Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Intruder2k5 válasza MC Pite (#9550) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csatorna legyen fix, mindenképp valahol 1 és 11 közt. 12 vagy 13 ne legyen.
Csatornaszélesség 20MHz, titkosítás WPA2 / AES.

Ha így sem sikerül, akkor reset gomb áram alatt ~10mp-ig.

(#9552) alex73 válasza kzkz (#9541) üzenetére


alex73
tag

Edigit nél most még 13490
rp-ac55

(#9553) kzkz válasza alex73 (#9552) üzenetére


kzkz
őstag

Az kb a normál ár, én is 14-ért vettem, ingyen szállítással. 1 napig volt 10e, de arról lemaradtam, mert este nem volt kedvem megrendelni, reggelre meg már újra 14 volt.

(#9554) rento válasza ArthurShelby (#9548) üzenetére


rento
őstag

Köszönöm!

(#9555) golya87 válasza kzkz (#9553) üzenetére


golya87
őstag

Azóta én is állítottam be árgépen árfigyelőt. Tudnék még párnak helyet találni.

(#9556) golya87 válasza Intruder2k5 (#9551) üzenetére


golya87
őstag

Ebből kiindulva, ha az 5Ghz-s részt fixen 80Mhz-es sávszélességre veszem, akkor az ennél kisebbet támogató 5Ghz-s eszközeim nem fognak működni?

(#9557) MC Pite válasza Intruder2k5 (#9551) üzenetére


MC Pite
veterán

Előbbi megvolt (úgy nem is látszik, autó csatornaszéleséggel és autó -kivéve 12-13 - csatornaválasztással látszik, de nem tudnak csatlakozni.
Holnap akkor kap egy resetet :R
De tartok tőle hogy nem oldja meg...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9558) Intruder2k5 válasza golya87 (#9556) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sosem próbáltam, de elvileg így van, ha olyan feltételt támasztasz amit valamelyik hardvered nem támogat, akkor azzal nem fogsz tudni a hálózathoz kapcsolódni.

(#9559) fa4hu válasza ArthurShelby (#9538) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi! Erősen filózok rajta, hogy visszatérek HGG-ről a gyárira, mivel régóta nem frissült már, és közben elég sok hibajavítás, biztonsági foltozás volt.

(#9560) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

B1-em van. Nemrég csináltam egy resetet, mindent szépen beállítottam ahogy volt. Viszont valahol valamit nem kapcsoltam át és nem jövök rá mit. Mobillal csak a saját hálozaton keresztül érem el a routerre lógatott merevlemez tartalmát AiCloud-dal. Más hálózatról nem érem el.

(#9561) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

FreshTomato 2019.3 - 2019-11-23

- Add Asus RT-AC66U B1 / RT-AC68U (C1/E1) support

(#9562) golya87


golya87
őstag

Kicseréltem egy kétszintes családi ház emeletén az eddig teljes házat lefedni próbáló AC66U_B1-et egy másikra (kizárandó a HW hibát). Ahol eddig volt wifi jel ott most bizonytalanabb, viszont ami furcsa, hogy még 5Ghz-s jel is van. A telefon és a notebook "kettes" erősséget mutat, de mégis gyakran ledobja a láncot, lassan tölt be még a router admin oldala is.
Van vasbeton födém, beton gerendák, pár kábel a napelemek miatt, alu profilok a gipszkartonozás miatt.
Ez ennyi, normális, hogy csak ennyit tud a cucc Merlinnel? Érdemes erősebb router után néznem Asus fronton? Melyikre?
A kiegészítő tervem, hogy kerítek még pár RP-AC55-öst és AiMesh-sel lefedem az egészet.

(#9563) kzkz válasza golya87 (#9562) üzenetére


kzkz
őstag

Az AiMesh jó, én használom azt a repeatert, de ha most kezdeném, akkor Tplink fronton nyomnám, mert ott feleannyi egy mesh-t tudó router, mint az asus-nál. Persze az egyéb szolgáltatásokat, és beállítási lehetőségeket is meg kell nézni, mert lehet, hogy a tplink kevesebb dolgot tud...

(#9564) MaCS_70 válasza golya87 (#9562) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos normális ez a helyzet -- a wifi kiszámíthatatlan, és Nálad a körülmények igencsak a teljesítőképesség határára kényszerítik.

