetőségeid: használt cucc vásárlása vagy/és bevállalsz egy nem ajánlott típust.

(#28787) Csabroncka válasza viktorhmv (#28785) üzenetére


Csabroncka
addikt

Inkább cseréld le a TV-t, mert teljesen felesleges az egész, és szenvedés/görcsölés lesz a vége.
(eladod a TV-t plusz ráköltöd a 30-at és simán vehetsz egy korrekt HDMI-s plazmát)

például: ezt :K

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#28788) footy válasza Multibit (#28786) üzenetére


footy
addikt

Mik az ajanlott tipusok 30 korul? (Wifi nelkul)

(#28789) Csabroncka válasza footy (#28788) üzenetére


Csabroncka
addikt

Dune 102 magabiztosan, jelenleg !
(csak wifi-s modell van Európában, az antenna lecsavarható és kikapcsolható)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#28790) footy válasza Csabroncka (#28789) üzenetére


footy
addikt

Láttam lehet kapni hozzá DVB-T sticket. A DVB-S-et nem lehet valahogyan megoldani?

(#28791) Csabroncka válasza footy (#28790) üzenetére


Csabroncka
addikt

:( usb tuner

"in medias res"

(#28792) rappit4


rappit4
őstag

Az új Mede8er MED800X3D a láthatáron.

(#28793) CSorBA válasza rappit4 (#28792) üzenetére


CSorBA
őstag

Gyakorlatilag az 1000-es modell, ígért konzervatívabb formája: [link]

(#28794) Integra válasza CSorBA (#28793) üzenetére


Integra
titán

nekem jobban befér ez doboz a forma a ide, mint az ezres kavics formája :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28795) Integra válasza rappit4 (#28792) üzenetére


Integra
titán

Dolby True HD - DTS MA Passthrough
ez azt jelenti, hogy az eredeti bluray anyag hangját átereszti konvertálás nélkül az avr-be? viszont az avr fontos hogy tudja a dolby true hd-t és a dts ma-t, hogy az úgy is szólaljon meg, jól rakom össze?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28796) #75912448 válasza Integra (#28795) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jól.

(#28797) footy válasza Csabroncka (#28789) üzenetére


footy
addikt

kb 5e-vel dragabban lenne Pioneer BDP-150 es az mar 3D-s meg van egy Blue-Ray lejatszo is. Egyenlore egyik feature-t sem hanszalnam, de a jovoben lehet. Szoval ha ugyanolyan jo halozatrol streamet lejatszani mint a Dune HD102 akkor inkabb a Pio-t vennem. Valamint olvastam, hogy van ra custom firmware amivel regifuggetlenne is lehet tenni.

(#28798) dh66e


dh66e
veterán

Felraktam a dune B1-re a javított beta változatot és meglepődtem hogy a 3D-s megjelenítés a pop up menüben elérhető-vagy ez így volt a korábbi fw-ben is?
Egyébként eddig jól muzsikál a beta alatt is még a wifi sticet kell lecsekkolnom mert arra panaszkodtak hogy nem működik( az első beta verziónál) az orosz fórumon.

(#28799) Csabroncka válasza footy (#28797) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem mennék bele az asztali BD és médialejátszó közötti különbségbe, ez már lerágott csont.
A kettő nem ugyan az és egyiket sem pótolja a másik.

Döntsd el, mire van szükséged. néhány tapasztalat>>

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#28800) kovadika válasza footy (#28797) üzenetére


kovadika
őstag

A BDP-150-esből tisztességes médialejátszót lehet faragni némi ügyeskedéssel, persze ehhez custom fw-t kell használni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.