Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van itthon 3 tv amihez kellene venni dekódereket az átállás miatt. Nem kell semmi extra szolgáltatás, csak a lényeg hogy az alap csatornák menjenek rajta, amiket ingyenesen lehet fogni.

2 darabot néztem ki

1; WayteQ HD-95RF

2; WayteQ HD-95CX

A kettő között annyi különbség van hogy a másodikba belemegy a Conax kártya, így tudok extra adásokat fogni vele? Tudom hogy ez inkább médialejátszó topic, de valamennyire ezek is használhatók arra, azért kérek itt segítséget. Van még valami Evolve meg Strong típusú, árba 10k alatt vannak, gondolom ugyanazt tudja mindegyik. Gondolom a Conax-osat kár megvenni, mivel tutira nem lesz használva kártya benne. Így az első jó választás lenne?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#28602) #75912448 válasza Patice (#28583) üzenetére


#75912448
törölt tag

Csináltak is, szvsz gyönyörű lett a képe, méltó a filmhez, nagyságrendeket ver az első kiadásra. A MA hangsávjáról pedig már említettem, hogy minden idők egyik legjobbja, mélyekben talán a legjobb.

(#28603) dh66e válasza jozsi252 (#28601) üzenetére


dh66e
veterán

Mindig tv-s topicban szerintem sokkal,de sokkal több infót kapnál. akár más modellekre is
CX volt nálam egy hétig tesztelgettem árban nagyon megéri persze ha nem kell kártyafogadó akkor felesleges,de ki tudja mi lesz egy év múlva nem fogod a fejed a falba verbi hogy nem tudsz előfizetni az extra csatornákra-?Főleg hogy jövő ilyenkor már 2 új muxot telepakolnak.

[ Szerkesztve ]

(#28604) HarryDEC válasza CSorBA (#28595) üzenetére


HarryDEC
tag

Feltettem. ;]

Korán keltem, hol az arany?

(#28605) Csabroncka válasza jozsi252 (#28601) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem annó, HD-90CX-em volt. Nem rossz készülékek! Mivel többet szeretnél venni, jobban jössz ki, ha az egyel korábbi szériákból válogatsz használtan, mert sokan a TV váltás miatt túladnak rajtuk fillérekért.

Médialejátszó képességüket nem forszíroznám!

"in medias res"

(#28606) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Szeretnék egy médiajátszót, nem tudom létezik-e olyan amiben van dvb-t vevő és scart csatlakozási lehetőség. Köszönöm előre is.

(#28607) liszi70 válasza dh66e (#28598) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a dune smart sorozathoz már nem elérhető a beta frissítés"

Akkor belátták, hogy hibáztak, például a BD menü elvételével.

"kíváncsi vagyok rá ezek után hogy fognak e még vele foglalkozni."

Lehet, hogy nem, de én így is majdnem teljesen elégedett vagyok. Lehetne csiszolni, vannak apróságok, de alapvetően szerintem rendben van az a szoftver.

(#28608) kovadika


kovadika
őstag

Dune B1-nél hogy lehet letiltani a flash memória használatát?
Class 10-es SD kártya szolgál rendszermemóriának, de a flasht nem tudtam letiltani. Kaptam olyan tippet, hogy fw frissítés letiltja, meg olyat is, hogy a menüből le tudom tiltani. Ezek közül egyik sem jött össze. FW update nem csinált semmit, menüből pedig nem érhető el ilyen opció.

(#28609) Hooper válasza robi-k (#28532) üzenetére


Hooper
őstag

Kezdem érteni, csak elvileg az ami a gond az a c650es "tipushibája".
"ha 24Hz-es (a pontosság kedvéért 23,976) anyagok lejátszása esetén egy HDMI bitstream szinkronizációs hiba miatt (samsung válasz) akadozni fognak a filmjeid"

(#28610) robi-k válasza Hooper (#28609) üzenetére


robi-k
őstag

Igen. De egyik Tv beépített lejátszója sem tudja a 24p-t.