A központot erősíteni nem szerencsés, sokkal jobb ötlet több kisebb rádiós forrás használata.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9565) golya87 válasza MaCS_70 (#9564) üzenetére


golya87
őstag

Egyelőre marad centerben egy AC66U, a kertből a ház forgalmasabb felét még egy, a kevésbé forgalmas felét egy AC55 fogja beszórni. Ha pénteken lesz olcsón még AC55, akkor a kerti AC66U-t is nyugdíjazom.

(#9566) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Van új firmware a B1-eshez:

;) - The Power of the Light Side

(#9567) FrankóStein válasza Intruder2k5 (#9561) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Szia!
Van a Tomatohoz valami komplett leírás, hogy mit tud és mit nem?
Nekem csalódás a HGG (beta), vannak problémák vele, főleg torrent részen. Ha szimpatikusnak találnám a Tomatot, azt közvetlenül rá lehet tenni a HGG-re, vagy kell egy kerülőút?
Köszönöm!

(#9568) MaCS_70 válasza FrankóStein (#9567) üzenetére


MaCS_70
félisten

A HGG fő problémája az alapszoftver elavultsága -- más problémáról nem szól a fáma. Ha Nálad a torrentezéssel van gond, az vélhetően nem a HGG, hanem az alap AsusWRT sara.

A Tomatot simán az Asus Restoration Toollal tudod feltenni, akárcsak a HGG-t, és természetesen rengeteg leírás van hozzá a neten.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9569) ArthurShelby válasza FrankóStein (#9567) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Torrentre szvsz sokkal jobb a transmission, mint az asus-os downloadmaster fork.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9570) FrankóStein válasza MaCS_70 (#9568) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Köszönöm, átolvasom és meglátom.
Köszi mégegyszer!

(#9571) FrankóStein válasza ArthurShelby (#9569) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Igen, volt is fent a Transmission, persze egy Windows felhasználónak félig kínai amit végig kell csinálni hozzá.
Működött is egy ideig míg egy napon az egész cucc le nem resetelt, semmi nem maradt meg egyedül a net elérésem user-passwordje. Minden más alapra állt, Transmission sehol, hdd tartalom sehol. Akkor napokig próbáltam újból feltenni a Transmissiont, elindul, majd másodpercekkel később leáll...
Azóta használom a Download Mastert, de az meg órákkal az elindítás után nem érhető el, csak ha a szolgáltatást kézzel újrainditom. Furcsa módon addig is azért seedel, és le is tölt,de újabb torrentet csak a szolgáltatás kézi indítása után tudok indítani.
Már nagyon meguntam, eléggé instabilnak tűnik ez az egész. Hátha a Tomato stabilabb lenne. A TP-linkem évekig gond nélkül futtatta a Transmissiont, ettől a routertol még többet vártam. Nem jött be - egyelőre...

(#9572) Intruder2k5 válasza FrankóStein (#9571) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Download Masterrel sok baj van, elég hektikusan működik, legalábbis az itt olvasottak alapján nekem ez jött le, személyesen sosem használtam. Tomato-ban "gyárilag" van Transmission.

(#9573) FrankóStein válasza Intruder2k5 (#9572) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Egy hatalmas pont a Tomatonak! Gb LAN van? Teljesítmény növelés az gondolom nincs, de talán anélkül meglennék...

(#9574) Intruder2k5 válasza FrankóStein (#9573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gbit LAN? Persze, hogy van... De ez tudtommal minden Gbit-es routernél és minden firmware-el is adott. Mi az a teljesítmény növelés?

(#9575) FrankóStein válasza Intruder2k5 (#9574) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Antenna sugárzás teljesítménye. És még egy kérdés: a linkeltek közül melyik jobb a routerre? Van kisebb és nagyobb verzió?

[ Szerkesztve ]

(#9576) Intruder2k5 válasza FrankóStein (#9575) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van benne TX Power állítási lehetőség.

Én az AIO buildet szoktam javasolni, abban minden benne van ami kellhet.
freshtomato-RT-AC66U_B1-ARM_NG-2019.3-AIO-64K.zip

(#9577) FrankóStein válasza Intruder2k5 (#9576) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Köszönöm, akkor nem is kérdés, hogy feltegyem e...!