(#28611) dh66e válasza Hooper (#28609) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt az akadozást nem szó szerint,durva módon kell értelmezni.A lényeg annyi hogy a kép megreccen időnként ami sok embert zavar,de legtöbbjük még csak észre sem veszi.Ezért akiit ez zavar és hajlandó rá áldozni az médialejátszót vesz,de ez sem ilyen egyszerű mert nem mindegyik player képes megoldani ezt a feladatot hibátlanul..

(#28607) liszi70

Volt ma egy kis időm gondoltam belesasolok hogy tényleg milyen gondok vannak vele de már nem találtam a listában.csak a kíváncsiság hajtott.Azért reménykedem hogy reszelgetnek , finomítanak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#28612) Dorian válasza dh66e (#28611) üzenetére


Dorian
félisten

A "megreccen időnként" az a 23,xxxHz 24-két való lejátszásánál van, ahol olyan 40mp-enként ugrik egyet a kép. Ha egy lejátszó (pl. a tévékbe épített) nem tud 24Hz-et, és mindent 60Hz-en játszik, akkor a mozgás nem lesz folyamatos, pl. svenkelésnél, ami sokkal zavaróbb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28613) madgie válasza Dorian (#28612) üzenetére


madgie
titán

Szerintem ez szubjektív, engem sokkal jobban zavar a 40 mp-s egyszeri ugrás, mint a 2:3 pulldown.

(#28614) dh66e válasza Dorian (#28612) üzenetére


dh66e
veterán

Hidd el nem olyan veszélyes nem diafilmre kell gondolni,láttam működés közben mert nem akartam elhinni hogy az agyonhájpolt c650 nem képes ezt megoldani,és tényleg nem. :(
Reccenés valóban nem a megfelelő szó de jobb nem jutott eszembe.

(#28615) Chrys_ válasza Chrys_ (#28600) üzenetére


Chrys_
addikt

Tegnap csak elindítottam a háttérben a Battleship-t, most már le tudja játszani ezt is hiba nélkül.

(#28616) Hooper válasza Dorian (#28612) üzenetére


Hooper
őstag

Tehát vagy hagyom a c650 tv lejátszójat es a fel skálázás vagy mi miatt továbbra marad az oldal irányú "szaggatas", vagy veszek egy playert a mozgás simább lesz de néha "megreccen" :D

Amúgy ez a valós 24p sima mozgás megjelenites amit a külső lejátszók tudnak ugye nem olyan mint amikor lcdtvken be van kapcsolva a motion simitasos varázslat, es minden film olyan mintha a barátok köztöt néznék "felgyorsitott" mozgással :)

(#28617) Dorian válasza Hooper (#28616) üzenetére


Dorian
félisten

Nem ilyen egyszerű :)
A tévé belső lejátszójával 60Hz-re konvertál mindent, ezért a 24p -főleg svenkeknél- kicsit "röcögős" lesz.
Ha külső playert veszel, akkor ha Sigma chipes, vagy a Realtek-es Mede8er tudja mind a 24, mind a 23,xxx Hz-et. A többi Realtek-es csak 24 Hz-et tud, ami a nem-európai mozifilmeknél 40mp-enként egy frame eldobást okoz.
A szappanopera effekt persze, h nem ugyanaz, az durván természetellenes. Bár természetfilmeknél érdemes kipróbálni, én ezeknél szeretem, persze max közepesre, vagy inkább minimumra állítva

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28618) No.01


No.01
őstag

Popcornoknak van v.mi kulonleges kivansaguk NAS-al valo stabil kapcsolathoz?
(betelt a pohar es a hetvegen veszek v.mi NAS-t)
Az lenne a legjobb ha halozaton (vezetek nelkul) mennenek a FullHD-s filmek is... nemtudom erre mennyi esely van :F :U

(#28619) erdoke válasza No.01 (#28618) üzenetére


erdoke
titán

Erre egy WD MyBook Live is elég...

A legjobb aláírás a héten

(#28620) No.01 válasza erdoke (#28619) üzenetére


No.01
őstag

Az hosszutavon is kiszolgal majd? :F az a fajta vagyok aki inkabb kifizet tobbet egy adott dologert de akkor az legyen jo es ne kelljen 1 ev mulva megint feltennem itt az elozo kerdest.

(#28621) Ejelhar válasza No.01 (#28618) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Az lenne a legjobb ha halozaton (vezetek nelkul) mennenek a FullHD-s filmek is... nemtudom erre mennyi esely van

Mondjuk az is vezetékes, de mégis, kábelezni nem kell, mert a NAS-nál és a médialejátszónál is biztosan van 230V. Szóval ha nem pálya a kábelezés, akkor Powerline adapter.
Egy hibája van, nem filléres cucc. Cserébe a készülékek nem is tudnak róla, hogy nem UTP kábellel vannak összekötve, valamint tutira mennek a full HD-s filmek.

(#28622) No.01 válasza Ejelhar (#28621) üzenetére


No.01
őstag

Na ez kell nekem! Ezt miert nem ajnlotta eddig sehol senki... ra is keresek azon nyomban!

(#28623) Ejelhar válasza No.01 (#28622) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Egy gond azért ezzel is van: csak akkor működikl, ha a két összekapcsolt eszköz egy fázison van. Babrálj a kismegszakítókkal, ha egyszerre nincs áram a médialejátszónál és a NAS tervezett helyén, akkor hepi havaj.

(#28624) Ejelhar válasza Ejelhar (#28623) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ez egy marhaság.
Lehet több irányba vezetékezve-és több megszakítóval védve- az egyetlen fázis is. Szóval a fentit ne vedd figyelembe, butaságot írtam.

(#28625) No.01 válasza Ejelhar (#28623) üzenetére


No.01
őstag

A kabel/modem/router a falba van beepitve egy kis szekrenybe. ezen sajna nem tudok valtoztatni :(
A Popi ill a laptopok pedig a napaliban vannak egy szinten a kis dobozzal, de a kabelezes sehogy sem megoldhato.

Igy mukodhet a dolog? (most neztem 59EUR-t nekem boven megerne egy ilyen ha tenyleg tenne a dolgat)

(#28626) erdoke válasza No.01 (#28620) üzenetére


erdoke
titán

A enyém egy 3 TB-os darab, és legalább másfél éve használom. Ha a tárhely elég, vezetéken BD25 is simán megy róla. IPaddel is szoktak róla streamelni a gyerekek Full HD mkv-kat, bár a magas bitráta WiFi-n problémás lehet. Persze ez inkább a zavaró környezeti tényezőktől függ, 5 GHz-es hálón, sorházi környéken ritkán tapasztalok problémát.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#28627) Ejelhar válasza No.01 (#28625) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ha egy dróton vannak (a kapcsolótáblán nem kell megjáratni), akkor szinte biztos, hogy okay lesz (annyira nem lehet ócska a 230V-os hálózat) . Simán veri a wifit.
Ha viszont nagy utat tesz meg -és nem egy körön van, plusz nem minőségi a hálózat- akkor már próba-szerencse.

(#28628) Ejelhar válasza No.01 (#28625) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A kabel/modem/router a falba van beepitve egy kis szekrenybe.

Utánlövés:
de azért szellőzik ugye?

A NAS teszi a dolgát meg a ventilátora is, de arra azért ügyelni kéne, hogy a diszkek úgy 40 foknál nagyobb hőmérsékleten nem üzemeljenek tartósan.
Működnek afelett is, csak jóval hamarabb öregednek.

(#28629) No.01 válasza Ejelhar (#28628) üzenetére


No.01
őstag

Szellozes van neki annyira nem lehet ott meleg tan meg a nyari kanikulaban sem.

A sebesseg a laptopoknak boven jo ez a poweradapteres dolgo nekem arra kellene, h a popit osszekossem a NAS-al h tudjak halozaton 1080p-s filmeket nezni. Ha ez kivitelezheto akkor holnap beszerzek egy ilyen adaptert is. Igy kikuszobolnem a Popi + kulso HDD-re masolgatas problemajat.

(#28630) Ejelhar válasza No.01 (#28629) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A sebesseg a laptopoknak boven jo ez a poweradapteres dolgo nekem arra kellene, h a popit osszekossem a NAS-al h tudjak halozaton 1080p-s filmeket nezni.