(#9578) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Kész is. Elsőre sikerült, minden van benne ami kell, és a Transmission is szépen működik.
Szerintem maradok ezen a vonalon. :-)
Köszönöm mégegyszer!

(#9579) Intruder2k5 válasza FrankóStein (#9578) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyszerű! Akkor most már csak le "kell" cserélni a webes felületét valami normálisabbra. :)

(#9580) FrankóStein válasza Intruder2k5 (#9579) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Ah, úgyis mindig telefonról intézem, PC-ről soha. :)

(#9581) csabi10 válasza Intruder2k5 (#9576) üzenetére


csabi10
senior tag

Feltettem én is ezt az FW-t.
Kérdés csak annyi lenne, hogy ebben van valahol olyan vagy hasonló mint az aiprotection ?

[ Szerkesztve ]

(#9582) csabi10 válasza csabi10 (#9581) üzenetére


csabi10
senior tag

Nem tudom, lehet hogy nálam van probléma, de az 1000 digi-ből 300 körül hoz ezzel az FW-vel.
Egyenlőre hagyom, majd éjszaka rámérek még, ha nem javol akkor megy vissza a merlin.

[ Szerkesztve ]

(#9583) hmatyas


hmatyas
tag

Nekem ezt írta ki:

"
To comply with regulatory amendments, we have modified our certification rule to ensure better firmware quality. This version is not compatible with all previously released ASUS firmware and uncertified third party firmware. Please check our official websites for the certified firmware.

"
Valamit kell előtte tennie?

(#9584) ArthurShelby válasza csabi10 (#9582) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Valószínűleg nincs benne hw nat, azért csak ennyi.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9585) Intruder2k5 válasza csabi10 (#9582) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bekapcsoltad a CTF-et? Nekem korábban RT-N18U átvitte a Gbit-es DIGI-t, szóval nem szabad, hogy gond legyen. De persze a CTF kell hozzá, anélkül gyári fw-ben sem menne 1000Mbps.

AIProtection Tomato-ban nincs.

[ Szerkesztve ]

(#9586) csabi10 válasza Intruder2k5 (#9585) üzenetére


csabi10
senior tag

Mind egy, mert már vissza tettem a merlint, azon nem kell kapcsolgatni semmit hogy menjen a Gbit. Illetve nekem kell az Aiprotection.

[ Szerkesztve ]

(#9587) golya87 válasza csabi10 (#9586) üzenetére


golya87
őstag

Majd ha normál programok, random problémákat hoznak össze, ez legyen az első, ami eszedbe jut, mint ok. Egy hétig szoptam miatta, mire rájöttem, hogy bekapcsolva felejtettem.

(#9588) zichie


zichie
senior tag

RT-AC66U routerem van gyári firmware-rel. Belőttem az openvpn szervert, android kliensről van kapcsolat, de nem kapok ipv6 címet. Itthon belső hálózatból van ipv6, de vpn-ről nincs.
A mobilszolgáltatóm (digi) nem ad ipv6-ot, ezért akarom, hogy vpn-en keresztül tudjam az otthoni (ipv6-ot tudó) netem használni. Van olyan szerver, ami csak ipv6-on elérhető (ipv4-en nem), ezt akarom távolról mobilneten elérni vpn-en keresztül az otthoni ipv6-os netemet használva. Többféle beállítást próbáltam, de sehogy nem jön össze. Az sem lenne gond, hogy vpn-en az ipv4 nem jönne át, elég lenne az ipv6.

[ Szerkesztve ]

(#9589) gegi3


gegi3
újonc

Sziasztok! Lenne egy asus rt-ac66u b1 routerem. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem hogyan oldható meg a router download master elérése wifi hálózat nélkül? Nem vagyok egy nagy szaki. Köszönöm a válaszokat előre is.

(#9590) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#9585) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia!
Felkerült nálam is a freshtomato-RT-AC66U_B1-ARM_NG-2019.3-AIO-64K.zip 66U b1-re.
Zte Digi routere mögött van a 66U b1.
Lanon csatlakoztatom,de nem kap netet a Zte eszköztől.
Ppoe kapcsolatot adtam meg, a szolgáltatótól kapott belépési azonosítókkal.
Dhcp esetén sem kap netet,az van alapból a fw-ben beállítva.
Kell valami extra beállítás hogy bírja átvinni a gbit-es kapcsolatot?
Valami Ctf-et említettél, erről felhomályosítanál?
Köszönöm ha szánsz rá időt. :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9591) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#9590) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A log-ban nem látszik valami csatlakozáskor?