Az a gond ezzel, hogy zsákbamacska. Persze ez úgy nagy általánosságban okay, simán leveri egy ilyen összeköttetés a wifist- Például nálunk az irodánkban a 100Mbites LAN csatis notebookom kihajtja fullra, mintha tényleg ethernet hálózaton lenne.
De erre ugye inincs garancia, mert milyen nálad a 230V-os háló minősége? A fene se tudja. Csa próba alapján dönthető el.

(#28631) Mezga Aladár válasza No.01 (#28629) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kíváncsi vagyok az árára.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28632) Mezga Aladár válasza Ejelhar (#28628) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"40 foknál nagyobb hőmérsékleten nem üzemeljenek tartósan."

A wd leirásánál az egyik hdd-m üzemi hőmérsékletére 5-60 celsius a másik 5-55 celsius van feltüntettve.
Szóval ez a max 40 fok nagyon eltúlzott.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28633) Ejelhar válasza Mezga Aladár (#28632) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Persze, üzemi hőmérséklet az is, a specifikációban feltüntetett teljesítményt hozza.
Csak éppen öregszik, jóval hamarabb meghibásodhat.

(#28634) Mezga Aladár válasza Ejelhar (#28633) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne viccelj már, a 40 fok az gyakorlatilag majdnem az alap.
Van olyan szerver amiben hita hdd-k üzemelnek ennél jóval magasabb hőmérsékleten, nem lehet megfogni mert éget, és 6 éve hiba nélkül mennek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28635) Ejelhar válasza Mezga Aladár (#28634) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szerencse

Otthonra nem 200-300 rugóért vesznek a népek HDD-t, szerverbe igen, de azok meg hiába pörögnek 15 ezret, egy rendes szerverteremben csak pulóverbe érdemes bemenni. Meg persze telefonálni se lehet a klíma zaja miatt. Szóval ott sem melegednek fel vészesen, még a kifejezetten erre tervezett, méregdrága vackok sem.

(#28636) Ejelhar válasza Ejelhar (#28635) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Utánlövés:

szerintem akinek módja van rá (Dune vagy Popi esetében ott a Padavan mester féle LTU csomag), az ellenőrizze le a diszkjeit.

Nálam például (Dune Smart H1) a WD Green elszaladt 51C fokig. Raktam alá egy pofis kis notebook hűtőt, egyszerűen muszáj volt. Most éppen 30 fokos, pedig éppen lejátszik.

(#28637) Mezga Aladár válasza Ejelhar (#28636) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Végül is azt csinálsz amit akarsz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28638) Ejelhar válasza Mezga Aladár (#28637) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Kollégám a -padlástérben elhelyezett- WD-kből másfél év alatt 5-öt cserélt. Csak passzív hűtésük volt. Szerinted véletlen?

(#28639) No.01 válasza Ejelhar (#28630) üzenetére


No.01
őstag

Amiota feldobtad a labdat azota keresgelek, de meg mindig nem tiszta a kep szamomra ezzel az adapterrel kapcsolatban. Nem szeretnek nagon itt OFFolni, de mikent is mukodik ez pontosan?

Mivel ez itt egy kicsit OFF akar johet privatban is... bar ugy senki nem fog tanulni belole. Mondjuk lehet csak en vagyok annyira tudatlan,h nem tudtam eme termekrol ezidaig. :B

(#28640) Ejelhar válasza No.01 (#28639) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én se tudom hogyan működik, mert nem is érdekel. Valamifajta modulációval továbbítja a jelet a 230V-os hálózaton. A praktikum az érdekes számomra és a teljesítmény.

Egy ilyen eszköz mondjuk a routerhez, egy a médialejátszóhoz, egy a NAS-hoz. És mindenki lát mindenkit. Kis szerencsével LAN-os sebességgel.

(#28641) robi-k válasza No.01 (#28639) üzenetére


robi-k
őstag

Ilyen ill. ehhez hasonló eszközről van szó:
Powerline AV Wireless Network Extender Kit

A lényege, hogy a 230V vezetékes hálózatot alkalmazzák jelátvivőnek, sok esetben alternatíva lehet pl. hagyományos vezetékes UTP vagy WiFi hálózat helyett, de nagyon érzékeny a 230V vezetékhálózat minőségére (régi házakban - pl. panelekben - általában gyatrán működik, de új építésű házakban jól).

De van más alternatíva is: Wireless-AC Universal Media Connector :
Ideal for:
3D/HD video and HD media streaming
Connecting multiple home theater or home o�ffice devices
Making wired devices wireless
Key features:*
Latest Draft 802.11ac Wireless Technology
Ultimate Speeds- Up to 1300 Mbps*
Backward Compatible with Dual-Band Wireless-N routers
Four Gigabit ports
Quality of Service (QoS) for smooth streaming performance
Wi-Fi Protected Setup**

(#28642) Ejelhar válasza Ejelhar (#28640) üzenetére


Ejelhar
senior tag

ps. illetve nálad ugye a router ott figyel a NAS mellett, ergo kettő elég.
Egy a router mellé, egy pedig a médialejátszóhoz.
Túlképpen egy UTP kábelt vált ki. Tehát ha a router mellet figyel a NAS, akkor:

NAS -> kábel -> router

a routerből pedig:
router -> kábel -> Powerline adater -> 230V-os hálózat -> Powerline adapter második -> mediaplayer

Vagyis olyan, mintha UTP kábellel lenne összekötve a router és a médialejátszó.

(#28643) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Melegedés ellen vagy hűtő vagy alacsonyabb fordulatszámon pörgő merevlemez. Én lemondok a sebességről (pláne, hogy filmek részére rendeltem) a biztosabb élettartalomért.
Így egy 2Tb red wd-t rendeltem, hozzá egy egy full alu icy box-ot.

Úgy számoltam, hogy ez nem fog felforrósodni a Mede8er mellett.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#28644) Mankó


Mankó
veterán

Kineztem egy Dune hd tv 102w-t. Beci irt rola egy egesz korrekt osszefoglalot. Kerdem a tulajokat, hogy van e valami idegesito hibaja, valami amit mindenkeppen tudnom kellene rola.
Eddigi felallas szerint egy zyxel 310-el es talan egy 4300-as vagy kisebb wdr-es tp link routerrel lesz osszekotve. Ez utobbira meg nem beszeltem ra magam, tekintve, hogy a netem 40/20-as es a player se tudja a gigabitet. Ha kabellel kotom a halot a m.playerre, eleg lesz a 100 mbit full hd, sbs out filmekhez

(#28645) Multibit válasza Mankó (#28644) üzenetére


Multibit
veterán

Full HD-hez és gányolt 3D-hez biztos elég a 100 Mbit, nem lesz gond. Viszont PC-NAS közötti másoláskor kevésnek érzed majd azt a 10-11 Mbyte-os tempót. Akkor majd hiányolni fogod a gigabites sebességet.

(#28646) No.01


No.01
őstag

Ejelhar, robi-k nagyon koszonom! :R Sosem hallottam errol de ma melo utan megprobalok utannajarni.
Majd beszamolok az eredmenyrol!

(#28647) Csabroncka válasza Ejelhar (#28638) üzenetére


Csabroncka
addikt

A padlástér a router-t is dögleszti!

"in medias res"

(#28648) JaniS válasza Ejelhar (#28638) üzenetére


JaniS
senior tag

cikk A padlástér szélsőséges hely egy HDD számára.

(#28649) Mankó válasza Multibit (#28645) üzenetére


Mankó
veterán

Erre én is gondoltam. Első körbe ezért is akartam beszerezni egy WDR4300-as routert, de kicsit sokallom a 20 ezres árat. Mondjuk megoldható lenne 4 ezres giga switch segítségével is,

Ezen a tv-n úgyis csak az fog menni, 3d-ből max SBS Out. Ha ezt meg a full hd-ket elviszi akadás mentesen a kábel, azzal is elégedett leszek.

(#28650) dh66e válasza Mankó (#28649) üzenetére


dh66e
veterán

Aprón( és máshol is persze)néz körbe hátha van jóárasított használt.Januárban vettem 13 ezerért egy egy hónapos 4300-at mert karcos volt a teteje. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.