CTF:
Advanced -> Miscellaneous -> CTF (Cut-Through Forwarding), de ennek semmi köze a csatlakozáshoz.

(#9592) golya87 válasza zichie (#9588) üzenetére


golya87
őstag

Lehet csak én értem félre, de szerintem ott bukik a sztori, hogy csak a belső hálódon van IPv6, a Diginél nincs, így nem tudsz kijutni IPv6-ra. Bár legjobb tudomásom szerint a Digi pont tud IPv6-ot.

(#9593) golya87 válasza gegi3 (#9589) üzenetére


golya87
őstag

Lanon kívülről? VPN, vagy tűzfalon portnyitás.

(#9594) zichie válasza golya87 (#9592) üzenetére


zichie
senior tag

A belső hálómon publikus (global), távolról elérhető ipv6 címeim vannak, ezt kapom a digitől. Ezzel nincs gond. Az openvpn-en keresztül nem kapok publikus ipv6 címet, csak belső ipv4 (10.8.0.x) címet. Az ipv6-test.com szerint (vnp-en) nincs ipv6 elérés, ha közvetlen a routeremre csatlakozom, azaz vpn nélkül (pl. wifin), akkor az ipv6-test.com szerint van ipv6. A router openvpn-en valamiért nem ad a kliensnek publikus (global) ipv6 címet, erre vonatkozó beállítást az openvpn résznél a routeren nem is látok. Arra tudok gondolni, hogy az openvpn szerver részbe egyszerűen az ipv6 kezelést nem fejlesztették bele. Kérdés, hogy a gyári openvpn szervert le lehet-e cserélni olyanra, ami tudja az ipv6-ot? Erre keresek megoldást.

(#9595) Xpod


Xpod
addikt

Sziasztok!
Ma reggelre eltűnt az AC66U router 5GHz-es SSID-ja.
Elvileg be van kapcsolva, de nem látszik.

A routert újraindítottam, frissítettem firmwaret is, de nem történt javulás.
Valaki tapasztalt műr ilyet? Gyári firmware van rajta.

Kezd haldoklani az routerem? Ha igen, akkor valszeg egy ac86 vagy ac88u lesz helyette.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9596) Intruder2k5 válasza Xpod (#9595) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Vagy csak csatornát váltott egy olyan tartományba, amit nem támogatnak az eszközeid, mert esetleg nem európai szabvány. Javaslom próbáld meg fix beállításokkal, első körben valahol 36-64 közt.

[ Szerkesztve ]

(#9597) Xpod válasza Intruder2k5 (#9596) üzenetére


Xpod
addikt

Szia!
Fixen 56-ra volt/van beállítva.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9598) Intruder2k5 válasza Xpod (#9597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nincs jobb ötletem mint a reset. Ha úgy sem lesz jó, akkor valami hardveres gond van.

(#9599) samujózsi válasza Xpod (#9597) üzenetére


samujózsi
tag

Ha ezen is ugyanaz a firmware van (ja, ez 66-os, akkor nincs "ha", legfeljebb akkor, ha valami 3rd party-t használsz), mint a legtöbb asus routeren, akkor azért én megnézném alaposabban is: ha valamiért azt gondolja, hogy sikerült összeakadnia egy meteorológiai radarral, ami szintén 5GHz-en működik, hajlamos elmászni akkor is, ha fixre állítottad. Ha mindezt tetézed azzal, hogy nem magyar szabványra állítottad be, akkor elképzelhető amit Intruder kartács írt: olyan frekvenciára váltott, amit a többi eszközöd nem lát.

Az admin felületen a System Log alatt nézd meg a Wireless Log fület, abban megtalálod, hogy melyik csatornát használja.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#9600) Draken válasza Intruder2k5 (#9596) üzenetére


Draken
őstag

Nekem auton (100) van. Milyen szinten számít ez ebben a környezetben?
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.